Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku Problém s vnitřním přijetím faktu, že jsem homosexuál
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

ne květen 24, 2009 12:40 am
Autor Zpráva
man86
uživatel+


Založen: 24.4.2009
Příspěvky: 221
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Citovat

MarkusBukus: Naprosto tu asi všichni chápeme, co prožíváš. Otázka dětí mně taky hodně trápila. O jedno jsem kdysi přišel a nebylo to jednoduché. Dnes jsem ale dospěl k názoru, že mít děti není můj cíl ani priorita. Ale chápu, že tě to trápí, ale jak už tu bylo řečeno, určité možnosti tu jsou.
Stejně tak tu padlo, že v podstatě smířen jsi, protože JSI TADY. A to je pravda. Do doby, než jsem si svou orientaci připustil, bych se na tohle fórum nejspíš nezaregistroval. Před smířením jsem si doslova zakazoval jakékoli homosexuální myšlenky, stejně tak jako spousta dalších.
A co se týče předsudků - mě osobně pomohl server 004.cz. Prostě jsem četl a přišel jsem na to, že i když jsem gay, jsem to pořád já. A nepotřebuju, aby se mnou lidi byli v kontaktu jen za předpokladu, že jsem heterosexuál.
Každý mi asi potvrdí, že comingout je neuvěřitelná úleva a také pozitivní životní proměna. Ještě před několika měsíci jsem se pravidelně opíjel a užíral se v depresích, protože jediné co se mi honilo hlavou bylo "Já nemůžu být gay, já nechci být gay". Otázka "Už máš ženskou?" mně doháněla k šílenství, v hospodě jsem jen tupě mlčel a tvářil se, že tam vůbec nejsem, když se ostatní bavili o sexu a jak je tahle ženská k sežrání apod. Ale teď mám konečně ve věcech jasno a jsem konečně šťastnej. Zatím sám, ale šťastněj...
Každopádně ti přeju, abys brzy našel tu správnou cestu a třeba i odvahu jít se svými pocity ven. Není to sranda, ale jde to. Tak se chlape drž...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá červenec 18, 2008 7:37 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

pemel: O co déle člověk setrvává v klamu, o to je těžší ho opustit. Myslím, že na psychologa ani psychiatra to není. Psychologii jsem nějakou dobu studoval... víceméně v těhle otázkách nepomohou... účelem je dostat se k jádru problému, pochopit ho a něco s ním udělat, první dvě věci už Markus dokázal, s tou třetí mu nepomůže žádný psycholog, tu musí udělat po zralé úvaze sám.
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 17, 2008 10:30 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

MarkusBukus: Neber to nějak zle, ale co třeba zajít k psychologovi? (nemyslím psychiatra). Od toho tu jsou, aby člověku v takových situacích pomohli. Pokud bys tedy neměl problém se svým problémem svěřit. Určitě by se ti aspoň trochu ulevilo, kdybys to s ním probral.
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st červenec 16, 2008 11:55 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

"No na posled mám bombónek, je mi 31 a od třicítého roku mám úzkostné pocity při pomyšlení, že nikdy nebudu mít své dítě...."

Tyhle pocity mám už delší dobu a je mi moc líto, že je tu šance, že nikdy nebudu mít své děti... ale.... jsou prostředky a možnosti, jak ty děti mít, a jsem odhodlán je použít, pokud to bude nutné. I kdyby to nemělo být v této zemi.

Proto jsem také pro adopce dětí HM páry a jsem schopen to před kýmkoliv obhájit, protože vím o čem mluvím.
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 16, 2008 11:51 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

MarkusBukus: Mám pro tebe pár slov, možná tě naštvou, možná pomohou.

Já také pracuji s psychikou, ono kovářova kobyla... ale pár postřehů. Si tady, ty nemáš problém se sebepřijetím. Ty sis to už přiznal, proto si tady. Máš problém, jako všichni z nás, s vyjádřením. S okolím. S předsudky vlastního okolí. Máš strach.

To je přirozené a je to tak správně. V tobě problém není, ty víš na čem si. To, že máš strach z reakce okolí, že si seš vědom předsudků... to jsme my všichni a držíme ti všichni palce až jsou úplně modré. Já, je mi necelých 25, jsem díky tomuto fóru prodělal comming out vůči svým dvou nejbližším přátelům. Bylo to těžké, ale teď jsem svobodný, tedy svobodnější než jsem byl.

Přeju ti, aby si byl spokojený člověk, vědom všech věcí, které jsou podstatné, smířený sám se sebou, což už vlastně si, protože SI TADY SmileWink
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 16, 2008 10:24 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Problém s vnitřním přijetím faktu, že jsem homosexuál Citovat

MarkusBukus napsal:
Ahoj, mám problém, myslím velký, se sebepřijetím...

Ahoj, možná to jen chce nebrat sám sebe smrtelně vážně, zvlášť tváří v tvář vlastní smrtelnosti... Na světě jsme chvilku, tak proč se životem protrápit? Lepší je si ho v pohodě užívat, pokud možno s dobrým partnerem po boku. Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 16, 2008 9:17 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Nejprve si dovolím formální výtku: Bylo opravdu nutné zakládat nové téma? Obsahem to podle mě zcela zapadá do leta zavedeného vlákna "Coming Out".

No a teď k vlastnímu obsahu: Možná čekáš, že napíšu nějaké zaklínadlo, které vyřeší všechny tvoje problémy. Bohužel to nedokážu. Wink

Podle toho, co píšeš to vypadá, že nějaký vztah vedeš, a jen se ho bojíš zveřejnit. Ať tak, či tak, zkus se zeptat sám sebe, čeho se vlastně bojíš? Co se ti může stát, prozradíš-li se?
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st červenec 16, 2008 5:26 pm
Autor Zpráva
MarkusBukus
tester


Založen: 16.7.2008
Příspěvky: 2

Předmět: Problém s vnitřním přijetím faktu, že jsem homosexuál Citovat

Ahoj, mám problém, myslím velký, se sebepřijetím, konkrétně s přijetím faktu, že jsem na kluky. Představa milování s klukem je velmi vzrušující Smile, ale má obava z předsudků je stále velká. Snažím se různě racionalizovat, řešit to se svým okolím, ale poměrně marně. Nemohu sehnat odvahu, být k sobě a okolí otevřený a upřímný. Již jsem utahanej z vykrucování při otázkách typu např. jakej byl víkend a s kým si to byl v restaurací, kam a s kým pojedeš na dovču.
Paradoxem je to, že sám pracuju jako odborník pracující s psychikou. Jak je to s tom kobylou...Smile.
No na posled mám bombónek, je mi 31 a od třicítého roku mám úzkostné pocity při pomyšlení, že nikdy nebudu mít své dítě....
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist