Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita TV, film, divadlo Divadlo
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

čt listopad 06, 2008 12:49 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Ptákovina! Citovat

NG: Buď od té lásky a přestaň tu pod různými záminkami (viz "Přišel jsem podpořit velkého literáta, kterému se ted dějí různé křivdy.") rozdmýchávat politické debaty, které s gk nijak nesouvisejí. Od toho jsou na netu jiné stránky, kterým nehrozí, že skončí kvůli objemu dat.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt listopad 06, 2008 3:17 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Ptákovina! Citovat

Dnes Kunderova Ptákovina v Činohern ím klubu. Výborně napsané, na svou dobu velmi kritické, dobře, až mimořádně zahrané. Čtyři a půl hvězdičky z pěti. Přišel jsem podpořit velkého literáta, kterému se ted dějí různé křivdy.

Doporučuju milovníkům divadla 60. let, modelového a absurdního dramatu.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 05, 2008 1:38 am
Autor Zpráva
milda.sleha
uživatel


Založen: 4.10.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: dá se homosexualita léčit??? podle zlomatky určitě ano!!! Citovat

a aby i ti, co zatím zlomatku v divadle v řeznické neviděli, věděli, o čem se bavíme, tak tady to je:
http://www.colourplanet.cz/Show-biz/Divadlo-Literatura/1424-Da-se-homosexualita-lecit.aspx
:m)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út listopad 04, 2008 11:36 pm
Autor Zpráva
milda.sleha
uživatel


Založen: 4.10.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: zlomatka...:) Citovat

Nick Guest napsal:
Viděl jsem Zlomatku. Jsem trochu zklamaný - mám pocit, že ti čtyři lidé dvouhodinovou hru neuhráli. Možná by inscenátorům prospělo mírné krácení. Pointa byla předvídatelná. Nemám moc v lásce scénický realismus, zvlášť ne v tzv. komorních scénách - HOMO 06 bylo dobré mj. právě pro svůj inscenační minimalismus.


mně zas zlomatka přišla dobrá...
viděl jsem ji letos v rámci festivalu mezi ploty...
ze začátku jsem si musel zvykat na jitku smutnou... protože bych si dokázal představit v tomto partu jiné herečky... a jí mám vštípenou spíš jako dobrou duši... Smile ale nakonec jsem musel uznat, že to uhrála skvěle...
věděl jsem již z minula zápletku hry, ale pokud jsi už dopředu uhádl, jak přesně to skončí, tak to jsi fakt dobrej...
:m)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út listopad 04, 2008 10:07 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Viděl jsem Zlomatku. Jsem trochu zklamaný - mám pocit, že ti čtyři lidé dvouhodinovou hru neuhráli. Možná by inscenátorům prospělo mírné krácení. Pointa byla předvídatelná. Nemám moc v lásce scénický realismus, zvlášť ne v tzv. komorních scénách - HOMO 06 bylo dobré mj. právě pro svůj inscenační minimalismus.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po listopad 03, 2008 9:37 am
Autor Zpráva
milda.sleha
uživatel


Založen: 4.10.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: netradiční gay muzikál poprvé v česku... :) Citovat

DOMEČEK PRO BUZNIČKY (u Matky Kapavky)
http://www.colourplanet.cz/Show-biz/Divadlo-Literatura/1421-DOMECEK-PRO-BUZNICKY-u-Matky-Kapavky-.aspx
:m)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st říjen 08, 2008 12:05 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

To sergej: Tak to ne! Hadraplán je velice praktické auto - nepoškrábe, leští. Very Happy

To waky: já cejtim spíše zášť k původnímu New Beetlu obecně, ne k Prasobeetlu konkrétně. Wink

(mimochodem mi Prasobeetle bizarně připomenul Spidervepře viz - http://www.zkouknito.cz/video-spider-vepr?m=59e6e4d959 , a Uglycat http://www.youtube.com/watch?v=Lb85cO6ukio )
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 08, 2008 9:57 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Ještě růžové auto Citovat

Uznávám, že třeba jezdí nemožně (jestli drbete to růžové auto s čenichem), já tomu nerozumim, ale ten prasečí rypáček je neodolatelnej.
Samozřejmě je možné, že ta růžová barva a čenich jsou fotomontáž, to nevim.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út říjen 07, 2008 8:40 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Martin: Asi tak, New Beetle je asi největší paskvil, který kdy opustil výrobní linky koncernu fauvé. Kdyby aspoň zachovali motor vzadu, ale oni ani to ne...co do praktičnosti je to navíc srovnatelné tak asi s hadraplánem...nevim co furt maj dnešní automobilky mánii dělat rádoby repliky starých modelů...mně to přijde jako úchylárna Rolling Eyes
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út říjen 07, 2008 11:40 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nebylo by od věci u tohoto vozu nechat zrezivět podvozek již v továrně, aby mohl vydávát realistické kvíkavé zvuky.

Za jedinou výhodu existence New Beatlu považuju to, že od jeho majitelů neočekávám na silnici rozumný styl jízdy. Very Happy - jedniný horší je, když 20 dostane od padesátníka SUV velikosti bitevní lodi.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út říjen 07, 2008 10:16 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Super růžové auto Citovat

Tak TOHLE růžové auto je daleko krásnější.
Má nádhernou hubu.
Škoda, že taková po ulicích nejezdí, hned by se mi tam víc líbilo Very Happy Very Happy
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út říjen 07, 2008 4:51 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Růžové auto Citovat

Waky napsal:
to auto je gazík


Tak to mě teda fakt mrzí; doufal jsem v něco takového:


_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá říjen 03, 2008 8:27 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Růžové auto Citovat

V Homo06 není žádné auto.
Auto jezdí po jevišti Stavovského divadla ve hře, kde taky účinkuje Vojtěch Dyk (tudy vedena asociace, proč jsem zmínila i tuto hru).
V časopise Národní divadlo, který se dá vzít volně o přestávce, myslím psali, že to auto je gazík (doufám, že si to nepletu Embarassed )
Každopádně je veliké, vypadá jako maličkatý náklaďák .... a tohle je ještě růžové a má větrník.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá říjen 03, 2008 12:57 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
Ono tam bylo nějaké auto? Shocked To sem měl jít taky Crying or Very sad


Ee, tam by se nevešla ani koloběžka. Já jsem například byl na takovém místě, že bych mohl při většině scén libovolného herce kopnout do hlavy, aniž bych musel vstávat.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá říjen 03, 2008 12:47 am
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Ono tam bylo nějaké auto? Shocked To sem měl jít taky Crying or Very sad
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá říjen 03, 2008 12:19 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Divadelní výprava Citovat

Nick Guest napsal:
Waky napsal:
to růžové auto


to byl jistě růžovej pežot

wink


Což o to, možná růžové humvee. Ale proti gustu... Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá říjen 03, 2008 12:04 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Divadelní výprava Citovat

Waky napsal:
to růžové auto


to byl jistě růžovej pežot

wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt říjen 02, 2008 10:57 am
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zlomatka - Bartovi Citovat

Waky napsal:

to jsi mi fakt udělal radost Very Happy

Od toho jsme na světě, abychom druhým (a občas taky sobě) dělali radost. Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt říjen 02, 2008 10:31 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Zlomatka - Bartovi Citovat

Chci! Určitě! Very Happy
Díky moc, to jsi mi fakt udělal radost Very Happy
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt říjen 02, 2008 10:24 am
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zlomatka v rádiu Citovat

Waky napsal:

To je teda k vzteku, protože jsem celý den na výletě.
Zamyslím se nad všemi možnostmi, jak si to nechat nějak nahrát.

Já ti to můžu nahrát, jestli chceš.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt říjen 02, 2008 10:21 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Re: Zlomatka v rádiu Citovat

sengge napsal:
Teď koukám, že Zlomatku shodou okolností uvede tuto sobotu 4.10. Český rozhlas Vltava. Ve 14:00.

To je teda k vzteku, protože jsem celý den na výletě.
Zamyslím se nad všemi možnostmi, jak si to nechat nějak nahrát.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt říjen 02, 2008 10:20 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Divadelní výprava Citovat

Bart napsal:
Waky napsal:
ač děj zasazený do antiky, jezdilo po jevišti růžové auto s větrníkem ....

Přesně to mě u inscenací činohry ND vysloveně prudí, protože takový postmoderní guláš je tam v posledních letech klišé omílané u každého Shakespeara i u většiny dalších klasických autorů. Valného opodstatnění to nemá, sdělení prakticky nulové, zato si divák může říct, jaké to zase bylo nekonvenční...

Barte, určitě se nebudu přít na jakékoli odborné úrovni. Je klidně možné, že to jsou nějaké triky na nevzdělaný lid, který tak úplně nemusí Jiráskovu Lucernu, Prodanou nevěstu a scénu podle návrhů z první poloviny 19. stol., ale skutečně tomu nerozumí. (To nemyslím jakkoli ironicky, skutečně nemám žádnou erudici ohledně divadla.)
Nemůžu tedy vycházet z teoretického zázemí, ale jen ze svých dojmů ... na nějaké takové komedii, kde si furt někoho s někým pletli, jsem byla asi před třemi lety a myslela, že nedožiju konce. Kulisy na mě působily tím dojmem začátku 19. stol., a celé mě to hrozně nudilo.
....
Tohle mě nenudilo. Dalo se vyznat, kdo je kdo, byl tam (přinejmenším latnentně) mimo jiné i náznak homosexulity (což mě vždycky baví samo o osbě) - a celá ta hra oscilovala mezi anitkou a středověkem, komedií, tragédií a parodií (travestií) ... mně (coby laikovi) přišlo, že zrovna sem se hodí i to růžové auto (to nemyslím vzhledem k HM, ale vzhledem k namíchanosti žánrů a dob).
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen


Naposledy upravil Waky dne čt říjen 02, 2008 10:37 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 01, 2008 9:54 pm
Autor Zpráva
sengge
uživatel+


Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 112
Bydliště: Praha

Předmět: Zlomatka v rádiu Citovat

Teď koukám, že Zlomatku shodou okolností uvede tuto sobotu 4.10. Český rozhlas Vltava. Ve 14:00.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 01, 2008 9:35 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Waky napsal:
ač děj zasazený do antiky, jezdilo po jevišti růžové auto s větrníkem ....

Přesně to mě u inscenací činohry ND vysloveně prudí, protože takový postmoderní guláš je tam v posledních letech klišé omílané u každého Shakespeara i u většiny dalších klasických autorů. Valného opodstatnění to nemá, sdělení prakticky nulové, zato si divák může říct, jaké to zase bylo nekonvenční...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 01, 2008 7:27 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: HOMO 06 Citovat

pemel napsal:
P.S.: Tiše jsem Martinovi záviděl. Kdo může říct, že mu na klíně seděl polonahý Vojta Dyk?


Tlačící mu ruku do svého rozkroku? smajlíík
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 01, 2008 7:05 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Re: HOMO 06 Citovat

Vynikající představení! Tak jako včera jsem se už hodně dlouho nepobavil. Very Happy Ze všeho nejlepší mi přišla xchatová scéna:"...smajlík". Stísněné prostoty vůbec nevadily, ba naopak. Divák si alespoň vychutnal, že se herci pohybují metr od něj. Twisted Evil

P.S.: Tiše jsem Martinovi záviděl. Kdo může říct, že mu na klíně seděl polonahý Vojta Dyk?
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st říjen 01, 2008 5:39 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Bylo to skvělý, hlavně to poskytuje poměrně neotřelej pohled na hm "problematiku", což se jen tak nevidí.

Je pravda, že ne každému dojde co je, a co není myšleno jako žert, ale to už je zřejmě podstata konceptuálního divadla, a především problém diváka, nikoliv scénáristy, herců, či jiného "staffu". Výhoda konceptu je, že každý si v tom může najít "to svoje", na základě individuální mentální kapacity.

Já vlastně ani nevím která scéna se mi nejvíce líbila, pro mne to představení tvořilo kompaktní celek útržků z různých podmínek a situací, jež dohromady dávaly jistý obraz.

Co se týká hereckého obsazení.. IMPO, největší prostor měl Příkazský, coby nesmělé kuře, což se ostatně hraje vždy nejtíž, ikdyž k tomu máš fyzické dispozice. Dyk, skvělý výkon jsem očekával, ovšem viz výše, příliš málo prostoru pro ukázku talentu (ergo zloduchové se hrají snadněji). Btw, co se týká jeho seriálových rolí, s takovým stupido scénářem by to nezvládl na 1 ani Laurence Olivier. Beretová - pohybově fajn, bránici má taky silnou, ale na výrazu obličeje bych trochu zapracoval. Ovšem její role "já jsem maminka" je nezapomenutelná. Laughing

Ju a PS: Dyk byl o dost lehčí, než jsem si u člověka přes 1,90m představoval. Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 01, 2008 3:56 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

bright napsal:
Waky: Jsem rád, že ses na to nakonec vypravila a že se ti to tak líbilo. Vojtěch Dyk možná herecky zcela nezvládá rychlonatáčení televizních seriálů, ale v daném představení mě přesvědčil, že herecky vyniká nad ostatními mladými herci. Úžasně ztvárněná konverzace na netu, co říkáš? Smile


S tímhle souhlasím. Chatování na xku byla jedna z nejzdařilejších scén. Když představení skončilo a my jsme vycházeli ze sálu, zaslechl jsem, jak jeden z party famáků, co seděla za náma, říká: "Tak já taky studuju herectví, ale takhle bych to neuměl zahrát ani za tísíc let."

Moc mě taky bavila shakespearovská verze ranního loučení milenců.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 01, 2008 3:46 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

bright napsal:
Waky: Jsem rád, že ses na to nakonec vypravila a že se ti to tak líbilo. .... Úžasně ztvárněná konverzace na netu, co říkáš? Smile

Ano, chatovací scény neměly chybu, vůbec by mě nenapadlo, že to jde takhle ztvárnit divadelními prostředky Laughing Laughing
Já jsem padala smíchy pod židli i u odborných rad onomu nešťasnému nesmělému kuřeti, jak má eliminovat nežádoucí fyziologické projevy v bazéně .... že si má stoupnout do vody, protože tam to není vidět ... představila jsem si toho chudáka, jak stojí ve vodě modrý zimou a tvrdí, že je to děsná pohoda a jak se mu tam líbí Laughing Laughing (i já vím, že některé fyziologické funkce jaksi zima poněkud utlumuje, takže by už neměl důvod tam stát, ale ta představa mě prostě dostala .... a muset se chovat jak debil, aby nevznikl kolosální trapas, je NÁRAMNĚ ze života).
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 01, 2008 3:04 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Ad soukromá akce: to bylo tak trochu ironicky. Podle počtu účastníků to tak vypadá, ale avizované na GK to bylo, viz citace (Pemel).

Ad Vojtěch Dyk: jsem naprostý ignorant a neznám vůbec žádné herce. Jeho znám, protože je populární ZDE, na GK, tak mě to jméno praštilo do oka, když jsem ho zahlédla v tom Stavovském (omlouvám se, vím, že Stavovské není Národní, ale máme s matkou řadu předplatného, která je do obou divadel a my jí říkáme "Národní", tak jsem se opět spletla). Upřímně řečeno, nerozumím herectví, takže Ti nemůžu ani přitakat, ani oponovat. Každopádně se mi líbily obě ty hry - i ta ve Stavovském ... tam jsem měla strach jít, protože nemám, nemám, nemám ráda Shakespearovy komedie, kde zápletka je založená na tom, že se zamění nějaké osoby a vzniká z toho zmatek. Tahle se jmenovala "Dva vznešení příbuzní", prý se skoro nehraje, a bylo to něco mezi parodií, komedií a tragédií, byl tam taky homosexuální motiv, moc se mi líbila scéna a ač děj zasazený do antiky, jezdilo po jevišti růžové auto s větrníkem .... vím, že tohle nemá s tím Vojtěchem valnou souvislost a že on asi nemůže za scénář ani scénickou výpravu ... leč to s ním možná souvisí do té míry, že podle časopisu Národní divadlo měli z té hry, jejího pojetí a provedení smíšené pocity, a o přestávce odešlo domů několik rozhněvaných starců, tak jestli není dobře, že tam mají i nějaké lidi těsně po škole, a to včetně herců, že se pak třeba dá dělat i něco jiného? (Co třeba některým starším přijde už moc ujetý?
A ostatně jestli je i on sám těsně po škole, může se ty chyby asi ještě odnaučit? Wink
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 9 z 10
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist