Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku Téma homosexualita ve školách
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

pá únor 08, 2008 1:37 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

My jsme byli pokroková škola, takže nebylo dogmat. Můj gympl byla výhra.

Obecně jsem proti násilnému importu jakýchkoliv témat do škol. Nikde by se nemělo nic popírat, ale ani nic nikam cpát. Ať si každá škola učí, co chce, ale ať záměrně o ničem nemlčí. Vůbec to není věc systémová, závisí to na kvalitě učitelů (viz baby a blbky nevědoucí, co je CNS).
Rozumím tomu, že se třeba katolíkům nelíbí to, co nazývají propagací homosexuality na školách. Na druhou stranu bych jim ale zatrhl výuku katechismu. Taky jako naschvál. Cool
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 12:13 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

sengge: Už je to nějaký pátek, co jsem venku ze střední, ale vzpomínám-li si dobře, bylo slovo "homosexuál" v rámci náplně hodiny zmíněno za mou sedmiletou docházku celkem 3x.

Jednou při přednášce o AIDS, kterou prováděli nějací VŠ studenti v rámci jedné hodiny biologie (bylo to nezapomenutelné - nevypadali špatně... a po přednášce nám rozdali banány a kondomy a učili nás, jak se správně vybalují a nasazují Laughing )

Podruhé v rámci dvouhodinové dotace sexuální výchovy v rámci hodiny občanské nauky. Jednak ve spojitosti s Řeky, a pak v jediné větě, která se nesla v tom duchu, že pokud se spíš než za dívkou radši otočím za chlapcem, blablabla.

A do třetice při hodnině dějepisu, kdy nám náš mladý vyučující sdělil, že Balbín byl homosexuál a pedofil.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 11:53 am
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Jééé tak katolíci jsou taky menšina Smile . "Spousta lidí si představuje, že církev je staromódní a tak, ale aby se přišli přesvědčit na vlastní oči – to nepřijdou."
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 11:36 am
Autor Zpráva
sengge
uživatel+


Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 112
Bydliště: Praha

Předmět: Téma homosexualita ve školách Citovat

Zaujal mě projekt Czechkid (http://www.czechkid.cz/), který se snaží teenagery seznámit s multikulturním prostředím. Jsou tam postavičky teenagerů jako Ukrajinka, černoch, Vietnamka atd. a je to myslím docela povedené.

Na základě osudů jednotlivých postav se pak dá diskutovat o různých problémech a nechybí materiály pro pedagogy. Nechybí ani homosexualita (bratr jedné z nich je gay) - viz dialog (http://www.czechkid.cz/l02h.html) a materiál pro pedagogy (http://www.czechkid.cz/si1070.html)

Napadla mě otázka, jestli se dneska o tématu homosexualita na školách mluví a jak. V rámci osnov nebo mimo? Doporučí učitelé nějaké materiály, odkazy, knihy, filmy? Anebo je to stále pustina a pole neorané? Podělí se o své zkušenosti někdo z těch, pro koho je ještě střední škola aktuální?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 5 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist