Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita TV, film, divadlo Muzikál
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

st srpen 08, 2007 8:36 pm
Autor Zpráva
PaulHalliwell
uživatel


Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Olomoucký kraj

Předmět: Citovat

pepcza napsal:
Když už jste se zmínili o těch zahraničních, co říkáte na filmové zpracování Chicaga Question


Osobně myslim žr filmovy CHicago je hodně povedeny ( už jenom to herecky obsazeni mluvi za vše ).
Navic jsou v něm uplně boži pisničky ( Cell BLock Tango, All That Jazz.. vic si nepamatuju) ale vim že se mi to libilo Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st srpen 08, 2007 8:32 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

Adam napsal:
...některé zahraniční muzikály jsou výborné nejen v rámci žánru. Ono taky není muzikál jako muzikál; Jesus Christ Superstar, Starmania, Fantom Opery...

Jo; Weber je holt Weber Arrow http://www.youtube.com/watch?v=Ej1zMxbhOO0
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st srpen 08, 2007 7:48 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

Když už jste se zmínili o těch zahraničních, co říkáte na filmové zpracování Chicaga Question
_________________
Welcome to the generation where "Fuck Y'all" is no longer a dismissial, its an invitation.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st srpen 08, 2007 7:21 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

PaulHalliwell napsal:
sergej sudoplatov napsal:
A taky, aby se tam obejvilo co nejvíc těch dnešních "celebrit".


To souslovi " česka celebrita ".¨
Obavam se že jaksi naš showbusiness je jaksi na pokraji dobryho vkusu.
Nedivim se většině lidi že posloucha zahranični, protože ruku na srdce... jakou českou kapelu ( zpěvaka, zpěvačku ) poslouchat?

Jedinej kdo mě napada je stara dobra Helena, ale jaksi ta už je pomalu v duchodu Smile


Je to těžký výběr, ale něco se poslouchat dá - Jarek Nohavica, Čechomor, Radúza, Traband...
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st srpen 08, 2007 6:56 pm
Autor Zpráva
PaulHalliwell
uživatel


Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Olomoucký kraj

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
A taky, aby se tam obejvilo co nejvíc těch dnešních "celebrit".


To souslovi " česka celebrita ".¨
Obavam se že jaksi naš showbusiness je jaksi na pokraji dobryho vkusu.
Nedivim se většině lidi že posloucha zahranični, protože ruku na srdce... jakou českou kapelu ( zpěvaka, zpěvačku ) poslouchat?

Jedinej kdo mě napada je stara dobra Helena, ale jaksi ta už je pomalu v duchodu Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st srpen 08, 2007 6:50 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

A taky, aby se tam obejvilo co nejvíc těch dnešních "celebrit".
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st srpen 08, 2007 6:47 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

PaulHalliwell napsal:
Muzikaly se mi libi Smile nejvic Hello Dolly a My Fair Lady.
Co se tyče nějakejch modernich muzikalu, tak asi jediny schopny co se da najit je Kleopatra ( jako z českych ).
Prostě teďka je to takovy velkovyrobna, ale mam takovy dojem že ta kvalita ( nebo jak to nazvat.. nějaka zajimava myšlenka ) tam prostě neni.


Naprosto souhlasím, já taky nejradši klasiku jako třeba My Fair Lady, West Side Story nebo Jesus Christ Superstar, z českých třeba Starci na chmelu nebo Noc na Karlštejně. Ty moderní muzikály, ale hlavně ty české, mi připadají jako trapná a kýčovitá komerční křeč, jen aby si všichni co nejvíc nahrabali, aby se sekal jeden za druhým jak Baťa cvičky, bez ohledu na kvalitu. Confused
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st srpen 08, 2007 6:38 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

PaulHalliwell napsal:
Muzikaly se mi libi Smile nejvic Hello Dolly a My Fair Lady.
Co se tyče nějakejch modernich muzikalu, tak asi jediny schopny co se da najit je Kleopatra ( jako z českych ).
Prostě teďka je to takovy velkovyrobna, ale mam takovy dojem že ta kvalita ( nebo jak to nazvat.. nějaka zajimava myšlenka ) tam prostě neni.


Jo, kvalita (přesně to to je) je mizivá. Naštěstí pro muzikál nemáme už ani Svobodu, ani Borovce (budiž jim země lehká), kteří českému muzikálu dělali v posledních letech docela medvědí službu. Ale pořád ještě máme Míšu Davida a Janka Ledeckého, kteří je zdatně zastoupí, svoje výkony nad hranici vlastních možností předvedou zpěváci a zpěvačky světového střihu a schopností jako například Mojmír Maděrič, Leona Machálková nebo Aleš Háma. Takže nač si zoufat?
abych jenom nekritizoval, tak některé zahraniční muzikály jsou výborné nejen v rámci žánru. Ono taky není muzikál jako muzikál; Jesus Christ Superstar, Starmania, Fantom Opery nebo třeba Josef a jeho plášť jsou věci trochu jiných rozměrů a autorských schopností než dejme tomu Excalibur nebo perla perel Hrabě Montě Christo.
Jinak ségra jde zítra v Londýně na Pána prstenů, jehož recenze jsou vzhledem k tématu překvapivě výborné, tak dám vědět.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st srpen 08, 2007 6:03 pm
Autor Zpráva
PaulHalliwell
uživatel


Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Olomoucký kraj

Předmět: Citovat

Muzikaly se mi libi Smile nejvic Hello Dolly a My Fair Lady.
Co se tyče nějakejch modernich muzikalu, tak asi jediny schopny co se da najit je Kleopatra ( jako z českych ).
Prostě teďka je to takovy velkovyrobna, ale mam takovy dojem že ta kvalita ( nebo jak to nazvat.. nějaka zajimava myšlenka ) tam prostě neni.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt listopad 16, 2006 9:51 pm
Autor Zpráva
fanfán
uživatel+++


Založen: 10.10.2006
Příspěvky: 402

Předmět: Hledá se muž. Zn: Bohatý! Citovat

Říkám si, jestli tento příspěvek nepatří spíše do tématu nejhorší zážitky, ale co...
Nedávno jsme se s jedním kamarádem dohodli, že půjdeme do DnF na (tehdy jsme ani nevěděli, že je to muzikál) Hledá se muž. Zn: Bohatý! (viz. http://www.fidlovacka.cz/repertoar_hleda_se.php3)
Nebyli jsme nikterak blíže domluvení, on měl u sebe lístky.
Při cestě tam jsem si uvědomil, že jsem doma nechal svůj telefon. Dorazil jsem před divadlo asi deset minut před začátkem představení a čekal. A čekal. On stále nikde. V době začátku představení jsem zašel do pokladny, popsal jim svůj problém, ale tam mi příliš nepomohli, resp. prodali mi nový lístek.
O přestávce jsme se s kamarádem sešli. On se mě zeptal, kde jsem byl a tak, a že mi lístek nechal v šatně divadla... Pokusili jsme se celou věc ještě nějak umluvit, ale neúspěšně. Dva jsme šli na tři lístky...
A jaké je z toho všeho poučení? Nikdy nezapomínejte svůj mobilní telefon.

K muzikálu samotnému: Je to komedie zasazená do New Yorku roku 1922, proto je ve swingovém rytmu. Dějově je v něm několik vtipných svěžích nápadů (např. "čínsky" zpívaný duet s českými "titulky"), ale mnohdy máte pocit, že toto jste už někdy slyšeli (např. v písni, kdy zpěvačka (navíc v podání Daniely Šinkorové) zpívá "Život je velkej flám" čekáte, kdy zazpívá "Život je kabaret").
Není to sice muzikál století, ale rozhodně stojí za to na něj jít.
A k mužům: Velmi to slušelo Markovi Holému, stejně jako Dannymu Ratajskému (ten tentokrát byl "pouze" v komparzu), naopak Lumír Olšovský zde byl v poněkud karikatické roli, takže do postele byste ho asi nebrali.[/b]
_________________
When you're alone and life is making you lonely you can always go DOWNTOWN...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po říjen 23, 2006 1:48 pm
Autor Zpráva
fanfán
uživatel+++


Založen: 10.10.2006
Příspěvky: 402

Předmět: Re: Zvonokosy DBZ Citovat

ottos napsal:
fanfán napsal:
V častečně tématickém ochotnickém Divadle bez zábran v současné době hrají klasický muzikál Zvonokosy. Nemáte někdo s tímto představením zkušennosti?

viz. http://www.dbz.cz/dbz-uvod/


bohužel jsem na tom nebyl ( i když jsme se prakticky střídaly na jednom jevišti v akcentu) myslím však že jsem viděl ukázku ( mam v nich trochu zmatek) ale i podle toho co jsem slyšel vše od nich je dobrý...


Na některých jejich představeních jsem už byl, takže z "hraní" ani obavy nemám, jako z náročných pěveckých částí.
Ale no nic, jeden můj známej nedávno vyhrál dvě volné vstupenky do DBZ, takže to vypadá, že mě to nemine.
_________________
When you're alone and life is making you lonely you can always go DOWNTOWN...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt říjen 12, 2006 8:22 am
Autor Zpráva
ottos
guru


Založen: 30.4.2006
Příspěvky: 594
Bydliště: Praha 4 - Braník

Předmět: Re: Zvonokosy DBZ Citovat

fanfán napsal:
V častečně tématickém ochotnickém Divadle bez zábran v současné době hrají klasický muzikál Zvonokosy. Nemáte někdo s tímto představením zkušennosti?

viz. http://www.dbz.cz/dbz-uvod/


bohužel jsem na tom nebyl ( i když jsme se prakticky střídaly na jednom jevišti v akcentu) myslím však že jsem viděl ukázku ( mam v nich trochu zmatek) ale i podle toho co jsem slyšel vše od nich je dobrý...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út říjen 10, 2006 3:42 pm
Autor Zpráva
fanfán
uživatel+++


Založen: 10.10.2006
Příspěvky: 402

Předmět: Zvonokosy DBZ Citovat

V častečně tématickém ochotnickém Divadle bez zábran v současné době hrají klasický muzikál Zvonokosy. Nemáte někdo s tímto představením zkušennosti?

viz. http://www.dbz.cz/dbz-uvod/
_________________
When you're alone and life is making you lonely you can always go DOWNTOWN...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne říjen 08, 2006 1:32 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Eruannele napsal:
Kdo četl knihu ví, že mezi řádky je pěkně skrytý význam... dosti homosexuální Very Happy

Tuhle věc jsem čet' už kdysi dávno a vzpomínam si, že mě to tak trochu "vyplašilo"... Sice příjemně, ale i tak... Bylo to před mnoha lety, kdy to pro ještě bylo ještě více-méně tabu... Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne říjen 08, 2006 9:47 am
Autor Zpráva
Eruannele
uživatel


Založen: 8.10.2006
Příspěvky: 10

Předmět: Citovat

Obraz Doriana Graye v divadle TaFantastika je úžasný!!
Samotná kniha má pro mě zvláštní význam a jelikož jsem doma pod vlivem tatíka vyrůstala na kultovní kapele Pražský výběr, je můj oblíbenec i Michal Pavlíček, který složil hudbu.
Určitě hodně doporučuju, to představení je ztvárněné skvěle - jen bych si dovolila poznamenat, že se vyplatí zjistit si, kdy v hlavní roli hraje Miloslav König, je to ten lepší z dvou Dorianů Grayů Wink
Kdo četl knihu ví, že mezi řádky je pěkně skrytý význam... dosti homosexuální Very Happy Muzikál se ho vůbec nebojí a některé scény jsou velice vydařené, třeba lord Henry s Dorianem v zahradě.
Go and see it!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po květen 22, 2006 8:37 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Evita Citovat

Evita.. Jinak jsme moc muzikálů neviděl. JEsus je též klasika Wink Moc pěkná
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 22, 2006 12:15 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Mám moc rád nmuzikály A. L. Webera. Jesus Christ Superstar asi nic nepřekoná, Josef a jeho skvostný plášť je sice pro děti, ale taky se mi moc líbí, a Fantoma opery jsem slyšel jen jednou, ale plánuju to napravit. Z našich se mi líbí jen Dracula. Sice to není taková kvalitka, ale dá se to poslouchat. Teda až na nějaké obzvláště vypečené Borovcovy slovní obraty. Jinak jsem viděl i Bídníky a UŽ NIKDY!!! Neviděl jste někdo náhodou Obraz Doriana Graye?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po květen 22, 2006 10:41 am
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

No tak to Jesu, tak na takové místní úpravě(sbor dobrovolných divadelníků) tak to docela ušlo, ale opravdu poprvé a zatím naposled jsem si říkal, že jsem nejel se známým do Prahy na noční tramvaj.
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po květen 22, 2006 10:31 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Muzikály Citovat

Podařilo se mi dostat kdysi dávno na Jesus Christus Superstar a asi před rokem na Bídníky, na obojí zadarmo, a obojí se mi dost líbilo. (Jinak si neumím představit, že bych vysolila ty děsný prachy, kolik stojí lístky).
Obedně muzikály moc ráda nemám, hlavně ty nové, protože je jich děsně moc a jsou jeden jak druhý. V televizi jsem si nějaký pustila a těšila se, jak se mi u toho bude bezvadně uklízet, a skončilo to tím, že jsem televizi přepnula jinam, protože to byla nesnesitelná nuda z plytkých melodií (a to nejsem nijak náročný divák co se týče "úklidových kulis"), v rádiu jsem měla tu čest zaslechnout jakousi ukázku z Tajemství od Landy, a jen mi to potvrdilo názor, že ten člověk se doopravdy zbláznil.
Takže nevím, ale spíš ne ...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne květen 21, 2006 12:17 am
Autor Zpráva
Esteban Trueba
uživatel+


Založen: 5.3.2006
Příspěvky: 132
Bydliště: Kosice

Předmět: Citovat

Obdobie muzikálov ma už trochu prešlo, ale stále pozerám, či nie je niečo nové vo Francúzsku. Notre Dame de Paris bol úžasný (videl som aj osobne v Paríži), Roméo et Juliette milujem, Odviate vetrom, 10 prikázaní, Starmania (slávna pesnička "Un garcon pas comme les autres" o jednom gayovi /Ziggy/ + vlasy-dupkom-stavajúca "SOS d´un terrien en détresse"), ... Kedysi ma dosť držal Andrew Lloyd Weber, teraz je už akosi slabý. Americké muzikály mi skôr liezli na nervy - nie sú podľa mojej chuti.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so květen 20, 2006 11:10 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Muzikál Citovat

Máš rád muzikály? Nové nebo klasické?
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist