Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix Sebevražda
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

 
Schvalujete právo jedince na sebevraždu?
Ano
52%
 52%  [ 9 ]
Ne
47%
 47%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 17
      Na začátek stránky  

po srpen 03, 2009 5:14 pm
Autor Zpráva
House M.D.
guru++


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 946
Bydliště: Hořice

Předmět: Citovat

Tahle debata mi připomněla jeden můj výrok. "Je to parazit." "Prosím? Myslíte něco jako tasemnice?" "Buďte v klidu, ještě tak měsíc a pak bude nezákonné to odstranit, ale není to tak špatné. Mnoho žen se ho naučí i milovat. Dávají mu jména, oblékají ho do šatečků, smlouvají mu návštěvy u jiných parazitů. Podívejte, má vaše oči."
_________________
Powered by REDSTONE
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po srpen 03, 2009 3:36 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Plod je opravdu vlastně jistou analogií nádoru v těle...s tím rozdílem, že buňky nádoru jsou naprosto nediferencované a nádor jako takový neprochází ontogenezí. Tento rozdíl je ovšem velmi podstatný. Wink
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 03, 2009 1:44 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Vodafone napsal:
Určitě jde o psychologický problém dotyčného, ale bránil bych se slovu nemoc. Může jít třeba jen o odchylku z normy.

Každá nemoc je odchylka z normy - pokud se někdo dostane s odchylkou tak daleko, že je schopen sebevraždy (především bilanční), tak je nemocný - i když tou nemocí není sebevražda jako taková, ale nejspíš deprese. Sebevražda je jen projevem (následkem) nemoci. Proč by jinak sebevrahy vozili na psychiatrii ?

Škoda, že tu není Nikom, mohl by to odborně rozpitvat.

Vodafone napsal:
Jenže ani po porodu plod sám nepřežije, takže podle této logiky by mělo právo na potrat, když to přeženu, trvat až do doby, kdy si dítě najde práci Smile

Věřím, že řada rodičů by tento výklad práva na potrat uvítala. Smile

Ale já to myslel takhle: Schopnost samostatně žít je daná tím, že fungují všechny orgány v těle, ne tím, že si umí ulovit potravu, nebo chodit do práce. Plod v těle po přerušení pupeční šňůry chcípne, vpodstatě se dá říct, že do porodu je dítě parazit živený matkou - jinak nepřežije. Proto jsem použil to přirovnání k nádoru. Nádor taky nebude běhat po světě sám, vždycky roste na nějakém jiném organismu a je na něm závislý.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 03, 2009 11:01 am
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Takže otázka jestli schvaluju sebevraždy je tak trochu nesmyslná - je to totéž, jako kdyby ses ptal, jestli schvaluju třeba chřipky nebo příušnice.
Určitě jde o psychologický problém dotyčného, ale bránil bych se slovu nemoc. Může jít třeba jen o odchylku z normy.

Honza napsal:
Interupce: řekl bych, že život začíná teprve narozením, t. j. v tom okamžiku, kdy je "plod" schopen samostatného života nezávislého na těle matky. Interupce se dělají v době, kdy plod rozhodně sám nepřežije, takže se vlastně z těla matky jen odstraní jakýsi nádor.
Jenže ani po porodu plod sám nepřežije, takže podle této logiky by mělo právo na potrat, když to přeženu, trvat až do doby, kdy si dítě najde práci Smile

Honza napsal:
A myslím, že každá žena má mít právo rozhodnout se sama zda mít dítě nebo ne. Ono furt je lepší interupce, než nechtěné tupé dítě matky alkoholičky.
S tím souhlasím.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po srpen 03, 2009 7:34 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Nick Guest: no dobrá, tak né nádor, ale hromada buněk závislých na těle hostitele. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 03, 2009 12:13 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Honza: Sorry, ale představa, že plod = jakýsi nádor, je pěkně hnusná.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 02, 2009 10:06 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Myslím, že eutanazie není sebevražda. Když se někdo nevyléčitelně nemocný, který ví, že umírání bude hnusný, rozhodne zemřít, dokud je ještě trochu v pohodě a nečekat na nejhorší, tak je to vlastně jen urychlení vlastní smrti.

K sebevraždám: jeden z nejsilnějších pudů je sebezáchovný pud, pokud nefunguje, je to porucha a ten člověk je vlastně nemocný. Sebevražda je vpodstatě projev nemoci a sebevrah je pacient.

Takže otázka jestli schvaluju sebevraždy je tak trochu nesmyslná - je to totéž, jako kdyby ses potal, jestli schvaluju třeba chřipky nebo příušnice.

Interupce: řekl bych, že život začíná teprve narozením, t. j. v tom okamžiku, kdy je "plod" schopen samostatného života nezávislého na těle matky. Interupce se dělají v době, kdy plod rozhodně sám nepřežije, takže se vlastně z těla matky jen odstraní jakýsi nádor. A myslím, že každá žena má mít právo rozhodnout se sama zda mít dítě nebo ne. Ono furt je lepší interupce, než nechtěné tupé dítě matky alkoholičky.

Btw: myslím, že gay-fórum je fakt "kvalifikovaná" banda k řešení tohohle problému, bo každej z nás moooc dobře ví, jaký je to bejt 9 měsíců v tom a rodit. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so srpen 01, 2009 5:20 pm
Autor Zpráva
man86
uživatel+


Založen: 24.4.2009
Příspěvky: 221
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Citovat

Na tohle asi nejde jednoznačně odpovědět, pokud člověk nedává do jednoho pytle eutanazii a sebevraždu jako takovou. Eutanazii bych podpořil, ale samotnému mi není jasné, jaká kritéria nastavit a jak takovou záležitost legislativně ošetřit. Pokud jde o sebevraždu, tak tady nemám, co bych řekl. Jak řekl Pemel, každá situace jde nějakým, více či méně komplikovaným způsobem řešit, a sebevražda často bývá řešením agfektivním, ale bohužel nevratným...
_________________
Někdo věci vidí tak, jak jsou, a ptá se: "Proč?".
Někdo je vidí tak, jak nejsou, a ptá se: "Proč ne?".
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so srpen 01, 2009 4:09 pm
Autor Zpráva
Litomyšlák
uživatel++


Založen: 11.5.2009
Příspěvky: 337
Bydliště: Litomyšl

Předmět: Citovat

Můj názor:
Je pravda, že to je věc toho člověka, jestli se chce zabít nebo ne. Ale já to zavrhuju.
Ten člověk prostě rozum nemá, když si chce vzít něco tak cenného. Žádná věc na světě není cenější než život a proto, ať už k tomu má důvod jakýkoliv, nedělá to z chytrosti. Je to spíš utíkání před realitou, když ten dotyčný není schopný unést tíhu toho, co si nadrobil či když mu to nadrobil někdo jiný. Důvodů, u kterých si můžou říct "Za to to stojí" je hodně, ale nikdy to za to stát nebude.
Život je výzva a všechny jeho překážky by se měly překonat, ať už jsou sebevětší. Neschvaluju, aby před těmito překážkami někdo utíkal ze svojí slabosti. Nikdy to nebude natolik nutné, aby si člověk vzal svůj život.
Když je člověk opravdu na dně, pořád je bohatý, má totiž svůj život, z kterého se může těšit. Já sám se řídím takovým mottem, "cokoliv negativního s sebou přináší něco pozitivního (tedy poznatek, zkušenost, která člověku pomůže, proto je pozitivní). Takže na všem je třeba hledat nějaký poznatek či zkušenost, něco pozitivního.
Ke všemu: nikdo jim na to nedal právo. Ovšem to je na tom to nejhorší, za to, že spáchali vraždu života, už nemůžou být potrestáni, protože zabili sami sebe.
Zakázal bych to, jenže na to mi taky nikdo nedal právo, a k tomu, jak už jsem řekl, by se stejně sebezabíjelo, poněvadž je za to nemůžeme potrestat.
Zase něco jiného je, když je člověk vážně nemocný, nebo je jeho tělo zdegenerované (nebo tak něco), trpí a chce, aby ho zabili (nebo se sám zabije), tak to povoluju (nedávno jsem věděl jak se tenhle příklad jmenuje, ale teď mi vypadlo). Je to podobné, jako s útratou zvířat, je totiž lepší, když netrpí.
Je to ovšem jiné než sebevražda, jsou k tomu úplně jiné důvody (pravda, nic není cenější a důležitější než život, ale je lepší když ten život netrpí)...
Na konec bych to formuloval takto: až na nějaké zákroky policie či záchranářů jim v tom nemůžeme nijak zabránit, přesto, nemají k tomu důvod ani právo.
_________________
Být gayem je výzva, ale žít život je výzva ještě větší!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so srpen 01, 2009 4:04 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Re: Sebevražda Citovat

Vodafone: To jsi teda zvolil téma. Shocked

Já jsem optimista a myslím, že každá životní situace je řešitelná. I když je to někdy hodně těžké... V jednom případě si ale myslím, že sebevražda může být správným řešením. A to pokud je člověk nevyléčitelně smrtelně nemocný. Pak to prodlužování utrpení asi nemá opravdu smysl???
_________________
Veritas vincit.


Naposledy upravil pemel dne so srpen 01, 2009 5:29 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so srpen 01, 2009 1:37 am
Autor Zpráva
SIEENX
uživatel++


Založen: 27.5.2009
Příspěvky: 288
Bydliště: Havířov

Předmět: Citovat

Tak na tohle mám názor takový že s tím souhlasím pokud si někdo dobrovolně chce vzít život tak at si ho vezme (ale musí si ho chtít vzít opravdu dobrovolně) když se tu někomu nelíbí tak at to udělá....já nemám rád spíš ty "sebevrahy" kteří by se nikdy nezabili ale jen se snaží na sebe upoutat pozornost .

Jestli na to budeš reagovat,tak reakce na tvou reakci se dočkáš až za 14dní Mr. Green (viz.téma OT )
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá červenec 31, 2009 10:00 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Sebevražda Citovat

Právě jsem se dozvěděl, že jeden bývalý člen tramvajového fóra dobrovolně ukončil svůj život pod koly vlaku. Překvapilo mne, že zatímco při obyčejné anonymní sebevraždě lidé z dopravních fór obvykle nešetří nadávkami na účet nebožtíka, že si bere rukojmí, že znepříjemňuje život těm vpředu, co ho přejedou, atd., tak v tomto případě to bylo jiné a všichni spíše přejí upřímnou soustrast a doufají, že dotyčný je nyní v lepším.

Mě se to nějak nezdá. Možná se na tom u mě podepsala křesťanská výchova, ale myslím si, že člověk nemá právo brát si život, ať jsou jeho pohnutky jakékoli.

Jaké jsou vaše názory? Za jakých okolností byste sebevraždu schvalovali, za jakých ne? A co interupce a eutanázie?

Díky za názory.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist