Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita TV, film, divadlo MEZIPATRA
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

po říjen 27, 2008 10:00 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Les chansons d'amour.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po říjen 27, 2008 8:27 pm
Autor Zpráva
TuX
uživatel++


Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 288
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Uz se to zase blizi, takze je nejvyssi cas obnovit tenhle thread Wink
Tak na co se letos chystate?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá září 12, 2008 12:32 pm
Autor Zpráva
erthos
uživatel


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Citovat

Waky napsal:
Řekla bych, že právě o to jim jde - že stereotypem "gay" je "zářné, duhové, rozjuchané, hodně barev...." - a PRÁVĚ TO chtějí narušit.
Uvidíme samozřejmě podle filmů, ale podle mě by nemusely být špatné.
....
Ačkoliv po loňských pro mě dost těžká konkurence, tam mě jedna řada filmů nadchla jako skoro žádnej jinej film v životě, tak nevím, asi ji nic nepředčí ....


Ano, nejni to jen o jisté rozjuchanosti a podobných......... a není to jenom o tom depresivním........ nevím co přesně chtějí narušit, mě kdybych byl HT tak bych si asi řek" Ty sou fakt divný.

A doufám že výběr filmů bude letos lepší, protože loni .......nic moc.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá září 12, 2008 12:29 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Řekla bych, že právě o to jim jde - že stereotypem "gay" je "zářné, duhové, rozjuchané, hodně barev...." - a PRÁVĚ TO chtějí narušit.
Uvidíme samozřejmě podle filmů, ale podle mě by nemusely být špatné.
....
Ačkoliv po loňských pro mě dost těžká konkurence, tam mě jedna řada filmů nadchla jako skoro žádnej jinej film v životě, tak nevím, asi ji nic nepředčí ....
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá září 12, 2008 12:26 pm
Autor Zpráva
erthos
uživatel


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 29

Předmět: Citovat

Mě osobně znělka nevyhovuje, tajemná, záhadná, tmavá, skoro bych řekl že je to upoutávka na horor. Když gay festival, tak víc barev, víc tváři, víc různorodosti. I to tmavé, ale ukážou jen depresivní znělku v tmavým oblečení. Raději bych něco více zářivého.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá září 12, 2008 9:41 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Mezipatra Citovat

Mně se ta znělka líbí. Na bourání klišé to může být dobré a podle všeho nebude jako hlavní téma festivalu "pocit gayství" nebo coming out.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá září 12, 2008 8:55 am
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: znělka Citovat

Článek na colour planet Arrow Mezipatra pootevřela vrátka
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po listopad 05, 2007 7:09 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Hoj. Nejdete někdo na Před Stonewallem (st 18:30) a na Konec duhy (čt 18:30)? Když tak, Světozor má velmi jednoduchej systém on-line rezervací.
Ještě jsem zvědavý na Svědky (so 22:30). Těm, kteří to neviděli doporučuju Lilie.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt říjen 25, 2007 1:07 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Jak jste na tom? Jdete někdo na Mezipatra? Na co?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út říjen 16, 2007 11:34 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Mezipatra 07 Citovat

bright napsal:
No, mě dramaturgie Mezipater nikdy neoslovila... Sad Vždy je to bizarní směs starých, známých filmů, filmů, co už předtím měli na jiných festivalech, a nic neříkajících titulů. Confused


Myslim, že ze zahraničních filmů se na Mezipatrech občas leccos dá. Loni mě třeba Popmusic z Vittuly potěšil natolik, že jsem si přečetl knížku... a teď rozděluju svůj život do dvou zásadních fází: před četbou Popmusic a po ní... Smile

Ostatně, průsery a omyly se přiházívají i na queer sekci na Febiofestu.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út říjen 16, 2007 11:27 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mezipatra 07 Citovat

No, mě dramaturgie Mezipater nikdy neoslovila... Sad Vždy je to bizarní směs starých, známých filmů, filmů, co už předtím měli na jiných festivalech, a nic neříkajících titulů. Confused
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út říjen 16, 2007 11:12 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Mezipatra 07 Citovat

Letos si patrně zopakuju Francise Bacona, Lilie, Querella. Rozhodně si nechci nechat ujít Svědky (André Techiné mě úplně dostal Divokým rákosím), Konec duhy a něco z Greysona a Ottingerové, hvězd festiovalu Smile

Doprovodný český program je zoufalej: Co je queer na Nudě v Brně, nevim, Šeptej je v podstatě vyumělkovaná anti-gay propaganda - a to nejlaskavější, co lze udělat se Zkouškovým obdobím, je zapomenout, že takový film vůbec kdy vznikl... Confused
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 14, 2006 6:26 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

ani v nejmenším nemám tendenci pomlouvat titulkovací zařízení... naopak, bylo to milé a takové... domácké? je to to správné slovo?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po listopad 13, 2006 5:35 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Titulky Citovat

Titulky vypadaly jako dělané doma na koleně nějakým nadšeným amatérem, a tudíž se sem tam opožďovaly či předcházely o nějakou tu větu, pár míst zůstalo dokonce vůbec neotitulkovaných. Jelikož to ten člověk ale zajisté dělal po práci a nejspíše jen z nadšení pro věc a bez odměny, tak myslím, že se na něj nesluší nadávat. Nějak jsme ty filmy přeci jistě pochopili Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá listopad 10, 2006 10:42 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Waky napsal:

Naopak 50 způsobů jak... se mi líbil moc, ale jsem v menšině, s kým jsem o něm mluvila, tak byl trochu rozpačitý, tady jsem se dočetla, že Nikom taky moc nadšený nebyl. Možná se mi tak líbil proto, že hlavní postavy jsou buďto zcela mimózní, nebo se dostávají do velmi mimózních situací, a mimóznost jedno z mých stěžejních témat již od dětství Laughing


Jo myslím, že jsi to vystihla, rozpačitost je přesně to, co z toho filmu cítím. Ne že by se mi tak úplně nelíbil. Že by se mi nelíbil, to se také nedá říct. Mám z něj prostě takovej mimózní pocit;)

Ostatně stejně nejlepší byl začátek a legrace s "trapným" titulkovacím zařízením (pochopí ti, kteří byli na zahájení).

No a když už jsme u titulkovacího zařízení, zlobilo i na jiných filmech?[/i]
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá listopad 10, 2006 6:52 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Tak jsme se letos vypravili na Mezipatra, dokonce několikrát.
Je to fakt výhoda, když má člověk na kulturní akce s kým jít, protože sama se tam aspoň já chystám většinou akorát hubou a nakonec zůstanu doma.
Kromě shlédnutých filmů mám ještě zisk v podobě nakoupených knih.

Viděli jsme Něco úplně nového, Zapomenout na Cheyenne a 50 způsobů jak říct báječně.
Něco úplně nového je moc hezkej film, myslím i o jinakosti a nezapadání do škatulek vůbec, dobře dopadne a je tam moc krásná hudba.
Zapomenout na Cheyenne - z toho jsem měla trochu smíšené pocity a líbil se mi asi nejméně ze všech tří, protože kromě povedených pasáží to působí trošku násilím napasované na ten základní konflikt (jedna z hlavních hrdinek se odstěhuje z města, aby byla nezávislá na penězích a systému a odmítá se vrátit), aby ten děj o něčem byl. Možná je to jen subjektivní názor, nevím.
Naopak 50 způsobů jak... se mi líbil moc, ale jsem v menšině, s kým jsem o něm mluvila, tak byl trochu rozpačitý, tady jsem se dočetla, že Nikom taky moc nadšený nebyl. Možná se mi tak líbil proto, že hlavní postavy jsou buďto zcela mimózní, nebo se dostávají do velmi mimózních situací, a mimóznost jedno z mých stěžejních témat již od dětství Laughing
Chtěli jsme jít ještě na Večery, podle anotace to vypadalo dost dobře, ale to jsme jaksi nestihli, protože mi onemocněl pes a místo v kině jsme byli u doktora (pes má zápal plic a měl vysoké horečky, ale naštěstí se už skoro uzdravil).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá listopad 03, 2006 1:10 am
Autor Zpráva
P3
uživatel


Založen: 28.10.2006
Příspěvky: 17
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

... dneska jsme videli Letni bourku (Sommersturm / Summer Storm
Německo 2004) ...asi bude u gayu dost oblibena...jsou v ni mladi hezci kluci (a je jich tam opravdu hodne)... je tam humor, pratelstvi, laska, dospivani, comming out...sport...vasne...zklamani... je to desne mily filmecek s krasnou kamerou, pro mne byla nejzajimavejsi
    - myslenka "gay veslarskeho tymu"
    - jak je dulezite neztratit nejlepsiho kamarada... i kdyz se mu "to" strasne spatne rika (ja znal Mariana 9let, nez jsem se odhodlal mu to rict, a dopadlo to skvele)
Dalsi povedeny film byl Hedvika a rozzlobený palec (Hedwig and The Angry Inch, USA 2001) - zajimave zfilmovany osud, vyborne pisnicky!!!! a kdo ma rad drag queens....a podobne kralovny nejen pouste, tak si take uzije....Takze se bavte jako my, pa P3.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po říjen 30, 2006 2:27 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: jako P3 aneb dotyk růžové Citovat

Tento film, musím hodnotit, jako ten nejlepší z té 4řice filmů, které jsem mohl shlédnout.
Ten humor a ta maminka a ten Angličan Giles - Ekonom pro Unesco, s kterým chodil ten pakistánec Alim- hlavní hrdina.

Nevím, ale ten Giles se mi velice líbil. Prostě když tam déle nebyl, tak sem byl netrpělivý... byla to taková vášnivá postava, prostě a jak se staral o tu Alimovu maminku. No prostě no coment... Cool
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po říjen 30, 2006 12:02 am
Autor Zpráva
P3
uživatel


Založen: 28.10.2006
Příspěvky: 17
Bydliště: Brno

Předmět: mezipatra - druhe info Citovat

tak zdravime podruhe...dneska jsme byli jenom na jednom filmu - The Touch of Pink (Dotek ruzove). Kvalitni, odlehceny filmecek, zejmena diky uzasne akcni a energicke muslimske mamince Alima (gay, ktery se to snazi doma rict, ale nejak to z nej nejde) a duchu Caryho Granta (ktery mauzasne hlasky a je vzdycky tam, kde ho necekate). My jsme loni na jedne cesko-arabske svatbe byli a musim potvrdit, ze to ve skutecnosti bylo stejne akcni jako ve filmu....mimochodem arabove umeji skoro vsichni nadherne tancit....Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne říjen 29, 2006 3:32 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Z těch filmů, co jdou v rámci Mezipater, jsem při jinejch příležitostech viděl dva - Kachní sezónu a Čas, který zbývá, přičemž oba můžu doporučit. ani v jednom případě nečekejte žádnou velkou akci, jsou to spíš poklidnější věci, ale určitě nenudí... (Teda aspoň mě... Wink ) Ten první je žánrově lehčí (taková lehce absurdní a lehce nahořklá komedie), u toho druhýho žádnou velkou srandu nečekejte, ale oba maj' něco do sebe - pro mě 80%.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne říjen 29, 2006 11:17 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Rúžový panter a Supperman Citovat

Ano.
To byly filmy pro mne.
Já když jdu do kina, potřebuju se smát.
A to bylo přesně to, co mám rád.
zajímavé a legrační situace.
Prostě ano. Jak Rúžový panter ten neměl chybu, i když to byl velice jednoduchý film,
mělo to šťávu.
A Supperman? Jak by smet to bylo takové lehoučké a příjemné.
Hm. Smile A úsměvné.

Kino má prostě lidi dostat do pohody, smíchu citu a to se tady povedlo.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so říjen 28, 2006 1:34 pm
Autor Zpráva
P3
uživatel


Založen: 28.10.2006
Příspěvky: 17
Bydliště: Brno

Předmět: Re: MEZIPATRA Citovat

Libor napsal:
Ahoj v pátek se chystám z Olomouce na Mezipatra do Brna. Bud na film Kachni sezona, nebo na film 50 zpusobu jak..


...tak diky za kratke setkani...bylo to velmi prijemne...doufam, ze se ti filmy libily stejne jako nam... pak poreferujeme o ostatnich....at maji prazaci taky nejake doporuceni....
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so říjen 21, 2006 6:59 am
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Chystám se v Praze v po, ut a st dohoromady asi na 8 filmů, a zahajuji Suppermanem. Při tom jsem se loni trhal smíchy. Doporučuju!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so říjen 21, 2006 1:38 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: MEZIPATRA Citovat

Ahoj v pátek se chystám z Olomouce na Mezipatra do Brna. Bud na film Kachni sezona, nebo na film 50 zpusobu jak.. Pokud se nekdo pripoji budu rad. Nechodim do kina rad sam. Zvlast mezi proudy gay paru se sam zcela necitim.. PS: Je i v Brne si nutne koupit listek dlouho dopredu jako v Praze? Idea

Kdopak se chysta na jaky film? Idea Kdopak prozradi, budu rad za tipy...
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 3 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist