Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku Pro všechny příchozí a nováčky ... zapoj se do povídání
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32, 33, 34  Další

ne únor 06, 2011 10:51 am
Autor Zpráva
yhn
uživatel


Založen: 24.11.2009
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Fake napsal:
Ešte viac si u mňa spochybnil slovo drevokocúr tou stránkou z wikipedie..


To není Wikipedie!

Pro Poláky je veverka dřevní kocour zase česky: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/J%C4%99zyk_czeski
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 06, 2011 9:59 am
Autor Zpráva
Fake
uživatel


Založen: 18.4.2010
Příspěvky: 80
Bydliště: BB

Předmět: Citovat

Ešte viac si u mňa spochybnil slovo drevokocúr tou stránkou z wikipedie.. to je ako lsovo vytvorené na robenie si srandy zo Slovákov? Kde si k tomu vlastne ty prišiel? Very Happy
_________________
"Nevědomost je nevědomost. Nevyplývá z ní žádné právo něčemu věřit."
(Sigmund Freud)

"Get busy living, or get busy dying."
(Stephen King)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 06, 2011 8:41 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Ne, Čehún je jakýsi zparchantělý pološimpanz, který se vyskytuje jen kousek pod soutokem Labe a Vltavy. Hospodářský výzmam moc nemá, jen se vyváží na Slovensko jako krmivo pro drevokocúry.


Hele, di si uplést korbáčik, nebo parenicu, nebo co v tý díře děláte jako zábavu, jo? Very Happy

Chápu že sice nejste spokojený s tim, že ste pražská kolonie, ale uvědom si, že bez nás byste se mlátili valaškama a šukali ovce Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 06, 2011 6:06 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
2 Nick Guest: ještě kozub, kaleráb, cintorín a štrajkolomec.
ad "...potratila...": anebo taky obráceně: "horolezecké mačky" Smile


Na význam takových slov se obvykle časem přišlo (když nic jiného, vydedukoval se ze souvislostí), ale jednou mne kolegyně Slovenka opravdu nachytala, a to na pahrebu (dohasínající ohniště), což je slovo působící opravdu poeticky, a v češtině k němu nemáme jednoslovný výraz.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 06, 2011 1:56 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

skyper806 napsal:
Honza napsal:
Boha jeho - ty naozaj nevieš, čo je to drevokocúr !!?? Počúvaj, chalan, si ty vôbec Slovák ?


Ja som tiež Slovák a netuším, čo je to drevokocúr. Čo za hlúposti to podaktorí vymýšlajú?


Ozaj nie ? To je akési čudné! Ja síce Slovák niesom, ale drevokocúrov tatranských spoznám veľmi dobre. A aj strýko Gúgel ich spozná!

Pozri sa tuná, sú tam veľmi dobre opísaní: http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Drevokoc%C3%BAr

---

2 Nick Guest: ještě kozub, kaleráb, cintorín a štrajkolomec.
ad "...potratila...": anebo taky obráceně: "horolezecké mačky" Smile

2bright: kdo je u tebe poturčenec ty ... ty ... no počkej, až si na to slovo vzpomenu! Twisted Evil'

A Nick Guest má teda pravdu, že Asie začíná na horním toku Labe ... a pokračuje po proudu až někam za Děčín!

---

TP: Drevokocúr vychází z toho, že čeština a slovenština jsou si velmi podobné, ale pro zvířata to moc neplatí: ťava = velbloud, korytnačka = želva, somár = osel, ošipané = prasátko ...

No a když jsem byl jednou na táboře na Slovensku, tak jsem klukům, co neuměli slovensky, nakecal, že to, co vypadá jako veverka, není vůbec veverka, ale tatranský drevokocůr, který se od veverky liší tím, že není býložravec, ale kočkovitá šelma lovící malé obratlovce. Docela sranda, když u Štrbského plesa uviděli veverky a začali hulákat: Hele, drevokocúři. A pár slováků se dost nechápavě rozhlíželo, co že to ti ćeši vlastně vidí.

No a za pár let jsem to podobně vysvětlil na intru klukům, co byli ze Slovenska. Řekli jsme jim, že to, co leze po stromech kolem školy není veveruška, ale beskydský drevokocůr, veveruške síce veľmi podobný, ale větší a mnohem agresivnější. No a když ostatní kluci z Čech slyšeli, jak slováci říkají veverce drevokocůr, tak si zas mysleli, že Slováci opravdu nemají veverušky, ale drevokocúry. Úžasná demagogie. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 06, 2011 1:17 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

NG: Nebylo adresováno Slovákům, ale poturčencům, resp. jednomu z nich s drzými poznámkami na Prahu a okolí. Trovy konania = náklady řízení.

skyper: No a to je právě podobné mezi všemi jazyky a nářečími u nás. Pokud nejsou poslouchány pravidelně, nerozumí se jim zcela.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne únor 06, 2011 1:14 am
Autor Zpráva
yhn
uživatel


Založen: 24.11.2009
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Myslel jsem, že chce něco malovat nebo jít za něco demonstrovat


Plachta a demonstrace, zajímavá asociace. Idea
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 06, 2011 1:05 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Dobré je nespoléhat se na tzv. falešné přátele. Pokud si Čech myslí, že rozumí větám jako

V izbe je nakadené.

Tak som potratila kĺúčika.

tak je obvykle na omylu. : ))


Ja mám aj skúšku zo slovenčiny u dr. Bartákovej, ale tuším som výnimka.

Některé básně jsou ve slovenštině mnohem krajší než v českých překladech.

Karel Čapek kdysi přesně napsal o vztahu Čechů a Slováků, že Slovák má pocit, že se na něj Čech dívá spatra, a Čech, že mu Slovák nedůvěřuje. Byla by škoda, když k nám přišlo toto milé a pozitivně naladěné chlapčisko skyper806, aby jej vypudily poznámky znalce pražských hypermarketů, podle kterého Asie začíná na horním toku Labe. : )))

Nestuduje někdo z vás medicínu (A. nechť radši i nadále mlčí)? Tam jde v podstatě o dvojí terminologii. Kdysi jsme se na škole bavili skládáním slovenských anatomických básní, které jsme mínili sebrat do sbírky Ukryté pitvy. Např.

Páčia sa mi tvoje čierne obličky
Ĺúbim tvoju pečeň alkoholičky

Bavilo mě také slovo plachta, které používal můj de facto první kluk, který vyrůstal na Slovensku, a pořád se staral, jestli, až přijede ke mně na noc, budu mít preňho plachty. Myslel jsem, že chce něco malovat nebo jít za něco demonstrovat, zatímco já se těšil na příjemnější a zábavnější aktivity... : ))


Bright: Co jsou to ty trovy konania? Zní to jak název nějakého závažného románu - eseje... : )
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 06, 2011 12:55 am
Autor Zpráva
skyper806
uživatel+


Založen: 1.11.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Bratislava

Předmět: Citovat

bright napsal:
Btw, by mě zajímalo, jestli rodilý Bratislavan rozumí bez problému lidem např. od Bardějova.


Pokiaľ hovorí Bardejovčanom svojim "východňárským" nárečím, tak napr. ja mu rozumiem len niečo. Naproti tomu, Čechom rozumiem takmer všetko (občas sa vyskytnú slová, ktoré nepoznám - teraz si žiadne nespomeniem).

Honza napsal:
Boha jeho - ty naozaj nevieš, čo je to drevokocúr !!?? Počúvaj, chalan, si ty vôbec Slovák ?


Ja som tiež Slovák a netuším, čo je to drevokocúr. Čo za hlúposti to podaktorí vymýšlajú?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 06, 2011 12:25 am
Autor Zpráva
yhn
uživatel


Založen: 24.11.2009
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Kenherchepeshef napsal:
Asi máš … talent na … jazyky …

To rozhodně mám Cool Proč tu neni namyšlenej smajlík?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 06, 2011 12:17 am
Autor Zpráva
Kenherchepeshef
uživatel


Založen: 4.2.2011
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

yhn napsal:
Mně to taky zpočátku na VŠ dělalo problém, ale zvyknul jsem si rychle.


Asi máš větší talent na exotické jazyky než já Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne únor 06, 2011 12:16 am
Autor Zpráva
yhn
uživatel


Založen: 24.11.2009
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Mně to taky zpočátku na VŠ dělalo problém, ale zvyknul jsem si rychle.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 06, 2011 12:11 am
Autor Zpráva
Kenherchepeshef
uživatel


Založen: 4.2.2011
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Fake napsal:
Inak k vašej medzinárodnej diskusii, vy nám skutočne máte problém rozumieť? Doteraz som to vždy považoval za mýtus Shocked


No, tak ve škole jsme všichni kolem 21-22 let a problémy s tim mají všichni spolužáci - Češi. Protože se dá v podstatě říct, že se slovenštinou jsem se poprvé setkal na VŠ a češtině je sice podobná hodně, ale když na to člověk neni zvyklej, tak je to trochu slabší.
Ale tak zas abych tu nepůsobil jako nějakej idiot, fakt s tím mají u nás ve škole trochu problém všichni a stačí nám to zopakovat nebo říct trochu pomalejc a už se chytnem. Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 11:49 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Maďarsko - Ukrajinsko - Rumunský nářečí
To neznám. V pražských supermarketech se formuje jen ukrajinsko-slovensko-bulharské nářečí. Very Happy
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 11:36 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

bright napsal:
Dráteníci od Prahy svůj rodný jazyk zřejmě jen zapírají. Wink


Hele, proč by ses měl stydět za češtinu - je to hezký Maďarsko - Ukrajinsko - Rumunský nářečí !

(a pak třeba ten kníža z TOPky: moja bábiška byla dóbra sokolóvna.) Smile

bright napsal:
Vážně? Dosud jsem si myslel, že Čehúni. Laughing


Ne, Čehún je jakýsi zparchantělý pološimpanz, který se vyskytuje jen kousek pod soutokem Labe a Vltavy. Hospodářský výzmam moc nemá, jen se vyváží na Slovensko jako krmivo pro drevokocúry.


Naposledy upravil Honza dne ne únor 06, 2011 3:39 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 11:30 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Tak jasné, že rozumieme. Problémy má iba tých zopár drotárov od Prahy, oni sú tací velmi tupí. Smile

Dráteníci od Prahy svůj rodný jazyk zřejmě jen zapírají. Wink

Btw, by mě zajímalo, jestli rodilý Bratislavan rozumí bez problému lidem např. od Bardějova.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 11:25 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

skyper806 napsal:
po slovensky je spisovné hovoriť, pokiaľ viem, Česi..
Vážně? Dosud jsem si myslel, že Čehúni. Laughing

Nejvíc se mi líbí trovy konania.

Fake: Ti, co zažili ČST, problém rozumět nemají. Ale dneska nemají Češi potřebu koukat se na slovenskou televizi a v české tv žadné slovenské nebo slovensky nadabované filmy nedávají. Bez toho by ani Slováci nerozuměli pořádně češtině.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 11:21 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Fake napsal:
2Honza: Čo do pekla je ten váš drevokocúr, si asi piaty čech čo sa na tom smeje a ja ako slovák som to vživote nepočul Very Happy


Boha jeho - ty naozaj nevieš, čo je to drevokocúr !!?? Počúvaj, chalan, si ty vôbec Slovák ?

Fake napsal:
Inak k vašej medzinárodnej diskusii, vy nám skutočne máte problém rozumieť? Doteraz som to vždy považoval za mýtus Shocked


Tak jasné, že rozumieme. Problémy má iba tých zopár drotárov od Prahy, oni sú tací velmi tupí. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 11:11 pm
Autor Zpráva
Fake
uživatel


Založen: 18.4.2010
Příspěvky: 80
Bydliště: BB

Předmět: Citovat

2Honza: Čo do pekla je ten váš drevokocúr, si asi piaty čech čo sa na tom smeje a ja ako slovák som to vživote nepočul Very Happy

Inak k vašej medzinárodnej diskusii, vy nám skutočne máte problém rozumieť? Doteraz som to vždy považoval za mýtus Shocked
_________________
"Nevědomost je nevědomost. Nevyplývá z ní žádné právo něčemu věřit."
(Sigmund Freud)

"Get busy living, or get busy dying."
(Stephen King)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 11:02 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

2 skyper806: ono je to asi hlavně o zvyku. Na severu Moravy se používají spíš Čechy než Česko. Je to asi i tím, že tam dost lidí umí polsky a v polštině se používá jen slovo Czechy - jak pro celou republiku, tak pro ten západní kousek bez Velkomoravské říše. Česko se víc používá v Čechách (okolo Prahy).

O tom, jestli "Česko jo nebo ne" se vedly dost spory:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Spor_o_u%C5%BEit%C3%AD_slova_%C4%8Cesko

2 Kenherchepeshef: jj, to ti chválím. Outování není závod, aby se s ním muselo fofrem. Ono i tady platí to přísloví o dvojím měření a jednom říznutí. Tím ale nechci říct, že to počká i 10 let, spíš to, že nejdřív myslet a pak mluvit. Tož hodně odvahy, ogare. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 10:59 pm
Autor Zpráva
Kenherchepeshef
uživatel


Založen: 4.2.2011
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

prazak: no, já myslim, že zatim to nechám trochu uležet, trochu si to nechám projít hlavou. Protože přiznám se, že bych to nejradši řekl všude (=rodina, kámoši) hned, ale na druhou stranu mám pocit, že by bylo lepší počkat, protože já nemám rád rychlý rozhodnutí. Moje nadšení z nových zjištění o mně, totiž brzo opadne a za 14 dní si řeknu, ještěže jsem to někde hned nevykecal, já se znám.
Navíc tohle asi neni věc se kterou by bylo třeba nějak spěchat, no, uvidíme, já se s tim nějak poperu Cool.

Jinak k té diskuzi o slovenštině, mi to připomnělo, že máme ve škole strašně moc Slováků a my Češi se jich trochu bojíme. Protože jim nerozumíme úplně na 100% a oni nám jo, což nás všechny lehce děsí.
A už mám taky vypozorováno a vyzkoušeno, že když Slovákovi řeknu "cože jsi to říkal?" dvakrát, tak to ještě skousne, když se zeptám potřetí, už nasupeně odchází. Takže výsledek mého průzkumu v terénu je, že Slováci jsou neuvěřitelně trpěliví lidi, protože já bych zuřil už při prvním "cože?"Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 10:16 pm
Autor Zpráva
skyper806
uživatel+


Založen: 1.11.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Bratislava

Předmět: Citovat

Honza napsal:
solok: Česko je děsný slovo. Rolling Eyes

A navíc mi není jasný, jak se jmenujou jeho obyvatelé - když v Čechách žijí češi, tak v Česku by asi žili českové, ne ?


"Čechy, Morava a Slezsko. To je naše Česko."

To som kedysi počul v TV. Nie je to pravda? Každopádne, ja keď raz za čas idem do ČR, tak hovorím, že idem do Česka (vy asi tiež nehovoríte pri ceste na Slovensko, že idete do Slovenskej republiky, resp. do SR).

Ale čo počúvam, viacerí ľudia na Slovensku hovoria, že idú do Čiech aj v prípade, že idú do Ledníc, do Brna či do Ostravy..

A s gramatikou je to v oboch jazykoch pomerne zložité. Napr. vy ste vo vašom jazyku Češi, ale po slovensky je spisovné hovoriť, pokiaľ viem, Česi..
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 9:30 pm
Autor Zpráva
prazak
uživatel


Založen: 10.3.2010
Příspěvky: 16

Předmět: Citovat

Kenherchepeshef napsal:
Jo, s tou VŠ máš pravdu, já mám vlastně jenom jednoho kámoše, se kterým se bavíme i o vztazích a osobních věcech. Já si totiž hlídám soukromí jako kdybych byl nějaká celebrita nebo co. S ostatními kamarády tyhle intimnější věci neřešíme, takže upřímně ani nevidím důvod proč bych jim to o sobě měl říkat, leda že by snad padla přímá otázka. Přišlo by mi to trochu zvláštní a i zbytečný.
Spíš to řeknu několika málo lidem a řeknu jim že to nemusí vyslepičit všude, ale říct to můžou. Mám prostě obavy říkat to lidem do očí a přímo, což sice znamená že jsem vlastně posera, ale přijde mi to tak jednodušší. Takže to je zatím můj plán A.

No přesně tak jsem to cítil i já, že někdo mě řiká co jeho holka a rodina nebo tak, že s ním neřešim jenom tu školu, tak těm lidem jsem to řekl. Jsem si řikal, že jsem těm lidem tak trochu dlužný Smile . Těm co s nima řeším jen věci kolem školy tak ne.

Posera nejseš, to by byl každej gay, každej s tim má velký problém ze začátku to někomu říct do očí, to je uplně normální Wink . Až to překonáš tak si uvědomíš jak hrozný to bylo, a že si to překonal a že si frajer Wink .

A ti rodiče, některé to třeba napadlo, ale dokud jim to neřekneš, tak to rozhodně považují za nesmysl, že se jim to jenom zdá, nebo tak něco, že to není možné. Teda to si myslim... takové to, že to matka pozná... no nevim nevim. Dokud jí to ten syn neřekne tak si tím přece nemůže být vůbec jistá a vzhledem k tomu že asi málokterá máma by chtěla vyloženě za syna homosexuála tak když neví tak se samo automaticky přiklání k tomu že neni Smile . Taková moje teorie... Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 9:19 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Mne sa páči hej, čučoriedka, jún, júl a najme drevokocúr !
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 9:18 pm
Autor Zpráva
skyper806
uživatel+


Založen: 1.11.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Bratislava

Předmět: Citovat

Martin napsal:
To, kdy se ti postaví neovlivníš, můžeš jen ovlivni to, aby to v okoli nevzbudilo pohoršení, nebo nenarušilo něčí mravní výchovu. Ale nepostaví se mi pokaždé, když mi dítě sedne na klín.


A nebolo by lepšie, keby si holčičke nikdy nedovolil, aby ti sadla na klín? Stojí ti to za prípadné problémy? Celkom by ma zaujímalo, ako na to holčička reagovala (predpokladám, že to cítila). Mal si pre istotu pripravené nejaké vysvetlenie? Napr. že sa ti do klínu zatúlal kameň? Laughing

Ak túto svoju túžbu nevieš sám potlačiť, možno by bolo lepšie, keby si vyhľadal spoľahlivého odborníka, ktorý by ti predpísal nejaké tabletky na potlačovanie sexuálnych túžob či ako sa tomu hovorí...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 9:01 pm
Autor Zpráva
Kenherchepeshef
uživatel


Založen: 4.2.2011
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Tak moje zkušenost je jiná. Rodiče jsou na člověku až moc citově zainteresovaní, než aby si něco pozvolna připouštěli. Ta slepota nebo natvrdlost - jak kdo chce - tam byla až neuvěřitelná...


No jo, vidíš, tohle mě vůbec nenapadlo, ale jak tak o tom přemýšlím, asi na tom něco bude. No, když to nepude oklikou tak to holt bude muset jít přímočaře, co se dá dělat Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 8:49 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Mně se líbí kromě hlásek i různé gramatické jevy (neexistence dvou dlouhých samohlásek v sousedních slabikách), ale i některá slova, třeba

citace:
cestovný poriadok


Nejlepší je ale dlouhé r' a l'. To miluju. : )
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 8:11 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Re: slovenština Citovat

Mě se zase líbí slovenské měkké "ľ". Obzvlášť ve slově "ľúbim ťa" to zní moc hezky. Smile
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 7:27 pm
Autor Zpráva
skyper806
uživatel+


Založen: 1.11.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Bratislava

Předmět: Re: slovenština Citovat

A mne sa páči, keď Čech povie napr. "Byl jsem v Bratislavě." To "e" s mäkčeňom mi tam znie tak krásne. Very Happy

Na ČT24 v správach raz odznelo o nejakej udalosti, že to bolo na Nitransku. Zaujímavé, u vás sa používajú spojenia ako "na Karlovarsku, na Královohradecku, na Brněnsku" a pod. Ale na Slovensku nie aj napriek tomu, že existujú reklamné noviny s názvom "Bratislavsko, Trnavsko" a pod. Spráne malo byť povedané asi "v Nitranském kraji" príp. v okrese Nitra predpokladám.

A vtipne ma prekvapilo, keď som v nejakom cestovnom poriadku videl z Viedne do Brna videl napísané "Brunn" (iba v nemeckej verzii to tuším bolo). Už to nemôžem nájsť, tak snáď to všade prepísali na Brno. Smile

pemel napsal:
Mimochodem, slovenština je moc pěkný jazyk. Třeba takové "ľubim ťa" zní moc hezky Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 05, 2011 7:13 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Kenherchepeshef napsal:
to vypadá jako bych tohle téma zabral jenom pro sebe


Od toho to tu, doprčic, je, aby sem lidé psali. Však za měsíc přijde nějaký Sinuhet a bude rád, že není jediný Staroegypťan s podobnými starostmi, a další měsíc dorazí třeba Haremheb a bude zdejší osazenstvo oslovovat "moji zasraní rypáci", což se určitě bude líbit (snad to Waky přežije).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32, 33, 34  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 5 z 34
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32, 33, 34  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist