Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Gay svět nakupuji homosexualove jinak? - pomoc na disertacni praci
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

čt červen 29, 2006 8:48 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Me too. Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 8:43 pm
Autor Zpráva
PXGCZ
uživatel++


Založen: 17.4.2006
Příspěvky: 236

Předmět: Citovat

A&F je klasika, ty já můžu kdykoliv. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 8:11 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nechci odpovídat za Bodyiu, ale nudím se, takže.

Trend setters jsou určovatelé trendu, tj. v marketingu skupina obyvatel, která vlastně nastaví to, co ostatní budou považovat za trend nebo módu.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 8:07 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

Boďo, co jsi to psal za ta 2 anglická slova na 2. straně, co znamejí, mohu-li poprosit, díky Embarassed
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 7:40 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Co se mě týká, tak nemyslím, že moje nákupní chování je výrazně odlišné od ostatních s mým příjmem, nebo od chování metrosexuálů.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 7:38 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

No asi takhle. V těch USA bych řekl, že je to trošku specifická situace. Předpokládá se, že lidé, co se v USA identifikují jako homosexuálové patří mezi příslušníky vyšší vrstvy ve velkých městech. Kdyby se provedlo srovnání v jejich vlastní vrstvě, pravděpodobně jediný rozdíl by byl, že jen menšina homosexuálů má v péči děti, a tudíž se v jejich chování odráží pouze tenhle relativní přebytek prostředků, jinak utrácených za děti.

Jinak bych řekl, že gayové mají zřejmě citlivější "nos" na rozličná reklamní klišé. Na druhou stranu zřejmě značná část z nás slintá nad reklamami soustředěnými na mužské tělo, jak je vidět i z příspěvků.

Mimochodem co se USA týká, tak je tam podezřelých ze soustředění advertisingu na homosexuály více firem, zejména ale oděvní titán Abercrombie and Fitch viz
http://www.abercrombie-models.com/abercrombie-models-galleries/official-abercrombie-model-gallery/Abercrombie-and-Fitch-Male-Models-Hot-Naked/gallery-6/Abercrombie-AnFstripper.jpg
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 6:53 pm
Autor Zpráva
PXGCZ
uživatel++


Založen: 17.4.2006
Příspěvky: 236

Předmět: Citovat

Azarael napsal:
Myslím že gay si nekoupí novej kompl jen kvůli tomu, že potřebuje silnější procesor ale kaufne si k němu pěkný repráky LCDéčko a bezdrátovou myšku a všechno musí spolu ladit aby to nebylo každej pes jiná ves.

Proboha, máš pravdu. Když jsem si pořizoval novou sestavu, tak jsem týden čekal, až dorazí černo-střírbná myška, aby mi to ladilo k ostatním věcem. A nedávno jsem si pořídil i černou židli místo červené a poohlížím se po nějakém šikovném černém stole. Sakra, jsem teplej až to bolí. Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 5:24 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: To Azarael Citovat

Naprostej souhlas.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 5:09 pm
Autor Zpráva
Azarael
uživatel+


Založen: 30.12.2005
Příspěvky: 153
Bydliště: spíš Plzeň

Předmět: Citovat

myslím že v tomhle nemáš ůplně pravdu, samo že to neplatí pro 100% gayů ale platí to pro poměrně velkou část, homosexuálové si opravdu dávaj poměrně záležet na tom co si kupujou. rozhodně víc než většina heteráků.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 4:59 pm
Autor Zpráva
the.cracker
uživatel+


Založen: 16.3.2006
Příspěvky: 180
Bydliště: Kyjov

Předmět: Citovat

PXGCZ napsal:
Přesně, např. reklama na 3BIT se třemi svalnatými mladíky se líbí nám a hetero-ženským. Naopak hetero-chlapy a lesby asi neosloví. Very Happy

Nesouhlasim, mne se treba vubec nelibi a ty svalnati chlapi jsou pekne trapni Rolling Eyes

Jinak se mi zda ze to tady vsehcno hrozne zobecnujete. Nemyslim si, ze by vsichni gayove meli mit neco extra spolecneho. To, ze si muzou kupovat high tech je sice mozne, ale souvisi to podle me jenom s tim co uz tu zaznelo - nemaji deti a tudiz maji vic penez. Vsechno je proste individualni a sexualni orientace zde nehraje zadnou roli, resp. zanedbatelnou.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 12:29 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Achjoooo... Už abych byl bohatý a bezdětný a měl vlastní byt, kterej bych mohl zařizovat drahejma věcma...

Jinak na těch Hi-tech věcech něco bude. Můj přítel utrácí neuvěřitelné peníze za všechny tyhle blbinky... jako že 2 počítače (1 notebook, jeden normální), PDAčko, mobil, všechny ty kraviny co se do mobila strkají, speciální repráky...
No ale já teda asi nejsem moc klasický gay... můj mobil, toho moc neumí a druhej toho umí ještě míň, jeden notebook mi stačí (už asi půl roku si říkám, že by to chtělo nějaké repráky). Kdyby jste viděli, jaký mám doma rádio, asi by jste se hodně smáli a dodneška jsem nepochopil, proč lidi potřebujou takový PDA??? Rolling Eyes
Akorát můj mp3 přehrávač je myslím docela Hi-tech a docela jsem na něj hrdý.

Co se značkového oblečení týče, tak já si ho kupuju taky, ale heteráci taky... myslím, že v tom není zase až täkovej rozdíl Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 11:43 am
Autor Zpráva
Azarael
uživatel+


Založen: 30.12.2005
Příspěvky: 153
Bydliště: spíš Plzeň

Předmět: Citovat

Teď by ještě stálo za zmiňku, jestli se necháme reklama, který se nám líbí ovlivnit, nebo jestli v nich čumíme jen po kocourech Very Happy . třeba ta reklama na 3bit je super, ale tu sušenku si nekupuju, nechutná mi. Radši si koupím tatranku.
Ten specifickej výrobek je asi Gay časák, to si heterák určitě nekoupí Wink .
Hi-tech věci jsou rozhodně pravda, mobily, foťáky, počítače v tom se gayové vyžívaj, už jen proto, že maj víc peněz jelikož nemaj děti. A potom hlavně design, ty nový věci jsou prostě lepší, hezčí, zaoblenější, Myslím že gay si nekoupí novej kompl jen kvůli tomu, že potřebuje silnější procesor ale kaufne si k němu pěkný repráky LCDéčko a bezdrátovou myšku a všechno musí spolu ladit aby to nebylo každej pes jiná ves. Třeba pro gaye naprosto specifickej výrobek co se kompů týká je Mac - pořádně drahej, ale co se propracovanosti a designu týká tak jsou absolutní špička. Mezi lidma co si Mac koupí je podle mě gayů tak 70%. Myslím, že i za různý vychytávky do baráku utratíme víc (sedací soupravy, stěny, postel, poličky, lampičky rozhodně vybíráme kapku jinak než ostatní) Už jen co se kombinace barev týká, myslím že máme vrozenej vyžší barevnej cit Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 9:07 am
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: To malpka Citovat

Asi jsem "americký gay".
Kupuju high tech? Ano.
Exkluzivní a kvalitní? Vždycky.
Kupuju značkové věci? Ano, kvalita.
Cestuju? Ano, rozhodně víc než drtivá většina lidí.
Utrácím za kulturu a zábavu? Ano, víc než bych chtěl a pořád mi to nestačí.
Rozhodně tu práci nepouštěj, zajímalo by mě, co z toho vyleze.
Btw reklama na 3BIT je moc moc pěkná Embarassed
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 8:40 am
Autor Zpráva
baez
uživatel


Založen: 22.6.2006
Příspěvky: 20

Předmět: to malpko: Citovat

No, obecné spotřebitelské zvyklosti jsou podle mě u homosexúálů stejné jako u heterosexuálů, kteří řijí stejným životním stylem (bezdětní singles). Specifické produkty pro homosexuály u nás vpodstatě neexistují, což je škoda - mluvím především o bankovních, pojistných a investičních produktech, které by se pokusili smluvně konstruovat stejnou míru daňové zátěže, jakou mají např. manželé. Specifické životní a penzijní připojištění nahrazující státní systém vdovských a vdoveckých důchodů u nás také nikdo nenabízí...ale pravda je, že než se rozhoupouz finanční investice, tak budou spíš časopisy, restaurace, cestovní kanceláře a svatební salóny pro gay zákazníky...
_________________
Baez
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 29, 2006 7:15 am
Autor Zpráva
malpka
uživatel


Založen: 28.6.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Diky moc VSEM za jejich komentare....po pravde necekala jsem az tolik odpovedi....ze by gay byli vic komunikativni a otevreni??? Very Happy

Pro ty kteri rikali ze mela bych to nejak detailneji rozvest, tak ano...to byla jen uvodni otazka, zda takovy vyzkum ma vubec smysl....nejak bojuji s myslenkou tu celou srandu vzdat....

K samotnemu tematu, v USA prisli na to ze krome toho ze komunita homosexualu je velice pestra, stejne tak jako hetero, nasly se prece jenom spolecne charakteristiky homosexualniho spotrebitele...pry nakupuji vic high tech, vetsinou exkluzivni, znackove veci (kosmetika, obleceni), o mnohem vic cestuji a utraceji na kulturu a zabavu nez prumerny heterosexual....
to jen tak v zkratce...

Tak zkusim v tom jeste chvili si hrat....mozna i neco zajimaveho z toho vypadne.
A zamereni rozsirim i na to jak hetero reaguji na reklamu ve ktere je gay...zatim to moc v cesku neni, ale na zapade je toho spousta. Co si o tom myslite? bude to Cechy vnimano pozitivne?

Az budu mit nejake konkretni otazky, dotazniky, atd....urcite se na Vas obratim
Az prijdu na neco zabavneho, tak take rozhodne dam Vam vedet....
Pokud by vas jeste neco napadlo, tak piste, piste, piste....

v kazdem pripade diky moc Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 28, 2006 11:36 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Hmmm mě se třeba líbí reklama na jedno nejmenované pivo - kde jsou velmi hezci polovyslečení mladi muži masírováni - "takhle si budou uzivat vaše chuťové buňky"... myslím, že to reklamám na pivo dává nový rozměr...

No já kupuju kila lubrikantů, jinak mě nenapadlo nic, co by normální heter nekupoval. V kosmetice si nějak extra nefrčím, hadry a boty si snad vybíraj a kupujou heteřï taky, kondomy taky... nevim nooo nic moc mě nenapadá. Ale kdyby se nebe usmálo a něco se přece objevilo, určitě se ozvu Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červen 28, 2006 11:09 pm
Autor Zpráva
Azarael
uživatel+


Založen: 30.12.2005
Příspěvky: 153
Bydliště: spíš Plzeň

Předmět: Citovat

jo ta je k sežrání skvělá reklama Very Happy Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 28, 2006 10:56 pm
Autor Zpráva
PXGCZ
uživatel++


Založen: 17.4.2006
Příspěvky: 236

Předmět: Citovat

Přesně, např. reklama na 3BIT se třemi svalnatými mladíky se líbí nám a hetero-ženským. Naopak hetero-chlapy a lesby asi neosloví. Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 28, 2006 10:23 pm
Autor Zpráva
Azarael
uživatel+


Založen: 30.12.2005
Příspěvky: 153
Bydliště: spíš Plzeň

Předmět: Citovat

Myslím, že máme jinej pohled třeba na reklamu, pochybuju že by nějakýho gaye uchvátila reklama na auto na kterým je rozvalená ženská s pěti kilama silikonu Very Happy . Velká část reklamy je zaměřená silně sexuálně. Například u oblečení je to přesně vobráceně. Oblečení se vystavuje na chlapech (pěkných Embarassed ) kosmetika taky (ikdyž je to taky dost nejednoznačný, většina je zaměřená na balení holek a ne chlapa jako spotřebitele.
Jestli nakupujeme jiný věci, no spíš nakupujeme věci který HTéčka nekupujou (viz kosmetika) na druhou stranu, třeba jídlo není tak jednoznačný. Někdo kupuje normální věci jako každej někdo se pídí po éčkách a původu a obsahu tuku, v každém případě je ten druhý případ mnohem častější v naší komunitě než v ostatní mužské populaci Cool .
Gay výrobky? třeba lubrykáč Laughing Very Happy Very Happy Very Happy
Ne, nemyslím že je něco co by kupovali jen gayové.
Mnohem víc si třeba vybíráme, já i když nejsem žádná módní buzna, taky vydržím lítat hodiny po krámech a vyzkoušet si skoro všechno co tam maj Very Happy Heteráci radši kupujou věci, který jsou zabalený a vočíslovaný, takže to hodí do košíku a jdou, nákup max na pět min. Jo mamka taky říká, že jsem horší než ženská Very Happy

Idea Možná by stálo za to vypracovat nějakej dotazník a přesněji specifikovat problém a dotazy Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 28, 2006 10:20 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: hm Citovat

(No možná třeba CD s Abbou a Helenou Vondráčkovou.)
to je úsměvná poznámka...Smile))
Móda, říká se též atd.
Je to ale též dost individuální. Ale co vím, tak gayové maji lepší a komfortní věci.
Rádi si potrpí na kvalitu služeb.
Taky co se týče posilování a fitek a bazénů.

Atd a mohl bych jmenovat dál.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červen 28, 2006 10:11 pm
Autor Zpráva
the.cracker
uživatel+


Založen: 16.3.2006
Příspěvky: 180
Bydliště: Kyjov

Předmět: Citovat

Myslite si ze homosexualove nakupuji jinak?
Ne, je to individualni.

nakupuji jine vyrobky?
Opet individualni.

existuji nejake gay vyrobky?
Urcite ano...

vnimaji homosexualove reklamu jinak nez heterosexualove?
Nerekl bych.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 28, 2006 9:27 pm
Autor Zpráva
bodyia
admin


Založen: 25.9.2005
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

hmm,, určitě ano, reklamní agentury nás označují jako trend setters. S čímž mohu jenom souhlasit:-)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st červen 28, 2006 8:59 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

PXGCZ: no ono by to chtělo i nějaký příklad, protože tohle do disetačky nebude stačit.
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 28, 2006 8:51 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Marto, zkus se mnou někdy vyrazit na nákupy. Hadříky, CD, boty, knihy... Jsem horší než kdejaká ženskáSmile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 28, 2006 8:44 pm
Autor Zpráva
PXGCZ
uživatel++


Založen: 17.4.2006
Příspěvky: 236

Předmět: Citovat

Myslite si ze homosexualove nakupuji jinak?
ano

nakupuji jine vyrobky?
ano

existuji nejake gay vyrobky?
ano

vnimaji homosexualove reklamu jinak nez heterosexualove?
ano

Další dotaz? Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 28, 2006 7:07 pm
Autor Zpráva
malpka
uživatel


Založen: 28.6.2006
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: nakupuji homosexualove jinak? - pomoc na disertacni praci Citovat

Ahoj Vsem,

jsem doktorandka a mela bych psat disertacku na tema specifickych skupin spotrebitelu, a to o gay a lesbickach...prostudovala jsem uz dost materialu na toto tema, vetsinou existuji jen pro USA...a zatim mne toto tema prijde dost vagni.
Proto prosim Vas o pomoc. Myslite si ze homosexualove nakupuji jinak? nakupuji jine vyrobky? existuji nejake gay vyrobky? vnimaji homosexualove reklamu jinak nez heterosexualove?

Jaky je Vas nazor? existuji opravdu rozdily v teto oblasti?

dekuji za vsechny nazory, rady, atd....Vy urcite budete o tom vedet nejvic, a tak mi pomuzete zjistit jestli moje tema pro disertacku ma vubec smysl Smile

Diky moc
Marta
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 3 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist