Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku Registrované partnerství
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

po srpen 13, 2007 1:26 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Ještě k těm heteráčům - hlavně pro Vodafona Citovat

Waky napsal:
Argument, s nímž jsem se setkala jinde, totiž, že když heteráci mají své svatby a HM tam nepustí, tak ať zase nesmějí na RP, mi přijde hodný tříleté Aničky, která nepůjčí Pepíčkovi lopatičku, protože jí upřel bábovičku.

Ono jde spíš v té úvaze o to, že pokud mají být HM rovnoprávní s HT, nestane se tak rozhodně tím způsobem, že HT budou mít umožněno manželství i RP, kdežto HM jen to RP. Další úvaha zní: jestli se HT nelíbí právní obsah manželství, ať si sami zatlačí na zákonodárce, aby ho změnili. Tím, že se naheftujou do RP si sice ulehčí práci, ale nepomůžou tím rovnoprávnosti HM.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 7:30 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Ještě k těm heteráčům - hlavně pro Vodafona Citovat

Nechtěla jsem mít ten původní traktát na dva metry (i takhle byl dlouhý dost), takže jsem se o tom lidu heteráckém zase tolik nerozepisovala, teď tedy k tomu snad dodám:
Po jistých zkušenostech a jednom (či vícerém) spálení už člověk přistupuje ke svým budoucím možným svazkům s jistou obezřetností a většinou už nedokáže nadšeně očekávat budoucnost plnou největšího porozumění, ale spíš se už předem chce připravit na ty průsery. Tudíž nabývá na obezřetnosti a snaží se předem zohlednit nejhorší možné varianty v tom smyslu, že usiluje zabránit jejich možnému vzniku.
To ale neznamená, že chce dožít na pustém ostrově s plnovousem a spatřit jen loď, která mu jednou za půl roku přiveze zásoby, ani že se chce nutně oddat promiskuitním orgiím a střídat náhodné známosti jako ponožky.
Může klidně potkat nějakého člověka, s nímž by rád žil a měl by to nějak právně potvrzené, jednak pro ten pocit samotný, třeba i pro pocit obou, určitě je jednodušších spousta věcí, třeba okolo bytu, těch tolikrát zmiňovaných návštěv v nemocnici atd. atd. Zároveň ale ti lidé nechtějí tu provázanost maximální, třeba se společným nájmem bytu nebo tím společným jměním, protože dobře vědí, co to může znamenat.
Nevím, proč je nutně trestat tím, že když nechtějí všechno, tak šmytec, a nebudete mít nic, vy jedni vypočítaví ohavové.
...
Navíc v tom manželství je spousta věcí poněkud historicky podmíněných (třeba s vazbou na kdysi nepracující manželky atd.) a to může někomu život spíše komplikovat než usnadňovat.
....
Vím určitě, že mezi lidem obecným po takovém druhu svazků poptávka je. A to RP by mohlo (s jistým zamhouřením oka) tyhle požadavky splňovat, tak mě více méně nenapadá důvod (kromě toho možného zmatku, jak zmiňoval Bright), proč by se jim v tom mělo bránit, komu by to snad mělo vadit (kromě zarytých spíše homofobních škatulářů).
Argument, s nímž jsem se setkala jinde, totiž, že když heteráci mají své svatby a HM tam nepustí, tak ať zase nesmějí na RP, mi přijde hodný tříleté Aničky, která nepůjčí Pepíčkovi lopatičku, protože jí upřel bábovičku.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 6:00 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

bright napsal:
Waky: idea manželství a RP pro všechny je hezká, ale nepraktická. Protože jsou lidi vrtošiví a nevědí, co vlastně chtějí, tak si dokážu představit, že by musela existovat konverze mezi oběma instituty, což by při jejich rozdílném obsahu (majetek, nájem, děti...) vyvolávalo pěkný zmatek. Pan XY a jeho paní ZY, od do manželé, od do partneři, od do manželé, od do partneři. Mezitím si několikrát změní příjmení, zúží a rozšíří společné jmění, budou mít děti společné a každý své, s různými příjmeními... V Nizozemí to sice tak funguje, ale nedokážu si to představit.


Nemám samozřejmě v tomto ohledu žádné širší znalosti ani vhled do praxe, ale laickým pohledem bych odhadla, že takovejch lidí by nebylo víc, než notorických rozváděčů, kterým bouchnou saze, letí se rozvést, po několika letech se zase děsně milujou, tak se vezmou, pročež se rozhádají, rozvedeou ... (a dál jako Pes jitrničku sežral Laughing ). Na tohle podle mě musí mít člověk zvláštní povahu a tu má lidí spíš míň.
Jinak - no, to bych jim teda dala konverzi. Pěkně se rozvést, vyřešit hrnce, televize, chaty, zahrádky, svěření dětí, výživný atd., a pak se můžete registrovat. On by je ten humor asi brzo přešel, kdyby si to takhle párkrát zopákli, a kromě specifických nadšených sudičů, kteří by u těch soudů nejraději otravovali obtýden a řešili tam každou hádku se sousedem a každou pitomost, by to asi nikoho nebavilo. (Většinu lidí snad proboha návštěva soudů spíš traumatizuje než těší. Já jsem tam ke své smůle párkrát v životě musela v kauzách vlastních i cizích (občanskoprávních) a měla jsem z toho vždycky staženej žaludek tejden.)
Tomu bordelu se přeci nedá zabránit ani tak, protože ho vytvářejí ti opakovaní sňatkovači a rozváděči se stejnou osobou. Nevěřím tomu, že si v době trvání svých rozvodů neumějí pořídit dítka spolu i s osobama jinýma a případně nabýt v těch různých "stavech" i různých majetků. A že potom není chuť se v tom při několikátém "kolečku" vyznávat, co bylo kdy, čí je který hrnec a který svišť.
Ale nemám zase tolik praktickejch zkušeností, takže to můžu spíš odhadnout.
....
Jinak s těma společnejma věcma je to přesně to, co by ten lid obecný, co jsem popisovala, chtěl. Takže kromě toho vyživování to RP asi v zásadě splňuje to, co by od něj očekávali.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 5:13 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

bright napsal:
Waky napsal:
bright napsal:
Tomáš napsal:
to Waky: zajímavý příspěvek, ale musím připomenout dohodu, kterou jsi uzavřela s Lukkim a Maku Wink

To by mě zajímalo, co je jejím obsahem... Think

Nebuď zvědavej Laughing

...nebo budu brzy starej? Pchá! Wink

A já jsem snad něco takovýho řekla?
(Zrovna ode mě by to teda fakt sedlo Laughing )
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 5:07 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Waky napsal:
bright napsal:
Tomáš napsal:
to Waky: zajímavý příspěvek, ale musím připomenout dohodu, kterou jsi uzavřela s Lukkim a Maku Wink

To by mě zajímalo, co je jejím obsahem... Think

Nebuď zvědavej Laughing

...nebo budu brzy starej? Pchá! Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 5:00 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: to Waky Citovat

Vodafone napsal:
Arrow Možná mi chybí nedostatek životních zkušeností, ale nedokážu pochopit, proč by HT pár chtěl uvazovat svazek typu RP, když manželství proti RP z mého pohledu nenabízí žádnou nevýhodu. To radši to manželství pořádně pojistit předmanželskou smlouvou a zabránit tak následnému tahání se o svršky nad mrtvým svazkem.


Manželství, kromě té zmiňované možnosti adopce, a to společně oběma manžely anebo pouze jedním z nich (existence RP vylučuje obojí způsob adopce, společnou i jednotlivcem!), je jíné v úpravě společného nájmu a hlavně společného jmění. V případě RP vzniká jen právo byt druhého partnera užívat po dobu trvání partnerství (u manželství vzniká společný nájem bytu) a mezi partnery nevzniká společné jmění. To znamená, že partneři žijí každý "za své" (s výjimkou vyživovací povinnosti) a koupí-li si něco společně, tak jedině do podílového spoluvlastnictví. Např. jeden dá na novou televizi deset tisíc, druhý dvacet, tak ji mají ve spoluvlastnictví s podíly 1/3 a 2/3. V manželství existuje právní fikce, že oba mají 100%, což vyvolává při dělení společného majetku po rozvodu ty nepříjemné situace. Ještě je třeba k tomu dodat, že jak automatický vznik společného nájmu bytu tak společného jmění manželů je podmíněn historicky, neboť dřív manželka celodenně pečovala o děti a domácnost, byla proto jinde nezaměstnatelná a tudíž zcela ekonomicky závislá na manželovi - živiteli.

Předmanželská smlouva je sice hezký výmysl, ale 99,9% lidí ji neuzavře. Stává se tak jedině, když se spojují rodinné majetky nebo když snoubenci mají neblahé zkušenosti s rozvody svých předchozích manželství a nechtějí znovu riskovat.

Vodafone napsal:
Arrow Napadla mě zajímavá myšlenka pro případ manželství "každého s každým"... Jak by se řešilo u HM párů společné příjmení Smile Jedna možnost by byla, že by jeden z partnerů přebral příjmení toho druhého takže by svazek tvořili třeba Jan Novák a Josef Novák Smile. Další zajímavější možnost by byla v případě dvou mužů používat pro přejímajícího partnera přechýlené příjmení, takže by byl Jan Novák a Josef Novákův Very Happy. V případě dvou žen, by šlo o Janu Novákovou a Josefu Novákové Very Happy To by pak teprve byla správná legrace Very Happy


Od požadavku na možnost volby společného příjmení partnerů se ustoupilo na nátlak ministerstva vnitra a matričních úřadů, neboť mohla teoreticky vzniknout situace, kdy by oba měli kromě společného příjmení také shodná jména, data a místa narození a trvalé bydliště. Pak by je rozlišovalo jen koncové čtyřčíslí jejich rodných čísel, což by vyvolávalo zmatky. Samozřejmě i toto má řešení: prostě by se v zákoně zakázalo, aby osoby se stejným jménem a datem narození přijaly společné příjmení. Ale už vidím to kolečko do Štrasburku, že je to diskriminující klauzule.

Waky: idea manželství a RP pro všechny je hezká, ale nepraktická. Protože jsou lidi vrtošiví a nevědí, co vlastně chtějí, tak si dokážu představit, že by musela existovat konverze mezi oběma instituty, což by při jejich rozdílném obsahu (majetek, nájem, děti...) vyvolávalo pěkný zmatek. Pan XY a jeho paní ZY, od do manželé, od do partneři, od do manželé, od do partneři. Mezitím si několikrát změní příjmení, zúží a rozšíří společné jmění, budou mít děti společné a každý své, s různými příjmeními... V Nizozemí to sice tak funguje, ale nedokážu si to představit.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 4:39 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

bright napsal:
Tomáš napsal:
to Waky: zajímavý příspěvek, ale musím připomenout dohodu, kterou jsi uzavřela s Lukkim a Maku Wink

To by mě zajímalo, co je jejím obsahem... Think

Nebuď zvědavej Laughing
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 4:28 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Tomáš napsal:
to Waky: zajímavý příspěvek, ale musím připomenout dohodu, kterou jsi uzavřela s Lukkim a Maku Wink

To by mě zajímalo, co je jejím obsahem... Think
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 4:14 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Tomáš napsal:
to Waky: zajímavý příspěvek, ale musím připomenout dohodu, kterou jsi uzavřela s Lukkim a Maku Wink

Think hmmmm, nojo.
Budu muset cosi vydrásat.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 3:55 pm
Autor Zpráva
Tomáš
guru


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 685
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

to Waky: zajímavý příspěvek, ale musím připomenout dohodu, kterou jsi uzavřela s Lukkim a Maku Wink
_________________
You wear a mask for so long, you forget who you were beneath it.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 3:41 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: to Waky Citovat

Ahoj, díky za vysvětlení. Nebyl bych to ale já, abych si nepřisadil pár poznámek:

Arrow Tentokrát jsem žádnou chybu na formě neshledal, gratuluji Smile

Arrow Nejsem právník, zákon 115/2006 Sb. jsem četl jen jednou, ale rozhodně je tam napsáno, že partneři mají po rozpadu partnerství vyživovací povinnost. Takže ideje volnějšího svazku tím příliš naplněna není.

Arrow I když by se mi také líbila jednoduchá myšlenka manželství kohokoli s kýmkoli (třeba jako když Homer Simpson prohlásil reverenda Lovejoye a jeho bibli za muže a ženu, a ta bible byl muž Very Happy ). Když už je ale legislativně neprůchozí, nemám nic proti "plné verzi" svazku zvané "manželství" pouze pro HT a "demoverzi" zvané "partnerství" pouze pro HM. Pokud někdo po trvalém svazku netouží, může se bez problému spokojit se vztahem Druh-Družka, Druh-Druh, Družka-Družka, kteréžto všechny stojí na stejné úrovni.

Arrow Možná mi chybí nedostatek životních zkušeností, ale nedokážu pochopit, proč by HT pár chtěl uvazovat svazek typu RP, když manželství proti RP z mého pohledu nenabízí žádnou nevýhodu. To radši to manželství pořádně pojistit předmanželskou smlouvou a zabránit tak následnému tahání se o svršky nad mrtvým svazkem.

Arrow Napadla mě zajímavá myšlenka pro případ manželství "každého s každým"... Jak by se řešilo u HM párů společné příjmení Smile Jedna možnost by byla, že by jeden z partnerů přebral příjmení toho druhého takže by svazek tvořili třeba Jan Novák a Josef Novák Smile. Další zajímavější možnost by byla v případě dvou mužů používat pro přejímajícího partnera přechýlené příjmení, takže by byl Jan Novák a Josef Novákův Very Happy. V případě dvou žen, by šlo o Janu Novákovou a Josefu Novákové Very Happy To by pak teprve byla správná legrace Very Happy
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 3:01 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Registrované partnerství – pro heteráče, nakonec tak vůbec Citovat

Na počátku tohoto příspěvku stála Vodafonova otázka ze SZ po vysvětlení, proč si myslím, že by RP měli mít možnost uzavírat i heteráči, s tím, že jsme se domluvili, že odpovím veřejně. To na vysvětlení, proč mě tohle téma zrovna teď tak napadlo. Nejdřív jsem myslela, že jenom prostě popíšu svoje stanovisko – v průběhu smolení toho příspěvku mi došlo, že mi vlastně unikala spousta souvislostí (možná mi některé unikají dál, ale aspoň něco mi snad došlo).
V tom mém původním stanovisku jsou (jak už tak bývá mým zjištěním) dvě věci spletené dohromady:
a) samotná legislativní úprava soužití HM osob
b) tužba lidu po nějakém volnějším svazku, který nemá takovou právní závaznost jako manželství
....
Tak tedy:
Rozdělením inistitucí soužití pro HT a HM dochází k posílení škatulkování, postoji „ti jsou tady – ti tam“ a syndromu „vůz pro černé, vůz pro bílé.“ Protože klika tradičních hodnot by se dala radši na kole lámat než by připustila možnost manželství pro HM, logicky je nasnadě propustnost aspoň z druhé strany, tedy u RP.
Kdyby bylo RP pro obojí orientaci by se předešlo možným nepříjemnostem s OP, protože kdyby v OP prostě stálo „partnerství“, zvědavá úřednice na dopravním inspektorátě by houby vykoukala, jestli má pan Novák doma partnera nebo partnerku (to je samozřejmě spíš druhotná výhoda, nikoli argument).
K tomu bodu b): Někteří HT z lidu obecného se radovali, že konečně vznikne cosi, co bude sice oficiálním svazkem, ale méně právně závazným, a nebudou z něj plynout takové komplikace po případném rozvodu (odregistraci Wink ), tedy něco mezi „psí knížkou“ a manželstvím. Něco jako druh-družka, což je, pokud vím, svazek prapodivný a z právního hlediska velmi neurčitý a neduživý. Ti toužebně volající jsou hlavně lidé, kteří se jednou (případně vícekrát) spálili a do klasické svatby by je nikdo už nedohnal ani párem volů v hrůze komplikací, které mohou nastat při případném rozvodu (pracně se hádat o své vlastní věci, muset se vyplácet z bytu po vlastní babičce nebo o něj rovnou úplně přijít, či muset živit bejvaláka, který se rozhodne přestat hákovat). A vůbec by si připadali lépe v něčem, co cítí jako méně fundamentální, co tolik nezavání jedním tělem, jednou duší ... a nakonec jedním velkým průserem.
....
Lid obecný si toto sliboval od registrovaného partnerství (nikoli ze souvislosti s homosexuály, ale z cítěného příbuzenství slov „partenr/ka – druh/družka“) a byl tudíž poněkud zklamán, když zjistil, že je jen pro homosexuály a že tudíž utře hubu. Jelikož si asi nikdo z nich ten zákon nevzal do ruky a nečetl ho, neví vůbec, jestli by jeho očekávání RP vůbec naplňovalo. (V lecčems asi méně, než si myslí.) Lid obecný heterácký se z jistého úhlu pohledu jeví velmi sobecký, protože by si pro sebe přál mít výběr mezi manželstvím a tím „soft“ svazkem, zatímco jeho homosexuální bližní, který na výběr nemá, může klidně ostrouhat mrkvičku. Ke cti toho obecného HT lidu nutno dodat, že jeho úvahy bezděky odrážejí názor, že vytvářet nový typ svazků má smysl jen tehdy, když přináší také nové úpravy vztahů, nejen podivnou kopii něčeho, co už existuje. A že vytváření „vagónu pro černé“, který nemá sedačky a je tam jedno mrňavé okno, je spíš blbnutí na kvadrát.
Je zřejmé, že to výsledné RP vzniklo proto, aby bylo aspoň něco, to nemusím moudře konstatovat. Nicméně si neodpustím bůhvíkolikátou poznámku o tom, že je zde další důkaz škodlivosti škatulek – tvrdošíjným lpěním na různých kategoriích občanů namísto mnohokrát zmiňované jednoduché a průzračné úpravy zákona o rodině (změna v definici manželství slova „muž a žena“ na „dvě osoby“ – to by ovšem znamenalo odstranit škatulky) se vytváří jakýsi hybrid, na nějž se docela hodí lidový pojem „ohýbák na rovnák“ a ze kterého jasně plyne, že všichni lidé jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější.
....
Pak jsou tu samozřejmě adopce dětí .... o těch ještě píšu jinde – tady snad jen tolik, že kdyby bylo RP primárně určeno pro HM i HT páry, asi by si nikdo nedovolil tam takovou nehoráznost jako zákaz adopcí dát. (Nejspíš to ale bude tak, že to striktní rozdělení bylo podmínkou právě proto, aby tam ten zákaz mohl být. Nevěřím, že to rozdělení vymysleli sami navrhovatelé, téměř s jistotou je dílem vřískajících obránců posvátné krávy Tradiční Rodiny).
....
Vrátím-li se ke svému původnímu tématu, totiž jestli by mělo RP být umožněné i pro heterácký lid, pak přes všechny námitky říkám, že ano. Ze všech možných důvodů, které jsem už vyjmenovala, i ze samotného principu, že čím méně exkluzivity, tím většinou lépe. ... Pro skupinu lidu obecného, který si žádá volnějšího svazku, by asi i v téhle podobě bylo o něco skousnutelnější než manželství, mimimálně proto, že tam nevzniká společný nájem bytu (takže by odpadlo riziko být z vlastního bytu někým vystrčen, nebo tam mít bejvaláka nasemeněného již navždy.) Nicméně nadále tomu zákonu moc nerozumím. Včera jsem se pokoušela vyžundrat nějaké vědomosti po Brightovi po SMS ... pak už ho ze mě chytal fantas. Asi to nebyla úplně dobrá dotazovací metoda. Za ten fantas se mu ještě takto veřejně omlouvám.
....
Možná to všechno už brzy dobře dopadne, naše zákonodárce praští mezi oči duch svatý a oni mezi jiskřičkami nazřou, že je jednodušší a pro všechny prospěšnější změnit těch pár kouzelných slůvek v zákonu o rodině než ohýbat rovnáky a drbat se pravou rukou za levým uchem. Potom by mohli také vytvořit pro skeptickou část lidu obojí orientace ten volnější svazek, aby se nemuseli bát dosahu případných kreténů až za hrob.
....
Nedělám si iluze, že jsem se opět nedopustila nějakých syntaktických nedorazů. Prosím Vodafona o shovívavost Wink

NR: Registrované partnerství je zbytečně komplikované a celou situaci by vyřešilo mnohem lépe, kdyby mohli uzavírat manželství obou orientací. RP by měli mít možnost uzavírat i HT, protože by měla v co největší míře platit stejná práva pro všechny. Někteří HT lidé by velmi přivítali volnější formu svazku, která ale zároveň nějakým právním svazkem je - aby k sobě sice nějak patřili a nemuseli na všechno psát smlouvy, ale zároveň mají strach z různých komplikací, které můžou nastat po případném rozvodu. RP v tomto směru v lecčems nevyhovuje, ale byla by to pro ně lepší varianta.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen


Naposledy upravil Waky dne pá srpen 10, 2007 4:49 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 11, 2006 2:02 pm
Autor Zpráva
Honzík2
uživatel


Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 34

Předmět: Budoucnost Citovat

Chci vidět na vlastní oči až bude mít Nizozemsko 50% muslimů, jak tam budou fičet gay svatby. Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt březen 16, 2006 9:44 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: RP Citovat

Chci podekovat velke bojovnici za registrovane partnerstvi pani poslankyni Tane Fiserove. Vcera v Radiozurnalu rikala: Uz jsem ani nedoufala, a tak jsem s oslavou nepocitala. Oponent z KDU-CSL rikal: Nebudeme se snazit zakon nejak napadnout u ustavniho soudu. Nema to cenu. Celou zapadni Evropu ovladaji liberalizacni tendence. Svet se nehrouti. Jen bude opet o neco blaznivejsi. Smile

Sice je zakon nic moc, ale vcera kdyz jsem se to dozvedel tak jsme vyskal radosti Smile
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt březen 16, 2006 12:48 am
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: TO Honzík: Citovat

Víš co, honzíku, polib mi! Rozhodně nejsem idiot kvůli tomu, že volím stranu, která není pro RP! Mnohokrát už jsem psal, že RP není to, co by mne přesvědčilo o tom, abych se přiklonil k nějaké straně. Já se rozhoduji podle jiných skutečností!

Přestaň voliče jiných stran nazývat idioty jenom proto, že jejich rozhodování o tom, komu dají hlas, není ovlivněno postojem té které strany k otázce RP!
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt březen 16, 2006 12:29 am
Autor Zpráva
honzík
uživatel


Založen: 14.11.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha 4

Předmět: Zákon Citovat

Zákon prošel a musím poděkovat hlavně ČSSD!!! Poté US-DEU a KSČM. Zmrdi z ODS jasně ukázali, že jejich dřívější hlasy pro zákon byly jenom kalení vody a jasně se definovali jako extrémně homofóbní strana. Doufám, že z gay řad zmizí poslední idioti, kteří volí ODS. Jako je llukynek a jím podobní.
_________________
http://www.faithfreedom.org/
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 15, 2006 8:21 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: Citovat

Martin napsal:

This is just the beginning

Twisted Evil




Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Twisted Evil
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 15, 2006 8:18 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Za všechny jsem rád, že to prošlo.

This is just the beginning

Twisted Evil
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 15, 2006 8:02 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 2:39 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 15, 2006 7:54 pm
Autor Zpráva
Pokyč
uživatel


Založen: 6.2.2006
Příspěvky: 17

Předmět: Citovat

Už to prošlo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pro mě to sice nic skoro nic neznamená, ale zvedlo mi to náladu.........
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 15, 2006 10:38 am
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 2:44 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 6:50 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

da.jo napsal:
Wink ideálním řešením by byly dva instituty: manželství s pravidly o výchově dětí a proto více ovlivněný veřejným právem (zákon o rodině) a v občanském zákoníku registrované partnerství (nebo jiinak nazvané), které by bylo přístupné gayům, co nechtějí manželství, nesezdaným párům, anebo dvoum kamarádům. Kritériem by nebyla sexuální orientace, ale blízkost vztahu dvou lidí

Tak teď možná dostanu za uši, ale tohle mě už napadlo taky. Že by mohlo být (čistě hypoteticky) registrované partnerství pro víc skupin.
Tím by odpadl dílčí problém mít/nemít "registraci" v dokladech (zvídavý ográn by z OP nic nevykoukal) a odpadlo by zmiňované riziko - že nedopečená podoba toho zákona bude "konečná" pro stejnopohlavní páry. (Později by se prostě pro ně rozšířily možnosti uzavřít manželství - takže by si všichni mohli vybrat, jestli chtějí manželství nebo registraci).
Já ještě k tomu vidím, že by se tak konečně vnesl pořádek do poměru druh/družka, který je velmi nejasný a vágní, a to i pro instituce. Tuším, že kdesi na úřadě se dá udělat jakési prohlášení, že spolu nějaký heteráci žijou jako druh a družka, leč to asi dělá málo lidí, a přesto se z nějakého zvyku s těmito pojmy operuje. (Vím z vlastní zkušenosti).

To samozřejmě nemění nic na tom, že teď už by se měl schválit ten zákon tak jak je, tohle jsou úvahy hypotetické a teoretické.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá březen 10, 2006 10:56 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 2:49 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá březen 10, 2006 10:16 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nene, jenom o právech [i]člověka[/i] Wink
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá březen 10, 2006 10:14 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 2:49 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá březen 10, 2006 10:13 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Jo a myslím, že je docela mimo odsuzovat vdanou ženu, která si může hrát na co chce, když ty propaguješ, aby si gayové, žijící v RP, hráli na heterosexuály.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá březen 10, 2006 10:09 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

No mě spíš připadá, že si něco potřebuješ potvrzovat ty (např. aby ti někdo - náhodou, neboť se to ještě nestalo - bral tvojí bisexualitu, abys nebyl jako stará buzna pro smích, abys nebyl efebofil atp.) než ti gayové, kteří jsou přesvědčení, že jejich orientace je vrozená. Jenom takový dojem.

Nikdo nikoho přece netahá do nějakých skupin, krabiček, atd...teď mně napadla taková představa...ty jsi si hypoteticky vyšel na rande s Miss ČR a odkudsi přiběhnou pan Hromada, dejme tomu s Vencou Glazarem a Zdeňkem Troškou, vytrhnou tě z náruče Miss a táhnou násilím do Pinochia, se slovy "Fujky, fujky, nech tu žženskou, ty si náššš." Pokud by se tohle stalo, připomeň mi, že ti dlužím omluvu. Zatím ale nikdo nikoho do ničeho přece nenutí.

Mimochodem první odstavec byl poněkud od věci, po mém soudu jsem se nicméně nedopustil takové deviace, jako ty (financování ze státních peněz?) Wink . Nuže - dalo by se samozřejmě tvrdit, že mnohé extrémní vykrouceniny si nejsou tak jisté svou orientací, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ovšem jejich pravděpodobná deformace, neurotického charakteru (spekulativně podobného konformního typu jako u heterosexuálních homofobů), není nějakým určujícím, referenčním bodem pro všechny gaye a lesby.

Krom toho, u této konkrétní skupiny, se o ujistění v jejich "bezpečí", dle mého názoru, nejedná. Jde tu spíš o ujištění (relativního, vzhledem k současnému postoji heterosexuální většiny) nebezpečí, jinakosti, vyjímečnosti.

Jinak - to, že homosexualita není prakticky vrozená - vrozená v bipolárním světě homo/hetero, buď/nebo - neznamená, že je záležitostí volby. Ona je záležitostí potlačení. A bylo by jistě kruté, když už u někoho toto potlačení "selže" (z homofobního pohledu), nutit ho, aby ho znova uvedl v činnost.

Na druhou stranu však říkat, že homosexualita je vrozená, není lži (v naprostém kontrastu k tomu, že homosexualita je otázkou vědomé volby), jenom to jaksi postrádá ten širší pohled, který notabene zajímá, respektive je využitelným, respektive podstatným pro mizivé procento lidí - což není diskriminace, jenom prostě ne každý se chce nimrat v (pro něj nezužitkovatelných) detailech duše; lidé mají i jiné koníčky.

Je praktičtější říci polopravdu, než chtít od mas lídí, aby pochopili složitější kontext, který by mohl mnohé, v jejich nepochopení, vést k tomu, že homosexualita je volbou - což by, jak si jistě dokážeš představit, vyvolalo děsivou renesanci potlačování sexuality, především ve výchově.

PS: Myslím, že ti ve tvých konstrukcích stále uniká "fenomén" přechodnosti.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá březen 10, 2006 9:25 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 2:50 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá březen 10, 2006 9:19 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: Citovat

da.jo napsal:

Jestli mělo jít schválením zákona jen o symbol, nejspíš ano, protože skutečně nového přináší krom zřejmě protiústavního záznamu o sexuální orientaci v osobním dokladě, jen velmi málo, tak tím symbolem je na zlatém podstavci vybojovaný drobeček.


Není to záznam o sexuální orientaci, ale záznam o rodinném stavu. Až druhotně je možné podle tohoto záznamu přijít na to, jakou má onen dotyčný sexuální orientaci. Protiústavní to být nemůže, protože v takovém případě by bylo též protiústavní zapisování rodinného stavu do občanských průkazů heterosexuálům.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá březen 10, 2006 9:12 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: TO Adam: Citovat

Jo, odpovídal Jakl (z pověření prezidenta). Obrázek jsem si změnil, protože jsem na to měl chuť a nejspíš, až se mi tenhle okouká, tak si tam dám zase jinej.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 4 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist