Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Gay svět Diskriminace na základě sexuální orientace
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

st únor 03, 2010 2:11 pm
Autor Zpráva
Bart3wik
uživatel


Založen: 3.2.2010
Příspěvky: 38
Bydliště: Olomouc

Předmět: Citovat

No diskriminace Laughing to ještě u mně příjde, až všichni zjistí, co jsem zač Rolling Eyes
_________________
Jsem Bart3wik
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 18, 2009 3:27 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Ono se to verbální obtěžování taky dost těžko posuzuje, zvlášť, když třeba slovo "buzerant" patří mezi běžné (mírnější) nadávky, příp. přátelské oslovení. Občas bude asi dost těžký zjistit, jestli to verbální obtěžování bylo míněný jemu, nebo jestli se v něm ozvala potrefená husa. Confused
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 18, 2009 1:28 am
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: výzkum Citovat

Článek na serveru colourplanet Arrow Oslovení „buzerantská kurva“ není obtěžováním?

"Jen tři z respondentů se pokusili útok nahlásit, přičemž v jednom případě policie vůbec neprojevila zájem o řešení a ve dvou případech byl její zákrok neúčinný. Někteří respondenti nekontaktování policie zdůvodňovali dřívějšími špatnými zkušenostmi, zatímco u jiných se jednalo o projev obecnější nedůvěry v orgány činné v trestním řízení."
(zdroj: colourplanet)

Rovněž nemám důvěru v orgány činné v trestním řízení. Ale fyzické napení bych určitě ohlásil.
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st duben 08, 2009 2:39 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Sergej Citovat

sergej: Na diskusní fóra a na chaty se běžně chodí pod nicky a s obavami z odhalení sexuální orientace (potažmo z diskriminace) to má málo co společného. Důvody, proč se tak děje, tu už byly popsány. To jsem uznal asi o deset příspěvků níž.

Jinou věcí je, že gayové ve výrazně větší míře používají nicky i při blogování. Stačí si porovnat seznamy blogerů na Colourplanet - a na stránkách Aktuálně, iDnes, Respektu, Týdne atd. Namátkou jsem sem dával i nějaké odkazy. To je prostě fakt, proti kterému se dá argumentovat Šimonem Formánkem, Fabianem Golgem, Martinem Kraflem a pod. - jenže to jsou lidé, kteří se veřejně "vyoutovali", a jsou tedy spíš příslovečnými výjimkami z pravidla, zčásti jsou to vlastně aktivisté, kteří v apatické české společnosti představují výraznou menšinu. Coming out takového M. Krafla byl navíc zčásti vynucený bulvárem.

Proč tomu tak je, nevím - a snažím se tomu přijít na kloub. Moje hypotéza, podepřená i osobní zkušeností, je, že obavy z diskriminace mohou být někdy opodstatněné - i když současně platí, že "strach má velké oči". V případě těch blogů mi zatím nikdo nenabídl alternativní vysvětlení (pro ty s odlišnou dynamikou chápavosti Wink podotýkám, že už se nebavíme o diskusních fórech) - kromě toho, že se odmítá to moje.

sergej sudoplatov napsal:
Trochu mi to zavání takovým tím "jsem utlačovaný chudáček, radši se budu schovávat za pecí, abych se skryl před zlým světem, ale přitom nahlas roztrubovat jak je to hrozné, že se musím schovávat a proč tomu tak je". Confused


Na tom může něco být, koneckonců jsem to přiznal. Co píšeš ty, by zase mohlo připomínat takové to "jsem geroj a všem homofobům bych nakopal zadek, ale když by přišlo na lámání chleba, svoje jméno bych v souvislosti se svojí sexuální orientací nezveřejnil, protože sichr ist sichr." Možná jsem se dotknul nějakého neuralgického bodu, což nemyslím nijak osobně.

Přejme lidem různé názory, dané rozdílnými zkušenostmi. Slepá místa a sklony k subjektivnímu zkreslování máme všichni, jde ale o to, co s tím.

Pak je otázka, co je to vlastně diskriminace. Asi se střetává expanzívní pojetí s úzkým právnickým přístupem. Patří k ní třeba jízlivé poznámky?
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st duben 08, 2009 12:59 pm
Autor Zpráva
theby
uživatel+


Založen: 2.6.2006
Příspěvky: 209

Předmět: tak což... Citovat

ono jde o to, že né všichni mají nick jako nick třeba mě jako thebyse zná každej (ale né všichni vědí že jsem gay...) a nevěřili byste jak jde inteligence školní mládeže dolů... a obávám se že inteligence je nějak úměrná k toleranci... včera zrovna vedlejší třída skandovala, že jeden neoblíbený spolužák neni člověk a nevypadali při tom nějak mírumilovně :-X ... nejde o to být gay, ale být jiný... (mimochodem ten neoblíbený spolužák nemluví o ničem jiném než o motrkách) ... takže snad jediná možnost: co oči nevidí to srdce nebolí...
_________________
Tak mladý a už tak zvrhlý...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st duben 08, 2009 10:17 am
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Re: a prej že ne... Citovat

theby napsal:
... i proto si měním přezdívku na chaose //EDIT kdybych věděl jak Rolling Eyes
Ještě štěstí, že to nejde. Cool
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st duben 08, 2009 12:07 am
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Nick Guest: jak tak koukám, tak používáš dvojí metr. V případě homosexuálů dotyční píší pod nicky kvůli diskriminaci, v případě heterosexuálů z x jiných důvodů, ale spíš podle tebe vystupují pod pravým jménem. Zajímavé, že na Lada fóru (jako o těch autech z CCCP) píší pod nicky všichni a to se tam všichni dobře znají, netvoří žádné uzavřené bratrstvo a pořádají pravidelné srazy a i lidi zvenku se zájmem o tyto vozy jsou vítáni. Stejně tak na diskusích iDNESu skoro všichni píší pod nějakými více či méně ujetými nicky typu"Sedlák Čupera", "Montaigne", "Pilát" či "vver440". To samé fórum Ford klubu či tramvajové fórum.

Ptám se jaký myšlenkový pochod dovedl k tomu závěru že u homosexuálů za stejný efekt může všeobecná diskriminace a u heterosexuálů za totéž může něco jiného? Nebo je to jen spekulace, myšlenkový konstrukt, kde se nejdříve formuluje hypotéza (všeobecná diskriminace hmsx menšiny), kterou bych rád potvrdil a pak se ji snažím zuby nehty doložit na nepodložených a smyšlených faktech (psaní pod nicky)??? Rolling Eyes

Trochu mi to zavání takovým tím "jsem utlačovaný chudáček, radši se budu schovávat za pecí, abych se skryl před zlým světem, ale přitom nahlas roztrubovat jak je to hrozné, že se musím schovávat a proč tomu tak je". Confused
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 07, 2009 9:49 pm
Autor Zpráva
theby
uživatel+


Založen: 2.6.2006
Příspěvky: 209

Předmět: a prej že ne... Citovat

znám ho osobně a docela chudák... tohle mi ani nepřipadá vtipný... spíš k pláči... Confused
kód:

www leosjebuzna.unas.cz

do code to dávám proto aby odkazů na fórum nebylo všude plno (zpětný odkaz) ... i proto si měním přezdívku na chaose //EDIT kdybych věděl jak Rolling Eyes
_________________
Tak mladý a už tak zvrhlý...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 07, 2009 10:52 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Ad blogy Citovat

Ono úplně stačí srovnat seznamy bloggerů na Aktuálně a na Colourplanet. Na Aktuálně tedy píšou rozvedení nezaměstnaní, ti druzí bloggeři zase píšou o milenkách a bojí se manželek anebo píšou v práci.

Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 07, 2009 10:05 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Zkusím to říci ještě jinak, bez všech dvojsmyslů, možná jsem se do nich zamotala a nebylo vůbec jasné, co tím chci říci.
Měla jsem na mysli, že návštěvníci různých fór (zájmová, chovatelská, pro vdané ženy...) se naopak evidentně žádné diskriminace NEBOJÍ - čili že si myslím, že nicky a diskriminace nemají souvislost, protože rovněž nicky používají.
Sama jsem na všech fórech pod nickem, není to strachem z diskriminace, který je v mém případě evidentně neopodstatněný. Opakovaně jsem nicméně slyšela, že z bezpečnostních důvodů je to na veřejném fóru lepší, přičemž nikdo z osob, která mi to radila, zcela jistě neměl na mysli opatření před možnou diskriminací.
....
Blogy: nemůžu udělat statistiku, ale podle mých zkušeností je to tak půl na půl napříč spektrem orientace všech blogerů. Znám i anonymní blogy, na kterých se nic nepíše o homosexualitě nebo jejich autor jest z kontextu HT. Za tak neobvyklé to tudíž nepovažuju.
Šimon Formánek má naproti tomu na blogu jméno a adresu do firmy, protože ty stránky nějak spolu souvisejí.
....
Jsem přesvědčena, že nicky jsou běžnou součástí utajení před možnými psychopaty z internetu a primárně nijak nesouvisejí s diskriminací.
Osobní pohnutky mohou být samozřejmě různé, včetně toho strachu z prozrazení homosexuality, strachu, že zaměstnavatel odhalí mimopracovní aktivitu v pracovní době, strachu, že manželka objeví stránky, kde manžel barvitě líčí dvoudenní výlet s milenkou atd.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 07, 2009 1:48 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Shrnutí Citovat

Nick Guest: Proč sem vlastně všichni chodíme pod nicky? Není to z obav z diskriminace, která přece "u nás není"?

Waky: Nicky se používají i na diskusním fóru chovatelů činčil - tam se asi taky bojí diskriminace.

Nick Guest: Dobrá, nechme diskusní fóra, ale co třeba blogy? A jestliže se na fórech používají nicky běžně, pak je zvláštní, že gay bloggeři pod nicky i blogují, což je jinak neobvyklé.

pemel: Ale diskusní fórum je přece něco jiného než blog.

Waky: A nicky se používají i na jiných diskusních fórech.

Nick Guest: O to se přece nepřu. Říkám jen, že kdyby např. součástí tohoto fóra byly blogy, buď bych na ně nechodil, nebo bych i tam psal z opatrnosti pod nickem. Obavy z diskriminace někdy můžou být opodstatněné.

Martin: Měl jsem asertivní učitelku matematiky. Zato češtinářka - ta se na mně vůbec nepodepsala.

Rausek: Tak tedy já rozhodně víc riskuju tím "Rauskem" než svým pravým jménem, které nezná ani můj zaměstnavatel.

Waky (Nickovi): Představa, že mě někdo odhalí jako gay muže, je naopak náramná legrace.

Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne út duben 07, 2009 11:06 am, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 06, 2009 10:49 pm
Autor Zpráva
Rausek
uživatel+


Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 223
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Já bych navíc řekl, že některé nicky, jsou ještě méně anonymní než jména. Konkrétně například já používám tenhle nick všude na forech, a je to zároveň má přezdívka ze základky i střední, ajsko, skype, součást všech mých emailů... Takže píšu imho mnohem méně anonymně než kdybych se tu podepsal celým jménem. Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 06, 2009 10:41 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Já si teda taky myslím, že tohle nějak s diskriminací nesouvisí. Jak už bylo řečeno nick na internetu (Nick na internetu Laughing ) není výsada gayů/leseb. Dalo by se diskutovat o tom, jestli to neposiluje relativní anonymitu internetových diskusí - ono, když chceš někam napsat "Cikáni/Činčily do plynu", taky se nepodepíšeš celým jménem.

Možná, že politickou kariéru může homosexualita poškodit, nevím, pan Fišer tím nijak hendikepován při své kandidatuře do senátu nebyl, a opět v politice "kdo chce psa bít....". Ono pak si stačí najít učitelku z mateřinky, která řekne ano, již v dětství trhal mouchám nožičky a teď je chce svými poplatky trhat důchodcům a mě. Mr. Green

Samotné chovatelství činčil asi taky ne, ale poškodit může, když se dotyčná osoba na fóru chová jako dlaždič (pravda i tak to může dotáhnout na premiéra) Laughing a vyhrožuje fyzickou likvidací.

Nicméně nepředpokládám, že jsme forum plné kandidátů konzervativních stran a aspirujících komunálních politiků Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 06, 2009 10:40 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Inkognito II Citovat

Že s tím stále otravuju ... touha homosexuálů po permanentním utajení nicméně nezdůvodňuje, proč nicky používají i diskutující na fórech dopraváků, právníků, potkanářů, činčilářů nebo Babinet.cz (kde je nejčastější přispěvatelkou heterosexuální žena a velmi časté debaty na téma heterosexuálních vztahů, dětí atd.).
Upřímně řečeno mě ani nenapadlo, abych se na GK nebo kamkoliv jinam na diskusi hlásila pod jménem už proto, že jsem si ta fóra nejdříve četla a viděla jsem to u druhých ... možná bude čistá nápodoba nejčastějším důvodem u většiny nováčků, když si volí své nicky.
Z tohoto důvodu jsem se přihlásila i sem coby Waky.
Strach, že budu odhalena jako dobře utajený muž a gay, mi opravdu na mysl nepřišel Wink
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 06, 2009 9:39 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

pemel: Ba ne, já neobviňuju nikoho z přetvářky. Sám jsem ale trochu srab, a kdyby bylo pravidlo přispívat sem pod plným jménem, asi bych váhal. A tak mám tendenci si myslet, že se to týká víc lidí tady a že důvody takových obav můžou být částečně objektivní a opodstatněné - kromě toho, že "zviditelnění je to poslední, o co by většina homosexuálů stála," jak kdesi napsal Janis Sidovský. Což může být i důvod, proč tolik našinců nejen diskutuje (to je běžné), ale i bloguje (což je spíš výjimečné) pod nickem.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 06, 2009 7:49 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Re: Nicknames Citovat

Nick Guest: Podle mě hledáš přetvářku tam, kde žádná není. Wink Podívej se třeba na diskusní fórum právnické fakulty nebo pražských tramvají, tam píšou všichni pod nickem. Btw, blog je trochu něco jiného, než diskusní fórum.
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po duben 06, 2009 6:37 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Waky: Myslím, že to lehce zjednodušuješ. Třeba na blozích serverů jako Akuálně, iDnes, Respekt atd. vlastně všichni píšou pod skutečnými jmény - kdežto gayové často používají nicky i jako bloggeři (na colourplanet tak půl na půl). Proč asi?

Ovšem uznávám, že např. slibnou kariéru v konzervativní politické straně nebo v komunální politice může mnohem snáz zmařit diskrétní informace, že XY je chovatel činčil, než že je teplej. To je přece jasné. Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 06, 2009 5:11 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Inkognito Citovat

Podle mě se skoro na všechna internetová fóra píše pod nicky, a souvisí to spíš s ochranou osobních údajů před otravovateli všeho druhu a prapodivnými psychopaty, kteří mají na internetu ráj.
Svého času jsem psala na fórum pro chovatele činčil, a tam měli taky všichni nicky, výjimečně shodné s křestními jmény, většinou ani to ne. Pochybuju, že by se báli reakcí netoleratní veřejnosti se sklonem k činčilofobii, nebo se báli provést CCHO (=coming-chinchilas-out) Laughing
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen


Naposledy upravil Waky dne po duben 06, 2009 10:30 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne duben 05, 2009 11:35 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Nicknames Citovat

Ještě mě napadlo - vlastně to je o toleranci - proč tady všichni pokládáme za naprosto samozřejmé, že sem píšeme pod nicky? Česká společnost je sice tolerantní a nikdo nás nediskriminuje, ale sichr je sichr...

Question
Razz
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne duben 05, 2009 4:11 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Re: Po fotbale ještě tohle! Citovat

Nick Guest napsal:
... jsou životní podmínky gayů v sekulárních a liberálních Čechách lepší než na zaostalejším a dále na východ situovaném Slovensku...

A mezi nimi, jak zeměpisně tak sociálně, leží Morava.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne duben 05, 2009 2:51 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Po fotbale ještě tohle! Citovat

Waky: Já jsem tu zprávu nečetl, četl jsem jenom informaci o ní na webu colourplanet. Připouštím (i když to nepokládám za pravděpodobné), že ta zpráva skutečně kritizuje "ČR vůči Slovensku". Pokud je dostupná online, bylo by dobré dát sem na ni link.

Z té informace na colourplanet ovšem nic takového nevyplývá. Podle ní se ČR a SR nijak nesrovnává, pouze se konstatují určitá fakta. Někoho by možná uspokojilo, kdyby v ní byly formulace ve stylu Ačkoli Slovensko na rozdíl od ČR přijalo antidiskriminační legislativu, ve skutečnosti jsou životní podmínky gayů v sekulárních a liberálních Čechách lepší než na zaostalejším a dále na východ situovaném Slovensku, ale já bych právě takové věty považoval za subjektivní a zbytečné. Víme vůbec, čím ta zpráva chce být - finálním verdiktem, nebo průběžnou zprávou o stavu práv sexuálních menšin s vypíchnutými slabými místy, v nichž je žádoucí zjednávat nápravu?

Nemám rád ten český komplex, podle kterého jsme osvíceným pupkem ne-li světa, tedy aspoň střední Evropy. Celá tato linie debaty je podle mě umělá, pokud nevíme, jestli ta zpráva skutečně srovnává Slovensko a ČR a výslovně vyzdvihuje slovenské poměry proti českým. To by ovšem byla opravdu nehoráznost: dali nám na frak ve fotbale, a teď ještě tohle! Přitom jsme vzorem holubičí povahy a tolerance k menšinám, o čemž by mohli dobře svědčit např. čeští Romové.

Ad "léčba": Těch "terapeutických optimistů", stavějících svůj optimismus na přesvědčení o tom, že homosexualita je získaná, je samozřejmě víc než jen pan Aardweg - třeba to sdružení, která Aardwega vydalo česky, doktorka, která k k českému překladu napsala předmluvu atd. A proč ti ta "vrozenost" tolik leží v žaludku? Musí to být nějaké hrozně ošklivé strašidlo, tahle vrozenost.

Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne ne duben 05, 2009 11:31 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so duben 04, 2009 11:04 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

K antidiskriminačnímu zákonu v SR: podle mě nelze odhlédnout od kontextu tamních reálií, což zpráva neudělala. Zákon sám o sobě všechno nezmění …. nakonec za soudruha Husáka jsme, myslím, přijali Helsinské dohody, aniž by to změnilo realitu typu „svoboda projevu je zaručena, ovšem to nemusí platit o svobodě po projevu“. Stále si myslím, že lépe v kritizovaném Česku, než v antidiskriminačním Slovensku, a že ten autor to jaksi neviděl. Neříkám, že je to u nás všechno OK a ideální, ale nepřijde mi, že bychom si celkově zasloužili velkou kritiku třeba právě vůči SR.
...
Ad počátky sexuologie: teorie o vrozené inverzi (biologické podstatě homosexuality) byla uznávaná řadou lékařů, třebaže v její genezi neměli úplně jasno, např.:“Westphal uveřejnil podrobně příběh inversní mladé ženy a jasně dokázal, že je to případ vrozený a nikoliv časem vyvinutý“, „Máme právo pohlížeti na inversi jako na vrozenou anomálii...takže invertovaný člověk může býti tak zdráv, jako třeba barvoslepý...Zatímco značná část (podle mých zkušeností více než 50 procent) patří k naprosto zdravým rodinám, je asi u 40 procent v rodině chorobnost nebo abnormalita v nějakém stupni – tak třeba výstřednost, alkoholismus, neurastenie apod. ... Dědičná inverse je dobře patrná, ačkoli se to tu a tam popíralo...“ (H. Ellis) Další: Krafft-Ebing, A. Moll, M. Hirschfeld aj.
...
Ustrnutí v infantilních fázích byla jednou z teorií psychoanalýzy, tedy Freuda a jeho následovníků. Freudův postoj k homosexualitě ovšem nebyl jednoznačný (mezi jiným nepokládal za jasné, je-li vrozená či získaná a nevylučoval možnost různých typů: „jsme donuceni k domněnce, že alternativa vlastnosti vrozené nebo získané je buďto neúplná, nebo nepostihuje všechny okolnosti, které se účastní na vzniku inverse“ , několikrát ho revidoval, homosexuálů se prokazatelně zastával (např. že smějí vykonávat psychoanalytickou praxi, odmítal homosexualitu jako jediný důvod k léčbě psychoanalýzou, podepsal petici za odtrestnění homosexuality apod.).
...
Vím o jedné osobě, prosazující bezvýhradný terapeutický optimismus plynoucí ze získanosti homosexuality, a tou je pan doktor Aardweg (Terapie homosexuality). Ten si semtam bere do huby i toho Freuda, kterému ovšem vůbec nerozumí, takže patlá páté přes deváté. K tomu snad jen to, že pan doktor Aardweg je sadistický debil. Bohužel má zajisté své stoupence a následovníky, patrně měl i nějaké předchůdce, kteří mleli totéž co on.
...
Já samozřejmě nevím, zda je homosexualita vrozená či nikoliv. Neví to ani nikdo další. Všechny teorie jsou jen na úrovni hypotéz.
Protože byla inveze braná ((nejen před sto lety) zpravidla jako nemoc, patologie, snažili se jí samozřejmě léčit. Nevidím důvod, proč by měla být vrozenost argumentem proti léčbě, žádný lékař neodmítne léčit nějakou nemoc proto, že je vrozená. Léčení bylo samozřejmě před sto lety pokrokem proti kriminalizaci, nikdy bych si nedovolila říci, že ne. Říkám jen, že je zde zárodek patologizace, která se stále táhne názory na homosexualitu jako „červená nit“.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá duben 03, 2009 2:54 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Zpráva Citovat

Waky napsal:
aby nemuseli zavřít "hříšného sodomitu". Kromě toho, že invert má celou tu inverzní sexualitu (=homosexualitu) jednou provždy danou, tak je taky celý nemocný...

Sečteno, podtrženo: autor zprávy nemá ani tucha, o čem píše...

vidí realitu nikoli takovou, jaká je, ale jak by ji podle příručky vidět chtěl. To mají bohužel poněkud společné demagogičtí ochránci lidských práv s marxisty.


Ta zpráva sice nějakou zasvěceností zřejmě nevyniká, ale přece jen:

Že GLBT hnutí v Čechách narazilo na nepřízeň některých politiků, je fakt.

Že státní moc nedokázala nebo nechtěla ochránit brněnskou queer parade před útoky extrémistů, je fakt.

Že ČR na rozdíl od Slovenska nepřijala antidiskriminační zákon, je rovněž fakt.

Ty věty o útěcích ze školského a zdravotnického systému možná nejsou zacíleny na ČR. Pokud by tomu tak bylo, bylo by to hodně spekulativní. Že je mezi gayi vyšší procento sebevražd než v jiných komunitách, se obvykle pokládá za prokázané. S diskriminací to nemusí souviset.

Jinak ironie je osvědčená a zábavná metoda, jak něco zpochybnit, a ty ji většinou docela umíš. Když ovšem píšeš o událostech 100 let starých - právě tehdy se přece začaly prosazovat vlivné medicínsko-psychologické koncepty homosexuality jako patologického ustrnutí v infantilním vývojovém stadiu sexuality a s nimi související terapeutický optimismus. Takže ta tvoje inkriminovaná ironická věta by spíš měla znít: "Kromě toho, že invert ve svém psychosexuálním vývoji ustrnul vlivem psychotraumat z dělství v análně-narcistně infantilní fázi své sexuality (=homosexuality), je proto celý nemocný a má daleko větší sklon k: depresím, závislostem, sebevraždám, neurózám, psychózám aj." "Léčení invertitů" (které nikdy nebylo masové) by někdo mohl hodnotit jako pokrok ve srovnání s "trestáním sodomitů".

Ovšem my, kteří jsme cool a z politické korektnosti máme leda srandu, dobře víme, že celá ta lidskoprávní agenda je jenom fíkový list totalitárních záměrů všelijakých zednářů a komoušů. Rovněž je nám jasné, že nic takového jako vrozená homosexualita neexistuje, poněvadž to by pámbů, kterej si přeje spásu všech lidí, nikdy nedopustil. Může ovšem dopustit, že někdo načas propadne těm hanebným vášním.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá duben 03, 2009 10:46 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Zpráva Citovat

Tu zprávu psal bezpochyby nějaký velký odborník, který za to s pocitem dobře vykonané práce obdrží tučný bakšiš. Jeho náramný přehled o podmínkách minorit ve všech koutech EU je dost dobře patrný:
např. dává ČR za příklad Slovensko:
"Většina zemí, včetně Slovenska, výslovně odmítá diskriminace na základě sexu či sexuální orientace..."
(Nechci si hrát na vševědoucí, ale možná by na tuhle věc měla GL minorita ze Slovenska trochu jinej názor ... třeba fakt, že u nás máme RP, kdežto na Slovensku ne, asi přišel onomu odborníkovi jako nepodstatnej detail. Možná má pohled natolik globální, že takové nepodstatné detaily nezohledňuje.)
....
Když už jsme u toho, ráda bych se odborníka zeptala, co to je diskriminace na základě sexu. Možná přijdou nějací lidé do kanceláře nějakého zlého byrokrata, on se zamračí a utrousí:"Tak nám tady zasexujte a uvidíme", a pak podle předvedených výkonů (polohy, počet čísel/časová jednotka, doba výdrže atd.) rozhodne ve věci žádosti? Laughing
Nebo se k odborníkovi faktickému přidal odborník/překladatel, který neví, že "sex" znamená "pohlaví"?
....
Nemůžu si pomoci, ale přijde mi, že v té zprávě pomalu co slovo, to perla. To už ostatně zmínil přede mnou Martin/Teheránec.
....
Co proboha míní ten člověk tím, že "dětské oběti diskriminace opouštějí školský systém?" Chce tím říci, že po ulici běhají desítky zatoulaných školou povinných gayů? Neplete si třeba ČR s Východním Slovenskem či Rumunskem a nepokládá tamní bezprizorní děti za homosexuály uprchlé před školním vyučováním?
Členy zdejšího fóra bych chtěla upozornit na to, že měli (mají) permanentně špatné studijní výsledky. Jestli si toho náhodou nevšimli a myslí si, že vyznamenání na střední škole nebo úspěšné studium VŠ svědčí o opaku, pak se mýlí, protože na skutečnost musíme pohlížet dialekticky.
.....
O "vyhýbání se zdravotnímu systému" už psal Teheránec.
K tomu ještě: pověsti o zhoršeném psychickém zdraví, sebevraždách, závislostech atd. atd. atd. v GL komunitě houževnatě přetrvává už cca 100 let, kdy naši sexuologové vymysleli "nemocného inverta", aby nemuseli zavřít "hříšného sodomitu". Kromě toho, že invert má celou tu inverzní sexualitu (=homosexualitu) jednou provždy danou, tak je taky celý nemocný a má daleko větší sklon k: depresím, závislostem, sebevraždám, neurózám, psychózám aj. V odbornických kruzích se tenhle nesmysl houževnatě drží jako husí noha a čas od času má někdo potřebu ho stvrdit nějakým pochybným výzkumem či alespoň deklarovat.
Nemůžu si pomoci, ale jestli je za příčinu pokládaná vrozená inverze nebo permanentní homofobie, vyjde ve výsledku poněkud nastejno: totiž že ti homosexuálové jsou takoví celí nemocní a celí divní.
Tvrdit takovouhle věc pokládám za dost nebezpečný blud, byť to ten člověk třeba myslí dobře.
....
Sečteno, podtrženo: autor zprávy nemá ani tucha, o čem píše, patrně to má ve své úřední náplni a moc neví, o co jde. Pokud tomu tak není, vidí realitu nikoli takovou, jaká je, ale jak by ji podle příručky vidět chtěl. To mají bohužel poněkud společné demagogičtí ochránci lidských práv s marxisty. Je to důvod, proč jsem alergická na feministky.
Smutné je, že potom není pořádně vidět ani ta část pravdy, kterou bezpochyby také mají (netvrdím, že žádná diskriminace ani homofobie u nás není, jen ta realita nevypadá takhle.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt duben 02, 2009 3:12 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Re: Agentura EU pro základní práva Citovat

Martin napsal:
bůhví v jakým Tatarstánu, jež je náhodou členem EU

Náhodou není: http://cs.wikipedia.org/wiki/Tatarstán Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt duben 02, 2009 12:23 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Agentura EU pro základní práva Citovat

pemel napsal:
Co si o tom myslíte Question


No myslim, že je to trošku mnoho povyku pro nic. Nemyslim si, že zrovna ve škole je ten problém výraznej, nemyslim si, že s tim mají děti velkej problém. Resp. ve škole platí "Kdo chce psa bít.....".

A co se týká zdravotnictví - no možná darování krve, ale přístup ke zdravotní péči? Ono když někam přijdeš s kudlou v zádech, tak je to spíš každýmu jedno i v Ománu, zda si gay. A jestli si tam někdo nezajde, aby mu homosexualitu nenašli napsanou na čele, tak je to spíš jeho problém, než problém státu.

BTW - mluvim pochopitelně o ČR, na Maltě je totiž zakázaný i rozvod, a bůhví v jakým Tatarstánu, jež je náhodou členem EU, může bejt nezákoný i něco jinýho.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st duben 01, 2009 11:32 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Agentura EU pro základní práva Citovat

Článek na serveru colourplanet Arrow EU: Česko diskriminuje gaye

Co si o tom myslíte Question
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá prosinec 19, 2008 3:10 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Bóže muj. O žádných dětech nevím, ale celkově to nemohu vyloučit. Laughing Technicky vzato, už by jim mohlo být pár let. Mr. Green

Ale daleko víc se mi líbil tenhle průzkum:

http://www.novinky.cz/clanek/156327-zeny-se-ve-34-letech-citi-nejpritazliveji-a-uzivaji-si-sexu.html

Ju, to je také velice průkazné. Zeptej se nějaký ženy, která se zůčastní podobně stupidního průzkumu, zda se cítí jako stará škatule. Poté, co se vzpamatuješ z kopnutí podpatkem do rozkroku ti zřejmě také sdělí, že se cítí přitažlivě a svěže (zvlášť po enormním množství omlazovacích krémů Very Happy ), a užívá si sexu.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá prosinec 19, 2008 11:20 am
Autor Zpráva
maara
uživatel+


Založen: 25.1.2007
Příspěvky: 154
Bydliště: 181 00

Předmět: Proti diskriminaci početím dítěte Citovat

Ať žijí průzkumy. Kdo z vás už má děti Question
_________________
"Člověk se podobá zlomku: čitatel říká, jaký vskutku je, a jmenovatel naznačuje, co si o sobě myslí. Čím větší je jmenovatel, tím menší hodnotu má celý zlomek."
L. N. Tolstoj
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne listopad 30, 2008 2:12 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: To valbo: Citovat

Myslím, že si do obyčejné šikany cosi projikuješ.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 3 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist