Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku Zhroucený svět
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

ne listopad 18, 2007 11:51 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Velká část gayů co znám, jsou právníci. Skoro všichni právníci, které znám, jsou gayové Smile.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne listopad 18, 2007 10:42 pm
Autor Zpráva
Rainbow
uživatel


Založen: 28.2.2007
Příspěvky: 99
Bydliště: BA

Předmět: Citovat

youngman napsal:
Zyx napsal:
Youngman:
citace:
ty studuješ také práva?

No spíš se o to snažím. V Olomouci.

Wink hm, tak to je sranda, mezi právníkama bude zřejmě platit více než 4% výskyt gayů, alespoň budu moci v budoucnu lovit mezi svými Laughing

To vseobecne zname cislo 4% je podla mojich pozorovani aspon 10%. A ked si zoberies nejaku technicku VS (u nas napr. FEI, FIIT), kde su takmer len sami chalani Embarassed Cool
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne listopad 18, 2007 10:31 pm
Autor Zpráva
Lukki
uživatel++


Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 245

Předmět: Citovat

více a mnohem více než 4%, řekl bych tak 84% Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne listopad 18, 2007 7:36 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

Zyx napsal:
Youngman:
citace:
ty studuješ také práva?

No spíš se o to snažím. V Olomouci.

Wink hm, tak to je sranda, mezi právníkama bude zřejmě platit více než 4% výskyt gayů, alespoň budu moci v budoucnu lovit mezi svými Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne listopad 18, 2007 6:39 pm
Autor Zpráva
Zyx
uživatel


Založen: 24.4.2007
Příspěvky: 22

Předmět: Citovat

Bright:
Asi budeš mít do jisté míry pravdu, taky už jsem se snažil o tom tímhle úhlem pohledu přemýšlet a závěr jsem si udělal podobný.
Víceméně pro mě byly ve vztahu k němu dvě špatné varianty:
1/ neříct mu nic, to bych ale asi brzo zešílel; už se to prostě nedalo vydržet to před ním donekonečna tutlat nebo
2/ to říct a v nejistotě čekat, co to udělá s ním. O tom, jak by reagoval z dlouhodobého hlediska, jsem tehdy vůbec neuvažoval a ani mě to nenapadlo (a kdybych o tom asi uvažoval, tak by určitě následoval bod 1, takže takový nekonečný bludný kruh).
Pokud by mi důvody sdělil narovinu, měl bych pro to asi určitě pochopení, ale tímhle mě zdrtil... Na druhou stranu je asi dobře, že došlo k tomu radikálnímu řezu, protože je mi jasné, že bych se na něj snažil pořád vázat, a škodil bych tím hlavně sám sobě a zbytečně bych marnil čas něčím, co je neuskutečnitelné... Nicméně jako s kamarádem bych se s ním určitě někdy zase rád setkal (máme dost společných zájmů), ale to bude trvat asi ještě dlouho (minimálně do doby, než si někoho najdu)...

Youngman:
citace:
ty studuješ také práva?

No spíš se o to snažím. V Olomouci.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne listopad 18, 2007 5:12 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Zyx: Z toho, co jsi popsal, bych řekl, že tvůj nejlepší kamarád neměl problém ani tak s tím, že jsi gay (to by reagoval negativně okamžitě), ale spíš s tím, že si uvědomil, že sis k němu vybudoval nadstandardní vztah, který on do té doby považoval za čistě kamarádský a který se mu po tvém coming outu vůči němu (zřejmě ses potom nevyoutoval žádným dalším kamarádům ani rodině) začal jevit jako bizarní a svazující. Proto se rozhodl, že bude nejlepší se s tebou přestat stýkat.
Myslím, že je to dost častá chyba, nevyoutovat se jako prvním několika svým dobrým kamarádům (naráz nebo v krátkém čase za sebou), ale jedinému kamarádovi, do kterého je člověk zamilovanej, a proto ho nekriticky považuje za nejlepšího kamaráda.
_________________
It's not easy to be green.


Naposledy upravil bright dne po listopad 19, 2007 6:42 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne listopad 18, 2007 4:13 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Re: Citovat

Zyx napsal:
Martin napsal:
Reakce ostatních? Prosimtě, dej pokoj. Jestli tvoji "ostatní" nejsou radikální nacisti, tak se nemáš čeho bát.


Asi budu za černou ovci v záplavě těch povzbuzujících rad a pozitivních zkušeností, ale prostě mi to nedá, abych k tomuto nepřispěl svým nepříliš dobrým zážitkem.
Se svou orientací jsem se svěřil jediné osobě - po několikaletém a dost intenzivním přátelství svému nejlepšímu kamarádovi. Prostě jsem se dostal do stavu, kdy už jsem mu to po těch letech potřeboval říct. Tím spíš, když i on si začal všímat, že není něco v pořádku. Navíc pro mě už přestával být jen "obyčejným" kamarádem (klasický scénář, kdy se gay začne zamilovávat do heteráka; podobných příběhů je tady na fóru spousta).
Když jsem mu to řekl, vzal to v pohodě a nakrátko to naše přátelství ještě trochu posílilo. Po asi čtyřech měsících ale nastal docela radikální obrat - přestával se mnou komunikovat, odsekával, začalo mu na mně vadit skoro všechno, úplně se změnil. Pak přestal komunikovat úplně. Oficiální důvody jeho kroků jsem se nikdy nedozvěděl, ale z některých jeho vyjádření jsem dovodil (zajímavé, že do doby, než jsem začal studovat práva, jsem tohle slovo vůbec nepoužíval Laughing ), co za tím asi bude... Sice jsem kvůli tomu ztratil svého nejlepšího kamaráda, ale ani pět měsíců od doby, kdy jsme se viděli naposled, jsem na něj a spoustu společných zážitků nepřestal myslet. Pořád nemůžu zapomenout; zčásti i kvůli tomu, že mi ho zatím nemá příliš kdo nahradit (na jakékoli úrovni)...

ahoj Zyxi,
ano, něčeho podobného se bojím, kor když se ti to stane u prvního člověka, kterému se s takovou citlivou záležitostí svěříš. Mimochodem, ty studuješ také práva? Shocked
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne listopad 18, 2007 3:24 pm
Autor Zpráva
Zyx
uživatel


Založen: 24.4.2007
Příspěvky: 22

Předmět: Re: Citovat

Martin napsal:
Reakce ostatních? Prosimtě, dej pokoj. Jestli tvoji "ostatní" nejsou radikální nacisti, tak se nemáš čeho bát.


Asi budu za černou ovci v záplavě těch povzbuzujících rad a pozitivních zkušeností, ale prostě mi to nedá, abych k tomuto nepřispěl svým nepříliš dobrým zážitkem.
Se svou orientací jsem se svěřil jediné osobě - po několikaletém a dost intenzivním přátelství svému nejlepšímu kamarádovi. Prostě jsem se dostal do stavu, kdy už jsem mu to po těch letech potřeboval říct. Tím spíš, když i on si začal všímat, že není něco v pořádku. Navíc pro mě už přestával být jen "obyčejným" kamarádem (klasický scénář, kdy se gay začne zamilovávat do heteráka; podobných příběhů je tady na fóru spousta).
Když jsem mu to řekl, vzal to v pohodě a nakrátko to naše přátelství ještě trochu posílilo. Po asi čtyřech měsících ale nastal docela radikální obrat - přestával se mnou komunikovat, odsekával, začalo mu na mně vadit skoro všechno, úplně se změnil. Pak přestal komunikovat úplně. Oficiální důvody jeho kroků jsem se nikdy nedozvěděl, ale z některých jeho vyjádření jsem dovodil (zajímavé, že do doby, než jsem začal studovat práva, jsem tohle slovo vůbec nepoužíval Laughing ), co za tím asi bude... Sice jsem kvůli tomu ztratil svého nejlepšího kamaráda, ale ani pět měsíců od doby, kdy jsme se viděli naposled, jsem na něj a spoustu společných zážitků nepřestal myslet. Pořád nemůžu zapomenout; zčásti i kvůli tomu, že mi ho zatím nemá příliš kdo nahradit (na jakékoli úrovni)...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne listopad 18, 2007 3:04 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

Ad Martin:
No já nevím, ale každý má jinou povahu a na někoho může takový radikální řez zapůsobit zcela opačně Think
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne listopad 18, 2007 1:32 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: To youngman: Citovat

Kdybychom se znali, věděl bys, že to byl účel. Razz Ne proto, abych tě rozhodil, ale protože si to, co tě v tom blokuje, musíš ujasnit, a lépe to jde při radikálnim řezu.

Reakce ostatních? Prosimtě, dej pokoj. Jestli tvoji "ostatní" nejsou radikální nacisti, tak se nemáš čeho bát. Rodiče? Co ti můžou udělat? Srovnaji se s tim.

Lhaní? Proboha co má bejt komukoliv do tvýho soukromí? Nota bene, když si to zjistil před nedávnem, tak si o tom dřív "lhát" ani nemohl. Nehledě na to, že pokud se tě nikdo neptal "jsi gay?", tak jsi nelhal. Nechápu, proč by si měli myslet, že jsi se před nimi přetvařoval. Question Takže abych to převedl do obecné řeči - první problém zřejmě bude, že je ti líto, kolik času si promarnil. To je blbý, ale neni to důvod, abys marnil další.

Jenže - zřejmě sem tě nerozhodil dost, popisuješ zase převážně průvodní jevy, nebo příznaky. Ne důvod. Neslyšel sem důvod proč si myslíš takovýhle blbiny.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 11:59 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Re: To youngman: Citovat

Martin napsal:
Já teda nejsem hnidopich na českou gramatiku, ale mezi tim rozdíl je.

Ty zatim píšeš čim se trápíš. Balvany, tajemství, homosexualita, touha mít děti atp. Nezmínil jsi se zatím ani slovem o tom, proč svoji homosexualitu a související věci považuješ za problém. Cool

to musíš umět číst trochu mezi řádky Exclamation , pro mě homosexualita nebyla problém ani před tím než jsem si přiznal, že jsem gay, osobně mě nijak nepohoršuje, problémem ale je že se bojím (i když možná do značné míry zbytečně) reakce okolí Sad a toho jak to budu muset ostatním říkat a vysvětlovat, to když je někdo heterosexuál nemusí nikomu vysvětlovat, nepřetvařuje se před ním (před kamarády a blízkými), prostě mi vadí, že až to ostatním řeknu tak buduo vědět že jsem se před nimi přetvařoval a ve skutečnosti jim lhal (sebe jsem v tomto ohledu také zklamal, protože jsem dost dlouho lhal sám sobě a nechtěl si přiznat skutečnost). Sakra, úplně jsi mě tím dotazem rozhodil Sad Crying or Very sad
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 11:30 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: To youngman: Citovat

Já teda nejsem hnidopich na českou gramatiku, ale mezi tim rozdíl je.

Ty zatim píšeš čim se trápíš. Balvany, tajemství, homosexualita, touha mít děti atp. Nezmínil jsi se zatím ani slovem o tom, proč svoji homosexualitu a související věci považuješ za problém. Cool
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 11:24 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Re: To youngman: Citovat

Martin napsal:
Jo, ale to si mi řekl, čim se trápíš, ne proč. Question

otázkou formulovanou: čím se trápíš? nebo proč se trápíš? se tazatel ptá na totéž akorát pokaždé jinými slovy Exclamation sice nestuduji jazyk český, ale jsem přesvědčen, že obsahově se jendá o tytéž otázky, nicméně to je druhotné.
Tak abych odpověděl formálně správně na otázku proč, tak se trápím proto, protože to na mě vše tlačí jako balvan a začímají se mi pod jeho tíhou podlamovat kolena a nerad bych aby mě ten balvan zavalil, doufám že ta metafora není moc abstraktní, jinak to příště napíšu jednodušeji Wink (prosím neber si to nijak osobně, to co jsem teď napsal)

Martin napsal:
Jinak jestli to zvládneš nebo nezvládneš je v celku tvoje věc, záležitost vůle nebo odhodlání, ne otázka homosexuality

Díky za připomenutí, to je celkem logická úvaha i pro průměrně inteligentního člověka.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 10:53 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: To youngman: Citovat

Jo, ale to si mi řekl, čim se trápíš, ne proč. Question

Jinak jestli to zvládneš nebo nezvládneš je v celku tvoje věc, záležitost vůle nebo odhodlání, ne otázka homosexuality. To je jako jestli zvládne ht kluk pozvat holku na kafe.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 8:07 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

bright napsal:
Na tvůj současný pocit pasuje jeden citát Arrow
"My only regret about being gay is that I repressed it for so long. I surrendered my youth to the people I feared when I could have been out there loving someone. Don't make that mistake yourself. Life's too damn short." (Armistead Maupin)

no jo no, je to tak Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 8:04 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

Petr_K: ahoj, máš v těch věcech, které jsi psal o postoji většiny lidí ke gayům asi pravdu, můj problém je, že si tu pravdu zatím nechci připustit, memám s ní totiž zatím zkušenost jako ty Wink Jj, ty životní příběhy o kterých píšeš jsou povzbuzující

youngman
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 5:34 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Re: smíření se... Citovat

Vodafone napsal:
Vypadá to, že se nacházíš ve stádiu: "Proč zrovna já nemůžu být normální?"


Toto stádium je už do zančmé míry za mnou. Dřív mě ale tato otázka napadala neustále.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 5:23 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Re: To youngman: Citovat

Stonerock napsal:
youngman napsal:
...já vím, že jsem gay, ale jsem z toho porzatím dost nešťastný Crying or Very sad

Proč vlastně? Bojíš se reakce okolí? Nerad se jakkoliv odlišuješ od průměru? Máš strach, že zůstaneš na věky sám? Toužíš po rodině? Všechno dohromady? Co nejvíc? Konec výslechu. Wink


Stonerock napsal:
Bojíš se reakce okolí?

ANO, ale ne ve smyslu, že bych byl vyloženě zbabělý, ale asi nemám chuť možná i sílu to někomu vysvětlovat a hájit naší menšinu

Stonerock napsal:
Nerad se jakkoliv odlišuješ od průměru?

Ba naopak, už se mi to ale vymstilo. když mě a mého bývalého kamaráda na základní škole označovali za gaye (bylo to dáno naší individualností, ve škole jsem hráli divadlo, naše představení byla hodně úspěšná a oblíbená, zároveň ale extravagantí (když na to vzpětně vzpomínám, tenkrát jsem byl hodně šťastný Smile , dělal jsem něco co mě baví a naplňuje, měl obdiv ostatních) to se mi později stalo osudné (v podobě toho, že jsem byl označován za gaye Sad tehdy to byla moderní nadávak, bohužel moc lidí neznalo význam tohoto slova ). Tenkrát jsem o sobě ani netušil, že bych mohl být gay. Projevil jsem silnou vůli hodně odvahy a bojoval s tím, hrozně mě to deptalo, ale vyrovnal jsem se s tím, ty lidi co mi "nadávali resp. se mi vysmívali" že jsem gay jsem ignoroval, nakonec jsem vyhrál, přestali mě tak označovat, nicméně s hraním divadla jsem díky tomu skončil, byla to za to tvrdá daň Crying or Very Sad . I přes to všechno jsem získal několik dobrých přátel, jejich respekt, asi věřili tomu, že opravdu gay nejsem. To vše se odehrálo do mích cca 15 let. Moji přátelé mě považují (podle jejich slov) za velice seriózního a zásadového člověka, jak jim ale dnes mám říct, že proti čemu jsem usilovně bojoval před několika lety je (jak už dnes vím) pravda (tedy že jsem skutečně gay) Question To si pak budou myslet, že si z nich dělám srandu, nobo co!
[/quote]


Stonerock napsal:
Máš strach, že zůstaneš na věky sám?

Zatím to tak vypadá, ale doufám, že až se dám dohromady, tak se na to budu dívat jinak a začnu dělat něco pro to aby tomu tak nebylo

Stonerock napsal:
Toužíš po rodině?

Mrzí mě, že jí asi nikdy mít nebudu. Svou rodinu jsem si plánoval, už když jsem byl maný a teď jsem z toho hodmě zklamaný Sad Crying or Very sad. Mám malou neteř, ona je naše rodinné sluníčko, malé dítě vnese do rodiny světlo, štěstí a radost. Hodmě mě pomáhá si s ní zablbnout, z člověka najednou spadne stres, starosti a zaplaví ho pocit spokojenosti Wink

Stonerock napsal:
Všechno dohromady?

ano je to taková kombinace všeho výše zmíněného

Stonerock napsal:
Co nejvíc?

Mám strach ze samoty, ne myšlenou výhradně absencí lidí kolem sebe, ale samotou duševní, to když nemáte vedle sebe někoho, kdo by vám porozuměl (jako třeba nyní já)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 5:07 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Na tvůj současný pocit pasuje jeden citát Arrow
"My only regret about being gay is that I repressed it for so long. I surrendered my youth to the people I feared when I could have been out there loving someone. Don't make that mistake yourself. Life's too damn short." (Armistead Maupin)
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 4:47 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

Martin napsal:
To youngman: Jo, ok, jsi z toho nešťasntej.... Proč?

Protože to moje tajemství, že jsem gay, v sobě zatím držím a psychicky mě ničí. Potřeboval bych si o tom s někým, kdo mě osobně zná, popovídat. Bojím se jestli to zvládnu, kolik mi je let a že mi utíká život před očim a místo abych si užíval bezstarosné mládí se trápím. Crying or Very sad
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 3:22 am
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

On je tu pořád stejný problém - nic se nedá, alespoň v oblasti psychicky (=vnímání a prožívání), nikdy nadefinovat úplně beze zbytku přesně (uvidíme, co na to Tomáš). Jakékoliv definici homosexuála (heterosexuála, chamtivce, žárlivce, extroverta ...) se většinou lze jen limitně blížit, málokdy některá sedí naprosto perfektně. A i to je spíš náhoda, někomu dalšímu je zase moc těsná nebo široká.
Člověk k sobě musí přistupovat jako k unikátu. A není možno stresovat se tím, že nevejdu do obsahu pojmu, který vytvořil někdo jiný. Freud, Weiss, ani redakce 004 nepředpokládají takhle důsledný formálně-logický a syntaktický výklad, takže bych ty vztahy ve větách moc nepřeceňoval. Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 3:11 am
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Citovat

Bylo tady už toho napsáno tolik, že téměř nemám co dodat protože prakticky se vším co už kluci napsali souhlasím. Takže Tě tu youngmane taky vítám mezi námi a dovolím si jenom pár slov, která jsou podložená mou vlastní zkušeností Wink

youngman napsal:
....Nicméně nazrála už doba, kdy své tajemství potřebuju s někým prodiskutovat a najít nějaké východisko, protože takhle už dál žít nemůžu, to by mě zničilo a nakonec bych skončil někde na Nuseláku Crying or Very sad . .....

První krok jsi udělal tím že jsi se konečně odhodlal a napsal sem. K tomu gratuluji protože vím že to nebylo určitě jednoduché. Pokud mohu soudit podle sebe když jsem přišel loni já poprvé do této diskuse plný depresí a svěřil jsem se zde, určitě se ti alespoň trochu ulevilo. Aspoň u mne to tak bylo, že mimo dalších věcí i tohle fórum mě pomohlo překonat takové ty nejtěžší chvilky.

Být Tebou, určitě bych alespoň zauvažoval o pozvánce lukkiho na nějaký zdejší sraz. Zkus překonat tu bariéru, nějaký počáteční ostych a podobně. Nemáš co ztratit ale naopak můžeš jenom získat, například sebedůvěru a pocit že být gay není zase až tak nic hrozného a mimořádného nad čím by se měl člověk zbytečně trápit. Nevím, nějak mě nenapadají vhodná slova jak to vyjádřit, vím ale že by se Ti jistě ulevilo a pomohlo by Ti to. Sám píšeš že potřebuješ své tajemnství s někým prodiskutovat.
Máš obrovskou výhodu že budeš věkově mezi svými vrstevníky, takže není se čeho bát. A proč to píšu? Já jsem se loni v létě odhodlal k podobnému kroku a jel jsem na stanování které pořádal sice jiný server než tento, ale i tak jsem tušil že mnoho účastníků bude oproti mě o mnoho a mnoho let mladších. Loni mě bylo padesát a tak jistě chápeš kolik asi desítek otázek jsem si v duchu pokládal když jsem se k tomu rozhodl, napadalo mě sto důvodů proč raději zůstat doma a ani jeden pádný důvod proč doma nezůstat. Přesto jsem jel a můžu říct že jsem nelitoval ani na vteřinu....

Jinak pokud jde o tvou kamarádku, stejně jako ostatní i já to vidím tak že nebude překvapená ona, ale víc budeš překvapený Ty její reakcí. Neboj se toho, nenuť se za každou cenu a nech tomu třeba čas, ale na druhou stranu zbytečně neúměrně dlouho to neodkládej. Uvidíš až to budeš mít za sebou jak se Ti uleví.

youngman napsal:
......Jenom jsem chtěl vyjádřit, že to lidé s homosexuální orientaí nemají ve společnosti tak lehké a musí se vypořádávat s předsudky a nepochopením podstaty věci částí společnosti. A já osoběn z této skutečnoti mám strach Sad. Nejvíce se mi tu líbilo stanovisko, že jediné, co je všem gayům ve skutečnosti společné, je jeich orientace na stejné pohlaví, jinak se jendná o naprosto běžného člověka. Bohužel ne všichni to tak chápou Sad.

Tohle platilo před mnoha lety když jsem byl ve tvém věku. Řekl bych že dnes je situace nesrovnatelně jiná a tak trochu si troufám tvrdit, že ty předsudky máme někdy spíše my gayové. Myslím tím předsudky ohledně našeho okolí, stydíme se nebo bojíme říct "já žiju s přítelem, partnerem, klukem, chlapem..." protože si sami sobě říkáme že to "není tak úplně normální protože normální by bylo žít s holkou jako většina..." a často mylně se domníváme že v těch předsudcích žije naše okolí které nás odsoudí, nepochopí to atd... Přitom situace je dnes taková že většině lidí je to při nejmenším úplně jedno a nijak se nad tím nepozastavují, to jenom my máme "divný" pocit a to je špatně! Chce to trochu více sebevědomí, nejdříve já sám musím být vnitřně smířen se svou orientací a přesvědčen že to nic nenormálního není, teprve pak přestanu své okolí pozorovat a mít různé pocity jako že se na mě koukají divně a podobně.

Víš, loni jsem si našel přítele který byl z úplně jiného kraje, koncem roku jsme koupili byt a já se těsně před Vánoci odstěhoval 150km daleko (láska je mocná čarodějka Wink ). Jiřík měl za sebou 20let života s partnerem, tedy že je gay o něm samozřejmě už dávno ví úplně každý, počínaje sousedy až přes lékaře, úřady, spolupracovníky v zaměstnání (pracuje jako výpravčí u ČD) atd. atd... Ovšem pro mne to bylo něco zcela nového, já jsem svůj CO prodělal teprve loni a do té doby jsem se s tím nikomu nesvěřoval a nikdo to o mě nevěděl. Za ten rok co žijeme spolu jsem ale poznal že skutečně není čeho se bát. Tím že jsem se přestěhoval, musel jsem absolvovat například různá vyřizování na úřadech kde musíš říct pravdu, na zvonku/schránce/dveřích máme svá jména takže je každému jasné že tu žijí dva chlapi, když jsem potřeboval se tady zaregistrovat u nějakého lékaře tak se Jiřík zeptal toho svého zda by vzal jeho partnera - odpověď byla samozřejmě ať přijde takže jsem tam šel a vůbec jsem si nepřipadal divně že jsem gay, naopak se sestřičkou i lékařem si vždycky bezva poklábosím když tam přijdu, zeptají se jak se máme atd... Stejné je to se zubařkou (do ordinace chodíme vždy spolu oba najednou Smile ), u kadeřnice která o nás taky ví že žijeme spolu a bezva vždy poklábosíme... Navštěvujeme se s mnoha známými od Jiříka z práce a jsou to super lidi, když já za ním přijedu do práce a přijde třeba i někdo cizí, každý automaticky ví že patříme k sobě a nemám vůbec žádný blbý pocit...
Já jsem si zde samozřejmě musel najít zaměstnání protože dojíždět 150km do svého původního bydliště nebylo možné. Z toho jsem měl nepatrně strach ale i zde byl naprosto zbytečný. Lidi jsou zvědaví a tak po nějakém čase když přišla řeč tak mě šéf povídá ".. člověče ty jseš tajemnej jako hrad v Karpatech, přece jsi se sem neodstěhoval takovou dálku jen tak, našel sis tu babu... nebo chlapa??" Shocked Very Happy . Jsou i jiné situace kdy prostě neutajíš že žiješ s chlapem, např. žena mého jednoho spolupracovníka má pedikůru a tak jsem se zmínil že mě trápí kuří oka, dopadlo to tak že k ní s Jiříkem chodíme společně oba každý měsíc, vždycky poklábosíme co kdo doma vařil a tak různě... Takže i moji noví spolupracovníci už postupně zjistili co a jak a nezaznamenal jsem jediný sebemenší problém, naopak jsme naprosto skvělá parta. Neříkám prostě v práci už žádné neutrální "moje druhá polovička" ale rovnou řeknu Jirka....
Je potřeba to někdy brát taky s humorem, například když někdo řekne že je dneska zima tak řeknu ... no jo, mě taky a to jsem přitom teplej... Very Happy Very Happy

Jsem se rozkecal možná zbytečně moc, různých situací bych mohl popsat spousty a spousty. Tak snad aspoň nějakou humornou na konec: když nám moje dospělá dcera píše SMS tak píše "ahoj tatínkové moji...." Laughing . Můj Jiříček se pro ni stal stejnou vrbou jako já její táta, když má nějaké trápení přijde s tím s naprostou samozřejmostí stejně tak za mnou jako za Jiříkem. Její přítel ani jeho rodina taky neřeší že je jeho budoucí tchán gay....
Omlouvám se za dlouhé psaní, víš chtěl jsem jenom na pár příkladech ze života ukázat a říct to samé co už tu napsali kluci, že naprostá většina lidí to vezme úplně normálně a není z čeho mít zbytečně přehnané obavy. Samozřejmě že ne všichni to chápou, ale takoví jedinci se najdou všude ať se jedná o jaký-koliv problém. Jak napsal Vodafone, většinou to jsou lidi kteří ani nestojí za to aby ses jimi zabýval.

Přeji hodně štěstí, síly a odvahy.... Wink
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 12:53 am
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: smíření se... Citovat

Vypadá to, že se nacházíš ve stádiu: "Proč zrovna já nemůžu být normální?"

Na to je těžká jakákoli pomoc a jediným lékem může být čas. Mě osobně tahle otázka trápila celé dětství. Mám totiž vrozenou vadu, která se naplno projevila až v první třídě základní školy. Táhlo se to se mnou více méně celou povinnou školní docházku a bylo to mockrát, co jsem si pokládal otázku "Proč zrovna já musím být ten poslední?" Nakonec jsem zjistil, že jsou zase jiné věci, ve kterých vynikám a to mne trochu uklidnilo.

No a když už jsem byl srovnán s zdravotním postižením, srovnání se s androfilií bylo o poznání snazší. Nejprve jsem si to vysvětlil tak, že neštěstí nechodí nikdy samo. Dnes už "to" dokonce ani neberu jako neštěstí, prostě jen další vlastnost...

------------------------------------------------------
Taky se vám stává, že se pustíte do obsáhlého příspěvku a v půlce zjistíte, že vlastně nevíte, proč ho píšete?
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 12:32 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: To youngman: Citovat

youngman napsal:
...já vím, že jsem gay, ale jsem z toho porzatím dost nešťastný Crying or Very sad

Proč vlastně? Bojíš se reakce okolí? Nerad se jakkoliv odlišuješ od průměru? Máš strach, že zůstaneš na věky sám? Toužíš po rodině? Všechno dohromady? Co nejvíc? Konec výslechu. Wink
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 12:29 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: To youngman: Citovat

Martin napsal:
Na jednoduchou otázku dostaneš od kluka jednoduchou odpověď, zatimco ženská se ti rozpovídá okamžitě.

Já to říkam pořád, že chlapi jsou divný... Confused
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 12:27 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

youngman napsal:
To jsem celý já, moc o věcech přemýšlím Rolling Eyes Někdy si opravdu přeju, abych byl, co se týče intelektu, podprůměrnej, takovéto věci vůbec neřešil a radoval se z drobností (jako např. že jsem si koupil nějakou stupidní prkotinu). Dneska když se setkám s někým, kdo je tak trochu jednodužší (nemyslím to nijak hanlivě nebo pohrdavě), ale zároveň si užívá života a je spokojený, tak mu závidím a říkám si jestli by mi nebylo lépe.

Člověče... Jak já ti rozumim! Rolling Eyes Občas si říkam, že by mi asi prospěla lobotomie... Confused
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so listopad 17, 2007 12:25 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

youngman napsal:
... Je také otázka jak je to myšleno s tou citovou náklonností. ... Je pravda, že mám jednoho kamaráda, se kterým si velice dobře rozumím a dovedu se s mím bavit takřka o čemkoliv (sexuálně mě však (naštěstí -> mám ho rád jako kamaráda) nepřitahuje), ale s holkama si po citové stránce rozumím lépe (když člověk potřebuje něco osobnějšího probrat), příjde mi totiž že jsou otevřenější, lépe se vcítí do nějaké situace atd. Hodně gayů říká, že má spíše kamarádky, že si s nimi lépe rozumějí, asi ani já nejsem v této oblasti vyjímka.

Rozlišoval bych jistou "blízkost", kterou třeba já osobně můžu pociťovat k člověku bez ohledu na pohlaví, a "touhu", kterou jsem vždycky zažil jenom ve vztahu ke klukovi. Taky mam víc kamarádek než ht kamáradů - mam je rád, skvěle si spolu rozumíme, řekneme si spolu věci, který s nikym jinym ne, je mi s nima fajn... Ale netoužim po nich. Čas od času prostě potkam kluka, kterej mě okouzlí, kterej mě přitahuje... A vůbec to nemusí bejt (jen) fyzický, naopak. Přeju si mu bejt nablízku, poznávat ho, nemůžu z něj spustit oči, visim na každym slovu, co řekne... Prostě je v tom rozdíl. Wink
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá listopad 16, 2007 11:26 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

To bright:Je to skutečně potřeba vysvětlovat?

Je to citát vysvětlující komplikovanost lidských citových hnutí.

Hm, copak není citová náklonnost (k osobám stejného pohlaví) obvyklým opisem homosexuality? Výlučnost není nikdy normální. Jako heterák si svoje nevědomý hm impulsy nesexuálně kompensuješ mezi kámošema (nebo agresí, jáko náckové a podobný davový hnutí, atp..).

To youngman: Jo, ok, jsi z toho nešťasntej.... Proč?
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá listopad 16, 2007 11:24 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Citovat

bright napsal:
Být gay je úplně stejná životní tragedie jako být heterák. Wink

díky brighte za povzbuzování, až si toto budu také říkat, tak už mi bude fajn
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá listopad 16, 2007 11:22 pm
Autor Zpráva
youngman
uživatel++


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 290

Předmět: Re: To youngman: Citovat

Martin napsal:
No jednak je fajn, že sis připustil, že bys mohl být gay.

Tak pozor, aby nedošlo k nedorozumnění. Já si nepřipustil, že bych mohl být gay, já vím, že jsem gay, ale jsem z toho porzatím dost nešťastný Crying or Very sad
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 4 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist