Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Vztahy Ovlivnuje vztah k sobe samemu vztah k tomu druhehmu?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

pá prosinec 22, 2006 2:32 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

da.jo napsal:
Leonardo da Vinci o duši: "Část se snaží znovu spojit s celkem a uniknout tak před svou nedokonalostí."

ale aby to bylo celé, musí se doříct:

"Když zavřeš oči před vším, co je nedokonalé, zřítíš se do propasti."

Šťastný slunovrat, všechno nejlepší a klidné Vánoce! Boo hoo! Laughing


Co ten tu dělá? Shocked Vánoce plné překvapení! Nicméně děkujem Razz
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá prosinec 22, 2006 2:02 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 1:44 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st prosinec 20, 2006 10:14 pm
Autor Zpráva
Daloway
uživatel


Založen: 26.10.2006
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: Re: To Daloway: Hledání sebe samého Citovat

Martin napsal:
To teda nevim. Člověk, který se celý život hledá, aniž by dospěl do jakž takž přijatelný sebelásky, a pocitu identity, to má asi docela blbý, ne? A horší to bude mít pochopitelně jeho okolí..


To máš recht, otázkou ovšem je, kolika lidí se to týká. Myslím, že o nepatrné menšině nemůže být řeč. A co se okolí týče, napadá mě, že to nemusí být zas tak marné: kór když jsi dobrý obchodník a vtlačíš takovému člověku do hlavy, že svou identitu nastopro získá nošením značkových bot a že svou sebehodnotu pojistí luxusní ekektronikou, která mu tzv. dodá sebedůvěru.

Martin napsal:
A co se toho poznání, že svět je dobrý nebo špatný místo, týká, tak to se nevědomě utváří už v prvním roce života... Ale jasně, když se něco v těch důležitejch vývojovejch fázích nepovede, tak se ten duševní problém určitě dřív nebo pozdějc projeví.


Ano, obecně se má zato, že se tenhle pocit kolem toho prvního roku utvoří, asi nejdůležitějším faktorem je matka... Ale to se v principu nijak netluče s tou mou sebehodnotou pojatou jako vírou. Nebo jo?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st prosinec 20, 2006 8:37 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: To Daloway: Hledání sebe samého Citovat

To teda nevim. Člověk, který se celý život hledá, aniž by dospěl do jakž takž přijatelný sebelásky, a pocitu identity, to má asi docela blbý, ne? A horší to bude mít pochopitelně jeho okolí.

A co se toho poznání, že svět je dobrý nebo špatný místo, týká, tak to se nevědomě utváří už v prvním roce života... Ale jasně, když se něco v těch důležitejch vývojovejch fázích nepovede, tak se ten duševní problém určitě dřív nebo pozdějc projeví.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út prosinec 19, 2006 5:18 pm
Autor Zpráva
Daloway
uživatel


Založen: 26.10.2006
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Hledání sebe samého Citovat

Libor napsal:


Kdy jsi prisel na to mit se rad tak nejak sistematicteji? Mit rad sebe a druhe? Wink


Osobne si myslim, ze mit rad sam sebe je vic veci viry nez rozumu. Vzdycky si clovek vymysli milion pet duvodu, proc je super ci naprosty idiot. Rozumem na to jit nejde, musis jednomu z toho uverit.¨
Stejne tak nejde k nekomu zajit a vysvetlit mu, ze by si o sobe nemel myslet jen to zle, ze ve skutecnosti je desne fajn. Respektive: udelat to muzete, ale at si vymyslite sebelepsi argumenty, stejnak vam neuveri - a tim jsme zase u toho.
Kdyz to vezmeme globalne, jen tezko se da objektivne rozhodnout, zda je svet dobry nebo spatny. Je na vas, k cemu se priklonite, cemu spis verite.
Nemluvim ted o vire v boha, ac to muze byt provazane.

Nakonec: jeste zvazuju, jestli se v otazkach sveho sebehodnoceni muze clovek pro jednu z variant (super/idiot) proste rozhodnout. Ale asi ne, pri rozhodovani se clovek zase opira o mozek a jeho dovednosti. A to, jak jsem uz rekl, v tehle otazkach nikam nevede. Proste si musime sami sobe verit, a tak si verim. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út prosinec 19, 2006 5:06 pm
Autor Zpráva
Daloway
uživatel


Založen: 26.10.2006
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Hledání sebe samého Citovat

Libor napsal:
Daloway napsal:
Ahoj Waky, jenom těžko s tebou lze nesouhlasit - snad až na ten závěr, kdy mluvíš o sobě samé...


Moc krasne popisujes to co jsem vcera psal do diplomky. Myslim ti obecne rysy mlade dospelosti Wink A ne ta specifika spojena s mentalni retardaci Wink

Jak to mas ty osobne? Kdy jsi prisel na to mit se rad tak nejak sistematicteji? Mit rad sebe a druhe? Wink


No vidis, tys to vcera hustil do diplomky, ja do pisemky.

Ja osobne jsem byl posledni pul rok co chvili konfrontovan se svou minulosti. Zacalo to workshopem o sikane na me byvale zakladce, pokracovalo to navstevou osmileteho gymplu a nejsmutnejsi z toho asi byla smrt me nekdejsi tridni, se kterou jsem mel dosti ambivalentni vztah.
Tak jsem si zas musel priznat. ze v me minulosti nebylo vzdy vse ruzove. Zda se, ze to jako souhrne konstatovani stacilo a vic se k tomu uz vracet neni treba.

Ostatne jedna pani, Jesselsonova mini, ze kdyz clovek dospiva ke sve identite, tak si nevyhnutelne musi uvedomit kontinuitu sebe sameho v case. Hrat si na nejake "to uz je davno pryc, to uz se me netyka," veci moc neprospiva. Nastesti tohle jsem se docetl az z tahaku na tu pisemku, takze to muj pulrok nijak zasadne neovlivnilo. Confused
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út prosinec 19, 2006 2:25 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Hledání sebe samého Citovat

Daloway napsal:
Ahoj Waky, jenom těžko s tebou lze nesouhlasit - snad až na ten závěr, kdy mluvíš o sobě samém.
Jenom mě napadá, že mít rád sám sebe a dosáhnout jakž-takž dostačujícího pocitu vlastní identity není věcí, ke které člověk jednou dospěje a po zbytek života si muže říkat: mám ji, splněno. Daleko spíš je hledání obého celoživotním procesem. Snad s tím, že po určité době (u někoho kolem 21 let, u jiných dřív nebo ještě později), získává tohle hledání pevnější základ, neprobíhá už chaoticky ze strany na stranu, ale jen jedním směrem.


Moc krasne popisujes to co jsem vcera psal do diplomky. Myslim ti obecne rysy mlade dospelosti Wink A ne ta specifika spojena s mentalni retardaci Wink

Jak to mas ty osobne? Kdy jsi prisel na to mit se rad tak nejak sistematicteji? Mit rad sebe a druhe? Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út prosinec 19, 2006 11:04 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Re: Hledání sebe samého Citovat

Daloway napsal:
Ahoj Waky, jenom těžko s tebou lze nesouhlasit - snad až na ten závěr, kdy mluvíš o sobě samém.
Jenom mě napadá, že mít rád sám sebe a dosáhnout jakž-takž dostačujícího pocitu vlastní identity není věcí, ke které člověk jednou dospěje a po zbytek života si muže říkat: mám ji, splněno. Daleko spíš je hledání obého celoživotním procesem. Snad s tím, že po určité době (u někoho kolem 21 let, u jiných dřív nebo ještě později), získává tohle hledání pevnější základ, neprobíhá už chaoticky ze strany na stranu, ale jen jedním směrem.

To je pravda, jsou věci, které se musejí znovu a znovu nacházet, a nikdo si nemůže jednou provždy říci: tak už to mám a mít vystaráno. O nějakém úbytku chaosu v 21 u mně nemohlo být ovšem ani řeči, možná tak o 10 let později. Asi jsem trošku pozadu Laughing
Jo, a jinak jsem místní rarita rodu ženského, takže o sobě samé, nikoli samém Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po prosinec 18, 2006 8:44 pm
Autor Zpráva
Daloway
uživatel


Založen: 26.10.2006
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: Hledání sebe samého Citovat

Ahoj Waky, jenom těžko s tebou lze nesouhlasit - snad až na ten závěr, kdy mluvíš o sobě samém.
Jenom mě napadá, že mít rád sám sebe a dosáhnout jakž-takž dostačujícího pocitu vlastní identity není věcí, ke které člověk jednou dospěje a po zbytek života si muže říkat: mám ji, splněno. Daleko spíš je hledání obého celoživotním procesem. Snad s tím, že po určité době (u někoho kolem 21 let, u jiných dřív nebo ještě později), získává tohle hledání pevnější základ, neprobíhá už chaoticky ze strany na stranu, ale jen jedním směrem.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po prosinec 18, 2006 12:40 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Většinový souhlas Citovat

Waky napsal:
Když člověk nemá rád sám sebe, nemůže mít rád ani nikoho druhého. (To mám pravda vyčtené z populárních příruček, ale jednoznačně s nimi v tomto souhlasím.) Resp. mít rád druhého samozřejmě může, dokonce to může prožívat až na kost 24 hodin denně, ale buď si vybírá kretény, nebo toho druhého tou láskou spíše ničí (dusí ho, až nemůže dýchat, nebo mu škodí jinak. A často to bohužel končí tak, že po velké lásce by si ti dotyční nejradši vyškrábali oči a roztrhali občanky). Protože kdo nemá rád sám sebe, chce si ve vztahu k druhému buď hledat náplň života nebo potvrzení vlastní hodnoty. Protože co nemá sám, nemůže rozdat dál.
Mít rád sám sebe samozřejmě neznamená narcistický sebeobdiv, případně snaha získat pro sebe za jakoukoli cenu všechny výhody materiální i jiné, které se v okruhu několika kilometrů naskytnou, ale spíš sebepřijetí bez utajených sebedestruktivních nenávistí a komplexů.
Já to vůbec neumím a jsem jeden velký pochodující sebedestruktivní komplex, takže to mám velmi zmáknuté aspoň teoreticky a podrobně nastudované Laughing


Děláš mě radost Wink Asi jsme četli schodné příručky Wink Wink V jedné z nich se píše, že někdy je třeba v rámci sebezachování se toho druhého odstavit. Říci mu takové a takové chování (pokud možnoio bez uražensoti a zloby) je pro tebe asi duleztie. Mam te rada. Ale tohle a tohle si nemohu nechat libit. A dost!! Jenze tezke je to udelat tehdy kdyz jsme to jiz jednou nebo tisickrat dovolili Wink

Souhlasim i s temi anrcisty. Ze se asi nemaji ve sktuecnosti tak radi. pises spoustu veci moc krasne Wink Diky
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po prosinec 18, 2006 10:50 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Když člověk nemá rád sám sebe, nemůže mít rád ani nikoho druhého. (To mám pravda vyčtené z populárních příruček, ale jednoznačně s nimi v tomto souhlasím.) Resp. mít rád druhého samozřejmě může, dokonce to může prožívat až na kost 24 hodin denně, ale buď si vybírá kretény, nebo toho druhého tou láskou spíše ničí (dusí ho, až nemůže dýchat, nebo mu škodí jinak. A často to bohužel končí tak, že po velké lásce by si ti dotyční nejradši vyškrábali oči a roztrhali občanky). Protože kdo nemá rád sám sebe, chce si ve vztahu k druhému buď hledat náplň života nebo potvrzení vlastní hodnoty. Protože co nemá sám, nemůže rozdat dál.
Mít rád sám sebe samozřejmě neznamená narcistický sebeobdiv, případně snaha získat pro sebe za jakoukoli cenu všechny výhody materiální i jiné, které se v okruhu několika kilometrů naskytnou, ale spíš sebepřijetí bez utajených sebedestruktivních nenávistí a komplexů.
Já to vůbec neumím a jsem jeden velký pochodující sebedestruktivní komplex, takže to mám velmi zmáknuté aspoň teoreticky a podrobně nastudované Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá prosinec 15, 2006 4:54 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Ovlivnuje vztah k sobe samemu vztah k tomu druhehmu? Citovat

Domnívám se, že je velmi důležitý vztah k sobě samému. Tak jak se mění vztah mě k sobě. Tak to ovlivňuje vztah k druhým. I bible říká mil bližního svého jako sebe sama.
Očekávám, že uslyším námitky jak je nejdůležitější milovat toho druhého.do krajnosti a oddaně. Jistě určitým způsobem ano. Al enení projevem lásky i to, že si určité věci nenecháme líbit. a necháme toho druhého jít jeho cestou osamoceně. Aby získal potřebné poznání. A to, ikdyž bude bolet. A když s ním budeme jen v myšlenkách.

Vím, že se to zde nerozvine zcela prakticky.y Protože se vztahy tu má praktickou zkušenost jen zlomek aktivních uživatelů. A o to bude zajímavější sledovat. Jestli ti co touží po svém prvním vztahu budou podobně jako já kdysi tvrdit:"milovat toho druhého až za hrob." "Udělat cokoli, to je to prave.". A kdo bude prezentovat nutnost vyvazenost vztahu k sobe i druhemu. Ze ten kdo je previt a dela podrazy druhym. Nebo je narcisticky, tak ve skutecnosti ma v sobe bolesti a malou hodnotu k sobe samemu". A maskuje to nejak..

JSme zvedavy jak hodne pro vas dulezity vztha k vam samym. Mit se rad. A jak to ovlivnuje vztah k tomu druhemu
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist