Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Volný čas architektura
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

st listopad 07, 2007 12:36 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Zažil jsem na vlastní kůži lesk i bídu českých nemocnic. Na jedné straně perfektní péče špičkových oddělení, na druhé straně lhostejnost k nemohoucímu pacientovi na normálních odděleních.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 07, 2007 12:18 am
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

O nemocnici na Vinohradech mi ani nemluv. Několikrát jsme je upozorňovali že má děda vysoký tlak a že by mu měli po operaci pořádně obvázat nohy tlakovými obvazy. Jako by ty idioti byly hluchý nebo co, vyprdli se na to a do dvou dnů měl děda embólii, samozřejmě fatální. Soud jsme nakonec vzdali. Celkově je vinohradská nemocnice příšerná, ostatně jako většina českých nemocnic. Díkybohu že jsem v žádné nikdy nemusel ležet, to už radši v márnici!
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 06, 2007 10:24 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Adam: Někteý vypadají i docela dobře, ostatně velká část jich je z první republiky. Já mám osobně rád kachlíkárnu na Karláku. Jinak je příjemná i nem. Na Homolce.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 06, 2007 10:19 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Ze svého okolí znám minimálně tři případy, kdy v nemocnici někoho postupem non lege artis doslova dorazili. Především pro starší pacienty je nemocnice často jen trochu krutějším hospicem. (třeba Vinohradská) Dobře si vzpomínám, jak jsme museli doktory doslova nutit do vyšetření, když byl děda v nemocnici. A teprve potom, co tam přijel strýc a doslova seřval personál (to on umí skvěle) se to někam hnulo. Ani si nechi představit, jak skončej ti, co nemají dostatečně bojovné potomky. Takže bych si moc nedělal iluze, je sice pěkný, že se někomu povedla v IKEMu nějaká náročná operace, ale v normálních orcinacích je to stále děs a hrůza.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 06, 2007 10:08 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

To Lukki:
Lidi (tj. pacientská veřejnost) mají neustále pocit, že tělo a jeho nedostatky a dyskomforty (nemoci) fungují podle tabulek a že zdraví je něco, čeho je možno dosáhnout jednou injekcí, když se objednají k praktikovi, a když už je vysloveně oheň na střeše, tak se dokopou do nemocnice a že doktoři mají někde v plášti schovanou kouzelnou hůku nebo univerzální recepis, který zázračně zapůsobí a chromý odejte ze špitálu zdráv. Tak to ale není. Tělo je složitá biochemická mašinérie, které nikdy nikdo zcela neporozumí a doktoři se můžou jen snažit. Ani sebelepší doktor nemá patent na neomylnost. Říká se, že 50 % chorob je psychosomatických (viz babička), asi 30 iátrogenního původu (způsobené rozhodnutím lékaře - prostě jeden prášek třeba vyléčí něco, ale něco jiného nastartuje) a až ten zbytek připadá na ty "klasické" nemoci jako zánět žlučníku, cholera, mor, rakovina a tak. Samozřejmě není doktor jako doktor, ne všude je sehraný pracovní tým, velká část doktorů jsou zakrnělá netalentovaná nedovzdělaná telata bez špetky progrese a invence a rozhodně nepoužívají mozek a celkově není nemocnice jako nemocnice. Nemůžeme čekat, že hospital v Liberci bude jako Mayo Clinic.
Btw. při zlomenině tibie je jen ztráta krve se 500 ml (Nikome, pomoc?!) a dá se na ni umřít celkem často. A to ani nemluvím o femuru.

Zpět k tématu: všimli jste si, jak jsou české socialitické nemocnice nevábně architektonicky působící? Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 06, 2007 9:23 pm
Autor Zpráva
Lukki
uživatel++


Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 245

Předmět: Citovat

To Wítek: Divný je teda to, že když tam moje babička jela s bolestmi zad upadla do komatu, ze dne na den. Přestala chodil a rok byla na lůžku... Prej jsme za to mohli dokonce mi, že jsme ji prej psychicky zdeptali tím, že jsme jí řekli, že už jí nechceme doma, a že už se domu prostě nevrátí... Prostě hnus...
Nedávno tam umřela jedna maminka, což neni tak nenormální, ale přišla tam se sice těžkou, ale zlomeninou nohy...

Takže každý, i laik, si dokáže odvodit, co je to za "nemocnici"....
_________________
Psychologist: Do you have anything to say?
Justin:I like dick. I wanna get fucked by dick. I wanna suck dick. I like sucking dick. And i'm good at it too.
Psychologist: Well, that's a start.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 06, 2007 11:34 am
Autor Zpráva
Wítek
guru+


Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 721
Bydliště: Brno-Bystrc popřípadě Polička

Předmět: Citovat

AD Lukki :
Myslím že přeháníš tohle by si žádná nemocnice nevzala na triko nějaké zabíjení. Confused VIZ Havlíčkův Brod a Heparin na všechno se příjde a pak má nemocnice velký problém aby pacienti neodmítali jejich služby.
_________________
------------------------------------------------------
Motto : Bereš a dáváš, tak i já budu dávat a brát.

Umím být bez sebe (radostí), sám sebou (Wítkem), i ve dvou ale ne sám (mám Jirku).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po listopad 05, 2007 8:22 pm
Autor Zpráva
Lukki
uživatel++


Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 245

Předmět: Citovat

Re Martin: To jsi ještě neslyšel o Děčínské "nemocnici". Tam na férofku zabíjej lidi.. A nikdo s tím nic nedělá. O všem se už dlouhou dobu ví, ale nikdo nedokáže nic změnit. Radši jezdit do Ústí. Tam je to spíš jako z bláta do louže, ale aspoň něco...
_________________
Psychologist: Do you have anything to say?
Justin:I like dick. I wanna get fucked by dick. I wanna suck dick. I like sucking dick. And i'm good at it too.
Psychologist: Well, that's a start.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po listopad 05, 2007 6:39 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Já bych teda řekl, že názory na Prahu jsou asi spíš odvozený od toho, jestli někomu vyhovuje nebo nevyhovuje život ve velkoměstě - čimž myslim ten ruch atp. Oni totiž i ti feťáci, bezdomovci a prostituti/ky (který jsou určitě i v Brně a Ostravě) jsou od toho neoddělitelný. Ale to mluvíme jenom o záporech - život v takhle velikym městě má i výhody. Asi bych to shrnul slovy větší možnost výběru - školy a nemocnice (z nichž některý jsou nejlepší v zemi), restaurace, obchody, ohromný možnosti v oblasti volnýho času atd.

Nehledě na to, že Praha je jedním z nejzelenějších měst, což se určitě při dopravě do centra a zpátky přehlídne, ale stačí se podivat na mapu.

Ad krásný místa - každej by si tu něco našel a nemusí to bejt zrovna v centru... Smile

PS: Opravdu bych nikomu nepřál potřebovat v Liberci pohotovost, po hodině jsme našli ten jejich jeden špitál, přičemž ve vrátnici (ne na příjmu, tam nebyla ani noha) se na mě ten dědek díval jako na osobu z neznámé a záhadné krajiny, kde zdravotnictví funguje na odlišných principech, a sestra mi sdělila důležitou informaci, že musela probudit pana doktora, což by mě překvapilo i v Dolní Knícnici, natož ve stotisícovym městě, nota bene jsem eště nepotkal člověka, kterýho platěj za spaní. Výsledek - předepsané léky jsem si mohl vyzvednout až v 10 ráno, protože pohotovostní lékárna tam není. Děs.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po listopad 05, 2007 12:59 am
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Po Praze je super chodit v noci, když už turistů není tolik a chytá to takovou tajemnější atmošku
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po listopad 05, 2007 12:25 am
Autor Zpráva
Wítek
guru+


Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 721
Bydliště: Brno-Bystrc popřípadě Polička

Předmět: Citovat

V noci se těžko hledá i to hlavní Embarassed
_________________
------------------------------------------------------
Motto : Bereš a dáváš, tak i já budu dávat a brát.

Umím být bez sebe (radostí), sám sebou (Wítkem), i ve dvou ale ne sám (mám Jirku).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po listopad 05, 2007 12:05 am
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Jenom dodávám, že tím zapadlým nádražím myslí Wítek to Hlavní.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne listopad 04, 2007 7:27 pm
Autor Zpráva
Wítek
guru+


Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 721
Bydliště: Brno-Bystrc popřípadě Polička

Předmět: Citovat

Ad Adam a Nikom:

Praha je určitě místy taky krásné město bohužel já i Nikom ta krásná místa buď neviděli v kouři smogu nebo nám zavazeli turisti. Pak se nesmíš divit že se nám Praha nelíbí.

A nikomu nepřeju noční běh po Praze když nemůžeš najít nějaké zapadlé nádraží. Skupinky Romáků čekající na své oběti v zapadlých uličkách atp. zrovna krásu Praze nepřidávají. Ještě že jsem tenkrát potkal bezďáka který mi poradil cestu Smile
_________________
------------------------------------------------------
Motto : Bereš a dáváš, tak i já budu dávat a brát.

Umím být bez sebe (radostí), sám sebou (Wítkem), i ve dvou ale ne sám (mám Jirku).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne listopad 04, 2007 6:50 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Adam napsal:
Nikom: Praha je náhodou docela hezké město.... kdyby tam nebylo tolik lidí, bordelu, aut, smradu..... Přece ani ty nemůžeš být takový vesnický pohůnek, že bys tam aspoň občas rád nezajel Wink


Kdyby nebylo v Praze tolik lidí, bordelu, aut a smradu (mimochodem zapomněl jsi na bezdomovce a feťáky... nebo jsou obsažení v těch lidech?), tak to není Praha, ale úplně jiný město.
Asi ten vesnický pohůnek vážně budu, protože tam fakt nejezdím rád.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so listopad 03, 2007 3:48 pm
Autor Zpráva
koltko
uživatel+


Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 132
Bydliště: Prag an der Moldau

Předmět: Citovat

... nejvíce mě kolem nové knihovny zklamal postoj města. Po zveřejnění vítězného návrhu jsem v jednom rozhovoru položil magistrátnímu poslanci otázku, jak se mu líbí nový návrh Národní knihovny. Tenkrát se nad objektem rozplýval, mluvil o stavbě jen v superlativech a v závěru konstatoval, jak je hrdý, že tato futuristická stavba vyroste právě v hlavním městě a těšil se z toho, jak se stane novou pražskou atrakcí.... Prázdniny uplynuly a ten samý poslanec je dneska velkým bojovníkem za to, aby Kaplického knihovna na Letné nestála... Zpívá přesně tak jako jeho kolegové straníci...
btw.1 - je velmi zajímavé, jak velkou podporu má tato stavba ve světě knihovnickém. Přestože jsou knihovníci národ velmi konzervativní, budovu téměř všichni – i ti staří – přijali s velkým nadšením. Nikdy bych to do nich neřekl
btw.2 - už se těším, jak se na zár let podívám z blobího oka na Staré Město pražské
btw.3 - jedním z výběrčích projektu byl také zástupce naší minority Laughing
_________________
Das ist für mich böhmisches Dorf...
Nic po mně raději nechtějte. Všechno slíbím, nic nesplním...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 7:09 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Bourání Citovat

V centru mě nic moc neuráží, sídliště už jsou ale jiná věc. Sídliště a periferie s "domkama na klíč", nebo podnikatelskym barokem, jsou hnus - zapálit, nebo obehnat ostnatym drátem a udělat z toho arbeitslager.

Prosil bych si ovšem vyjímku pro jižák, mam tam dost hezkých vzpomínek Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 5:35 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Tak už se nedivím jeho odporu k EU. V době jeho početí v září 1940 musel v kinech běžet týdeník o projevu řísského ministra propagandy k 34 vybraným českým novinářům. Cituji:
"...právě tak, jako dnes pohlížíme zpět s jistým úsměvem na rozdílnosti mezi německými státečky o rozměru "půl korce horizontu" ze čtyřicátých a padesátých let minulého století, budou se během padesáti let pokolení, jež nás budou následovat, s jistým pobavením dívat na spory, které se momentálně v Evropě politicky odehrávají. Budou vidět v "dramatických konfliktech národů" mnoha malých evropských států pouze rodinné rozmíšky. Jsem přesvědčen, že během padesáti let se nebude myslet pouze v (pojmech) zemí - mnoho dnešních problémů pak úplně vybledne a mnoho z nich toho nezbude; bude se pak myslet v (pojmech) kontinentů a evropské myšlení budou naplňovat a budou jím hýbat možná mnohem větší problémy.
V žádném případě si nesmíte myslet, že my, pokud zavádíme v Evropě jistý proces pořádku, to děláme proto, abychom jednotlivým národům zkrátili život. Podle mého názoru se musí pojem svobody nějakého národa uvést do souladu se skutečnostmi, před kterými dnes stojíme, a s jednoduchými otázkami účelnosti. Tak jako v rodině nemůže mít jeden její člen právo rušit trvale svou sobeckostí její vnitřní mír, tak nemůže ani jednotlivý národ v Evropě mít natrvalo možnost stavět se proti všeobecnému procesu pořádku."

_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 5:19 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Pan Profesor a Brouk Pytlík Citovat

bright napsal:
Kdo ví, kde byl počat Laughing

To se možná neví ani u jednoho z nich.
Možná po tom zatím nikdo nepátral a nikdo to neřešil.
Dostupná literatura o tom mlčí Laughing
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 5:06 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Kdo ví, kde byl počat Laughing
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 5:02 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Chobotnice a ostatní Citovat

Chobotnice samotná se mi moc nelíbí. Připadá mi jako mládě nějakého vesmírného tvora, který letěl kolem a mládě tady zapomněl. Jiná věc je ta, že naprosto nerozumím architektuře. A že možná i jiné stavby, které my teď bereme jako naprosto normální, vzbuzovaly kdysi pozornost a připomínaly vesmírná monstra. V každém případě se necítím být povolaná rozseknout chobotničinu hodnotu.
....
Slyšela jsem, že v chobotnici by bylo daleko lépe postaráno o knihy, nějaká klimatizace a tak, a že by tam tak strašlivě nechátraly jako v Klementinu. Jeden můj kamarád kdysi v Klementinu pracoval a líčil horory, jak vzácné tisky plesnivějí a některé se úplně zničí, nehledě o několikacentimetrových vrstvách prachu, které jim možná taky nepřidají. To by byl plus pro chobotnici.
....
Rozumím vcelku tomu, proč se někdo brání jejímu umístění na místo, kde bude vidět odevšad - taky nevím, jestli mají být dominantami Prahy zrovna obludné nové mrakodrapy na Pankráci, Žižkovský vysílač, Pakul a chobotnice. Nechápu ale, že se všichni "probudili" až teď, kdy ta soutěž proběhla, a začali do toho kecat. Pokud jim to tak vadí, tak se asi měli ozvat o něco dřív. (To vůbec nemluvím o tom, že politici jsou laici, kteří tomu taky nerozumějí - teda kromě Pana Profesora, který rozumí úplně všemu a k dokonalosti brouka Pytlíka mu chybí jen to, že se nenarodil v biografu Wink .) Dovedu si totiž představit, že navrhování takové stavby se samozřejmě dělá v kontextu toho, kde bude stát, takže chobotnice v Brně, Letňanech nebo cojávímkde by byla možná trošku nebo úplně jiná. A začít si takhle vymýšlet po uzávěrce té soutěže může bohužel znamenat to, co říkal Kaplický, že taková soutěž u nás byla první a možná taky poslední. (Vůbec bych se nedivila, kdyby si další odborníci podobné aktivity odpustili a moc se k nám nehnali, když vidí tohle.) A že z toho celého bude akorát mezinárodní ostuda. To bych radši viděla na Letné tu chobotnici.
....
Zbourat bych nechala hlavně ty monstrbudovy na Pankráci ("dvojčata" a ještě před postavením obří nákupní centrum.)
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 4:50 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

ohledně těch sídlišť musím uznat, že když se k praze přijíždí po D1, je ten pohled naprsoto skličující a depresivní.

a tančící dům jsem ještě v životě neviděl a to jsem v praze už čtvrtým rokem
_________________
Welcome to the generation where "Fuck Y'all" is no longer a dismissial, its an invitation.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 3:53 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Nikom: Praha je náhodou docela hezké město.... kdyby tam nebylo tolik lidí, bordelu, aut, smradu..... Přece ani ty nemůžeš být takový vesnický pohůnek, že bys tam aspoň občas rád nezajel Wink

Chobotnici rozhodně ano. V současné podobě a na Letnou. Odmítám jezdit pro knihy na jakoukoliv periferii, třeba do Letňan. A taky chci vidět, jak se Bém kysele šklebí a jak se Klaus poutá k bagru.....

V Praze bych vymyzal z povrchu zemského OC Letňany, OC Nový Smíchov, OC Palladium, sídlo Národní banky (už jen z principu), všechna sídliště, protože nikdy neměla vzninout a Tančící dům. Na ten jsem si už celkem zvykl, ale pořád narážim hlavou do těch nepraktických betonových pilířů, které bez ladu a skladu vybíhají do chodníku. Kromě toho ta budova nemá kanalizaci, nedá se v tom chodit, větrat, pracovat, nefunguje tam klimatizace atd. Doporučuju navštívit uvnitř nebo bydlet hned vedle.

...... Určitě by se našlo i něco dalšího.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 3:29 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

Nikome, mě se ten zelenej chrchel náhodou líbí. Právě tím, že je tak atypický, žádná nudná šeď,...
_________________
Welcome to the generation where "Fuck Y'all" is no longer a dismissial, its an invitation.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 12:06 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Pro mě je Praha divná a nepochopitelná. popravdě její panoráma je mi ukradený a myslím, že toho tak moc moje už dost strašný pocity zhoršit nemůže.

Líbí se mi ale, že se o Národní knihovně hovoří. Když někdo nakreslí takovej zelenej chrchel a myslí si, že ho všichni bez mrknutí oka přijmou a budou se mu klanět, tak je naiva naivní. A když je to celosvětově uznávaný architekt, tak je to celosvětově uznávaný naiva.
Spíš si myslím, že to byl záměr. Jde tu přece o to upoutat pozornost. Do teď spousta lidí vůbec nevěděla, že nějaká národní knihovna je. Takhle má ta instituce reklamu jak blázen.

Osobně mi přijde důležitější, jak je ta budova řešená uvnitř. Jestli by se mi jako knihovna líbila.

Co ovšem považuji za velmi nešťastné je vměšování tam toho blba a jeho nohsledů.

Z našich měst bych odstranil všechny nonstopy. Ty červený čísla jsou strašný. Hned bych měl lepší pocit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 11:39 am
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: demolice Citovat

Manuel de Falla: Já bych (po dostavbě městského okruhu) rozhodně zrušil severojižní magistrálu. Doufám, že dojde alespoň k realizaci projektu na "zklidnění Václavského náměstí".
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 10:52 am
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Chobotnička je úžasná. Napřed jsem se trochu lekl, ale postupem času jsem jí přišel na chuť.

Zbourat: budovu bývalého federálního shromáždění a parkovací barák, aby budova státní opery získala zase trochu místa

na novým smíchově ten rohovej ING barák

jinak nesouhlasim, že všechny baráky nového smíchova jsou hnusné, tuhle jsem úplně obdivoval jak je jeden z nich úžasně zakomponovanej
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 9:05 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

I vy Neroni! Laughing Laughing
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 4:19 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Radši ji zbouráme... Citovat

Manuel de Falla: Co byste v Praze (nebo v jiném "městě" - ale za přespolní já mluvit nechci) nechali bezodkladně zbourat?

Nick Guest: Vnější část Smíchovského nádraží. Magistrálu mezi Václavákem a Muzeem. Křižovatka magistrála x nádraží střed - Seifertova, která je úplně mimo(úrovňová). Sochy na Senovážném náměstí, když už bych byl v těch končinách Smile. Husákovo i Hušákovo ticho. Korona Centrum na Karláku, nebo jak se to jmenuje. Four Seasons (i když se snažili). Paneláky na Žižkově - souhlas. V bujaré náladě bych pomýšlel i na Pakul (ale si bych mu nakonec udělil milost). Okolí M Vltavská. Třetinu až polovinu supermarketů - v některých částech Prahy. Howgh.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 3:42 am
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Tady se asi kontroverzí nedočkáme (knihovna se mi taky líbí). Zkusme to tedy vzít odjinud, když iž to téma máme v nadpisu postavené takto široce. Co byste v Praze (nebo v jiném "městě" - ale za přespolní já mluvit nechci) nechali bezodkladně zbourat?

Já na první místo stavím brightem zmíněnou budovu na Karláku, dále navrhuji kobercové bombardování satelitních předměstí splácaných dílem z katalogových domů na klíč, dílem z výtvorů fantazií porevolučně zbohatlých dřívějších řezníků, hospodských apod. Pak přijdou na řadu paneláky na Žižkově i s hotelem Olšanka. Ohyzdný konglomeřát stylově vzájemně nesouvisejících budov tvořících tzv. "Nový Smíchov" ...

Tak! A teď se jdu vydýchat.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 31, 2007 3:07 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Jana Machalická, kterou jindy ani nemusím, v úterý pěkně napsala do Lidovek cosi jako: "Jo, naruší to panorama... Jako kdyby ho například nenarušily už ty dvě svatovítské věže z 20. let minulého století, stylově úplně mimoběžné k epoše, v níž vznikly a evidentně neladící s barokní kopulí původní věže..." Blob od světově respektovaného autora nám přinese určitě větší respekt než třeba Proluka Myslbek - kromě těch staveb, o nichž psal už bright - a já bych ještě dodal: Hušákovo ticho. Zájezdy progresivních architektů bych posílal pod Barrandov (1. ulice vpravo) a do Jevan k bývalé vile Kellnerově (dovniř se prý nepouští).

Já sám jsem nad Kaplickým dost váhal, ale pozoruhodně jsem té stavbě přišel na chuť, zejména mi dost štve, jak ze z toho stává politika, předmět denního (!!) mediálního přetřásání a příležitost, které se nedokážou nechytit někteří komunální hobbiti, který se za celý svůj život zmohli na jednu stavbu ve styli podnikatelského baroka kdesi v Čerčanech.

Hradečáci, Poličáci a hlavně Brňáci, rcete, kdy se objevila nějaká tamní stavba v hlevních zprávách celoplošných televizí - a hned několik dnů po sobě. Ani nové brněnské nádraží to nebylo, stavba v řádeh podobně drahá... Strašnej, tenhle pragocentrismus,,, Evil or Very Mad

Krátce, jsem pro blob, hlavně když skončí na nesmyslná debeta, do níž se zapojuje každý blob, ehm, blb... Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 2 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist