Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Vztahy Jaký je smysl gay párů / gay svazků?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

pá prosinec 29, 2006 3:19 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Reci Citovat

Waky napsal:
Mělo by to tak být.
Asi většina lidí to cítí podobně. Já taky.
Akorát, že není možný lidskej život naškatulkovat a předepsat univerzální recept pro všechny. Pokud si někdo představuje jako pravý ořechový, že okamžitě vyrazí na lov, jakmile jeho partner vystrčí paty z domova, vyhovuje-li to oběma nebo ten věrný má dobrý důvod nepátrat a neřešit a má zabezpečené, aby nechytil nějakou ohavnou chorobu, pak to nevadí a nic proti ničemu.
Každému, co jeho jest.
Univerzální recept asi fakt není.
A pokud je nějaký chudák, který trpí jak zvíře, protože má doma notorického záletníka, těžko si pomůže tím, že mu bude vysvětlovat, jak je to nečestné a nesportovní a že by to takhle nemělo být.
Až na výjimky se buď může s tou věcí smířit, nebo vykufrovat sebe nebo nevěrníka, podle konkrétních okolností.


Jsou různé druhy výlučnosti. Pokud mýslíte výločnost fyzickou tak vtommohu souhlasit s mnohým. Je však i výličnost jiná. Emocionální. to, že chci na určité úrovni být jen s jedním člověkem je má volba. Já to chci. ale enmusím. A to samé je i na tom druhém... Je to o dohode. O dohode co vsechno spolu ti dva delaji. Jak vylucny je jejich vztah. Jestli maji city jeste k dalsim ldiem, nebo na prvnim miste vedu pak vztah. A tohle je uplne v proadku Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt prosinec 28, 2006 9:32 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Mělo by to tak být.
Asi většina lidí to cítí podobně. Já taky.
Akorát, že není možný lidskej život naškatulkovat a předepsat univerzální recept pro všechny. Pokud si někdo představuje jako pravý ořechový, že okamžitě vyrazí na lov, jakmile jeho partner vystrčí paty z domova, vyhovuje-li to oběma nebo ten věrný má dobrý důvod nepátrat a neřešit a má zabezpečené, aby nechytil nějakou ohavnou chorobu, pak to nevadí a nic proti ničemu.
Každému, co jeho jest.
Univerzální recept asi fakt není.
A pokud je nějaký chudák, který trpí jak zvíře, protože má doma notorického záletníka, těžko si pomůže tím, že mu bude vysvětlovat, jak je to nečestné a nesportovní a že by to takhle nemělo být.
Až na výjimky se buď může s tou věcí smířit, nebo vykufrovat sebe nebo nevěrníka, podle konkrétních okolností.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt prosinec 28, 2006 8:44 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Já se teda musim zpětně připojit k Manuelovi a Stonerockovi, protože si fakt nedokážu představit vztah bez výlučnosti. A když ti "přítel" na každý služební cestě, a bůhví kde ještě zahne, a od tebe očekává totéž, tak to neni vztah, ale namátkové spolubydlení, spojené s venerologickou kultivační stanicí.

Jo a nemyslim si že je to "stará škola", myslim, že je to normální lidskej vztah.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út prosinec 12, 2006 4:08 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Nostalgie Citovat

Nikom napsal:
Vy zrůdy! Takhle dlouhé příspěvky tu nebyly od dob da.ja a Llukínka... Confused


To víš nostalgie Wink Twisted Evil
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po prosinec 11, 2006 8:00 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
Vy zrůdy! Takhle dlouhé příspěvky tu nebyly od dob da.ja a Llukínka... Confused

Jako by tě snad někdo nutil je číst... Razz
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po prosinec 11, 2006 7:26 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Vy zrůdy! Takhle dlouhé příspěvky tu nebyly od dob da.ja a Llukínka... Confused
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po prosinec 11, 2006 6:41 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Vysvetlovani?? Citovat

Manuel de Falla napsal:
Libor napsal:
Tohle tema je nesmyslne, kazdy to ma prece nekde trochu jide... Dekuji za tuto informaci a poznani Wink


... ale že trvalo než jsme ti to vysvětlili! Razz


Každý vysvětloval to své. a přitom tohle ysětli tnejde. Lze jen co nejautentičtěji žít sám sebe Wink Víš tohle bylo spíš spojené s tím, že jsem si uvědomil, že nejsem pravý člověk pro trvalé partnerství. Ale kluky rád mám stále Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po prosinec 11, 2006 6:22 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Re: _________________________ Citovat

Libor napsal:
Tohle tema je nesmyslne, kazdy to ma prece nekde trochu jide... Dekuji za tuto informaci a poznani Wink


... ale že trvalo než jsme ti to vysvětlili! Razz
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po prosinec 11, 2006 4:50 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: _________________________ Citovat

Tohle tema je nesmyslne, kazdy to ma prece nekde trochu jide... Dekuji za tuto informaci a poznani Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá prosinec 08, 2006 11:58 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Kazdy to ma trochu jinak Citovat

Manuel de Falla napsal:
Mám pocit, jako bych byl poslední romantik ze staré školy. Wink

I. fanfán:
a) To co mám na mysli nutně neznamená trávit spolu všechen čas, ale právě vědomí, že když jsem třeba někde jinde, že se mám ke komu vrátit a že že se k němu vrátit chci.
b) Kdybych si měl uživat příležitostně s jinýma, tak nepotřebuju ten vztah. V něm mě naplňuje právě ten princip absolutní oddanosti. Ten sám je pro mě smyslem, věrnost nechápu jako nepříjemnou povinnost, mě těší. Já věrný být chci, pro mě je ta samotná věrnost, jako prvek vztahu, řekněme velice naplňující.
c) To co jsem napsal (počítaje v to i otázku výlučnosti) mám na mysli samozřejmě v té partnerské (milenecké) rovině. Existence takového vztahu přirozeně neznamená, že nebudu mít třeba kamarády.

II. Waky: Trochu ti zapochlebuju. Razz Myslím, že seš moudrá. (I když je to takovej strašně blbě znějící přívlastek, nenapadá mě nic lepšího, jak bych to vyjádřil.)

III. Libor: Však jo, každému, co jeho jest. Ty myslíš, že partnerská výlučnostto pro tebe není to pravé. Já nechci jen "k někomu patřit", já chci přímo "někomu patřit". Wink Za podmínky reciprocity. Tak uvidíme, jestli ještě existuje někde na světě stejnej maniak jako já. Twisted Evil


Já chtěl také někomu patřit. Ale teď již nechci. člověk není všc, emoce nejde mít. Vlastně vím, že nikdo nebude sdílet zcela stejné hodnoty. Stejne jako ja nebudu mit zadneho muze na prvnim miste v zivote. Dokazu byt verny. a chci byt verny Ale to prave proto nemohu sve srdce, svuj zivot delit... Manu ja bych ti proste neumel dat, abych ti patril. Potrebuji citit svobodu... Ze nic nemusim, stejen veci udelam kdy chci. Mit rad vic lidi na svete. Ale mit treba jen jednoho s kym nekdy pojedu na vylet, budu mit sex... Ale zaroven nejak naplnovat svou touhu vychovavt, doprovazet (jsem tim posedlej uz od mala Crying or Very sad )

Drzim tlapky at se ti to vyplni a naplni Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá prosinec 08, 2006 11:53 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: *-*-* Citovat

Waky napsal:
Libore, možná hledáš podstatu problému tam, kde ve skutečnosti vůbec není.
Jako asi jedna z mála z tohoto fóra mám dítě a pracovala jsem v pomáhající profesi.
Není to totéž.
Myslím, že když máš takovou potřebu pomáhat lidem, rodina by Ti tuto potřebu zcela nenaplnila. Znám lidi, kteří rodiny mají a přesto pomáhají ještě jinde. Naopak je mnoho takových, kteří by pro rodinu udělali vše, ale nikde jinde nehnou ze zásady prstem a jsou to v podstatě hrozní sobci. Myslím, že takový život by Ti nevyhovoval, i kdybys byl heteroušem.
Na mě vřískala celá vzorná heterácká rodinka mého bývalého manžela, že málo vydělávám a že jsem nějaká divná, protože místo abych si sakra našla nějaký dobře placený místo, patlám se s nějakýma sockama. Tudíž si kvůli tomu nekoupíme zahraniční auto, nejezdíme k moři a nemáme hogofogo byt, protože pořádný platy mají bejt dva. Nehledě k tomu, že neprchám jako správná žena z práce ve dvě pulírovat kvartýr, ale někdy se patlám s těma sockama až do večera. A dokonce se opovažuju o nich mluvit i ve volném čase.
Problém, který popisuješ, bych vůbec nedávala do souvislosti s homo- nebo hetero-svazky, ale s prioritami a hodnotami. Pokud by sis našel partnera, který bude chtít hlavně hodně vydělat a bude přistupovat s krajní nedůvěrou k sociálním profesím, asi se moc neshodnete, ale nebude to tím, že jste oba teplí, ale že jste každý jiný. Rovněž tak pokud by si partner představoval, že spolu budete 23 hodin denně.
Míra toho, jak bude člověk žít pro svou práci a jako pro rodinu a partnera, se liší od člověka k člověku a podle mě nemá s orientací vůbec co dělat.
Možná by pro Tebe bylo řešení, kdyby sis našel nějakého partnera, který pracuje v podobné profesi a taky by byl takový nadšenec jako Ty, protože byste se mohli i po této stránce sdílet místo abyste na svou práci žárlili a házeli po sobě talířem s výkřikem "Ty už mě nemiluješ, nějací cizí jsou ti přednější než já, beru kufr a odcházím k matce".
Jo a ze stránky tohoto dilematu si važ toho, že jseš teplej a nemáš děti, protože když člověk už děti má, můžou se mu přihodit takové okolnosti, že prostě musí dělat kvůli penězům něco, co ho vůbec nebaví, protože těm dětem těžko můžeš říci "rozhodl jsem se, že budeme žít duchovními hodnotami, takže si dnes namalujeme večeři tužkou na stůl".
Pro Tvé klienty je to taky plus, protože k těm handicapovaným se zas tolik lidí pracovat nehrne, zvlášť mužů ne.



Dekuji za snahu porozumet. Ja nevim. Proste mam ted problem si predstavit klasicke partnerstvi. Ja nevim co bych v tom delal??? Vlastne nevim proc sjem se hrnul do partnerskych svazku. Kdyz to co jsme tam heldal mam z ruznych jinych stran...
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá prosinec 08, 2006 12:57 am
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

fanfán napsal:
Manuel de Falla napsal:
I. fanfán:
a) To co mám na mysli nutně neznamená trávit spolu všechen čas, ale právě vědomí, že když jsem třeba někde jinde, že se mám ke komu vrátit a že že se k němu vrátit chci.
b) Kdybych si měl uživat příležitostně s jinýma, tak nepotřebuju ten vztah. V něm mě naplňuje právě ten princip absolutní oddanosti. Ten sám je pro mě smyslem, věrnost nechápu jako nepříjemnou povinnost, mě těší. Já věrný být chci, pro mě je ta samotná věrnost, jako prvek vztahu, řekněme velice naplňující.
c) To co jsem napsal (počítaje v to i otázku výlučnosti) mám na mysli samozřejmě v té partnerské (milenecké) rovině. Existence takového vztahu přirozeně neznamená, že nebudu mít třeba kamarády.


a) nebavím se o kamarádství
b) ano, tak možnost návratu je dobrá
c) já bych se souběžnému vztahu pro sex (zejm.) nevyhýbal
d) já také nechápu vztah jako nepříjemnou povinnost, ale žádný vztah v sobě nemá všechno, co chci, aby měl, a má i to, co nechci, aby měl, a právě pro jeho lepší (a) dlouhodobější fungování je dobré tyto nedostatky řešit "jinde"


ad a) Ano, to jsem pochopil, proto jsem "kamarádský typ vztahu" uvedl demonstrandi causa jako jiny typ vztahu sub c), abych zdůraznil, že opravdu myslím, jen ten milenecko-partnerský, příště se pokusím vyjádřit jasněji
ad b) Hlavně bych zdůraznil to vědomí možnosti. O ten samý úkon návratu až zas tak nejde.
ad c) Jestli ti to tak funguje, proč ne? Já bych to ale asi nezvlád.
ad d1) Atribut "nepříjemná povinnost" se týkal věrnosti, na kterou je tak často nazíráno. Nemyslel jsem tím vztah v celé šíři.
ad d2) Na tohle pojetí jsem asi příliš idealista. Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt prosinec 07, 2006 11:46 pm
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Citovat

Libor napsal:

Petře víš, ale já nejsem sám......

To nejsme nikdo Libore, ani já jsem nebyl nikdy úplně sám. Vždycky jsem měl kamarády, přátele, rodinu... kam jsem mohl zajít na kus řeči, jet společně na výlet či dovolenou. Ale ti všichni nemůžou nahradit blízkého človíčka, partnera, lásku.... Ve skutečnosti, když jsem se například vrátil domů do prázdného bytu, byl jsem zoufale sám. Chyběla mě přítomnost blízkého milovaného človíčka, partnera, chyběla mě láska...
Není tak moc složité najít si méně vážný vztah na občasný flirt, na pomazlení a na sex. Ale každému vyhovuje něco jiného, mě by to nevyhovovalo protože mazlení a sex bez lásky je jako jídlo do kterého jsem zapoměl při vaření něco přidat, sním ho abych se zasytil ale jaksi ten správný prožitek chybí.

Libor napsal:
.... Jseš clovek, ktery strasne touil byt rodicem. nasel jsem si jinou cestu. Tak, abych nemusel zit s zeou. Jen pro to mit deti. Ale ...

Mít děti nebyl hlavní důvod proč jsem se ženil Libore, netoužil jsem být rodičem. Toužil jsem po lásce s klukem, nenašel jsem a tak jsem se "zařadil do davu" a oženil, taková byla doba, to se dneska někdy těžko chápe. Kdybych žil svoje mládí v dnešní době, můj rod by asi vymřel, nikdy bych se neoženil. Ale samozřejmě když to dopadlo takto, je přirozené že při narození dětí jsem zářil štěstím, to je pravda, ten pocit byl skutečně úžasný a nepopsatelně krásný. A děti byly také potom tím hlavním motorem proč jsem to vydržel tak dlouho.
Libor napsal:

....Neříkám, že enchci muže. Chci muže, ale nechci tak intenzivní vztah, který tu popisuješ. Nemám na to všechno sílu. Jaký je smysl, že budu o někoho pečovat když je dospělý. Mohu mu dát svoji lásku. ale je svobodný a já ho nechci a nemohu držet.

....Vim, ze jsou partnerske svazky krasne. Ale me to z nejakeho zvlastniho zpusobu envyhovuje. Zit jen ve 2, proc? Proc tu byt jen pro 1 cloveka? Ktery me nepatr. Ktery tu bude jen pro me. Neumim a nechci dat exklusivitu. snazil jsem se o to. ale nebylo to moc stastne. vlastne jsem nebyl uplne spokojeny.

....Chybi me smysl partnerstvi. To co povidate je krasne. ano, ale chybi me tam neco hlavniho. A to, ze bych takhle chtel zit. Videl v tom smysl zivota Crying or Very sad Nevim co se deje, ale ja v tom smysl zivota nevidim Crying or Very sad Zebych tohle mel budovat a hledat. Proc? Crying or Very sad

Já nevím jak to říct Libore abych se správně vyjádřil. Mám pocit že problém nad kterým přemýšlíš vůbec nesouvisí s orientací ale je to o tom proč žít ve dvou. Přece i muž se ženou když jsou mladí žijí sami ve dvou, žijí tak mnohdy dlouhá léta před tím než mají vlastní děti a stejně tak pak ve stáří když děti vyrostou a osamostatní se, v tomto ohledu nevidím rozdíl mezi partnerstvím gay párů nebo HT párů. Ty si pokládáš základní otázky o smyslu partnerství vůbec.

No já nevím, to že mám partnera a žijeme ve dvou neznamená přece že budeme spolu trávit veškerý čas a že pro nás oba přestal existovat okolní svět, že už například nebudeme znát své kamarády atd.. Jde přeci o to že mám někoho koho miluju, s kým prožívám lásku, že se vracím do bytu ve kterém ten blízký človíček na mě čeká a já se k němu vracím rád, stejné je to i z jeho pohledu. Upřímně řečeno Libore otázce "proč pečovat o člověka který je dospělý" moc nerozumím. Nejde o pečování, jde o vzájemnou podporu kdy ve dvou se prostě všechno lépe zvládá, snadněji se překonávají různé životní situace, že cítím podporu a oporu ve svém partnerovi... když někoho miluju je naprosto přirozené že pro něj udělám téměř cokoliv, že si pomáháme, že pokud například bude nemocný budu o něj pečovat... já nevím jak to říct, souhlasím prakticky ve všem s tím co už napsal Manuel...

Slovo láska má mnoho podob, například milujeme své rodiče, své děti, svou práci, máme velmi rádi některé své přátele.... Nedostatkem této lásky jsem nikdy netrpěl a rád ji také sám rozdávám, mě ale chyběla jiná láska, ta kterou prožívám se svým partnerem... A mě Libore připadá že v tomto ohledu lásku moc nerozlišuješ, že pro tebe existuje jenom jedna láska a stavíš na jednu úrověň partnerskou lásku s těmi ostatními. Je to vidět i z toho co píšeš o objetí, přeci objetí v práci nebo když obejmu dobrého přítele je něco zcela jiného než když obejmu partnera, svou lásku...
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

čt prosinec 07, 2006 9:53 pm
Autor Zpráva
fanfán
uživatel+++


Založen: 10.10.2006
Příspěvky: 402

Předmět: Citovat

Manuel de Falla napsal:
I. fanfán:
a) To co mám na mysli nutně neznamená trávit spolu všechen čas, ale právě vědomí, že když jsem třeba někde jinde, že se mám ke komu vrátit a že že se k němu vrátit chci.
b) Kdybych si měl uživat příležitostně s jinýma, tak nepotřebuju ten vztah. V něm mě naplňuje právě ten princip absolutní oddanosti. Ten sám je pro mě smyslem, věrnost nechápu jako nepříjemnou povinnost, mě těší. Já věrný být chci, pro mě je ta samotná věrnost, jako prvek vztahu, řekněme velice naplňující.
c) To co jsem napsal (počítaje v to i otázku výlučnosti) mám na mysli samozřejmě v té partnerské (milenecké) rovině. Existence takového vztahu přirozeně neznamená, že nebudu mít třeba kamarády.


a) nebavím se o kamarádství
b) ano, tak možnost návratu je dobrá
c) já bych se souběžnému vztahu pro sex (zejm.) nevyhýbal
d) já také nechápu vztah jako nepříjemnou povinnost, ale žádný vztah v sobě nemá všechno, co chci, aby měl, a má i to, co nechci, aby měl, a právě pro jeho lepší (a) dlouhodobější fungování je dobré tyto nedostatky řešit "jinde"
_________________
When you're alone and life is making you lonely you can always go DOWNTOWN...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt prosinec 07, 2006 8:52 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Tady bylo řečeno tolik moudrosti, že nevím, co k tomu dodat. Jsem rád, že existují lidé s takovými názory na vztahy.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt prosinec 07, 2006 8:31 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Manuel de Falla napsal:
Smysl?
Exkluzivita vztahu dvou lidí, kteří k cítí, že k sobě patří. Smyslem je pak především obsah takového vztahu. Pro mě obsahem v ideálním případě je:
Porozumění
Něha
Starost
Oddanost
Respekt
... + cokoliv dalšího, čím chtějí dotyční smysl svého vztahu rozšířit. A tady už to bude hodně individuální.

Pro mě by asi nepřipadal v úvahu život v komunitě právě z toho důvodu, že bych tam postrádal tu výlučnost, pocit, že on je jen můj a že já chci být jen jeho.

...

To co mám na mysli nutně neznamená trávit spolu všechen čas, ale právě vědomí, že když jsem třeba někde jinde, že se mám ke komu vrátit a že že se k němu vrátit chci.
Kdybych si měl uživat příležitostně s jinýma, tak nepotřebuju ten vztah. V něm mě naplňuje právě ten princip absolutní oddanosti. Ten sám je pro mě smyslem, věrnost nechápu jako nepříjemnou povinnost, mě těší. Já věrný být chci, pro mě je ta samotná věrnost, jako prvek vztahu, řekněme velice naplňující.
To co jsem napsal (počítaje v to i otázku výlučnosti) mám na mysli samozřejmě v té partnerské (milenecké) rovině. Existence takového vztahu přirozeně neznamená, že nebudu mít třeba kamarády.

Já nechci jen "k někomu patřit", já chci přímo "někomu patřit". Za podmínky reciprocity. Tak uvidíme, jestli ještě existuje někde na světě stejnej maniak jako já. Twisted Evil

Mám pocit, jako bych byl poslední romantik ze staré školy. Wink

Ujišťuju tě, že nejseš... Takoví maniaci jsme minimálně dva... Wink Mluvíš mi z duše, líp bych to sám nenapsal... "My dva" a zbytek světa... Taky mě tyhle idealistický představy ještě neopustily... Wink
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt prosinec 07, 2006 8:17 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Smysl partnerstvi a lzi Citovat

Libor napsal:
Dekuji za krasne radky. Za radky plne moudra Wink

Moudro vypadá jinak... Podle tebe je moudrej taky každej druhej... Wink

Libor napsal:
Jsem stastny clovek.

Tak co řešíš?! Razz

Libor napsal:
Jsem extremne rodinny typ. Jestli sis vsiml tka jsem zde jediny, ktery zde haji prebalovani. Krmeni, uceni se chodit, ale treba i uceni se obleknout, udelat si jidlo...

Všimnul... To je tvuj hlavní problém... Já mam to štěstí, že tohle mi fakt nic neříká... Představa, že bych mě někoho vychovávat mě bez nadsázky děsí... Shocked

Libor napsal:
Moc si me "Kaminku" Wink pomohl.

Když si to myslíš, vymlouvat ti to nebudu... Wink

Libor napsal:
Jaký je smysl, že mě někdo bude patřit. Bude jen můj.
...
Jaký je smysl, že budu o někoho pečovat když je dospělý.
...
Zit jen ve 2, proc? Proc tu byt jen pro 1 cloveka? Ktery tu bude jen pro me.

Libore, ty jseš nepoučitelnej... Wink Takovýhle věci nemají nějakej hlubší obecnej smysl, poslání... Někomu to prostě něco pozitivního přináší (pocit naplnění, jistoty, bezpečí, opory...), někomu ne... To je celý... Smyslem toho fakt neni spasit svět... Wink

Libor napsal:
Víš prostě nemohu ti dát výlučně svou lásku. Obejmout se jen s Tebou. Obejmutí patří i do mé práce.

Libore, teď mi možná začíná docházet, kde je zakopanej pes... Jsem přesvědčenej, že nejen pro mě je těźko pochopitelný, jak můžeš srovnávat objetí s partnerem a objetí s klientem... Je to stejný, jako když tu píšeš, že "máš lásku, žiješ láskou"... Trvam na tom, že pro drtivou většinu lidí neni láska jako láska... Láska k dítěti (nebo třeba naopak k rodičům) na jedný straně a partnerská láska na druhý, to jsou aspoň z mýho pohledu emoce, který jsou každá o něčem úplně jinym... Jestli pro tebe existuje jenom jedna všeobjímající láska, kterou jsi schopnej čerpat z různejch zdrojů, pak je pro tebe partnerství asi fakt příliš svazující...
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt prosinec 07, 2006 8:10 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: ad Manuel Citovat

Zrovna včera jsem si ajsíkjúoval s jedním klukem. Je mu 32. Říkal jsem mu, že jsem ze staré školy. Dověděl jsem se od něj, že jsem "mladé štěně" a tak nemám na nějakou starou školu nárok. A přitom je to pravda Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt prosinec 07, 2006 7:01 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Mám pocit, jako bych byl poslední romantik ze staré školy. Wink

I. fanfán:
a) To co mám na mysli nutně neznamená trávit spolu všechen čas, ale právě vědomí, že když jsem třeba někde jinde, že se mám ke komu vrátit a že že se k němu vrátit chci.
b) Kdybych si měl uživat příležitostně s jinýma, tak nepotřebuju ten vztah. V něm mě naplňuje právě ten princip absolutní oddanosti. Ten sám je pro mě smyslem, věrnost nechápu jako nepříjemnou povinnost, mě těší. Já věrný být chci, pro mě je ta samotná věrnost, jako prvek vztahu, řekněme velice naplňující.
c) To co jsem napsal (počítaje v to i otázku výlučnosti) mám na mysli samozřejmě v té partnerské (milenecké) rovině. Existence takového vztahu přirozeně neznamená, že nebudu mít třeba kamarády.

II. Waky: Trochu ti zapochlebuju. Razz Myslím, že seš moudrá. (I když je to takovej strašně blbě znějící přívlastek, nenapadá mě nic lepšího, jak bych to vyjádřil.)

III. Libor: Však jo, každému, co jeho jest. Ty myslíš, že partnerská výlučnostto pro tebe není to pravé. Já nechci jen "k někomu patřit", já chci přímo "někomu patřit". Wink Za podmínky reciprocity. Tak uvidíme, jestli ještě existuje někde na světě stejnej maniak jako já. Twisted Evil
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt prosinec 07, 2006 3:59 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Libore, možná hledáš podstatu problému tam, kde ve skutečnosti vůbec není.
Jako asi jedna z mála z tohoto fóra mám dítě a pracovala jsem v pomáhající profesi.
Není to totéž.
Myslím, že když máš takovou potřebu pomáhat lidem, rodina by Ti tuto potřebu zcela nenaplnila. Znám lidi, kteří rodiny mají a přesto pomáhají ještě jinde. Naopak je mnoho takových, kteří by pro rodinu udělali vše, ale nikde jinde nehnou ze zásady prstem a jsou to v podstatě hrozní sobci. Myslím, že takový život by Ti nevyhovoval, i kdybys byl heteroušem.
Na mě vřískala celá vzorná heterácká rodinka mého bývalého manžela, že málo vydělávám a že jsem nějaká divná, protože místo abych si sakra našla nějaký dobře placený místo, patlám se s nějakýma sockama. Tudíž si kvůli tomu nekoupíme zahraniční auto, nejezdíme k moři a nemáme hogofogo byt, protože pořádný platy mají bejt dva. Nehledě k tomu, že neprchám jako správná žena z práce ve dvě pulírovat kvartýr, ale někdy se patlám s těma sockama až do večera. A dokonce se opovažuju o nich mluvit i ve volném čase.
Problém, který popisuješ, bych vůbec nedávala do souvislosti s homo- nebo hetero-svazky, ale s prioritami a hodnotami. Pokud by sis našel partnera, který bude chtít hlavně hodně vydělat a bude přistupovat s krajní nedůvěrou k sociálním profesím, asi se moc neshodnete, ale nebude to tím, že jste oba teplí, ale že jste každý jiný. Rovněž tak pokud by si partner představoval, že spolu budete 23 hodin denně.
Míra toho, jak bude člověk žít pro svou práci a jako pro rodinu a partnera, se liší od člověka k člověku a podle mě nemá s orientací vůbec co dělat.
Možná by pro Tebe bylo řešení, kdyby sis našel nějakého partnera, který pracuje v podobné profesi a taky by byl takový nadšenec jako Ty, protože byste se mohli i po této stránce sdílet místo abyste na svou práci žárlili a házeli po sobě talířem s výkřikem "Ty už mě nemiluješ, nějací cizí jsou ti přednější než já, beru kufr a odcházím k matce".
Jo a ze stránky tohoto dilematu si važ toho, že jseš teplej a nemáš děti, protože když člověk už děti má, můžou se mu přihodit takové okolnosti, že prostě musí dělat kvůli penězům něco, co ho vůbec nebaví, protože těm dětem těžko můžeš říci "rozhodl jsem se, že budeme žít duchovními hodnotami, takže si dnes namalujeme večeři tužkou na stůl".
Pro Tvé klienty je to taky plus, protože k těm handicapovaným se zas tolik lidí pracovat nehrne, zvlášť mužů ne.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt prosinec 07, 2006 2:19 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Ahoj kluku,

také jsem měl období kdy jsem toužil po výlučnosti. abych k někomu patřil. Uvědomil jsem si však, že já výlučnost emocí nabídnout nemohu. Jsem v tom vztahu nešťastný a lámu z toho kluka něco co mě dát nemůže. Něha, starost, oddanost a respekt. To je láska. Láska na obecné důvěře. Víš chtěl jsem výlučnost po klukovi, který mě ji nedokázal dát. Cítil jsem se jako chudinka. Stavěl jsem si vzdušné zámky a rovnice. Myslel jsem si, že jednou přijde ráj. Ideální láska. Jenže i ten kluk mě nepatří. Jeho láska a city. Víš je to krásné, le nevím proč bych to měl dělat. Jaký je smysl, že mě někdo bude patřit. Bude jen můj. Mě to vlastně ohromně vadí. Ale to jsem nevěděl.


Petře víš, ale já nejsem sám. Já nejsem sám. Ty sis vychoval děti. Byl jsi u jejich porodu. Já jako gay tohle nikdy neprožiji. Vlastně jsem nikdy nebyl zcela šťastný v obou vztazích, které jsm oba několik let žil. Víš prostě nemohu ti dát výlučně svou lásku. Obejmout se jen s Tebou. Obejmutí patří i do mé práce. Někdy přijdu z práce a mám chuť si jen číst. Mlčet. Jít se projít. Neříkám, že enchci muže. Chci muže, ale nechci tak intenzivní vztah, který tu popisuješ. Nemám na to všechno sílu. Jaký je smysl, že budu o někoho pečovat když je dospělý. Mohu mu dát svoji lásku. ale je svobodný a já ho nechci a nemohu držet.

Nevím co mě chces ici. Ja vim, ze jsi spokojeny s tonikem. Petre. Ja, ale citim v partnerstvi dvou kluku, ze tomu neco chybi. A to nejen svoboda, ale i vychova, podpra... Jse clovek, ktery strasne touil byt rodicem. nasel jsem si jinou cestu. Tak, abych nemusel zit s zeou. Jen pro to mit deti. Ale ...

Nevim, poste tohle co se ve me udalo tezko vysvetlim. Rozumim ti, ale ja se v tom neciti dobre. Zjistil jsem, ze to vlastne ani nechci. Nikdy js eto poradne nechtel Crying or Very sad Crying or Very sad

Vim, ze jsou partnerske svazky krasne. Ale me to z nejakeho zvlastniho zpusobu envyhovuje. Zit jen ve 2, proc? Proc tu byt jen pro 1 cloveka? Ktery me nepatr. Ktery tu bude jen pro me. Neumim a nechci dat exklusivitu. snazil jsem se o to. ale nebylo to moc stastne. vlastne jsem nebyl uplne spokojeny.


Mam dojem, ze zivot v komunite spojeny s praci a k tomu nejaky malo vazny vztah jsou idealnim doplnkem. mit s kym se pomazlit, vyjet na vylet...Mit sex. Ale ne vic. Vim, ze takhle to maji nekteri vedci. I nekteri z mych kolegu. Odsuzoval jsme to. Bal jsme se byt sam. Ale ja vlastne sam nejsem...

Chybi me smysl partnerstvi. To co povidate je krasne. ano, ale chybi me tam neco hlavniho. A to, ze bych takhle chtel zit. Videl v tom smysl zivota Crying or Very sad Nevim co se deje, ale ja v tom smysl zivota nevidim Crying or Very sad Zebych tohle mel budovat a hledat. Proc? Crying or Very sad

Vim, ze to je jen muj proces objevovani. Ostatni to maji zae trochu jinak. Svet je pestry Wink

PS: Petre, jsem "sam! dele nez ty a nerozumim tem, kteri me rikaji chudacku...

Manuel de Falla napsal:
Smysl?
Exkluzivita vztahu dvou lidí, kteří k cítí, že k sobě patří. Smyslem je pak především obsah takového vztahu. Pro mě obsahem v ideálním případě je:
Porozumění
Něha
Starost
Oddanost
Respekt
... + cokoliv dalšího, čím chtějí dotyční smysl svého vztahu rozšířit. A tady už to bude hodně individuální.

Pro mě by asi nepřipadal v úvahu život v komunitě právě z toho důvodu, že bych tam postrádal tu výlučnost, pocit, že on je jen můj a že já chci být jen jeho.
Tvoje cesta, Libore, pro mě není. Ale pokud myslíš, že tobě bude vyhovovat, tak přeju hodně štěstí ať se ti vydaří. Smile

_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt prosinec 07, 2006 11:34 am
Autor Zpráva
fanfán
uživatel+++


Založen: 10.10.2006
Příspěvky: 402

Předmět: Citovat

Manuel de Falla napsal:
...Exkluzivita vztahu dvou lidí, kteří...


Já bych to s tou exkluzivitou zase tak nepřeháněl. Ono je to s ní jako s ohněm - dobrý sluha, ale špatný pán. Když ti dva chtějí být pouze spolu, tak ať jsou, ale když až tak úplně ne, tak ať si třeba na služební cestě dělá, co chce (rozuměj: (vy)spí se s jiným), ten druhý doma taktéž.
_________________
When you're alone and life is making you lonely you can always go DOWNTOWN...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt prosinec 07, 2006 10:27 am
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Smysl?
Exkluzivita vztahu dvou lidí, kteří k cítí, že k sobě patří. Smyslem je pak především obsah takového vztahu. Pro mě obsahem v ideálním případě je:
Porozumění
Něha
Starost
Oddanost
Respekt
... + cokoliv dalšího, čím chtějí dotyční smysl svého vztahu rozšířit. A tady už to bude hodně individuální.

Pro mě by asi nepřipadal v úvahu život v komunitě právě z toho důvodu, že bych tam postrádal tu výlučnost, pocit, že on je jen můj a že já chci být jen jeho.
Tvoje cesta, Libore, pro mě není. Ale pokud myslíš, že tobě bude vyhovovat, tak přeju hodně štěstí ať se ti vydaří. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt prosinec 07, 2006 7:18 am
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Re: Smysl partnerstvi a lzi Citovat

Myslím si že člověk by měl dělat to co sám cítí, co sám chce. Souhlasím se Stonerockem že cílem života je bejt šťastnej a liší se pouze cesty který k tomu štěstí u jednotlivců vedou. Jestli se Ti zdá Libore že nyní chceš žít model ke kterému se přikláníš, nevidím na tom nic špatného ani nic vyjímečného, prostě žij svůj život podle sebe tak aby jsi byl šťastnej.

A neřekl bych že ve 40 toho budeš litovat, člověk se určitě vyvíjí a do jisté míry mění celý svůj život, tak jak například přichází další a další životní zkušenosti mění se jeho priority, vnímání svého štěstí.... A na změnu není přece nikdy pozdě, ani ve 40 ani v 50 ani v 60, pokud to člověk tak cítí a chce. Štěstí má různé podoby tak jak jde život, když jsem byl mladý zažil jsem neuvěřitelné štěstí při narození dcery, pak při narození syna. Když se manželka po 20ti letech odstěhovala a zůstal jsem s dospělými dětmi sám, zažil jsem štěstí z toho že jsem konečně sám, nevím jak to popsat ale prostě jakousi úlevu, nemusel jsem se už přetvařovat a plížit se do postele až v pozdních nočních hodinách aby po mě "něco" nechtěla a vymýšlet si výmluvy.... Nějaký čas jsem byl šťastný že jsem sám, měl jsem vždycky dost kamarádů a přátel a myslel jsem si že mě to ke spokojenosti stačí. Jenomže to mě časem přešlo, děti se osamostatnily a najednou jsem zůstal opravdu sám, přátelé o kterých jsem si myslel že mě stačí najednou nestačily protože ti se mnou nejsou každý den, kdykoliv jsem přišel domu do prázdného bytu začala mě tížit samota.
A nyní se dostávám k jádru věci, k tomu hlubšímu smyslu partnerství který hledáš Libore. Pro mne je partner člověk pro kterého můžu žít každý den, se kterým se milujeme, večer neusínám sám ale můžu se ho chytit za ruku, přitulit se.... prostě NEJSEM SÁM. Ve dvou se to taky vždycky všechno lépe táhne, mnohem lépe se řeší různé životní situace, pokud se něco přihodí vím že mám v něm oporu, stejně tak má oporu on ve mě. A je úplně jedno jestli je to partnerství dvou kluků, dvou holek nebo kluka a holky, to je otázka orientace ale podstata je ta že člověk by neměl být sám. A pouhý kamarád kterého vidím občas k tomu určitě nestačí, k tomu je potřeba partner. Mohu-li posoudit podle sebe, vím že když je člověk mladý tak kamarádi a přátelé, případně přítel na občasný sex mnohdy stačí. Čím je ale člověk starší, tím méně tohle vyhovuje a přijde čas kdy zjistíš že sám už být nechceš. A potom to máš možnost změnit, na to není přece nikdy pozdě, život nekončí ani ve 40 ani v 50 ani později, život se má žít naplno v každém věku. Já to dokázal změnit ve svých 50 a dneska jsem ten nejšťastnější človíček pod sluncem.. Wink .

A že ta změna u mě nebyla zrovna malá, byl jsem 20let ženatý ale vzhledem ke své skutečné orientaci jsem nemohl být v partnerství se ženou nikdy dokonale šťastný. Pak jsem si vychutnával samotu která mě ale za čas přestala bavit, našel jsem si partnera a v tomhle partnerství teprve prožívám okamžiky skutečného obrovského štěstí. A o minulém víkendu jsme měli s partnerem návštěvu, přišla k nám na kafčo moje bývalá manželka i se svou sestrou. Super jsme si všichni poklábosili a bylo to moc fajn, s bývalou manželkou jsme zůstali vynikajícími přáteli, tím že jsem svou orientaci odhalil mnohé věci pochopila a dnes mě přeje s Jiříkem hodně štěstí. Zůstali jsme nejlepšími kamarády, pouze žít bychom již z pochopitelných důvodů spolu nemohli.

Ale to jsem asi trochu odbočil od tématu, chtěl jsem jenom říct že k žádné životní změně, byť by byla sebevětší, není nikdy pozdě. Pokud ti Libore nyní vyhovuje model který preferuješ tak bych se tím nijak netrápil, žil bych si podle svého. Jseš přece mladý a máš prakticky celý život před sebou, časem pokud zjistíš že ti vyhovuje něco jiného, že ti chybí partnerství, tak to přece můžeš kdykoliv změnit a to bez ohledu na věk. S tím co se lidem honí hlavou, jestli jsi svobodný gay který stárne a já nevím co všechno, s tím bych si určitě hlavu nelámal. Stejně tak jako si ji nelámu nyní s tím že žiju s mužem a nikoliv se ženou, v tomhle směru je mě skutečně jedno co si lidi myslí...
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st prosinec 06, 2006 3:54 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Smysl partnerstvi a lzi Citovat

Stonerock napsal:
Asi takhle, Libore... Navrhuju se na to podívat trochu obecnější optikou... Co je smyslem / cílem života každýho jednotlivce? Asi by se chtělo říct, že každej ten cíl má jinej... A já přesto trvam na tom, že nemá. V rámci svýho světonázoru jsem si ustavil tezi (v náboženství by to bylo dogma, my matematici tomu říkáme axiom... Wink ), že cílem života je bejt šťastnej. Jo, na první pohled to vypadá značně sobecky... A přesto tvrdim, že to u nikoho ani jinak bejt nemůže... Co se liší, jsou cesty, který k tomu štěstí u jednotlivejch lidí vedou. Někoho naplňujou štěstim jistý skutečnosti bez ohledu na to, co z toho plyne pro ostatní (těm se říká sobci Wink ), někoho vnitřně naplňuje fakt, že dělá šťastnýma ostatní lidi (těm se říká Libor Wink ). Přesto je podle mě ta prvotní motivace naprosto stejná - přinést sám sobě nějaký uspokojení...
Jak to souvisí s tématem? Takhle: Pokud bys byl opravdu takovej extrém, že by ti nějakou satisfakci bylo schopný přinést pouze štěstí ostatnich, pak samozřejmě pro tebe partnerství nemá smysl... A vůbec tady nejde o to, jestli se jedná o dva kluky, nebo o kluka a holku... Nikdo mě nepřesvědčí, že lidi se berou a potažmo plodí děti proto, aby někomu (společnosti) pomohli, prospěli... (Btw., je to vůbec přínos? Co by bylo špatnýho na tom, kdybychom vymřeli? Mě nic nenapadá... Ale to by bylo na další dlouhou debatu...) Dělají to proto, aby ukojili svoje biologický pudy... Nic víc, nic míň.
Pokud ale takovej extrém nejseš (a to rozhodně nejseš Wink ), tak musíš sám za sebe uvážit, jestli by takový partnerství něco přinášelo přímo tobě, resp., jestli by ti toho přinášelo víc, než něco jinýho...


Dekuji za krasne radky. Za radky plne moudra Wink Jsem stastny clovek. Citim se naplneny vychovou, vzdelavani, doprovazenim... A prateli. To me naplnuje. A dela stastnym. Vis, mozna proto, ze me to dava strasne moc. Poznani sebe sama, druhych i spoustu veci o zivote, vire... Pokud odkryji svou sobeckou skrinku nitra ke ktera jsme se priblizili. Tak jsme veliky sobec.Me uspokojeni z prace, vychovy a vzdelavani. Jsou pro me dulezitejsi nez stesti nejakeho kluka. Mam dojem, ze kdyz budu takto uprimny, ze se spousta hlasu tady otoci proti me. Zajimam se o lidi s mentalnim postizenim, proto abych mohl co nejlepe poskytovat sve sluzby. Mam radost, kdyz se neco povede. Jsou stastnia mohou rust. Ale vic nez oni sami me bavi prae ta hra. To co me tim davaji. A co si budeme povidat mam v tom i urcite kompenzace. Touhy po cistem svete. Bez podrazu, bez nejakeho umyslneho ublizovani si. A bez toho nutit nekoho do neceho nac nema. Maji sve hranice, a presto je muzeme mit radi. A kdyz to s nimi umis maji oni radi Tebe.

Jsem extremne rodinny typ. Jestli sis vsiml tka jsem zde jediny, ktery zde haji prebalovani. Krmeni, uceni se chodit, ale treba i uceni se obleknout, udelat si jidlo... Obejmuti, laska to vsechno tam je. Neni tma samozrejme sx a urcita intimita. Tu si umim predstavit ve volnejsim vztahu s clvoekem, ktery to ma podobne. Videt se 1x-2x tydne. Mit se fajn. Ale tohle po cem touzim a co me naplnuje tak to me partnerstvi neda.

Jsou gay kluci, kteri jdou do manzelstvi s holkou kvuli detem a rodine. Odsuzovla sjem je. Ted jim rozumim. Ja to chci, vyresit zivotem pravdepodobne v komunite. Protoze nechci mit nic s holkou.

Vis, vlastne jsem obrovsky sobec. A mam dojem, ze bych takjako jsme to delal ve svych minulych vztazich hustil do toho kluka jak je spatny. Ze se citim v tom danem vztahu nenaplneny. Mo cjsem tim ublizil. To proto, ze jsme od toho chtel neco uplne jineho nez ten druhy. Neco co me kluk dat nemuze. Moc me to mrzi.

Cimdal vice se priklanim k modelu. Venovat se praci (v ni vychovavat a doprovazet), mit pratele apak nejaky volnejsi vztah. Bez spolecneho ziti. Nekolirkat tydne se na chvili videt. Mit nejaka hlubsi pratelstvi, obcas sex. Ale nic vetsiho. Osudoveho a zivotniho. Protoze by to byl z me strany klam. Nebylo by to ciste. Byla by to dalsi lez...

Moc si me "Kaminku Wink " pomohl. Prozivam strasne tezke obdobi. Kdy si nejak vice uvedomuji to co ted pisi. Driv kdyz jsme to nevidel tak jsem opravdu moc ublizil. Je mozne, ze ve 40 budu litovat. Ale ja verim, ze Buh vi co je pro nas dobre. A kazda cesta ma svuj smysl Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st prosinec 06, 2006 4:58 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Asi takhle, Libore... Navrhuju se na to podívat trochu obecnější optikou... Co je smyslem / cílem života každýho jednotlivce? Asi by se chtělo říct, že každej ten cíl má jinej... A já přesto trvam na tom, že nemá. V rámci svýho světonázoru jsem si ustavil tezi (v náboženství by to bylo dogma, my matematici tomu říkáme axiom... Wink ), že cílem života je bejt šťastnej. Jo, na první pohled to vypadá značně sobecky... A přesto tvrdim, že to u nikoho ani jinak bejt nemůže... Co se liší, jsou cesty, který k tomu štěstí u jednotlivejch lidí vedou. Někoho naplňujou štěstim jistý skutečnosti bez ohledu na to, co z toho plyne pro ostatní (těm se říká sobci Wink ), někoho vnitřně naplňuje fakt, že dělá šťastnýma ostatní lidi (těm se říká Libor Wink ). Přesto je podle mě ta prvotní motivace naprosto stejná - přinést sám sobě nějaký uspokojení...
Jak to souvisí s tématem? Takhle: Pokud bys byl opravdu takovej extrém, že by ti nějakou satisfakci bylo schopný přinést pouze štěstí ostatnich, pak samozřejmě pro tebe partnerství nemá smysl... A vůbec tady nejde o to, jestli se jedná o dva kluky, nebo o kluka a holku... Nikdo mě nepřesvědčí, že lidi se berou a potažmo plodí děti proto, aby někomu (společnosti) pomohli, prospěli... (Btw., je to vůbec přínos? Co by bylo špatnýho na tom, kdybychom vymřeli? Mě nic nenapadá... Ale to by bylo na další dlouhou debatu...) Dělají to proto, aby ukojili svoje biologický pudy... Nic víc, nic míň.
Pokud ale takovej extrém nejseš (a to rozhodně nejseš Wink ), tak musíš sám za sebe uvážit, jestli by takový partnerství něco přinášelo přímo tobě, resp., jestli by ti toho přinášelo víc, než něco jinýho...
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st prosinec 06, 2006 4:08 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Adam napsal:
někdy je moc velký přemýšlení na škodu.

Bez souvislosti s tématem: Řekni mi, kdy ne... Sad
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st prosinec 06, 2006 1:22 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Když sis tu otázku vůbec položil, tak si na ní musíš taky sám odpovědět. To za tebe nikdo jiný nemůže udělat. Myslím, že občasné pochyby o důvodech vztahu i o partnerovi jsou normální věc u každého člověka.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út prosinec 05, 2006 7:32 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Naplneni, laska, vychova....musi to nutne prinest jen vztah Citovat

bright napsal:
Moc přemýšlíš o věcech, který nemají žádný smysl, který by mohl uspokojit bloumavé mozkovny zvířátek druhu homo sapiens sapiens. Že se to jen dvojitá šroubovice DNA chce důmyslným způsobem zachovat a nevymřít, není z filozofického hlediska nic moc.
Jakékoli lidské partnerství bez ohledu na orientaci má stejné důvody pro svou existenci. Kdyby se ht partnerství redukovalo jen na plození a výchovu dětí, tak spolu ani nemusí žít nebo si můžou dát po 18 letech rozchod, nemyslíš?
Láska a pomoc druhým je ta lidská hodnota. Lidé je musejí stále hledat a pracovat na nich, aby neměli pocit prázdna.


Ano, láska a pomoc druhým je moje povolání. Tedy podpora. Ja to moc jako pomoc neberu. Proto vznikl ykomunity zdravych a postizenych muzu a zen. Kteri umoznuji i tem s mentalnim postizenim rust v prijatelnem prostredi. Ja lasku ziji a mam ji. Premymyslim prave proto, jestli jeste nutne potrebuji nejake hluboke partnerstvi. Nebo proste jen hluboke pratelstvi a obcasny sex. Tak jak jsem to psal nize. Laska, vychova a rust to je to hlavni poslani heterosexualnich partnerstvi. Je to velika lidska potreba. Vychovavat, postavovat do zivota. Dat diteti zazemi (proto jsou krize opustenych hnizd) a mnoha manzelstvi konci v podobe hlubokeho pratelstvi (v lepsim pripade) pokud se nerozejdou, nebo nejsou v krizi.

Já nemám pocit prázda. Já lásku nějakým způsobem objevil. I naplneni. Rad o tom i pisi. A zkoumam jak by to co delam slo delat jeste lepe.

a anjednou potradam smysl partnerstvi s klukem... A pritom jsme potom vzdy ak touzil. Uvidime casem jestli sjme jednim z tech 6% lidi bez potreby realizovat se v partnerstvi. To nemohu dopredu rici. Ale zatim to takhle citim.
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út prosinec 05, 2006 7:21 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Moc přemýšlíš o věcech, který nemají žádný smysl, který by mohl uspokojit bloumavé mozkovny zvířátek druhu homo sapiens sapiens. Že se to jen dvojitá šroubovice DNA chce důmyslným způsobem zachovat a nevymřít, není z filozofického hlediska nic moc.
Jakékoli lidské partnerství bez ohledu na orientaci má stejné důvody pro svou existenci. Kdyby se ht partnerství redukovalo jen na plození a výchovu dětí, tak spolu ani nemusí žít nebo si můžou dát po 18 letech rozchod, nemyslíš?
Láska a pomoc druhým je ta lidská hodnota. Lidé je musejí stále hledat a pracovat na nich, aby nežili naprosto zbytečně.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist