Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Volný čas Zvířata a já
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

út srpen 28, 2007 12:40 pm
Autor Zpráva
Tomáš
guru


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 685
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

koltko napsal:
to: Tomáš - výstavní, pěkné kousky... Mmch. říká se, že hafani jsou podobní svým páníčkům. Platí to i v tomto případě? Někdy jsou si lidi se svými miláčky podobní natolik, jako by byli z jednoho vrhu. Very Happy


Souhlasím s brightem, že jsem v něčem podobný všem třem, ale to se týká spíše vlastností než fyzického vzezření. Želbohu nejsem tak roztomilý Sad

Waky napsal:
To jsem nevěděla, že máte čistokrevný kočky
Britský modrý jsou krásný vždycky, Váš Andy taky ... Cliff je siamák? Je taky moc hezkej.
A španělé jsou hezcí všichni, tudíž i Astorka. Tohle je navíc milá srandovní fotka.


No jo, všechno čistokrevný, až se před nima stydím Wink Cliff je ragdoll, kteréžto plemeno, pravda, pochází ze siamských koček.
Jeee, Vilibald byl nádhernej, snad taky někde vyštrachám fotku své potkanice Lilith, ta měla přírodní zbarvení.
_________________
You wear a mask for so long, you forget who you were beneath it.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 12:12 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

koltko: Tomáš je v něčem podobnej všem třem Very Happy
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 11:06 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Kocour a hlodavci Citovat


Tak tohle je Kryštof. Váží 7 kg a říkáme o něm, že je to největší kocour ve střední Evropě (Tomášův britský modrý je zajisté větší, ale to je rasou ... Kryštof je obyčejný mourek a ti bývají menší). O nějaké kočičí ladnosti si můžeme nechat jen zdát, Kryštof je jako tank a porazí všechno, co mu stojí v cestě. Zničil mi dokonce barevnou televizi, kterou shodil ze skříňky na zem. Nechápu, jak se mu to povedlo.


Tohle je potkan Vilibald. Narodil se s černýma flekama a asi v půl roce zbělal. Byl hrozně milej, hodnej a chytrej, suprový zvíře. Bohužel už je asi rok po smrti.


To je činčila, jmenuje se Gertruda. Je jí asi devět let. Bydlí v kleci se svou kamarádkou Muchly (taky činčila standrad).
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 11:00 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Psi Citovat


Tak tohle je Theodor, můj současný kokršpaněl, v době focení byl mladší. Teď mu je třináct a něco, je po mrtvici a je to starý dědek.


Tohle je Matěj zvaný Máslo. Taky kokršpaněl. Je bezpapírovej, byl docela drahý (3.500,-), což vzhledem k tomu, že vypadá jak vořech, je hodně - ale je to milé, hodné a čilé zvíře, tak toho člověk nelituje Very Happy Odstěhoval se s Pidihajzlíkem na Moravu. Nedávno mi donesly mé zpravodajské centrály, že je živ a zdráv a má se dobře, tak jsem ráda.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 10:29 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Wítkovi - fretka Citovat

Byla jsem se včera podívat v levných knihách a tam měli knížku o fretkách, tak jsem se do ní podívala, když jsem tady včera rozhazovala takový moudro o nich, a dočetla se stran kastrace, že je to trochu jinak, než jsem prezentovala včera:

- fretka/samec vypouští pižmo a značkuje. Totéž dělá nekastrovaný kocour, takže vím, o čem to je. Je to na emigraci. Nepomůže vylejt na lino půl flašky sava denně, to je tak strašnej puch, že se to ani nedá povsat slovy. Nejsem nijak zvlášť háklivá na zvířecí smrad (logicky, jinak bych asi neměla doma takovou zoo). Ale smrad z pižma, to ustojí tak možná člověk, který přišel o čich, a pak se jen diví, proč všichni prchají, sotva se zmíní o tom, že je chce pozvat na návštěvu.
Takže jestli Tvá fretka je samec, usoudíš patrně nutnost jej dát kastrovat po několika dnech v pižmovém prostředí.

-fretka/samice: pro ty může být kastrace nebezpečná (pro samce ne), takže se úplně bez důvodu nedoporučuje. Ale prý často trpí na poruchy říje, to znamená, že jim nepřestává a mají ji stále, a to se potom dát kastrovat musí, jinak umírají na chudokrevnost (asi vypouštějí nějaký krvavý sekret). Ale o tom ví více veterinář.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 10:21 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Tomášovi Citovat

To jsem nevěděla, že máte čistokrevný kočky Very Happy
Britský modrý jsou krásný vždycky, Váš Andy taky ... Cliff je siamák? Je taky moc hezkej.
A španělé jsou hezcí všichni, tudíž i Astorka. Tohle je navíc milá srandovní fotka. Very Happy
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 7:42 am
Autor Zpráva
koltko
uživatel+


Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 132
Bydliště: Prag an der Moldau

Předmět: Citovat

to: Tomáš - výstavní, pěkné kousky... Mmch. říká se, že hafani jsou podobní svým páníčkům. Platí to i v tomto případě? Někdy jsou si lidi se svými miláčky podobní natolik, jako by byli z jednoho vrhu. Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 27, 2007 10:48 pm
Autor Zpráva
Tomáš
guru


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 685
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Tak jsem si řekl, že bych sem mohl dát fotky zvířat, která nám okupují domácnost...
kocour Andy (britský modrý)
a ještě jednou z profilu Smile
kocour Cliff
a Astorka
_________________
You wear a mask for so long, you forget who you were beneath it.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 27, 2007 11:22 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Potkani a fretka Citovat

Wítek napsal:
Kastrace nikdy ... veterinářka mě upozornila že fretka bez kastrace může být pěkně divoká tak doufám že ta moje bude výjimka ...
AD Waki : Proč nemáš ty potkany u sebe ? Já přesně vím o čem píšeš měl jsem 2 a půl roku potkana albína Smile slyšel na jméno a poznal mě :-ú jsou opravdu chytří, jo a pokud má ten tvůj už nejakou kresbu tak o ni nepříjde takhle už zůstane Smile

Potkani nejsou dohromady, protože Nunu (má podle druhu - nunu-sfynx - i jméno Wink ) evidentně nenávidí všechno, co není jeho špriclík a jídlo, komunikace s ním by byla asi pro Eduarda poněkud zvláštní, když je slepej, jistý (spíš přidružený) důvod je ten, že Eduarda mám v obýváku a Nunu páchne tak strašlivě, že bych jim musela v tom případě měnit podestýlku asi obden, abych tam nepadla smrady, a hlavní důvod je ten, že od té doby, co po měsíčním zdánlivě bezproblémovém soužití zakousl do krku osmáčí samec druhého samečka (a prokousl mu tepnu, když jsem přišla z práce, bylo neodvratně po něm) - vůbec netuším, co se stalo, ale od té doby nemám odvahu dávat k sobě nějaké samce, kteří spolu nevyrůstali odmala. (Samozřejmě je možné, že se dopouštím "škatulkového schematismu" a někteří samci jsou třeba hodnější než samice, ale já jim do hlavy nevidím a to riziko smrti nebo vážného úrazu se mi zdá příliš velké). A o smrtelných útocích potkaních samců jsem už četla.
Náš předchozí potkan Vilibald měl taky takovouhle kresbu asi do roka, a pak mu zbělala, takže zbyly fleky velmi světlounce šedé. Byla jsem poučena, jak se ta mutace jmenuje, myslím, že harlekýn, ale nejsem si jistá a nemám teď čas to hledat, a ten má prostě "v popisu", že zbělá. Prý je jedna z nejčastějších, tak myslím, že Eduard zbělá taky.
....
Ad fretka: můžu se zeptat, proč tak jednoznačně odmítáš kastraci? Neměla jsem nikdy fretku, takže nemůžu podložit vlastními zkušenostmi, ale z doslechu z velmi důvěryhodných pramenů mám, že nekastrovaná fretka jednak strašně smrdí (a tím myslím, že smrdí z bytu až na chodu, i když se udržuje v čistotě, ne nějaký lehký závan) a trpí permanentním stresem z absence sexuálních aktivit, takže je frustrovaná, podrážděná, může být zlá a nevypočitatelná, a především tím trpí sama.
Můžu mít samozřejmě mylné informace, ale být Tebou, tak se poradím alespoň se dvěma veterináři a najdu si k tomu něco na internetu, tam je určitě nějaké chovatelské fórum nebo něco takového, než bych se definitivně rozhodla.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt srpen 23, 2007 10:21 pm
Autor Zpráva
Wítek
guru+


Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 721
Bydliště: Brno-Bystrc popřípadě Polička

Předmět: Citovat

Stonerock napsal:
Tomáš napsal:
Rekord, za jaký stihnou kastraci, je 5 vteřin, u člověka s kalhotama 7 Cool

Myslim, že tenhle fakt by šlo interpretovat tak, že kalhoty jsou zbytečný. Wink



Ježiši v co se to tady zase zvrhlo ? Kastrace nikdy ... veterinářka mě upozornila že fretka bez kastrace může být pěkně divoká tak doufám že ta moje bude výjimka ...
AD Waki : Proč nemáš ty potkany u sebe ? Já přesně vím o čem píšeš měl jsem 2 a půl roku potkana albína Smile slyšel na jméno a poznal mě :-ú jsou opravdu chytří, jo a pokud má ten tvůj už nejakou kresbu tak o ni nepříjde takhle už zůstane Smile


tak chovatelům zdar Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt srpen 23, 2007 1:00 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Tomáš napsal:
Rekord, za jaký stihnou kastraci, je 5 vteřin, u člověka s kalhotama 7 Cool

Myslim, že tenhle fakt by šlo interpretovat tak, že kalhoty jsou zbytečný. Wink
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st srpen 22, 2007 4:17 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

Tomáš napsal:
Manuel de Falla napsal:
Copak ti nestačí komando veverek?!? Shocked


Ne, teď, když jsou vycvičený, jde z nich strach. Stačí se podívat do jejich vyčůraných očíček - jsou jako dva černé korálky, chladné a bez slitování. A když si do toho něco brumlají pod vousky a mnou si pacičkama, je každému jasné, že si dělají zálusk na tvé "oříšky".

Rekord, za jaký stihnou kastraci, je 5 vteřin, u člověka s kalhotama 7 Cool


Začínám se bát Anxious
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st srpen 22, 2007 4:03 pm
Autor Zpráva
Tomáš
guru


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 685
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Manuel de Falla napsal:
Copak ti nestačí komando veverek?!? Shocked


Ne, teď, když jsou vycvičený, jde z nich strach. Stačí se podívat do jejich vyčůraných očíček - jsou jako dva černé korálky, chladné a bez slitování. A když si do toho něco brumlají pod vousky a mnou si pacičkama, je každému jasné, že si dělají zálusk na tvé "oříšky".

Rekord, za jaký stihnou kastraci, je 5 vteřin, u člověka s kalhotama 7 Cool
_________________
You wear a mask for so long, you forget who you were beneath it.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st srpen 22, 2007 1:26 pm
Autor Zpráva
Lukki
uživatel++


Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 245

Předmět: Citovat

Zviratka mam rad, ale nekdy je jich az az. To si predstavte dva malinky (teda jeden trochu prerostlej, ale nebudu kazit poentu) Yorksirsky teriery, jak si spolu hrajou, dovadej... to je to pekny. Ale kdyz jednou clovek prijde domu z pracea jediny co nalezne je rozkousana krabice, ktera je jeste k tomu vsemu roztahana po celym byte... a ja to musim uklidit driv nez prijde Mamka z prace, aby nebyla nas*ana jako ja... Takze bych je nekdy nejradsi zabil...

NR: Zvířata JO, ale ne doma Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st srpen 22, 2007 1:17 am
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Copak ti nestačí komando veverek?!? Shocked
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 20, 2007 12:26 pm
Autor Zpráva
Tomáš
guru


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 685
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Waky - to znám, taky jsem celé dětství chtěl pejska. A mamka pořád: "Ale ty by ses o něj nestaral. To by byl chudák pes. si nemysli, že se o něj budu starat já.."

No, člověk vyroste, takže když před rokem a půl mamka přišla s tím, že chce psa, odvětil jsem: "Dobře, kup si psa, ale budeš se o něj starat ty. Já ti pomůžu, jen když nebudeš moci." Very Happy

Hle, ono to funguje. Mám psa, o kterého se nemusím tolik starat, ale hladit ho a chodit tu a tam na procházky můžu Laughing
_________________
You wear a mask for so long, you forget who you were beneath it.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 20, 2007 12:18 pm
Autor Zpráva
maara
uživatel+


Založen: 25.1.2007
Příspěvky: 154
Bydliště: 181 00

Předmět: Re: Maarovi Citovat

Waky napsal:
Manuel de Falla napsal:
Já jsem se královsky pobavil, ale Waky tě uškrtí. Laughing

Ano. Waky tě uškrtí. Takovej hnus! Evil or Very Mad
(Omlouvá Tě jedině to, že sis z toho dělal srandu a věřím, že ve skutečnosti žádnému zvířeti neubližuješ.)


Jé já ubližuju tolika zvířátkům...
Šlapu na všechno, co je menší jak špendlíková hlavička a co tudíž co není vidět. Tomu bohužel neumím zabránit. Takových potvůrek už jsem určitě zabil miliony. Ale těm větším bych neublížil ani za nic! (teda ještě je tu jedna výjimka - kdysi jsem asi i jedl různé psy a kočky, ale v menze to většinou uznačovali jako kuře).
_________________
"Člověk se podobá zlomku: čitatel říká, jaký vskutku je, a jmenovatel naznačuje, co si o sobě myslí. Čím větší je jmenovatel, tím menší hodnotu má celý zlomek."
L. N. Tolstoj
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 20, 2007 11:55 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: O mně a mé zvířeně Citovat

To je konečně téma pro mě.
Jako dítko základkou povinné jsem ze všeho nejvíc na světě chtěla pejska. Chtěla jsem ho k svátku, k narozeninám, k vánocům, za vysvědčení a za cokoliv jiného. Když se mě máma ptala, jestli bych nechtěla taky něco jiného, zamyslela jsem se a upřímně vyhrkla: "Dva pejsky."
Přesto jsem pejska nedostala.
Tak jsem si aspoň hrála, že jsem pes, coby pětileté dítě jsem se přivazovala k noze stolu a vyžadovala, aby mi říkali Alíku. Když naši koupili chalupu, spřátelila jsem se tam okamžitě se všemi psy, trávila s nimi každou volnou chvilku a jako nechtěnou pomstu za to, že nechce pejska, jsem stále nosila domů blechy.
Po nějaké době jsem ukecala aspoň kočku.
Pravé zvířecí orgie vypukly po mém osamostatnění od rodičů.
V současné době mám psa (kokršpaněl, 13,5 roku - jmenuje se Theodor), kocoura kryštofa a dvě činčily, dcera mi "zanechala" svůj plný pokoj hlodavců - morče, dva osmáky degu a dva potkany.
....
Kokršpaněl je pokladnička, stále se dá do něj investovat. Minulých čtrnáct dnů jsem nacpala asi 3000,- do zvířecích potřeb - hlodavčí krmné směsi, koupací písek pro činčily a 90% výdajů tvořily granule pro psa. Pes smrdí, po mrtvici padá, vráží do nábytku, musím ho nosit po schodech, nemůžu se kvůli němu hnout vlastně na krok z domova .... ale stejně budu hrozně nešťastná, až umře (když ochrnul po té mrtvici, tak to byla hrůza).
Kocour Kryštof je obrovský, je to obyčejnej mourek, není vůbec tlustej a váží 7 kg. Nějaká pověst o kočkách, které mají ladné pohyby a dovedou se protáhnout mezi skleničkami na tenkých nožičkách, jsou v jeho případě úplně vedle - je jako tank a shodí všechno, co mu přijde do cesty. Zlikvidoval mi takhle jedinou barevnou televizi, kterou jsem kdy vlastnila, nevím, jak se mu to povedlo, ale shodil ji na zem a ona přestala fungovat.
(To je další nevýhoda většího množství nesourodých zvířat - všechno by mělo být přikurtované, nerozbitné, nerozškrábatelné, nejlépe z oceli a zabetonované do zdí nebo podlah.)
Osmáčice degu si vystačí samy a o lidi se moc nestarají, morče není žádný mazel (dostává hysterický záchvat, sotva si na něj chce kdokoliv sáhnout). Jeden potkan je sfinx - nějak nechápu, proč někoho vůbec napadlo taková zvířata šlechtit. Je hrozně ošklivej - pro vysvětlení - nemá srst, smrdí víc než ostatní, asi nevidí (degenerace bývají u těhle zvířat časté), lidi okamžitě hryže do prstu a hrozně rád jí a šplhá po šprušlích své klece.
Činčily jsou docela hodné, ale taky si dost vystačí samy.
V obýváku mám druhého potkana. Jmenuje se Eduard, a zatím je bílej se šedýma skvrnama, až bude dospělej, tak pravděpodobně zbělá. Potkani jsou skvělá zvířata. Jsou hodní,přítulní a mají trochu povahu jako pes. Někteří jsou i dost chytří. Večer beru potkana Eduarda a povídám si s ním.
Největší vada potkanů je, že se dožívají zpravidla 2-3 let a trpí na spoustu nemocí (nádory atd.) - "dědictví" po laboratorních výzkumech. Vzhledem ke krátkému životnímu cyklu dochází u potkanů a myší rychle i ke změně dispozic.
....
Mohla bych dál dlouze a dlouze pokračovat, třeba o zvířatech minulých a různé zvířecí historky ... ale asi to budu trochu dávkovat.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 20, 2007 11:34 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Maarovi Citovat

Manuel de Falla napsal:
Já jsem se královsky pobavil, ale Waky tě uškrtí. Laughing

Ano. Waky tě uškrtí. Takovej hnus! Evil or Very Mad
(Omlouvá Tě jedině to, že sis z toho dělal srandu a věřím, že ve skutečnosti žádnému zvířeti neubližuješ.)
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 19, 2007 11:12 pm
Autor Zpráva
koltko
uživatel+


Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 132
Bydliště: Prag an der Moldau

Předmět: kocour Citovat

bodyia napsal:
Mít třeba psa, kočku nebo papouška, připadal bych si hrozně svázanej a v běžným životě omezovanej.

No třeba náš ucouranej kocour si dokáže poradit. Vymetá všechny rodinný domky v ulici... Všude dostane něco na zub a večer zakončí svou výpravu u nás. Vždycky se začne mazlit a lýsat a čeká, co z nás vypadne. Když jsme měli koťata vždycky vyžral misku jim a pak teprve šel na svoji...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 19, 2007 8:41 pm
Autor Zpráva
bodyia
admin


Založen: 25.9.2005
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

My máme rybičky... to je tak jediný nelidský živý tvor, kterého jsem schopen doma akceptovat. Automatický krmítko, světla, výkonná filtrace - člověk klidně může na měsíc odjet a všechno funguje samo. Mít třeba psa, kočku nebo papouška, připadal bych si hrozně svázanej a v běžným životě omezovanej.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne srpen 19, 2007 8:24 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Tomáš napsal:
Wítek napsal:
Poťouchlost ??? To zvířata mají jo ? Já myslel že je to výhrdně lidská vlastnost ...


Poťouchlost je vlastnost vlastní všem zvířatům a jojxovi Wink


vůbec nerozumím tomu, jak se sloba "jojx" a "poťouchlý" mohla dostat do jednoho souvětí Shocked
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so srpen 18, 2007 8:11 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Já jsem se královsky pobavil, ale Waky tě uškrtí. Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 17, 2007 7:53 pm
Autor Zpráva
maara
uživatel+


Založen: 25.1.2007
Příspěvky: 154
Bydliště: 181 00

Předmět: Český moderní recept Citovat

Wítek napsal:
RYbičkou jou super začátek já na nich začínal svoji chovatelskou kariéru ... pak to poračovao křečkama želvou potkanem a předevčírem jsem si pořídil fretku ... jsem nadšený daumen_hoch ale přemýšlím že se vrátím i k těm rybičkám ... koukat se jak bezstarostně plavou je nesmírně uklidňující.


Teda tolik zvířátek, až mi to připomnělo:

Dvojnásob nadívaný pes (Český moderní recept):
Znáte to všichni. Dítě nedá pokoj, dokud si na rodičích nevymručí morče.
Potom následuje koťátko a nakonec štěňátko. Dítě i zvířata rostou, dítě přichází do puberty a přestává se o ně starat. A tak zoufalý rodič shání morčeti zrní, kočičce ryby a psa chodí venčit, zatímco jeho zpovykaná šestnáctileté dcera tiše hlasitě souloží ve společných prostorách paneláku, konkrétně v kočárkovně. Hloupý rodič rezignuje a po čase se kromě zvířátek stará i o vnouče. Moudrý rodič připraví toto didaktické jídlo.
Zabij morče, kočku a psa. Vše stáhni a vykuchej. Hlavy odděl na polévky. Z trojích jatýrek, srdíček a plíček umel jemnou fáš, smíchej se strouhankou, muškátovým květem, solí, pepřem, majoránem, dobromyslí a uvařenými jemně nasekanými zelnými listy, přidej osmaženou drobně krájenou cibulku česnek a vyplň morče, co se do něj vejde. Morče pak vsuň do kočky, případné dutiny vyplň zbytkem nádivky a celé vsuň v psa. I zde dobře dotěsni a zašij. Pečeme v létě na rožni, zlobivé dítě připoutáme ke klice a nutíme jí pomalu otáčet nad velmi mírným plamenem. Občas potíráme grilovací směsí (paprika, olej, voda, sůl do níž máčíme lodyhy šalvěje a máty a těmito lodyhami pak mašlujeme pečínku). Už po dvanácti hodinách je pokrm hotov. Servírujeme s celozrnným chlebem a rodičovskými didaktickými řečmi typu: Vem si ještě nožičku. kdyby ses o něj líp starala, mohl ještě běhat. A to si nemysli, že si necháš udělat dítě a nebudeš se o ně vzorně starat.
_________________
"Člověk se podobá zlomku: čitatel říká, jaký vskutku je, a jmenovatel naznačuje, co si o sobě myslí. Čím větší je jmenovatel, tím menší hodnotu má celý zlomek."
L. N. Tolstoj
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 17, 2007 3:53 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Jinak před psem (taky jako Adam nesnáším psí štěkot, a ten náš je zrovna dost uštěkaný) jsme měli doma postupně několik různých hlodavců, křečky, křečíky, osmáky a tak. Adama asi moc nepotěšim, když napíšu, že osmák se nám prohlodal kdysi zadní stěnou dovnitř pianina a tam si udělal pelech. Laughing
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 17, 2007 3:50 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

No doma máme pejska, který se docela dost podobá Fidíkovi, je to takový přerostlý krysařík, protože není úplně čistokrevný. Jinak je to docela trhač, postrach všech pantoflí a plyšových zvířátek. Prostě malé rozměry dohání svou dravostí a divokostí.
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 17, 2007 1:22 pm
Autor Zpráva
Tomáš
guru


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 685
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Wítek napsal:
Poťouchlost ??? To zvířata mají jo ? Já myslel že je to výhrdně lidská vlastnost ...


Poťouchlost je vlastnost vlastní všem zvířatům a jojxovi Wink
_________________
You wear a mask for so long, you forget who you were beneath it.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 17, 2007 1:21 pm
Autor Zpráva
Wítek
guru+


Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 721
Bydliště: Brno-Bystrc popřípadě Polička

Předmět: Citovat

jojx napsal:
Wítek napsal:
jojx napsal:
Wítek napsal:
jojx napsal:
Wítek napsal:
jojx napsal:
my měli rybičky (to vám asi dojde, že v tom případě šlo o platonický vztah)


Jojx : RYbičkou jou super začátek já na nich začínal svoji chovatelskou kariéru ... pak to poračovao křečkama želvou potkanem a předevčírem jsem si pořídil fretku ... jsem nadšený daumen_hoch ale přemýšlím že se vrátím i k těm rybičkám ... koukat se jak bezstarostně plavou je nesmírně uklidňující.


známá říká, že má rybičky ráda - prej když maj hlad tak neřvou

taky jsme měli želvu, ale seznámení s rybičkama neproběhlo k oboustranné spokojenosti


Až tak ... tekla krev jo ?


těžko říct, svědci nejsou Rolling Eyes


Chudáci rybičky ... ale zase želva měla aspoň co žrát ... neměli jste ji trápit hladem Crying or Very sad


želva tak činila nikoliv z hladu, ale z poťouchlosti všem zvířatům přirozené Smile


Poťouchlost ??? To zvířata mají jo ? Já myslel že je to výhrdně lidská vlastnost ...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 17, 2007 1:18 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Wítek napsal:
jojx napsal:
Wítek napsal:
jojx napsal:
Wítek napsal:
jojx napsal:
my měli rybičky (to vám asi dojde, že v tom případě šlo o platonický vztah)


Jojx : RYbičkou jou super začátek já na nich začínal svoji chovatelskou kariéru ... pak to poračovao křečkama želvou potkanem a předevčírem jsem si pořídil fretku ... jsem nadšený daumen_hoch ale přemýšlím že se vrátím i k těm rybičkám ... koukat se jak bezstarostně plavou je nesmírně uklidňující.


známá říká, že má rybičky ráda - prej když maj hlad tak neřvou

taky jsme měli želvu, ale seznámení s rybičkama neproběhlo k oboustranné spokojenosti


Až tak ... tekla krev jo ?


těžko říct, svědci nejsou Rolling Eyes


Chudáci rybičky ... ale zase želva měla aspoň co žrát ... neměli jste ji trápit hladem Crying or Very sad


želva tak činila nikoliv z hladu, ale z poťouchlosti všem zvířatům přirozené Smile
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 17, 2007 1:16 pm
Autor Zpráva
Tomáš
guru


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 685
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Wítek napsal:
Tomáši teď jsi mě hluboce urazil Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation


Promiň, nechtěl jsem tě urazit, vždyť já tě mám rád kuessen_sich Embarassed Wink
_________________
You wear a mask for so long, you forget who you were beneath it.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 3 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist