Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku zženštilé chování v dětství
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

ne květen 11, 2008 9:33 pm
Autor Zpráva
Rausek
uživatel+


Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 223
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

No nevim jestli to Beatrix ještě nějak pomůže ale taky přispěju svou troškou do mlýna. Chování které tady popisuje u svého syna, totiž skoro přesně sedí na mě, když sem byl malej - měl sem dvě panenky - jednu klasickou, jednu bárbínu, kočárek, umělohmotné malé poníky, skládanku "Růžový domeček" a samozřejmě spoustu plyšáků. Zcela běžně sem si kolem pasu omotával ručník a zpíval priceznovský písničky z disneyovek. Ve školce jsem si hrál hlavně s holkama a řadil se mezi ně když se šlo někam na vycházku. Dokonce jsem si chtěl nechat narůst dlouhý vlasy, abych si moh plést copánky... Laughing Tehdy jsem dost otevřeně prohlašoval že bych byl radeji holka. a všichni se jenom smáli.
Na základce jsem se seznámil se spolužačkou, která byla mým dokonalým opakem - byla o hlavu větší, hrála fotbal, hokej a prala se s klukama (nutno podotknout, že obvykle vyhrávala Very Happy), ta zase chtěla bejt kluk a taky se tim nijak netajila. Došlo to až tak daleko, že sme se dokonce domlouvali, že se dokonce domlouvali, že až vyrostem tak pudem na operaci, kde nám prostě vymění naše "intimní místa".
No ale jak šel čas tak sme se postupně změnili. Ona zženštěla, začala se malovat, nosit sukně, našla si přítele a je z ní normální heteračka. Já jí přerost, zmužněl a začal rád nosit džíny (ke kterým sem měl do té doby příšerný odpor) sem sice gay, ale rozhodně nejsem nespokojen se svým pohlavým nebo způsobem oblékání. Prostě děti chápou svět jinak, jednodušejš, nevidí mezi klukem a dívkou takový rozdíl a nechápou jaké to je být tím druhým.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st leden 09, 2008 10:23 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

a hlavně rychlá.

No, tak nevím jestli to je doktor, ale rozhodně vzdělání na to máč, ač ten obor se zabývá až takovým doléčením.
No ale popravdě je k sežrání... Twisted Evil leč má polovičku....(která je k sežrání taky) Twisted Evil

no nic, já radši jdu koukat po něčem plechovém, nebo se to tu ještě zvrhne...
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st leden 09, 2008 10:11 pm
Autor Zpráva
Maku
guru++


Založen: 6.7.2006
Příspěvky: 936

Předmět: Re: uniformy Citovat

pemel napsal:
Jednou jsem viděl gay poldu v "21" (u Musila) Surprised Přišel tam v uniformě a byl fakt móóóc pěknej Twisted Evil


Do 21 občas zajdu - poldu jsem tam ještě neviděl - ale obsluha je tam skvělá. Velmi příjemná, ochotná a hezká Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st leden 09, 2008 10:10 pm
Autor Zpráva
Maku
guru++


Založen: 6.7.2006
Příspěvky: 936

Předmět: Citovat

Alcarmo napsal:
Maku napsal:
Alcarmo napsal:
Polda, mariňák, hasič, pilot, doktor..... Razz Laughing


S tím posledním by neměl být problém... tady jich je... Wink


buzní doktoři - aspoň jednoho bych chtěl znát osobně Very Happy a ne že studujou medicínu, fakt doktoři Laughing


Myslím, že tohle lze léčit... Twisted Evil
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st leden 09, 2008 9:37 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: uniformy Citovat

Jednou jsem viděl gay poldu v "21" (u Musila) Surprised Přišel tam v uniformě a byl fakt móóóc pěknej Twisted Evil
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st leden 09, 2008 9:07 pm
Autor Zpráva
Alcarmo
uživatel


Založen: 8.1.2008
Příspěvky: 36
Bydliště: Opava

Předmět: Citovat

Maku napsal:
Alcarmo napsal:
Polda, mariňák, hasič, pilot, doktor..... Razz Laughing


S tím posledním by neměl být problém... tady jich je... Wink


buzní doktoři - aspoň jednoho bych chtěl znát osobně Very Happy a ne že studujou medicínu, fakt doktoři Laughing
_________________
There must be kept the Balance
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st leden 09, 2008 9:02 pm
Autor Zpráva
Maku
guru++


Založen: 6.7.2006
Příspěvky: 936

Předmět: Citovat

Alcarmo napsal:
Polda, mariňák, hasič, pilot, doktor..... Razz Laughing


S tím posledním by neměl být problém... tady jich je... Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st leden 09, 2008 7:55 pm
Autor Zpráva
Alcarmo
uživatel


Založen: 8.1.2008
Příspěvky: 36
Bydliště: Opava

Předmět: Citovat

Polda, mariňák, hasič, pilot, doktor..... Razz Laughing
_________________
There must be kept the Balance
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st leden 09, 2008 7:51 pm
Autor Zpráva
Maku
guru++


Založen: 6.7.2006
Příspěvky: 936

Předmět: Citovat

zdenda napsal:
a jaká uniforma, musí to být ozbrojená složka? Twisted Evil


Uniforma ČSAD bohatě postačí Twisted Evil
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st leden 09, 2008 7:51 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

zdenda napsal:
a jaká uniforma, musí to být ozbrojená složka? Twisted Evil


Určitě uniforma ČSAD. Wink
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st leden 09, 2008 7:31 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

a jaká uniforma, musí to být ozbrojená složka? Twisted Evil
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st leden 09, 2008 5:47 pm
Autor Zpráva
Alcarmo
uživatel


Založen: 8.1.2008
Příspěvky: 36
Bydliště: Opava

Předmět: Citovat

No, taky bych to s tím synem neviděl tak černě, podle mě (a nejsem vůbec odborník) je tu větší pravděpodobnost, že z něj gay bude, i když, jak jsem viděl, spousta lidí tu píše, že si jejich herero-kámoši hráli stejně, tak nevím...
Já osobně jsem si taky nehrál s autama, ale s panenkama a převlíkal se třeba za princeznu.....kombinoval jsem to aspoň tím, že jsem si hrál i na jelena či medvěda Surprised)........každopádně jako dítěti mi to nepřišlo divné, naši to taky neřešili, ale když si vzpomenu, jak jsem šel s mamkou kupovat barbínu do obchoďáku, tak se teď za to stydím......v tomhle mám chlapské myšlení, no. Každopádně v pubertě už se nic takové neodehrávalo, k autům jsem nepřirostl nikdy, ale začal jsem si hrát s legem, což někdy mě popadne i dneska (takže zdravím kolegu velké dítě Jakuba Surprised) a za ženskou jsem se převlík jen jednou a to v rámci recese, kdy jsme se hromadně převlíkli všichni, jinak dámské oblečení taky nevyhledávám.......naopak, teď by bodla spíš nějaká pořádná uniforma Laughing chlapi, kde jste? Laughing Laughing Laughing
_________________
There must be kept the Balance
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po březen 26, 2007 6:25 pm
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Citovat

zdenda napsal:
Kubo, ta možnost dětí třeba bude, nevěš hlavu Wink


No v to doufám...byl bych ten nejlepší rodič na světě - protože jsem velké dítě Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po březen 26, 2007 5:31 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

Kubo, ta možnost dětí třeba bude, nevěš hlavu Wink
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po březen 26, 2007 12:53 pm
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Re: zženštilé chování v dětství Citovat

beatrix napsal:
Dobrý den, chytřejší název tématu mne nenapadl Rolling Eyes . Jsem máma úžasného pětiletého klučiny, ale v posledním půlroce se v rodičovství s manželem nějak plácáme a chování našeho syna v nás vyvolává velkou úzkost. Syn vždy upřednostňoval holčičí hračky, smáli jsme se, že víc než auto mu udělá radost panenka. Pomáhal mi vždy v kuchyni, hráli jsme si s dětským nádobíčkem, plyšáky, atd. V září nastoupil do školky a při hrách doma začal trvat na hraní ženských rolí - na mámu, princeznu, čarodějnici,... Už dřív si občas vzal utěrku a omotal si ji kolem pasu jako sukni, brala jsem to, že jen tak šaškuje. Teď se to hodně zhoršilo, pořád by si hrál se šátky, když si má obléci pyžamo, zaváže si ho kolem pasu jako sukni, atd. Maluje jen víly a princezny, dnes si pastelkou maloval ústa Sad . abych to zkrátila - byli jsme u dvouch sexuologů, syn bohužel spadá do kolonky porucha pohlavní identity v dětství Crying or Very sad Procentuální prognózy do budoucnosti se hodně liší, ale prý až 2/3 kluků s těmito projevy v dětství jsou homosexuálové. Děsím se transexuality, hlavně kvůli psychickým problémům, které tyto lidi provázejí. Homosexualita je pro nás v pohodě. Jeden z těch sexuologů nám nabídl i psychoterapii a pokus o zvrácení orientace. Prý je do 6 let nejvyšší šance s tím něco udělat. Ale to jsme odmítli. Zajímalo by mne, zda některý z gay mužů na tomto fóru měl podobné přáznaky již v předškolním období a jak to zvládali jeho rodiče. Manžel synovo chování občas špatně snáší, převlékání mu vyčítá, vysvětluje mu, jak se chová správný kluk. A to byl na všech konzultacích se mnou. Já zase při hraní zažívám velkou úzkost a frustraci, místo užívání si společného času pozoruji, jak moc je syn "jiný". Má ještě mladšího brášku, tak mě trápí, že si spolu nevyhrají. Prý se taky máme připravit na možnost šikany ve škole Sad Snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně a najde se zde pár lidiček, kteří se podělí o své zkušenosti.


Ahoj,

za prvé bych chtěl říct, že budeš určitě báječná matka, která pečuje o blaho svých dětí...a tak bych se tě chtěl zeptat, proč se při jeho hraní frustruješ? Nemyslíš si, že on to může vycítit? To chceš celé jeho dětství prožít v panickém strachu o jeho budoucnost??? Ne...syn přece potřebuje rodiče, kteří se mu b udou věnovat, kteří si s ním užijí bezstarostné dětsví Wink
Myslím si, že by tě mohla zajímat moje zkušenost...
Můj táta se mi nikdy nevěnoval - byl jsem introvert, maminčin mazánek a navíc "knihomol"...zato s bráchou si hrál pořád...rád se s ním "pral" - viděl v něm sebe - chlapa... Já jsem měl raději mámu a tak jsem byl nejšťastnější, když jsem ji mohl pomáhat v kuchyni, chodit ji nakoupit a zařizovat za ní věci Wink ... táta nás potom opustil a já vyrůstal s mámou, sestrou, babičkou a bráchou...měl jsem kamarádku a tak jsme si u ní hrály s panenkama - nijak zvláštní mi to nepřišlo, protože jsme napodobňovali životní situace dospělích...
Myslím si, že to, že ti syn tak rád pomáhá v kuchyni je o tom, že tě má moc rád a bude na tobě hodně fixovaný. Teď si hraje - bezstarostně - a tak to tak ber...já jsem si nepřestal "hrát" do teď a jsem snílek...jsem takové velké dítě... Hlavně spolu mluvte, nedopusť prosím, aby se uzavřel před světem, před tebou, před sebou...znám to a je to hnusný...(a je to také tím, že nám pořád někdo vštěpuje, jak se mají kluci chovat, jak ne, nemaj brečet a tak - člověka to potom zablokuje...)
Buď ráda, že máš ZDRAVÉHO syna (já děti nikdy mít nebudu a to bych chtěl tak moc) a užívej si ho! Čas uteče jako voda a všichni jednou opustí rodné hnízdo...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt březen 22, 2007 9:21 pm
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Re: díky za reakce Citovat

beatrix napsal:
........Asi nejvýstižnější bude, když sem zkopíruji definici a příznaky u diagnózy poruchy pohlavní identity v dětství :

Projevuje se již v raném dětství. Přetrvává intenzivní tíseň z vlastního pohlaví a intenzivní přání být opačného pohlaví. Dítě se obléká do šatů druhého pohlaví, ale k žádnému sexuálnímu vzrušení nedochází, přejímá chování druhého pohlaví, vlastní pohlaví odmítá. Jde o poruchu sexuálního zrání, která se může, ale nemusí v mnoha případech později projevit homosexuální orientací.

Já nevím, ale na mne to působí dosti divně, připadá mě že tuto definici nepsal odborník ale člověk s typicky mylnou představou že znakem homosexuální orientace je snad vždy toto. Neříkám že není jisté procento gayů kteří se takto prezentují, ale rozhodně to není ani z daleka žádným pravidlem.
Mám pocit že se zde zaměňují různé pojmy. Jsem-li homosexuálně orientován tak mne přitahují osoby stejného pohlaví, jsem-li tedy muž přitahují mne muži a určitě bych nechtěl býti ženou, se svým pohlavím jsem spokojen. Pokud ale trpím poruchou pohlavní identity a mám ze svého vlastního pohlaví tíseň a intenzivně si přeji mít opačné pohlaví... pak jde podle mého osobního (a naprosto laického) názoru o transsexualitu. Bohužel mnoho lidí stále směšuje homosexualitu a transsexualitu dohromady a přitom je v tom myslím dost zásadní rozdíl.

beatrix napsal:
......... Podle odborné literatury ( naší i zahraniční) a našich konzultací u sexuologů větší část chlapců s touto anamnézou jsou později homosexuálové, proto zkouším najít pomoc zde. Divím se, že tato diagnóza není mezi gay komunitou známa, homosexuálové prý usilují a vyškrtnutí této diagnózy ze seznamu diagnóz a chápání takového chování jako normálního. Doufala jsem, že najdu nějakého gaye s podobnou zkušeností z dětství. .

Mezi gay komunitou není diagnóza známa protože homosexualita žádnou diagnózu nemá Beatrix, ze seznamu nemocí již byla dávno vškrtnuta. Něco se o tom můžeš dočíst zde, nebo zde, také tady je k tomu pár slov atd... A z vlastní zkušenosti mohu potvrdit že homosexualita se skutečně vyléčit nedá, proto se taky nepovažuje za nemoc.

Jak je to ale s transsexualitou nevím, nikdy jsem se o to nezajímal protože sám jsem žádný problém se svou pohlavní identitou nikdy nepociťoval. Se svým pohlavím tak jak jsem se narodil jsem byl vždycky, tedy i v dětství spokojen.... Podle mne homosexualita a transsexualita jsou dvě zcela odlišné věci ale možná se mýlím, usuzuji tak pouze podle sebe a svých pocitů a zkušeností.

Tolik asi můj názor, vím že bohužel jsem Ti nijak nepomohl. Vychoval jsem dvě děti a tak se snažím vžít do tvé situace, co bych asi já sám dělal kdybych zjistil u svého dítěte tento problém. Myslím že bych s největší pravděpodobností nedělal nic, jelikož dělat u pětiletého dítěte z jeho chování které popisuješ nějaké zásadní závěry mě přijde předčasné. Zcela určitě bych ho ušetřil různým pokusům o zvrácení orientace nějakou psychoterapií a podobně, jednak jeho chování v tomto věku ještě nic zásadního neznamená a jednak kdyby mě nějaký psycholog řekl že se pokusí o "zvrácení orientace" tak bych ho poslal slušně někam, protože tato jeho slova chápu jako pokus o zvrácení možné budoucí "homosexuaní orientace" a ta se skutečně vyléčit nedá. Takové pokusy by mohly dítěti spíš ublížit než pomoci.
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st březen 21, 2007 6:58 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Moc si to nepamatuju, ale v rodinném albu jsou dvě "kompromitující" fotografie. Na jedné v roce a půl jezdím o Vánocích po bytě s kočárkem na panenky. Líbil se mi, protože byl větší než moje autíčka, a musel jsem se s ním vydovádět, než si ho sestřenice, které ho ježíšek nadělil, odveze domů. Na druhý se tak ve třech letech procházím po dvoře v botách na podpadku. Musel jsem si přece zkusit, jak se v nich chodí. Pak si pamatuju, že mě jako školáka učitelka na škole v přírodě poučovala, že se nepije se zvednutým malíčkem, že mi vedoucí na táboře řekl, ať se nechovám jako holka, a taky že jsem jednou místo fotbalu skákal s holkama gumu. (To byste do mě neřekli, co? Wink )
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 21, 2007 6:33 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

Zkusím napsat něco, co si pamatuji. Sic šátky a podobné věci jsem nenosil, ale nikdy mne netáhl fotbal, auta, protě většina typicky klučičího. Zato v kuchyni jsem se rád ochomejtal, ani ne tak dělat, jako aspoň být přítomen a užírat těsto Cool . Ani rváč jsem nebyl a pokud k něčemu došlo, no ehm, tak to údajně vypadalo jak kdyby se rvala ženská. Ač jak tak píšu, tak si vzpomíná, že když jsme s tehdy nejlepší kamarádem si hráli na pískovišti, tak já jsem vždy představoval mámu a nijak mi to nebylo proti mysli, sice si myslím, že nám tohle rozdělení vydrželo tak cca 10, maximálně 60 sec. poté se zapomnělo(či já už za tu dobu zapomněl). Ale "Když jdou na mužskýho léta..."(W.Matuška) tak poslední rok nejlepší trávení volného času je hrabat se v autě.., takže holt každý se nějak vyvíjí.
Nemám zkuš. s poruchou sex. identity, ale tady asi fakt bude nejlepší čekat.
Pokud se budeme držet hesla-"Nejlepší obrana je útok" zkusili jste to nějak nevymlouvat, ale spíš podpořit, jak (by) reagoval?
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 21, 2007 3:31 pm
Autor Zpráva
ottos
guru


Založen: 30.4.2006
Příspěvky: 594
Bydliště: Praha 4 - Braník

Předmět: Citovat

no z dětství si vybavuji že mi šátky a ručníky taky nebyli cizí... vzpomínám si taky že jsme si se setrou při hrách často obraceli role "mámy" a "táty"... ale řekl bych že to odeznělo ještě před školou nebo možná během první druhé třídy. ale určitě i dřevěné kostky a lego a podobně byli důležitou věcí... a určitě se cítím být "doma"ve své vlastní kůži... já bych řek že se to těžko posuzuje přes písmenka - každý je sám sobě originálem... já jsem se jako gay například (dejme tomu vyjma výše uvedeného Confused )během dětství ani puberty neprojevoval...těžko radit... Crying or Very sad
_________________
>>> www.vphotos.ic.cz www.vmodels.wz.cz <<<
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st březen 21, 2007 2:36 pm
Autor Zpráva
livefile
uživatel


Založen: 15.6.2006
Příspěvky: 44

Předmět: Re: díky za reakce Citovat

beatrix napsal:
Navíc s homosexualitou opravdu nemáme problém.


Tím bych si nebyl tak jistej. Nemusíte to být Vy ani partner ale možno dědeček nebo jiná osoba ve vašem rodu.

Zjistěte si něco o rodinných konstelacích. Dle mého je to lepší jak nějaká psychoterapie a hlavně se tam odhalí skutečný problém, který nemusí být v homosexualitě. Záleží zda jste otevřená i něčemu co je u nás zatím netradiční, leč ve světě uznávaná a čím dál rozšířenější metoda.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 20, 2007 11:46 pm
Autor Zpráva
beatrix
tester


Založen: 19.3.2007
Příspěvky: 2

Předmět: díky za reakce Citovat

Moc děkuji všem za odpovědi. Nevím, zda jsem to napsala nesrozumitelně, ale problémem syna bohužel není jen hraní s panenkami nebo občasné převlečení za princeznu v rámci hry. Kvůli tomu bych nelítala po sexuologických ordinacích a pedagogicko-psychologických poradnách. Asi nejvýstižnější bude, když sem zkopíruji definici a příznaky u diagnózy poruchy pohlavní identity v dětství :

Projevuje se již v raném dětství. Přetrvává intenzivní tíseň z vlastního pohlaví a intenzivní přání být opačného pohlaví. Dítě se obléká do šatů druhého pohlaví, ale k žádnému sexuálnímu vzrušení nedochází, přejímá chování druhého pohlaví, vlastní pohlaví odmítá. Jde o poruchu sexuálního zrání, která se může, ale nemusí v mnoha případech později projevit homosexuální orientací.

Ještě výstižnější je asi tento popis: chlapců je rozpor pohlavní identifikace zjevný zřetelnou předpojatostí k tradičním ženským aktivitám. Mohou mít zálibu v oblékání do dívčích nebo ženských šatů nebo když opravdové předměty jsou nedostupné, mohou napodobovat tyto předměty z dostupných materiálů. Osušky, zástěry a šátky často používají ke zpodobnění dlouhých vlasů nebo sukní. Silně je přitahují stereotypní hry a zábavy děvčat. Zvláště se těší z hraní si na domácnost, kreslí obrázky krásných děvčat a princezen, a dívají se na televizi nebo video na své oblíbené ženské postavy. Stereotypní panenky ženského typu, jako Barbie, jsou často jejich oblíbenými hračkami a jejich upřednostňovanými dětskými kamarády jsou děvčata. Když si hrají na "domácnost," tito chlapci hrají role ženských postav, nejběžněji role "matky," a často jsou naprosto zabráni myšlenkami k ženské představě postavy. Vyhýbají se divokým hrám a soutěživým sportům a mají malý zájem o automobily, kamiony nebo jiné sice neagresivní ale stereotypní chlapecké hračky. Mohou vyjádřit přání být děvčetem a prohlašovat že až vyrostou, budou ženou. Mohou trvat na močení vsedě a předstírat, že nemají penis a zastrkovat jej mezi jejich nohy. Výjimečně mohou chlapci s poruchou pohlavní identity uvádět, že pokládají svůj penis nebo varlata odpornými, že je chtějí odstranit nebo že mají či si přejí mít vagínu.

Na našeho syna přesně sedí to hraní se šátky a osuškami, manžel si s ním třeba hraje, on si odskočí se napít a vrátí se se šátkem kolem pasu Sad . Stejně tak maluje pouze princezny a víly, strašně dlouho si vyhraje s panenkou, zatímco auto či lego ho omrzí po pár minutách. Není to přechodné období, s časem se to spíše zhoršuje. Naštěstí syn o sobě nemluví jako o holčičce, nezakrývá si přirození, čurá jako kluk. Podle odborné literatury ( naší i zahraniční) a našich konzultací u sexuologů větší část chlapců s touto anamnézou jsou později homosexuálové, proto zkouším najít pomoc zde. Divím se, že tato diagnóza není mezi gay komunitou známa, homosexuálové prý usilují a vyškrtnutí této diagnózy ze seznamu diagnóz a chápání takového chování jako normálního. Doufala jsem, že najdu nějakého gaye s podobnou zkušeností z dětství. Prý tento problém většinou trvá do puberty, takže školní věk je díky této psychické odlišnosti velmi náročný. Máme také nabídku na pokus o zvrácení orientace psychoterapií, v zahraničí s tím mají zkušenosti, u nás bychom byli první, což nás od toho odrazuje. Navíc s homosexualitou opravdu nemáme problém.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 20, 2007 8:11 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: pro beatrix Citovat

Manuel de Falla napsal:
...panenky mě vůbec nebraly a plyšáci taky moc ne. ... ale přiznávám, že jsem se, na druhou stranu, rád hrabal ve špercích a zkoušel si je. Embarassed


Žádná starost, jen mamon Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 20, 2007 7:48 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Re: pro beatrix Citovat

Adam napsal:
Co tak při své nevědomosti vím je to, že se takhle může projevovat transsexualita a tomu příbuzné identity. Je to asi nejhorší varianta, ale překonat se dá všechno.

Taky nechci malovat čerty na zeď, ale pokud jsou ty projevy stálé ve všech oblastech, pak je to reálná možnost.
Se sexuální orientací to ale asi souvisí jen velmi volně. Já jsem vždycky miloval stavebnice, autíček jsem tu měl hory, panenky mě vůbec nebraly a plyšáci taky moc ne. Nejradši jsem maloval tanky, ponorky a letadla.
... ale přiznávám, že jsem se, na druhou stranu, rád hrabal ve špercích a zkoušel si je. Embarassed
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 20, 2007 3:27 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: pro beatrix Citovat

Taky si myslím, že hraní si s panenkama nebude projevem nějaké jinakosti. taky jsem si hrál s panenkami, ačkoliv jsem je většinou rozstřílel čerstvě postaveným torpédoborcem z Merkuru... Co tak při své nevědomosti vím je to, že se takhle může projevovat transsexualita a tomu příbuzné identity. Je to asi nejhorší varianta, ale překonat se dá všechno.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 20, 2007 10:39 am
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Znám několik takových lidí, co se projevovali dost "zženštile" v útlém věku a přijde mi, že většina jsou heterosexuálové jak řemen Smile. Vážně bych se asi nebál.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 20, 2007 9:47 am
Autor Zpráva
livefile
uživatel


Založen: 15.6.2006
Příspěvky: 44

Předmět: Re: zženštilé chování v dětství Citovat

beatrix napsal:
Dobrý den, chytřejší název tématu mne nenapadl Rolling Eyes . Jsem máma úžasného pětiletého klučiny, ale v posledním půlroce se v rodičovství s manželem nějak plácáme a chování našeho syna v nás vyvolává velkou úzkost. Syn vždy upřednostňoval holčičí hračky, smáli jsme se, že víc než auto mu udělá radost panenka. Pomáhal mi vždy v kuchyni, hráli jsme si s dětským nádobíčkem, plyšáky, atd. V září nastoupil do školky a při hrách doma začal trvat na hraní ženských rolí - na mámu, princeznu, čarodějnici,... Už dřív si občas vzal utěrku a omotal si ji kolem pasu jako sukni, brala jsem to, že jen tak šaškuje. Teď se to hodně zhoršilo, pořád by si hrál se šátky, když si má obléci pyžamo, zaváže si ho kolem pasu jako sukni, atd. Maluje jen víly a princezny, dnes si pastelkou maloval ústa Sad . abych to zkrátila - byli jsme u dvouch sexuologů, syn bohužel spadá do kolonky porucha pohlavní identity v dětství Crying or Very sad Procentuální prognózy do budoucnosti se hodně liší, ale prý až 2/3 kluků s těmito projevy v dětství jsou homosexuálové. Děsím se transexuality, hlavně kvůli psychickým problémům, které tyto lidi provázejí. Homosexualita je pro nás v pohodě. Jeden z těch sexuologů nám nabídl i psychoterapii a pokus o zvrácení orientace. Prý je do 6 let nejvyšší šance s tím něco udělat. Ale to jsme odmítli. Zajímalo by mne, zda některý z gay mužů na tomto fóru měl podobné přáznaky již v předškolním období a jak to zvládali jeho rodiče. Manžel synovo chování občas špatně snáší, převlékání mu vyčítá, vysvětluje mu, jak se chová správný kluk. A to byl na všech konzultacích se mnou. Já zase při hraní zažívám velkou úzkost a frustraci, místo užívání si společného času pozoruji, jak moc je syn "jiný". Má ještě mladšího brášku, tak mě trápí, že si spolu nevyhrají. Prý se taky máme připravit na možnost šikany ve škole Sad Snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně a najde se zde pár lidiček, kteří se podělí o své zkušenosti.


Ahojky, nemyslím si že je to konečná fáze, navíc v tomhle věku děti reagují převážně na chování rodičů, jsou zrcadlem svých rodičů. Je moc fajn že máte o něj obavu, ale řekl bych že v tomto věku byste se měli spíš zajímat kde je průšvih u vás. Setkal jsem se už mnohokrát s dětmi které se chovali například strašně moc zuřivě už od mládí a nakonec se zjistilo že tu zuřivost brali od rodičů, kteří jí v sobě potlačovali.

Takže bych nehledal chybu v něm ale ve vás, popřípadě ve vašem rodě. Nejlepší metoda kterou znám jsou rodinné konstelace

Takže doporučuji Ty, tady v ČB znám pár lidí co je vedou a co je dělají, ale i v ostatních městech se určitě najdou terapeuti.

http://www.familyconstellation.org/
http://konstelace.arcs.cz/
http://www.rodinnekonstelace.eu/
http://www.konstelace.info/
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 20, 2007 3:39 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Pokud jde o mě, tak já jsem "typickej" kluk jako dítě rozhodně nebyl. S panenkama jsem si sice nehrál, ale typicky klukovský hračky (dopravní prostředky všeho druhu, zbraně...) mě minuly širokym obloukem. Ze všeho nejradši jsem měl plyšáky - stavěl jsem pro ně z kostek domečky, vozil jsem je na výlet... Wink A to pomáhání mámě v kuchyni při vaření znam taky moc dobře. Na druhou stranu, k holčičímu oblečení a podobně jsem nikdy neinklinoval. Obecně si dovolim tvrdit, že jsem se projevoval poněkud "asexuálně" - projevy charakteristický pro jedno nebo druhý pohlaví se u mě nevyskytovaly. Pokud jsem si maloval, tak to nebyly ani princezny, ani auta. Spíš domy, zvířata, kytky... Ani nemůžu říct, že bych si víc hrál s holkama nebo klukama - dětem jsem se vyhejbal, vyrostl jsem v podstatě mezi dospělejma. A pokud jde o rodiče, tak nevim o tom, že by se nad tim někdy někdo nějak výrazně pozastavoval. Snad jsem na nic významnýho nezapomněl...
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 20, 2007 3:36 am
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Re: zženštilé chování v dětství Citovat

beatrix napsal:
.... Zajímalo by mne, zda některý z gay mužů na tomto fóru měl podobné přáznaky již v předškolním období..............

Mohu jedině odpovědět sám za sebe, že pokud si vzpomínám tak skutečně jako malý kluk (ve věku max. cca 3-5let) jsem si hrál i s panenkama, měli jsme v jaké-si krabici s bratranci udělaný pokojíček, nábytek, vařili jsme.... Nikdy jsem tomu nepřikládal sebemenší význam a vzpomínám si na to jenom proto že zde toto téma čtu, moji bratranci se kterými jsme si takto hráli homosexuálové rozhodně nejsou. Takže považuju to za takovou normální bezvýznamnou část mého útlého dětství, stejně tak jsme si hráli s autíčky, stavěli ze stavebnic hrady atd.., před nástupem do školy byly už moje zájmy čistě klukovské, do ženského oblečení jsem se nikdy neoblékal....

Asi jsem moc nepomohl, souhlasím s TXB že je možná předčasné dělat nějaké zásadní závěry. Přeju hodně štěstí...
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út březen 20, 2007 12:10 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Přispěju aspoň odkazem na tématický francouzský film Můj růžový život (Ma vie en rose, 1997).
http://www.sonypictures.com/classics/mavieenrose/
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po březen 19, 2007 11:55 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Ahoj. Zbytečně moc smutných smajlíků Smile Tvůj syn má vnímavé a tolerantní rodiče a to je pro něj to nejdůležitější, co bude potřebovat. Rozhodně bych nedělal ukvapené závěry. Já osobně (a myslím si, že nejsem žádná výjimka), jsem kolikrát mámě vytahnul krabici se šperky, nebo si hrál s kuchyňským náčiním. Hraní s autíčky mě nebavilo, ale panenky taky ne, i když ve školce jsem si spíš hrál s holkama. Časem tohle odeznělo, zálibu v ženském oblečení nenacházím a myslím si, že ani nepůsobím nějak zženštile nebo vykrouceně (což by ale asi měli posoudit ostatní). Každopádně si myslím, že je zatím poněkud předčasné dělat závěry.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist