Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Vztahy Poměr s prostitutem
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

čt říjen 16, 2008 10:13 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Pod Sluncem nic nového, známe, víme. A podle mě je daleko častější ono zmíněné "hraní na lásku".

Ale šokovala mne věta: ".... spousta lidí, kteří služeb homosexuálních prostitutů využívají, nebo dokonce poskytují."

CO? Jaký dokonce poskytují??? Ono je horší poskytovat, než využívat??? Shocked
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt říjen 16, 2008 9:53 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: gay prostituce v ČR Citovat

Článek na colour planet Arrow GAY PROSTITUCE V ČR
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st září 24, 2008 7:12 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Citovat

citace:
Vaše schopnosti odbíhání od tématu jsou pozoruhodné

Na tomto fóru je lépe se raději ničemu nedivit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 24, 2008 6:51 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Ono, k tomu akorát neni moc co dodávat.

Což o to, práce jako práce. Nějakou tou chorobou se konec konců můžeš nakazit v každym zaměstnání. Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út září 23, 2008 10:45 pm
Autor Zpráva
theby
uživatel+


Založen: 2.6.2006
Příspěvky: 209

Předmět: Re: divili byste se... Citovat

Martin napsal:
pemel napsal:
theby napsal:
a skuste si nekdy vytvořit na iboys.cz profil s datem narození cca x.7.1993 a uvidíte kolik lidí se vás bude snažit za prachy k něčemu uvrtat za měsíc prý až 6 nabídek...
Na to, že je mi patnáct, by mi asi nikdo neskočil Laughing


No jako plastický chirurg-teoretik bych s dlátem možná něco dokázal. Laughing

Vaše schopnosti odbíhání od tématu jsou pozoruhodné... Rolling Eyes ... tohle bylo docela vážný téma a z vlastní skušenosti můžu říct, že se nedivím že hodně 15 letých neodolá 10k (10 000). COž mi přijde jako blbost... ale kdo si co přes interent nedomluví, že...!
_________________
Tak mladý a už tak zvrhlý...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út září 23, 2008 9:55 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: divili byste se... Citovat

pemel napsal:
theby napsal:
a skuste si nekdy vytvořit na iboys.cz profil s datem narození cca x.7.1993 a uvidíte kolik lidí se vás bude snažit za prachy k něčemu uvrtat za měsíc prý až 6 nabídek...
Na to, že je mi patnáct, by mi asi nikdo neskočil Laughing


No jako plastický chirurg-teoretik bych s dlátem možná něco dokázal. Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po září 22, 2008 8:31 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Re: divili byste se... Citovat

theby napsal:
a skuste si nekdy vytvořit na iboys.cz profil s datem narození cca x.7.1993 a uvidíte kolik lidí se vás bude snažit za prachy k něčemu uvrtat za měsíc prý až 6 nabídek...
Na to, že je mi patnáct, by mi asi nikdo neskočil Laughing
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po září 22, 2008 11:18 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Ne z vlastní zkušenosti, ale nedivim se. U patnáctiletýho možná i o dost víc, než 6 měsíčně.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po září 01, 2008 9:48 pm
Autor Zpráva
theby
uživatel+


Založen: 2.6.2006
Příspěvky: 209

Předmět: divili byste se... Citovat

a skuste si nekdy vytvořit na iboys.cz profil s datem narození cca x.7.1993 a uvidíte kolik lidí se vás bude snažit za prachy k něčemu uvrtat za měsíc prý až 6 nabídek... takže i když "to už je trochu moc" děje se to je až neuvěřitelné jaké takoví lidé mají metody a dokážou nejednoho nejistého 15 letého uvrtat... pak jde jeste o to jestli mu zaplatí a budou po nem chtít jen to co si "domluvili" což u starčích odpadá s tím když si to můžou částečně ošéfovat sami...
:edit: no koukam... to zase dva roky pauza v topicu a já si pak připadám jako vymrazovač Very Happy
_________________
Tak mladý a už tak zvrhlý...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so srpen 02, 2008 4:05 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

valbo: Tvůj způsob popisu událostí zanechává dost prostoru pro fantazii. Smile Nicméně běda tomu, v jehož prospěch bys měl někdy podávat svědectví. Very Happy
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so srpen 02, 2008 3:16 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Citovat

...
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.


Naposledy upravil valbo dne so květen 14, 2016 12:32 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so srpen 02, 2008 2:30 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so srpen 02, 2008 1:43 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 9:13 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Omlouvam se za psychologicky vylev, kratce jsem ji, a doufam uspesne, studoval. Nastesti jsem si uvedomil, ze svet funguje taky jinak Laughing
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 9:08 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Very Happy Bavime-li se o zakladnich potrebach treba podle Maslowa, musime si uvedomit, ze kazdou potrebu lze uspokojit ruzne. Potreba intimniho zivota a SEXU lze take uspokojit ruzne, nekdo zije v partnerskem vztahu, nekdo si uziva nevazane, nekdo sexuje Rolling Eyes to je slovo Rolling Eyes za penize, nekdo znasilni, nekdo masturbuje, nekdo nesexuje vubec a vybiji se jinym zpusobem.

Tady si myslim uz smerujeme do dost niterne psychologie a chtelo by to definovat pojem libido, dle Junga, ktery od Freuda ucinil krok spravnym smerem, "as the free creative—or psychic—energy an individual has to put toward personal development or individuation" tedy jako obecnou tvurci energii, silu, ktera je hybatelem osobnostniho rozvoje a individuace cloveka, vede k jeho naplneni. Sex je jednou z jejich forem.

A po teto teoreticke vlozce bych si dovolil navazat, ze take existuji lide, kteri se vybiji jinak nez sexem a neni jich malo. O tom, zda-li a nakoliv toto vybijeni se, smerovani energie, uspesne vede k potlaceni nutkavosti k sexu, to je na delsi debatu.

V zasade ale nesmime, jak se zda, sklouznout k tomu, ze prostituce je jedinym zpusobem, jak vybit jakousi agresivitu cihajici ve spolecnosti, nebo sexualni agresivitu dokonce, osobne si to nemyslim. Motivace cloveka a sexualni chovani je natolik spletita zalezitost, ze tady patrne k zaveru nedojdeme.

Postaci snad zaver, ze kazdou potrebu jde realizovat roznymi prostredky a metodami a za dosazeni rozdilnych cilu. Nepopiram sex, nepopiram jeho prijemnost, jeho zajmavost, prinosnost, popiram prinosnost prostituce. Ostatne historicky v radech s nejbenevolentnejsim pristupem prostituci to vetsinou dopadlo velmi spatne. Nejsem flandak, nejsem pro potirani a niceni, ale pokud legalizace, jen a pouze za tak prisnych podminek, ze to povede k jejimu ustupu z ulic, a ke "zkvalitneni" sluzeb Laughing Presto vsechno ji vnimam jako amoralni.

EDIT: Vidim, ze jsem se dopustil nekterych terminologickych nepresnosti a posunu, predelavat uz to nebudu, neni to esej na Junga. Ten byl muj nejoblibenejsi, spiritualni ucitel Laughing
_________________
Dum spiro spero, odi et amo


Naposledy upravil Jon Sníh dne st červenec 30, 2008 9:15 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 8:40 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

TXB napsal:

Obojí vede k uspokojování základních lidských potřeb.

Ale to je právě omyl!
Potřeba jídla se nedá stavět na jednu roveň s potřebou sexu. Sex, alespoň u většiny lidí, je součástí čehosi kvalitativně vyššího, totiž citového pouta, lásky. Kam vede odosobněný, materializovaný sex, dokonale ukázal už pře lety slavný Pasoliniho film Saló aneb 120 dnů Sodomy.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 8:10 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Bart napsal:
Není to srovnatelné. Práci řezníka potřebujeme kvůli jídlu. Ale práci prosituta? Kvůli tomu, abych se nebál chodit po tmě??? Co je to za nesmyslnou konstrukci!!! Promiň, ale to si cucáš z prstu úplné absurdity.

Obojí vede k uspokojování základních lidských potřeb. Navážu o odstavec níže.

Bart napsal:
Myslím, že ten, kdo se ho dopouští, musí trpět vážnou poruchou osobnosti.

Vzhledem k současné míře prostituce musí po světě chodit neskutečné množství lidí s "vážnou poruchou osobnosti". Zkus si představit, jak by to vypadalo, kdybys jim tuto možnost sexuálního vybití odepřel. Dokážeš domyslet, jaké by to mělo následky? Vyšší hladina testosteronu prokazatelně zvyšuje agresivitu

Nevím, jestli mluvíš o nesmyslné konstrukci prostě proto, že si nedokážeš vyvodit následky, ke kterým by došlo, nebo si nejsi ochoten přiznat, že ten tvůj názor, který nikomu nevnucuješ, není zas až tak dokonalý - ale já považuju současný stav (který nikoho neobtěžuje ani nepoškozuje) za nesrovnatelně lepší, než variantu, kdy by po ulicích běhala agresivní, nadržená a sexuálně frustrovaná individua "s vážnou poruchou osobnosti".

Nebo si myslíš, že přiletí dobrá víla, mávne kouzelným proutkem a odstraní nejen samotnou prostituci, ale i její přičiny, které jsou tím podstatným a ze kterých celá situace vychází? Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 7:48 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

máslo: Tady nejde o naučení, pokud se kdokoliv vědomně pro něco rozhodne, tak za to nese odpovědnost, právní, morální, obecnou. Strom nenese odpovědnost za to, že je to strom. On se pro to nerozhodl. Argumenty na obhajování homosexuality jsou tedy u mne úplně odlišné.
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 7:34 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

TXB napsal:
Práci řezníka považuji za něco zavrženíhodného. Zabíjí zvířata. Takže pro toho, kdo ji dnes provozuje, nemám pochopení, ani omluvu.
Je to srovnatelné?


Není to srovnatelné. Práci řezníka potřebujeme kvůli jídlu. Ale práci prosituta? Kvůli tomu, abych se nebál chodit po tmě??? Co je to za nesmyslnou konstrukci!!! Promiň, ale to si cucáš z prstu úplné absurdity.
Prostituce je samozřejmě nemorální (nebo chceš tvrdit, že žádná morálka neexistuje?), ale ještě podstatnější je to, co jsem již psal: člověk, který prostituci provozuje, i ten, kdo jí využívá, DEGRADUJE sám sebe. Sex za prachy, sex bez kouska citu je podle mého názoru (nikomu ho nenutím) hloupý a směšný. Myslím, že ten, kdo se ho dopouští, musí trpět vážnou poruchou osobnosti.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 7:24 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Bart napsal:
Pouze ji považuji za něco zavrženíhodného a pro toho, kdo ji dnes provozuje, nemám špetku pochopení ani omluvu.

Práci řezníka považuji za něco zavrženíhodného. Zabíjí zvířata. Takže pro toho, kdo ji dnes provozuje, nemám pochopení, ani omluvu.

Je to srovnatelné? Obojí si člověk volí dobrovolně, obojí jsou velmi stará řemesla, obě vedou k uspokojování základních lidských potřeb a obě - ač jde o povolání určitými skupinami lidí zavrhovaná - jsou pro společnost přínosná. Bez řezníků se nenajíme a bez prostituce... bychom se mohli začít bát chodit večer po městě.

A nebo ještě jinak. Píšeš, že pro prostituci nemáš omluvu. Proč by mělo být třeba prostituci omlouvat? Vyznívá to, jako bys k prostituci přistupoval s předsudky jako k něčemu nemorálnímu ještě dřív, než na základě nějakých podkladů objektivně zhodnotíš, zda opravdu nemorální je.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 5:38 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

jojx napsal:
"každý skutek mě jako člověka se stává rozhodným pro posuzování chování celého lidstva ergo snižuji-li důstojnost svou, snižuji důstojnost celého lidstva" Je to sice přísně logické, ale nemohu s tímto náhledem souhlasit.
V tomhle se tedy neshodneme. Howgh.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 5:19 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Jon Sníh: Ale no tak, přece nechceš něco soudit jen podle toho, jestli si to člověk zvolil, nebo to má vrozené. To je přece úplně zcestné (i když vim, že vy jste na tento argument naučení kvůli obhajování homosexuality... achjo Rolling Eyes)
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 4:30 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Tvoje prirovnani skutecne... nechapu. Stromy, ostatne jako Nemci, jsou takovi, jsou stromy, jsou Nemci, jsou kymkoliv, nikoliv ze sve vule, prostituti ano, a tudiz za svoje konani nesou moralni odpovednost. Neni tam nejake prihodnejsi srovnani?Smile

Ale to je jedno, myslim, ze jsme obe strny vycerpaly tema do konecneho zaveru:)

Diky vsem ucastnikum i prihlizejicim:))
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 3:11 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

abychom neunudili zbylé lidi, uvedu jenom na pravou míru, co bylo špatně pochopeno a nebudu to dál pitvat

"jsem-li Němec, bude podle mého chování posuzován každý Němec"
Nemcem se clovek rodi, prostitutem se stava, mirny, semanticky rozdil, ale dost podstatny:)

Tohle tak nebylo myšleno - šlo o člověka a důstojnost tzn. "každý skutek mě jako člověka se stává rozhodným pro posuzování chování celého lidstva ergo snižuji-li důstojnost svou, snižuji důstojnost celého lidstva" Je to sice přísně logické, ale nemohu s tímto náhledem souhlasit.


"Je tedy prostituce moralni? Skutecne, ja nemam ten dojem."
Jsou stromy morální? Kdo ví, jsou tu a převážně nikomu neškodí.

díky všem, kdo se účastnili diskuse za jejich názory
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 2:06 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

"Společnost si ve valné většině plete morálku s pokrytectvím a domnívá se, že když něco odsoudí, že to přestane existovat."

Je tedy prostituce moralni? Skutecne, ja nemam ten dojem.

"Tím, že odsuzuji chování druhých lidí se sám nestávám lepším."

Ano, nestavame se lepsi odzusovanim, ale ciny. To, ze podobne sluzby nevyuzivame a nejsme jejich soucasti nas ovsem lepsimi cini, tezko lze mluvit u pokrytectvi u toho, kdo odsuzuje prostituci a neni jeji soucasti, neucastni se ji.

"Tím, že vidím věci růžověji (což je na tomto foru normální Wink ) se svět nestane lepším místem pro život."

Zdanlive pravda, asi castecne ano, ale doporucil bych si poslechnout, co nam k tomu rika clovek, ktery "se narodil jako chudak a zemrel jako bohac, a pritom na cele te ceste nikomu neblizil"Smile Louis Armstrong:
http://www.youtube.com/watch?v=pRqJUtqDrbM

"jsem-li Němec, bude podle mého chování posuzován každý Němec"
Nemcem se clovek rodi, prostitutem se stava, mirny, semanticky rozdil, ale dost podstatny:)

"Společnost se obává, že tím, že přizná problém (nebo spíše to, že něco nějak funguje) sama morálně upadne."

Obavam se, ze jde o pravdu, nicmene, priznanim jakeho problemu konkretne mas na mysli? Tedy problem prostituce jako takove? Pak si myslim, ze spolecnost tento problem priznala, to ovsem neznamena, ze vyjadrila souhlas - akceptovala, jeji existenci.

"Proč to nepřiznáme, nezlegalizujeme, nedostaneme pod dohled a kontrolu a když už víme, že to neumíme eliminovat."

Dlouho jsem byl a castecne stale jsem pro legalizaci prostituce, pod velmi prisnymi podminkami. Ano, kontrola je zapotrebi. Na druhou stranu mi dela problem, jak kontrolovat takoveto "podniky" po prakticke strance. Skutecne se zda, ze vysledkem bude derivace prostituce jako legitimniho a legalniho povolani, a to je vec, se kterou se skutecne neztotoznuji.

"Proč nevytvoříme důstojnější podmínky pro existenci prostituce? Pokud tady plácáme o lidské důstojnosti, proč tomu přidáváme ještě tím, že to ženeme do ilegality a podmínek zcela nedůstojných?"

Do techto podminek se dostavaji prioritne prostituti a pasaci sami, existuje mnoho "legalnich" bordelu a to skutecne mnoho. To, ze nekdo dava prednost soulozi na zachodku pred placenim najemneho a delenim se o zisk neni vec zakonnosti.

"Ofrňujete se nad principy trhu a nad obchodní formou."

Jsem obchodnik, studoval jsem ekonomii. Neofrnuji nos nad chovanim trhu, nad ekonomickymi zakonitostmi, protoze jsou mym dennim chlebem. Tady se ovsem bavime pokud vim o moralnim rozmeru - odsudku nebo souhlasu - a na to ekonomie recept nema. Ekonomie je veda, ktera popisuje chovani lidi ve vzajemne interakci v hospodarskych vztazich, nema patent na to posuzovat, co je spravne nebo nikoliv, nebo nakonec i co je legalni nebo nikoliv.

Posuzovat prostituci prizmatem ekonomie je chyba, protoze vlastne nedava odpoved na zadnou otazku, kterou si klademe, pokud hodnotime prostituci jako takovou.

"Jenomže tuhle nůši špíny nechce nikdo vytáhnout na světlo, aby si neumazal ručičky, takže je přeci mnohem lepší tyhle lidi prostě odsoudit, což nám přinese nádherné pocity vlastní vznešenosti."

Myslim, ze jsme si tu zaspinili rucicky vsichni diskutujici. "Proste odsoudit", ano, nekdy i ja dochazim k soudum, i kdyz se jim vyhybam pro svoji nedokonalost. Jsou veci, se kterymi nesouhlasim a budu s nimi nesouhlasit pravdepodobne i v budoucnosti, pokud se radikalne nezmeni situace nebo nepripluji argumenty, na jejichz zaklade sve nazory stavim.

Dojem, ze prostituce je nejaky pozitivni prvek spolecnosti, ktery tlumi kriminalitu, ktery tlumi nasili, snizuje pocet znasilneni apd., tak to bych opravdu nerekl a dokonce bych rekl, ze by stalo za to pokusit se takove tvrzeni dokazat:)

Chacha... to jsem se rozjel. Omlouvam se.
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 2:03 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

jojx napsal:
S radostí bych s vámi souhlasil, ale obávám se, že TXB má pravdu.

Zařekl jsem se, že už nebudu na tohle nesmyslné téma reagovat, ale nedá mi to:
Nevidím svět růžově, jsem si vědom toho, že prostituce existuje. Nezavírám před ní oči. Pouze ji považuji za něco zavrženíhodného a pro toho, kdo ji dnes provozuje, nemám špetku pochopení ani omluvu. Necítím se proto vznešeně, ale odsuzuji ji, protože ji vnímám jako nejkrajnější projev lidské degradace. Exclamation
V minulých stoletích měla prostituce zdůvodnění:
1. ekonomické (spoustě lidí nezbývalo nic jiného, pokud chtěli přežít třeba ve středověku nebo v podmínkách raného kapitalismu)
2. psychologicko-sexuálně-společenské - hovoříme-li o prostituci u homosexuálů (společnost homosexuály nutila k potlačování nebo skrývání sexuální orientace, což pochopitelně nahrávalo rozvoji prostituce jako nahrážkové formy ukojení sexuálních a citových potřeb).
V dnešním světě (alespoň v našich spoelčensko-ekonomických podmínkách) oba tyto důvody padly. Exclamation


Naposledy upravil Bart dne st červenec 30, 2008 2:12 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 30, 2008 1:43 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

S radostí bych s vámi souhlasil, ale obávám se, že TXB má pravdu.
Společnost si ve valné většině plete morálku s pokrytectvím a domnívá se, že když něco odsoudí, že to přestane existovat. Tím, že odsuzuji chování druhých lidí se sám nestávám lepším. Tím, že vidím věci růžověji (což je na tomto foru normální Wink ) se svět nestane lepším místem pro život.

Společnost je pokrytecká. Na jednu stranu tvrdí, že prostituce snižuje hodnotu člověka nejen jako jedince, ale přímo celého druhu (to je ten útok na společné hodnoty) - zračí se v tom myšlenka "jsem-li Němec, bude podle mého chování posuzován každý Němec" a na druhou stranu s tím nechce mít nic společného a odmítá tuhle problematiku akceptovat a koukat na ni. Společnost se obává, že tím, že přizná problém (nebo spíše to, že něco nějak funguje) sama morálně upadne.

Proč to nepřiznáme, nezlegalizujeme, nedostaneme pod dohled a kontrolu a když už víme, že to neumíme eliminovat. Proč nevytvoříme důstojnější podmínky pro existenci prostituce? Pokud tady plácáme o lidské důstojnosti, proč tomu přidáváme ještě tím, že to ženeme do ilegality a podmínek zcela nedůstojných?

Ofrňujete se nad principy trhu a nad obchodní formou. Ale obchodní forma je pořád lepší než žádná, protože přináší přehled, pravidla a tím i snazší kontrolu.

Jenomže tuhle nůši špíny nechce nikdo vytáhnout na světlo, aby si neumazal ručičky, takže je přeci mnohem lepší tyhle lidi prostě odsoudit, což nám přinese nádherné pocity vlastní vznešenosti.
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út červenec 29, 2008 11:51 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Tohle vlákno je vskutku prubířským kamenem.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út červenec 29, 2008 11:45 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Jinymi slovy kdo ma nazor jiny nez ja je naivni:)... bravo:)

Osobne odsuzuji prostituci z duvodu zde uvedenych brightem a Bartem, nema cenu je dokola opakovat.

To, ze jsem jaky jsem neznamena, ze odsuzuji tradicni rodinu nebo se proti ni negativne vymezuji. Argument toho to typu neobstoji pred nikdym, kdo logicky vedle sebe klade slova, jejich spojeni a vety, a jejich vyznamy. To, ze jsem budhista neznamena, ze odsuzuji krestanstvi, islam, hinduismus. Kazdy ma pravo zit zivotem, ktery uzna za vhodny, za predpokladu, ze jde o zivot legalni a neposkozuje jine. Ja osobne prostituci odsuzuji, ovsem, nikomu nebranim ji provozovat, pokud se netyka mne.

Jde o MUJ postoj, ktery NIKOMU nevnucuji. Jsem samozrejme nerad, ze se najde dost lidi, pro ktere je to "prace", pro ktere je to dokonce spolecensky prinosna vec. Ja myslim, ze neni. Je to unik, unik z normalniho zivota, unik, ktery jenom pomaha kamuflovat nefunkci nekterych partnerstvi, nekterych svazku, je to poza toho, kdo si prostituty/tky najima. Naoko vypada vse krasne a nadherne, za oponou vsak je nevera, nenaplneni partnerskeho vztahu, sdileni intimity s jinym, podvod, skryvani se. Pak at takove partnerstvi radeji neexistuje, nez je jen prazdnou skorapkou. Pro nekoho je mozna velkou hodnotou, ze takovy "vztah" trva, pro mne je to proste verejna lez.
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 29, 2008 11:24 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Prostituce je legální činnost, kterou obě strany podstupují dobrovolně a která nepřímo snižuje počty znásilnění a násilných vražd.

Tak to prostě funguje. Pokud si chcete svět idealizovat, hodnotit ho přes skla růžových brýlí nebo závoj naivity, je to samozřejmě vaše věc, ale na realitě to nezmění zhola nic.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 6
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist