Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Volný čas architektura
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

út říjen 30, 2007 10:17 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Mně se ta knihovna docela líbí... nejsem architekt, ale přijde mi to jako povedená postmoderna.

Už jsem o tom mluvil s jednou kamarádkou v neděli - když se podíváte na Prahu od Hradu, vidíte stavby gotický, renesanční i barokní tj. vzdálený od sebe v čase několik set let. Podivejte se kousek nalevo, a vidíte ty brutální paláce, který nechala První republika postavit na břežích Vltavy (ministerstva dopravy a průmyslu, a právnická fakulta), dalších pár set let, nehledě na starší Rudolfinum, protože neobarokní stavba se do pražského panorama vlastně taky moc nehodí, že....

Praha je podle mě zajímavá svojí rozmanitostí. Nikde jsem vedle sebe neviděl tak různý stavby. Nechápu, čim by nová knihovna mohla narušit pražský panorama, nebo snad dokonce ohrozit památkovou rezervaci.... Confused Jak bohužel říká Vůdce, tedy pardon, pan profesor. Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út říjen 30, 2007 7:43 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Upřímně, já si Prahu bez té stavbu už ani nedokážu představit. Very Happy

Když se to vezme kolem a kolem, tak z objektivního hlediska jsou Eiffelova věž jen hromada železného šrotu, Opera v Sydney pouhá skrumáž nadbytečných střech a hlavní věž sv. Víta spatlanina stavebních slohů, ale přesto jsou symboly svých měst.

Zajímalo by mě, kde byli všichni ti samozvaní kritici architektury, když se stavěly "skvosty" Prahy jako např. hotel Don Giovanni nebo ta bezejmenná ohyzdnost na rohu Karlova náměstí a Resslovy ulice...

Nejhorší je, že o realizaci takové veřejné stavby, která má reprezentovat nejen naši metropoli a zemi, ale hlavně naši dobu, budou rozhodovat lidi, kteří si sami nechali postavit nevkusné domy, plné zlacených ozdob, obloukových překladů, lodžií, plastových dveří, fialových střech, cementových prefabrikovaných plotů a smaragdových zeravů. Sad
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út říjen 30, 2007 7:09 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: architektura Citovat

Co si myslíte o projektu nové Národní knihovny na Letné Question

Já bych si pro Národní knihovnu představoval nějakou reprezentativnější stavbu Confused Na druhou stranu musím uznat, že kaplického návrh je docela zajímavý Idea Pokud by se nakonec rozhodli "chobotnici" postavit, tak se rozhodně řetězem na Letné přivazovat nebudu Very Happy
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 3 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist