Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku já jsem gay a jsem na to hrdý!!!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

po září 22, 2008 11:07 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

máslo napsal:
Jon Sníh napsal:
máslo: Laughing Nějak nevím, jak si ty roky tvrdé práce a odříkání představit.
No zamyslel jsem se, jak by to mohlo vypadat, a asi minutu se pak v kuse smál Smile. Myslim, že tohle nechám na každého představivosti.


Myslím, že bychom na tebe měli být všichni hrdí, když si dokázal peklem coming-outu do heterosexuality projít Exclamation Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 6:18 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Jon Sníh napsal:
máslo: Laughing Nějak nevím, jak si ty roky tvrdé práce a odříkání představit.
No zamyslel jsem se, jak by to mohlo vypadat, a asi minutu se pak v kuse smál Smile. Myslim, že tohle nechám na každého představivosti.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 5:34 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

pemel napsal:
I když je ta náklost pociťována, tak to nutně nemusí znamenat, že se s ní člověk vyrovná a projde vnitřním coming outem.

To ale není prokazatelné. Pokud ti daný člověk nepřizná, že náklonnost pociťuje, tak mu jen těžko dokážeš opak, nebude-li sám chtít. Bude-li to chtít přiznat, znamená to, že s ní je již vyrovnaný a opět to tvé tvrzení nedokazuje.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 4:50 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

bright napsal:
Ta náklonnost je buď pociťována (vnitřní coming out) anebo projevována (vnější coming out).
I když je ta náklost pociťována, tak to nutně nemusí znamenat, že se s ní člověk vyrovná a projde vnitřním coming outem. Existují i lidé, kteří se svojí orientací nikdy nesmířili. To ovšem nic nemění na skutečnosti, že jsou gayové (příp. lesby).
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 4:22 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

TXB napsal:
Jon Sníh napsal:
Obávám se, že cítit nákonnost je cit. Cit je niterná záležitost a nutně se nemusí projevit činem, tedy i "nerealizovaný" homosexuál je homosexuálem, ať si to připouští nebo nikoliv, a ať svoje city neprojevuje.

Ale to neodpovídá definici, kterou sis sám vybral a na kterou ses odkázal - tohle už je totiž tvůj osobní výklad daného pojmu Wink

pemel: Je opravdu tak těžké pochopit, že když někdo prohlásí, že je gay, tak už nemusí prohlašovat, že to neskrývá? To by byl pleonasmus jak prase... a paní učitelka by ti to ve slohové práci podtrhla červenou vlnovkou Razz

bright: děkuji


Odporuje v čem?Smile

máslo: Laughing Nějak nevím, jak si ty roky tvrdé práce a odříkání představit.
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 4:20 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Jon Sníh napsal:
Obávám se, že cítit nákonnost je cit. Cit je niterná záležitost a nutně se nemusí projevit činem, tedy i "nerealizovaný" homosexuál je homosexuálem, ať si to připouští nebo nikoliv, a ať svoje city neprojevuje.

Ale to neodpovídá definici, kterou sis sám vybral a na kterou ses odkázal - tohle už je totiž tvůj osobní výklad daného pojmu Wink

pemel: Je opravdu tak těžké pochopit, že když někdo prohlásí, že je gay, tak už nemusí prohlašovat, že to neskrývá? To by byl pleonasmus jak prase... a paní učitelka by ti to ve slohové práci podtrhla červenou vlnovkou Razz

bright: děkuji
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 4:17 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Jon Sníh napsal:
Myslíš, že to, že nejsi gay, je tvá zásluha? Very Happy
No jasně, stálo mě to roky tvrdé práce a odříkání Smile
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 4:07 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

pemel: Ta náklonnost je buď pociťována (vnitřní coming out) anebo projevována (vnější coming out). Obojí však vyžaduje sebeuvědomění. Kdo sám sebe neidentifikuje jako gaye, nemůže být ani hrdý na ten proces sebeuvědomění a jeho výsledky (ve zkratce: být hrdý na to, že je gay).
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 3:50 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

máslo napsal:
Jsem hrdý na to, že nejsem gay Exclamation Razz

...jako taky jsem se s tím musel v životě poprat a vyrovnat, tak proč bych na to nemohl být hrdý Shocked


Myslíš, že to, že nejsi gay, je tvá zásluha? Very Happy

bright: Smile)) Tak to už jsem neslyšel dlouho Very Happy

pemel: Very Happy Dííííííík, už jsem myslel, že prapor tohoto výkladu tu ponesu sám tvářivtvář přesile skoro ubíjející. Arrow Wink
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 3:36 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Jsem hrdý na to, že nejsem gay Exclamation Razz

...jako taky jsem se s tím musel v životě poprat a vyrovnat, tak proč bych na to nemohl být hrdý Shocked
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 3:34 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

Já to chápu stejně jako Jon Sníh. V definici...

TXB napsal:
"Homosexualita je výhradní nebo převažující erotická náklonnost k osobám stejného pohlaví."

...se neříká nic o tom, že by člověk musel náklonost k osobám stejného pohlaví nějak projevovat. Determinující je skutečnost, že člověk takovou náklonnost pociťuje. Není rozhodující jestli ji projevuje nebo neprojevuje, ani jestli je s ní vyrovnaný nebo není.

Podle mě je název tohohle vlákna zvolený trochu nešťastně Confused Buď tam mělo být Arrow "já jsem gay a nestydím se za to", nebo Arrow "já jsem gay a jsem hrdý, že jsem se s tím vyrovnal a neskrývám to".
_________________
Veritas vincit.


Naposledy upravil pemel dne so září 06, 2008 3:44 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 3:20 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

TXB: Děkuji. Logičtěji a výstižněji to snad již napsat ani nelze.

Jon: Noetiku! Smile
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 3:15 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

TXB napsal:

"Homosexualita je výhradní nebo převažující erotická náklonnost k osobám stejného pohlaví."

Což znamená, že pokud osoba neprojevuje náklonnost k osobám stejného pohlaví (~není vyoutovaná a ztotožněná s vlastní sexualitou), není gay Cool


Obávám se, že cítit nákonnost je cit. Cit je niterná záležitost a nutně se nemusí projevit činem, tedy i "nerealizovaný" homosexuál je homosexuálem, ať si to připouští nebo nikoliv, a ať svoje city neprojevuje.

Ale je to víc etymologická debata než o pravdivosti výroku. Nechme to ležet a běžet a každý buďte hrdí na to svéSmile
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 3:12 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Pokud wiki bereš jako oficiální zdroj informací, je to čistě tvoje věc - vybral sis to sám. Wiki uvádí:

"Homosexualita je výhradní nebo převažující erotická náklonnost k osobám stejného pohlaví."

Což znamená, že pokud osoba neprojevuje náklonnost k osobám stejného pohlaví (~není vyoutovaná a ztotožněná s vlastní sexualitou), není gay Cool

Gay je tedy člověk, který sexální náklonnost k osobám stejného pohlaví projevuje - takový člověk si je své orientace vědom a neskrývá ji (jinak by ji nemohl projevovat). Na rozdíl od osob, které se s tím vyrovnat nedokázaly a náklonnost ke stejnému pohlaví neprojevují, si tento jedinec vybral těžší cestu a více riskoval (zavržení přáteli/rodinou), aby nemusel žít ve lži k sobě samému, či svému okolí. Pokud si daný jedinec vybral těžší cestu primárně kvůli tomu, aby nežil ve lži, a přesto na to (podle tebe) nemůže být hrdý, pak máš poněkud specifický žebříček hodnot, který bych asi jako objektivní referenční měřítko nepreferoval.

Polopatičtěji už to bohužel neumím...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 3:11 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Dovolit? Já myslel, že jedinej kdo tu musí žádat o dovolení, aby s nim někdo souhlasil, jsem já.

Je tak těžké pochopit význam slova čin/úkon? Jak může být někdo hrdý na to, že je bílý, modrý, flekatý, hetero, homo, gay, bi, pětioký... já nevím. Myslím, že nemůže. Může být hrdý na to, že má např. odvahu. Odvahu si přiznat něco a KONAT beze strachu a s odvahou.

To je můj výklad. Zdá se, že ke konsensu nedojdeme. Já nejsem hrdý na to, že jsem kým jsem, jsem hrdý, protože se mi něco podařilo dokázat, dosáhnout, protože jsem se občas v životě zachoval dobře a správně, někdo je prostě hrdý, že je gay. Rolling Eyes Laughing

I málo dnes stačí ke štěstí. Když jsem měl problém s CO, kolik lidí mi říkalo, jak je to nepodstatná věc ta sexuální orientace, jak je to skoro zbytečná informace, která o charakteru ani ničem jiném nevypovídá, a najednou se zdá, že tomu tak není, že to je důvod pro hrdost:)
_________________
Dum spiro spero, odi et amo


Naposledy upravil Jon Sníh dne so září 06, 2008 3:13 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 3:07 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Jon: Pak jsou gayové patrně hrdí na svou homosexuální identitu, nikoli orientaci. Dovolíš jim za tímto účelem požívat v běžném kontextu zkratku "jsem hrdý na to, že jsem gay" namísto "jsem hrdý na to, že se homosexuálně identifikuji"? Smile
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 2:53 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

http://cs.wikipedia.org/wiki/Gay
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 2:23 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Jon: Kde najdu oficiální definici slova "gay"?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 2:12 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Četl jsem jí přet pěti lety proboha... Rolling Eyes Skoro by mně napadla jedna věta...

A co se týče právní odpovědnosti, mluvím o obecně odpovědnosti, právo jako nějaká společenská nadstavba mně moc nezajímá, jde-li o genetiku, myslím odpovědnost jako takovou. Ale to přece ty geny... jak děti na písku:) Taky nejde o "právo".

A uvědomnění si sebe sama, obávám se, že to samo o sobě důvod k hrdosti nezakládá. Až čin sám - úkon, kdy podle toho také jednám. A slovo gay za subjektivní pojem nepokládám, pokládám to za obecný objektivní termín popisující objektivní realitu.
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 2:05 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Jon: No, splést se v názvu knihy, jménu autora i vědním oboru (jde o sociobiologii)... Think

Právní odpovědnost je postavena na rozumové a volní složce, tzn. laicky řečeno, že si jedinec uvědomuje, co je dobré a špatné, a že je schopen svou vůlí ovládnout své jednání. Genetika by tedy na odpovědnost měla vliv jen tehdy, pokud by způsobila duševní nemoc.

citace:
Pak jsou ale hrdí na to, že se zachovali/konali, určitým způsobem, a ne na to, že jsou nějací. To jsou i ti, kteří nekonali, nepřiznali, sobě, okolí, jakkoliv.
Subjektivní vyjádření "jsem hrdý na to, že jsem gay" implikuje gaye jako subjektivní pojem (výsledek procesu sebepřiznání) a nikoli jako objektivní pojem (tělesný stav, o které se dosud ani neví, jak vzniká, a který ani nelze objektivně změřit).
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 1:36 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

TXB napsal:

Jon: V podstatě je to úplně jednoduché, jen je třeba si uvědomit, že člověk, který o sobě mluví jako o homosexuálovi, si svojí homosexualitou už přiznat musel. Opačná situace není možná, takže nejde o dvě oddělené věci, ale jedinou. Nemůžeš opomíjet souvislosti a souslednost, které tu hrají podstatnou roli.


Pak jsou ale hrdí na to, že se zachovali/konali, určitým způsobem, a ne na to, že jsou nějací. To jsou i ti, kteří nekonali, nepřiznali, sobě, okolí, jakkoliv.
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 1:33 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

bright napsal:
Jon Sníh napsal:
Dané není nic. Z hlediska genetického jsou většinově dány predispozice (jako např. talent), ty se mohou a nemusí rozvinout na základě stavu člověka a působení jeho okolí (On human being J.O.Wilson).
IMHO, člověk nemůže ovlivnit ani svou genetickou predispozici ani vliv svého okolí na sebe. Existence obojího je nezávislá na jeho vůli. Může být naopak hrdý na to, že v sobě svou vůlí přemohl své genetické predispozice a vliv okolí (např. vrozený srab žijící v homofobní rodině). Proto bych gaye, kteří používají obrat "jsem hrdý na to, že jsem gay" nesoudil, dokud se nedozvíme, co za tou jejich hrdostí konkrétně je.
Btw, tebou citovanou knihu se mi nepodařilo vygooglit. Našel jsem pouze svoji oblíbenou On Human Nature od Edwarda O. Wilsona.

Myslím, že TXB už níže jasně vysvětlil, že "být gay" je zkratka pro "přiznat si, že je gay". Aspoň jsem to tak pochopil.


Hmm... to je zvláštní, kdysi jsem jí četl a hodně mne zaujala a v coveru bylo On human being ale zdá se, že se něco změnilo:D... překládá se to O lidské přirozenosti je to taková socioantropologie. A skutečně velmi dobrá kniha, nejvíc mne zaujaly příběhy o Kunzích (křovácích).

Co se týče odsuzování, nikoho neodsuzuji, odsuzuji jen pojem být hrdý na sex. orientaci, ať už je jakákoliv.

A co se týče nemožnosti ovlivnění genetiky, tam jistě, ale není determinující, jen udává možnost nebo sklon, ne sám krok či fakt, potom by, kdybys měl pravdu, lidi nebyli odpovědní za své činy, což samozřejmě jsou. Nejen, že ovlivňují své okolí a sebe sama tím, že s ním interreagují, ale už jen tím, že jsou jeho součástí (i kdyby jen pozorovali), zajímavé by to bylo připodobnit k Heisenbergovu zákonu neurčitosti, který praví, že vlastně ovlivňujeme částici už tím, že jí pohybujeme, a proto nemůžeme přesně měřit její rychlost, zjistíme-li přesně polohu a naopak:D...
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 12:43 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

bright: Přesně tak. Protože dokud si člověk nepřizná, že je gay (a neprojde si vším, co s tím souvisí), tak o sobě těžko bude mluvit jako o homosexuálovi (-> "jsem gay a jsem na tro hrdý").

Jon: V podstatě je to úplně jednoduché, jen je třeba si uvědomit, že člověk, který o sobě mluví jako o homosexuálovi, si svojí homosexualitou už přiznat musel. Opačná situace není možná, takže nejde o dvě oddělené věci, ale jedinou. Nemůžeš opomíjet souvislosti a souslednost, které tu hrají podstatnou roli.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 11:56 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Jon Sníh napsal:
Dané není nic. Z hlediska genetického jsou většinově dány predispozice (jako např. talent), ty se mohou a nemusí rozvinout na základě stavu člověka a působení jeho okolí (On human being J.O.Wilson).
IMHO, člověk nemůže ovlivnit ani svou genetickou predispozici ani vliv svého okolí na sebe. Existence obojího je nezávislá na jeho vůli. Může být naopak hrdý na to, že v sobě svou vůlí přemohl své genetické predispozice a vliv okolí (např. vrozený srab žijící v homofobní rodině). Proto bych gaye, kteří používají obrat "jsem hrdý na to, že jsem gay" nesoudil, dokud se nedozvíme, co za tou jejich hrdostí konkrétně je.
Btw, tebou citovanou knihu se mi nepodařilo vygooglit. Našel jsem pouze svoji oblíbenou On Human Nature od Edwarda O. Wilsona.

Myslím, že TXB už níže jasně vysvětlil, že "být gay" je zkratka pro "přiznat si, že je gay". Aspoň jsem to tak pochopil.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 10:19 am
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Dané není nic. Z hlediska genetického jsou většinově dány predispozice (jako např. talent), ty se mohou a nemusí rozvinout na základě stavu člověka a působení jeho okolí (On human being J.O.Wilson)

TXB: Pak tedy není hrdý na to, že je gay, ale na to, že měl odvahu si to přiznat. To jsou dvě oddělené věci, být něčím a umět si to přiznat - a tedy je možné být hrdý na dvě věci, na to že jsem gay a na to že mám odvahu. Nesměšujme pojmy.

Zbabělec by neměl být hrdý, protože není odvážný, heterosexuál může být hrdý, i když není gayem. Nerozumím tomu míchání pojmů.
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 10:19 am
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Jon Sníh: Ještě jednou zkusím stručně zpakovat, co jsem tu už uvedl:

Ztotožnění s vlastní homosexualitou není jednoduché a pokud to někdo dokáže (víme, že je stále dost lidí, kterým to jejich ego či strach nedovolí), může být hrdý na to, že je gay. A máš tam zahrnutu i tu odvahu, bez které podle tebe hrdost nemůže existovat Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 06, 2008 5:19 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

To mě přivádí na myšlenku, jestli můžeme být hrdí na to, že jsme Češi, když jsme se Čechy narodili. Můžeme být vůbec hrdí na to, že máme nějakou povahovou vlastnost, např. tu odvážnost, když nám byla dána do vínku a nijak zvlášť jsme se o ni nezasloužili. Argumentací ad absurdum lze dospět k závěru, že vlastně nemůžeme být hrdí na nic, protože vše má částečně příčinu v něčem, co je dané a nelze to ovlivnit naší vůlí.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá září 05, 2008 10:49 pm
Autor Zpráva
Jon Sníh
guru


Založen: 21.6.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

jojx napsal:
ono je totiž (a to se patrně opakuju) rozdílné být

1. hrdý a gay
2. být hrdý či pyšný na to, že jsem gay

zatímco to první je do určité nepřehnané míry nutné k tomu, aby si člověk udržoval lidské hodnoty, to druhé je skutečně pitomost a náhražka - je to způsob obcházení pohledu na realitu


Přesně. Jen bych dodal:

Hrdí můžeme být jen na to, co jsme správného, hodnotného, dokázali. Tedy jen na činy, nebo vlastnost, která ty činy reprezentuje, např. odvaha. Být hrdý na to, že máme nějakou genetickou predispozici, kterou doprovodil jistý hormonální stav matky v těhotenském období, nadto možná akcelerován nějakými vzory z dětství, to asi nemůžeme. Jako kdyby člověk, který má hnědé oči byl hrdý na to, že má právě hnědé oči. Rolling Eyes
_________________
Dum spiro spero, odi et amo
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt září 04, 2008 9:59 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

TXB napsal:
Waky: Možná jsme si ne zcela rozuměli, snad to pramení jen z odlišného výkladu slova hrdost. Neměl jsem na mysli jedince, kteří se o své orientaci šíří, jak mohou, ale spíš ty, kteří se s ní vyrovnali a není pro ně problém jí přiznat i ostatním, dojde-li na příležitost. Hrdost a hysterickou militantnost bych prostě segregoval - hrdost je pro mě stále čistě pozitivní vlastnost Smile

S tímto zcela souhlasím, asi to bylo opravdu terminologické nedorozumění Wink
...
Souhlasím i s jojxem, neboli že ty vlastnosti se vyskytují spíše paralelně (gay a vyrovnaná osobnost) než kauzálně. A možná bych tomu řekla spíš ta vyrovnaná osobnost než hrdost ... ale to už je asi opravdu o slovíčkách Wink
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 03, 2008 11:28 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

ono je totiž (a to se patrně opakuju) rozdílné být

1. hrdý a gay
2. být hrdý či pyšný na to, že jsem gay

zatímco to první je do určité nepřehnané míry nutné k tomu, aby si člověk udržoval lidské hodnoty, to druhé je skutečně pitomost a náhražka - je to způsob obcházení pohledu na realitu
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 5
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist