Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix profil na iboys
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

ne listopad 15, 2009 10:20 am
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Laughing Laughing
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 14, 2009 4:42 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: FB Citovat

http://www.colourplanet.cz/62359-znasilnena-kvuli-facebooku

Hmmm. Jako já to tý osobě nepřeju, ale musel sem se zasmát... Přesnějc teda né kvůli facebůku, ale kvůli tomu, že na něj umístila svojí přesnou adresu. Kdo by čekal, že se to takhle zvrhne Laughing

Eště si teda dovolim jeden žertík - znásilnění formou orálního sexu mi teda přijde dost neobvyklý... jeden by myslel, že způsob obrany je poměrně "nasnadě", a to tak, že by to došlo i idiotovi, tak proč né idiotovi, který se nechal přeoperovat na idiotku.

"Byla jsem napadena kvůli své sexualitě a změně pohlaví" - to si nemyslim, znásilnění se stává nejen v lepších rodinách.

"...sdělila anonymně oběť..." - která má profil na FB a u něj adresu Mr. Green

"...kdybych byla normální holka, nic by se mi nestalo..." - jistě, že ne, zlatíčko, nadržený násilníci jdou jenom po transkách s adresou, nikoliv po normálních holkách s adresou, nebo i bez ní.

"...Nadával mi, psal mi ošklivé věci a pak mě i napadl...“ - jinými slovy, probíhala mezi námi čilá konverzace, a mě nenapadlo nic lepšího, než dopsat číslo popisný Laughing

PS: Předně je to teda varování... dokonce i tady byl nějakej případ s adresou, tak pozor na to. Né teda proto, aby vás někdo nenutil vykonávat orální sex, ale třeba aby vám nešlohnul mobil a kapesný Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 13, 2008 7:24 pm
Autor Zpráva
pepeeno
tester


Založen: 10.9.2008
Příspěvky: 5

Předmět: Citovat

TXB napsal:
To už se řešilo tady Wink

http://gay.komunita.cz/viewtopic.php?t=892


Aha, tak proč to tu je dvakrát? Smile) No to je jedno, díky za odkaz Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so září 13, 2008 7:21 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

To už se řešilo tady Wink

http://gay.komunita.cz/viewtopic.php?t=892
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 13, 2008 7:08 pm
Autor Zpráva
pepeeno
tester


Založen: 10.9.2008
Příspěvky: 5

Předmět: Nový vzhled Citovat

Iboys má nový vzhled. Co tomu říkáte?
Já myslím, že to je rozhodně změna k lepšímu. Podle mě je lepší cokoli než to, co bylo předtím Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá červenec 25, 2008 9:18 am
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

pepcza napsal:

a pokud si chceš zkusit jak běží to archivování, funguje na to skvěle linuxáckej příkaz wget, určitě bude existovat něco podobně malého, rychlého a mocného i pro windows

Jééé to je vlastně právě to co potřebuju Exclamation Akorát jsem nevěděl, že to wget umí, páč jsem byl do teď shnilej přečíst si manuál. Laughing
Opět se potvrzuje síla a genialita textových prográmků.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 24, 2008 11:46 pm
Autor Zpráva
Rainbow
uživatel


Založen: 28.2.2007
Příspěvky: 99
Bydliště: BA

Předmět: Citovat

máslo napsal:
pepcza napsal:
...určitě bude existovat něco podobně malého, rychlého a mocného i pro windows
Jasně. Třeba wget Smile,

Ked som pouzival windows, tak som tam mal aj wget, bez toho sa skoro neda existovat Very Happy

archive.org stahuje weby rekurzivne a upravuje v nich linky tak, aby fungovali. Je to velmi dobra vec, ked potrebujem nejake informacie o produkte uz neexistujucej firmy (alebo firma existuje, ale o produkte uz nema na webe ani ň). Prasaciny v javascripte sa mu velmi nepacia (a na iboys je ich kopa).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 24, 2008 9:26 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

pepcza napsal:
...určitě bude existovat něco podobně malého, rychlého a mocného i pro windows
Jasně. Třeba wget Smile,
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 24, 2008 7:31 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

Jaksefurtmenovat?: ty iboys budou tím, že od začátku je to javascriptovej guláš.
kdysi dávno jsem si dokonce musel pro Operu napsat userscript, který s tím JS na iboys mírně čachroval, aby se to dalo v Opeře použít

javascript je víceméně při správném použití dobrá obrana proti archivování.

a pokud si chceš zkusit jak běží to archivování, funguje na to skvěle linuxáckej příkaz wget, určitě bude existovat něco podobně malého, rychlého a mocného i pro windows
_________________
Welcome to the generation where "Fuck Y'all" is no longer a dismissial, its an invitation.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 24, 2008 9:36 am
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Ha - Vodafone byl rychlejší, ale když jsem to sesmolil, tak to pošlu do světa Smile
Jaksefurtmenovat?: asi takhle: PHpčko generuje stránky ve (více či méně) standardním html, takže zaarchivovat tu stránku v daném čase není problém. Archive.org je - zjednodušeně - robot surfař, který čmuchá po internetu, každou stránku kterou najde, tak uloží do paměti a následně z té stránky otestuje všechny linky, ty které ještě nenavštívil, tak otevře, zaarchivuje, koukne se, jestli i z téhle stránky vedou linky někam jinam ... a pokud už má nějakou stránku v paměti, tak ji pravidelně navštěvuje a pokud se změní, uloží její další kopii.

No takhle jsem si myslel že by to mohlo fungovat, ale připadalo mi to šíleně náročné na čas a paměť. Princip je sice jednoduchý, ale jak se to prakticky dělá, si stejně nedokážu představit. To musí teda "proklikat" a zobrazit všechny stránky, které se daným skriptem zobrazit dají a ty staticky uložit. Hm, kdybych neměl někdy co dělat a zbytečné místo na disku, zkusil bych to taky.Smile
Honza napsal:

Takže může archivovat i iboys, ale vzhledem k charakteru té stránky není archivace zrovna dokonalá - ostatně se můžeš kouknout sám. Pro zajímavost: původní verze GK: http://web.archive.org/web/20030226065345/gay.komunita.cz/gk-uvod/
A nearchivuje se pochopitelně úplně všechno, jen html stránka, případně obrázky. Ono zaarchivovat měsíčně třeba celej Rapidshare nebo Youtube ... no nevím ...Smile

No právě to mi hlavně není jasný, jak takovej archiv potom může fungovat. Mně právě připadá, že to spíš moc nefunguje, protože když jsem si pro zajímavost zobrazil iboys z roku 2007, tak se mi objevila vstupní stránka z dnešního dne:-). Mám tudíž dojem, že obávat se nalezení deset let starého profilu je možná zbytečné.
Honza napsal:

V jednom okamžiku komplet - to fakt nezaarchivuješ, už proto, že bys musel mít naprosto neuvěřitelně rychlou síť a ještě neuvěřitelně rychlejší paměťové médium, na které by se to všechno stíhalo zapisovat Smile

No možná to domýšlím až příliš do důsledku, ale když chci, aby mi odkazy odkazovaly tam kam odkazovaly v čase archivace, tak by se musely všechny archivovat synchonně.Smile

Díky vám oběma za vysvětlení. Cool
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 24, 2008 12:48 am
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Tak proti zneužití mých fotek z iboys jsem dávno chráněn certifikací. Ale stejně nechápu kdo by chtěl můj hnusnej ciferník vydávat někde za svůj... Rolling Eyes
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 8:43 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

každý gay? a co dámy? Ty snad ne?

Jedna příhoda, co se docela hodí: Jeden známý vážený lékař pěkně zakalil na plese a utrhl si ostudu. Zvracel, chudák, a docela veřejně.
Já měl vždycky za to, že podobné excesy poškodí tomu dotyčnému pověst. On ale ten výsledek nakonec nebyl až tak nepříznivý. Většině jeho pacientů se líbilo, že i pan doktor je "člověk" a jelikož se mu to nestává ani náhodou pravidelně, s klidem se to přešlo.

Ale jinak máte pravdu. Žijem to ve strašným světě, dneska dávají kamery a foťáky do všeho: i do tetování (mám to od důvěryhodného zdroje z psychiatrie;). Pozor na to, paranoici;)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 8:41 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

No, už se mi párkrát v životě stalo, kdy:
Moje minulost se vrátila mě strašit. Kdo mohl tušit, že bude mít tak krásné vlasy.
Ale obvykle to nebylo spojeno s tím, že o mě někdo něco vyštrachá na internetu, spíše jde o zážitky, které se uchovaly v hlavách lidí, kteří byly u toho, a které se danou věc rozhodnou občas přidat k lepšímu.

Štrachat po Internetu napadne občas mě. Teď zrovna na mě google našel 2730 odkazů... Nejvíc mě potěšila krátká zpráva ze střední školy, kde jsem byl označen za jednoho z nejvýraznějších absolventů Very Happy
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 7:44 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

bright: tímto se mu omlouvám, jsem si ho spletl s někým jiným, myslel jsem si, že mu je tak 15 nebo 16 let.

Ale co - každý gay a každá dáma jsou rádi, když vypadají mladší. Smile

TP: opraveno na žádost Nikoma Smile


Naposledy upravil Honza dne st červenec 23, 2008 8:50 pm, celkově upraveno 3 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 7:32 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

po pročtení všech příspěvků musím konstatovat jedno zjištění: jsem v celku normální a hlavně neparanoidní člověk. děkuji Very Happy
_________________
Welcome to the generation where "Fuck Y'all" is no longer a dismissial, its an invitation.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 6:59 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Jo, když jsem byl asi ve věku Youngmana, tak jsem se taky dost bál, že se nechtěně profláknu, ale časem každý zjistí, že dost dobře neni možný plazit se celej život podle zdi.
Haha, vy jste oba stejně staří. Smile Jinak souhlasím s tím, že člověk musí žít právě teď a tady, jak nejlépe umí, a ne řešit, že ho velký bratr sleduje nebo že ho někdo za rohem přepadne.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 6:52 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

thyratron: ty bys ho možná nevzal, protože jsi paranoik, ale nikdo kdo jen trochu myslí, nebude vybírat zaměstnance podle 20 let starech fotek a vyvozovat závěry z toho, že se někdy v době po Bílé hoře ožral. Ono alkoholika lze diagnostikovat mnohem lépe jinými postupy. To že uchazeč "B" nemá na netu opileckou fotku, ještě vůbec neznamená, že je abstinent.

Do skladu vezmu člověka o kterém, budu vědět, že se vyzná v sortimentu, že je poctivej, umí na PC, má fárák na vysokozdvih a jestli si občas někde za barákem dá cigáro - pokud ho vezmu, tak i s mozkem - a žádný myslící člověk nehulí nad sudem alkoholu. V bývalé firmě se mnou pracoval týpek který sice nekouřil, ale půl pracovní doby strávil kecáním, takže i silní kuřáci se svýma rauchpauzama toho udělali víc než on.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 6:36 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

Honza napsal:
thyratron: odmítám pracovat ve firmě, pro níž je podstatné to, že jsem v osmi letech kradl hrušky farářovi. Jo, můžou vidět tu fotku a stejně tak se může personalista znát s mou "bývalou tchýní" která mě pochválí, a můžou najít fotku z gayklubu, o které já vůbec nevím a třebas i to, že jsem před 40 lety prohlásil o naší vládě, že je ...., nebo že jsem si před 30 lety objednal na sex.com robíka a před 25 lety platil pokutu za špatný parkování, ... Tak ať to klidně vědí, když jim to udělá radost, debilům zvědavejm. Smile

Jo, když budu paranoik, tak budu chodit pro jistotu v černejch brejlích zahalen jak vdova po Chalífovi, nebudu používat net, mobil, platební kartu, a svítit budu pro sichr loučí.

Ty si fakt myslíš, že inteligentního šéfa zajímá, že ses někde ožral a poblil před 20 rokama ? Tak si zadej vyhledat jeho fotku a možná zjistíš, proč je mu to naprosto a úplně ukradený. Normální inteligentní šéf s tebou vyrazí dveře, pokud zjistí, že na netu hulákáš podobný píčoviny jako někteří duchovní, protože fanatika do firmy nepotřebuje - ale že ses ožral - no a co - každej rozumnej šéf ví, že chlap musí mít nějaký hobby. Smile


Znám šéfy kterým by nevadilo že šukám mrtvý pejsky (čímž neříkám že to delám), ale byť mimořádné občasné ožrání by mu vadilo. Jednoduchý příklad třeba pozice admina ve firmě s fungující bezpečnostní politikou a který administruje úložiště citlivých či cenných dat - na takovou práci je třeba splňovat nějaké osobnostní předpoklady - u člověka který se byť občas neovládne není jistota že v ožralosti nevybleje hesla.

Stejně tak do skladu hořlavin by nikdo normální nevzal kuřáka - ten bude 100x slibovat že v práci kouřit nebude, ale pořád je tam riziko že to jednou udělá.

Nejde tedy o odmítnutí práce z důvodu morálky, ale z čistě praktických důvodů. A nikdy nevíš o jakou práci se budeš za 20 let ucházet.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 6:12 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

thyratron: odmítám pracovat ve firmě, pro níž je podstatné to, že jsem v osmi letech kradl hrušky farářovi. Jo, můžou vidět tu fotku a stejně tak se může personalista znát s mou "bývalou tchýní" která mě pochválí, a můžou najít fotku z gayklubu, o které já vůbec nevím a třebas i to, že jsem před 40 lety prohlásil o naší vládě, že je ...., nebo že jsem si před 30 lety objednal na sex.com robíka a před 25 lety platil pokutu za špatný parkování, ... Tak ať to klidně vědí, když jim to udělá radost, debilům zvědavejm. Smile

Jo, když budu paranoik, tak budu chodit pro jistotu v černejch brejlích zahalen jak vdova po Chalífovi, nebudu používat net, mobil, platební kartu, a svítit budu pro sichr loučí.

Ty si fakt myslíš, že inteligentního šéfa zajímá, že ses někde ožral a poblil před 20 rokama ? Tak si zadej vyhledat jeho fotku a možná zjistíš, proč je mu to naprosto a úplně ukradený. Normální inteligentní šéf s tebou vyrazí dveře, pokud zjistí, že na netu hulákáš podobný píčoviny jako někteří duchovní, protože fanatika do firmy nepotřebuje - ale že ses ožral - no a co - každej rozumnej šéf ví, že chlap musí mít nějaký hobby. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 6:00 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

Honza napsal:
thyratron: jen aby ti ta bouchačka k něčemu byla, až tě nějaký drban vezme v noci zezadu dlažkou po hlavě. Ono to není jen o tom mít ale taky mít možnost použít. Smile

Youngman řešil "profláknutí se" teď. Předpokládám, že než bude existovat soft, který najde fotku podle toho na koho právě myslím, bude už Youngman dávno vyoutovanej.

Můj profil taky hafo let plave na několika seznamkách (na iboys ne, protože v té době nebyl) a zatím se mi nestalo, že by někdo hodil hlášku: "tývole, kucííí, Honza je buzerant, on má inzerát v on hledá jeho", a kdyby to někde řekl, tak je mi to fakt totálně na háku, prostě zkonstatuju že se objevil další kretén. Moje kámoše nezajímá, koho mám v posteli a i když asi tuší, že holka to není, je jim to totálně na háku, protože mají a používají mozek. A "kámoš" který by měl k tomuhle blbý kecy, už by tím okamžikem nebyl kámoš.

Jo, když jsem byl asi ve věku Youngmana, tak jsem se taky dost bál, že se nechtěně profláknu, ale časem každý zjistí, že dost dobře neni možný plazit se celej život podle zdi.


V pořádku, v zásadě souhlasím. Má poznámka k hledání fotek byla obecná, fotky se nedávají jen na seznamky. Popravdě řečeno na seznamky se dávají ty lepší fotky, s tím problém nemám.

Ale co třeba fotka z mejdanu na které se dotyčný válí ožralý a pozvracený mezi lahvemi alkoholu, pomůže mu třeba k získání práce až se bude o 20 let později ucházet na nějaké kravaťácké místo a někdo si starou fotku "vygooglí" ?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 5:42 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

thyratron: jen aby ti ta bouchačka k něčemu byla, až tě nějaký drban vezme v noci zezadu dlažkou po hlavě. Ono to není jen o tom mít ale taky mít možnost použít. Smile

Youngman řešil "profláknutí se" teď. Předpokládám, že než bude existovat soft, který najde fotku podle toho na koho právě myslím, bude už Youngman dávno vyoutovanej.

Můj profil taky hafo let plave na několika seznamkách (na iboys ne, protože v té době nebyl) a zatím se mi nestalo, že by někdo hodil hlášku: "tývole, kucííí, Honza je buzerant, on má inzerát v on hledá jeho", a kdyby to někde řekl, tak je mi to fakt totálně na háku, prostě zkonstatuju že se objevil další kretén. Moje kámoše nezajímá, koho mám v posteli a i když asi tuší, že holka to není, je jim to totálně na háku, protože mají a používají mozek. A "kámoš" který by měl k tomuhle blbý kecy, už by tím okamžikem nebyl kámoš.

Jo, když jsem byl asi ve věku Youngmana, tak jsem se taky dost bál, že se nechtěně profláknu, ale časem každý zjistí, že dost dobře neni možný plazit se celej život podle zdi.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 5:18 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

máslo napsal:
Nějaký věci s rozpoznáváním předmětů, obličejů atd jsem v rámci studia už taky dělal (vzhledem k mému oboru celkem logické). Rozhodně z toho takový paranoidní bloky nemám. Navíc mám pocit, že takhle může smýšlet jen člověk nevyrovnaný. Vyrovnaný píše takové věci, za které se sám nemusí stydět a nebude třeba ani za rok/pět. Mě je to třeba úplně putna, jestli si tam ten můj profil někdo najde Smile. Ať je to klidně papež Very Happy.


Věci za které "se stydím" jsou jiného druhu než nějaký profil někde - to tehdy nebylo. Jde o archivy konferencí s neuvěřitelně hloupými dotazy, případně hloupými odpovědmi. Nebo naprosto odporně zbastlené HTML stránky vydávané za nejlepší na světě. Předmětem studu je tedy neodbornost či tak něco, nikoliv osobní či intimní údaje typu profil někde.

Jen jsem chtěl říct že
1) nelze vyloučit že za 4 roky nebude IMHO hledání podle fotek žádný problém, jednoduše na google přibude další záložka. Argument typu rozostřená fotka neberu, na sebevíc rozostřené fotce lze pořád najít relevantní znaky, například vzdálenost očí, vzdálenost kořene a špičky nosu a pod. Fotku na které by nebylo poznat nic nikdo na profilu nemá.

2) nelze vyloučit že dnes někde běží výkonný archive.org II, který žere i fotky. Před 10ti lety bych vzhledem k ceně HDD považoval kohokoliv kdo by předpovídal existenci archive.org za naprostého debila (...to by přece stálo astronomické sumy a proč by to někdo dělal ...) no a ejhle ...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 5:10 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

Honza napsal:
thyratron:
ad 2.) O archive.org vím už hooodně dlouho. Ok, za 10 let někdo objeví můj 10 let starý profil na kterém mě už ani nepozná, pokud ho v těch miliardách informací vůbec objeví. Všechny stopy po sobě stejně nikdy nezameteš, to bys nesměl ani zapnout poč. A jak už jsem psal - zajímaly by mne především právní aspekty toho, co archive.org provozuje, t. j. že bez vědomí autorů kopíruje a zveřejňuje Smile


Mne právní aspekty archivace nezajímají - jsou totiž úplně nepodstatné. I kdyby za to bylo doživotí tak to neznamená že se to nemůže stát.

Stejně dobře znám právní aspekty loupežného přepadení nebo vraždy, stejně dobře je nespíš zná i potenciální pachatel - přesto je však lepší nosit zbraň.

Mnořství lidí kteří právní apspekty neřeší a klidně zaútočí/zaarchivují je totiž zcela jistě nenulové.

Jak důležité jsou právní aspekty pro mrtvého pána z článku ? http://www.novinky.cz/clanek/145602-brutalne-napadeny-muz-v-lounech-zemrel-lupici-mu-ukradli-80-korun.html
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 5:00 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Ha - Vodafone byl rychlejší, ale když jsem to sesmolil, tak to pošlu do světa Smile

Jaksefurtmenovat?: asi takhle: PHpčko generuje stránky ve (více či méně) standardním html, takže zaarchivovat tu stránku v daném čase není problém. Archive.org je - zjednodušeně - robot surfař, který čmuchá po internetu, každou stránku kterou najde, tak uloží do paměti a následně z té stránky otestuje všechny linky, ty které ještě nenavštívil, tak otevře, zaarchivuje, koukne se, jestli i z téhle stránky vedou linky někam jinam ... a pokud už má nějakou stránku v paměti, tak ji pravidelně navštěvuje a pokud se změní, uloží její další kopii. Takže může archivovat i iboys, ale vzhledem k charakteru té stránky není archivace zrovna dokonalá - ostatně se můžeš kouknout sám. Pro zajímavost: původní verze GK: http://web.archive.org/web/20030226065345/gay.komunita.cz/gk-uvod/
A nearchivuje se pochopitelně úplně všechno, jen html stránka, případně obrázky. Ono zaarchivovat měsíčně třeba celej Rapidshare nebo Youtube ... no nevím ...Smile

citace:
Celej internet přece nejde zaarchivovat najednou

V jednom okamžiku komplet - to fakt nezaarchivuješ, už proto, že bys musel mít naprosto neuvěřitelně rychlou síť a ještě neuvěřitelně rychlejší paměťové médium, na které by se to všechno stíhalo zapisovat Smile

Vodafone: jojo - nostalgie - megová RAMka stála asi tisícovku a kámoš měl doma čtyřgigovej disk a byl tím pádem největší frajer. Cenu toho disku ani nechtěj znát Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 4:46 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Jaksefurtmenovat? napsal:
Rozumí tady někdo tomu, jak ta archivace vlastně funguje?
Já si nejsem jist, jestli je vůbec možné stránky vytvořené pomocí php kompletně archivovat. A pokud používají databáze tak už to podle mě vůbec nejde. To by museli zaarchivovat i databáze a všechny zdroje na které ty stránky odkazují a ze kterých se vytvářejí, aby bylo možné vyvolat tehdejší stav. Ale i tak musí narážet na problém se synchronizací. Celej internet přece nejde zaarchivovat najednou. Nebo se pletu?
Teoretický princip archivace je strašně jednoduchý. Prostě to posílá dotazy www severu podobně, jako prohlížeč a ukládá HTML kód. Kde se ten html kód vzal, zda šlo o statické soubory, nebo server-side skripty typu php, cgi, asp a já nevím co ještě, je tomu naprosto šumák. Nearchivují se tedy zdrojové kódy php, ani obsahy databází, pouze html výstupy po proklikání všech možností. Což je v případě nějaké opravdu dynamické stránky (třeba předpovědi počasí) nanic, ale pro normální redakční systémy je to naprosto dostačující.

BTW: tak jsem vyzkoušel archiv a zalila mě vlna nostalgie. Psal se rok 1998 a já spouštěl svoje první www stránky. Ještě je mám doma někde na CDčku, co jsem si nechal vypális rychlostí 1X na médium, které stálo 300 Kč... To byly časy Angel
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 3:46 pm
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

Honza napsal:

ad 2.) O archive.org vím už hooodně dlouho. Ok, za 10 let někdo objeví můj 10 let starý profil na kterém mě už ani nepozná, pokud ho v těch miliardách informací vůbec objeví. Všechny stopy po sobě stejně nikdy nezameteš, to bys nesměl ani zapnout poč. A jak už jsem psal - zajímaly by mne především právní aspekty toho, co archive.org provozuje, t. j. že bez vědomí autorů kopíruje a zveřejňuje Smile

Rozumí tady někdo tomu, jak ta archivace vlastně funguje?
Já si nejsem jist, jestli je vůbec možné stránky vytvořené pomocí php kompletně archivovat. A pokud používají databáze tak už to podle mě vůbec nejde. To by museli zaarchivovat i databáze a všechny zdroje na které ty stránky odkazují a ze kterých se vytvářejí, aby bylo možné vyvolat tehdejší stav. Ale i tak musí narážet na problém se synchronizací. Celej internet přece nejde zaarchivovat najednou. Nebo se pletu?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 2:41 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Nějaký věci s rozpoznáváním předmětů, obličejů atd jsem v rámci studia už taky dělal (vzhledem k mému oboru celkem logické). Rozhodně z toho takový paranoidní bloky nemám. Navíc mám pocit, že takhle může smýšlet jen člověk nevyrovnaný. Vyrovnaný píše takové věci, za které se sám nemusí stydět a nebude třeba ani za rok/pět. Mě je to třeba úplně putna, jestli si tam ten můj profil někdo najde Smile. Ať je to klidně papež Very Happy.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 2:23 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

thyratron: ad 1.) přečti si prosím, co jsem napsal, musíš mít CO a S ČÍM srovnávat, nezřetelná fotka nikdy nedá relevantní výsledek, a můžeš mít ten nejdokonalejší soft na světě, třeba i ten co ještě nikdo nevyvinul. Mnohem pravděpodobnější je, že někdo ten můj profil objeví náhodou přímo na iboysu, když se tam ze zvědavosti koukne, občas se tam nějaký to htčko objeví. Ale i tak je pravděpodobnost hooodně malá.

ad 2.) O archive.org vím už hooodně dlouho. Ok, za 10 let někdo objeví můj 10 let starý profil na kterém mě už ani nepozná, pokud ho v těch miliardách informací vůbec objeví. Všechny stopy po sobě stejně nikdy nezameteš, to bys nesměl ani zapnout poč. A jak už jsem psal - zajímaly by mne především právní aspekty toho, co archive.org provozuje, t. j. že bez vědomí autorů kopíruje a zveřejňuje Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 1:17 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

2Honza:

1) Trocha osvěty: http://en.wikipedia.org/wiki/Facial_recognition_system

2) Já se nebojím toho co dnes prezentuje archive.org že umí. Bojím se toho co dnes neprezentuje a co zveřejní za 5 let. Případně co zveřejní někdo jiný. Věděl jsi před sedmi lety že nějaký archive.org dnes bude ? Já to nevěděl a dodneška má v sobě stránky o kterých jsem byl přesvědčen že zaniknou hned poté co je smažu a co co vyexpirují z google cache.

Nejstarší stránky kde mne lze nalézt jsou staré 11 let. Jsou mimo mou kontrolu, jsou to různé archivy a pod. a vím že je už nikdy neodstraním. Jsou tam věci které vidím nerad, ne prasešiny ani kriminální věci, ale důkazy jak jsem byl zamlada hloupý Smile A co vím co bude za dalších 11 let ?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 12:52 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Vodafone napsal:
... že je to zároveň název největšího telekomunikačního operátora na světě, nemám strach, že by mě podle toho někdo našel - bude zahlcen miliony relevantnějších odkazů.

jen si nemysli, google je pěkná mrcha, a co ty víš, jaké algorimty používá pro výpočet relevance, řekne si "být gay je moderní" a seš hned nahoře Smile

thyratron napsal:
Vyhledávání podle fotek je otázkou času, v security aplikacích (rozpoznávání obličejů na bezpečnostních kamerách) to je reálně v provozu už dnes.

Zas tak horké to není, nejdřív musíš získat opravdu kvalitní předlohu, t. j. nejlépe profesionálně (nikoli však z hlediska umělecké fotografie) zhotovenou fotku, třebas trojdílnou (zepředu, zboku ....) a taky nezapomeň, že pokud tě zachytí kamera, tak opět nevyhodnocuje jediný snímek, ale celou sérii, a pravděpodobnost omylu je stále zatraceně vysoká. Když dáš na iboys nějakou nepříliš zaostřenou fotku, nebo fotku, které je malá, budeš mít pootočenou hlavu ... tak pochybuju, že by ji sebelepší program našel.

A myslím, že arcghive.org má zatím s generovanými stránkami problémy, navíc by mě zajímalo, jak ošetřili autorská práva - nemyslím, že by robotické kopírování stránek a jejich zpětné zveřejnění bylo zcela legální.

ad krádeže fotek: jasně, může se to stát, ale je to totéž, jako že ti můžou ukrást kolo, auto ..., prostě tohle riziko je všude. Jednomu nickovi z GK byla povědomá moje fotka, i když jsem si skoro jistej, že nikdy neviděl stránku o paintballu, na které byla původně zveřejněná.


Naposledy upravil Honza dne pá srpen 05, 2011 1:32 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist