Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix Krátkozrakost...? :-)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Jak jste na tom se zrakem?
100% (0 dioptrií)
26%
 26%  [ 12 ]
Jsem po operaci (původně krátkozraký)
8%
 8%  [ 4 ]
Jsem krátkozraký / do -2 dioptrií
32%
 32%  [ 15 ]
Jsem krátkozraký / do -5 dioptrií
19%
 19%  [ 9 ]
Jsem krátkozraký / více než -5 dioptrií
10%
 10%  [ 5 ]
Jsem dalekozraký
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 46
      Na začátek stránky  

ne srpen 26, 2007 6:10 pm
Autor Zpráva
maara
uživatel+


Založen: 25.1.2007
Příspěvky: 154
Bydliště: 181 00

Předmět: Citovat

koltko napsal:
Na co ti páni vědci nepřijdou.... http://www.novinky.cz/zena/zdrav/deti-narozene-v-lete-jsou-casteji-silne-kratkozrake_121447_2ib7f.html
Ale asi na tom něco bude, bo sem pozdně podzimní a zrak mám ostříží... Naopak přítel byl vrcholně letní a krátkozraký. I v naší rodině to tak nějak vychází... Naplňujete také tuto statistiku?

Já se narodil na podzim a vidím jak ostříž, takže splňuji statistiku Wink
_________________
"Člověk se podobá zlomku: čitatel říká, jaký vskutku je, a jmenovatel naznačuje, co si o sobě myslí. Čím větší je jmenovatel, tím menší hodnotu má celý zlomek."
L. N. Tolstoj
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 26, 2007 6:07 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Narodil jsem se přesně v polovině roku a vzhledem k tomu, že jsem založil tenhle thread... počtem dioptrií mě tu myslím nikdo nepřebije Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 26, 2007 5:58 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

koltko napsal:
Na co ti páni vědci nepřijdou.... http://www.novinky.cz/zena/zdrav/deti-narozene-v-lete-jsou-casteji-silne-kratkozrake_121447_2ib7f.html
Ale asi na tom něco bude, bo sem pozdně podzimní a zrak mám ostříží... Naopak přítel byl vrcholně letní a krátkozraký. I v naší rodině to tak nějak vychází... Naplňujete také tuto statistiku?

Já se narodil v prosinci a mám na dálku 3 dioptrie Think
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne srpen 26, 2007 5:20 pm
Autor Zpráva
koltko
uživatel+


Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 132
Bydliště: Prag an der Moldau

Předmět: Citovat

Na co ti páni vědci nepřijdou.... http://www.novinky.cz/zena/zdrav/deti-narozene-v-lete-jsou-casteji-silne-kratkozrake_121447_2ib7f.html
Ale asi na tom něco bude, bo sem pozdně podzimní a zrak mám ostříží... Naopak přítel byl vrcholně letní a krátkozraký. I v naší rodině to tak nějak vychází... Naplňujete také tuto statistiku?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá červen 22, 2007 12:44 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

pemel napsal:
Nikom napsal:
pemel napsal:
Jinak při sexu si brýle zásadně sundavám.


No já nosím čočky... no a když výjimečně dojde k nejhoršímu, tedy k sexu, a já mám na sobě zrovna brýle, tak kazím veškerou spontánnost a nasazuju čočky. S mými nehoráznými dioptriemi bych to měl jak z druhé ruky...


Já bohužel čočky mosit nemůžu Sad Vyzkoušel jsem během měsíce asi troje a tři různé kapaliny a prostě se to nedalo. I když jsem se je po týdnu konečně naučil nasazovat, tak mě pořád svědili oči. Zřejmě to bude tím, že jsem alergik.


Po týdnu?! Mě trvalo skoro měsíc, než jsem dobu nasazení jedné čočky zkrátil z deseti minut a padesáti pokusů na nasazení napoprvé Confused
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá červen 22, 2007 12:18 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

No ani taky nejsou nic moc zdravýho... tak si z toho nic nedělej...

Editace Waky, 4.11.2009, odstranění nadbytečné citace
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá červen 22, 2007 9:37 am
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
pemel napsal:
Jinak při sexu si brýle zásadně sundavám.


No já nosím čočky... no a když výjimečně dojde k nejhoršímu, tedy k sexu, a já mám na sobě zrovna brýle, tak kazím veškerou spontánnost a nasazuju čočky. S mými nehoráznými dioptriemi bych to měl jak z druhé ruky...


Já bohužel čočky mosit nemůžu Sad Vyzkoušel jsem během měsíce asi troje a tři různé kapaliny a prostě se to nedalo. I když jsem se je po týdnu konečně naučil nasazovat, tak mě pořád svědili oči. Zřejmě to bude tím, že jsem alergik.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

čt červen 21, 2007 10:08 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

pemel napsal:
Jinak při sexu si brýle zásadně sundavám.


No já nosím čočky... no a když výjimečně dojde k nejhoršímu, tedy k sexu, a já mám na sobě zrovna brýle, tak kazím veškerou spontánnost a nasazuju čočky. S mými nehoráznými dioptriemi bych to měl jak z druhé ruky...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 21, 2007 5:43 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

pemel napsal:
Mám 2,5 dioptrie a upřímě řečeno mi to moc nevadí. Snad, jen když jdu plavat do bazénu. To pak nevidím ty pěkné kluky ve sprše Laughing Ne, že bych byl nějaký čumil, ale pochopitelně se podívám, když se vedle sprchuje pěknej kluk. Jinak při sexu si brýle zásadně sundavám.


Cha, tak to já mám 5,5 dioptrie Laughing No v bazénu je pochopitelně nemám a ve sprchách taky ne, ale tam to považuju narozdíl od teeb spíše za výhodu. KDyž sem slepej jak patrona tak aspoň nešmejdim očima kolem sebe a neupadám pak ve sprchách do podezření, že mám nějaké postranní úmysly. Twisted Evil Embarassed
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 20, 2007 8:03 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

Mám 2,5 dioptrie a upřímě řečeno mi to moc nevadí. Snad, jen když jdu plavat do bazénu. To pak nevidím ty pěkné kluky ve sprše Laughing Ne, že bych byl nějaký čumil, ale pochopitelně se podívám, když se vedle sprchuje pěknej kluk. Jinak při sexu si brýle zásadně sundavám.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st leden 10, 2007 11:23 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Nenošení brýlí Citovat

Budu nadále věřit, že je to dobrá šetřící metoda Laughing
Už proto, že brejle pořád někam zakládám, tlačej mě a prostě je nesnášim Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 09, 2007 7:41 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Oči Citovat

Waky napsal:
Martin napsal:
Já si teda nejsem jistej, ale Waky to asi myslela ne tak, že se jí oči spraví, když nebude nosit brejle; ale tak, že se jí oči ještě víc nepokazej.

Ano, přesně tak.
A vzhledem k tomu, že se už pár let nepokazily, na tom asi něco je Very Happy


Coz, ale neni jiste. Muze se pretezovanim spustit nejaky setrici mechanismus. A... progradovat...

Ale snad ne. Kdyz to progradace nestihla dosud Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út leden 09, 2007 4:24 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Martin napsal:
Já si teda nejsem jistej, ale Waky to asi myslela ne tak, že se jí oči spraví, když nebude nosit brejle; ale tak, že se jí oči ještě víc nepokazej.

Ano, přesně tak.
A vzhledem k tomu, že se už pár let nepokazily, na tom asi něco je Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 09, 2007 3:32 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Já si teda nejsem jistej, ale Waky to asi myslela ne tak, že se jí oči spraví, když nebude nosit brejle; ale tak, že se jí oči ještě víc nepokazej.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 08, 2007 1:37 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Ortoptika Citovat

Waky napsal:
TXB napsal:
Waky: To máš dobrý, když vidíš blbě jen kvůli tomu, že nenosíš brýle... když jsem si nechával dělat současný skla, nešel jsem k doktorce (protože je u ní takovej nával, že se čeká čtvrt až půl roku), ale nechal jsem si oči změřit v optice, kde mi toho slečna řekla víc, než kolik se toho obvykle dozvím u paní doktory (jejíž vyšetření by se dalo charakterizovat slovy: "přečtěte čtvrtý řádek, teď se koukejte doleva, přidáme čtvrt dioptrie, za dva roky nashle..."). V optice jsem četl řádek písmenek, slečna mi řekla, abych se díval na "O" a zkusil si, který skla jsou mi pohodlnější, pak totéž levým okem a když jsem se jí zeptal, jak je možný, že když se dívám na "O" levým okem, vidím zřetelně i okolní písmenka, kdežto když pravým, tak jedno z nich nepřečtu ať mi přidá 0 / čtvrt / nebo půl dioptrie, řekla mi na to... "víte, když je to oko v takovýmhle stavu, tak už se to prostě dioptriema zachránit nedá" Smile Buď ráda, že jsi na tom tak jak jsi a že dobře nevidíš jen proto, že sama nechceš Wink

Jestli to vyznělo tak, jako že se nějak lituju, tak to vůbec nebyl záměr.
Chtěla jsem opravdu jen napsat odlehčené vyprávění o své krátkozrakosti.
Vzhledem k tomu, že brýle nemusím pořád nosit, tak to samozřejmě beru tak, že mi nic není.
Leč dobrovolná slepota nese i své ovoce - od střední školy se mi oči nezhoršily. Někdo říká, že když se brýle nenosí, musejí se oči namáhat a tolik se nezhoršují (to pochopitelně platí jen pro málo dioptrií a žádné další oční vady).


Oční trénink je vhodný jen pro některé oční vady. Svůj smysl má především v době růstu organsimu. Pak již nemá valný smysl. NAvác je dobré jej provádět cíleně. A tím se zabývá ortoptika. Která má své ustálené postupy a metoddy. Patří do ní různé okluzory, cvičení s vidličkami, různé přístroje ve, kterých se posouvají pohledme jednotlivé dílky obrázku do sebe a podobně.
Používá s eto u dětí. Něco pravdy na tom co říkáš je. Však ne pravda celá.
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá leden 05, 2007 9:52 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Re: jak to je? Citovat

Nikom napsal:
...

Moje optička vyšetření od oční nevyžadovala, pouze se ptala, kdy jsem byl naposledy. Na vyšetření očního pozadí a kontrolu sklivce, které neprovádí, mě upozornila...

Waky: můj příspěvek vyzněl trochu agresivněji, než jsem chtěl... rozhodně to nebylo míněno ve zlým Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá leden 05, 2007 9:48 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Krátkozraká Waky Citovat

TXB napsal:
Waky: To máš dobrý, když vidíš blbě jen kvůli tomu, že nenosíš brýle... když jsem si nechával dělat současný skla, nešel jsem k doktorce (protože je u ní takovej nával, že se čeká čtvrt až půl roku), ale nechal jsem si oči změřit v optice, kde mi toho slečna řekla víc, než kolik se toho obvykle dozvím u paní doktory (jejíž vyšetření by se dalo charakterizovat slovy: "přečtěte čtvrtý řádek, teď se koukejte doleva, přidáme čtvrt dioptrie, za dva roky nashle..."). V optice jsem četl řádek písmenek, slečna mi řekla, abych se díval na "O" a zkusil si, který skla jsou mi pohodlnější, pak totéž levým okem a když jsem se jí zeptal, jak je možný, že když se dívám na "O" levým okem, vidím zřetelně i okolní písmenka, kdežto když pravým, tak jedno z nich nepřečtu ať mi přidá 0 / čtvrt / nebo půl dioptrie, řekla mi na to... "víte, když je to oko v takovýmhle stavu, tak už se to prostě dioptriema zachránit nedá" Smile Buď ráda, že jsi na tom tak jak jsi a že dobře nevidíš jen proto, že sama nechceš Wink

Jestli to vyznělo tak, jako že se nějak lituju, tak to vůbec nebyl záměr.
Chtěla jsem opravdu jen napsat odlehčené vyprávění o své krátkozrakosti.
Vzhledem k tomu, že brýle nemusím pořád nosit, tak to samozřejmě beru tak, že mi nic není.
Leč dobrovolná slepota nese i své ovoce - od střední školy se mi oči nezhoršily. Někdo říká, že když se brýle nenosí, musejí se oči namáhat a tolik se nezhoršují (to pochopitelně platí jen pro málo dioptrií a žádné další oční vady).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá leden 05, 2007 12:15 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: jak to je? Citovat

No já mám poslední dobou docela chaos v tom, kdy zajít k doktorce a kdy jenom k optičce. Moje optička (kteru plánuju změnit) vyžaduje vyšetření od očního, ale v tom případě mi příjde to její měření zbytečné, když mi to změří a optickou mohutnost a zakřivení skel mi naplánuje doktorka...

No moje oční mi teda vždycky zkontroluje oční pozadí (což optička určitě nedělá, protože je to extrémně složité - doktoři se to účí roky) a provede ještě další vyšetření ale nevim nooo... taky se mi k ní nechce objednávat, trvá to strašně dlooouho (a taky má nepříjemnou sestřičku).

Ve výsledku to vypadá tak, že jsem u nikoho nebyl už rok a půl. Čočky si objednávám po netu a na brýlích mám asi o 1D míň než bych potřeboval...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt leden 04, 2007 8:49 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Waky: To máš dobrý, když vidíš blbě jen kvůli tomu, že nenosíš brýle... když jsem si nechával dělat současný skla, nešel jsem k doktorce (protože je u ní takovej nával, že se čeká čtvrt až půl roku), ale nechal jsem si oči změřit v optice, kde mi toho slečna řekla víc, než kolik se toho obvykle dozvím u paní doktory (jejíž vyšetření by se dalo charakterizovat slovy: "přečtěte čtvrtý řádek, teď se koukejte doleva, přidáme čtvrt dioptrie, za dva roky nashle..."). V optice jsem četl řádek písmenek, slečna mi řekla, abych se díval na "O" a zkusil si, který skla jsou mi pohodlnější, pak totéž levým okem a když jsem se jí zeptal, jak je možný, že když se dívám na "O" levým okem, vidím zřetelně i okolní písmenka, kdežto když pravým, tak jedno z nich nepřečtu ať mi přidá 0 / čtvrt / nebo půl dioptrie, řekla mi na to... "víte, když je to oko v takovýmhle stavu, tak už se to prostě dioptriema zachránit nedá" Smile Buď ráda, že jsi na tom tak jak jsi a že dobře nevidíš jen proto, že sama nechceš Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 04, 2007 7:07 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

Waky-tak, tak Very Happy , moment, kdo jsi? Cool ahá Laughing
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 04, 2007 12:54 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Re: Zpráva o mé krátkozrakosti Citovat

Libor napsal:
Waky, snazis se dobre. Ale presto u me co se tyce vzhledu vedou zdejsi obryleni panove Embarassed Angel

Libore, já jsem popisovala, jak nic nevidim Laughing
Naprosto jsem neměla ten sebemenší a sebepostrannější úmysl svou slepotou okouzlovat kohokoli, natožpak své teplé spoluobčany Laughing Laughing

Zdendo, rozumím Ti, taky vždycky zaplesám radostí, když zjistím, že někdo vidí stejně blbě jako já, člověku je tak nějak líp, když ví, že v tom není úplně sám Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st leden 03, 2007 7:27 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

Jéé, aspoň někdo, Waky potěšila jsi mne, necítím se tak blbě, že někoho nepoznávám Very Happy
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st leden 03, 2007 6:16 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zpráva o mé krátkozrakosti Citovat

Waky, snazis se dobre. Ale presto u me co se tyce vzhledu vedou zdejsi obryleni panove Embarassed Angel

Editace Waky, 4.11.2009, odstranění nadbytečné citace
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st prosinec 27, 2006 11:19 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Zpráva o mé krátkozrakosti Citovat

Na dálku jsem slepá jak patrona už někdy od základky.
Když mi tento fakt poprvé oznámili, šla jsem si vybrat brýle. Z nějakého nepochopitelného důvodu jsem usoudila, že nejlepší budou v pastelových duhových barvách. Tvar se mnou šel vybírat tatínek, a jelikož ten je ještě větší mistr vizážista než já (kupodivu to lze), výsledek byla taková katastrofa, že se sama divím, jak se nám to mohlo povést.
Už po několika dnech jsem začala tušit, že to není to pravé ořechové a že vypadám jak blbec, nehledě k tomu, že mě z těch brýlí bolela hlava, takže jsem začala jejich nošení postupně bojkotovat a když se mi někdy v osmičce ty brýle rozbily, nepořizovala jsem si žádné jiné.
Následujících asi 150 let jsem prožila bez brýlí a zvykla si. Pak jsem byla nucena si je obstarat do práce, tak jsem tak učinila. Samozřejmě už nemají duhové barvy a podmanivý hranatý tvar, ale v drtivé většině je z práce stejně neodnáším.
Za těch 100 let jsem si už zvykla, že pokud hodně spěchám, dobíhám jakoukoliv tramvaj a teprve v poslední chvíli se rozhoduju, jestli do ní nastoupím, totiž když přečtu její číslo. Někdy si řidiči myslí, že jsem mešuge, ale člověk si časem zvykne. Pokud se s někým často nevídám, někdy se na mne bezdůvodně urazí, že ho na ulici ignoruju. Neignoruju, nevidím ho. Poučenější osoby už vědí, že na mě musejí hlasitě volat a viditelně mávat, a že mě musejí hledat sami, protože já nic nevidím.
Na druhou stranu sloužím jako navlékač jehel a čteč drobných modrých písmenek na černém podkladě, protože na blízko vidím prozměnu úplně všechno.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 24, 2006 8:13 am
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
pepcza napsal:
Libore, elegantní byly moná před pěti lety (šmarjá, to už je to tak dávno?!), když jsem je kupoval, teď jsou zkřivené-narovnané, opravené, chybí na nich obě sedla (jedno ztracené, druhé vypreparované v zájmu zachování integrity kůže na nosu), ale hlavní je, že vidím.


No já mám zkorodované a zezelenalé obroučky, naštíplý okraj skla, každá nožička jde jiným směrem, sedla jsou také zkřivená. Ale teď budu mít nové, mnohem elegantnější (cenu tady radši nebudu sdělovat).


V lednu bych si je teoreticky mohl taky pořídit, přijde mi zbytek prémií, ale bude to těžké rozhodování: záloha na byt/brýle/finanční výpomoc doma (i když je neustále odmítána)/milion dalších možných voleb.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 24, 2006 1:39 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Brýle Citovat

Ohhh, ze bych se o Vás pane začal zajímat

Editace Waky, 4.11.2009, odstranění nadbytečné citace
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne prosinec 24, 2006 12:45 am
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

pepcza napsal:
Libore, elegantní byly moná před pěti lety (šmarjá, to už je to tak dávno?!), když jsem je kupoval, teď jsou zkřivené-narovnané, opravené, chybí na nich obě sedla (jedno ztracené, druhé vypreparované v zájmu zachování integrity kůže na nosu), ale hlavní je, že vidím.


No já mám zkorodované a zezelenalé obroučky, naštíplý okraj skla, každá nožička jde jiným směrem, sedla jsou také zkřivená. Ale teď budu mít nové, mnohem elegantnější (cenu tady radši nebudu sdělovat).
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so prosinec 23, 2006 2:41 am
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

Libore, elegantní byly moná před pěti lety (šmarjá, to už je to tak dávno?!), když jsem je kupoval, teď jsou zkřivené-narovnané, opravené, chybí na nich obě sedla (jedno ztracené, druhé vypreparované v zájmu zachování integrity kůže na nosu), ale hlavní je, že vidím.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so prosinec 23, 2006 12:36 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Obroucky Citovat

To je nemile. Jiz bryle nenosim. Sice jsem to v 5.tride obrecel Twisted Evil Ale ma to i sve vyhody. Mate nejake elegantni obroucky?

Editace Waky, 4.11.2009, odstranění nadbytečné citace
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt srpen 31, 2006 6:57 am
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

TXB napsal:
Ta cena je opravdu dost nepříjemná... před časem (ještě z části platili rodiče) jsem si do brýlí vybral nejdražší dostupný skla (tvrzený ultraztenčený plasty s trojitou antirefelxní vrstvou). Bohužel, antireflexní vrstva byla shit, takže se před několika měsíci začala z brýlí nepravidelně loupat. Je to jako se koukat skrz měsíc nečištěný brejle, prostě na nic.

Tak jsem se byl zeptat, kolik by stála výměna skel (plastů) za nějakej lepší materiál, kterej se neloupe... jedno sklo za 2000. A kdybych chtěl něco lepšího, tak skoro 4 litry za jedno. Myslím, že tohle budou poslední peníze, který do brejlí dám, je to už fakt finančně neúnosný Confused


Přesně, nepotřebuju značkové obroučky, jen mi musí sednout a stát pokud možno do 3000 (čím míň, tim líp). ALE 3,5 dioptrie se už musí ztenčovat, aby skla nebyla dvakrát tlustší než obroučky a to mě potom jedno sklo z tvrzeného plastu bez antireflexu vyjde na 1600 Kč...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 2 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist