Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Vztahy Studium vs. láska
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

 
Váš partner chce studovat VŠ a bydlet při tom na koleji. Vy chcete radeji společné bydlení. Co s tím?
Ať si splní své přání a je na koleji, mám ho rád a tak ustoupím.
78%
 78%  [ 18 ]
Chci s ním být každý den, budu po něm chtít, aby bydlel se mnou, a nehodlám ustoupit.
21%
 21%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 23
      Na začátek stránky  

so prosinec 13, 2008 6:22 pm
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Citovat

Jednou mi můj kamarád řekl, že největším dokladem lásky k druhému je to, že ho necháte, aby byl šťastný - třeba i s někým jiným... proč tedy nedat svojí lásce možnost, aby studovala to, co jí baví a nezajisti si tak i lepší budoucnost?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červen 11, 2008 5:22 pm
Autor Zpráva
Fandis
uživatel


Založen: 11.6.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha / Bohumín

Předmět: studium vs byt Citovat

ja si myslim ze studium a spolecne bydleni jde dohromady. mate na sebe vic casu.. teda ovsempokud drahy student, nepochopi souhru ve vztahu. Ja bydlel s pritelem par noci na kolejich, ho stvalo na mne to ze ja brzo zachrapu, a on se ucil donoci, ja brzo vztaval do prace, a on spal do desiti...
vse se da skloubit pokud clovek chce... jen musi chtit oba. ten muj nechtel... 22 sem psal prizpevek o tom jak planujeme budoucnost, a 25 mi dal kopacky... Crying or Very sad proc? protoze s me jini, mne nevadilo ze se uci do noci, ale mu vadilo ze ja potrebuji take spat, mam narocnou praci na psychiku... Confused
Ale jinak to bylo nadherny, vztah a bydleni je hlavne o toleranci Wink
_________________
Nic neni takové, jak se na první pohled zdá, můžeš se podívat víckrát, a pokaždé uvidíš něco jiného.Něco co tě zaujme
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne květen 04, 2008 11:55 am
Autor Zpráva
Radek
uživatel+


Založen: 29.12.2005
Příspěvky: 113
Bydliště: Zlín/Praha

Předmět: Citovat

Když spolu bydlíte, tak se přece nevidíte pořád, když ten jeden studuje, tak předpokládám, že ten druhý nesedí 24 hodin doma, ale taky třeba něco dělá. Osobně bych na koleji nebydlel ani za zlaté prase a tak mi je tahle touha trochu cizí. No, ale pokud jde o ty lidi z nich - ty přece může vídat uplně normálně i když tam nebydlí (stejně jako by mohl vídat vás) . A navíc, je to na něm, ať si to rozhodne jak chce. Každopádně ale nevidím na volbě bydlet zvlášť (ještě s tím, že jeden je na koleji) nic moc rozumného.
Bojíš se, že se s ním rozejdeš a nebudeš mít kde bydlet? Hm, tak to je hold blbý furt řešit nějaké zadní vrátka, buď mu věříš, nebo ne. Na kolej se můžeš vrátit kdykoliv (no, teda, na začátku šk. roku jsou asi docela plné, ale jinak vždycky něco najdeš) Ale tady ty iracionální strachy mi příjdou strašně hloupý.
Řešit furt dvacetosmtisíc budoucích variant svého osudu mi příjde trochu uhozený stav mysli. a to samé si myslím o vztahu - být s člověkem kterýho mám fakt rád a na kterýho se můžu spolehnout, kterýmu věřim a kterej může čekat to samý ode mě - naprosto vylučuje řešit každý víkend, jestli se ještě od rodičů vrátí, nebo jestli mě okrade třeba o kapesný a odjede na motorce s modrookým brunetem do západu slunce.
Je fakt, že bydlení se špatným člověkem je noční můra.
Ale tohle platí i o chození se špatným člověkem atp.

za mě - bydlet spolu - ovšem, pokud to oba chtějí, jinak to nemá smysl.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út duben 22, 2008 10:43 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: Citovat

pemel napsal:
Záleží na tom, jestli by studoval v jiném městě nebo ne Question Pokud by měl studovat v jiném městě a bydlel by tam na koleji, tak bych ho ke společnému bydlení nepřemlouval Shame on you Byl bych rád, že chce studovat a chápal bych, že je pro něj pohodlnější nedojíždět Cool Ale kdyby měl bydlet na koleji ve stejném městě, tak bych ho určitě přemlouval Pray Jestli byste měli budovat nějaký vztah, tak by bylo logické, abyste spolu začali bydlet Idea Navíc bych měl pocit, že mu na mě zas tak nezáleží, když dává přednost kamarádům Confused


Naprostý souhlas.

maara napsal:
Je to ve stejném městě a po půlroce spolubydlení a neustálého bytí spolu, které jeden z partnerů tak trochu vyžaduje a nepustí toho druhého pomalu ani na víkend k rodičům. Takže bydlet odděleně ve stejném městě s vyhlídkou urovnání vztahů je podle mě řešení...


A co se tím vyřeší? Copak takhle odděleně budou bydlet věčně? Jestliže jim skutečně jde o trvalý vztah, který jednou vyústí (a už se tak i stalo) ve společné bydlení, měli by si spíše promluvit o tom, jak si toto společné soužití představují. Žití spolu neznamená společné vězení, kdy jeden druhého nikam nepustí, a tohle by si měli oba dva uvědomit a stejně tak to, že jakýkoli vztah, má-li skutečně dobře fungovat, musí být založen na kompromisech.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út duben 22, 2008 8:40 pm
Autor Zpráva
VincTheSecond
tester


Založen: 20.4.2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Ono je to zlozite... Ja a moj priatel teraz uvazujeme o spolocnom byvani, s tym, ze by som musel odist z koleji. Kamarati a kolejove akcie su sice super, ale az tak by mi nechybali... Ovela podstatnejsie vsak je, ze koleje, to je zaruka ze mam kde byvat a ze aj keby sa v buducnosti nieco stalo (hadka, rozchod, ...) tak ze mam kde byvat. Navyse ja mam skusenosti, ze ked som s frajerom, nedokazem sa nijak vyrazne prinutit do ucenia, co by bolo urcite blbe pri spolocnom byvani...
_________________
Sa ti nelubim? Ta sa kukni este raz. (Vincizmus, §1)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 25, 2007 1:00 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

maara napsal:
pemel napsal:
Záleží na tom, jestli by studoval v jiném městě nebo ne Question Pokud by měl studovat v jiném městě a bydlel by tam na koleji, tak bych ho ke společnému bydlení nepřemlouval Shame on you Byl bych rád, že chce studovat a chápal bych, že je pro něj pohodlnější nedojíždět Cool Ale kdyby měl bydlet na koleji ve stejném městě, tak bych ho určitě přemlouval Pray Jestli byste měli budovat nějaký vztah, tak by bylo logické, abyste spolu začali bydlet Idea Navíc bych měl pocit, že mu na mě zas tak nezáleží, když dává přednost kamarádům Confused

Je to ve stejném městě a po půlroce spolubydlení a neustálého bytí spolu, které jeden z partnerů tak trochu vyžaduje a nepustí toho druhého pomalu ani na víkend k rodičům. Takže bydlet odděleně ve stejném městě s vyhlídkou urovnání vztahů je podle mě řešení...

Hmmm... Původně to bylo podané tak, že jeden bydlel doteď na koleji a nechce se odtamtud kvůli kamarádům odstěhovat. O tom půlročním bydlení jsi se vůbec nezmínil! Jestli ti dva spolu už půl roku bydleli a neklapalo jim to, tak je oddělené bydlení pochopitelně řešení Idea
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st červenec 25, 2007 9:21 am
Autor Zpráva
maara
uživatel+


Založen: 25.1.2007
Příspěvky: 154
Bydliště: 181 00

Předmět: Citovat

pemel napsal:
Záleží na tom, jestli by studoval v jiném městě nebo ne Question Pokud by měl studovat v jiném městě a bydlel by tam na koleji, tak bych ho ke společnému bydlení nepřemlouval Shame on you Byl bych rád, že chce studovat a chápal bych, že je pro něj pohodlnější nedojíždět Cool Ale kdyby měl bydlet na koleji ve stejném městě, tak bych ho určitě přemlouval Pray Jestli byste měli budovat nějaký vztah, tak by bylo logické, abyste spolu začali bydlet Idea Navíc bych měl pocit, že mu na mě zas tak nezáleží, když dává přednost kamarádům Confused

Je to ve stejném městě a po půlroce spolubydlení a neustálého bytí spolu, které jeden z partnerů tak trochu vyžaduje a nepustí toho druhého pomalu ani na víkend k rodičům. Takže bydlet odděleně ve stejném městě s vyhlídkou urovnání vztahů je podle mě řešení...
_________________
"Člověk se podobá zlomku: čitatel říká, jaký vskutku je, a jmenovatel naznačuje, co si o sobě myslí. Čím větší je jmenovatel, tím menší hodnotu má celý zlomek."
L. N. Tolstoj
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 23, 2007 6:59 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

Záleží na tom, jestli by studoval v jiném městě nebo ne Question Pokud by měl studovat v jiném městě a bydlel by tam na koleji, tak bych ho ke společnému bydlení nepřemlouval Shame on you Byl bych rád, že chce studovat a chápal bych, že je pro něj pohodlnější nedojíždět Cool Ale kdyby měl bydlet na koleji ve stejném městě, tak bych ho určitě přemlouval Pray Jestli byste měli budovat nějaký vztah, tak by bylo logické, abyste spolu začali bydlet Idea Navíc bych měl pocit, že mu na mě zas tak nezáleží, když dává přednost kamarádům Confused
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po červenec 23, 2007 5:25 pm
Autor Zpráva
Heky
uživatel


Založen: 30.9.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: Citovat

Je otázkou jak často by docházelo během studia k setkávání. Každopádně chce studovat což může vztah ohrozit nedostatkem času takže tu je prostor pro vyjádření obav ale rozhodně ne pro nic razantního jako třeba skálopevný postoj proti studiu, což by mohlo být pro vztah ještě horší než nedostatek času během studia samotného.
_________________
Je zbytecne umirat kdyz mame pro co zit, ale taky je zbytecne zit kdyz nemame pro co zemrit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po červenec 23, 2007 4:31 pm
Autor Zpráva
maara
uživatel+


Založen: 25.1.2007
Příspěvky: 154
Bydliště: 181 00

Předmět: Studium vs. láska Citovat

Představa: máte vlastní byt, partnera, kterého máte rádi, ale vystudoval VŠ, která mu přirostla k srdci a chce studovat doktorské studium. Má spoustu kamarádů na koleji a chce tam dál zůstat. Všechno klape, jen představa, že se budete vídat jen občas a ne spolu bydlet, vás děsí. Jak byste se zachovali?
_________________
"Člověk se podobá zlomku: čitatel říká, jaký vskutku je, a jmenovatel naznačuje, co si o sobě myslí. Čím větší je jmenovatel, tím menší hodnotu má celý zlomek."
L. N. Tolstoj
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist