Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Knižky a hudba Gay kniha nejlepší kniha pro mládež roku 2005!!! v SRN
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

út říjen 23, 2007 5:15 pm
Autor Zpráva
sengge
uživatel+


Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 112
Bydliště: Praha

Předmět: ukázky z knížky česky Citovat

Ukázky z knížky Bratři vyšly v literárním časopise Plav. Třeba časem někdo vydá v češtině knížku celou.

http://www.svetovka.cz/archiv/2007/07-2007.htm
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so červen 23, 2007 2:36 pm
Autor Zpráva
Amater
uživatel


Založen: 23.6.2007
Příspěvky: 40

Předmět: Citovat

sengge napsal:
citace:
Je mozne, ze ty ukazky v lete vyjdou v jednom literarnim casopise. Jestli se to povede, dam vedet.
A vyhledove tu knizku chci prelozit celou, trebas ji taky nekdo vyda...


Budu držet palce! Možná ti můžu dát nějaké tipy, protože jsem absolvoval anabázi po českých vydavatelstvích s jednou podobnou švédskou knížkou.



Proč jen nejsou knihy v češtině. Můj jazykový potenciál bohužel se skláddá z polštiny, češtiny Very Happy Sad
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 31, 2007 7:03 pm
Autor Zpráva
sengge
uživatel+


Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 112
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

citace:
Je mozne, ze ty ukazky v lete vyjdou v jednom literarnim casopise. Jestli se to povede, dam vedet.
A vyhledove tu knizku chci prelozit celou, trebas ji taky nekdo vyda...


Budu držet palce! Možná ti můžu dát nějaké tipy, protože jsem absolvoval anabázi po českých vydavatelstvích s jednou podobnou švédskou knížkou.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 30, 2007 10:06 pm
Autor Zpráva
cer
tester


Založen: 30.5.2007
Příspěvky: 1

Předmět: Re: Ad: Knížka Citovat

sengge napsal:
citace:
Kdyby to NÁHODOU přeložili do anj, frj nebo čj, dej vědět.


Tipoval bych si, že v češtině hned tak nebude...



Taky nedokazu odhadnout, jestli to brzo v cestine vyjde, ale muzu rict, ze ja holandsky umim, knizku jsem objevila pred nekolika lety, patri mezi me neoblibenenjsi a momentalne pracuju na prekladu nekolika ukazek. Je mozne, ze ty ukazky v lete vyjdou v jednom literarnim casopise. Jestli se to povede, dam vedet.
A vyhledove tu knizku chci prelozit celou, trebas ji taky nekdo vyda...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 10, 2007 6:44 pm
Autor Zpráva
Baylon
uživatel


Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Rychnov nad Kěžnou

Předmět: Citovat

Zní to zajímavě, asi to nebude zrovna V. Woolfová, ale člověk si občas při čtení potřebuje odpočinout.
_________________
Odvaž se používat vlastní rozum! (Kant)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt duben 12, 2007 2:23 pm
Autor Zpráva
sengge
uživatel+


Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 112
Bydliště: Praha

Předmět: Anotace knížky Citovat

Mám to přečtené, takže jsem napsal anotaci. Je to příjemné čtení, a to nejenom pro ty nejmladší ročníky, pro které je knížka určená. Ani bych neřekl, že je to dílko nějak naivní. Určitě to je jeden z nejzajímavějších titulů v dané věkové kategorii, takže je jen škoda, že není i v češtině - myslím, že čtrnáctiletí to v holandštině/angličtině/němčině asi číst nebudou.

**************

Ted Van Lieshout: Gebr. (holandský originál)
(angl. Brothers: Life, death, truth; něm. Bruder; fr. Frère)

„Tohle není začátek. Je to konec tvého deníku. Vkradl jsem se do tvého pokoje, potají jsem ti šmejdil v zásuvkách psacího stolu, až jsem našel tvůj deník. Sebral jsem ho, otevřel, nalistoval první prázdnou stránku a pak jsem začal psát. Ne, nečetl jsem, co sis do deníku napsal ty. Opravdu. Přísahám. Myslím, že je zákon, který zakazuje číst bez dovolení cizí deníky. Možná je i zákon, který do cizích deníků zakazuje psát. Ale já do něj píšu tak jako tak.“

Maus je půl roku po smrti. Když se jeho matka rozhodne, že na zahradě spálí všechny Mausovy věci, aby se s ním tak rozloučila, jeho bratr Luuk vezme Mausův deník a začne do něj psát, aby ho zachránil před plameny. Tak začíná dialog, díky kterému se Luuk dozvídá mnohé o svém bratrovi i o sobě samém. Zjišťuje, že měli společného mnohem víc, než si myslel – včetně sexuální orientace.

Kniha Bratři (hol. Gebr.) je dojemný příběh o životě, odchodu blízkého člověka a o tom, jak nás některá tajemství vzdalují od těch nejbližších. Tato útlá kniha nejen pro mladé čtenáře získala prestižní cenu Deutsche Jugendliteraturpreis a vyšla zatím v angličtině, dánštině, estonštině, francouzštině, italštině, korejštině, němčině, norštině a švédštině.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 16, 2007 3:17 pm
Autor Zpráva
sengge
uživatel+


Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 112
Bydliště: Praha

Předmět: Ad: Knížka Citovat

citace:
Kdyby to NÁHODOU přeložili do anj, frj nebo čj, dej vědět.


Vypadá to, že knížka vyšla ve SPOUSTĚ jazyků: kromě němčiny ještě v angličtině, dánštině, estonštině, francouzštině, italštině, korejštině, norštině, švédštině - http://home.hetnet.nl/~f2htavl/index18.html#Gebr.
Tipoval bych si, že v češtině hned tak nebude...


Naposledy upravil sengge dne čt duben 12, 2007 2:24 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 25, 2006 11:55 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Knížka Citovat

Adam napsal:
To víš, že by si to spousta lidí koupila. I kdyby u nás byla jen ta tradičně udávaná 4%, tak by to bylo 400 000 lidí. No a kdyby si to koupil každý čtyřstý, čemuž věřím, tak by to byl docela trhák. Kdyby to NÁHODOU přeložili do anj, frj nebo čj, dej vědět,. Budeš určitě první, kdo to bude vědět.


Holandsky neumíš? Wink

Luuk (16) nalezne deník svého bratra Mariuse. Rikali mu ?aus- Zítra by mu bylo 14. Ale před půl rokem zemřel. Z Mariusových starých a Luukových nových zápisků v deníku se rozvýjí dialog.Ten postupně odhaluje úžasné. Luuk je gay (a to komplikovaného typu:Stále-z-toho-budu-nešťastný). Marius je také gay (druhého typu: Já jsem Homo§ Skvélé, že?). Luuk se začíná pomalu učit od svého bratra... A dál popis končí.


Dále v anotaci stojí: Nádherná knížka, která právě získala německou knižní cenu za literaturu pro mládež. Nyní i v paperbeckovém provedení. Stoji 6Euro a má 150 stránek.


Je to knížka pro mládež. Proto je tak trochu naivní. Přesto si myslím, že nám může strašně moc ukázat. Dva různ extrémní přístupy k vlastní homosexualitě. Jeden kdy se tím trápíme, druhý kdy si z toho děláme možná až příliš image. Každý z nás má k nějakému z těchto typů blíž. Já tomu co si z toho dělá image. a pak postupně poznáváme ten druhý typ lidí. Porozumíme a najdeme si vlastní střed. Tato kniha jistě může pomoci vyrovnat mnhým hodně mladým klkům se s vlastní homosexualitou. Možná právě proto je tato kniha tolik ceněna.

Jen si myslím, že u nás by cenu asi nezískala.. Ta kniha nemá ambici být hodnotným románem. Je to kniha pro čtenáře okolo 14,16 let Wink

Wink

adame co říkáš té recenzi? Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st květen 24, 2006 9:57 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

To víš, že by si to spousta lidí koupila. I kdyby u nás byla jen ta tradičně udávaná 4%, tak by to bylo 400 000 lidí. No a kdyby si to koupil každý čtyřstý, čemuž věřím, tak by to byl docela trhák. Kdyby to NÁHODOU přeložili do anj, frj nebo čj, dej vědět,. Budeš určitě první, kdo to bude vědět.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 24, 2006 8:49 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Gay kniha nejlepší kniha pro mládež roku 2005!!! v SRN Citovat

Ted van Lieshout
Bruder
Preisgekröntes Jugendbuch aus Holland.



Taschenbuch, 150 S.
5,90 EUR


Luuk, 16, "stiehlt" das Tagebuch seines Bruders Marius (genannt "Maus"), der morgen 14 geworden wäre und vor einem halben Jahr gestorben ist. Aus Marius´ alten und Luuks neuen Eintragungen entwickelt sich ein Zwiegespräch, das Erstaunliches enthüllt: Luuk ist schwul (von der komplizierten Sorte: "Ich-werde-für-immer-unglücklich-sein"). Marius war auch schwul (von der anderen Sorte: "Ich bin ein Homo! Schön, was?"). Und Luuk fängt an, von seinem Bruder zu lernen... Ein wunderbares Buch, das gerade mit dem deutschen Jugendbuchpreis ausgezeichnet wurde. Jetzt neu als Taschenbuch.

Co si myslíš o tom, že dostala knížka s gay tematikou německou i holanskou literární cenu v kategorii Literatura pro mládež. Popisuje trable, lásku, život mladých kluků, ztrátu bratra.. Myslíš si, že něco takového by mohlo získat cenu i u nás. Myslíš si, že by takové knihy měli vycházet i u nás. Myslíš si, že by si je někdo kupoval. Na online gay knihkupectví je to 3.nejžádanější kniha..Smile
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist