Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix Presidentská volba 2008
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Koho byste volili, kdybyste byli poslancem nebo senátorem?
Václava Klause
21%
 21%  [ 5 ]
Jana Švejnara
78%
 78%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 23
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 8:55 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

pemel: Ale já nemluvím o čtyřletém fukčním období Smile Čtyři roky jsou optimální doba, kterou má na dosažení změny ústavy (ať již s novou republikou, nebo bez ní). Byl by hloupý, kdyby se o to pokoušel na poslední chvíli, stejně jako kdyby si zbytečně ze svého funkčního období ubíral Wink

Na druhou stranu - třeba ho podceňuju. Možná mu po skončení funkčního období už bude naše republika těsná Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 8:13 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

TXB napsal:
Myslíte, že se Klaus zasadí o přejmenování republiky, aby se do funkce mohl za čtyři roky nechat zvolit potřetí, podobně jako Havel?
1. Pokud vím, tak Václav Havel neusiloval o rozpad Československa, ale byl naopak proti.
2. V roce 1993 nedošlo k pouhému přejmenování republiky, ale z pohledu ústavního i mezinárodního práva vznikly dva nové státy.
3. President se u nás volí na pět let, nikoliv na čtyři roky.
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 7:33 pm
Autor Zpráva
Wítek
guru+


Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 721
Bydliště: Brno-Bystrc popřípadě Polička

Předmět: Citovat

TXB napsal:
Myslíte, že se Klaus zasadí o přejmenování republiky, aby se do funkce mohl za čtyři roky nechat zvolit potřetí, podobně jako Havel?


weint_vor_lachen
_________________
------------------------------------------------------
Motto : Bereš a dáváš, tak i já budu dávat a brát.

Umím být bez sebe (radostí), sám sebou (Wítkem), i ve dvou ale ne sám (mám Jirku).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 7:28 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Jeho zvolení má tu výhodu, že od něj bude za pět let definitivní pokoj. Do funkce mimo Česko je neobsaditelnej a ODS ho bude používat už jen jako medvěda v předvolebním boji a na svých kongresech (něco jako britští konzervartivci M. Thatcher).
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 7:16 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Myslíte, že se Klaus zasadí o přejmenování republiky, aby se do funkce mohl za čtyři roky nechat zvolit potřetí, podobně jako Havel?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 5:48 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

No to je zpráva dne. Jedna nejmenovaná strana si stěžovala na to, že ji veřejná volba stojí víc než tajná. Oni se už ani netají tím, že jsou zákonodárci prodejní. TOHLE je projev úpadku demokracie. Confused
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 3:35 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Naopak. Právě tím, že máme volný mandát, žádné relevantní důsledky, z hlediska ústavněprávního, pro daného volitele nastat nemohou. Maximálně ho rodná strana vyloučí, ale to mu plat nesebere, ani ho to nezbaví mandátu. A jestli někdo nedokáže obahjovat veřejně názor podle svého svědomí jenom proto, že se na něj budou ex-spolustraníci zle koukat, tak opravdu nemá v Parlamentu co dělat.

Pak bych byl velmi opatrný při hledání paralel mezi hlasováním voličů a mezi hlasováním volitelů prezidenta. Opravdu jde o něco jiného - volič je chráněn, aby třeba nemohl být za svou volbu později perzekuován, ale volitel má imunitu (vedle řady výhod a náhrad) a kandiduje s tímto rizikem. Volič, jako základní článek demokracie, nesmí být nikomu nijak odpovědný. Poslanec politicky odpovědný být musí. Nota bene - pokud volič neví, jak jeho poslanec/senátor hlasoval, pak, pokud jde k volbám, nemůže on sám volit svobodně, protože kupuje zajíce v pytli. A to je monohem závažnější než diskomfort prezidentských volitelů.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 1:20 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

bright napsal:
Každý, kdo se dá na politiku, musí nést následky svého rozhodnutí. Politik, který si není schopen učinit na jakoukoli veřejnou věc svůj názor, tento svůj názor veřejně obhájit a který se bojí veřejné kontroly, by to měl zabalit.

Každý musí nést následky svého rozhodnutí, ne jen ten kdo se dá na politiku Idea . V této souvislosti se nabízí určitá paraela s defakto veřejnými volbami za komunismu, existovala zde veřejná kontrola a kam to vedlo, lidé ze strachu co se stane když nebudou volit tak jak se tenkrát vyžadovalo raději volili cestu nejmenšího odporu, ač jejich politické přesvědčení mohlo být úplně jiné a jak se v roce 89 u drtivé většiny lidí ukázalo že bylo. Takové volby nejsou svobodné Exclamation konec konců, když se dnes odsouhlasí tajné hlasování samo se ukáže jak se po té rozloží hlasy mezi jednotlivé kandidáty
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 1:04 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Každý, kdo se dá na politiku, musí nést následky svého rozhodnutí. Politik, který si není schopen učinit na jakoukoli veřejnou věc svůj názor, tento svůj názor veřejně obhájit a který se bojí veřejné kontroly, by to měl zabalit.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 12:55 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

bright napsal:
Slyšeli jste, jak senátor Barták obhajoval svůj odchod z předchozí volby? Prý nesouhlasil s veřejnou volbou, protože jako jeho nezajímá, koho volí voliči, ani voliče by nemělo zajímat, koho volí on. Zajímavá úvaha. By v parlamentu mohli zrušit evidenci, jak kdo hlasoval pro jaké zákony. Voliče to přece nemá co zajímat. Splnili si své volební právo a zvoleným pantátům a paňmámám pak nemají co kecat do toho, jak tito spravují republiku. Rolling Eyes

jeho zdůvodnění je nešťastné, ale veřejná volba je nesprávná z hlediska faktické nemožnosti svobodného se rozhodnutí na základě svého nejlepšího svědomí a vědomí koho zvolím, protože při veřejné volbě člověk musí kalkulovat s následky jaké jeho netajná volba bude mít v rámci své politické příslušnosti, konec konců samo se to ukázalo během tohoto týdne
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 12:48 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Slyšeli jste, jak senátor Barták obhajoval svůj odchod z předchozí volby? Prý nesouhlasil s veřejnou volbou, protože jako jeho nezajímá, koho volí voliči, ani voliče by nemělo zajímat, koho volí on. Zajímavá úvaha. By v parlamentu mohli zrušit evidenci, jak kdo hlasoval pro jaké zákony. Voliče to přece nemá co zajímat. Splnili si své volební právo a zvoleným pantátům a paňmámám pak nemají co kecat do toho, jak tito spravují republiku. Rolling Eyes
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 12:33 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

btw.: možná by se teď ještě do ankety tady na GK hodilo zařadit Bobošíkovou Laughing , strašně mě zajímá kolik dostane hlasů Laughing , je to fakt sranda ta naše politická scéna, to zoufalství mi fakt příjde k smíchu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 12:31 pm
Autor Zpráva
Wítek
guru+


Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 721
Bydliště: Brno-Bystrc popřípadě Polička

Předmět: Citovat

bright napsal:
Ten Klaus je fakt zoufalej. Ve svém kandidátském projevu uvedl, že se nechce dožít doby, kdy se nebudou uzavírat manželství, ale na radnice se bude chodit uzavírat partnerství. Populisticky a demagogicky splétá dojmy s pojmy jen proto, aby zůstal dalších pět let u koryta. Mad


Souhlasím byla to podpásovka nehledě na ten postou proti zákazu kouření ... zase mi dokázal že to nebude prezident všech jak tvrdí.
_________________
------------------------------------------------------
Motto : Bereš a dáváš, tak i já budu dávat a brát.

Umím být bez sebe (radostí), sám sebou (Wítkem), i ve dvou ale ne sám (mám Jirku).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 12:27 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Ten Klaus je fakt zoufalej. Ve svém kandidátském projevu uvedl, že se nechce dožít doby, kdy se nebudou uzavírat manželství, ale na radnice se bude chodit uzavírat partnerství. Populisticky a demagogicky splétá dojmy s pojmy jen proto, aby zůstal dalších pět let u koryta. Mad
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 12:24 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

Právě jsem si vyslechl projevy prezidentských kandidátů a docela mě naštval Klaus jeho konstatováním Confused , že musíme dbát na tradiční hodnoty společnosti jako je rodina apod., v zápětí řekl, že se nemůžeme nechat ovlivňovat moderními vlnami, které ve společnosti panují, aby to neskončilo tak, že se na matrikách budou registrovat jen partneři, na druhou stranu však zmiňuje lidskou svobodu a důstojnost Rolling Eyes aniž si to možná uvědomuje, docela si protiřečí, ve vší úctě k jeho názorům (s mnoha z nichž se stotožňuji) v této oblasti je dost omezený
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 1:24 am
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Wítek napsal:
Nikom napsal:
Tak jsem si k večeři pustil Uvolněte se s Janem Švejnarem a musím říct, že na mě udělal dojem.
Když srovnám proti "čemu" kandiduje. Bude to opravdu nejapný žert, až ho zítra ti pitomečci nezvolí. Rolling Eyes


Teď jsem z toho nepochopil jestli ten dojem byl pozitívní nebo negatívní Smile


To ale není problém mého příspěvku. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 15, 2008 12:38 am
Autor Zpráva
Wítek
guru+


Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 721
Bydliště: Brno-Bystrc popřípadě Polička

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
Tak jsem si k večeři pustil Uvolněte se s Janem Švejnarem a musím říct, že na mě udělal dojem.
Když srovnám proti "čemu" kandiduje. Bude to opravdu nejapný žert, až ho zítra ti pitomečci nezvolí. Rolling Eyes


Teď jsem z toho nepochopil jestli ten dojem byl pozitívní nebo negatívní Smile
_________________
------------------------------------------------------
Motto : Bereš a dáváš, tak i já budu dávat a brát.

Umím být bez sebe (radostí), sám sebou (Wítkem), i ve dvou ale ne sám (mám Jirku).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt únor 14, 2008 10:30 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Nechápu to trefování se do katolíků. Takový metodisti nebo baptisti jsou v USA mnohem konzervativnější, upjatější, fanatičtější a nesnášenlivější než katolíci. Pravoslavná církev je taky o dost horší než římskokatolická. A známé upalování čarodějnic v Salemu například dělali evangelíci.
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 14, 2008 9:15 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Tak jsem si k večeři pustil Uvolněte se s Janem Švejnarem a musím říct, že na mě udělal dojem.
Když srovnám proti "čemu" kandiduje. Bude to opravdu nejapný žert, až ho zítra ti pitomečci nezvolí. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt únor 14, 2008 5:02 am
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

NG: Tak to nepovažuji za logicky koherentní argumentaci především z těchto důvodů:
1) "menšinovost" sama o sobě nevypovídá nic o povaze sledovaného jevu, nýbrž je toliko statistickým institutem. Sadističtí psychotičtí vrazi taky tvoří menšinu ve společnosti a přesto bych nepovažoval za nevhodné je z možnosti kandidovat na prezidenta paušálně vyloučit.
2) Osobní inklinace k tomu kterému náboženství je věcí světonázorovou a je do jisté míry legitimní posuzovat do jaké míry je ve věci (světo)názoru človek konformní s většinou populace, kterou má reprezentovat (hlavní funkce prezidenta).

= to jestli je někdo příznivcem Vesmírných lidí, nebo jestli má metr devadesát jsou v nastíněném kontextu věci kategoricky naprosto odlišné.

Všichni (především mířím na naše psychology): Dokázal by někdo popsat rozdíl mezi náboženskou vírou a bludem (jakožto psychiatrickým fenoménem). Nějak mi na to zatím nikdo nebyl schopen odpovědět a mě trápí podezření, že po světě běhá skoro šest miliard lidí, co patří do blázince ...

pemel: bright už na to reagoval. Já bych chtěl jenom dodat, že můj názor na formu veřejné volby neměl být výkladem platného práva, ale opravdu jen názorem, jak by ta volba měla probíhat. (Aťsi to je klidně rovnou v Ústavě.)
V cit. ustanovení je navíc slovo "zpravidla", takze se domnívám, že by teoretický bylo možné hlasovat stavěním se na hlavu nebo vyplazováním jazyka a to i podle současné úpravy.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st únor 13, 2008 7:20 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Adam: Ne, nestydím se za své přesvědčení a nesdílím liberální názor, že "víra je soukromou věcí každého člověka". Neplatí to tak docela.

Jenže ty se ptáš tónem, jako by ses ptal na velikost ptáka. Vadí mi to.

Můj postoj proti potratům je výsledkem mého poznání. Jestli se v tom shoduji s naukou nějakých církví nebo náboženství, tím líp pro ně.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st únor 13, 2008 5:02 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
Adame, tvoje otázka mi nepřipadá fér. Spíš to bylo v daném kontextu urážlivé a taky bych na to neodpověděl.


Mně tedy nekorektní a urážlivá nepřipadá, ale když se NG za své přesvědčení stydí, nebudu ho z něj páčit (NG? nemusíš reagovat, napsal jsem to přesně tak, jak jsem chtěl a každý si to přebere tak, jak mu vyhovuje).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st únor 13, 2008 5:00 pm
Autor Zpráva
Radek
uživatel+


Založen: 29.12.2005
Příspěvky: 113
Bydliště: Zlín/Praha

Předmět: Citovat

no tak každej nemá mobil, tady ty lidi ví v kolik ta mše je, ale zvoní půl hodiny před tím jako první upozornění a pak patnáct minut před. tzn. už se jdi oblékat nebo vycházej babi. Pže v létě starý báby na zahradě atd. aby jim to neuteklo...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 13, 2008 4:56 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Mohli by rozesílat smsky svým členům. Very Happy Btw, čas je i na mobilu. Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 13, 2008 4:56 pm
Autor Zpráva
Radek
uživatel+


Založen: 29.12.2005
Příspěvky: 113
Bydliště: Zlín/Praha

Předmět: Citovat

když si to tak po sobě čtu, tak si začínám připadat jak magor, tak já radši pudu, zatim Embarassed
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 13, 2008 4:54 pm
Autor Zpráva
Radek
uživatel+


Založen: 29.12.2005
Příspěvky: 113
Bydliště: Zlín/Praha

Předmět: Citovat

Rád bych se zvonění zastal, tady se podle něj dá časově orientovat i když zapomeneš hodinky, víš každou čtvrt hodinu kolik je hodin i když nevidíš na kostelní hodiny, dola super vynález a to že to dvakrát pět minut před mší rachodí snad přežiješ, n?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 13, 2008 4:53 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Všude samá reklama...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 13, 2008 4:51 pm
Autor Zpráva
Radek
uživatel+


Založen: 29.12.2005
Příspěvky: 113
Bydliště: Zlín/Praha

Předmět: Citovat

jn, a muslimové vyvolávají z minaretů, šintiosté tleskají v chrámech, buddhisté s rachotem otáčejí bronzové modlitební válečky - ach jo, svět je dost hlučné místo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 13, 2008 4:49 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Ale jenom katolíci hlasitým vyzváněním ruší hru na klavír.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 13, 2008 4:47 pm
Autor Zpráva
Radek
uživatel+


Založen: 29.12.2005
Příspěvky: 113
Bydliště: Zlín/Praha

Předmět: Citovat

jenom vůči katolíkům?
a co ostatní? podle mě jsou třeba některé protestanstské církve daleko fanatičtější, než katolíci.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 2 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist