Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Zábava mix Co mi vrtá hlavou
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Další

po září 01, 2008 5:35 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Vodafone: jo, myslel jsem to i tak, že by jako modem fungoval ten jejich mobil. Podle daťáku umí 153 kbps, jenže k němu není kabel. Docela mě mrzí, že do toho mobilu nedali alespoň infraport nebo BT.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po září 01, 2008 5:22 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Pokud banda u:fonů doladí pokrytí a doplní nabídku o další (menší a kompaktnější) modemy, myslím, že bude mít dost zákazníků.
No, modemy EV-DO jsou už teď dostatečně malé a kompaktní. Že by někdo v dnešní době vyráběl modemy jen s 1xRTT (bez EV-DO) nepředpokládám, tahle technologie umírá. Takže šance na nějaký levný pomalý internet je skutečně v těch mobilech, eventuálně by mohl nabízet pomalý a levný internet i na těch EV-DO modemech, technicky to problém asi není.
Je tu ještě kapacitní problém, U:fon má hodně veliké buňky, takže pokud nabere hodně zákazníků, začne klesat kvalita služeb. V současné době udává kapacitu cca. 800 000 zákazníků na 1XRTT a 100 000 na EV-DO. Možná taky proto téměř všechny své služby nabízí přes 1XRTT.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po září 01, 2008 5:17 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Hm. Nejsem buzerant. Ničim takovym, jako pevná linka nedisponuju. Embarassed
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po září 01, 2008 5:15 pm
Autor Zpráva
Shmudla
uživatel+


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 144

Předmět: Citovat

Vypadá to, že všichni, kdo volají z pevné linky jsou buzeranti.

http://www.ctu.cz/cs/neprehlednete.html/4_28-z-pevne-linky-volaji-jen-4&nbsp-procenta-cechu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po září 01, 2008 3:59 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Bright: asi mysleli Dual Carrier EDGE, jen je otázka, zda do toho naši operátoři půjdou. On i Vodafone (firma) je od té doby, co se sčuchnul s anglánama, docela krkna, dřív byl mnohem vstřícnější novým technologiím.


http://mobil.idnes.cz/edge-bude-rychlejsi-nez-klasicke-3g-uz-brzy-fiy-/mob_tech.asp?c=A080327_140455_mob_tech_vok
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po září 01, 2008 3:30 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

máslo: Jo, asi to bude nový způsob komprimace. Na jaře v nějaké zprávě tvrdili, že to zrychlí EDGE skoro až k 3G.

Honza: Dík, potřeboval jsem slyšet, že nejsem bez u:fona úplně out. Smile
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po září 01, 2008 3:23 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Bright: ber to tak, že u:fon je tu asi rok, ostatní mobilní operátoři svou síť budují už asi 10 let. Fakt je, že U:fon nabízí bezkonkurenčně nejlevnější připojení, jen bude ještě nějakou dobu trvat, než doladí pokrytí a nabídne i menší modemy. Kámoš měl kdysi CDMA od Eurotelu jako jeden z prvních a zezačátku na to taky dost nadával.

Pokud banda u:fonů doladí pokrytí a doplní nabídku o další (menší a kompaktnější) modemy, myslím, že bude mít dost zákazníků.

Pokud bych si vybíral, jak se mobilně připojit na net s tím, že důležitá je dostupnost (pokrytí), stabilita a mobilnost (opravdu malý modem typu PCMCIA karta), tak bych do u:fona zatím nešel.

ad zrychlení: EDGE asi ani omylem, to se bude spíš týkat 3G. A pak můžeš EDGE modem zahodit, tady fakt kompatibilita nebude. Je to asi totéž, jako kdybys chtěl na analogovou televizi přijímat digitální signál.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po září 01, 2008 2:48 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Jako zrychlení GPRS/EDGE bych doporučoval kombinovat to s UMTS HSDPA, to už nabídne v těch pár pokrytých místech v ČR slušný fofr internet a tam, kde pokrytí není, to samo spadne na GPRS, co je všude, kde je GSM.

U:fonův fofr Internet si proti tomu stojí podobně jako O2 CDMA - pokryté území je sice podstatně větší, než UMTS, ale tam, kde není to prostě nefunguje a žádná alternativa neexistuje.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po září 01, 2008 2:09 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

O zrcyhlování EDGE nic nevim, ale nevim, jak by se to udělalo. EDGE je GPRS jen s použitou jinou modulací. Teoreticky už to běhá na maximu té technologie. Musel by se použít jiný způsob komprimace, a pak by to asi zas i k tomu chtělo nový HW.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po září 01, 2008 1:49 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Také mám v notebooku PCMCIA kartu, s kterou se připojuju na EDGE. Když tak čtu o těch technických potížích, nebudu to měnit. Abych si na noťas přilepoval anténu a seděl nehnutě... ani nápad.

Btw, nevíte někdo, jak se to vyvíjí s tím avizovaným zrychlením EDGE? Bude k tomu potřeba nějaký nový HW?
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po září 01, 2008 12:55 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Jako student jsem pořád v pohybu. Jsem rád, že uvnitř notebooku mi trůní PCMCIA karta, přes kterou se mohu kdykoli připojit na EDGE. K práci se mi připojení hodí a na cestách vlakem je to velmi pohodlné.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po září 01, 2008 12:52 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

bright: znamená to, že je tam slabší signál, takže musíš mít modem s anténou která má vyšší zisk. A takovou anténu má právě ten router. Ale třeba v tom u:founím USB donglu je jen malá kompromisní anténa, s malým ziskem, zabudovaná do těla modemu, takže by úroveň signálu nestačila pro navázání spojení.

Externí antena je antena nezabudovaná do modemu. Něco podobného měly i některé typy starých mobilů - když jsi chtěl telefonovat v místě se slabším pokrytím, musel jsi z těla mobilu vytáhnout anténu.

http://www.mobilmania.cz/Testy/Motorola-TX770-proslula-zehlicka-retrotest/sc-20-sr-1-a-1108561/default.aspx

K některým mobilům se dá externí antena připojit i teď.

http://skveleceny.cz/Aligator/Antena-s-klipem-na-okno-1-5dB-dual_g8971.html
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 10:52 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

ad U:fon: Co ve skutečnosti může znamenat popisek u mapy pokrytí "Modem s ext. anténou nebo WiFi router"? Nerad bych byl fofr mobilní s nějakou ext. anténou v ruce. Confused
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 10:05 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Mobilní net je prostě fajn, vím, že se můžu připojit, kde chci. I když netvrdím, že bych to opravdu zcela nezbytně potřeboval a že bych na tom byl existenčně závislý. A je to dobrá záloha, když zbuchne wifina.

Účet za telefon: červenec 26 Kč za SMS, 14 Kč za hovory a 35 Kč za data. Smile

U:fon: na ten mobil si počkám, za dvě stovky paušálu je to fakt skoro zadarmo.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 9:42 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

No já jsem si taky myslel, že je to k ničemu, ale poslední dobou tomu pomalu začínám přicházet na chuť, když vím, že bych potřeboval teď a tady nějakou informaci z webu. Holt závislost Wink
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 9:22 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Vodafone, ono to bude přistupný dostatečně, to spíš já jsem úplný ufon a těmhle věcem nerozumím.

Hele vrtá mi hlavou, proč ten mobilní net potřebujem? přijímání posílání mailů? ICQ?
Já jenom, že se mě furt zastavují různí dealeři a snaží se mě pořád přesvědčit, že ho potřebuju, ale k čemu? Vždyť pevný net je skoro všude?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 9:10 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Honza: No, ohledně filtrování internetu nemám co dodat.
Ale je známá věc, že děti si často s počítačem rozumějí podstatně lépe, než rodiče. Ke mě si taky jako k 10-14 letému chodili 20-30-letí pro rady ohledně počítačů.

Nikom: Nojo, nemaje přítele, nemám komu volat. Možná je to i trochu smutné. V každém případě mě mrzí, žes tomu nerozuměl, snažil jsem se to psát hodně přístupně. Zkusím zapracovat, příště to snad bude přístupnější.

máslo: Ta zelená krabička skutečně podporuje EV-DO. Jenže tomu se nedá říkat mobil, neboť tomu chybí klávesnice, displej a baterie. Jestli jsi to zkoušel doma, tak se ani nedivím, ležíš v bílé, nepokryté zóně. Já se s tím mobilem v šedé zóně sice dovolám, ale nesmím se pohybovat - každých 10 cm se spojení zcela ztratilo a zase obnovilo (názorná demonstrace kmiten a uzlů stojatého vlnění).
Služba U:fonův Internet se jako mobilní skutečně moc nehodí, ten Axestel je pomalu větší, než můj notebook. Ale v brzké době má U:fon nabízet službu se stejnými parametry prostřednictvím mobilních telefonů za paušál 200Kč/měs.
A jinak pro občasné vysokorychlostní připojení je docela zajímavá nová varianta U:fonova fofr internetu za nula, kdy je účtováno připojení po hodinách sazbou 20Kč/h, s měsíčním cenovým stropem 800 Kč. To znamená, že do 30ti hodin měsíčně je to výhodnější, než klasický fofr internet.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 3:55 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

thyratron napsal:
A obyvatelstvu rozdáme něco ve stylu Asus EEE, kde bude jako jediná aplikace KoranViewer,

Možná to je zbytečně složité, na těch pár funkcí by stačilo dopsat několik řádek přímo do BIOSu. Dokonale jednoduché, neskutečně stabilní, paměťově a výkonově nenáročné, ... až budu zase íťák asi konvertuju k islámu. Smile

thyratron napsal:
Provozovatelem toho serveru ale určitě nebude Microsoft s jeho neustálými záplatami ... korán je totiž dokonalý přímo od alláha a tudíž neměnný - jakákoliv změna/aktualizace je rouháním.

Škoda, že se Gates nenarodil v Íránu, Woknům by to jen prospělo. Smile

http://www.abload.de/img/3lzxfd.jpg
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 3:36 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

máslo: to sice jo, ale nabízejí ho jen k rychlejšímu a dražšímu tarifu - 594,- CZK.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 3:30 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Jestli jsem to správně pochopil, tak U:fon nabízí pomalejší připojení k netu za 237,- Kč. Docela dobrá nabídka, až na pohřebný HW. Chtělo by to nějaký menší modem typu PCMCIA nebo USB dongl. Terminál Axesstel TX210LF je přece jen moc velký na to aby byl opravdu mobilní.
Ten jejich zelený USB modem je právě dongl velikosti přerostlého flash disku.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 3:18 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Jestli jsem to správně pochopil, tak U:fon nabízí pomalejší připojení k netu za 237,- Kč. Docela dobrá nabídka, až na pohřebný HW. Chtělo by to nějaký menší modem typu PCMCIA nebo USB dongl. Terminál Axesstel TX210LF je přece jen moc velký na to aby byl opravdu mobilní.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 3:02 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Vodafone napsal:
BTW: jak ta ufouní síť funguje v reálu - spokojenost ?
V podstatě ano, jen by to chtělo nějaký přístroj, co bude podporovat i EV-DO. Snad ho mají mít v nabídce hned, jak jim ho někdo vyrobí Wink Více jsem o tom napsal zde.[/quote]Ten jejich zelený USB modem na fofr internet by měl EVDO mít. Měl jsem to tu na zkoušku, ale ani jsem se s tim nějak nepřipojil do sítě, tak jsem jim to poslal zpět Confused.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 2:58 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

Honza napsal:
thyratron napsal:
Testík: Kdo, kdy a při jaké příležitosti vyslovil výrok "Buď souhlasí obsah knih s koránem, pak jsou zbytečné, buď nesouhlasí, pak jsou nebezpečné." ?


Amru ben Alas a jeho "důvodové prohlášení" před spálení Alexandrijské knihovny ?

Sen každého admina: národní internet jako malý server, na něm korán, a víc není potřeba, žádný jsko, php ...,


Správně.

Myslím že by stačil jeden hlavní quranserver v Mekce, s mirrory v těch velkých mešitách v Kanadě a Londýně. A obyvatelstvu rozdáme něco ve stylu Asus EEE, kde bude jako jediná aplikace KoranViewer, tedy kromě GPS s kompasem ukazujícím směr k Mekce a budíkem pro 5 denních modliteb dle polohy slunce. Nakonec ten Bill Gates měl pravdu ... korán určitě nemá více než 640K ... 640K of memory should be enough for anybody...

Provozovatelem toho serveru ale určitě nebude Microsoft s jeho neustálými záplatami ... korán je totiž dokonalý přímo od alláha a tudíž neměnný - jakákoliv změna/aktualizace je rouháním.


Naposledy upravil thyratron dne ne srpen 31, 2008 3:11 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 2:43 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

thyratron napsal:
Testík: Kdo, kdy a při jaké příležitosti vyslovil výrok "Buď souhlasí obsah knih s koránem, pak jsou zbytečné, buď nesouhlasí, pak jsou nebezpečné." ?


Amru ben Alas a jeho "důvodové prohlášení" před spálení Alexandrijské knihovny ?

Sen každého admina: národní internet jako malý server, na něm korán, a víc není potřeba, žádný jsko, php ...,

thyratron napsal:
Pak budeme všichni v úžasném EU bezpečí, bude vymýcena pedofilie i kriminalita.

Neboj, nebudeme, moji milí Čechové to dozajista zase nějak"očůrají". Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 2:40 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

Honza napsal:
thyratron napsal:
Nože už jsou v Anglii zakázané taky, za chvíli zakáží i nože na chleba, pak zakážou zubní kartáčky (ten se dá nabrousit do špičky, oblíbená zbraň ve věznicích).


A časem dojde i na cigarety s filtrem Smile


A povinně samozhášecí...ehm, to už vlastně EU odhlasovala. (blicí smajlík)

Chleba se bude krájet tak že v každém městě na náměstí bude na pevné tyči na řetězu nůž, společný pro celé město. Tak to platívalo kdysi v Asii, říká se že proto tam vznikla bojová umění pro použití holých rukou.

Historie se opakuje.

Pak budeme všichni v úžasném EU bezpečí, bude vymýcena pedofilie i kriminalita.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 2:31 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Vodafone (nick) + Bright:

příklad Írán + Vodafone (firma):
Celé blokování firmy Vodafone je jen reklamní akce, aby se firma ukázala, jak je moderní a jak myslí na naše blaho. Jsem si jistý, že kdyby měli pobočku i v Íránu, tak klidně zablokují i gaykomunitu, 004, ... a tiskový mluvčí pobočky Vodafone Iran to zdůvodní tím, že být gay je nemorální hnus, odporuje to přírodě, ničí to svátost manželství, protiví se to Alláhovi a je to proti zákonu. Jen by to blokování zavedli opatrně, aby se to moc nerozkecalo v ostatních národních pobočkách.


V Íránu by zablokovali všechny www služby, nejen 004. Web totiž pravověrný muslim nepotřebuje, veškerá moudrost světa a vše potřebné je napsáno v koránu.

Testík: Kdo, kdy a při jaké příležitosti vyslovil výrok "Buď souhlasí obsah knih s koránem, pak jsou zbytečné, buď nesouhlasí, pak jsou nebezpečné." ?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 2:30 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

thyratron napsal:
Nože už jsou v Anglii zakázané taky, za chvíli zakáží i nože na chleba, pak zakážou zubní kartáčky (ten se dá nabrousit do špičky, oblíbená zbraň ve věznicích).


A časem dojde i na cigarety s filtrem Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 2:19 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

Příznačné na celé kauze blokování Vodafonem je odkaz na pravidla v Anglii. Anglie je podobnýma omezeníma proslulá, dnes je to snad ještě připosranější národ než Francouzi ("Prodám samopal francouzské armády, nepoužitý, jednou upuštěný na zem").

V Anglii je kromě zmiňované cenzury například prakticky absolutní zákaz nošení zbraní obyvatelstvem (ani pochůzkáři nenosí zbraň), výsledkem čehož je jen to že se lidi bodají noži, viz desítky ubodaných teenagerů jen v Londýně jen tento rok. Nože už jsou v Anglii zakázané taky, za chvíli zakáží i nože na chleba, pak zakážou zubní kartáčky (ten se dá nabrousit do špičky, oblíbená zbraň ve věznicích).

http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=314540
http://www.blesk.cz/clanek/97620/v-londyne-byl-ubodan-osmnactilety-mladik.html

Anglie jde do hajzlu, takže je logické že jejich pravidla tahají i k nám. No, já pro vstup do EU nehlasoval.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 2:05 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Vodafone napsal:
Více jsem o tom napsal zde.


Ty provoláš jenom 50Kč měsíčně? to je můj sen... A taky zhruba tak všechno, co jsem pochopil z toho článku - což ovšem nebude tvoje chyba...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne srpen 31, 2008 2:02 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Vodafone (nick) + Bright:

příklad Írán + Vodafone (firma):
Celé blokování firmy Vodafone je jen reklamní akce, aby se firma ukázala, jak je moderní a jak myslí na naše blaho. Jsem si jistý, že kdyby měli pobočku i v Íránu, tak klidně zablokují i gaykomunitu, 004, ... a tiskový mluvčí pobočky Vodafone Iran to zdůvodní tím, že být gay je nemorální hnus, odporuje to přírodě, ničí to svátost manželství, protiví se to Alláhovi a je to proti zákonu. Jen by to blokování zavedli opatrně, aby se to moc nerozkecalo v ostatních národních pobočkách.

příklad narkoman:
Ok, takže konzumace pedofilního porna podporuje jeho výrobu a proto ji postavíme mimo zákon. Proč teda zcela logicky nepostavíme mimo zákon i narkomany ? !!!! Uźívání drog přece podporuje jejich výrobu a distribuci. (a to už zcela pominu fakt, že narkoman peníze na svou dávku zpravidla získává trestnou činností, zatímco pedofil konzumuje porno na počítači, na který si řádně vydělal a své příjmy i řádně zdanil).

porno a delikty
V zemích, kde je porno dostupné, je mnohem méně sexuálně motivovaných zločinů, než tam, kde nic takového neexistuje. Přesněji: měl bych to dát do minulého času, protože díky internetu je porno dostupné skoro všude.

příklad blokování
fakt si myslíte, že pedofilní porno se šíří přes služby, které lze účinně blokovat ? Z posledně odhalených případů je jasné, že ne. A případné restrikce a blokování ped. porno neodstraní, jen se jeho distribuce a výroba lépe skryje. Jak chceš blokovat https a ftps, které může jet každý den na jiné ip adrese, známé jen "zasvěceným", jak budeš zjišťovat, co si kdo stahuje z nějaké banánové republiky přes vpn a jak chceš zjistit, co má někdo na disku zašifrovaném 128bitovýmn klíčem ? A vymahatelnost práva je v pr....

Brightova zmínka "temné pudy":
Blokování možná zabrání nějakému týpkovi, aby náhodou neviděl něco, co vidět nemá :- ) Ale myslet si, že se někdo stane pedofilem, protože viděl pedofilní péčko je stejně nesmyslné, jako myslet si, že z gayporna někdo zbuzní. Blokobání fy. Vodafone možná zabrání starý Blažkový omylem se prokliknout na tyhle stránky (takže jí nevylezou očka z důlků) ale to je všechno.

restrikce obecně
Za středověku se chmatákům sekaly ruce, a stejně to nebylo nic platný, zastrašování nikdy nic neřeší. Ostatní chmatáci se šli na exekuci kouknout taky a při té příležitosti obírali přihlížející počestné měšťany. V Thajsku se drogoví dealeři střílejí - a myslíš, že to má nějaký efekt ?

IQ
Příroda ráda kompenzuje, když někde ubere, jinde přidá. Pedofilové mají vysoké IQ a zpravidla jsou to lidé s vyšším vzděláním. Posunem jejich aktivit za hranu zákona se docílí jedině toho, že budou využívat lépe zabezpečené služby, nikoli toho, že se svých oblíbeností vzdají. Pohlavní pud je jeden z nejsilnějších, a žádný zákaz či restrikce ho neutlumí.

rasista
Prohlídnul jsem si řadu rasistických stránek - viz poznej svého nepřítele - a fašouna to ze mně neudělalo. Pokud chceš někomu zabránit, aby se stal vypatlaným náckem, nestačí blokovat stránky na netu, musel bys mu blokovat jeho mozek.

velký bratr
Co je lepší: blokovat, trestat a celou tuhle scénu zatlačit do temných koutů internetu, kde díky šifrování a dalším službám není možné prakticky nic zjistit, nebo monitorovat běžné datové služby a získávat z nich informace, kdo je nácek, co náckové dělají, co chystají, na čem se domlouvají, ... ? A totéž pedofilie.



Vodafone napsal:
"Spousta uživatelů navíc ani takové jednoduché blokování obejít neumí"

Jistě, neumí, protože to nepotřebuje a nic je nenutí, aby to obešli. Ale pokud někoho motivuje jeho pohlavní pud, nebo náckovská mentalita, ... tak si buď jistý, že to blokování obejde, na netu jsou miliony návodů a programů. Já taky nemám potřebu obcházet blokování, ale kdybych bydlel v Íránu a byl gay, věř, že bych obcházel, až by se procesor orosil.

A navíc: řada běžných uživatelů umí víc, než si myslíme. Jeden příklad z mnoha z mojí osady: Devítiletý !!! kluk se nabořil do tátova PC, vyhrabal z něj velmi "šťavnatou" sbírku péčka a přes ftp ji nasdílel spolužákům ze svého poče. Takže:

1. musel hacknout práva do Woken,
2. musel nainstalovat na svůj poč ftp server,
3. protože byl za routerem, který jede implicitně v DHCP, musel svému poči přidělit fixní intranetovou ip,
4. Musel na tenhle poč natvrdo přesměrovat ftp porty,
5. a protože byl celkem fikanej, tak to ftp rozjel na portech úplně jiných služeb, aby to nebylo tak nápadný.

Jasně, můžeš napsat, že pro íťáky je to banalita, ale kolik běžných uživatelů by tohle dokázalo, zeptej se třeba Brighta, nebo Nikoma, jestli vědí, co těch pět bodů znamená. Ani jeho učitelka s vysokoškolským vzděláním nedokázala přesně pochopit podstatu téhle činnosti a to jsem jí to vysvětloval fakt dost "polopaticky."

A když tohle dokáže kluk ve třetí třídě základky, tak pochybuju, že něco podobného nedokáže vzdělaný pedofil. Prostě blokování je jen opičárna a pozlátko typu: sice je to k h...., ale laik si bude myslet, že jsme in.

Likvidujme výrobu pedofilního porna a likvidujme nácky všemi způsoby, ale nebuďme pokrytecký cipové, co se schovávají za nějaký anglický soft a bloklý www stránky.


Naposledy upravil Honza dne ne srpen 31, 2008 2:27 pm, celkově upraveno 3 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 18 z 20
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist