Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Volný čas GNU/linux
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Můj vztah k GNU/linuxu je
Co je to GNU/linux?
50%
 50%  [ 4 ]
Zkoušel jsem to, nefunguje to.
0%
 0%  [ 0 ]
Funguje to, ale Windows je lepší.
12%
 12%  [ 1 ]
Je to mnohem lepší než Windows, ale neumím to používat :(
0%
 0%  [ 0 ]
Používám MacOS, nebo jiný UNIX
0%
 0%  [ 0 ]
Nobody's perfect, but GNU/linux and me :)
37%
 37%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 8
      Na začátek stránky  

út červen 23, 2009 5:39 pm
Autor Zpráva
SIEENX
uživatel++


Založen: 27.5.2009
Příspěvky: 288
Bydliště: Havířov

Předmět: Citovat

Tak zaprvé ti musím poděkovat jak jsi mi to pěkně napsal, ale moc radost z toho nemám ¨protože výrobce mé grafické karty je ATI Sad Zrovna jediné co nejede a já to musím mít.

No ty hry co jsi mi ukázal bohužel moje milované GTA nenahradí, to GTA je asi jediná hra co haraju ta jen tak neomrzí , mám jí od doby co tenhle počítač , asi 2 roky možná už i něco víc.

Jo a nejsem ten co slepě dává Next next next ,taky musím dávat pozor co odsouhlasím, takže disk bych si snad nezformátoval .

Musím nad tím ještě hodně přemýšlet vlastně jediný zádrhel je to GTA ale děkuju za vysvětlení Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červen 23, 2009 10:54 am
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Ad GTA SA: Oficiální podpory se nejspíš nedočkáš, nicméně podle
http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-347750-highlight-gta+san+andreas.html
tuhle hru je možné rozjet přes software zvaný Cedega Transgaming, ale nefunguje s grafickými kartami ATI.

Jinak se doporučuji poohlédnout po plně svobodných a o to víc zábavných hrách typu Frozen Bubble, SuperTux, OpenTTD (s prop. grafickými soubory Sad ), fish-fillets-ng,… I když je pravda, že i já občas utíkám do Windows zahrát si Zuma Deluxe.

Ad linux: Linux je název pro svobodné jádro (kernel) operačního systému, jehož původním autorem je Linus Torvalds. K tomu aby operační systém fungoval, je potřeba k jádru přidat další programy, například svobodné z projektu GNU, který má na svědomí Richard M. Stallman. Proto GNU/Linux.

To, čeho je hodně, jsou tzv. distribuce linuxu – balík GNU/Linuxu/dalšího software plus software specifický pro danou distribuci, kterým se systém spouští a zastavuje, instalují a odinstalovávají programy, atd.

Distribucí je strašně moc, podle hlasování o neoblíbenější distribuci na ABClinuxu.cz letos opět vyhrálo Ubuntu.

Zrovna u Ubuntu nevím, jak je to teď, ale dříve to bylo tak, že když jsi slepě dával next, next, next, skončil jsi s přeformátovaným diskem. Ale mám dojem, že už se to slušně ptá, stačí dávat pozor a číst.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po červen 22, 2009 6:17 pm
Autor Zpráva
SIEENX
uživatel++


Založen: 27.5.2009
Příspěvky: 288
Bydliště: Havířov

Předmět: Citovat

A prosím ještě jestli tam jde GTA SA jak jo jdu do toho , to je jediná hra která mě nikdy neomrzí , mrzelo by mě kdyby nejela
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červen 22, 2009 6:09 pm
Autor Zpráva
Rainbow
uživatel


Založen: 28.2.2007
Příspěvky: 99
Bydliště: BA

Předmět: Citovat

Hry sa hrat daju - tie, ktore pre Linux su. Napr. Urban Terror Smile

Ubuntu je tiez Linux.

Windows ti to zachova.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červen 22, 2009 3:35 pm
Autor Zpráva
SIEENX
uživatel++


Založen: 27.5.2009
Příspěvky: 288
Bydliště: Havířov

Předmět: Citovat

Chtěl bych linuxe ale vůbec se v tom nevyznám kdysi mě odrazovalo že se na tom nedají hrát hry (udajně) ale ted už hry nehraju tak bych ho skusil ,ještě mi někdo říkal něco o ubunutu,to je co ?dle mě taky linux ne? ale chtěl bych aby se mi zachovalo XPčko jde to ? Možná blbý dotaz,pro mě důležitý , už mě to postupné spomalování Win dost se*e Evil or Very Mad Mr. Green

Opravdu se v tom nevyznám
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt březen 12, 2009 9:00 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: IF 2009 Citovat

Kdyby snad někdo toužil proniknout do světa linuxu a open-source technologií vůbec, může vyzkoušet InstallFest. Již tento víkend.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út červenec 29, 2008 9:14 am
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

máslo napsal:
Nic proti ale to se dá velmi rychle - sám jsem tu volbu našel během 5 minut rychlého seznamování s tímhle systémem.

Když už jsme tady o tom začli, tak já jsem ji našel taky, ale sere mě, že vůbec někoho napadlo to tam dát. Systém by měl být dle mého soudu defaultně nastaven tak, aby uživatele neotravoval věcma, které nepotřebuje vědět. Vrcholem této snahy informovat uživatele dohnané ad absurdum jsou pak hlášky ve vidlích, kterým sice nerozumíte ani slovo, ale musíte je odsouhlasit.Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 29, 2008 8:13 am
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Nic proti ale to se dá velmi rychle - sám jsem tu volbu našel během 5 minut rychlého seznamování s tímhle systémem.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 29, 2008 7:36 am
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

pepcza napsal:
Přihlašuješ se jako normální uživatel, tyhle rozšířený informace dostáváš k dispozici jen pro čtení a teprve, když chceš udělat nějakou akci vyžadující práva rootu, tak se tě to zeptá na heslo a interně zavolá sudo. Je to v ubuntu snad už od verze 6 a opět docela neuměle to převzaly Visty v podobě UAC, který tě otravuje třikrát do hodiny, že někde něco chce zapisovat někam, kam nemá právo...na druhou stranu uznávám, že se MS alespoň snaží

To já vím, to mi nemusíš vysvětlovat, to vysvětluj tomu, kdo tam narafičil ty bubliny, třeba mu konečně dojde, jakou vymyslel kravinu. A taky mu řekni, že jako běžný uživatel na to zkrátka nejsem zvědavej, páč když chci něco dělat pod rootem, tak se rovnou přihlásím jako root a místo bublin použiju jiné zdroje Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 28, 2008 8:09 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

Přihlašuješ se jako normální uživatel, tyhle rozšířený informace dostáváš k dispozici jen pro čtení a teprve, když chceš udělat nějakou akci vyžadující práva rootu, tak se tě to zeptá na heslo a interně zavolá sudo. Je to v ubuntu snad už od verze 6 a opět docela neuměle to převzaly Visty v podobě UAC, který tě otravuje třikrát do hodiny, že někde něco chce zapisovat někam, kam nemá právo...na druhou stranu uznávám, že se MS alespoň snaží
_________________
Welcome to the generation where "Fuck Y'all" is no longer a dismissial, its an invitation.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 28, 2008 9:35 am
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

pepcza napsal:

btw. všiml jsem si, že ubuntu/gnome/něco jiného (tolik se nevyznám) převzalo z XP docela otravnou funkci vyskakovacích bublin ohledně aktualizací...po zapnutí, po probuzení z hibernace, po odemčení Rolling Eyes

Jo v gnome tyhle bubliny jsou. Nevím přesně, kdo je za ně zodpovědný, vždy je okamžitě nasraně zavřu. Smile Já tyhle debilní hlášky nesnáším. Přece nejsem blbej, a když budu chtít něco aktualizovat, tak si to zařídím sám.Smile Hlavně ale nechápu, proč se mi zobrazují jako běžnému uživateli, když jako běžný uživatel stejně nic instalovat ani aktualizovat nemůžu a jako root bych do grafického režimu vůbec lézt neměl.Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá červenec 25, 2008 8:36 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

Jaksefurtmenovat?: tak jsem to ani nemyslel, jen jsem přihodil to co z praxe vím.

Vodafone: XP nejsou tak špatný, ale osobně považuju za zatím nejlepší Windows 2000. XP jsou (slovy klasika) víc barevný Windows 2000 se spoustou nas*racích funkcí Smile (jednu z nich jsi už zmínil)

btw. všiml jsem si, že ubuntu/gnome/něco jiného (tolik se nevyznám) převzalo z XP docela otravnou funkci vyskakovacích bublin ohledně aktualizací...po zapnutí, po probuzení z hibernace, po odemčení Rolling Eyes
_________________
Welcome to the generation where "Fuck Y'all" is no longer a dismissial, its an invitation.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá červenec 25, 2008 11:32 am
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

pepcza: Jeden odstrašující příklad za všechny - tramvaj 14T, zvaná Porschetra:

(i když je to necyklopedie, není to fotomontáž)

Na druhou stranu je třeba říct, že osobně považuji Windows XP za velice povedený produkt Microsoftu, oproti předchůdcům založeným na DOSu totiž konečně funguje stabilně, a dá se říct, že kdyby nebylo binárních ovladačů třetích stran (naprogramovaných pochybnými programátory asijské provinience), jednalo by se o plně stabilní systém.

Horší je, že jak jeden kolega říká, Windows jsou jako tamagoči. Pořád se o to musíte starat, každou chvíli vám vystřelí bublinku, že se jim něco nelíbí Smile - speciálně vtipné je, když uděláte čístou instalaci, systém poprvé nabootuje, a první co udělá je, že vám vynadá, že Antivirový software není nainstalován Laughing
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá červenec 25, 2008 11:13 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: proč ne? Citovat

Co se týče Linuxu, tak mne to dost zajímá. Prostě je mi velmi sympatický. Sice XP není špatny, ale přemejšlim, že ho změním. Microsoft furt blbne s něčím, nezdá se mi že by byl extra dokonalej. Většina mých známý¨ch co dělá na komplech na Lin nedá dopustit.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá červenec 25, 2008 9:11 am
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

Ježiš já nevím, že jste se všichni tak chytli těch elektráren... Já jsem to jenom tak plácnul jako příklad, protože vím, že na některé věci na některých elektrárnách se unix a solaris používá, ale nikdo netvrdí že zrovna na všech elektrárnách mají jenom tohle a nic jinýho. Zrovna tak to nevylučuje, že by se zmiňované OS nemohly používat i jinde v průmyslu a tomu podobně. Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 24, 2008 7:23 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

Vodafone: ad HW, ovladače a naříkání: jasně to už taky dávno chápu, ale tehdy to docela zamrzelo a pachuť nepříjemné zkušenosti zůstává Confused

ad vlastní ovladače: taky naprogramuju ledasco a v ledasčem, ale na ovladač bych se asi nevrhnul...

ad OS v elektrárnách: zcela konkrétně psát nemůžu, ale jsou to Unixy, vím i o jednom použitém Solarisu (ne v energetice), ale používají se hojně i windows ve vmwarech. to víš, některé zahraniční komunikační systémy se stále nevzdaly zla COM objektů Evil or Very Mad
_________________
Welcome to the generation where "Fuck Y'all" is no longer a dismissial, its an invitation.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 24, 2008 10:18 am
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Re: GNU/linux a já Citovat

Jaksefurtmenovat? napsal:
Vodafone napsal:
a tak i obyčejný smrtelník je schopen si do toho s minimem úsilí naprogramovat vlastní ovladač.

Tak to já asi nejsem obyčejný smrtelník.Naprogramuju kde co ale ovladače?Smile
Je to fakt jednoduché. Stačí jen zkusit http://lwn.net/Kernel/LDD3/.

Sice je pravda, že pokud člověk nevyvíjí svůj vlastní hardware, tak to asi moc nepoužije, ale já jsem si třeba sám upravil ovladač grafického čipu, protože mě štvalo, že při nenativním rozlišení nepřizpůsobuje poměr stran obrazu poměru stran panelu. Naštěstí Intel má na webu kompletní veliké pdf s podrobnou specifikací, takže stačilo najít správný registr a co do něj zapsat, pak už jen najít vhodné místo v kódu ovladače a přesným chirurgickým zásahem vytvořit workaround. Na správce projektu to mělo povzbudivý význam, zvedli hozenou rukavici a dnes je tedy možné u grafických čipů Intel GMA a LVDS výstupu snadno volit a přepínat za běhu tři režimy přizpůsobení obrazu - center, full_aspect a full...
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

čt červenec 24, 2008 10:05 am
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

Sun, HPUX a podobně. Netvrdím, že zrovna jenom Linux. Ale rozhodně ne pinďousy, anóbrž spíče systémy unixového typu.Samozřejmě že pro zásadní věci komerční produkty, aby měli na koho svalit, když něco nefunguje. Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 24, 2008 9:45 am
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Do elektráren a podobných zařízení bych Linux nepletl. Tam bývají různé komerční UNIXy na míru.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 24, 2008 8:50 am
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Re: GNU/linux a já Citovat

Vodafone napsal:
a tak i obyčejný smrtelník je schopen si do toho s minimem úsilí naprogramovat vlastní ovladač.

Tak to já asi nejsem obyčejný smrtelník.Naprogramuju kde co ale ovladače?Smile
Vodafone napsal:

Grafické prostředí sice používám, ale v podstatě jen proto, abych měl kde spustit firefox a emulátor terminálu.

Naprostý souhlas.
Vodafone napsal:

V každém případě se směju těm, co jsou schopni zavrhnout nějakou distribuci jen proto, že si neporadila s jeho hardwarem. Ovladače jsou totiž záležitostí jádra, které je všude stejné - linux.

To je právě nejzábavnější, kdyby nebyly problémy, tak by si člověk neměl s čím hrát. Přesně tak. Proč měnit distribuci, stačí si trochu pohrát s jádrem.
Vodafone napsal:

A samozřejmě mě potěší, když se dozvím, že se někde linux opravdu ostře používá - například, když strojvedoucí zapne řízení na řídicím voze řady 954, a na diagnostickém panelu se objevuje známé "Uncompressing linux...booting the kernel", nebo když přijedu na nádraží, kde mluví linux hlasem Václava Knopa Cool

Já myslím, že unix a linux se ostře používá všude, kde je důležitá spolehlivost a stabilita, jako je energetika apod, bohužel se o tom moc neví. to, že jde proud a že funguje elektrárna, lidi považují za samozřejmost, takže za to nikdo solaris ani linux nechválí.
Confused
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 23, 2008 9:14 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: GNU/linux a já Citovat

Existuje moudro, které tvrdí, že BSD je pro lidi, co mají rádi UNIX, kdežto linux je pro lidi, kteří nemají rádi windows. Něco na tom je, ačkoli lidé s takovým přístupem jsou brzy rozhořčeni a píšou, že linux je nepoužitelný. Já si díky linuxu vybudoval lásku k UNIXu a na linuxu se mi líbí ta veliká aktuálnost. Dá se říct, že třeba fakt, že výrobci HW jsou neochotni dodávat ovladače pro linux, nebo aspoň specifikace, aby to naprogramoval někdo jiný, má za pozitivní následek to, že vnitřní vrstvy a mezivrstvy patří mezi nejmodernější a tak i obyčejný smrtelník je schopen si do toho s minimem úsilí naprogramovat vlastní ovladač.

Měl jsem taky kdysi touhu být ortodoxním propagátorem, ale nemá to cenu. Ať si každý používá, co mu vyhovuje. Dřív jsem v linuxu hledal náhradu windows, a byl jsem, jako spousta dalších, nespokojen. Časem jsem ale přišel na to, že pravá efektivita tkví právě v mocném a univerzálně použitelném příkazovém řádku. Grafické prostředí sice používám, ale v podstatě jen proto, abych měl kde spustit firefox a emulátor terminálu.

Pak se mi taky líbí, jak existuje velká rivalita mezi zastánci různých distribucí. Za sebe musím říct, že mi nejvíce vyhovuje Gentoo, i když na první pohled vypadá těžkopádně. Ale taky jí nikomu nenutím. I když podle mě, když jí někdo zvládne nainstalovat, má už dostatečnou průpravu k tomu, aby mohl systém používat, což vidím jako výhodu proti distribucím, kde „nasypete-li na klávesu Enter zrní, zvládne jí nainstalovat i vaše slepice“. V každém případě se směju těm, co jsou schopni zavrhnout nějakou distribuci jen proto, že si neporadila s jeho hardwarem. Ovladače jsou totiž záležitostí jádra, které je všude stejné - linux.

A samozřejmě mě potěší, když se dozvím, že se někde linux opravdu ostře používá - například, když strojvedoucí zapne řízení na řídicím voze řady 954, a na diagnostickém panelu se objevuje známé "Uncompressing linux...booting the kernel", nebo když přijedu na nádraží, kde mluví linux hlasem Václava Knopa Cool
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út červenec 22, 2008 8:12 am
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

Hi hi hi tak to jsem netušil. Tak to už nám opravdu chybí jen český klub gay uživatelů hajzlpapíru. Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 21, 2008 8:27 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

Jaksefurtmenovat: no ona byla dokonce před lety založena CZGLUG (CZech Gay Linux User Group pro ty, kterým zkratka nic neříká), ale oficiální stránky už asi nějak nefungují
_________________
Welcome to the generation where "Fuck Y'all" is no longer a dismissial, its an invitation.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 21, 2008 7:59 pm
Autor Zpráva
TuX
uživatel++


Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 288
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Jaksefurtmenovat? napsal:
Jééé to jsem netušil, že existují gayové, kteří znají, nedej bože dokonce používají linux. Ale je hezké, že jste tu všichni tři. Laughing Pro začátek mám jeden dotaz: Jak k sakru funguje to hlasování Question


Minimalne 4 - ja to taky pouzivam - uz nekolik let jako jediny system a na svoje Gentoo nedam dopustit Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 21, 2008 4:46 pm
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

No já vycházím ze statistik největších internetových serverů, existují na to nějaké stránky už nevím jak se jmenují, kde se dá vysledovat kolik návštěvníků používá jaký OS, prohlížeč, rozlišení atd, a když si porovnáš velké internetové servery pro naši minoritu, tak se nijak neodlišují třeba od idnes a podobně. Lidí s alternativními OS není ani víc, spíš možná trochu míň. Je to ale trochu zkreslené, protože ne každý přistupuje na internet ze svého soukromého počítače.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 21, 2008 4:37 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Ber to jako boj proti systému:)... v sociálně odlišených skupinách jako punkeři nebo ty současní tristnější emo, je vždy větší počet rebelantů proti systému a tedy i lidí přiznavších že jsou ho/bi, a co je mít linux než rebélie proti Microsoftu:) ? Většina lidí si ho pořídí právě z toho důvodu, znám pár linuxáků a sice o nikom z nich s jistotou nevím, ale přinejmenším u dvou bych tipnul:))... že jsou naši.
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 21, 2008 4:36 pm
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

Ovšem při "reprezentativním" vzorku 8 respondentů prakticky u toho hlasování není nad čím diskutovat Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 21, 2008 4:29 pm
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

Aha a já myslel že mám blbej prohlížeč a proto mi to nefunguje. Smile
To je zajímavá myšlenka, ale skutečnost je taková, že většina buzinek považuje linux za sprosté slovo, nehledě na to, že odhad počtu linuxářů cca 1,5 % z cca 4 % je žádná celá nula nula nic Confused
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 21, 2008 3:54 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Jaksefurtmenovat?: Mám určitou pochybnost, ohledně hlasování, páč už asi bude uzavřenéSmile

Co se týče Linuxu...je to open source, co jsou BI/HMS než open source:))... je to GAYSYSTÉM Smile))
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 21, 2008 8:10 am
Autor Zpráva
Jaksefurtmenovat?
uživatel+


Založen: 21.7.2008
Příspěvky: 231
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Předmět: Citovat

Jééé to jsem netušil, že existují gayové, kteří znají, nedej bože dokonce používají linux. Ale je hezké, že jste tu všichni tři. Laughing Pro začátek mám jeden dotaz: Jak k sakru funguje to hlasování Question
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 4
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist