Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Volný čas Notebooky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
který z výrobců má nejlepší pověst stran kvality vyráběných notebooků
Asus
9%
 9%  [ 2 ]
Acer
9%
 9%  [ 2 ]
HP
28%
 28%  [ 6 ]
Toshiba
14%
 14%  [ 3 ]
Dell
19%
 19%  [ 4 ]
Fujitsu-Siemens
19%
 19%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 21
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 1:14 am
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Jon Sníh napsal:
Lépe se informuj. Nezapomeň, asi je na místě to připomenout, že jsem dělal v IBM/Lenovo centru;)... jsou např. distribuce se SUSE Linux ED 10 (SLED)... že je prodejci nechtějí, to je věc druháWink *MUCK*
Když to říkáš, tak to bys měl i uvést konkrétní model number pro tu českou konfiguraci toho notebooku s linuxem... pak nás teprv pěkně poučíš Wink Idea.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá září 05, 2008 10:59 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Jon Sníh napsal:
...od tohohle nesmyslného neinformovaného flamu proti Lenovu.
Rolling Eyes
jiných reakcí netřeba
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá září 05, 2008 9:53 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

A možná by nebylo od věci se vrátit k tématu od tohohle nesmyslného neinformovaného flamu proti Lenovu.
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá září 05, 2008 9:49 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Asi budu napsat nějaké menší info, pro některé.

Ten pán dobrovolně zakoupil model s předinstalovaným OS, tuto informaci dopředu měl, nemůže tvrdit, že nikoliv, pokud ano, vědět měl a nedbal:)... existují modely bez OS, existují modely s Linuxem. To, že zájem zákazníků o ně je blížící se nule a proto v sortimentu tvoří malou část je věc druhá. To, že to zákazníci nevědí je ani ne tak vina výrobce, jako spíš zákazníka, který nepátrá, a prodejce, který není informovaný.

Co se týče recovery u IBM/Lenovo. Každé Lenovo obsahuje utilitu, která dovolí vypálit recovery přímo ze systému, dále pak modely s Vista Business nebo Ultimate obsahují ve všech nových edicích v rámci balení i recovery na downgrade na verzi Windows XP PRO.

Downgradovací proces nebo recovery proces trvají v závislosti na modelu notebooku a HW notebooku mezi 1-2h. Je dobrým zvykem za tento čas technika platit, pokud zákazník tuto službu chce využít a neumí/nechce to provést sám.

Popravdě nechápu, kde je problém, co jsem nahlédl do článků, Lenovo nabídlo tomu pánovi cashback a on toto nevyužil, jeho problém. Neznám žádného jiného výrobce notebooků, který by nabídl v ČR cashback zákazníkovi v souladu s EULA.

Co se týče Honzy Solaře, osobně se známe a je to profík, dělá svou práci, a samozřejmě má pravdu.
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá září 05, 2008 9:42 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

máslo napsal:
Jon Sníh napsal:
EDIT: Pan Páral... no nic. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde a vždy se najde také nějaký pan Páral. Btw Lenovo má řadu notebooků bez předinstalovaných Vist, ale chce to jen vědětSmile
Ale no tak, čím nás to tady krmíš? Pokud jde o konfigurace pro český trh, tak bez OS je pouze jedna: LENOVO 3000 N200/ CM 550/ 15.4" WXGA VV/ 512MB/ 120GB 5.4k/ DVD±RW/ WF/ BT/ FPR/ Bez OS

...takže ten úplně nejlevnější sráč, co neni ani ThinkPad, a navíc ještě s Celeronem. Není ani jediná nabízená CZ konfigurace ThinkPadu bez OS.

Rozhořčení toho pána tedy celkem chápu.


Lépe se informuj. Nezapomeň, asi je na místě to připomenout, že jsem dělal v IBM/Lenovo centru;)... jsou např. distribuce se SUSE Linux ED 10 (SLED)... že je prodejci nechtějí, to je věc druháWink *MUCK*
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt září 04, 2008 2:09 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Vodafone napsal:
Co ale má říkat uživatel, který vlastní krabicovou (ne-OEM) verzi Windows, kterou chce na ntb. používat? Nutit takového člověka, aby zaplatil za Windows znovu jen proto, že chce trochu lepší model, než ten úplně nejhorší? To je přímo ohavnost.
Jo tak to je můj případ. Mám retail verzi XP, ale stejně jsem musel platit za systém ještě dvakrát ve verzi OEM, protože každý použitelný notebook už bez OS nelze sehnat a konfigurátor tu má jen pár výrobců (kde se ale musí týdny čekat, než ten notebook poskládají). Navíc některé konfigurátory možnost bez OS stejně ani nenabízí.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt září 04, 2008 9:31 am
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Už jsem tu jednou napsal, jak by to mohli dělat, aby nebyl žádný problém:
Vodafone napsal:
Jako ideál bych třeba viděl notebook s předinstalovanými Windows, které by se po dobu třeba 30ti dnů zdarma* předváděli (jako shareware), a pokud by je člověk chtěl používat dál, musel by si koupit balíček s licenčním štítkem a uzavřít smlouvu. Cena SW by tak byla jasně oddělená od ceny HW a zároveň by dodavatelé a ani uživatelé nepřišly o komfort předinstalovaných Windows.

A dokonce jsem už viděl předinstalované Windows, které v průvodci prvního spuštění chtěly po uživateli licenční číslo. Takže by to asi šlo velice lehce (teda bez toho předvádění).

Navíc dá se ještě pochopit, že vázaným prodejem se M$ snaží vydělat i na uživatelích alternativních OS. Co ale má říkat uživatel, který vlastní krabicovou (ne-OEM) verzi Windows, kterou chce na ntb. používat? Nutit takového člověka, aby zaplatil za Windows znovu jen proto, že chce trochu lepší model, než ten úplně nejhorší? To je přímo ohavnost.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

čt září 04, 2008 1:13 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

thyratron napsal:
Odpověď Jana Solaře, marketingového manažera Lenovo ČR:
"Společnost Lenovo nabízí notebooky především s předinstalovaným operačním systémem, protože po noteboocích bez OS je velmi malý zájem. Informaci o možnosti nepřijmout licenční ujednání vnímáme ze strany Microsoftu tak, že se jedná o možnost vrátit OS v případě, kdy uživatel/zákazník nesouhlasí s licenčními podmínkami jako takovými, nikoliv jako možnost vrácení OS poté, co si koupil notebook, u kterého dopředu věděl, že tam OS je a jen hledá cestu, jak následně získat peníze za OS zpět. Naše produkty s předinstalovaným OS jsou dopředu a důsledně komunikovány tak, že daný konkrétní OS obsahují.

Hezky mlží ten pan manažer. No, je za to ostatně placen.
Jak jsme si vysvětlili níže, tak:
a/ nemusí být jen notebooky s předinstalovaným OS nebo bez OS, ale (světe div se) rovněž notebooky dodávané s OS, který není předinstalován a který lze proto snadno vrátit jako nepotřebný;
b/ licenční smlouva k OS je uzavřena buď rozlepením obálky u nepředinstalovaného OS nebo odsouhlasením licenčních podmínek u předinstalovaného OS v notebooku. Dozvím-li se v licenčních podmínkách předinstalovaného OS, že pokud s nimi nesouhlasím (např. proto, že daný OS nepotřebuji), mohu získat zpět již zaplacenou zálohu na cenu za tento OS, neboť nebyla mnou uzavřena licenční smlouva, jednám v souladu se zákonem.
V této souvislosti nechápu, co komunikoval ( Arrow Rolling Eyes ) pan manager tím "zákazník nesouhlasí s licenčními podmínkami jako takovými". Jako že zákazník popírá závaznost právní úpravy uzavírání licenčních smluv podle autorského práva? Nebo závaznost českého právního řádu? Nebo uznává v obchodních vztazích jen šarí'u? Very Happy
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 8:17 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

thyratron napsal:
S tímto já naprosto souhlasím. A už jsem to napsal, v případě který řešíme to byla od zákazníka vychcanost, pochopil bych to však v případě nevhodného nákupu neznalou 70tiletou babičkou.

Smlouva tu možnost nabízí, takže nejde o vychcanost.

thyratron napsal:
Jednak existují i jiné obchody než Alza zaměřený na koncové uživatele, jednak pro posuzování dominance na trhu není relevantní subjektivní hodnocení kvality MSI, UMAX a pod. Nemůžeš je vyzmizíkovat z trhu jen proto že se ti nelíbí.

Už jsem to tu jednou psal. Dodávané konfigurace na trh řeší výrobce. Ukaž mi tedy jiný obchod, kde seženu i ne-úplně-lowend notebooky bez OS. Rád se nechám poučit, protože jsme zabrousili do věcí, co mě živí, a tak si rád nechám rozšířit obzory.
Ad. MSI a UMAX - můj názor je nepodstatný - podstatné je, že oni se zaměřují jen na určitou specifickou část trhu a pro nějaké nasazení do firmy jsou jejich modely a služby (servis) absolutně nevhodné.

thyratron napsal:
Ano, už jsem viděl takové organizace které musely z nějakého důvodu dokoupit pár notebooků, mělo to být placené z veřejných peněz....

Světe div se, já to viděl i u firem, které to hrazené z veřejných peněz neměly.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 7:49 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

A jinak bych to navrhnul uzavřít, názory na pana Párala a jeho akci jsme si vyměnili a asi se neshodneme. Ale to je život.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 7:43 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

2Maslo:

ad "Věděl do čeho jde, ale když mu instalátor nabídne možnost vrátit, která mu vyhovuje, tak nevidim stále jediný důvod jí nevyužít."

Nechme odpovědět člověka z IBM (čerpáno z idnes.cz):
...
Odpověď Jana Solaře, marketingového manažera Lenovo ČR:
"Společnost Lenovo nabízí notebooky především s předinstalovaným operačním systémem, protože po noteboocích bez OS je velmi malý zájem. Informaci o možnosti nepřijmout licenční ujednání vnímáme ze strany Microsoftu tak, že se jedná o možnost vrátit OS v případě, kdy uživatel/zákazník nesouhlasí s licenčními podmínkami jako takovými, nikoliv jako možnost vrácení OS poté, co si koupil notebook, u kterého dopředu věděl, že tam OS je a jen hledá cestu, jak následně získat peníze za OS zpět. Naše produkty s předinstalovaným OS jsou dopředu a důsledně komunikovány tak, že daný konkrétní OS obsahují.
...

S tímto já naprosto souhlasím. A už jsem to napsal, v případě který řešíme to byla od zákazníka vychcanost, pochopil bych to však v případě nevhodného nákupu neznalou 70tiletou babičkou.

ad "Nějaká cajková MSI a UMAX nemůžu brát ani vážne, FSC nejdražší za 15t s DPH, acer za 14t, asus za 17t, DELL 15t, HP 15t. "

Jednak existují i jiné obchody než Alza zaměřený na koncové uživatele, jednak pro posuzování dominance na trhu není relevantní subjektivní hodnocení kvality MSI, UMAX a pod. Nemůžeš je vyzmizíkovat z trhu jen proto že se ti nelíbí.

ad "Nechce se mi ti to nějak sáhodlouze vysvětlovat, ale při práci v některých firmách je skoro nutnost mít notebook toho a toho typu kvůli kompatibilitě. "

Ano, už jsem viděl takové organizace které musely z nějakého důvodu dokoupit pár notebooků, mělo to být placené z veřejných peněz (tudíž postup dle ZVZ) a najednou zjistily že existuje usesení vlády 763/2007 které má v konečném důsledku ten následek že můžou vysoutěžit pokaždé (ti šikovnější nejméně jednou za 5 let) něco jiného a klidně i ten UMAX nebo MSI, aniž by to měly možnost jakkoliv ovlivnit.

Jednotná platforma je pěkná věc, ale nemůže to být absolutní modla. A mnohdy to nejde, buď z důvodu omezení z legislativy nebo třeba při obyčejné fůzi dvou firem kde jedna má 300 PC A a druhá 400 PC B.

A pokud někdo přes to všechno vybere jednotnou platformu tak pak by měl vybrat to co je schopen koupit s potřebným OS (či bez něho).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 5:36 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

thyratron napsal:
No nevím, ale pokud je 2000/článek standardní sazba tak se jdu živit jako novinář a budu konečně boháčem. Laughing Laughing
Není to nijak neobvyklá sazba a řekl bych, že v souvislosti s články tohoto rozsahu a námahy s tím spojené je 2000 tak akorát (+- pár stovek).

thyratron napsal:
Ad preinstalační proces: Psal jsem "vyrypování Páralů může dospět", čímž jsem myslel dlouhodobější proces. V rámci džihádu proti Microsoftu a stížností na UOHS by se mudžahedínům nejvíce líbilo kdyby UOHS zakázal jakákoliv recovery DVD, protože usnadňují prodej Microsoftích věcí a to je přece fuj.

Nesmysly a demagogie.

thyratron napsal:
Ono mezi zákazem recovery DVD a zákazem instalace MediaPlayeru nebo IE do Windows moc velký rozdíl není.

Je to něco úplně jiného. Takové srovnání je maximální blbost.

thyratron napsal:
Krom toho ještě existují ekoteroristé, kteří by zase pořádali demonstrace že další kus plastu (DVD) je neekologické a jak tím Lenovo škodí přírodě. Ono to nedodávání CD je právě kvůli ekoteroristům.
Někteří výrobci tam dávají relativně dost těch disků a zatím si nikdo nestěžuje. Nejsou ti ekoteroristi spíš ve tvé hlavě?
Mimochodem Lenovo mi tam přibalilo tři placky pro Windows XP (Vista byla na disku).

thyratron napsal:
Současný stav vidím jako optimální, pakliže předpokládám že 99,99% lidí je gramotných a vědí co si kupují. Desetina promile potížistů bude vždycky a najde si jiný problém, třeba že chtěli notebook bez optické mechaniky a zlé Lenovo jim tam cpe jakési DVD které nemůžou přečíst.
Věděl do čeho jde, ale když mu instalátor nabídne možnost vrátit, která mu vyhovuje, tak nevidim stále jediný důvod jí nevyužít.

thyratron napsal:
ad auto a iPod - ne, to si prostě neumím postavit vedle sebe. Páral si naprosto vědomě vybral NB s OS,přestože mohl zajít do Alzasoftu nebo kamkoliv jinam a koupit si tam některý z nejméně 53 jiných notebooků.

Nechce se mi ti to nějak sáhodlouze vysvětlovat, ale při práci v některých firmách je skoro nutnost mít notebook toho a toho typu kvůli kompatibilitě. Navíc se podívej o jakých 53 (vlastně 93) notebooků na té alze vlastně jde. Nějaká cajková MSI a UMAX nemůžu brát ani vážne, FSC nejdražší za 15t s DPH, acer za 14t, asus za 17t, DELL 15t, HP 15t. Všechno to jsou notebooky "do domácnosti na stůj" cílený na lidi, kterým jde hlavně o to, aby se na tom spustila i nějaká hra. Ohánět se tu číslem je prostě úplně mimo.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 4:34 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

bright napsal:
citace:
Společnost Lenovo doporučuje pro podnikovou práci s počítačem systém Windows Vista® Business.
Společnost Lenovo doporučuje pro osobní práci s počítačem systém Windows Vista® Home Premium.

Lze slovo "doporučuje" vykládat jako "dodává s"? Think


Nějak to slovo doporučuje nevidím
http://img247.imageshack.us/my.php?image=nbgs5.png

citace:
Že by půjčka, dar nebo snad odškodnění za náklady vynaložené na komunikaci s Lenovo? Think Rolling Eyes

No nevím, ale pokud je 2000/článek standardní sazba tak se jdu živit jako novinář a budu konečně boháčem. Laughing Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 4:26 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

citace:
Společnost Lenovo doporučuje pro podnikovou práci s počítačem systém Windows Vista® Business.
Společnost Lenovo doporučuje pro osobní práci s počítačem systém Windows Vista® Home Premium.

Lze slovo "doporučuje" vykládat jako "dodává s"? Think

thyratron napsal:
Já mám za to že to nebyl tak úplně honorář za článek.

Že by půjčka, dar nebo snad odškodnění za náklady vynaložené na komunikaci s Lenovo? Think Rolling Eyes

thyratron napsal:
Tak nevím, nerozumím tomu.

Nebuď z toho smutnej, máma koupí slona. Laughing
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 4:24 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

bright napsal:
Lze se ponížit přijetím autorského honoráře za článek?


V zásadě ne, je však otázkou zda je částka 2000 Kč přiměřená, tedy zda jsou takto honorovány i ostatní články na daném serveru.

Já mám za to že to nebyl tak úplně honorář za článek.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 4:21 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

2bright: O jakém obchodním triku to mluvíš ? Pan Páral si vědomě koupil notebook a byl srozuměn s tím že na něm budou Windows. Lenovo mu to přece nijak netajilo, naopak to do specifikace jasně napsalo.

Lenovo na svém webu informaci o OS uvádí, přiměřeně velkým písmem, dokonce jako jednu z prvních informací.

http://www.pc.ibm.com/cz/notebook/3000.html

Tak nevím, nerozumím tomu.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 4:19 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

thyratron napsal:
Gentleman si uzije, ale nevyklada o tom.
V souvislosti s řešeným případem tenhle výrok vypovídá jen a pouze o tvé naprosté zkaženosti. Wink

thyratron napsal:
Ted mne jeste napadlo ze nejvic se ponizil a odkryl karty prave tim prijetim refundace od redakce.
Lze se ponížit přijetím autorského honoráře za článek? Doufám, že ho aspoň použil k nějakému bohulibému účelu. Very Happy
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 4:11 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Třicet stříbrných je synonymum pro peníze za to, že jejich příjemce někoho zradí. Pan Páral by jejich přijetím zradil ostatní "spolupostižené" daným obchodním trikem. Btw, naprosto nechápu, proč by mělo Lenovo požadovat mlčenlivost, když to vrácení zálohy je v souladu s licenčními podmínkami Microsoftu. To i ti velekněží byli čestnější, když se s vyplacením třiceti stříbrných nijak netajili. Smile

Upírání práv je pouze podmnožinou neslušnosti. IMHO, kdyby pan Páral to prohlášení podepsal a případ následně zvěřejnil (odhlédnu od eventuality, že by ho zvěřejnil před podpisem), tak to ujednání je ve své podstatě contra bonos mores a proto absolutně neplatné.
Btw, teď mi to došlo. To prohlášení je napsáno tak fikaně, že by mu stejně ty peníze nevrátili a vydávali by to za své vítězství. V ujednání o sankci za porušení závazku mlčenlivosti je uvedeno, že může být ve výši ceny za ten OS. Tohle tam jistě není zcela náhodně. Předpokládám, že by po podepsání prohlášení sepsali dopis, ve kterém by panu Páralovi oznámili, že právě na netu zjistili, že to zveřejnil (těžko prokáže, kdy se tak skutečně stalo), a proto provedli jednostranný zápočet na smluvní pokutu a nic mu neposílají. Sakra, za tohle prohlášení si jistě nějaký právník naúčtoval pěknou sumičku. Každopádně je dobře, že pan Páral nepodepsal. Very Happy
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 3:49 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

2bright:

Ad "tricet stribrnych": Cetl jsem v clanku neco o castce naprosto srovnatelne s maloobchodni cenou OEM verze licence. Tedy naprosto adekvatni refundace. Ze chteli podepsat NDA ? To je v branzi zcela bezne, nicemu to neublizi (a jak vidno tak dobre udelali, vzdyt ten clovek malem uverejnil i rodna cisla rodicu lidi z IBM). Na tom ze nebudu vsude vykrikovat ze jsem vratil nejake zbozi nevidim nic co by nejak lamalo charakter.

Gentleman si uzije, ale nevyklada o tom.

ad mikrovlnka: To neumim komentovat.

ad skoleni: No praveze to bylo neslusne, ze strany zakaznika. Ilustrace jak to v Cesku funguje.

---

Ted mne jeste napadlo ze nejvic se ponizil a odkryl karty prave tim prijetim refundace od redakce.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 3:42 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

2Maslo:

Ad preinstalační proces: Psal jsem "vyrypování Páralů může dospět", čímž jsem myslel dlouhodobější proces. V rámci džihádu proti Microsoftu a stížností na UOHS by se mudžahedínům nejvíce líbilo kdyby UOHS zakázal jakákoliv recovery DVD, protože usnadňují prodej Microsoftích věcí a to je přece fuj.

Ono mezi zákazem recovery DVD a zákazem instalace MediaPlayeru nebo IE do Windows moc velký rozdíl není.

Krom toho ještě existují ekoteroristé, kteří by zase pořádali demonstrace že další kus plastu (DVD) je neekologické a jak tím Lenovo škodí přírodě. Ono to nedodávání CD je právě kvůli ekoteroristům.

Současný stav vidím jako optimální, pakliže předpokládám že 99,99% lidí je gramotných a vědí co si kupují. Desetina promile potížistů bude vždycky a najde si jiný problém, třeba že chtěli notebook bez optické mechaniky a zlé Lenovo jim tam cpe jakési DVD které nemůžou přečíst.

ad auto a iPod - ne, to si prostě neumím postavit vedle sebe. Páral si naprosto vědomě vybral NB s OS,přestože mohl zajít do Alzasoftu nebo kamkoliv jinam a koupit si tam některý z nejméně 53 jiných notebooků. Já bych si nikdy auto s iPodem nekoupil. Specielně u aut kde se dneska běžně smlouvá a vůbec se nejede podle katalogu.

Ad nadávání na Párala: Už jsem vysvětlil brightovi. Kdyby mu šlo o vrácení licence tak je to dávno a v klidu vyřízené ke spokojenosti obou stran. Vadou na kráse bylo to že narazil na ne zrovna moc pohotovou operátorku, ale na které infolince se vyskytuje pohotová operátorka ? Češi chtejí všechno levně, takže na infolince sedí najatá brigádnice co má za sebou půldenní školení.

Teď mi firma AQ okna nechce prodat 39mm zasklívací lišty, mají jen 38mm, asi se nechám inspirovat a napíšu na UOHS že tím brání abych si do jejich rámů dal 39mm skla jiného výrobce, čímž drasticky poškozují trh v segmentu plastových oken a skel do nich. (AQ okna dělá skla 38mm, takže 39mm lišty nemá důvod vyrábět...).


Naposledy upravil thyratron dne st září 03, 2008 4:02 pm, celkově upraveno 4 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 3:39 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

ad Páral: V právu jde o spravedlnost a tu nemohou peníze zcela nahradit. Podle mě Lenovo svým postojem dotlačilo pana Párala k "lámání jeho charakteru". Mohl se zachovat zištně (jako Lenovo) a spokojit se s třiceti stříbrnými, nebo se mohl zachovat čestně a na ten obchodní trik, v jehož právní čistotu nevěří ani samo Lenovo, upozornit ostatní spotřebitele. Zachoval se čestně, za což bychom mu měli složit poklonu a nikoli ho dehonestovat, jak je v Česku zvykem vůči komukoli, kdo převyšuje ostatní.

ad mikrovlnka: V angličtině rozdíl mezi živým a mrtvým masem je. Flesh vs meat. Zřejmě ale byl v návodu uveden příkladmý výčet použití a nébylo v něm naopak uvedeno, co se v něm ohřívat nesmí. Nejde jen o psa, ale jistě uznáš, že by výrobce měl upozornit např. na to, že se v mikrovlnce nesmí ohřívat chemikálie, věci v pevném obalu atd. Ale jde o americký případ, který je u nás nepoužitelný, protože tam souzení každého s každým o každou blbost nebrání jako v Česku výše soudního poplatku vypočítávaná procentem z žalované částky (nebo tam mají nízké maximální výše těchto poplatků) a povinnost soudu rozhodnout současně s rozhodnutím ve věci samé rovněž o náhradě nákladů řízení.

ad školení: Tebou uvedený příklad bych ze strany přihlášených považoval za neseriózní pouze tehdy, kdyby svou neúčast předem neomluvili a čekalo se na ně. Šlo by ale jen o jejich (ne)slušnost. Pokud měli zaplatit až za skutečně absolvovaný kurz, nedopustili se ničeho, co by bylo v rozporu s podmínkami, které si organizátor stanovil.
_________________
It's not easy to be green.


Naposledy upravil bright dne st září 03, 2008 3:48 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 3:20 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

thyratron napsal:
Oproti kombinaci holý notebook+samostatně OEM licence pro zákazníka Lenovo udělá to že systém předinstaluje, ev, tam dodá nějaké ty 3rd party utility. Pro informatika žádný zázrak, ale pro BFU které si chce notes koupit a začít používat ideální kombinaci.

Takže Lenovo nevydělává _pouze_ na licenci, dává tam i nějakou přidanou hodnotu. (customizaci na konkrétní HW)

Vyrypování Páralů tedy může dospět do alternativního scénáře kdy se budou prodávat nahé notebooky a k nim dostaneš do ruky OEM CD a starej se jak umíš, ev. ti to tam za 2000 nainstalujeme (2000 by byla úplata za práci, ne za licenci)
Tohle je naprostý nesmysl. Preinstalační proces notebooku z disku trvá 30 minut až hodinu. Pokud by bylo nutné nahrát přípravné soubory pomocí automatického instalátoru přímo z DVD disků, tak by to trvalo o 5 minut déle. Takové disky samozřejmě existují a používají se jako recovery (někteří výrobci ve snaze ušetřit za média nutí uživateli jejich vypálení při přvním spuštění notebooku).

Oponovat, že druhá možnost je jedině dodat samostatné CD/DVD s Windows je demagogie. Když si koupíš do notebooku nový disk, tak použiješ recovery DVD a ve výsledku máš do hodiny (tj. za stejnou dobu) předinstalovaný a nakonfigurovaný systém.

Takže ano - klidně by mohla být v krabici obálka s těmito disky odděleně a uživatel by si zvolil, zda systém chce a případně obálku rozbalil. Uživatelský konfort by byl identický, jen by člověk musel umět vložit optické médium do mechaniky.

thyratron napsal:
ad iPod a auto - to je cele nerealny prekombinovany priklad, pokud by v praxi nastal tak bych takove auto proste nekoupil. Autosalonu je v CR milion, sel bych jinam.
To vůbec neni překombinovaný. Ta idea je stejná. Problém je ale v tom, že zatímco různé autosalony mohou nabízet různé konfigurace, u notebooků je konfigurace stanovená výrobcem.

Ad nadávání na Párala - tvou zášť nějak nechápu. On se choval naprosto legitimně. Byla mu dána možnost, že systém může odmítnout a požadovat náhradu. On té možnosti využil. Nevidím na tom vůbec nic špatného nebo nemorálního. V té licenci není nic o tom, že když to odmítneš, tak seš svině, vyžírka a vohnout.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 3:12 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

ad Paral: Ted jsem si jeste jednou pozorne precetl ten clanek abych mu nekrivdil, ale na mne to vubec nepusobi tak ze mu slo o ty dva tisice. Myslim ze z textu je naprosto zrejme ze pokud by o ne slo tak je ma uz davno doma. Cely pribeh dopadl tak jak to obvykle dopada kdyz se potkaji dva #*(#@*, tedy nevyhral ani jeden. Pritom to mohlo byt win-win, Paral mohl mit penize a Lenovo nemuselo byt vlaceno medii.

ad mikrovlnka: No ale na to nepotrebujes navod, mikrovlnka je urcena obecne k ohrivani potranin, tedy i masa. A fyzikalne rozdil mezi zivym a mrtvym masem neni.

ad skoleni: Chtel jsem ukazat ze neseriozne se zachovali i spotrebotele, tedy ti kdo (ne)odebrali sluzby.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 2:45 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

ad Páral: V té záležitosti přece nejde vůbec o to, zda věděl nebo nevěděl o existenci nějakých obchodních podmínek. Chtěl model notebooku, který Lenovo dodávalo pouze s předinstalovaným OS, a měl právo tento OS spolu s notebookem nekoupit (jak se dočetl až v tom notebooku ve "své" verzi licenčních podmínek), tak se pokusil tohoto práva využít a získat zpět zálohově zaplacenou kupní cenu. Toť vše. Nevím, proč řešíš, že byl zlý na hodného výrobce, který ma nota bene s možností vrácení kapacitně a nákladově předem počítat, když prodává OS výrobce, který tu možnost vysloveně nabízí. Poukázal svým postupem pouze na to, že Lenovo buď neví, co přesně a za jakých podmínek prodává, nebo to ví moc dobře a snaží se obrat své zákazníky. V obou případech by mělo Lenovo a její zaměstnanci stulit pysky a bez diskuzí napravit jedno nebo druhé.

ad mikrovlnka: Obávám se, že v žádném návodu na obsluhu mikrovlnky se nedočteš, že konkrétní výkon odpovídá konkrétním stupňům Celsia či Fahrenheita. Maximálně se tam mluví o doporučeném množství Wattů v souvislosti s polívkou nebo hotovým jídlem (či hot dogem). Wink

ad školení: Proboha, to bylo přece riziko organizátorů toho školení, když od přihlášených (od jejichž počtu se odvíjí ziskovost) nepožadovali předem ani zaslání písemné objednávky ani zaplacení zálohy. Promiň, to nemá souvislost s obchodními triky, ale s naprostým obchodním amatérismem.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 2:27 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

ad pan Paral: Je to jednoduche, pan Paral se zachoval jako rypal z nudy, zamestnal umele vytvorenou kauzou X lidi. Neverim ze nevedel ze objednava notebook s OS a jsem presvedcen ze na trhu je kybl notebooku prodavanych bez OS. Kdyby to koupila 70tileta babicka ktera tomu nerozumi jako prekvapeni svemu vnouckovi ktery ma rad Linux tak nereknu pul slova a budu se ji zastavat.

Ad mikrovlnka: At byl navod jakykoliv tak i clovek absolutne nerozumici fyzice musel vedet ze ohrati nad 50 stupnu pes neprezije. To da zdravy rozum ...

ad iPod a auto: Ono v Cechach neni zvykem ani dodrzovani pravidel nakupu. Pred dvema tydny jsem byl na skoleni na ktere se zapsalo 20 lidi, prislo nas 8, zbytek bez omluvy neprisel. Tech 12 lidi nikdo skoliteli nezaplatil, byl slusny a nechtel zalohy.

Cimz neomlouvam ani jedny ani druhe, ale ja jsem ze situace v CR dospel k jedinemu zaveru - kupovat z ruky do ruky (platba hotove pri prevzeti zbozi).Jo, pravda, je to smutne. Ale co nadelame.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 2:24 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

thyratron napsal:
No ja bych ten uzivatelsky komfort nezlehcoval, opravu bys byl jako laik nadseny kdybys dostal notebook s naprosto prazdnym diskem a k tomu v igelitce tohle:

http://www.alza.cz/oem-microsoft-windows-xp-d56875.htm

Jako laik jsem si musel i k předinstalovanému OS zjednat odborníka, aby to uvedl do pro mě použitelného stavu, nastavil vše uživatelsky příjemně a odebral všechny sr*čky, které mi tam výrobce "nezištně" nainstaloval.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 2:13 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

thyratron: Nechápu, proč máš nutkání pana Párala neustále urážet za to, že popsal svou anabázi ohledně využití svého práva neuzavřít licenční smlouvu k OS, který nepotřeboval. Pokladám to za regulerní postup. Prodejci vymýšlejí obchodní triky na kupující (v daném případě: my jsme tak laskaví, že vám "zadarmo" předinstalováváme OS) a kupující se jim brání a vysmívají se jim (v daném případě: mám právo vrátit bez udání důvodu OS objednané přes net, zvlášť když je to v samotných licenčních podmínkách výrobce OS; nepřistoupím na trik, že notebook a OS jsou jedna věc, jeden kus zboží).

Ad mikrovlnka. Za prvé, nešlo o kočku, ale o psa, a v návodu nejspíš dost neobratně popsali, že je určena k ohřevu párků v rohlíku (anglicky: hot dogs). Zadruhé, ta kauza je staršího data, z doby, kdy ani v Americe nebyly mikrovlnky zcela běžné zařízení. Za třetí, v Americe se narozdíl od Česka s velkou oblibou přisuzuje nemateriální újma, tzn. nikoli skutečně vzniklá škoda, ale za vzniklé psychické útrapy.

ad EULA: Přečíst je jedna věc, odsouhlasit konkrétní znění druhá. Před odsouhlasením jde jen o cár papíru (místa na webu či v paměti).

ad iPod a auto: Proč bych chodil jinam. Objednal bych si ho na netu za podmínek a za cenu, kterou by mi nabídli. Dodržování podmínek prodeje prodejcem je problém prodejce, ne kupujícího. Nemá slibovat, co nemůže splnit. V Česku bohužel stále oblíbený sport.

ad obal: Obalem disků, klíčů, SIMek a podobných bývá obvykle zapečetěná obálka. Ale o tom mluvím. Zapečetěná obálka dodaná v krabici vedle notebooku se snadněji vrací než předinstalovaný OS. V tom spočívá ten obchodní trik, o kterém tu vedeme sáhodlouhou diskuzi. Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 1:53 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

bright napsal:
thyratron: Dopsal jsem to do svého posledního příspěvku, ale aby to nezapadlo.
citace:
Důvod, proč se OS předinstalovávají je kromě uživatelského komfortu také ten, že pak lze SW obtížněji vrátit než zasláním nerozlepeného disku do 14 dnů bez udání důvodu podle § 53 odst. 8 písm. d/ občanského zákoníku.


No ja bych ten uzivatelsky komfort nezlehcoval, opravu bys byl jako laik nadseny kdybys dostal notebook s naprosto prazdnym diskem a k tomu v igelitce tohle:

http://www.alza.cz/oem-microsoft-windows-xp-d56875.htm

bright napsal:
ad 3rd party utility: Za ty bych i jako naprostý laik nejradši vraždil! Mad Buď jen zabírají místo, nebo nefungují korektně, nebo jde o trial.


To myslim i nelaici, ale tak 10% se hodi. Zejmena je dobre to ze tam uz mas ovladace, trialove praseciny se holt odinstaluji.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 1:49 pm
Autor Zpráva
thyratron
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 69

Předmět: Citovat

2bright: ad licencni podminky: Ciste formalne mas nejspis pravdu, ale to jsme u te kocky susene v mikrovlnce. Pan Paral je blb ktery je schopen vecer vyrazit do Tesca pro mikrovlnku ... a dal to znas. Ty bys mel tendenci priznat mu priznal nahradu skody, ja bych mel tendenci ho zabasnout za tyrani zvirat, protoze nemohl nevedet co se asi tak s kockou stane.

Proto jsem se certil. Pan Paral je nepochybne gramotny a EULA si mohl precist jeste pred nakupem: http://www.microsoft.com/about/legal/useterms/Default.aspx

Clovekovi ktery se pohybuje v oblasti IT nelze uverit ze EULA neznal, nevidel a ani o ni nikdy neslysel.

ad iPod a auto - to je cele nerealny prekombinovany priklad, pokud by v praxi nastal tak bych takove auto proste nekoupil. Autosalonu je v CR milion, sel bych jinam.

ad obal: Co by potom bylo "obalem" u tohoto vyrobku ?
http://www.alza.cz/oem-microsoft-windows-xp-d56875.htm


Naposledy upravil thyratron dne st září 03, 2008 1:54 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 1:43 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

thyratron: Dopsal jsem to do svého posledního příspěvku, ale aby to nezapadlo.
citace:
Důvod, proč se OS předinstalovávají je kromě uživatelského komfortu také ten, že pak lze SW obtížněji vrátit než zasláním nerozlepeného disku do 14 dnů bez udání důvodu podle § 53 odst. 8 písm. d/ občanského zákoníku.


ad 3rd party utility: Za ty bych i jako naprostý laik nejradši vraždil! Mad Buď jen zabírají místo, nebo nefungují korektně, nebo jde o trial.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 2 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist