Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix mj
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

so září 05, 2009 11:48 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Patrik, Čenda a zamyšlení, co se lásky / lásek týče ? Citovat

Jé podívejte, někdo jde. Celej hlouček zamířil očima na svah, kde šel statný kluk.

Jejjejej, zvolá Čenda, to je... , to snad není možná. Ano, je to tak, Klukem ve svahu je totiž Patrik. To se všichni zas podívají na Čendu, který celý zčervenal. Čendo, proč se červenáš? Já? Já se červenám?

Ne, to ne, já se nečervenám. Ne? Jako rak, zasměje se Měsíček.

No tak ano Měsíčku, když to říkáš i ty. No v tom jezeře to nejde tak poznat, ale dobře.

Jé strejda! zvolá Oliverek. Už sem jej ale dlouho neviděl. Strééjdóó. Tatínku Čendo, tak já už to vím, neboj, už nám nemusíš nic říkat? Jiříčku, já jsem jinak nemohl, víš?. Tatínku, my si tady s bráchou myslíme,Jonáš přikývne, že ste to uděli tak, jak to bylo asi správné, myslíš, že jsme Tě neviděli nešťastným, že jsme byli vůči tomu slepí ? Ale já jsem to snad nedával znát? Tázavě se opáčí Čenda. Tatínku, ale my víme, že jste si až tak nerozuměli, ale milovali jste se tam uvnitř a jste spolu na vše dobré i zlé.Proč by ne ? Ale nejste spolu srdcem, možná byli, ale nebyly tam tak silné srdečné vazby, jelikož Patrik Tě nemohl milovat tatínku, víš? Ty jsi tatí hodně vázaný na druhé a na rodinu, a Patrik je samorost, někde je i dlouhou dobu na cestách, prostě je spokojený. Zatímco Tobě je doma smutno. Ale to neznamená, že byste spolu nemohli už vůbec mluvit, či se vyhýbat a tak. Ne? Asi ano. Jonášku, máš zřejmě pravdu, my sme se s tatínkem sice našli, ale jak víš, tatínek není rodinný tip, Stále někde jezdí, ano, bylo mi smutno, jak jsi to správně vystihl. Taky je rád sám občas, hm. I když na to má samozřejmě právo, to mu neberu. Ale tak jako jste vy Jonáši a Jiříčku rádi spolu, tak tak to bereme my s Jiříkem. Jsme mezi sebou v dobrém i zlém. Neznamená to, že když mezi námi nemůže být ta pravá zapojená láska se vším všudy, že by tam nebyla láska jinačí. Lásky je více . Čím víc miluješ, tím si bohatší. Ovšem pokud to není jedna láska rozložená mezi několik dalších lásek. Už se do toho zamotávám, začne zadrhávat Čenda.
No, abych to shrnul, vloží se do toho Patrik. Čenda se do toho už zamotal, Tak já Tě bráško rozmotám, neboj. I od toho tu jsem rád nápomocný. Lásek je skutečně několik. Není to jen láska partnerská, ale i láska k lidem, koníčkům, přátelům, dětem, nebo tady Čendova velká láska k lesům a přírodě, která nás obklopuje a láska k nám tady všem okolo. Čenda se na všechny tady směje, dodává nám energii.
Něco na tom je. Ovšem nikdo si nesmí lásku druhého vynucovat. To prostě nejde, citové vydírání nepatří mezi lásku. Lásce neporučíme. Ale stejně je zajímavé, že někdy láska propukne mezi dvěma, někdy propukne jen mezi jedním a tím druhým ne a někdy to zase vyjde. Ale pozor, jakmile vyprchá láska mezi dvěma lidmy, pravděpodobně to nebyla pravá láska, ale jen velké poblouznění, mezi jedním a druhým.

No ať nefilozofujem . Já sem Vám nepřišel vykládat , ale přišel jsem Vám pomoci. Někdo poslal holoubka, že mám dojít pomoci, tak jsem tu. Tady mne máte tedy.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.


Naposledy upravil valbo dne po září 28, 2009 10:30 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st září 02, 2009 12:59 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Čendovo království Citovat

Kluci zdravím Vás ve svém království, přivítá všechny Čenda. V království zvaném království přírody. A řekněme, teď i moje, nebo nás všech. Jsme jeho součástí totiž.

Podívejte se tady na ty nádherné rozkvetlé louky plné motýlů, tady opodál hustý a hůře prostupný les. V lese můžete nalézt spoustu mechů a lišejníků, kolem kapradí a v rozkládajícím se dřevě dokonce vyrůstají mladé stromečky, jak vidíte asi támhle. Tady máme jezero s průzračnou vodou, do něž se vlévá příjemný a svěží potok, v kterém vidíte ty ohlazené kulaté valouny.
Kluci, palác tam kde ste byli není tak bohatý, jako to, co mám tady. Z toho důvodu toho nelituju. A podívejte, támhle na Vás někdo volá .

Jé Oliverek, ahoooj, Olivere. Vidíte kluci, co bych Vám k tomu ještěš dodal, vlastně to, že pro Vás pečeme výborné makové buchty a k tomu ovocné a zeleninové speciality.
Jejej, podívejte, hnízdo, vidíte ho, no to je ale. No kukačka. Podívejte, kukačka nám vyhodila veškerou svou konkurenci z hnízda a mistr stavitel rákosník ji bude muset vykrmit v domnění, že jde o jeho děti. Je to tak, a tak to také chodí, není to vše tak růžové, jak to vypadá.

Olivere, ať nezakopneš, pozor, neslyší. No vidíš, už jsi na zemi. Omlouvám se, já sem to nějak přehlídl, měl jsem radost, že jste konečně přišli. Ale jsem uplně od bláta, nemůžu Vám ani podat ruku. Ale Olivere, to nám nevadí, v pohodě, vždyť to je jen bláto. Řekli všichni zaráz.
Myslíte? Tak jo, já jsem Oliver milí přátelé.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út září 01, 2009 12:54 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: ,,Poprvé" - na koni, nebo na divoké řece? aneb Čendovo. Citovat

Čenda přistoupí k Tiborovi. Tibo, víš, líbí se mi na Tobě to, že vlastně neděláš z komára velblouda? Z komára velblouda Čendi? To je fakt, však víš, než došli kluci tehdy, promočení, tak jak to asi bylo,no. No a já to stejné. Já sem zas měl na starost kluky Jonáše a Jiříčka. A Patrika, že?Taky,ale ten už byl velký Smile. Teď jsem sám, jaksi jsem si našel za jiné činnosti. Ale líbilo se mi, jak si se nedaleko té zahrady tak prodíral, ty jo. To bylo úžasny.Máš pravdu, tady ty kopce mají velmi zajímavý tvar. Je to neskutečný až.No to je fakt. Je to takové plné romantiky, viď ? No to teda jo. Je krásné a příjemné, jak tu ležíme spolu. Pojď, budem myslet na něco jiného, potřebuješ energii, v té chaloupce v houštinách to Tě dost vysávavlo, toho slunce tam moc nebylo.Vís co, Tiby? Já Ti tu energii nějakou věnuju, já sem se už rozhodl. Právě dnes a teď. Počkej... , pssst. A Čenda olízl ústa Tibčovi. Tibča se usmál. No, to by šlo, asi, to už sem dlouho dlouho nepocítil..., naposled, jak sem každého promrzlého a promočeného kluka tehdy z výpravy, políbil na dobrou noc. Teda, pokud by jsi se na to cítil, je to hezké, opravdu Čendo. Cítím se na to, potichu zvolá Čenda. Z tlumoku vyndá duběnkový návlek. Tibča si zas promazal listovým krémem svou ananansku.To se Čenda se připravil , jelikož ho Tibča víc a víc hladil a k tomu ho líbal.Čenda si klekl a Tibča si sedl jako ovečka. A Čendovi už trčelo kopí přímo vpřed a koukalo, kam by ?No a zamířilo přímo do anansky. To začal Čenda hluboce oddychovat a vydávat nejrůznější zvuky. Huuch huuuch, ale tak jemně a potichu. A Tibča se prohýbal a volal úuuch fůůch, takovým zas jiným tónem. A to se Čenda rozjel a cítíl jak kdyby plaval někde v řece.V divoké řece a tudíž měl energie víc a víc. Projíždí do hlubin anansky, která se otevřela přímo v Tibčovi. Projižděl si cestu, sem a tam, tam a sem. Cítil velkou energii, tam a sem, sem a tam. Anananska byla velmi přizpůsobivá, rozevírala se víc a víc a kopí zas, sem a tam, tam a sem.A víc a víc. A pleskl a plesk a nadoraz a kopí stále víc a víc dovnitř a ven, tam a sem, sem a tam. Bylo to jak na koni. Tibča se celý ohýbal a pak zaržál jako kůň. Prohnul boky a přizpůsoboval se rychlému klouzavému Čendovi. A Čenda zesílil. Pocítil mocné stahy a přitom se cítil jako na divoké řece. A plav a pluj, pluj a plav. A to už bylo slyšet i vidět. Plus a plus a flus a flus a Tibča začal malovat o 106 . A začal řvát. Čenda byl stále v něm, napnuté kopí jeho jemné a hladké se tyčelo přímo v ananasce Tibora. Ale to už se Tibča otočil a říkal, chtěl bys taky malovat? A Čenda na to, ano.Jak jsem zjistil,díky Tobě, že budu pasivní. Ale i tak to bylo tak přirozené, zdálo se mi, že už to znám.Bylo to, jako bych místy plaval v divoké řece, nebo pak občas na svém malém jezeře.Teď už chápu, proč to tak miluju. Vůbec to nebylo nějaké nepříjemné a nebo tak, s Patrikem jsme to nezkoušeli, moc se i do toho nechtělo, víš?. Ale když jsem teď poznal Tebe a poslecfhl si Tvé vyprávění v černém lese, tak mi to nedalo. Díky Čendo, opravdu se teď cítím plný energie, kterou jsi mi svou jízdou dal. Abych ti nebyl dluženen, svalil Čendu na postel. Tibča mu začal třít jeho dva malé pahorky na břiše. K tomu chytl plné kopí a pomalu ale jistě jej začal ovládat. Stále a vlastně po celou dobu tekla čistící voňavka, tou to kopí víc a víc leštil. Až se blýskalo víc a víc. K tomu Čendovi olizoval jemné pahorky, které též tvrdly, stejně tak jako i kopí. Čenda začal cítít silné pocity. Ale to Tibča nečekal a kopí stále více a více leštil. Až se lesklo, a sílilo víc a víc. A to už se blýskalo uplně moc, až z ničeho nic, z napnutého kopí se začala valit šplíchat ze strany na stranu, hustá a voňavá smetana, až byli oba jak Tibča, tak Čenda celí polepení.

Díky Tibčo, že jsi to byl právě ty. Doufám, že Ti bude má panicová energie aspoň trochu pomohla. Smile .

Tak jo, já se začnu nzas červenat, usměje se jemně Čenda. Tvá zahrada je Tibi opravdu nádherná. Takový Měřice a těch Májovek tady, co je. Půjdem se najíst.Hm? To taky můžu Smile .
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt březen 05, 2009 1:37 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: U ohně aneb tatínkovo tajemství Citovat

Ahoj Jonáši, ještě jednou.
Jsem moc rád, že Tě vidím. Já tebe taky brácha.
No, mám pro Tebe spoustu novinek.

Nepovídej, a co?

No Jiří, tatínek víš? Co tatínek? Dlouho nám tajil spoustu věcí. A co třeba?

Jak se Ti třeba líbilo v paláci?
No bylo to hezké, to je fakt, proč? Hm. No, byl jsi doma Jiří.

Cože? No tam je náš tatínek doma, ale musel uprchnout a postavit si roubenou malou chaloupku, daleko daleko.Tam kde to známe.

Neříkej a proč?

Protože se odmítl podřídit. Byl vystěhován proti své vůli. Byl moc štědrý.
Jeho čeledín jej prostě totálně zlikvidoval.

Ale to se stává. Já sem si vždy říkal, kde tatínek bere ty své manýry, proč je tak přecitlivělý, prostě sem nad tím dost dumal.Máš pravdu. A tu přísnost v jezení a ty lžičky a tradice, mlaskání, nebo třeba ta výchova, taková pedantská a vznešená zároveň. Takovej ten smysl pro spravedlnost, viď?
Prostě tam bylo cítit, takové řízení a slušnost a zárovbeň morálka, viď?

Když se dozvěděl, že jsi skutečně šel tam, kam jsi šel, hrozně plakal.
Ale povídal o nějaké chaloupce u nějakého lomu, prý tam byl jeho bratranec a slouží tam.
Jéj, ano, u nich sem byl. Jsou to moc prima kluci. Pomáhal jsem jim s hloubením nějaké jámy, výborně jsem se tam pak najedl.

No tak vidíš, strýčkové se o Tebe postarali.

No nic, to jak to dopadlo dál zas jindy. Ale právě sem si chtěl ověřit u Tebe, zda jsi to taky nepociťoval. Občas mi to přišlo přehnané to chování. Ale viděl sem zas, že je spokojený. Myslím, že palác v naší roubené chaloupce se nevyrovná tomu, kdes byl Jiří, co?

To máš pravdu Jone. Tam bychom nebyli tak šťastní. k čemu takový přepych, to je k ničemu. Já sem rád, když si spolu zajdem na dřevo, jsme s příteli a tak. Oliverek občas přijel, viď.
Prostě tak. Tak jo, jdem za klukam, ještě se vyčuráme do ohně a táák. podívej jak to kouří. Jak malí co? , sme. Smile
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 27, 2009 1:37 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Proměny a pochopení věci, příchod Oliverka a Jonáše Citovat

Já jsem to nedopověděl.
Vypadalo to sice že jsem to uzavřel, ale tyto myšlenky mi šly hlavou, když sem se rozhodl jít s Vámi Bidine. Pamatujete, jak jsem se rozešel se svým bratříčkem Jonášem?

Abych mohl jít s Vámi, potřeboval jsem Vás nějak pochopit.Ono je to dost proti mým zásadám, víte?
Ale ono je taky někdy fajn se na to podívat trochu z jiné strany. Tak sem to zlusil. A dobré.

Já mám prostě v sobě hodně takových věcí, jako je úcta ke mně samému, jako je hrdost, jako je laicky řečeno jednoduše, že si vážím sebe samého, mám se rád. Neznamená to, že bych neměl rád Vás za to, co děláte, nebo neděláte. Ono je krásné, že jsou lidé různí. Kdybychom byli všichni stejní, co bychom z toho měli.Jak je pestrá příroda, tak jsme povahově pestří i my.

Podívejte se, jak jste se pánové dokázali vyčistit během cesty, vy jste úplně k nepoznání. Udělali jste mi obrovskou radost. Třeba u medíčka, cestou k Tiborovi, nikdo jste nenadával. Padali trakaře a vy jste šli, vzali jste to počasí, jaké je. Já jsem sám měl co dělat. Zničení byli všichni, zvlášť, co se nám tam dostala ta říčka, viďte.
No kluci překvapili ste mne. Netušil sem, co ve Vás je.

A teď hurá k Oliverkovi a Jonášovi. Poslal jsem holoubka svému bratru, jedou nám naproti.

Jé už sou tu.Téda. Jonáši, Jonáši, sy to ty?
Jiříku, Jiříku, seš to opravdu ty? Tady Ti představuju krásného, mladého muže. To je Oliverek.

No jakýpak Oliverek? To je Oliver. Hotový Oliver Twistík.
Zdravím Vás Jiří, mám Vás moc a moc pozdravovat od Vašeho tatínka, už se na Vás moc těší.
Moje maminka Vám tady napekla ořechové a makové buchty v mlýně.
Pojďte tady si nabídnout všichni, že Vás ale je.Takže jste kluci zvládli Rudého býka, jak mi říkal tatínek.

Olivere, dovol abych Ti představil našeho rudého býka. je totiž mezi námí.

Cože?

Dobrý den Olivere. Já jsem vládce, jak mi tu přezdívají. No tovíš, ale už nechci být vládce, stejně tak jako řitin není řitin, či bidin není bidin, ale zatím nesejde. Mám to vše v notýsku.

Víte co, už je večer, ráno bude moudřejšího večera pánové. Olivere, děkujeme Ti za pohoštění.

Jonáši, pojď ke mně bráško, zůstaneme ještě u ohně,co říkáš?
. Řekni mi prosím co tatínek. Jak se mu daří? jak se daří Tobě. Sice jsem Tě velmi dlouho neviděl a neslyšel, až od holoubka, ale je to, jako bychom se rozešli dnes ráno. Ani mi to nepříjde, Tobě jo? Ty brácha podívej, mně to taky nepříjde.
Pojď vše Tí povyprávím , trochu přiložíme, ju?
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po únor 23, 2009 1:09 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Zamyšlení u táboráku o instinktech a potřebách Citovat

Pánové vstávat vstávat, musíme připravit oheň,upečeme si nějaké brambory, abychom měli po ránu něco na zahřátí a vyrazíme za Oliverkem a Jonášem.Už nejme tak daleko.Zkuste mi najít březovou kůru. Po těch deštích je vše vlhké, ale snad něco najdem.
Zkuste hledat, vždy se většinou něco najde.My tu zatím rozkřešeme oheň, máme tu nějakou suchou trávu.Malý Péťo s Tiborem na to mysleli, tak donesli něco na podpal z batůžku.Tak je to fajn kluci, děkujeme. Jo pan vládce také.
Milý Vládce, vy ste nějaký unavený, pojďte nám tu pomoct foukat.

Kluci po příjemném spánku nabrali dalších sil a nosili nejrůznější suché chvojí, březové kůry a další. Ohýnek už doutnal, kluci se těšili, že si něco dobrého opečou.Natrhali si jablka a Ti nejhladovějši se posilnili sušenými rybami, které ještě v řece u Svatopluka pochytali.Zatímco někteří medovali, ostatní vesele chytali ryby z ručně dělaných prutů. A kluci podívejte co mám, sestřelil sem z praku bažanta, zvolá motýlek.
No motýlku, kdo by to do Tebe řek, ty si ale šikovný kluk.
Rozdělíš se s námi, zvolali všeci?

Jasně, pojďte mi ale pomoci, sám si to nepřipravím.

Hlad je velký kuchař a tak kluci pomáhali s ohněm, bažantem, rybami, k tomu jablka. Velmi dobrou večeři si připravili.
Taky si to jistě zasloužili.Po takové dlouhé cestě, je fajn se dobře najíst.

Pánové, já bych Vám chtěl něco říct.
Sedneme si do kruhu , můžeme?

Já na Vás vy kluci šikovní nestačím zírat, nevím, zda si to uvědomujete, ale já Vás vůbec nepoznávám. Vy ste čili, zdatní, dokonce i takových citů, co tu vidím, no kdo by to do Vás řek. Prostě bývalá slečinka motýlek tady lítá s prakem, no já opravu z Vás mám velkou radost.

Co příroda, jak na Vás působí? Že není tak nehostiná, co říkáte? Je tu i veselo, ta šídla, co vyvádí, vrabci a tak. Řitinku a Bidinku, vy ste taky spokojení, omylem když sem šel na uvolněnou, tak sem Vás málem zašlápl, tak se Vám omlouvám. Ne to je dobré, kdyby jsi nás poto, tak to se nic neděje,my bychom se umyli. Smích.

Kluci všimli jste si i těch dvou srnců? Co spolu dělali? To bylo co?
¨No to teda bylo, to je fakt. Je to příroda, instinkty a pudy.
Víte, dost sem nad tím přemýšlel.
Prostě ke klukovi to patří, vysévat sémě, to je jeho pud, který je mu vlastní. myslím, že pokud má někoho, že je to jednak příjemné, jednak zdravé.Je pravda, že my přemýšlíme nad tím, že bychom byli jako labutě, nebo tak, ale prostě pokud někdo to má rád a dává do toho city, je to hezké.Pokud je to někdo koho máme rádi, kdo se nám líbí, tak se tomu nebraňme.

Jiná věc je tahle: Pokud jste pár a chcete to nějak zpestřit, je to strašně složité. Ale jde tu o Vaše instinkty, prostě pokud velí povel, co nejvíc, tak prostě to není Vaše chyba. Z hlediska přírody je to běžné, z hlediska nás se mluví o věrnosti a bokovce a tak. Ale pokud se nastaví nějaká pravidla, tak jde o to, že to není špatného. Ale jde o to, aby Vaše city a láska netrpěla. To je důležité.Pokud se budete nadále milovat a občas někde uhnete, tak jednáte jako instnktivně.Ať si říká kdo chce, co chce, sme jako tady Ti motýlci, vrabci a další. Ovšem vy tam máte lásku. Toho si ceňte a nenechte si ji zničit. To je důležité. Sex a láska je propojena, ale někdy je sex i zvlášť. je to jako jídlo. Je to potřeba. Měsíčku, nechtělo se mi to říkat, ale tak to vidím.
I když romantičtější je jistě pokud jsou ty potřeby mezi dvěma a ne jinak. Nebo pokud se to nestřídá příliš. Ale pokud budete používat pouzdro a a budete vědět jak bez obav, tak je možné to vyvodit takto.Ale pokud jste ve vztahu, tak když už teda musíte, na pouzdro nezapomínejte.To si už raději pomozte sami. I to je krásné. A nejlepší, co říkáte?
Vím, že se to mnohým nebude líbit, ale hold sme kluci. Nejsme holky, i lev má celou smečku lvic a můžeme k dalším. Myslíte si, že to je špatně u lvů ?
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne únor 22, 2009 1:46 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: to valbo Citovat

valbo: Kam se poděli Čenda s Oliverkem Question
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne únor 22, 2009 12:33 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Opět v hlubokém lese Citovat

Kluci stále ještě vnímají příjemnou atmosféru v chaloupce.

Teď již zas na nohách v hustém černém lese.

,, Borci, ten les snad nemá konce, kdy už bude nějaký palouk kde bychom si odpočnuli? Jdem už 30 km a stále nic. Bidinku, že si sednem? Já už vůbec nemohu. Říťo, vydrž, já myslím, že za chvílí už měsíc zastaví a dáme si leháro, co ty na to? Už i ten motýl před náma se motá, podívej.

Když.

Chlapi!!! Palouk před námi, budem odpočívat:-). je tu i potok, kdo chce svlažit nohy, může. Svítí tu slunce. Kdo má žízeň, tak i studánka je tu. Takže myslím, že pro dnešek stačí a mohli bychom tu přenocovat.

Hurááá. Ozvalo se ze všech stran.

Kluci byli tak zmožení, že lehli na palouk a naráz usnuli. Naštěstí se nad nimi rozkládal obrovský buk, tak je slunce nespalovalo. Předtím se ještě stačili napít a posilnit se výbornými koláčky, které Tibor na cestu napekl.
To zapili ve studánce s křišťálovou vodou. V bublavém potoce si umyly nohy a po té vyčerpávající cestě se oči zavřeli sami.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt leden 08, 2009 11:20 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: někdo dává dobrú noc Citovat

Milí Chalani, prišiel som Vám povedať dobrú noc.Málokedy tu mám tolko ľudi, vietě? Už som i zabudol trochu hovoriť, aler snad mi rozumietě. Som tu už teraz po 11 let samotný, vprostred lesa.

Jak se jmenuješ, opáčili se kluci? Já sa volám někdo.

Tibore, sme rádi, že jsme se dostali k Tvé chaloupce, máš to tu hezké a útulné, děkujeme Ti. Kluci leží spokojení, ještě si vyprávějí o tom všem.

To som rád, vela rád.

Chtěl by si s něčím pomoct? táže se ještě Měsíček, rádi Ti splníme nějaké to přání, pokud budeme schopni to splnit.

Mám len jedno jediné teraz. A to sa volá, zda Vám možem dát dobrú noc?
Možem?

Kluci se na Někoho podívali, usmáli se. Někdo tedy od jednoho ke druhému přišel a dal mu pusu na jednu i druhou tvář, jak zvykem a závěr na pusu.

Krásné, snad se na mne nezlobíte teraz, ale som šťastný. Vietě, já se najednou cítím vela sveží a vietě čo, jakobych se probral z dlouhého osamění a tím, že som s Vámi, tak se mi to vela páči. Prepáčtě, že som takovy vlezlý a uprímný, nebojtě, pojďem už spát.

Jestli chceš, rádi Tě vezmem sebou, proč bys tu byl sám jen se svým maličkým, někde zapomenutý uprostřed lesa?

Ty si pomohl nám, co bychom si venku počali v tom hrozném dešti. Ošetřil jsi několik kluků, pak jsme dostali od tebe výbornou večeři. Pojď s námi.

Ano?A to móžem? Tibor se začervenal dojetím a vyhrkly mu téměř slzy. Rád by som išel s Vámi. Nevěděl som, že potkám takových vela svých ľudi. Bol to moj sen, vietě? Ale pak mi bolo smutno, tak sem se zatvoril v sebe a zůstal tu.

Vietě čo, já vlastně umím po Vašom. Buděm mluviť jako vy. Stejnak proč nie? Čo? Co říkáte? Řepa , Řemdich,řemen, křížaly. Jé to je hezké. To ode mňa nikto nepočul, teda pardon neslyšel.

Kluci se ještě usmáli na Někoho a pak zavřeli oči. Prožívali stále tu náročnou a strastiplnou cestu.
Hlavně Jiřík se usmíval, viděl, že přece jen v těch klukách něco je, nejsou to máčky a slečinky, jak si myslel. Měl z toho velkou radost. I Řitin a Bidin jak se zachovali. Nemohl je vůbec poznat a stačilo jen málo.

Měsíček už spal a přitom se usmíval, byl na něj moc hezký pohled.

Ale nejšťastnější ze všech byl právě Někdo, konečně si připadal, že našel domov. Ten, který tak dlouho hledal a který nenalézal. Nevěděl, v čem to je a poznal, že to není materiální, ale především lidská hodnota. Domov pokud nebereme své dětství, tak je to místo, kde je nám dobře a kde sme šťastní, ovšem, nejde to bez toho sociálního kontaktu.
Bylo mu moc hezky, tak dlouho přemýšlel a nic a najednou dojdou zablácení, špinaví a odření kluci, usmějí se na něj, on se o ně postará, usmějí se na sebe, poznají, ... .
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.


Naposledy upravil valbo dne so květen 14, 2016 12:28 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po leden 05, 2009 10:44 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Velká bouře Citovat

Kluci se vydali na cestu, nikomu se však příliš nechtělo. Cesta mířila do tmavého černého lesa.Denní svit zde příliš nezasahoval. Ovšem jídla zde bylo dostatek.Všude prorostlé houštiny se proměnily v přátele v podobě velmi chutného ovoce v podobě ostružin. Dodávaly sílu a energii.Kluci každou chvíli zobali sladkokyselé plody, byly výtečné, velmi osvěžovaly a kluci tak neměli ani hlad, ani žízeň. Cesta však byla velmi dlouhá. šlo se přes devatero kopců, a stále nic.Když v tom přišli k jezeru. V jezeře se odrážel velký měsíc a hvězdy.Kluci znaveni po dlouhé a vyčerpávající cestě nemohli už dál. Kluci musíme najít nějaké útočiště na noc. Ale nevím, všude tu je stále samé houští pronese Jiří. .
Jirko, jdeme tam, kam půjdeš ty, věříme Ti, ale jsme vážně unavení, potřebujeme složit někde hlavu. V tom se ozvé strašidelné zahoukání, hůůů, hůůůů. Jejej co to, všichni kluci ztuhli nad hrůzným to houkáním a nevěděli, nikdy neslyšeli něco tak strašidelného.Až se jim husí kůže vytvořila. Kluci to je dobré. Kalousové mají radost, že je zase večer a že se mohou konečně nakrmit.
To existují živočichové, kteří shání potravu v noci? Ano, právě sovy sou nočními tvory, stejně jako Tito nádherní motýlci. Říká se jim můry, jsou velmi krásné, to však skrývají v temné noci. Aha. A tady podívejte, nádherný netopýr. To je hnusné, je to jak létající myš, pronese Bidin.Ale Bidine, ty si myslíš, že jsi pro něj rovněž nádherný, má právo na to být tu stejně jako ty. Promiň Jirko, ale vypadá zvláštně, netušil jsem, že vůbec něco takového můžu potkat.
Tento netopýr ušatý je velmi krásný. Každý netopýr má velmi dobrý sluch.Poletují tu i jiní, třeba právě tam je vrápec velký. Podívejte.
Ovšem co se mi nelíbí tak to, co se na nebi právě kupí. Černočerný mrak zatarasil velký měsíc a hvězdy. Teď už máme jen Tebe Měsíčku zvolaj kluci. Ale i Měsíček pocítil takový zvláštní pocit.
Kluci, je mi líto, ale musíme urychleně najít nějaké útočiště, jelikož se právě chystá na velkou bouřku.Najednou se ozvalo mohutné zaburácení,pak zas . Na obloze se snad čerti ženili, ohromná světla, která se střídala s ohromným hromobitím a následně začalo silně pršet. Kluci, já už jsem uplně promočený, vzlykl motýlek. Ale motýlku to jsme všichni, musíme to přečkat, třeba Jirka něco najde. Kluci víte co, ve spolupráci je síla, nebudeme se bát, ale zkusme něco najít.
Uviděli roklinu, vedle ní byly polámané vlké větve.
Kluci, co kdybychom ty větvě přeházeli nad tu rokli a vytvořili si přístřeší, mohli bychom na ně poskádat kůru a další. Ty haluze to unesou. Dobrý nápad Řitine, ty se nezdáš. Jdeme na to. A tak kluci naházeli větvě, na to naskládaly kůru a schovali se. Pánové, zatím dobré, ale mám pocit, že ten déšť potvá ještě dlouho, nevím, zda to vydržíme, ale musíme. Víte co,přitisknime se k sobě, bude to lepší, nebude nám zima, zvolá Aktiv. Ale teď skutečně to myslím jinak. Víte vím, že prostě to může pomoct ne? Aktive,máš recht, nikdo se nesmál, bylo to tak.Pršelo a burácelo, vždy se kolem dokola rozsvítilo, bylo to opravdu velmi strašidelné, kluci však byli spolu. Hřála je radost a touha dokázat to a překonat překážky.Byli optimisty a i tomto čase nečase se dokázali usmát. To je velmi posilovalo. I Jiřík s Měsíčkem, kteří dokázali hodně se držet, tak teď napjatě sledovali , běsnící bouřku, která neustávala. Pršelo víc a víc. Najednou to přišlo. Do rokle, v které byli kluci schování začala chrstat voda, klukům byla strašná zima, museli ven, jejich rokle se proměnila v bystřinu a z toho důvodu museli uprostřed noci opustit toto přístřeší. Padali únavou, ale museli jít dále. Byli špinaví, odření, zmožení, ale vytrvali. Byla v nich síla a ta je silnější než beznaděj.
Dokonce i vtipkovali, sic nebyla situace na nějaký smích, ale kluci se stejně smáli a to je zahřívalo. Smích léčí, tudíž dával jim další sílu na cestu. Ovšem pokud nespali, tak to byla zátěž velká, a ještě po tak náročné cestě
Ale v tom se stalo něco něco naprosto neočekávaného. Dorazili na loučku.A na té loučce stál srub. Ze srubu doutnal plápolající plamínek.
Kluci koukali jak vyjevení, už nedoufali, že by něco takového našli. Ale přece se tak stalo.
I zaklepal motýlek jemně svou jemnou rukou na malé okénko.
V tom se v domečku zapálila louče a z chaloupky vyšel klučina. Dobrý ďeň, vítám vás chalani. Čo tu robitě tadialto takhle v této bůrce?
Moc se omlouváme, ale jdeme domů a nevíme kudy kam. Bouře byla tak silná, že jsem ztratili cestu při hledání nějakého úkrytu a ten nám zničila bystřina, která tam začala proudit po vytrvalém dešti.
To nič, jen pozerám, jak ste celí promočení, pojďte do vnůtra.Ale buďte tiší, spí tam malý Peťo, ať ho nevzbuditě. Čo bych Vám dal? Možem vám ponůknúť zemiaky, alebo sladké jedlo z čučoriedkami. Čo si dáte? Nechceme tě rušit, …
Ale čo to povedáš, jaké rušenie, vyčítal bych, že sem Vám nedal nič, ste celí dotrhaní, někto z Vás se pekně šmíkol, vyzerá to zle. Pomožem Ti, neboj. Choďte si sadnuť. Tuto miestnost sem nazval kalvárie. Peťo spí v komůrce ivanka a vy budětě mít ustlané na klokočině.

Omlouváme se moc ďěkujeme.Hlavně Tě nechceme moc rušit, víš? Ale figu borovů rušit, nechci být sprosty, ale ste mymi hosty. Sadnite si tadialto a dobrů chuť.
Děkujeme Ti, si velmi laskavý.
Chalani, takže v klokočině a já iděm do své izby do levice. Dobrů noc.

Kluci se omyli, najedli. Borůvková dobrota byla skvělá. Zemiaky s tvarohem taky.
Po chvíli se začali šourat do postele, byli velmi unavení, ale také velmi šťastní. Bylo to tak tak. Jírík pohladil Měsíčka, ten se ještě trochu drkotala,ale za chvíli přestal. Leželo se zde moc a moc příjemně, své dělala i ta únava.
Foto zakarpatsko-3.23695108134E+17.jpg - Zakarpatsko
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.


Naposledy upravil valbo dne ne květen 02, 2010 8:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so prosinec 27, 2008 11:10 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Příjemné ráno - raníčko v podkroví a holoubek v zahradě Citovat

Kluci se uvelebili v podkroví, plni vyprávění od Svatopluka a Médi. Po práci a vydatné večeři usnuli jak včelí medvídci na podzim.
Ráno bylo hřejivé, slunce je svými paprsky pošimralo po nose a hoši se probouzeli jeden za druhým. Nechtělo se jim však vůbec vstávati. Byly to velmi příjemné nadýchané peřiny z husího peří, které Svatopluk nazval duchnami. Jako polštáře jim moc posloužila ovčí vlna a to mělo své kouzlo. Také po účinku bylinného čaje z meduňky zapomněli i na večerní radovánky. O to více však tajně probíhaly právě ráno.
Není přece nad příjemné probuzení s dobrou náladou, vytvořenou po doteku a síle druhého. Nejzajímavější na tom bylo, že každý si tu k sobě někoho našel. Dokonce i Řitin s Bidinem byli změněni k nepoznání. I Aktiv si tu našel svého Páju. Babočka s Otakárkem však poletovali nejvíc. Žlutá černě páskovaná košile se tu míhala spolu s velkou okatou blůzkou Babočky.
Pánové vy ste tady na nás tak přenesly svoje choutky, že nikdo nevylezem. V místnosti byl cítit pot ale zároveň i vzrušení a nadšení. No co, je to třeba před cestou.Dobré nálady není nikdy dost, jelikož má prý pěkně pršet.Aha hoši koukejte, cirrus je na obloze, ty drobné řasy nevěští vůbec dobré večerní počasí, nachystejte si všeci dobré nepromokavé pláště. Svatopluk dnes odchází pracovat k Medíkovi, tudíž tady zůstat nemůžeme. Pojďme mu spíše pomoci s krmením. Beránci, ovečky i kozlíkové musí vydržet na seně po tu dobu,kdy bude mimo statek, zvolá Měsíček. Všeci se rychle ustrojili, nachystali tlumoky a hned se dali do připravené snídaně v podobě čerstvého kozího másla a nakrájeného šnystlichu.
Jé říkali ste, že má být šnitlich, já tam vidím jen pažit, ozve se Říťa. No taky že jo, šnitlich, to je pažitka. Stejně je to tráva, ale chutná dobře, to je fakt. Dáte si ještě někdo česneka? Nebo topinamburu?Né děkujeme, máme dost Svatopluku.Já Vám dám ještě každému energii v podobě malé žičky medu do pusy, co říkáte?
Jiřík se dívá z okna, když zpozoruje holoubka, kterak zakroužil nad zahradou. Kluci,vidíte to, to je mi ale povědomý holub, kde já jsem ho ale viděl. Vyběhne ven.
Poštovní holub, má tam psaní. Jiřík vyjmul psaní.Přijde opět do vrštaty, kde sou kluci již nachystáni.Čte: je tam napsáno, mému bratru Jiříkovi, Jonáíš a Oliver. Jé, Jonáš mi píše, to je kluci můj bratr. Píše mi bratr Jon a Oliverek, no to je hezké, ale text, až tak pěkný není mám docela starost. Píše se v něm, že mám přijít, něco prý s Radkem a Kájou. Ajejej.
Kluci , omlouvám se Vám, ale budeme muset změnit plán. Nepůjdeme již kolem řeky, ale zamíříme tady do kopců. Půjdeme to vzít přes Oliverka a jeho rodinu, prý tam někde bydlí poblíž i Jonáš. Stýská se mi po něm. Pravda, mám Vás, ale bratříčka mám jen jednoho, tudíž pojďme, za Jonášem. Já sem tak šťastný, v noci sem s ním mluvil na dálku, to je asi ono. Dnes ten holoubek.Ale cesta je hezká, možná to ještě stihneme. Neboj stihneme, políbí Měsíček Jirku.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so prosinec 27, 2008 1:18 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Večerní povídání, až se uši červenaly, po práci na statku Citovat

To je dobrota.
Kluci, mám velkou radost, že ste tu s námi. Viď Medínku, tys mi je sem snad poslal, viď? No to víš, chtěl sem Ti udělat radost, jsi tu jen s těma ovečkama přeci, tak tady takoví nádherní kluci, jak buci, abych Ti je neposlal, jak Ti pomohli.
Máš něco proti mým ovečkám Medinku??? No to ne, ale já vím, že prostě máš na ty kluky velkou slabost a ty to moc dobře víš? Že bys jim to vše chtěl ukázat, nemám pravdu ?
Ale Medínku, to víš, že máš, ty mne už prostě znáš,. No, co k tomu dodat ? Ale občas tady pozoruju vrabečky a pak zas motýlky a potom králíky. No jo… , při čem je ty šmíruješ, co? Přiznej se. ! ...
No při čem? Já za to nemohu, když se mi tak představují. To je příroda, a ta velí - Šukaj a šukaj.
Nebo ne?
To kdybyste viděli, jak ten vrabčák má ale výdrž, motali se mi tady po celé louce. Nebo ty vážky spojené nad tůněmi , to byla ale veliká švanda. Co se kozlíků týče, jeden kozel s druhým, obšťastňovali se, kozy jsou mimo teď totiž. Co bych povídal.
Svatopluku, ty jim závidíš, viď ?Já a závidět? To asi ne. Ale eh, co Ti na to mám milý medíčku říct? Nic. Svatopluk se tak podíval na Méďu… . Já se za to nestidím, prostě to mám v sobě, ne? Taky mi to furt něco šeptá, no.
V tom se do toho kluci začervenali. I ty Měsíčku, viď? No Jirko, co tak koukáš? Vždyť tak by to mělo být. Spíš by bylo špatně, kdyby to tak nebylo, co říkáte? Otakárek se usměje na Babočku a ten celý zkoprní, neví co říct. Pan vládce chce něco říct,
No já vidím, že něco na tom je, je to taková moje slabost, prostě sem taky jak čertík. A to, co bylo, to vracet nebudeme, myslím, že je to o něčem jiném. Ono je to na chvíli. Co z toho máte, když je všude kolem spousta sice přenádherných, ale takových nudných lidí. Co se akorát tak poflakují z místa na místo. Nemáte si s nima o čem říct. Já mám sice odčárkovaný celý sešit, ale stejně sem tak nějak šťastný nebyl, vlk se nažral a koza zůstala celá, co bych k tomu dodal. Prostě sem si užil , ale jak tady pozoruju Měsíčka a Jiříka, o tom se mi ani nesnilo. Měl sem všeho nadbytek, nevěděl sem co dřív, plno přepychu, ale myslím si, že tady mají daleko větší prožitek z toho všeho, sou toho víc plní, neboli naplnění. Jak bych to řekl, asi mne jistě chápete. Není všechno zlato, co se třpytí. Proto sem řek, zda by mne Jiřík nevzal s sebou. Tady s rukama i tady při té práci poznávám daleko víc. Tam mi padali pečení holuby do huby a co z toho. Tady se nad sebou zamýšlím a pozoruji i Vás tady, ste v takových podmínkách a přitom máte stále úsměv na tváři.
Řek si to vládce moc pěkně. Hezký.To bychom od tebe ani nečekali.
Ale proč, jsem stejný jako vy, taky toužím po tom a myslím si, že není snad rozdíl, jestli máme plnou truhlu zlata, nebo brambor.
Svatopluku, si nějak zamyšlený. No, to jsem. Ale copak? Víte, já sem tu sice mluvil o tom, že prostě ten pocit, že vkročíme do klína druhého, ponoříme se poslechu vzdechů , necháme se unášet žaludem toho druhého, jak hezký název, viďte... No já o tom umím moc vykládat, to je fakt. Je pravda, že vím, jak příjemný je, když si pohladíme stále zvětšující se párek, který by rád okusil rohlík druhého, vycítíme tu vůni, která se line odněkud… , kdy sliny v našich ústech téměř neví, co – by.
Ale…
Svatopluku, neboj… už si to rozlousk.
Víte, já jak tady mluvil vládce, musím taky něco prozradit. Sice stále povídám o tom, jak šukat a být tím druhým oklukován, pořádně a vášnivě, jak je širokej tak dlouhej, ale víte, já o tom povídám jen tak z mé fantazie. Ze mne žádnej kluk ten pel nevinosti nesmetl. Je pravda, že sem okusil tu nádheru, kdy mne porosila nádherná zmrzlina, která mi svlažila rty, která mi rukou kluka byla pěkně rozetřena na několika místech…, to už s nechám pro sebe, ale i to mi stačí. Myslím, že pokud si sou kluci navzájem sympatičtí, tak stačí jen takový lehký něžný dotyk a je to nádherné, nemyslíte?
Ale je pravda, že občas sme někde jinde a pokud jde o to, že bychom rádi konali to , co nám je dáno ještě od zvířátek, neboť tady ty představy sou ryze zvířecí, na rozdíl od mazlení a dotyků, bez spojení údu s tím, co mu patří, tak je to dle mého takové přinejmenším, víte co…, že?
No sme červení úplně všichni, ale rozhodně je to zajímavé, Svatopluku. Občas je fajn se bavit i o věcech, které stejně řešíme všeci, nebo na které myslíme, byť je to téma dost takové lechtívé, ale je důležité, takže no, omluvte mne jdu si pro med, zvolá medík.
Aha, medík jde na med. Med je výborné afrodisiakum a je to takový nektar, který je velmi dobrý, pokud chceme nějak se zklidnit,…
Svatopluku, myslíš, že nevím, proč tak zbožňuješ právě tady kozí sýr.
Medíku, nemusíš všecko zas prozrazovat, ty jo . Tys mi zas povídal o těch trubcích, jak jen sou krmeni a jak sou líní, ty si aspoň včelka, za to si tě moc vážím, takový výborný perníčky a další dobrůtky, co děláš.

A všichni aha. No nás to napadlo, nechtěli sme to tady říkat, ale ono je to jasné. Ta vůně čerstvého mňam sýra, … .
Nám se stejně zdá, že ty Svatopluku, i ty Medíku. Oba dva máte takové silné náboje v sobě. Moc děkujeme za příjemný večer. Sme docela ospalí.
Kdepak si můžeme ustlat?
Máte přichystánu místnost v podkroví, nebojte, je tam moc příjemně, pošeptá Svatopluk.
Takže jo.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá listopad 28, 2008 10:00 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Tanečky, aneb o zamilované cestě Citovat

voda svlažila klukům rty.
Je sice z vědra, nemám zde hrnéček, ale je výborná.
Máš pravdu. Je fakt moc dobrá a přitom je to obyčejná voda.

Žádná obyčejná voda, to je voda. Voda je základ všeho. Bez vody by tu bylo vše žluté a suché. Vypadá to celkem banálně, voda je přece všude. No ale to neznamená, že je obyčejná, buďme rádi kluci, že jí máme a k tomu dostatek s naprostou vážností shrne Svatopluk.

No jo i ty šmudlo, viď.Pojď se pohladit, pojď, aspoň Tě očistím a vykartáčuji.Máš to zauzlované, že?
No jo ty můj beránku, ty kluku.
A jejej kluci, pojďte, už mám pro Vás ty zemáky.

Kluci sedí v u pece a pochutnávají si na výborných bramborách s kozím sýrem, zapíjejíc kozím mlékem. Vedle mají bramborové placky se sýrem a nebo s trnkami.
Jé kluci, je to jednoduchy, ale fakt dobry. To bych zvládl taky.
Jo, ale to kozí mlíko a sýr.To je úžasná bašta zas pro mne.
.
Když v tom Ben začne štěkat.
Beníku, copak se ti stalo, že bys měl hlad?,zamračí se Svatopluk. Ne, teď sme mu dávali, nevíme proč štěká.
Podívám se tedy z okna, už je tma. Ale to je nádhera, půjdeme ven a ukážu Vám nádherný… .

Když v tom kluci ,, Medáček..
Jak to víte kluci, je jak velký koláč celý z medu, který svítí na noční obloze.
Není to žádný medový koláč Svatopluku.
Svatopluk se otočí.

Jejejejej, Svatopluk zamžiká očima.
Medíčku, Meďánku, ty si se vrátil?
Ahoj Svatopluku, něco jsem Ti přinesl a vidím že tu máš pomocníky.
Svatopluk přikývne, no mám, právě večeříme, víš.

Jo ahoj klucí, zdravím Vás, tak vy ste šli mou zamilovanou stezkou, viďte.
Ale Medoušku.. No je to tak Svá´to, hm. Není to pravda? No, je no.
Pojď za mnou. Já sem tě tak dlouho neviděl, víš, mně už se tak …ani mluvit nemůžu. Já jsem tak strašně rád, že jsi tady. Svatopluku, já Ti musím něco říct. Vyprávěl mi tu Měsíček o Jiříkovi.
No víš, já sem ti chtěl říct, víš.
Jo? já Tobě taky, víš. Jo? Když v tom oba zaráz ,, Miluju Tě“ !!!!
Jé, to jsi mi nikdy neřekl, Svatopluku. No jo, ale ty si stále u včel a co,no. Ty zas u koz.
Ale já jsem s Tebou spojený i na tu dálku, včeličky za mnou létají a povídají mi o cestě k Tobě.

Opravdu? No jasně. Včelky dělají tanečky a ukazují všem, kde je tuze dobrý nektar.
A ten je kde? No právě na tvých květnatých loukách usměje se Medáček. Ty kozy vytváří pro tu louku pestrou nádhernou květenu. Aha, jo? Máš pravdu, nějak mi to nepříjde. Ale mým včelám to příjde, víš.A usměje se na svatopluka, kterého jemně políbí. Tak to jsem rád. Já jsem taky rád, tady jsem Ti něco přinesl.
Zavři oči. Nadechni se? Jééé. To je vůně? Tys mi Medinku donesl medík. To je vůně Tvé louky Sváťo. Opravdu? No ano. Jednu sem si nechal a jednu máš ty.A taky perníkového beránka podívej..
Víš co, ty jsi nejedl, poj´d se najíst.
Máme dnes brambůrky, sobě jsem udělal vařené a dáme k tomu čerstvé kozí mléko.
Už se těším. Ale hlavně jsem se těšil na Tebe Svatopluku.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so listopad 15, 2008 10:13 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Ve Svatoplukově království se zvonečky Citovat

Chlapci pomalu kráčí krajinou, lesy, loukami i horami. Nesou si sebou zážitek z medového ostrova.
Jsem toho stále plný co říkáte vy ?
Uvažuju, že bych to možná zkusil.Moc rád bych si vyřezal takový úl.Co ty? No já na to nejsem, ke včelkám takovou důvěru nemám, trochu se bojím. Alem za to radš bych mohl vařit to mazání, atd. třeba mne zaujaly ty kočičí jazéčky.Podívej, je to uplně zahojené.
No jo, ty si jazéček.hi hi.

Jej podívejte všichni, zvolá měsíček, tam je ale krásné kůzlátko, vidíte. Jé a tam beránek s rolničkou, to je rozkošný.
Jak si tam tak pěkně vyšlapují.

Když v tom?
Haf haf haf.
A z dáli se ozve,:Benne, hodnej, hodnej.

Dobrý den.

Jé zdravíme.

Copak Vás k nám přivádí?

No my jsme na cestách a putujeme tady k Jiříkoví domů.

Vidím, že ste unavení hoši, tak pojďte k nám, ste vítáníi. Ale pozor! ať mi nesplašíte kozlíky, dělaj pak někteří přemety.
Meee Meee.
No jo, , to víte, tady mám Lojzu,co?Zrovna ty si expert. Lojzo, hodnej a pojď tady tě odvážu od stromu, ták. Jen ho tady odvážu nebojte se, nepotrká Vás. Můžete přejít ohradu.

A to se tady zastavil před kluky i ušmudlaný beran se zatočenýma rohama.No jo beránku, no, taky ses klukům přišel ukázat? Víte, rád se hladí , šmudlo, jo, ty zrovna, že?Tak a pojďte dál. Já jsem Svatopluk, těší mne kluci.

Svatopluk měl silné paže i nohy.Vlasy tmavě hnědé a tmavé oči s jiskrným pohledem .
No to víte, zrovna teď moc nevoním, neboť jsem vyklízel tady kamarádům hnůj.
Ale v pohodě.¨

Ty máš ale krásné kamarády a poslouchají?
No to víte, že jo, když ne mne, tak Bena, viď? No jo, Bene,viď..
Mám tu kozy i ovce, máte štěstí, zrovna jsem dojil mléko koz a bude i čerstvý sýr. A pokud chce někdo žinšicu od oveček, můžu mu též nalét

.Děkujeme, Svatopluku, máme Ti s něčím pomoci?
No… zapřemýšlí Svatopluk, vlastně můžete, potřeboval bych pro kozenky seno, kdybyste mi ho pohrabali, už se schyluje k večeru a složili ho tam v tom seníku, co říkáte?
Dobře, kluci, pojďme.
No a další by mohli třeba okróhat zemáke, mám je ve sklepě.
Udělám Vám výborny placky a kdo nebode chtít te placke, tak bode mít zemáke se sýrem dali byste si?
Jo, my sme nenároční. A kozí mlíko k tomu, jste jistě hladní.

To už borci hrabó seno a v kupách je odnáší do seníka.
Beránci se zvonečky jdou pomalu do stáje, Ben je se Svatoplukem vedou. No to víte, mají vyčištěné pelíšky.
Zítra, pokud to vyjde, tak Vám na cestu nabalím brinzu tady od princezen.

Po chvíli… .
Máte to krásně shrabané.
Děkuji chlapi. Tak já jdu na ty placky.
Zavolám Vás.
Kdo má žízeň,nechť si ze studňě natočí vodu.
Je výborná.
Jé vidíte někde vědro?
Jo tady je. Tak mi prosím někdo pomožte. Jasně. Vidíte ji, to je ale hluboká studna, no jo.
No a to už vytáhli vědro a ochutnali tento výborný a osvěžující dar v podobě osvěžující vody ze studně.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 12, 2008 9:59 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Zdobení Citovat

Upečeno.
kluci, podívejte, jak se Vám ty perníčky, nádherně upekli.
Bezva, jdeme zdobit, všici seeeem.
Pozor, jsou ještě horké, ale rychle mísu, ať je můžu z plechu vysypat..
Děkuju moc. Tak to byla ale fuška, jaky byl ale žár z té pece.
Tady je poleva. v těchto specielních stříkačkách budete zdobit.
jé, to je krásné. A poleva je ale slaďoučká.

Měsíček zdobil svůj malý úl a nakreslil tam i malou včelku. Pod jednotlivými dvířky sluníčka a hvězdičky, vyhrál si.
Motýlci se též nedali dlouho pobízet a svým klukům nakreslili jeden košilu a druhý pruhované triko. Jeden byl na ježka a druhý s ofinou.
Prak byl vyzdoben ornamenty a celkově byly všechny perníčky moc krásné.
Dokonce i ty lechtivé.

Milí kluci, moc děkuju za společnost, jsem rád, že jste mne navštívili a těším se na Vás při další návštěvě zas někdy.
Děkujem včelaři.
Měj se a děkujemne za pohoštění a za vše.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 12, 2008 12:19 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: radosti během vaření, aneb medové perníčky se povedly Citovat

Takže kluci, pojďte za mnou , tady je kuchyň. Pojďme nejdřív pro dřevo, zatopíme pec, aby se nám cukrovíčko pěkně upeklo. Podíváme se, zda nám něco nechybí. Myslím, že mám vše, čerstvý med nám kluci vytočili a dáme se do sypání a míchání.A tak se vážilo a míchalo a nejvíce ze všech se snažili dva motýlové. No kluci, vidím, že Vám to docela svědčí. Jak se umíte doplňovat v kuchyni, opravdu,. Teď necháme těsto vychladnout tady ve sklepě. A pak začnem vykrajovat.
Pojďme si zatím udělat pohankovou kaši s česnekem a cibulkou, na olivovém oleji.Kdo mi pomůže s česnekem a cibulí? No jo, to sem si mohl myslet. Tak je mám tady na záhoně, motýlci a můžete ju i očistit, ju?

Pohanka se vaří no, tak olej, ták. Pár minut. A teď ji dáme odstát z pece, aby sama došla. Kluci? kde máte česnek i cibulI, tZV. lék.
Nechápu, jak si někdo mohl stěžovat, že příliš nevoní, ale to je jedno.Ještě majoránku, tak, ta snad voní každému.
Už nesem Měsíčku, dokonce sme ji nakrájeli. Tak sem s ní.
Ták, no to voní, trochu ještě prosolit a můžem podávat.

A kdopak nám to přišel? tak co kluci, jdete na jídlo? Vemte i klukům na druhém břehu, za to, že ste ostatní nechali vařit, ale jdete včas.Budeme hned po jídle vykrajovat.
Ale napadlo mne, co kdybyste zamávali na ostatní, aby si přišli taky něco vykrájet.
Jasně já umím velmi dobře házet, tak jim to hodím.
Dobře.
A stalo se. Už se nám do kuchyně valí celá banda kluků.

No kde ste celou dobu? my na Vás čekali na břehu, ale nevadí, parádně sme si zahráli kopanou.
Neblbnite, fakt? no jasně. A dobry? No, ale ste pěkně odřeni. počkejte, počkejte, tade mám kočičí jazéček, ukáže Měsíček takový zelený plevel. Na, přilož si to na ránu, ať se Vám to zhojí, kdo chce ještě? já na ruku, a já na palec.
Tak jo, tak si to přidržujte, obvažte si to jazéčkem. tady kluci mezitím točili na medometu, a pomohli s těstem a s kaší atd. Vy zatíím ste sportovali.
To jistě máte taky hlad, ale nebojte, dostane se dost na všechny.
Jé, to voní? majoránka, no tu miluju, jé já taky. tak jo. A máte rádi česnek?
Brr, ale já už mám takový hlad, že to s ním ať tam je nebo není.,
Tak nachystéte taléřke a dem jest.
Celá banda si pochutnala.

To je nádobí, ale ještě jdem vykrajovat. pojďte. Měsíček vynesl z ledničky perník a bylo ho hodně. tak a teď si každý povykrajuje, co má rád.
Kluci se nemuseli dlouho pobízet a už vykrajovali vše možné i nemožné.

Později.
Tak a pojďme se podívat. no to je nádherný, prak, dál a jejej, to je postel, no teda a zde je strom, ´Á nějaký kluk a další, Ti sou nádherní. Zde máme dům a počkejte, co je tohle? No to ani nedokážu vyslovit a měsíček se opět začervená. to je Pták ohnivák. No ten teda je. Takový poklad někdo nosíte? A už vidím, no jo, medové trenýrky viď?.
Co ty jsi to zase hezkého vytvořil? podívejte se.
A to se dala celá banda velkého smíchu. No, ale tak sranda musí být.
A tady je zas hlava, co něco má v hubě? copak to je? To vypadá, že má někdo tuze rád párky, Nebo co to je? Když v tom se opět všichni začervenají.
Aha. Tak aspoň vidím, na co vy nemyslíte!
To já si tady udělal včelínek a to je má práce i koníček dohromady a přiznám se Vám tedy, já nikdy tyto věci, poslední jmenované nezkoušel, ale musím prozradit, že jste mne dostali.
Trochu si teď připadám, že jsem uplně mimo.

Víte co? zatím dejte všechny výrobky do trouby, je vyhřátá a pak budeme zdobit tak, že je budete postřikovat bílým sladkým roztokem .

Uahhááá. A to už dav nevydržel a dal se opět do hlasitého smíchu.
Víte co. řeknu to jinak, budeme zdobit perníky.
Jo? jdu nachystat potřeby a pak schválně, kdo se bude víc smát.
.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po listopad 10, 2008 10:21 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Re: Červenání se u točícího se medometu Citovat

valbo: To je zatím ten nejerotičtější příběh, co jsem od tebe četl.daumen_hoch
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po listopad 10, 2008 8:46 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Červenání se u točícího se medometu Citovat

A spali.Taky ono když člověk je unavený z putování a pak se osvěží a k tomu nají, leží - li pod panenskými jablůňkami a poslouchá panensky vyzerajícího kluka, tak to aby nebyl jak omámený.
Jen Měsíček nespal. Pozoroval zurčící vodu a poslal ostatním klukům na břehu lodičku, že se ještě zdrží.
Medový princ zatím vstoupil do domečku a připravil klukům medomet.
V úlu posbíral propolis a roztavil vosk.
Kluci se začali probouzet a trousili se za ním.
Jak to bylo hezké, vše zde sladce vonělo. A to už princ nečekal a podal jim medomet, aby se dali do točení. Plásty plné medu už byly vložené a už se z nich točil lahodný, hustý a sladký květový nektar.
Jé, jů, chlapci celí vzrušení pozorovali stáčení medu do džbánu. Že můžem ochutnat? Jo můžete, ale jen při ústí, z toho džbánu už ne.
A tak se olízli. Dobrota , slyšet bylo jen mlaskání.
Po té točili a točili. Medu z pláství ubývalo a ubývalo, až byl celý džbán plný.

Medáček se přišel podívat a pochválil kluky. No vydíte , vysáto až dna.
Tak hned Vám dám další, ale zas se vystřídjte, ať se dostane na všechny..
Ne, my bychom chtěli ještě točit, prosím, zvolali toužebně kluci.
Medáček se na ně podíval a hned pochopil.
A jejej. Já Vám dal omylem zamilovaný medomet. Stálo se mi již tady, že dva mladí rybáři se tady do sebe zahleděli.

... my ehm... my taky. Ale já už se po Tobě díval dřív, řekl jeden druhému, no jo, ale já taky, řekl druhý prvnímu.
Jen sem se bál , víš, Fakt? No já taky. Bál sem se, že bys mi to neopětoval.
Ale di ty. Mně by to pak bylo líto.To si celý ty.

Tak víte co kluci, to je na dlouho. Vyřídíte si to pak, ještě mi zatočte a já jdu nachystat další plásty, aby mohli točit i ostatní. Souhlasíte?
Jasně.
A dívali se na sebe. Pak ten jeden nasál med z ulomeného plástu a přikročil ke druhému.
Chytl ho za zadek a přitiskl se mu břichem na břicho a medovým jazykem ho políbil.

No kluci vedle viděli, že se netočí, tak zaujali jejich místo. A Ti dva mezi tím stále stáli v objetí a spojeni nektarově vonícími jazyky jako dva motýli... .
No jo. Jeden ste jak otakárek a ty jak babočka admirál ha- ha no jo. Vy ste teda... . Ale kluci neviděli neslyšeli a stále spolu spojeni a zaujeti.

Nic necháme je, aspoň si vysloužíme taky něco.
Ale je to bašta viď. Podívej jak je hustý. Myslíš, že si něco budeme moct vzít? Poprosíme ho, medáčka, třeba si něco vemem, ale hlavně, aby se nám někde nevylil do krosny.
Tak aspoň to bude vonět co?
No jo i ty šprýmaři, chtěl bych Tě vidět, jak bys sis pak dával na sebe dolepené tričko. Já bych si ho nedal, ale třeba bych Ti ho slízal. Víš jak bys mne přitahoval, víš přece jak miluju sladké. No já myslím, že v tom případě si namočím do toho svoje trenýrky. ...
Vstal a vlil si několik kapek přímo do trenek.
Ty seš ale teda. Proč si tom udělal?

Pojď, copak to tam necháš?. Podívej, ještě ho budu mít od medu.
Ušklíbne se.

A v tom přišel opět medáček... .
Tak kluci, vidím, že tento medomet opravdu schovám.
Hybaj od něj.

Ale vidím, že to nevadí, ste silní kluci a máte plný největší džbán.Tak to máte u mne.
Děkuji Vám, jestli chcete, pošeptám Vám, kam můžete jít.
Chtěli byste? Dle pohledu kluků je mu to jasné.
Ale potichu. Pssst. Tam si můžete spolu odpočinout. Prý půjdete ještě dlouhou cestu, tak ať nabydete sil. A u toho koukne na medově dolepené trenýrky se zajímavým tvarem, až se medáček začervená.

Pssst. Tam, vidíte, tam můžete a ukázal na houští a palouk..
My se zatím dáme do pečení perníčků, ať máte něco na cestu.
Pak nám pomůžete s vykrajováním.
Tak zatím.A kluci celí červení odešli, spojeni velkou touhou a vášní, která se jim během točení na tajemném medometu stala.

My uděláme zatím těsto na medové perníčky, pojďte ostatní. Otakárku, babočko, měsíčku, Jiříku.A vy dva.
Ukážu vám výborný recept na moje nejoblíbenější cukroví.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.


Naposledy upravil valbo dne út listopad 11, 2008 12:35 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so listopad 08, 2008 8:18 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Re: Kluk se zlatými vlásky panenského ostrova Citovat

Na, Měsíčku, tady sem Ti utrhl ucho...

...uff, takhle jsem to teď přečetl, tak mě hned napadlo, že jsi asi pořádně přitvrdil Very Happy
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 08, 2008 12:15 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Kluk se zlatými vlásky panenského ostrova Citovat

na Měsíčku, tady sem Ti utrhl jablko tohle je pro mne. no a jak vonělo. Aby ne, byla to stará panenská odrůda. Ty sem ale dlouho neměl. jak voní.Kluci pojďte, sou skvělá.
Když v tom spatří pod druhou jablůňkou někoho sedět.
Za jablůňkou stál kromě toho nádherný barevný domeček. Z něj byl slyšet všudypřítomý bzukot.

Héj ty tam, to je Tvůj ostrov? Zvolá Jiřík na sedícího človíčka pod stromem.
Postava se zvedne a přijde k nim.
Jde o drobného kluka se zlatými vlasy a tmavýma jiskrnýma očima.Takový usměvavý hoch a Jiříka hned upoutal.
Jé, ty máš ale krásný včelín. To je tvůj ostrov?

Dobré poledne, vítám Vás.

Dobrý den ozvou se další.
Pozor ať mi někdo nestoupnete na mé holky a kluky.Praví. Tam je moje království a ukáže na nádherný úl a vedle budku s čmeláky.

Pojďte, když jste tu už za mnou připlavali, tak Vás pohostím. Ne často zrovna tady někoho mám možnost přivítat.

Hošík mluvil pomalu, klidně ale za to všechny příjemně naladil svou osobitostí.

A to bydlíš tady na ostrově?

Ano. jsem tady doma, odpoví.

A to si tu sám?

kdepak, podívejte, kolik nás tady je.Zrovna dnes se nám vyklubala nová královna.
Aha.
To je zajímavé.

Pojďte, zrovna jsem stáčel med a též upekl medové koláčky s trnkama a nebo s oříšky usměje se.
Jé ty voní zvolají všeci téměř zaráz..
A to my nejsme všichni, někteří ještě zůstali na břehu.

Jak Vás sem sledoval, Vy ste otužilí, tudíž dostanete odměnu. jak se říká, kdo se bojí nesmí do lesa. Nabídněte si kluci. Právě jsem je upekl a teď jsou i na okénku vychlazené.

A to se nebojíš těch včel?zeptají se.

Myslíte mých přítelkyň? zardí se.
kdepak. zakýve hlavou ze strany na stranu..
Sám jsem jim vyřezal ten úl, starám se o ně a ony mi za to nadělují takové dobroty. Třeba tady vidím, že máš nějakou odřeninu. Pojď ošetřím Ti to svou medovou mastí. neboj.
Tak a přetřel klučinovi odřeninu mastí. tak at se ti to hojí.
A vy ostatní, ještě tu mám zbytek pláství, tak ať máte co žvýkat.
A můžeme Vám nějak pomoct.ˇ?
No.
nestačil jsem vytočit v medometu veškerý med. kdybyste mi tedy něco vytočili, a pohlédne na kluky, tak Vám rád na cestu něco nadělím.

Jé, to bychom rádi.Opět všichni.
Já vám ho rád věnuji. To víte, taková energie sbalená na cestu se hodí.
A opět ase usměje.

Jé copak to tady máš?
To to je má kniha básní odpoví. To víte, tady se mi dobře píše.
Kluk se nádherně usměje a mrkne na Jirku s Měsíčkem.
A máš tu i výborná jablka zvolá Jiřík.
. I včelkám mojim lahodí. To víte jen pobzukují a dělaj tanečky.Dnes je nádherný den.Ještě sem si opravil loďku, taky občas nachytám nějaké pstruhy, tady mám prut.

No teda, vidíme, že si tady docela dobře vystačíš.
No to víte, stále je třeba co dělat. Já se nenudíma ani to neumím.
Taky sem si pec na ty koláčky upravil te´d nedávno.Už sem se na to těšil až budu moct péct..

Chutnaj nám moc a Jiřík se zakousl do medového koláčku a uplně okřál a jazykem se oblízl, načež ho hned Měsíček nezaomněl oblíznout též, jelikož část trnek měl i na tváři.
No máš výborné i ty kadlátkový trnky. mám tu hruškový, ale z těch dělám frgále.
To víte, já a pečení a vaření.
Dnes ráno jsem si dělal špaldovou kaši s medem a s jablky. K obědu sem, měl kulajdu a nočky se sýrem.
Chtěli byste ochutnat? je z křemenáčů. tady co roustou pod břízkama. Z těch dělám někdy dělám březovou šťávu.

No kluci, co říkáte, mohli bychom si tady lehnout i po takovém výkonu v plavání a najedení výborných dobrot od medového hostitele:-)
zeptá se Jiřík?jasně.
no beze všeho tady na této loučce se nádherně odpočívá. .
Budu Vám tedy vyprávět o včelí královně a poslouchejte bzukot.
Kluci zavřeli oči a zaposlouchali se do vyprávění hošíka se slaměnými vlasy a do bzukotu jeho přítelkyň. K tomu po výborných koláčkách a na sluníčku nebo pod panenskými jablůňkami. Až někteří usnuli. A bylo jen slyšet jejich oddchování. Hoch uměl velmi přijemně vyakládat. jiřík si to zapisoval do svého deníku.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út listopad 04, 2008 12:51 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: dovádění ve řece Citovat

Nakonec šlo asi na 30kluků. Nádherně svítilo slunce a plně to lákalo se jít vykoupat.
Kluci pojďme. Nikdo nemusel nikoho pobízet. Ale co to?
Voda byla studená jak led. Jej, přece se nebudeme koupat v takové vodě?
No to tedy ne, to začli zas z té vody vylézat.
Jiřík s Měsíčkem se zasmějí a říkaj.
Borci, podívejte se, jak se v ní dá krásně plavat, pojďte se pekně otužovat.
Brr. No to nás nehne.Ale ne všichni se dali odradit.
Jej ale jde to, prvních 10 je opět ve vodě. Poďte ostatní zkusit tu vodu, no to je úžasné. Jej Štěpo, ty si červený jak rak.Vláďo chuchu, ty máš husí kůžu, he he.
Dalibore a Tobě stojí. Kruci no jo, no ale tobě taky.

Kluci, přestaňte se sledovat a pojďte plavat, tam na ten ostrůvek, plavem.
No a opravdu, te ostrůvek měl nádherné tři jablůňky a tak po cestě všem vyhládlo a chuť na jejich vlákninu byla velká,
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st září 17, 2008 12:20 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Spící Kluk na bílém koni, aneb lipové a klučičí srdce Citovat

Dojdou do království, vládce si prozatím odběhne za svým milým.

Jiřík vejde do komnaty a v tom zůstane stát...

V malé komůrce je vidět Měsíček, ležící na květinovém kobereci obehnaném šípkovým keřem . Ten Jiřík odstraní a jde k němu blíže.

Měsíčku, to jsi ty? Měsíčku, probuď se, slyšíš? Měsíčku, konečně jsem Tě našel, nesmíš spát. Celý se rozechvěje.
Jirka se přitiskne k Měsíčkovi.

Měsíčku, to mi přece neuděláš, že tu spíš, když jsem tu právě já. A jak tak je přitisknutý ovívá ho větvičkou srdíčkových lístků. Neví, co má dělat.

Měsíčku, no tak, tady je kulička od Tebe. Tu Ti vracím. Ale´Měsíček stále nic.
No ty tady spíš a já teda jdu víš. Když mne nechceš vidět, tak já jdu, ale opravdu!
Chce zavřít dveře, když... jako blesk jím prolítne ... Ale tohle Ti musím vrátit, víš?!

Přitiskne s k Jiříkovi ústy přímo a ústa na ústa. Žár, který Jirka vypustil ze sebe samého, kdepak od noh, ale z pod hrudi rozkmital srdce Měsíčkovo.

Měsíčku, ty jsi mrkl. Měsíček je stále spojen jazykem Jiřikovým a...
a náhle popadne svou silnou rukou Jiříka.

Jiříku. Tak dlouho jsem spal, tak dlouho jsem spal, jen jako velký stín jsem se potuloval na svém koni po kraji, ale velmi těžko jsem mohl cokoliv dělat. Byl jsem jinak stále v tomto růžovém pokoji. Stále a sám a sám.

Ale ty jsi byl první Jirko, kdo mne viděl. Všichni Ti, co prošli ložem vládce se ke mně už nedostali a podlehli pandemii.

A Ti co ještě mohli, velmi se našemu koutu vyhýbali.
Až ty! Nebál jsi se a šel si do toho. Jsi velmi odvážný Jirko. Děkuji Ti.
Je to až pro tebe neuvěřitelné. Ale je to tak.
Víš, co? Otevřeme bránu pro všechny kluky a samozřejmě pro našeho posledního Tebe.

Myslíš? a kde?

No přece tady: a zvolá z balkonu :Kluci, ste volní. Volní, slyšite?

A to se z celé zahrady ozve velké hurá a začne se zpívat a tancovat.
Kluci se chystaj za ruce, za nohy a radují se.

V tom příjde vládce. No jo. Podívej, kolik mi jich za tu dlouhou dobu prošlo.
Ale co. Já už Měsíčku nejsem namyšlený, víš. Já sem to tak nemyslel.
Ale stejně co na to říkáš, podívej, jaké veselí je pod zámkem? No to je krása. Tu mi žádná moc nenahradí.

Na co mít bohatství a moc, k čemu mi to je?
Pochopil jsem teď s Jirkou, když jsme přišli od jeskyně, že právě bohatství jste pro mne vy. Je to to, že nejsem sám, že mám někoho rád. A že někoho ho miluji a on miluje mne a také že mám někoho rád a on má rád mne. To je to bohatství.
I když pěkně se oblíct, upravit -a ani to není k zahození, to mi snad za pravdu dáte. Že?

Dáváme. Odpoví Jirka s měsíčkem téměř zaráz.
Tak pojďme mezi ně. A čeká nás cesta k Vám domů.

A co kdybychom vzali tady ty kluky, co říkáte, přece budem držet pospolu, ne? Co vy na to?

Deméééééé. Vládce s Jirkou a Měsíčkem zamávají všem v podzámčí a vyráží směrem do malebné chaloupky.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po září 15, 2008 9:55 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Šípkové tajemství s lipovým listem Citovat

No jasně, že mne to hned nenapadlo, su teda trumbera !

Tak rychle, vodu, a nejsem přece žádná tetka, abych se bál trochu toho trní.
A tak se Jiřík dal do thání a trhal a trhal, až měl natrhanou celou misku, červených šípků.
Kdybych hned věděl, že jde o šípky, co je tam vždy včeliček mých a čmeláčků.
Copak asi moje včeličky u nás v chaloupce a hnízdo medvídků čmeláčích, no. A už slyší ten bzukot a pohodu jara.

Natrháno a už to jen pořádně promíchat, táák a do vody ze studánky a půjdu.
Tady do jeskyně. jo? jsem ve správné chodbě? Ano, odsud jsem sledoval Arnošta..

A to už Jiřík prochází jeskyní a v ruce má svítící kuličku od Měsíčka.
jakmile vychází, vidí u svého ohniště samotného rozuzleného vládce.

Byl naštěstí zezadu a tak mu Jiřík šplíchl sprej ze šípků přímo nahlavu, odkud to slil přímo do obličeje.

Vládce spadl a najednou to nebyl nepříjemný pán. Po té co si oddělal rukou šťávu, objevil se moc příjemný a veselý kluk.

Jé ahoj, kdopak jsi?
Já jsem Jirka. Jo? Ty jo, vždyť ty máš uplně stejné oči jako já. Je to možné.
Ukáž? no fakt!
Aha tatínek, už mi je to jasné strejdo. Pojďte, musíme rychle na zámek.
Já jsem, Tvůj strejda? Opáčil se překvapeně?

No nezdržuj se otázkami, vše Ti povím rychle musíme jít.
Ale počkej, nevím, jak se tam dostanem.

Tady pojď do jeskyně, je tu ještě jedna tajná chodba.
Pojď.

To je zvláštní,... ještě jsem si ji nevšim,pohlédne Jirka.
Musíme teď ještě osvobodit ty kluky.

Pospěš. Já sem hned věděl strejdo, jak jsem byl u Tebe tehdy v tom Tvém loži, že musím uhnout a nedostat se tak do tvé svůdné moci.
To víš, ono to téměř nejde. Ta touha a slabost, těžko se odolává.

Ale odolal jsi Jirko. Oba teď budem pomáhat všem okolo, jako, že jsem jeden z Tvé rodiny.
Chtěl bys Jiří abych byl součást Tvé klučičí rodiny?
To víš, že chtěl a mrkl na něj Jirka.

Tak jdem, pojď. Sice jsi mne dost nenáviděl, ale to víš, nenávist, to je síla, která nás jen oslabuje.Nic nám nepřidá.

To já vím, jsem rád, že jsi mi to řek, právě ty, víš.

No já musím ještě za svým milovaným klukem. Ty někoho máš Jirko?

Jiřík se tak podívá a zasní se. No nechám spaní a jdeme. V ruce drží kuličku.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne září 14, 2008 12:25 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Jak přilétla naděje, aneb Jiříkův velký hlavolam Citovat

Jiřík tvrdě usnul

Ale v jeho snu . ... Jiříku, Jiříku, slyšíš mne? jiříííku.

Jé to jsi ty Měsíčku? Já sem tak rád, že Tu jsi se mnou.

... Nemám moc času Jirko.
Poslouchám Tě... Měsíčku.

Měsíček sedí na bílém koníčku, má rozevláté jeho světlounké vlasy sedí lehce na koni a v očích má slzu.

Dobře mne poslouchej Jirko. Je to na Tobě. Prosím.
Ano Měsíčku milý, co? pověz.

Dnes jsi vykopal tu díru pro Arnošta a vedle ní, - roste malý keříček.
Ano vím. Jirko, ten keř má červené bobule. Ale pozor, moc píchají, tak ať nejsi popíchán, trny pak nejdou vyndat. A jak se píchneš do... tak .

Rozumím a mrkne na Měsíčka.

Z plodů uvařiš kaši. Kaši necháš vyschnout a ve studánce u Tvé jeskyně nabereš vodu.

A proč měsíšku, proč?
Protože jsi poslední Jiříku, poslední. Jako poslední jednorožec. Rozumíš?
Rozumím Měsíčku, ale co s tím?

No a k tomu přidáš lípu, ale nevím, nevím jakou. Nenašel sem její druh je jich několik. Širolistá, malolistá, nevím, ale jde to jen z jedné z nich.

Jiříku, prosím, prosím Tě já už jako měsíček nedokážu tu pandemii zvládnout.
A z měsíčka ukápla slza.
A ta Jirku probudila.

Měsíčku, Měsíčku.

Co je Jiříku? zvolal Inocenc?

kluci, víte, budu muset jít.
Kam bys chodil Jiříku, zvolá Arnošt?


Jen ho nech Arnošte.
Inocenc se chlapsky usměje a pohladí Arnošta. Šťastnou cestu Jiříku.
Dáváme Ti oba políbení, máme Tě rádi.

Děkuji Vám kluci. Jiřík vyjde na zahradu a schová si malou Kuličku od Měsíčka, která ukápla.

Jak já tomu všemu mím rozumět. Tatínku, bráško, Oliverku, všichni, já Vás nezklamu a ani Tebe Měsíčku.
Jejej ale vždysť je to panicovník a vedle díry. A píchá. Ach ty dvojsmysly. Ale co nějak mi to dochází. Říkal, že lípa to musí přebýt. Lípa je vlastně má hrdost.

No už mi to je jasné. No já věděl, že ty bylinky se mám naučit od strejdy a tatínka. Ale jakou tu lípu? Poradíte mi ?
.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt září 11, 2008 9:29 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Zamyšlení ze sadu s dozrávajícími červenými jablíčky Citovat

Dnes jsem se po celý den staral o jablůňky, začali nám ale nádherně červenat. Brzy je očešeme. Je to nádherné místo, takové romantické.

Tak si představte hoši, že zrovna tady i v tomto koutu se mohou odehrávat taková pudová představení, kdy hlavní roli zde hrajou spodky na hlavou.

Arnošte, rozumím Ti milý ale ber to tak. Podívej. Hold občas je něco silnější než my, ale jen na nás záleží, zda se tomu vzepřeme či nikoliv.

Ino víš, já nevím, já to třeba dokážu.
Tady jde ale o většinu. Většina to zřejmě nedokáže, ale zase je fajn,
že většina nejsou všichni.

O co jde? Prostě hned za jablůňkama je plácek, dali by se tam krásně dělat nedělní piknikové obědy. ale místo teho tam byli myši, které mi to místo dost znechutili. Podle mne k sobě necítili vůbec nic. Nebyla tam ani ta přitažlivost.No prováděli to mezi sebou jako kdyby se nechumelilo.Bylo jim vše uplně jedno. Říkal sem tak, kam to až zajde, ... ?

Vidíš Arnošte, - ... kam to spěje myslíš ? Třeba právě tam, že my si to dokážeme takhle říct a tady vidíš Jirku, jak tomu taky rozumí. Každej má volbu.
Pokud tu volbu dá do toho, že prostě podlehne pudům a nechá se jimi ovládat,
je to čistě jeho problém. Zároveň se ochuzuje o to, co by mohl mít kdyby se nechal vést sám sebou.

Ano, ale když jsou ještě zmanipulovaní. Pozor psssssst.
Jasně, máš pravdu.

...

Jiřík mezi tím dojedl výbornou krémovou omáčku s česnekem a cibulí.
Salát zmizl hned před tím. Naslouchá a celou dobu ani nedutá.

Když však dopije vodu ze studánky. Zvolá: Pánové, myslíte, že byste mi mohli říct, o onom klukovi na bílém koni ?

Jiříku, můžeme Ti říct, že jsi měl neuvěřitelné štěstí. Poznat měsíčka je určitě nezapomenutelné,
rádi Ti o něm řeknem, ale taď si běž odpočnout. Máš připravenou místnost tady vedle. Ju?

Jiřík vstoupí do útulného pokojíku. Lehne si na pohodlnou postel a přemýšlí o tom všem.

Kam ho vlastně ta jeskynní chodba zavedla. Také myslí na Arnošta a Inocence. Vždyť toho ví tolik. A také na onoho.

Po chvílí už usíná.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út září 09, 2008 7:58 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: pár vět u oběda Citovat

No toto voní. Jejej. Docela mi vyhládlo. Ale ale, to je opravdu pro mne?

No jasně. přece Ti musím, přichystat něco dobrého, pracoval jsi, tak jez co sníš nemusíš se upejpat.
Tady máš také vodu ze studánky Jiří.

Dobře. dám si nejdříve ten křupavoučký salát. Takových bylinek, barev , sýr, a na zeleninmě si pochutnávám moc rád. Jako by jsi přímo věděl, na co bych měl právě chuť.

cvink cvink.

Ahoj miláčku, tak jsem doma. Haló.
Klučina vstane - moment Jiří, omluv mne teď.

Jiřík uvidí jemný polibek, který dává klučina svému. Ten se usměje i na Jiříka -Jé Jiřík je tady.
zdravím tě Jiří.

Vy mne znáte? Ano Jiří, znám Tě. Děkujemne Ti za práci, teď a už jez.
Zatím Ti budu povídat, proč tě znám.

Otázka: Vidíš kluka a co zbystří první u Tebe? pravda není to nic dlouhého, pokud jde o tvar.

O čem jsi snil, když jsi byl ještě jako malý u Vás, v tom vašem domečku ?

Po čem Ti je smutno, když? ...

Co pro Tebe znamená oblouček s kopečkem dolů? ...

Co pro Tebe znamená tvoje osobnost? ...

Co je to tzv být něčím ... ?

Ano Jiří já to vím. Nemusíš odpovídat, Vítej u nás. Toho kluka na bílém koni, toho si nech pro sebe, že a stiskne dlaň svého.

Teď však dovol, abych Vám povyprávěl, co se zase dělo na zámku a podzámčí.

Dnes sem se staral o jablůňky, začali nám nádherně červenat. Brzy je očešeme. Do toho se nám

Tak si představte, že kolikrát nevím, a dávám si spoustu otázek, jak je možné, že právě spodek je silnější než vršek
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne srpen 03, 2008 12:42 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Klučina s konví Citovat

Na konci jeskynní chodby se objevilo slunce. Ale slunce ve dvou podobách.
Jiřík spatřil záhon a u něj kluka s konví jak zalévá salát. Slunce mu svítilo na široká ramena, z úst se mu linul úsměv a přímo nakažlivá pohoda.
Jiřík kouká, neví co má dělat.No když už jsem se odvážil až sem, tak proč bych nevylez a nešel ho pozdravit.
Jé, kde jsi se tu vzal? Zvolá kluk.
No to bych taky rád věděl, já tady už nějaký čas kopu v jeskyni kamení a objevil sem chodbu, která mne dovedla až sem na tvopui zahrádku.
Opravdu, jo? To je divny. Nikdy sem si nevšiml, že by tady u toho záhonu byla nějaká chodba?
Mně povídej, ale máš hezkou zahrádku. ... A salátek, jé... Jiřík se tázavě poohlédne, ten bych si tak dal, mohl bych tě poprosit o tento krásný, čerstvý, kadeřavý a zeleňoučký salátek? - Já Ti klidně za to něco tady pokopu, vypleju, nebo tak.
No to bych byl rád. Já mám zrovna dnes vykopat jámu na jezírko, jestli chceš, tak Ti dám rýč a můžeš začít. Já ti zatím připravím salát, chceš? Můžu Ti tam dát taky sýr a zakysanou smetanu. Chtěl bys?
Jej, tak hned mi dej rýč a řekni, kde bys to chtěl vykopat.
Tady vidíš? A ukáže Jirkovi rákosí a orobinec na kraji skály. Je tu více stínu, tam se bude víc dařit našim rosničkám, čolkům a okružákům.
Tak jsem pro. Jo nebylo by pak třeba i něco na zub, ... ? Ale neboj Jiří, to víš že ti něco k tomu přidám. Usměje se opět kluk Kája.

A to už Jiřík kope rýčem. Práce mu jde pěkně od ruky, hromada půdy se stále zvětšuje a zvětšuje. A naopak z oken se line vůně dobrého jídla. sladkého, slaného a osvěžujícího.Ale copak to bude? Rozhodně to moc nádherně voní.

To Jirkovi dodá ještě víc síly a jezírko je hotovo.
Kájo, hotovo.

Nádhera. Teda moc díky. Já dnes trhal jetelinu pro králíky, stavil se v lese na malinách a najednou sem nějak zapomněl na ten výkop.
Hrozně moc děkuju, odměnu pro Tebe mám připravenou. Pojď dál.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne červenec 27, 2008 1:04 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Re: Part 8 Citovat

máslo napsal:
valbo napsal:
máslo, pěkny.,ta Čeština je tak pestrá takových možných výrazů, jejej.
Psaním se živim... jen je to trochu jiné psaní Embarassed

bright, TXB: To neni o mě... je to jen pustá fantazie... ale té já mám dost Razz Twisted Evil


No vidíš. je to vidět.
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne červenec 27, 2008 1:00 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Re: Part 8 Citovat

valbo napsal:
máslo, pěkny.,ta Čeština je tak pestrá takových možných výrazů, jejej.
Psaním se živim... jen je to trochu jiné psaní Embarassed

bright, TXB: To neni o mě... je to jen pustá fantazie... ale té já mám dost Razz Twisted Evil
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne červenec 27, 2008 12:55 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: tajemné šipky Citovat

Náhle se probudím a říkám si. Že by se mi to jen zdálo? Nee nezdálo, určitě ne.Byl opravdový. A krásně mne přikryl beránkovou přikrývkou. Tak si ještě chvíli poležím. To nebe dnes je tak blankytně modré a moji rorýsové jsou již rozlítaní všude kolem. No že ste mne neprobudili dříve kamarádi.Rychle do jeskyně.Vejdu tam.
A podívejme, co tu je? Nějaká šipka. A další. Ale proč vede tady do toho kamenu u skály. nechápu, hm? Pozor, ten kámen… .
Zkusím jej nějak odklopit.Snad se mi to podaří. Uf no ještě, tak a ještě víc. Už nemůžu, ale posunuje se. Ha. Nějaká díra a dá se říct, že i široká poměrně.Nevím nevím, ale že bych jí prolezl?Těžit budu později, je to poprve, co nedělám a tak pro jednou si snad mohu dát odpočinek.
Dostal jsem obrovskou chuť tam vejít a prozkoumat to. Nejsem přece žádná máčka, to zvládnu. No je sice tmavá, temná, ale jdu do ní.Kdyžtak vylezu.Tak se přikrčím a lezu jako kocour.
Jé rozšiřuje se to, a tam v dáli něco prosvítá. Kampak to tak může vést? Že jsem si jí nevšiml dřív.Byl sem čím dál tím víc vzrušenější. Potichounku procházím tmavou jeskynní chodbou.
A tak tohle tedy je, no to sem nečekal,

pokračování příště
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 2 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist