Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Vztahy Bisexuál a Gay ...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

pá únor 01, 2013 9:53 am
Autor Zpráva
Catgirl
tester


Založen: 26.9.2011
Příspěvky: 3

Předmět: Citovat

Sexuológ Petr Weiss: Bisexualita neexistuje. Určitě ale existuje
bisexuální chování. Homosexuální orientace je totiž pro mnoho
jedinců natolik nepřijatelná, že se celoživotně pokoušejí o
adaptaci na většinovou sexualitu. Většina mužů i žen, kteří
mají sexuální styky s příslušníky obou pohlaví, jsou dle mých
zkušeností právě ego-dystonní homosexuálové, tedy lidé, kteří
nepřijímají svou homosexuální orientaci a pokoušejí se ji
změnit.

Ľudská psychika je úžasná v tom, že dokáže prijať akýkoľvek
obraz o osobe, ktorej je súčasťou, ak sa jej tento obraz dôrazne a
pravidelne vnucuje (sebou samým, ale i okolím). Áno, navonok sa
môžem javiť ako bisexuál (a dnes je to „cool“), ale vo vnútri
som sebou neprijatý gay

Skupina odborníků bude bisexualitu brát jako náhražkové řešení
egodystonního (nevyrovnaného) homosexuála a bude k takovému
člověku po vyšetření přistupovat spíše jako k homosexuálovy,
který potřebuje pomoci s onou sexuální adaptací.

ZMIER SA S TÝM, KTO SI. A NEMOŽEŠ ZA TO, ŽE SI HOMOSEXUÁL. ZMIER SA
S TÝM, ČO SI, KÝM SI, A BUĎ SÁM SEBOU. SEXUÁLNA ORIENTÁCIA
NEURČUJE, AKÝ SI ČLOVEK. SI STÁLE ĽUDSKÁ BYTOSŤ. A TO SA
POČÍTA.

BUĎ SÁM SEBOU.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2012 8:18 pm
Autor Zpráva
Hawke
uživatel


Založen: 7.3.2012
Příspěvky: 29

Předmět: Citovat

Ja som bol asi v takom vzťahu. Občas zavolal na sex a inak chodil s frajerkou. Najlepšie bolo keď som prišiel domov po poriadnom sexe s ním a už som videl ako píše na nástenku frajerke ako ju miluje Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 29, 2012 3:06 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

MarMat napsal:
Myslíte si, že člověk, který měl ještě před několik měsíci přítelkyni a teď hledá kluka, to může myslet vážně? Či mu jde jen o sex?


Mohl zjistit, že s holkou ho to zas až tak moc nebaví a ...

Tohle není nic neobvylýho. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 29, 2012 12:12 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Myslim, že to může myslet vážně, nebo mu jít o sex stejně jako každej, kterej hledá kluka Wink

Mno, třeba ho přitahujou víc kluci Razz
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 29, 2012 10:50 am
Autor Zpráva
MarMat
uživatel


Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 58

Předmět: Citovat

Myslíte si, že člověk, který měl ještě před několik měsíci přítelkyni a teď hledá kluka, to může myslet vážně? Či mu jde jen o sex? Ptám se proto, že na bisexualitu moc nevěřím. Jedno pohlaví každého přitahuje o něco více, než to druhé.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt srpen 16, 2007 11:56 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: OT Re: Malý dodatek Citovat

jojx napsal:
a společný závěr - to, že se tiskne v CMYK a to že lidé užívají zjednodušení ještě neznamená, že svět je CMYK a jednoduchý
Navíc spousta lidí svět zobrazuje v RGB Laughing
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

čt srpen 16, 2007 11:20 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Malý dodatek Citovat

sergej sudoplatov napsal:
jojx napsal:

není proto důležité říkat "banán se podle dosavadních informací a obecného úzu s jistou dávkou nepřesnosti označuje za ovoce" stačí říct "banán je ovoce" a být si přitom alespoň trochu vědom toho, že problém může být složitější

Slovo "banán" v kontextu tohoto fóra nechci ani vidět, jen dneska mi to spadlo čtyřikrát. Confused

Laughing
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt srpen 16, 2007 11:18 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Re: Malý dodatek Citovat

jojx napsal:

není proto důležité říkat "banán se podle dosavadních informací a obecného úzu s jistou dávkou nepřesnosti označuje za ovoce" stačí říct "banán je ovoce" a být si přitom alespoň trochu vědom toho, že problém může být složitější


Slovo "banán" v kontextu tohoto fóra nechci ani vidět, jen dneska mi to spadlo čtyřikrát. Confused
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt srpen 16, 2007 8:32 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Malý dodatek Citovat

Stonerock napsal:
Waky napsal:
Tu nutnost kategorií vidí asi každý jinak ... já bych třeba zrovna v oblasti určení lidské identity dávala kategorií co nejmíň. Problém ostatně není v tom, že něco nese nějaké označení, ale v té nucené kategorizaci a malém počtu nuancí.

Čistě obecně: Jakýkoliv zavádění přesně definovanejch kategorií pro popis reality sice ke kategorizaci (tj. snaze o vměstnání veškerý reality do těch několika ustavenejch kategorií) svádí, nicméně... (Teď přijde poněkud nepopulární úvaha: ) Je to vždy nutně na škodu? (Resp. i v případě, že si je člověk schopnej přesto uchovat povědomí o pestrosti reality.)
Před časem se tu v jinym tématu vedla diskuze o tom, zda "zjednodušovat" nebo "nezjednodušovat". Osobně tvrdim, že jistá míra zjednodušování je při popisu komplexnich problémů nezbytná. Odvažuju se tvrdit (berte to spíš jako intuitivní než racionální závěr...), že absolutní přesnost může bejt mnohdy imanentně nedosažitelná. A i v případě, že tomu tak neni, může vést k zastření podstaty. Všechno je to o rozumnym kompromisu mezi přesností/výstižností/objektivitou a praktičností/"pojmutelností" (sem by se mi hodilo anglický "conceivability"...).
A ještě poznámka na závěr: Jsa v poslednich tejdnech ještě víc ve vleku svý bible - Orwellova 1984, nemůžu nezmínit to, co se mi v týhle souvislosti dere na mozek: V dodatku o newspeaku se tu rozvíjí úvaha o tom, že když pro popis jevů neexistujou příšlušný slova, paralyzuje to nejen možnost sdělovat případný závěry, k nimž člověk o těchhle jevech dospěl, ale dokonce i to přemejšlení samotný...


už před časem když se ta debata vedla jsem byl pro zjednodušování - tehdy jsem tvrdil že určitá míra zjednodušení je naprosto nezbytná

co se týče barev - oranžovou si můžeme představit jako různý poměr žluté a červené

a společný závěr - to, že se tiskne v CMYK a to že lidé užívají zjednodušení ještě neznamená, že svět je CMYK a jednoduchý

není proto důležité říkat "banán se podle dosavadních informací a obecného úzu s jistou dávkou nepřesnosti označuje za ovoce" stačí říct "banán je ovoce" a být si přitom alespoň trochu vědom toho, že problém může být složitější
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt srpen 16, 2007 8:30 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Línej mozek Citovat

Chtěl jsem napsat něco strašně chytrýho o Heisenbergovi, Voltairovi a etologii, ale nedaří se mi z myšlenek udělat koherentní výpověď. Tak vám to příležitostně sdělím ústně. Confused
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt srpen 16, 2007 8:15 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Malý dodatek Citovat

Waky napsal:
Tu nutnost kategorií vidí asi každý jinak ... já bych třeba zrovna v oblasti určení lidské identity dávala kategorií co nejmíň. Problém ostatně není v tom, že něco nese nějaké označení, ale v té nucené kategorizaci a malém počtu nuancí.

Čistě obecně: Jakýkoliv zavádění přesně definovanejch kategorií pro popis reality sice ke kategorizaci (tj. snaze o vměstnání veškerý reality do těch několika ustavenejch kategorií) svádí, nicméně... (Teď přijde poněkud nepopulární úvaha: ) Je to vždy nutně na škodu? (Resp. i v případě, že si je člověk schopnej přesto uchovat povědomí o pestrosti reality.)
Před časem se tu v jinym tématu vedla diskuze o tom, zda "zjednodušovat" nebo "nezjednodušovat". Osobně tvrdim, že jistá míra zjednodušování je při popisu komplexnich problémů nezbytná. Odvažuju se tvrdit (berte to spíš jako intuitivní než racionální závěr...), že absolutní přesnost může bejt mnohdy imanentně nedosažitelná. A i v případě, že tomu tak neni, může vést k zastření podstaty. Všechno je to o rozumnym kompromisu mezi přesností/výstižností/objektivitou a praktičností/"pojmutelností" (sem by se mi hodilo anglický "conceivability"...).
A ještě poznámka na závěr: Jsa v poslednich tejdnech ještě víc ve vleku svý bible - Orwellova 1984, nemůžu nezmínit to, co se mi v týhle souvislosti dere na mozek: V dodatku o newspeaku se tu rozvíjí úvaha o tom, že když pro popis jevů neexistujou příšlušný slova, paralyzuje to nejen možnost sdělovat případný závěry, k nimž člověk o těchhle jevech dospěl, ale dokonce i to přemejšlení samotný...
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt srpen 16, 2007 7:39 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Stonerockovi - matematické metody Citovat

Waky napsal:
Mimochodem, už jsem se Tě na to jednou ptala, ale stále to nevím, tak se ptám znova - před časem jsi použil termín "wakiovská škatulka". Co to je - znamená to něco hroznýho?

Omlouvám se, nějak jsem si tohole dotazu nevšimnul... Embarassed Tenhle obrat jsem, tušim, použil pod vlivem poměrně rozsáhlýho textu, kterej jsi tu nedlouho předtim uveřejnila, a právě slovu "škatulka" ses tam docela široce věnovala. Odkazoval jsem se tim právě na tohle tvoje použití - jakožto na soubor nějakejch rysů, který "každej správnej" obyvatel týhle škatulky MUSÍ vykazovat.
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt srpen 16, 2007 7:31 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Stonerockovi - matematické metody Citovat

Waky napsal:
Stonerock napsal:
Šťouravá matematická poznámka: Pokud tvrdíš, že mezi oběma extrémy je "plynulej přechod" (tzn. daná veličina má spojitý rozdělení), pak pravděpodobnost, že podíl studený a teplý složky něčí osobnosti bude nabejvat přesně nějaký konkrétní hodnoty, je nulová. Byť se nejedná o jev nemožný... (Stejnej "problém" samozřejmě postihuje i heterosexuály a homosexuály, pokud jsou chápaný jako extrémní případy...)

Šťouravá nematematická poznámka: Jádro pudla je možná právě v tom, že lidská psychika ve své celistvosti je matematickými metodami nezměřitelná, protože je tam příliš mnoho vstupů a individuálního faktoru. Dílčí věci a reakce se samozřejmě popsat a změřit dají, celek ale ne. Ty hodnoty samozřejmě kolísají a hlavně můžou podléhat změnám (nebo taky nemusejí, není na to jednotná šablona). Největší pokušení při exaktním měření je podlehnout přání odhadnout budoucí vývoj individua, a to je špatně, protože ho tím vlastně determinujeme do předem hotových šablon. (jako odpůrce determinismu bys měl mít pro tohle pochopení).

S timhle naprosto souhlasim. Snaha o jakýkoliv exaktní vyčíslování tak vágnich jevů, jako je lidská sexualita, je naprosto zcestná. Pouze jsem poukázat na to, že právě z tohohle důvodu nesmíme v případě, že chceme dát slovům "XYZsexuál" nějakej reálnej obsah, trvat na jakýkoliv absolutnosti (úplně tamto, úplně ono, přesně na půl...).
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt srpen 16, 2007 6:53 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Re: Malý dodatek Citovat

Tomáš napsal:
V barevném spektru má většina barev nějaké ustálené označení, jméno.. (žlutá není jen žlutá, ale citrónová, žloutková atd.), to ovšem u sexuality chybí. My máme pojmy pro dva extrémy a jeden "stav mezi tím". S tím si ovšem nemůžeme vystačit. Pokud souhlasíme, že sexualita se nedá zaškatulkovat, je potřeba v ní rozlišovat nuance, a to se se slovy homosexuál, heterosexuál a bisexuál nedá. Takže jsem pro jejich zachování (člověk má potřebu někam patřit, být vyhraněný), ale říkám, že je potřeba víc variant, rozšíření slovníku.

Z nedostatku pochopení složitosti sexuality a orienteca dochází k prohlášením typu: "jsem homosexuál, ale občas ujedu s holkou", nebo "jsem heterosexuál, ale líbí se mi můj kamarád"...

Děkuju, Tomáši, myslím, že jsi to řekl moc hezky Very Happy
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt srpen 16, 2007 6:47 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Re: Malý dodatek Citovat

Stonerock napsal:
Martin napsal:
Já si myslim, že tyhle označení budou dřív nebo později na nic, protože se jednoduše nejedná o vyhraněné skupiny; záleží na uvědomění si toho potenciálu, kterej už v mozku je.

S timhle si dovolim nesouhlasit... To, že nějaký označení pojmenovávají jevy, který nejsou vyhraněný, neznamená, že existence těchle termínů je neopodstatněná. Naopak. Pojmenování "modelovejch" "extrémnich" případů usnadňuje (nebo by aspoň mělo usnadňovat...) popis jednotlivejch konkrétnich jakkoliv se od těchhle "prototypů" odlišujícich exemplářů. Nicméně, katastrofou samozřejmě je, pokud podobný zjednodušení v komunikaci vede i k zjednodušení v uvažování... Confused
Současně je třeba mít jasno v tom, co tyhle pojmy znamenají, a opravdu je v tomhle významu používat. Jak řekl, tušim, Albert Camus: "Nesprávně pojmenovat věc znamená přidávat světu neštěstí."
Stručně na příkladu: Je třeba mít na paměti, že barevnejch odstínů je nekonečně, přesto ale neni třeba zavrhovat slova jako "červená" nebo "zelená".

Martin měl možná na mysli spíš obtížnou kategorizovatelnost a zařaditelnost lidí do těch skupin, než mechanické trvání na požadavku zrušení některých slov. Tu nutnost kategorií vidí asi každý jinak ... já bych třeba zrovna v oblasti určení lidské identity dávala kategorií co nejmíň. Problém ostatně není v tom, že něco nese nějaké označení, ale v té nucené kategorizaci a malém počtu nuancí. Budu-li se držet toho barevného příkladu (a vezmu si ho jako analogii s tou sexualitou), pak existují nějaké přechody mezi červenou a žlutou, kdy je hrozně těžko říci, co je už oranžové a co ještě červené nebo žluté, nehledě na to, že něco může být nejdřív oranžové a pak zežloutnout nebo zčervenat (či jiné kombinace) ...nevyřeší se to generálním prohlášením, že oranžová barva neexistuje, protože je to jen zakuklená žlutá... někdy je méně více a spíš škodí, když se definují složité vzorníky oranžových a stanovují číselné hodnoty červených a žlutých, spíš je důležité se pokaždé na tu věc znova podívat, když máme určit její barvu, i když jsme ji už loni vzali jako červenou. To celé komplikuje to, že každý může vnímat barvy trochu jinak, a co je pro jednoho ještě oranžová, je už pro druhého červená, a ten "barevný úzus" může podléhat i historickým změnám, takže vůbec není jisté, jestli třeba středověký křižák si pod pojmem "červená" představil totéž co my (i takhle se pomocí zdánlivě jasných a známých pojmů zkresluje historie).
....
I takhle se dá chápat to Camusovo nesprávné pojmenování ve smyslu neštěstí.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt srpen 16, 2007 6:26 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Stonerockovi - matematické metody Citovat

Stonerock napsal:
Šťouravá matematická poznámka: Pokud tvrdíš, že mezi oběma extrémy je "plynulej přechod" (tzn. daná veličina má spojitý rozdělení), pak pravděpodobnost, že podíl studený a teplý složky něčí osobnosti bude nabejvat přesně nějaký konkrétní hodnoty, je nulová. Byť se nejedná o jev nemožný... (Stejnej "problém" samozřejmě postihuje i heterosexuály a homosexuály, pokud jsou chápaný jako extrémní případy...)

Šťouravá nematematická poznámka: Jádro pudla je možná právě v tom, že lidská psychika ve své celistvosti je matematickými metodami nezměřitelná, protože je tam příliš mnoho vstupů a individuálního faktoru. Dílčí věci a reakce se samozřejmě popsat a změřit dají, celek ale ne. Ty hodnoty samozřejmě kolísají a hlavně můžou podléhat změnám (nebo taky nemusejí, není na to jednotná šablona). Největší pokušení při exaktním měření je podlehnout přání odhadnout budoucí vývoj individua, a to je špatně, protože ho tím vlastně determinujeme do předem hotových šablon. (jako odpůrce determinismu bys měl mít pro tohle pochopení).
....
Mimochodem, už jsem se Tě na to jednou ptala, ale stále to nevím, tak se ptám znova - před časem jsi použil termín "wakiovská škatulka". Co to je - znamená to něco hroznýho?
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st srpen 15, 2007 6:25 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:17 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st srpen 15, 2007 12:42 pm
Autor Zpráva
Tomáš
guru


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 685
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Malý dodatek Citovat

Stonerock napsal:
Waky napsal:
Jinak, nějaké věci z toho mého traktátu tady zazněly už předtím, byť to třeba nebylo tak dlouhé, určitě to hodněkrát psal Martin (se kterým se na většině názorů shodnu), nemám čas prohledávat příspěvky bůhvíjak dlouho dozadu, ale třeba z poslední doby:

Martin napsal:
Já si myslim, že tyhle označení budou dřív nebo později na nic, protože se jednoduše nejedná o vyhraněné skupiny; záleží na uvědomění si toho potenciálu, kterej už v mozku je.

S timhle si dovolim nesouhlasit... To, že nějaký označení pojmenovávají jevy, který nejsou vyhraněný, neznamená, že existence těchle termínů je neopodstatněná. Naopak. Pojmenování "modelovejch" "extrémnich" případů usnadňuje (nebo by aspoň mělo usnadňovat...) popis jednotlivejch konkrétnich jakkoliv se od těchhle "prototypů" odlišujícich exemplářů. Nicméně, katastrofou samozřejmě je, pokud podobný zjednodušení v komunikaci vede i k zjednodušení v uvažování... Confused
Současně je třeba mít jasno v tom, co tyhle pojmy znamenají, a opravdu je v tomhle významu používat. Jak řekl, tušim, Albert Camus: "Nesprávně pojmenovat věc znamená přidávat světu neštěstí."
Stručně na příkladu: Je třeba mít na paměti, že barevnejch odstínů je nekonečně, přesto ale neni třeba zavrhovat slova jako "červená" nebo "zelená".


V barevném spektru má většina barev nějaké ustálené označení, jméno.. (žlutá není jen žlutá, ale citrónová, žloutková atd.), to ovšem u sexuality chybí. My máme pojmy pro dva extrémy a jeden "stav mezi tím". S tím si ovšem nemůžeme vystačit. Pokud souhlasíme, že sexualita se nedá zaškatulkovat, je potřeba v ní rozlišovat nuance, a to se se slovy homosexuál, heterosexuál a bisexuál nedá. Takže jsem pro jejich zachování (člověk má potřebu někam patřit, být vyhraněný), ale říkám, že je potřeba víc variant, rozšíření slovníku.

Z nedostatku pochopení složitosti sexuality a orienteca dochází k prohlášením typu: "jsem homosexuál, ale občas ujedu s holkou", nebo "jsem heterosexuál, ale líbí se mi můj kamarád"...
_________________
You wear a mask for so long, you forget who you were beneath it.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st srpen 15, 2007 2:51 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Malý dodatek Citovat

Waky napsal:
Jinak, nějaké věci z toho mého traktátu tady zazněly už předtím, byť to třeba nebylo tak dlouhé, určitě to hodněkrát psal Martin (se kterým se na většině názorů shodnu), nemám čas prohledávat příspěvky bůhvíjak dlouho dozadu, ale třeba z poslední doby:

Martin napsal:
Já si myslim, že tyhle označení budou dřív nebo později na nic, protože se jednoduše nejedná o vyhraněné skupiny; záleží na uvědomění si toho potenciálu, kterej už v mozku je.

S timhle si dovolim nesouhlasit... To, že nějaký označení pojmenovávají jevy, který nejsou vyhraněný, neznamená, že existence těchle termínů je neopodstatněná. Naopak. Pojmenování "modelovejch" "extrémnich" případů usnadňuje (nebo by aspoň mělo usnadňovat...) popis jednotlivejch konkrétnich jakkoliv se od těchhle "prototypů" odlišujícich exemplářů. Nicméně, katastrofou samozřejmě je, pokud podobný zjednodušení v komunikaci vede i k zjednodušení v uvažování... Confused
Současně je třeba mít jasno v tom, co tyhle pojmy znamenají, a opravdu je v tomhle významu používat. Jak řekl, tušim, Albert Camus: "Nesprávně pojmenovat věc znamená přidávat světu neštěstí."
Stručně na příkladu: Je třeba mít na paměti, že barevnejch odstínů je nekonečně, přesto ale neni třeba zavrhovat slova jako "červená" nebo "zelená".
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st srpen 15, 2007 2:33 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Předlouhej traktát s překvapivým odhalením Citovat

Waky napsal:
Podle mě je každá sexuální orientace tvořena třemi složkami:
a) čistě fyziologická, tj. fyzická přitažlivost někým – a ta se dá nejspíš vyjádřit tou křivkou, kde na jedné straně stojí „čistý“ homosexuál, na druhé „čistý“ heterosexuál, a mezi tím je plynulý přechod, který má nějaká procenta z obou. Nebudu to celé ještě komplikovat nějakýma odhadama vycucanýma z palce o tom, kolik lidí těch kterých procent může mít. (Pokud bychom „bisexualitou“ rozuměli jen případ, kdy jsou tahle procenta 50 na 50, tak těch lidí asi opravdu mnoho nebude. Ale logicky by asi nějací být měli.)

Šťouravá matematická poznámka: Pokud tvrdíš, že mezi oběma extrémy je "plynulej přechod" (tzn. daná veličina má spojitý rozdělení), pak pravděpodobnost, že podíl studený a teplý složky něčí osobnosti bude nabejvat přesně nějaký konkrétní hodnoty, je nulová. Byť se nejedná o jev nemožný... (Stejnej "problém" samozřejmě postihuje i heterosexuály a homosexuály, pokud jsou chápaný jako extrémní případy...)
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út srpen 07, 2007 6:23 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Citovat

...
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.


Naposledy upravil valbo dne so květen 14, 2016 12:42 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po srpen 06, 2007 5:57 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Malý dodatek Citovat

Vodafone, vidíš, a já jsem se opět "chytla" - s tím, že sémantika souvisí s významem a ta věta ztrácí význam, když pár slov vypadne ... a máš pravdu, ona je to syntaxe.
....
Jinak, nějaké věci z toho mého traktátu tady zazněly už předtím, byť to třeba nebylo tak dlouhé, určitě to hodněkrát psal Martin (se kterým se na většině názorů shodnu), nemám čas prohledávat příspěvky bůhvíjak dlouho dozadu, ale třeba z poslední doby:

Martin napsal:
Já si myslim, že tyhle označení budou dřív nebo později na nic, protože se jednoduše nejedná o vyhraněné skupiny; záleží na uvědomění si toho potenciálu, kterej už v mozku je.

Jestli někomu dělá dobře se nazývat tak nebo tak, je to jeho věc. Já bych si mohl klidně řikat bisexuál (např. proto, že se mi líbí E. Longoria), a kdybych to vzal na počty, tak by mi klidně prošla i heterosexualita.

Mimochodem hodně bisexuálů má problém s tím, že je lidi, včetně gayů, považujou jenom za lidi s nedokončenym CO.... Rolling Eyes

_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 05, 2007 10:26 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Re: Vodafonovi Citovat

Waky napsal:
Vodafone, Tvůj sémantickej postřeh je nebezpečnej Twisted Evil
No vidíš, a přitom jsem to zase popletl, nejedná se o chybu sémantickou, ale syntaktickou. Sémantika se zabývá významem slov, zatímco skladba, tedy syntax, tím zda nějaké slovo nechybí (známe nejen z programovacích jazyků). Tak to dopadá, když se člověk snaží dělat ze sebe chytráka. Nemůže říct normálně - vypadlo ti slovo, musí pro to najít cizí termín a ještě k tomu špatný. Grr.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne srpen 05, 2007 7:58 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Přidám se k všeobecné chvále - Waky to prostě vyhmátla (nemůže si patrně pomoci Smile )

To, že se lidé nevyznají sami v sobě, jim myslím nelze zazlívat (aspoň já bych byl pokrytec)

Rozumím tomu jaký význam má sexualita pro jedince, ale nepochopil jsem nikdy úplně jaký pro jeho okolí. Nedovedu si představit, že bych šel třeba za sousedem a snažil se ho pro jeho dobro přesvědčit, aby už nebyl dál heterák. Nechápu, co je komu do toho, co dělám v noci (zvlášť když jenom trapně spim) - asi je to opravdu tím, že lidé nejistí svou jistotu postaví na neklidném podvědomí a celou tuhle chabou konstrukci pak brání paranoiou a hlasitým štěkotem
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 03, 2007 2:39 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Vodafonovi Citovat

Vodafone napsal:
Nejprve sémantická poznámka:
Waky napsal:
c)...Pro někoho (a asi je takových lidí víc) má význam značný, pro někoho (asi menšinu, ale taky takoví jsou).
Tady Ti vypadlo slovíčko.


Vodafone, Tvůj sémantickej postřeh je nebezpečnej Twisted Evil
Myslela jsem, že si dávám zvlášť pozor, aby se mi nic takovýho nevloudilo, a vida, zase jsi mě odhalil. Laughing
Jo, považuju si Tě za to ... minimálně opravdu pozorně a soustředěně čteš. Už jsem to opravila.


Vodafone napsal:
Jinak si říkám, že kdyby u tebe sex v životě hrál o trochu větší roli, byla bys mezi HT muži vítaným artiklem. Krásně to parodoval jeden Červený trpaslík:
Epizoda 02x06 - Paralelní vesmír napsal:
Lister: Kam šla?
Rimmer: Šla pro nějakou pornokazetu. Myslí si, že když uvidím dva muže spolu, tak mě to nažhaví.


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
To nemá chybu!!! Laughing Laughing
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 03, 2007 1:57 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Tak za tento wačí traktát dávám jedničku dvakráte podtrženou! Wink
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 03, 2007 11:36 am
Autor Zpráva
Tomáš
guru


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 685
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Waky, gratuluji Wink
_________________
You wear a mask for so long, you forget who you were beneath it.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 03, 2007 11:30 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Waky & Vodafone: Dík, přesně tohle zde mělo zaznít.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 03, 2007 12:56 am
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Waky otevíráš mi alternativní pohledy. Musím přiznat, že se mi v některých životních situacích, vybavují myšlenky z tvých příspěvků. Děkuju.

Tvoje odhalení mě trochu vyrazilo dech, přiznám se, že jsem byl tím "jak to máš" trochu zmatenej a teď (ne že bych nebyl zmatenej o moc míň) ale aspoň víc rozumím.

Každopádně si ale nemyslím, že by všichni, kdo se prohlašují za bisexuály to měli takhle složité. Víz následující argument, kterej jsem si přečetl na iboys: "jsem bisexuál protože chci děti..." někdo si prostě plete dojmy a pojmy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt srpen 02, 2007 10:23 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Waky: moc pěkné.... no ... myslim, že tě docela chápu Embarassed Smile
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist