Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix Presidentská volba 2008
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Koho byste volili, kdybyste byli poslancem nebo senátorem?
Václava Klause
21%
 21%  [ 5 ]
Jana Švejnara
78%
 78%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 23
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 4:35 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: to youngman Citovat

ad 1) to nebyla otázka, pouze usměrňující poznámka, že se na věc nekoukáš z hlediska klimatologického, ale ekonomicko-právního. příště tedy netřeba odpovídat.

ad 2) Opakuji proto, že se na tom shodneme a naťuknu svoji myšlenku. Příště netřeba jízlivosti.

ad 3) Ano, pohybuji se v prostředí, které má k tématu blíž než knihovna se sbírkami zákonů.

ad 4) Prasaty myšleny průmyslové koncerny, které neinvestují do snižování emisí, ale do zvětšní objemu výroby. mají k planetě příštup jako prasata. Čímž se vracím výše - zastává-li jedna skupina svoje zájmy, druhá (oponující) zastává ty svoje.

Pokud ti moje výroky a zkratky nedávají smysl, zkus se příště zepta, huba ti neupadne, a já ti je objasním.

ad 5) Složitost i nejednoznačnost je přesmětu je pravda značná, ale bagatelizovat ho nemá smysl. Neuvažuju v jedné rovině, ale neomezuju se jen na jednu s tím, že ta druhá je "nejednoznačná" (nota bene když se na jednoznačnosti loni shodly 4000 klimatologů).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 4:27 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

bright napsal:
Líbil by se mi švýcarský model. U ročního prezidenta by si lidi ani nezapamatovali jeho jméno, natož jeho zcestné názory.

Bohužel v našich kulturně-politických podmínkách je tento model nepoužitelný
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 4:26 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

Adam napsal:
youngman: Odbočka k ekologii - můžete přeskočit Wink Ty jsi právník, že?

jo, studuju práva a vedle toho ještě ekonomii
Adam napsal:
Na klima mají vliv desítky vlivů.

Díky, že jsi zopakoval to co jsem napsal, opakování matka moudrosti Wink
Adam napsal:
Lidí je víc než 6 miliard. snižování produkce CO2 atd. atd., co s klimatem souvisí

Prostudoval jsi si nějaké analýzy v této oblasti nebo to jen tak odhaduješ Question
Adam napsal:
stejně jako současný stav vyhovuje všem těm prasatům v USA, Rusku a Číně.

No trochu mi tento výrok nedává smysl, ale toho už jsem si všiml i v dalších příspěvcích tady na foru od tebe, nemyslím to nijak špatně
Adam napsal:
Nechci tu dlouho kecat, ale nemáš pravdu.
V čem nemám pravdu? Nepíšu tu že mám pravdu, pouze vyjadřuju svůj názor, Osoběně si myslím, že kdo říká, že má v této oblasti pravdu tak si v celé rozmanitosti neuvědomuje složitost a nejednoznačnost tohoto problému
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 4:08 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

Manuel:
Vím, že Dienstbier nebyl nominován, ale mě osobně by se jako kandidát docela zamlouval.
Ano, s nebezpečním zvolení někoho jako je Železný v přímé volbě souhlasím a také bych se toho v tomto ohledu obával (zde je vidět jaký vliv mohou mít masové sdělovací prostředky)
S tou otázkou legitimity bych byl opatrnější, nezapomeň, že legitimita je základním ústavním principem, na kterém stojí celý právní řád. Vzhledem k rozsahu pravomocí našeho prezidenta bych se toh v žádném případě nebál. Je třeba také nezamomínat na těžkopádnost a neefektivnost kolegiálních orgánů při rozhodování. Argumentem pro kolegiální orgány je zase omezení možnosti zvůle. Je to velice komplexní a složitý problém jak správně navrhnout vzájemné vztahy mezi nejvyššími ústavními orgány, navíc do toho vstupují další faktory jako kulturní prostřední, míra ochoty participace občanů na správě věcí veřejných atd. Vždy čím více o těchto věcech přemýšlím, tím více si uvědomuju složitost, nejednoznačnost možného řešení a hlavně relativní omezenost vlastních poznatků v této oblasti.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 4:07 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Líbil by se mi švýcarský model. U ročního prezidenta by si lidi ani nezapamatovali jeho jméno, natož jeho zcestné názory.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 3:50 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Manuel: Souhlas ve všech bodech z pozice prosťáčka.
youngman: Odbočka k ekologii - můžete přeskočit Wink Ty jsi právník, že? Na klima mají vliv desítky vlivů. Lidí je víc než 6 miliard. snižování produkce CO2 atd. atd., co s klimatem souvisí, samozřejmě hraje do karet výrobcům ekoaut a dalším zájmovým skupinám, stejně jako současný stav vyhovuje všem těm prasatům v USA, Rusku a Číně. Nechci tu dlouho kecat, ale nemáš pravdu. (nejsem ani ekolog a už vůbec ne ekoterorista, ale taky ne zabejčenec, co pije vodu z petflašek a míšto lněné tašky tahá nákup z Globusu v igelitce)
Dienstbier? NIKDY!
Přímá volba? Leda by mě národ miloval...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 3:44 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Jinak Klausovi by prospělo jen pořádně nařezat. Myslím, že pětadvacet rákoskou na holou někde na pranýři (na Letný!) je přesně to, co potřebuje, aby se zase vrátil na zem.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 3:39 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

youngman: Dienstbier nebyl nominován proto, že by ho nevolili lidovci, nejspíš ani zelení a nedalo by se počítat ani s tím, že mu dá hlas sem tam někdo z ODS.

I. Přímá volba sice vypadá na první pohled hezky, jakoby strašlivě demokraticky. Ale nese v sobě riziko, že lidi zvolejí někoho a la Vovka Železný (toho snad v daném senátním obvodu zvolili hned v prvním kole). Já osobně se víc bojím volby babky z moravské vesnice, než zkorumpovaného poslance z Prahy.
II. Lidi si ale na Klause většinou nestěžujou, pokud vím má téměř sedmdesátiprocentní podporu. A to je problém, poněvadž pro druhé období by taková situace pravděpodobně dost znevýhodňovala protikandidáta (Putin efekt).
III. Podle mě je větší legitimita spíš nežádoucí, poněvadž by posílila mocensky postavení prezidenta (kdoví, co by ještě chtěl za pravomoci). Moc by se neměla soustředit u jedné osoby, obzvlášť u nás, kde není důsledně provedená dělba moci. Lepší, když se to pěkně pluralitně pohádá v Parlamentu, takhle bychom riskovali plíživou totalitarizaci státu.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 3:24 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

Hm, se tady rozjela docela zajímavá diskuse Smile .
V tomto případě se musím v obecné rovině přiklonit na stranu pemela, protože si také myslím, že Klaus je lepší kandidát než Švejnar.
Na Švejnarovi se mi nelíbí, že to je člověk který dlouhodobě nežije v ČR, má vedle našeho občanství cizí, je to člověk, kterého široká veřejnost prakticky nezná, atd. Jeho kompetentnost lze v očích běžného občana jen s těží hodnotit.

to pemel: jak jsi psal, že nesouhlasíš s názorem Klause na globální oteplování, tak na to pozor, studoval jsi tuto problematiku hlouběji? Klaus má totiž do značné míry pravdu v rozsahu vlivu člověka na globální oteplování. Nelze popřít, že člověk nepříspívá k oteplování, ale je otázkou jak moc. Nicméně tězko to lze kvantifikovat, neobť na teplotu planety mají vliv desítky faktorů a lze tedy i přes pokročilé metody měření a zkoumání jen zhruba odhadovat vliv člověka na globální oteplování. Na tomto místě je třeba nezapomínat na to, že pojem "glonání oteplování" se stal mediálním fenomenem konce 20. a počátku 21. století a je do značné míry zneužíván různými zájmovými skupinami k prosazení vlastních zájmů.
Podívej se na to i z jiné stránky. EU bojuje za snižování koncentrace CO2 v atmosféře (jedná se hned po vodní páře o nejvýznamnější skleníkový plyn) a tlačí na výrobce automobilů aby vyráběli "ekologická" auta. Přemýšlí ale někdo nad tím, kolik energie Arrow škodlivin a tudíž CO2 se vyprodukuje při výrobě takovéhoto "ekologického" automobilu, ano přemýšlí a dá se to i kvantifikovat, ale je to skutečnost, která se opět nehodí, aby byla zmedializovaná a pak se může pěkně klepat EU na rameno jak je pěkně ekologická. Ale to jsem se dostal trochu jinam než jsem původně chtěl, ale to je díky tomu, že mě toto téma hodně zajímá. Takže zpět k prezidentům.

Z v současné době v úvahu přicházejících kandidátů se mi nejvíce zamlouvá právě Klaus. Je to člověk, kterého zná veřejnost, má zkušenosti s nejvýznamnějšími ústavními funkcemi a je to hlavně člověk s názorem, i když ne zrovna vždy s mím souhlasím. Klausovo mínus je, že je to "bývalý" straník, je do značné míry arogantní a ne vždy přístupný kompromisu. Nelíbí se mi jeho součinnost s vládou v oblasti zahraniční politiky, kdy zahraniční pol. státu určuje vláda a on by měl jednat v souladu s ní.

Takže abych to shrnul, Klause beru jako nejmenší "zlo". Jako prezidentský kandidát mi přišel ještě zajímavý Dienstbier. Jinak podle moho názoru by byla lepší variantou přímá volba prezidenta, podpořila by se tím legitimita tohoto úřadu a veřejnost by si nemohla stěžovat na osobu, kterou si sama zvolila.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 3:24 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

pemel: Ano, ale pro ty dva případy mu opravdu stačí znát legislativní proces na úrovni ZŠ (a ZŠ snad absolvoval toho času i Gottwald). Tudíž jsou si v tomto všichni kandidáti zcela rovni.
(Jen na okraj: podle mě by suspenzivní veto prezidentovi vůbec nemělo příslušet, poněvadž a) zasahuje značně do suverénního práva Parlamentu přijímat zákony b) nejsme v prezidentské formě vlády, takže by se to neusmlouvalo ani na prvek systému brzd a protiváh).
To, že má prezident pravomoci, za něž nikdo nenese odpovědnost JE zatraceně vážným nedostatkem Ústavy. Kde končí odpovědnost, začíná svévole. V demokratickém státě musí být každý veřejný akt kryt nějakou odpovědností.
(K příkladu: To ovšem neznamená, že: a) se nemůže ustanovit jiná odpovědná osoba, například předseda Sněmovny (předseda předchozí Sněmovny) b) nelze případně zavést odpovědnost prezidenta ex constitutione, pokud Sněmovnu nesvolá).
Prezident tedy má mít samostatné pravomoci jen v rozsahu odpovědnosti (viz skutkovou podstatu ústavněprávního deliktu vlastizrady), kterou nese. Cokoliv navíc je prvkem diktátorství.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 2:22 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

pemel napsal:
Upřímně; kdo z těch poslanců, kteří někdy předložili ve Sněmovně vlastní návrh zákona, jej psal sám Question Vždycky mu to sepsal nějaký právník (skupina právníků).
Zákonodárci si nejen nepíší návrhy svých zákonů, ale ani své parlamentní řeči. Jednou jsem jednu takovou taky psal. A právě proto není žádný legislativní outsider z prezidentování diskvalifikován. K tomu stačí jenom zdravý rozum, společenský cit a trocha lidskosti. Na ostatní má lidi.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 2:12 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

To TXB:
President by se měl samozřejmě psát se "z", ale psaní se "s" je taková moje libůstka. Vím, že je to pravopisně špatně Wink

To Adam:
Nic není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Pochybuju, že žáci v 9. třídě ŽŠ se zabývají např. Jednacím řádem PS a Jednacím řádem Senátu. Jiný proces projednávání a schvalování platí pro zákony (běžné), jiný pro ústavní zákony, jiný pro volební zákony, jiný pro rozpočet, jiný pro mezinárodní smlouvy (běžné), jiný pro mezinárodní smlouvy dle čl. 10a Ústavy...
To, kdy byl Klaus poslanec, lze snadno nalézt na webových stránkách PSP ČR Idea

To Manuel:
President samozřejmě Ústavu znát nemusí. Pochybuju, že by Klaus a Havel byli schopní složit státnici na PrF UK Smile Ale podle mě by určitou představu o legislativním procesu president mít měl. Už proto, že se na něm podílí (právo suspenzivního veta, možnost podání návrhu na zrušení zákona k ÚS).
To, že má president některé pravomocí, za něž nikdo nenese odpovědnost, není nedostatkem v Ústavy. Je zcela logické, že např. k tomu, aby svolal zasedání PS nepotřebuje podpis předsedy vlády Idea

To bright:
Upřímně; kdo z těch poslanců, kteří někdy předložili ve Sněmovně vlastní návrh zákona, jej psal sám Question Vždycky mu to sepsal nějaký právník (skupina právníků).
Chudák Schwarzenberg Arrow "Švarcenberk" Laughing
_________________
Veritas vincit.


Naposledy upravil pemel dne ne prosinec 02, 2007 2:26 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 2:04 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Proč se vlastně Klaus pružně nepřejmenuje na Klauze? Jak k tomu přijdou školní děcka a poloanalfabeti, že si mají pamatovat nějaký zastaralý pravopis latinsko-germánského původu. Rolling Eyes
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 12:50 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Adam napsal:
klasicismus, kubismus, renesance ap. budu vždy psát jen se "S", gymnázium, prezident, muzeum, univerzita aj. se "Z". Měnit prvé je buranstvím, neměnit druhé zatuhlostí.

Ano, má to něco do sebe. U některých pojmů je to dokonce vhodné, protože v opačném případě mohou evokokvat vizuálně i foneticky obodbný termín, jehož význam se ale diametrálně liší; ve starších geologických publikacích můžeme např. narazit na termín erose
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 11:21 am
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

pemel: Legislativní proces se učí v 9. třídě ZŠ..... Taky o něm mám nějakou tu představu. Ty jsi četl Klausův životopis, nebo se v rámci vstupu do ODS učíš klausologii a víře v jiného boha?

Nikom: Švejnar bude asi taky parchant, když ho navrhuje Paroubek, ale Klaus je JENOM parchant.

jojx a pemel: klasicismus, kubismus, renesance ap. budu vždy psát jen se "S", gymnázium, prezident, muzeum, univerzita aj. se "Z". Měnit prvé je buranstvím, neměnit druhé zatuhlostí.

Manuel: Taky vidíš prezidenta spíš jako kladeče věnců, podepisovače listin, mašinku na projevy, pořadatele večeří a distributora metálů?

soutěž pro všechny: Schválně - všimli jste si, kdo tu používá nejvíc smajlíků? Téměř za každou větou? Stejně to těm odkazům na zákony nepřidávají na důrazu....
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 1:21 am
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Já bych se něměl moc rozčilovat. Takže k tématu jen kuse:

Adam: Myslím, že tě selský rozum neklame. Nevím, kde kdo přišel na to, že prezident musí rozumět Ústavě. Na Hradě existuje (snad dokonce ze zákona) právní oddělení a to mu samozřejmě tvoří stanoviska co potom vyžbleptává do médií.
"Zkušenost s politikou" je navíc u prezidenta spíš škodlivá (o to víc se kurví ve prospěch té které strany). To, že má pár pravomocí za něž nikdo nenese odpovědnost je nedostatek v Ústavě. Jinak je tu prezident k tomu, aby někam občas položil věnec, uměl nějaký ten cizí jazyk, aby se nemusel na ostatní hlavy státu jenom usmívat a jednou ročně rozdal metály.

Adam2: ... myslíš, že se bude poutat jenom pokud bude v úřadě?

Nikom: Wink O Rákosníčkově orientaci bych si nedělal iluze.

pemel: Proč je špatně chtít Švejnara jenom, aby nezvolili Klause? I když někomu nevyhovuje žádný, logicky přeci může jeden z nich vadit míň.
Proč by měl mít představu o legislativním procesu? Stačí, když se umí podepsat ... Exclamation
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 02, 2007 12:02 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

pemel: Jo tak, že byl u toho. Ale kolik zákonů sám napsal a které soudy řídil? Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so prosinec 01, 2007 11:54 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

To Vodafone:
Je otázka, jestli je Večerníček občanem ČR Think

To jojx:
Já to svým způsobem taky chápu Wink Ale taková volby mi nepřijde zrovna šťastná Confused Představoval bych si, že když někdo navrhne Švejnara, tak řekne Arrow Švejnar by byl dobrým presidentem proto a proto... Idea

To bright:
Klaus byl v l. 1990-99 poslancem Sněmovny lidu FS ČSFR, v l. 1996-2003 poslancem PSP ČR (v l. 1998-2002 předseda), v l. 1989-92 ministrem financí, v l. 1992-1998 předsedou vlády, takže nějakou představu o legilativním procesu určitě má Wink
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so prosinec 01, 2007 11:41 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

pemel: Že jsem tak smělý, odkud mohl pan Ješita získat představu o tom, jakým způsobem se tvoří zákony nebo jak funguje soudnictví? Vždyť on není ani mezinárodně uznávaným ekonomem (přestože PR jeho strany tvrdí opak) a profesuru získal "za zásluhy" až jako předseda vlády.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so prosinec 01, 2007 11:37 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

to vodafone: jsou věci se kterejma se v jazyce těžko smiřuju - nevidím důvod proč měnit klasicismus za klasicizmus, nebo dokonce renasanci za renezanci

pemel: já tohle chápu, v některých aspektech bude totiž těžko rákosníček horší než Klaus
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so prosinec 01, 2007 11:36 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Tak to byla nahrávka na smeč.

Schválně jestli uhádnete, jakého kandidáta navrhuji já. Zákonnou věkovou podmínku splnil nedávno.

Umí jenom čtyři slova:
"Dobrý večer," "Dobrou noc."
Každý den je říká znova.
Nenamluví toho moc.

Koně řídí, auto řídí,
jezdí na kole taky.
Je tu pro nejmenší lidi,
rozdává jim le-tá-ky.

--

Jinak zkušenosti o tom, jak se tvoří zákony získá kdokoli max. za měsíc, což je při 4letém funkčním období zanedbatelná doba.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so prosinec 01, 2007 11:22 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

To Vodafone:
President samozřejmě není jen vrchním velitelem ozbrojených sil Rolling Eyes Má celou řadu dalších pravomocí Arrow čl. 62 a čl. 63 Zákona č. 1/1993 Sb., Ústava ČR.
Proto by měl mít podle mě zkušenosti z politiky. Měl by mít představu o tom, jakým způsobem se tvoří zákony, jak funguje soudnictví...

President samozřejmě může vyslovovat své soukromé názory, ale nesmí tak činit, pokud například zastupuje stát navenek Wink

Nikoho nenutím, aby psal president se "s" Wink Já to tak píšu, protože ten úřad má od do Presidenta Osvoboditele určitou váhu a se "s" mi to zní prostě ctihodněji.

To all:
Zaujala mě jedna věc Idea Všichni, kteří by volili Švejnara, by mu dali hlas jen proto, aby se presidentem nestal Klaus, a to je podle mě špatně Confused Ale nikomu svůj názor nevnucuju Wink Nechcete Klause Question Tak ať je presidentem třeba Rákosníček; stejně mu ještě nebylo 40 Razz
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so prosinec 01, 2007 10:41 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Taky se mu může říkat hezky česky předseda věci veřejné, nebo brusičsky hlavoun, když je podle ústavy hlavou státu. Laughing
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so prosinec 01, 2007 10:02 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Nechápu, proč má mít vrchní velitel ozbrojených sil jakékoli zkušenosti s politikou... Třeba u takového Klause například nikdy nevíte, kdy z něj mluví prezident ČR a kdy čestný předseda ODS, popřípadě kdy vyslovuje své čistě soukromé názory (na což imho prezdent nemá vůbec nárok)

Jinak nechápu, proč bych měl psát president? Jazyk český se neustále vyvíjí a tvary jako impuls, president, fysika, nebo museum už chtě nechtě patří do propadliště dějin.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so prosinec 01, 2007 6:52 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Já jsem rozhodně pro Švejnara. Líbí se mi, i když nepopírám, že kdyby proti stávajícímu nejvyššímu stál skřítek Rákosníček, měl by moje sympatie.

Jeho vykonávání funkce považuju za velmi špatný vtip a reprezentaci naší země bych nazval nepovedeným sitcomem. A navíc je to parchant.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so prosinec 01, 2007 3:22 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pačes & Illnerová Citovat

pemel: Jestli zkušeností s politikou myslíš to, že se prezident republiky nejdřív nějak rozhodne a pak teprv k tomuto svému rozhodnutí hledá výklad v ústavě, tak taková politika může navždy odejít do propadliště dějin i s Klausem.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so prosinec 01, 2007 3:21 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

pemel: Nevím jak se na to dívajkí právníci, ale selským rozumem nechápu, co má zkušenost s politikou společného s tím, jak kdo rozumí české ústavě. Zkušenost s politikou je výhodná pro toho, kdo si ústavu účelově překroutit a vyložit podle svého.
Hodbně často čtu jako nejpádnější argument pro znovuzvolení Klause to, "že reprezentuje". Jestli je tohle pro preZidentování hlavní devizou, tak s Pačesem ani Illnerovou nemám pochyby, že by to dokázali taky. Ono taky není reprezenace jako reprezentace. Tvářit se jako mistr světa, naparovat se a pochodovat po červeném koberci v domnění, že před ním všichni padnou na zadek, Klaus umí báječně a v tom případě reprezentuje výborně, ale jakmile vyjede někam odporovat tisícům klimatologů z pozice ekonoma a toho času náhodou i prezidenta zaprděné středoevropské pidizemičky, která má míň obyvatel než průměrné čínské městečko, nereprezntuje, ale je spíš k smíchu (nebo k pláši?).
Nemůžu se zbavit dojmu, že dokud bude na Hradě sedět víc politik než člověk, bude tahle funkce zdiskreditovaná. Confused

Přesto všechno vidím jeden důvod, proč Klause zvolit: chtěl bych vidět, jak se poutá k radlici bagru při stavbě chobotnice.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so prosinec 01, 2007 2:37 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Pačes & Illnerová Citovat

Pačes a Illnerová jsou lidi s vysokým morálním kreditem, jenže... Vůbec nemají zkušenosti s politikou Confused Obávám se, že jejich výklady ústavy by byly ještě horší, než ty Klausovy Idea
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so prosinec 01, 2007 2:04 pm
Autor Zpráva
ondra
uživatel


Založen: 6.5.2006
Příspěvky: 13

Předmět: Citovat

Jo, Pačes nebo Illnerová, to jsou lidé, kterým bych se tu funkci fakt nebál svěřit. Oba dva je znám osobně, navíc jsem je měl možnost je poznat při akci žádného oficiálního rázu, kde by se někteří naši politici snažili přetvařovat a prezentovat se v co nejlepším světle.
Ale Pačes i Illnerová se chovají naprosto stejně jak při příležitostech ofocoálních, tak neoficiálních.

Každopádně Švejnara bych za prezidenta nechtěl.
_________________
para todo el que busca cariňo, cariňo siempre hay
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 28, 2007 5:48 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Osobně si myslím, že parchanti jsou oba. Volil bych ale Švejnara. Nemám k tomu důvod politický, ale zcela osobní: chtěl bych vidět Klausův obličej, kdyby ho nezvolili.

Sám bych na Hradě viděl nějradši Pačese.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 8 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist