Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita TV, film, divadlo Divadlo
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

pá červenec 15, 2011 7:43 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Možné úhly pohledu Citovat

Waky napsal:
Přinejmenším by to mohl být možný úhel pohledu.

Skoro určitě, Shakespeare musel psát "pro všechny", aby mu do divadla chodili a on měl co jíst. Na ty vyházené pasáže bychom se mohli zeptat pana Hilského. Ještě před pár lety měl o Shakespearovských slavnostech jeden-dva večery, kde vykládal o různých aspektech jeho her (s ukázkami) - bylo naprosto okouzlující býti tomu přítomen.

Nick Guest napsal:
Kočí na scéně v Rubínu vyvolala prý salvy smíchu...

Těšil jsem se, že to někoho nakopne. Přeci jen kočí je jev už dost nesoučasný.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá červenec 15, 2011 12:49 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Možné úhly pohledu Citovat

Mám zkušenost, že v každé Shakespearově komedii, kterou jsem viděla po revoluci, byla nějaká bi (homo) narážka. Většinou působila prvoplánově, trošku obhrouble a přihlouple. Sama pro sebe jsem to chápala jako součást dobového humoru rabelaisovského typu, jemuž se my už tak moc nesmějem (podobně jako zápletkám stojícím na záměně osob, jichž jsou tyhle komedie také plné).Sexuální (bi a homo ještě tím spíš) vtipy mají tu specifičnost, že je z pozdějších adaptací a úprav vyházeli v obavách o neporušenou cudnost publika, a asi teprve teď se tam mohou vrátit zpět (když už nebdí cudný osvícenec ani bolševik). V tomto smyslu bychom tedy mohli na tu buzní scénu pohlížet jako na navrácení potlačeného vtipu.
Přinejmenším by to mohl být možný úhel pohledu.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá červenec 15, 2011 11:28 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Taky divadlo Citovat

Václav napsal:
proč nevyvolává spokojené hihňání sám fakt, že se na scéně objeví právník, kadeřnice nebo kočí?



Kočí na scéně v Rubínu vyvolala prý salvy smíchu...
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá červenec 15, 2011 2:34 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Taky divadlo Citovat

bright napsal:
Z tvého popisu bych řekl, že jde o postmoderní taškařici o šamponovitých heterácích, co jsou tak trendy (rozuměj: zblblí), že se chovají jako buzny.


Jo, tak toto je dobře možný výklad záměru režiséra a ladilo by i s jeho orientací, jen publikum to bohužel vnímá krapet jinak.

bright napsal:
Čemu se lze od srdce zasmát, nemůže v divákovi vyvolat fóbii ... Homosexualita není žádná choroba ani porucha, a proto si gayové nezasluhují žádný soucit či slitování. Ergo si z nich lze dělat legraci jako z kohokoli jiného. Což je dobře.


Ještě aby fóbii. Ne, o to nejde, jen mne překvapilo, jak to stařičké klišé - buzna=komická figura - pořád ještě funguje. Jinak se tážu, proč nevyvolává spokojené hihňání sám fakt, že se na scéně objeví právník, kadeřnice nebo kočí?

bright napsal:
tak holt mladá generace je těžce postmoderní


Je fakt, že páprdovská klišé se do postmoderny vejdou.

Nick Guest napsal:
sledovat souložící učitelku němčiny na videu


Ano, to video mne hodně zasáhlo, co je ta holka za chuděru, že má zapotřebí se "bavit" v takovéhle společnosti.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 10:31 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Taky divadlo Citovat

Václav napsal:
Expozicí je příchod skupiny mladíků stylizovaných jako zženštilí gayové, na nichž je patrné, že spolu velmi dobře vycházejí - dojde i na trojí stahování kalhot, patrně product placement, neboť se objeví módní slipy. Ti narazí na jiné hodně zženštilé místní mladé gaye, a zpočátku se zdá, že hra nebude o ničem jiném. Pak jako mávnutím čarovného proutku homosexualita mizí, mladíci pěkně po heterácku bojují o samičky, a taky je opravdu získají.

Z tvého popisu bych řekl, že jde o postmoderní taškařici o šamponovitých heterácích, co jsou tak trendy (rozuměj: zblblí), že se chovají jako buzny.

Václav napsal:
Motiv homosexuality posloužil k navození okamžitého komického účinku bez jakékoli souvislosti se zbytkem inscenace.

Čemu se lze od srdce zasmát, nemůže v divákovi vyvolat fóbii (=chorobný strach, úzkostnou poruchu).

Jako je Venkovský učitel nemoderní, názory zdejších seniorů (no offence) moderní, tak holt mladá generace je těžce postmoderní. Homosexualita není žádná choroba ani porucha, a proto si gayové nezasluhují žádný soucit či slitování. Ergo si z nich lze dělat legraci jako z kohokoli jiného. Což je dobře.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 9:35 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Taky divadlo Citovat

Václav napsal:
vnímání gayů veřejností není tak pokročilé, jak se (někteří) domníváme.


To je zřejmě pravda: není. Nicméně kladu řečnickou otázku - vzhledem k tomu, že se této diskuse účastní naše seniorské trio -, zda ony reakce mladého publika, o kterých psal Václav, nejsou prostě projevem generace, která nemá žádná tabu: vždyť se může bavit Zeleným Raulem a sledovat souložící učitelku němčiny na videu... Možná není potřeba za tím hned hledat latentní netoleranci.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 9:06 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Taky divadlo Citovat

Bart napsal:
Nebral bych to zrovna v tomto případě tak vážně, vždyť je to letní zábava,


Určitě. Však o tom taky nepíšu proto, abych kritizoval právě tuhle hru. Ale abych na příkladu mladého, vzdělaného a uznávaného režiséra, který vzdor tomu všemu nezaváhá použít figuru gaye jako bizarního tajtrlíka pro pobavení mas, ukázal, že vnímání gayů veřejností není tak pokročilé, jak se (někteří) domníváme.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 7:45 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Taky divadlo Citovat

Václav napsal:

Máš pravdu, ale opět: pro hru samou to nemá jakýkoli jiný význam, než jako prvoplánová srandička pro prostší lid: potrhlý teplouš, hahaha. Ano, ten kluk je výrazný a šikovný. Rád bych ho viděl v nějaké roli, která není tak schematická.

Nebral bych to zrovna v tomto případě tak vážně, vždyť je to letní zábava, a já myslím, že na naše poměry dost nápaditá. Postavy v inscenaci jsou vesměs karikatury.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 7:40 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Taky divadlo Citovat

Bart napsal:
ten tak byl pojatý od počátku až do konce, nejen v první scéně se spuštěnými kalhotami. Ale přišel mi vtipný, protože ten kluk, co ho hrál, je opravdu talentovaný.


Máš pravdu, ale opět: pro hru samou to nemá jakýkoli jiný význam, než jako prvoplánová srandička pro prostší lid: potrhlý teplouš, hahaha. Vybavila se mi scéna vítání nového století z Petrolejových lamp; pro takové publikum by to bylo tak akorát.

Ano, ten kluk (Petr Vančura) je výrazný a šikovný. Rád bych ho viděl v nějaké roli, která není tak schematická. Našinec Marek taky sklízí uznání za Gremia. Naopak Jiří Černý, který mi mnohokrát udělal radost v PraKomDiv, se tady nadře jako mezek, ale přijde mi to příliš ustřelené.


Naposledy upravil Vaclav dne čt červenec 14, 2011 8:01 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 6:48 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Václav napsal:

A navíc tam sou buzerantííí... to je vám, pani, sranda!

No já jsem tam na identifikoval jedinu gay-postavu, a sice Lucentiova sluhu (toho s předkusem), a ten tak byl pojatý od počátku až do konce, nejen v první scéně se spuštěnými kalhotami. Ale přišel mi vtipný, protože ten kluk, co ho hrál, je opravdu talentovaný.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 5:08 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Třeba bychom mohli uspořádat skupinovou výpravu a zřetelně projevit své pobouření (např. rozhořčeným mácháním kabelkami). : )


A herci by nám stejným máváním nadšeně odpověděli...

Nick Guest napsal:
A na tu inscenaci si zajdu.


Jestli seženeš lístky, má to dobré kritiky a hraje tam Vilhelmová a Dyk. Krom toho, s uvedenou výhradou, je to opravdu dobře udělané pro daný účel, zde jsem Špinara velmi ocenil jako profesionála.

A navíc tam sou buzerantííí... to je vám, pani, sranda!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 4:29 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Třeba bychom mohli uspořádat skupinovou výpravu a zřetelně projevit své pobouření (např. rozhořčeným mácháním kabelkami). : )

-----

Figura, se kterou se občas setkávám v různých diskusích:

"Není tohle antisemitismus?"
"To antisemitismus být nemůže, protože autor je Žid."

Nevím, nakolik je to logický argument, ale diskusi zpravidla ukončí.

A na tu inscenaci si zajdu.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 4:08 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Taky divadlo Citovat

Bart napsal:
Osobně nemám problém s tím, když si někdo ve filmu nebo na divadle dělá srandu z vykroucených gayů,


Jasně. Problém v tomto případě tkví v tom, že nejde o dělání si srandy, tedy svým způsobem o aktivní zaujetí nějakého postoje. Zde "sranda" tkví jen v tom, že na scéně se objeví gayové. Je-li sám režisér gay (a tedy bychom mu snad třeba přiznali "větší" právo se do gayů strefovat), je úplně jedno: toto je trapné a jak z minulého století a tisíciletí bez ohledu na cokoli.

Vesnický učitel klidně může vyvolávat pocity, o nichž píšeš, ale diskuse šla tehdy o snad až škodlivosti takového pojetí jako překonaného, což, myslím, je předčasné.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 3:01 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Daniel Špinar, pokud vím, je sám gay a nijak se tím netají (naposledy v dvojrozhovoru s Vojtou Dykem v nedávné páteční příloze Lidovek). Neposuzuji inscenaci, kterou jsem neviděl, a je možné, že ona expozice, o které píše Václav, je samoúčelná a na hranici. Můj exbf ondy pravil v Qčku, že např. leckteré dílko coolness dramatiky by mohlo sloužit jako ukázkový příklad homofobie - pokud by ho ovšem nenapsali či neinscenovali gayové. To je postřeh, který vyvolává otázku, zda si "sami ze sebe" smíme utahovat způsobem, který bychom vnímali jako urážlivý, kdyby přišel "zvenčí". A zda se přitom máme zdržovat pomyšlením, zda to náhodou nějaký našinec, který nemusí znát (a nezná) kontext, nepochopí špatně.

-----

Špinar má za sebou ostatně tuto položku (překlad a režie): http://www.danielspinar.cz/domecek-buznicky
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 2:39 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Taky divadlo Citovat

Václav napsal:
Zlobili jsme se tu onehdy na Venkovského učitele... Premiérou letošních Shakespearovských slavností je "Zkrocení zlé ženy", maximálně odlehčená (přesto dobře udělaná a v lecčem nápaditá) inscenace,

Osobně nemám problém s tím, když si někdo ve filmu nebo na divadle dělá srandu z vykroucených gayů, tak jako mi nevadí, když si někdo utahuje třeba z promiskuitních heteráků. Co mi vadí, to je pitomost, falešný sentiment a nevěrohodnost, tedy přesně to, čím je Venkovský učitel prosycen. Když si vzpomenu na scénu, kdy učitel Liška znášilňuje kluka, co se mu líbí, ještě teď se musím smát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 1:20 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Taky divadlo Citovat

Zlobili jsme se tu onehdy na Venkovského učitele, že je v něm předveden zastaralý, neemancipovaný typ gaye, který o prostor pro homosexuály nebojuje sebevědomým, ba výhružným úderem pěstí do stolu, ale hraním na strunu soucitu a pochopení. Který nehřímá "tolerance nám už nestačí, chceme děti", ale kajícně si sám nakládá těžké břímě za morální poklesek.

Nevím s jistotou, zda se do mezí pojmu "tolerance" ještě vejde zesměšnění, pro mne spíš ne. Očekával bych, že v moderním uměleckém díle (byť je jím inscenace staré divadelní hry) nebude jako nástroj navození komična využita homosexualita an sich, ale chyba lávky.

Premiérou letošních Shakespearovských slavností je "Zkrocení zlé ženy", maximálně odlehčená (přesto dobře udělaná a v lecčem nápaditá) inscenace, která má být pro diváka nezatěžující letní zábavou, a také jí bezezbytku je. Expozicí je příchod skupiny mladíků stylizovaných jako zženštilí gayové, na nichž je patrné, že spolu velmi dobře vycházejí - dojde i na trojí stahování kalhot, patrně product placement, neboť se objeví módní slipy. Ti narazí na jiné hodně zženštilé místní mladé gaye, a zpočátku se zdá, že hra nebude o ničem jiném. Pak jako mávnutím čarovného proutku homosexualita mizí, mladíci pěkně po heterácku bojují o samičky, a taky je opravdu získají. Motiv homosexuality posloužil k navození okamžitého komického účinku bez jakékoli souvislosti se zbytkem inscenace. Buzeranti jsou zkrátka srandovní a dobře se to prodává.

Kdyby šlo o dílko z kabaretu U Fleků nebo o izerovštinu, mávnul by člověk rukou. Jenže tuhle inscenaci dělal Daniel Špinar, mladý (32) režisér, krom jiného tvůrce odbornou kritikou vysoce ceněné vinohradské inscenace Vojcka, který má za sebou řadu jiných prací, jež mají k pokleslé zábavě zatraceně daleko. Absolvent dvojího VŠ studia a držitel dvou magisterských titulů. Nečekali bychom, že mladý člověk této úrovně vsadí na obšourný humor našich pradědečků, ale jemu to zjevně problémy nedělá. Což teprv těm ostatním...

Proč tohle všechno píšu? Abychom si se vší tou tolerancí a emancipací nemalovali straky na vrbě. Kdybyste jen viděli, jak se publikum plné neméně mladých, inteligentních a vzdělaných lidí těm buzíkům řehtalo...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so duben 02, 2011 12:38 pm
Autor Zpráva
vomibest
tester


Založen: 1.2.2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Ondříčkova 4, 130 00, pRAHA 3

Předmět: Pozvánka do divadla Citovat

Zvu vás na divadelní představení pražského Divadla bez zábran dne 13.4.2011 v 19.00 do Divadla Reduta na Národní tříde 20, Praha 1.
Určitě se pobavíta a nudit se určitě nebudete. Veškeré informace na www.dbz.cz
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá březen 04, 2011 9:10 am
Autor Zpráva
sengge
uživatel+


Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 112
Bydliště: Praha

Předmět: tip na divadlo - Švandovo divadlo 8.3. Citovat

Mattias Brunn: Po Fredrikovi
Johan právě skončil střední školu a definitivně zjistil, že s holkama bude jen kamarádit. A v den, kdy potká Fredrika, začíná nejkrásnější a zároveň nejtragičtější kapitola jeho života. Strhující švédské monodrama.

Švandovo divadlo 8.3. ve 20:00
http://www.svandovodivadlo.cz/index.php?cmd=event.detail&id=1651
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá květen 21, 2010 2:38 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Nick Guest napsal:
... "jejich vláda bude pro mě a moji rodinu znamenat pěkný průvan v peněžence, neboť není nad 'zdravý rozum'!"


Tato myšlenka mi zní dost řecky ...


Reakce ve vláknu Politika.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá květen 21, 2010 6:01 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Nemyslíš doufám tohoto?


Nene, ten hraje v jiném divadle.

Nick Guest napsal:
... "jejich vláda bude pro mě a moji rodinu znamenat pěkný průvan v peněžence, neboť není nad 'zdravý rozum'!"


Tato myšlenka mi zní dost řecky ...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 20, 2010 10:21 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
vyskytuje se tam pan Hampl i bez igelitu


Nemyslíš doufám tohoto?



Shocked
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 20, 2010 10:01 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
Ta hra byla velice zajímavá, jak jsem ji sledoval, úplně jsem poznával českou politickou a podnikatelskou scénu. Zvlášť když na koncích obou polovin představení to okořenili krátkým promítáním našich čelných politiků, obzvláště některých známých "kvítek". ...

Jinak jsem už asi z příspěvků doleji pochopil co tam má být gayského. Jestli myslíte toho nahého herce zavinutého jen do průhledného igelitu. Jen nechápu jak to má gaye občansky oslovit... Rolling Eyes


Bohužel, právě tahle polopatičnost mi hodně vadila, dělá z nadčasového textu autora, který "umí" a těžko si někdo může dovolit ho "vylepšovat", aktuální (tj. s časově limitovanou platností) politickou agitku dosti ochotnického ražení.

Možná jsem svou myšlenku o gayích nadměrně zestručnil. Měl jsem na mysli, že vedle ostatních diváků, které hra může oslovit umělecky a občansky, tam gayové najdou i něco specificky pro sebe. Pokud hru dodatečně nevykastrovali, vyskytuje se tam pan Hampl i bez igelitu, a narozdíl od pana Lišky to není pohled nepříjemný.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 20, 2010 8:28 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

NG: A co to má jako společného? V tomto může spoustu škod nadělat právě ten idealista, který je pro ideál schopný i vraždit a zavést svět do krvavých válek a revolucí. Do toho se ta hra strefovala.

Teď trochu mimo ještě - a zatímco pragmatik má ten zdravý rozum a ví, kam si může dovolit zajít, idealista "jde přes mrtvoly" i za cenu vlastního sebezničení. Bez idealistů a jejich potrhlých teorií by pragmatici škodit tolik nemohli. Ale holt když už ten idealista sní o novém světovém řádu, tak se toho pragmatik pochopitelně často chytne. Pak vznikne třaskavá směs. Ale iniciátorem výbuchu je zde ten idealista. Posloupnost dějů zde bývá jednoznačná. Ano, pragmatik pak třeba různé režimy může spíše pomáhat udržovat, když v nich najde nějaký modus vivendi, který se mu hodí. Ale totalitní režimy 20. století zapříčinili primárně idealisté, včetně různých "filozofů".

Ano, spousta totalitních ideologií vznikala původně "na krásných ideálech"...
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 20, 2010 7:53 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
někoho by to zde asi nepotěšilo, neboť hra se dost "strefuje" do intelektuálů a idealistů a jejich často se vyskytující naivity, nepraktičnosti a absenci "zdravého selského rozumu"


Applause

Ještě bych to doplnil:

"To jen já, sergej sudoplatov, jsem takový pragmatik a realista, že hodlám úplně zadarmo napomoci k dobře placeným místům v politice lidem, kteří se ani netají tím, že jejich vláda bude pro mě a moji rodinu znamenat pěkný průvan v peněžence, neboť není nad 'zdravý rozum'!"

Laughing

Zdroje:
Tom Payne: Zdravý rozum
Ondřej Sekora: Kronika města Kocourkova
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 20, 2010 7:10 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Ta hra byla velice zajímavá, jak jsem ji sledoval, úplně jsem poznával českou politickou a podnikatelskou scénu. Zvlášť když na koncích obou polovin představení to okořenili krátkým promítáním našich čelných politiků, obzvláště některých známých "kvítek". No, někoho by to zde asi nepotěšilo, neboť hra se dost "strefuje" do intelektuálů a idealistů a jejich často se vyskytující naivity, nepraktičnosti a absenci "zdravého selského rozumu" jakožto i praktické životní uplatnitelnosti. Obzvlášť se tam pak strefuje do anarchistů a levičáků.

Jinak jsem už asi z příspěvků doleji pochopil co tam má být gayského. Jestli myslíte toho nahého herce zavinutého jen do průhledného igelitu. Jen nechápu jak to má gaye občansky oslovit... Rolling Eyes
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 19, 2010 4:14 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Dámy ani nenaznačují, ale je evidentní, že zájem o tu scénu měla. Very Happy
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st květen 19, 2010 3:36 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

bright napsal:
Koho jiného by mohl oslovit obnažený Liška v čemkoli?


V Komplicovi to není Liška, kdo se obnažuje, ale nechci Sergeje připravit o překvapení. Když jsem na tom byl, přišla se na tu scénu podívat sama paní inspektorka hlediště (stará dáma), a pak hned zas odešla, což mne pobavilo.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 19, 2010 3:22 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Ee Shame on you To je komerce zcela běžná, nebuzní Laughing

A lyška v čemkoliv by mohl oslovit zřejmě jenom někoho, kdo dlouho neaktivoval Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 19, 2010 2:54 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Martin napsal:
Nicméně považuju /opět/ za humornou přestavu, že by cosi mělo zvlááááštně oslovovat gaye umělecky a dokonce coby gayobčana.
Koho jiného by mohl oslovit obnažený Liška v čemkoli? Buzní komerce.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út květen 18, 2010 8:05 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Tak tu pak nech post, jak se Ti to líbilo. Ta hra obsahuje momenty, které gaye mohou oslovit nejen umělecky a občansky, byť jsou v dost drsném balení.


Tak Václav na mne samozřejmě reagovat nebude (od doby, kdy jsem jeho představu koncentráku pro gaye shledal za směšnou),

Nicméně považuju /opět/ za humornou přestavu, že by cosi mělo zvlááááštně oslovovat gaye umělecky a dokonce coby gayobčana.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 6 z 10
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist