Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Gay svět Označování gayů hovorovými názvy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

pá červen 15, 2007 2:26 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Vodafone napsal:
Pak tu máme buzerant a buzna: Mají ta slova stejný základ, nebo ne? A pokud ano, jak může být buzerant nadávka a buzna normální název?

Snadno. Very Happy Jako bych neříkal, že moje vnímání těchhle slov je naprosto iracionální... Wink
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 11:11 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
Martin napsal:
Mě teda převážně ty termíny nevaději, ale nemyslíte si, že se gayové začali nazývat pejorativními termíny v rámci podvědomýho pohrdání vlastní osobou?


A jseš si jistý že tyto "hovorové" výrazy byly opravdu vymyšleny samotnými gayi? A pokud byly, tak asi neměly původně pejorativní nádech. I když slovo buzna, to je určitě od buzerovat, tak to musel určitě vymyslet nějaký heterák kterému byly někde v boční uličce na předměstí dělány nějakou vytrvalou "buznou" neslušné návrhy. Very Happy Embarassed


Něco mi říká, že to tak Martin přece vůbec nemyslel. Nejde přeci o to, že je vymysleli, ale že je převzali do užívání vůči sobě už s tím pejorativním nádechem. Vymýšlí to heteráci a my to přebíráme - dílem možná z toho důvodu jak říká Martin, ale nevylučoval bych ani důvod přesně opačnej - totiž dokázat, že nám to nic nedělá a že si opovrhující část společnosti může trhnout nohou, protože my tohle prostě za urážku považovat nebudem.
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 9:46 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Martin napsal:
Mě teda převážně ty termíny nevaději, ale nemyslíte si, že se gayové začali nazývat pejorativními termíny v rámci podvědomýho pohrdání vlastní osobou?


A jseš si jistý že tyto "hovorové" výrazy byly opravdu vymyšleny samotnými gayi? A pokud byly, tak asi neměly původně pejorativní nádech. I když slovo buzna, to je určitě od buzerovat, tak to musel určitě vymyslet nějaký heterák kterému byly někde v boční uličce na předměstí dělány nějakou vytrvalou "buznou" neslušné návrhy. Very Happy Embarassed
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 9:41 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Martin napsal:
Mě teda převážně ty termíny nevaději, ale nemyslíte si, že se gayové začali nazývat pejorativními termíny v rámci podvědomýho pohrdání vlastní osobou?
No jasně. Kdysi když se na světě objevili první gayové, tak udělali velké setkání, kde řešili, jak se jim v pozdějších časech bude říkat. Přišli na úplně stranšný výrazy, kterých se chtěli vyvarovat, takže se rozhodli, že vymyslí nějaká slabší oslovení, která mezi lidi rozšíří a zahltí je. Ti budou takto svedeni z cesty přemýšlení nad novými výrazy (protože už jich budou znát už tak hodně)....no a tak byl zachován světový mír.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 4:38 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Mě teda převážně ty termíny nevaději, ale nemyslíte si, že se gayové začali nazývat pejorativními termíny v rámci podvědomýho pohrdání vlastní osobou?
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 2:48 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Manuel de Falla napsal:
Období "homoklády" už minulo.

Takže to bude populárnější než jsem myslel. Trend? Think


Měl bys na něj taky něco vymyslet! V angličtině se pro drzé straights používá termín breeders. Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 2:45 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

TXB napsal:
citace:
ty můj chudášku mališkej... copak se ti to přihodilo ty moje malá buzničko? Mr. Green pofoukáme bebí Mr. Green lepší? Mr. Green


No, zní to každopádně líp, než oslovení "ty moje velká buzno". Laughing
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 2:39 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Období "homoklády" už minulo.

Takže to bude populárnější než jsem myslel. Trend? Think
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 1:59 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Manuel de Falla napsal:
"Ty moje malá buzničko"

Very Happy Very Happy Very Happy

Přesně takhle jsem byl v pondělí osloven. V rámci buzní kominity a z legrace, takže mi to vůbec nevadilo a dokonce mě to rozesmálo:

citace:
ty můj chudášku mališkej... copak se ti to přihodilo ty moje malá buzničko? Mr. Green pofoukáme bebí Mr. Green lepší? Mr. Green
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 1:56 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Manuel de Falla napsal:
Buznička zní tak pěkně něžně. I když nevím, jestli bych chtěl být oslovován "Ty moje malá buzničko"
A docela snesu třeba bukvici, byť teď zrovna jsem doma oslovován "homoprute". Rolling Eyes


Tak si řekni o oslovování "homokládo" Idea
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 1:49 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Buznička zní tak pěkně něžně. I když nevím, jestli bych chtěl být oslovován "Ty moje malá buzničko"
A docela snesu třeba bukvici, byť teď zrovna jsem doma oslovován "homoprute". Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 1:28 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

nechat se urazit čistým slovem je přílišné lpění na formě a značí to o nás samotných jen to nejhorší, takže i kdyby to slovo úplně čisté nebylo, zasloužíme si to Cool
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 1:15 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Nemáš se cítit uražený proto, že tě správně označil, ale proto, že tak učinil vulgárním způsobem. Pokud by ti někdo řekl, že jsi ču..., je to vlastně taky pravda (lze to považovat za synekdochu), ale nic to nemění na faktu, že jde o nadávku.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 1:10 pm
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Re: Označování gayů hovorovými názvy Citovat

Vodafone napsal:
Jaké hovorové názvy znáte a jaký k nim máte citový vztah?

Mě třeba od té doby, co jsem si na wikipedii přečetl, že "teplý" je zkomoleným překladem německého "Schwull", což je údajně neutrální výraz pro gaye, tenhle název nevadí. Naopak "Buzerant" jakožto zkomolenina slova "Bulhar" mi přijde nevkusná.

Taky by mě zajímalo, máte-li někdo zdůvodnění, proč jsou našinci tím či oním výrazem titulováni, jaký je etymologický původ Razz


Musím se přiznat, že mám dilema...ať už je buzerat, teplucha a já nevím co je označení hanlivé, urážlivé - neli vulgární, ale přece jen pravdivé... Mam se cítit dotčený, když mě někdo označí pravdou???
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 1:00 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

bukvice - lidi si holt rádi hrajou se slovy a posunujou jejich významy, nic víc za tím nehledej

buzerant - anglické bugger má opravdu původ v názvu té bulharské sekty bogomilů, kterou oficiální církve chtěly znevážit obviněním mj. z praktikování sodomie. btw, bugger se dnes dá v angličtině použít i jako něžné oslovení. Very Happy Ale že by z toho pocházel i buzerant? To je dost odvážné tvrzení. Jinak vznik toho druhého významu slova buzerant je snad jasný. Buzerant byl někdo, kdo jiného čímkoli otravoval, tj. i gay svými milostnými návrhy či vyznáními het.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 12:59 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Vodafone napsal:
Asi jsem hloupej, ale mě to prostě nedochází... Kluk jako buk musí být gay? Vždyť je tohle rčení v každé druhé pohádce a nakonec skončí s princeznou v posteli... Very Happy Nebo že by byl ten strom homosexuální? Jak se to u stromu pozná?


to neni obyčejný kluk jako obyčejný kluk, tedy v normální míře,
to je "buk-více"
akorát je to šikéznější vyslovovat krátce, no Smile
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 12:55 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Vodafone napsal:
Našel jsem akorát Bukvici lékařskou (Stachys betonica), co se používá jako sedativum...

Bukvici lékařskou (mám radši lat. název Betonica officinalis) mám na záhonku. Ale nikdy mě nenapadlo o ní uvažovat jako o rostlině, jejíž název má jakoukoli souvislost se sexuální orientací Smile No vida... název by tu byl, kvete sytě růžově a má ráda teplá stanoviště. Hned by se mohla zařadit mezi buzní symboly Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 12:45 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

bright napsal:
rčení "kluk jako buk" --> bukvice
buzerovat = otravovat někoho --> buzerant = 1. kdo někoho otravuje; 2. homosexuál --> z 2. významu: buzík, buzna
Asi jsem hloupej, ale mě to prostě nedochází... Kluk jako buk musí být gay? Vždyť je tohle rčení v každé druhé pohádce a nakonec skončí s princeznou v posteli... Very Happy Nebo že by byl ten strom homosexuální? Jak se to u stromu pozná?


A gay musí někoho otravovat, buzerovat? Není to s tím buzerantem spíš tak jak tvrdí wikipedie? Že je to zkomolený Bulhar: http://cs.wikipedia.org/wiki/Homosexualita#P.C5.AFvod_a_u.C5.BE.C3.ADv.C3.A1n.C3.AD_ozna.C4.8Den.C3.AD_pro_homosexualitu

Pak je taky otázka, odkud vzniklo synonymum otravovat=buzerovat, možná to s těmi bulhary bude taky souviset.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 12:32 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Vodafone napsal:
Právě proto, že bych se rád dozvěděl, jak ta slova vznikla. Protože krom těch zjevných, typu řiťopich, jsou tu i výrazy, které fakt nerozumím, kde se vzaly. Třeba například bukvice... Našel jsem akorát Bukvici lékařskou (Stachys betonica), co se používá jako sedativum... To mi nějak nejde dohromady.

Jinak co se týče těch spisovných názvů, tak gay se mi nelíbí už proto, že se jinak čte a píše. Homosexuál, když člověk vysloví, tak si HT hned představí sex dvou kluků a udělá se mu špatně Smile. Ale zalíbilo se mi anglické slovíčko queer, společný výraz pro všechny "nemajoritní" lidi. V angličtině je sice politicky nekorektní, ale v češtíně to zní pěkně...

Pak tu máme buzerant a buzna: Mají ta slova stejný základ, nebo ne? A pokud ano, jak může být buzerant nadávka a buzna normální název?


rčení "kluk jako buk" --> bukvice
buzerovat = otravovat někoho --> buzerant = 1. kdo někoho otravuje; 2. homosexuál --> z 2. významu: buzík, buzna

Nepejorativní význam získaly tím, když se jimi sami oslovovaní začali vzájemně oslovovat bez pejorativního významu. Podobný posun nastal v češtině u slova teplý, v angličtině u slov gay (=veselý), queer (=divný), fag (=poskok ve škole), ve francouzštině u slova pede (zkrácenina z pederast), v němčině u slova schwul (schwül = parný, dusný), v ruštině u slova goluboj (=modrý) atd.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 12:08 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

bright napsal:
Další výrazy, na které jsem si vzpomněl: bukvice, teplajzník, homokláda, řiťopich.
Vodafone, a proč si vlastně chceš doplňovat svou slovní zásobu? Koprolálie? Rolling Eyes
Právě proto, že bych se rád dozvěděl, jak ta slova vznikla. Protože krom těch zjevných, typu řiťopich, jsou tu i výrazy, které fakt nerozumím, kde se vzaly. Třeba například bukvice... Našel jsem akorát Bukvici lékařskou (Stachys betonica), co se používá jako sedativum... To mi nějak nejde dohromady.

Jinak co se týče těch spisovných názvů, tak gay se mi nelíbí už proto, že se jinak čte a píše. Homosexuál, když člověk vysloví, tak si HT hned představí sex dvou kluků a udělá se mu špatně Smile. Ale zalíbilo se mi anglické slovíčko queer, společný výraz pro všechny "nemajoritní" lidi. V angličtině je sice politicky nekorektní, ale v češtíně to zní pěkně...

Pak tu máme buzerant a buzna: Mají ta slova stejný základ, nebo ne? A pokud ano, jak může být buzerant nadávka a buzna normální název?
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 11:45 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Další výrazy, na které jsem si vzpomněl: bukvice, teplajzník, homokláda, řiťopich.
Vodafone, a proč si vlastně chceš doplňovat svou slovní zásobu? Koprolálie? Rolling Eyes
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 11:31 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Stonerock napsal:
Označení "teplej" mi přijde takový hezký český, navíc jsem zastáncem toho, že ti "na druhym břehu" by měli bejt označovaný jako "studený". A když někdo neví, čí je, tak by moh' bejt třeba "vlažnej". Wink

Neodvažuju se domýšlet, jak a čím by se to přeměřovalo. Twisted Evil

Stonerock napsal:
Označení "buzna" může "nezasvěcenejm" připadat dost drsný, ale já v něm cítim takovou sympatickou sebeironii. Ke zdrobnělině "buznička" se mi vnucuje epiteton constans "růžová" a je to pro mě označení jistýho nezaměnitelnýho poddruhu buzen. Razz Krom toho "buzna" je docela produktivní slovní základ (buzní, buzinec...).

Tak to každopádně. Cool

Stonerock napsal:
Pokud jde o "gaye", tak já tohle slovo nijak zvlášť nemusim. Zaprvý je takový neohrabaně nečeský, a krom toho v něm cítim takovou mírnou "americkou" pachuť. Přijde mi tak strašně "politicky korektní", až mě poněkud vytáčí. Chybí mi v něm kousek nadhledu. Postupně si na něj zvykam, ale jde to ztuha.

You don't like 'a-loud-and-proud gay', honey? Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 4:16 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

A sakra. Teď koukam, že autor tématu se ptal jen na hovorový výrazy... Think No nic, mazat už to nebudu.
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 4:14 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

V mym případě teda etymologickej původ jednotlivejch těchhle výrazu jejich vnímání rozhodně neovlivňuje. To má u mě čistě iracionální základy. Smile
Souhrnně vzato, čim dál tim spíš považuju za přijatelný větší a větší těchhle "synonym". Neboli - to, co bych dřív (a neni to zase tak dlouho...) snad ani nevyslovil, teď považuju za normu... Jinak to, co reálně používam, dost závisí na tom, s kym se bavim. Konkrétně: V případě rodičů jsem zatim nepokročil dál než k opisu "bejt na kluky", pro ht kámoše jsem teplej a pro buzny jsem s klidem buzna... Razz
Označení "teplej" mi přijde takový hezký český, navíc jsem zastáncem toho, že ti "na druhym břehu" by měli bejt označovaný jako "studený". A když někdo neví, čí je, tak by moh' bejt třeba "vlažnej". Wink
Označení "buzna" může "nezasvěcenejm" připadat dost drsný, ale já v něm cítim takovou sympatickou sebeironii. Ke zdrobnělině "buznička" se mi vnucuje epiteton constans "růžová" a je to pro mě označení jistýho nezaměnitelnýho poddruhu buzen. Razz Krom toho "buzna" je docela produktivní slovní základ (buzní, buzinec...).
Pokud jde o "gaye", tak já tohle slovo nijak zvlášť nemusim. Zaprvý je takový neohrabaně nečeský, a krom toho v něm cítim takovou mírnou "americkou" pachuť. Přijde mi tak strašně "politicky korektní", až mě poněkud vytáčí. Chybí mi v něm kousek nadhledu. Postupně si na něj zvykam, ale jde to ztuha.
A "homosexuál" je natolik akademicky formální a odlištělej, že o něm v praxi snad nikdo ani nemůže uvažovat.
Jinak "buzerant" je u mě nadávka, "homouš" v podstatě taky a "teplouše" taky moc nemusim.
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 1:51 am
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Označování gayů hovorovými názvy Citovat

Jaké hovorové názvy znáte a jaký k nim máte citový vztah?

Mě třeba od té doby, co jsem si na wikipedii přečetl, že "teplý" je zkomoleným překladem německého "Schwull", což je údajně neutrální výraz pro gaye, tenhle název nevadí. Naopak "Buzerant" jakožto zkomolenina slova "Bulhar" mi přijde nevkusná.

Taky by mě zajímalo, máte-li někdo zdůvodnění, proč jsou našinci tím či oním výrazem titulováni, jaký je etymologický původ Razz
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 4 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist