Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku CO ve 28mi letech?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

po květen 08, 2006 10:39 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: ... Citovat

Souhlasím s Petrem v tom, že to nemusíš nikomu na počkání říkat. Svěř se kamarádce, abys měl někoho, s kým si budeš mít možnost popovídat a pak si prostě žij, bez toho, že bys to někomu dalšímu říkal. Postupně si najdeš kluka, začnete spolu chodit, představíš ho svým přátelům (stylem - to je ten a ten a ne, to je můj boyfriend) a prostě se budeš chovat zcela přirozeně. Teprve až se někdo zeptá nebo až prostě příjde ta chvíle, tak řekneš, jak to je. Homosexuálové nemusejí svému okolí říkat o nic více, než říkají heterosexuálové.

PS: Máš zprávu Wink
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 9:08 pm
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Citovat

Ahoj Maryy, také ti přeju všechno dobré, ať překonáš toto složité období a splní se ti vše po čem toužíš. Nemám toho už moc co napsat protože všechno už napsali kluci Wink . Píšeš o "pokročilém věku", ve tvém případě ale opravdu není pokročilý, jseš mladý kluk a máš spoustu nádherných let života teprve před sebou.

Asi nejsložitější je najít sám sebe, smířit se sám se sebou, se svou orientací a začít žít svůj další život podle svého srdce. Vím jak je důležité právě v takové době najít někoho blízkého komu se svěřit, kdo by s pochopením naslouchal. Já jsem z okruhu mých kamarádek a kamarádů k tomu odvahu nikdy nenašel, jenomže já byl kdysi trochu v jiné situaci. Ty se můžeš svěřit zřejmě své kamarádce o které píšeš, u ostatních lidí z okolí bych ale nic moc neuspěchával. Prostě začal bych si žít život podle svého a teprve až by k tomu byl důvod tak bych to řekl. No je to věc názoru, každý se na tento problém dívá jinak. Já už mám opravdu ten pokročilý věk a tak si s tím starosti nedělám, nemám z toho že to budu muset někomu říct... prostě až to praskne Embarassed žádný strach, ale přesto bez důvodu se nikomu v okolí jenom tak nesvěřuji dokud k tomu není důvod. Myslím si že je to moje soukromá věc. Jediný kdo to už zřejmě ví je moje dcera, měl jsem s ní před týdnem dosti důvěrný rozhovor a i když jsem jí to neřekl zatím naplno, určitě to pochopila. V každém případě vím, že ona s tím nemá sebemenší problém. A jinak zastávám stejný názor jako ty, pokud se ode mne někdo z okruhu mých přátel a kamarádů kvůli tomu odvrátí, nebyl to kamarád a tudíž mě taková ztráta nemusí mrzet, spíš je mě líto jeho omezenosti. Jsou různé příběhy, jestli chceš přečti si ten můj a přestaneš se trápit svým "pokročilým věkem" protože zjistíš že tomu skutečně tak není Wink .

Měj se hezky a přeji hodně síly a štěstí
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 7:32 pm
Autor Zpráva
Maryy
uživatel


Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Okolí Přerova

Předmět: Citovat

Přesně tak,
já jsem se i v okruhu známých stavil za homosexuální menšinu (i v době, kdy jsem o sobě ani nijak nepochyboval, že jsem hetero), protože mi dělala zle ta lidská tupost, co bylo ve starověkým Řecku normální se v dnešní době pořád považuje za deviaci nebo snad nemoc, ale naštěstí je víc těch uvědomnělých.

Je to tak, nebyl by potřeba žádný c-o, kdyby se obecně akceptovalo, že vztah dvou mužů nebo žen je zcela v pořádku, ale to ještě hodně dlouho potrvá.

A že homoexuální páry nemůžou mít děti? No a? Je nás na téhle planetě přes 6,5 miliardy, buďme za to rádi Smile
_________________
I love you Ville...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 6:37 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: Citovat

A položme si otázku, proč mají homosexuálové deprese, když procházejí c-o? Protože jim společnost do té doby vtiskávala názor, že chlapeček a holčička se vezmou a budou mít dětičky a zapomněla se zmínit o tom, že nejen chlapeček a holčička se mohou míti rádi, ale že se mohou milovat také dva kluci nebo dvě holky. Tyhle stavy existují vinou společnosti a jejího postoje, který se naštěstí mění k lepšímu. Každá generace bude své děti vychovávat ke větší a větší toleranci a také k vidění světa ve všech jeho barvách, protože černobílá už vážně zastarala...


editace Waky, 24.9.2009, odstraněna nadbytečná citace
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 6:26 pm
Autor Zpráva
Maryy
uživatel


Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Okolí Přerova

Předmět: Citovat

a tohle (skoro) celý můj příběh jenom dovršuje:

Coming out někdy může probíhat velmi těžce a neobejde se bez lékařské či psychologické péče. Mezi homosexuálními pacienty sexuologického ústavu jich polovina měla za sebou pokus o sebevraždu. Dokud se nemyslelo na homosexuální orientaci, často se zdál motiv jejich jednání záhadný a nejasný. Ani po přímém dotazu nedokázali někteří z nich svému lékaři říci, proč to udělali.

Mnoho z nich v té době prožívalo těžkou depresi, mezi jejíž příznaky patří vedle špatné nálady i horší soustředění, poruchy spánku a chuti k jídlu. Příznaky deprese mohou zakrýt původní příčinu duševní krize, která spočívá v odmítání sexuální orientace. Někteří psychické napětí uvolňují požíváním alkoholu a drog. Jejich riziko je v tom, že mohou dále oslabit kontrolu a usnadnit sebevražedné jednání.

Člověk s depresí patří do rukou lékaře. Nebezpečí sebevraždy nelze podceňovat. Neplatí, že ten, kdo o ní mluví, tak ji nikdy nespáchá. Nejprve léčba musí zvládnout jeho úzkost a deprese, intenzivní psychoterapie je pak zaměřená na přijetí sebe sama. Lidé s obtížným coming outem přitom bývají často velmi inteligentní a osobnostně kvalitní. Právě proto snad svůj problém berou moc vážně.

*************************************************************

Někdy jsou myšlenky opravdu tak hluboké, že ani přesně člověk neví o čem jsou, jako by se dobral atomu, ale zjistil, že to nic neřeší, protože atom je stále VELMI dělitelný...
_________________
I love you Ville...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 6:17 pm
Autor Zpráva
Maryy
uživatel


Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Okolí Přerova

Předmět: Citovat

z poradny na www.004.cz:

Nejčastěji si svou sexuální orientaci uvědomíme v pubertě. To platí zejména u chlapců, u nichž tehdy dochází k bouřlivým hormonálním změnám, které startují jejich sexualitu. Ty se projeví erotickými sny, fantaziemi, zejména při onanii. Přesto mnoho homosexuálních mužů své touhy dokáže potlačit a neuvědomuje si je. Jejich zaměření se pak může projevit až ve zralém věku, když jsou třeba ženatí a otcové rodin. Většina z nich však potom uvádí, že si v důsledku společenských zvyklostí nedovolili své zaměření tehdy připustit. U žen je pozdní rozpoznání v důsledku pomalejšího dozrávání jejich sexuality a charakteru jejich erotických vztahů ještě častější.


Takže tohle je asi přesně ten můj případ, moc děkuji za to, že tenhle sajt existuje Smile Jenom za včerejšek a dnešek jsem ho přečetl snad skoro celej, alespoň co se témat týče.
_________________
I love you Ville...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 4:43 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Ja uspechal..a skocil na.. Crying or Very sad

editace Waky, 24.9.2009, odstraněna nadbytečná citace
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 4:40 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: Citovat

Wink

editace Waky, 24.9.2009, odstraněna nadbytečná citace
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 4:39 pm
Autor Zpráva
Maryy
uživatel


Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Okolí Přerova

Předmět: Citovat

Smile Neboj, nic neuspěchám, já jsem fakt trochu uzavřenej, takže by to ani nešlo, trochu mi trvá, než si někoho pustím k sobě.

Btw, ta literatura asi opravdu nebude kdovíjaký rito Smile
_________________
I love you Ville...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 4:31 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: Citovat

No, jen malá vsuvka na začátek... Libore, literaturou se opravdu neživ Laughing Wink

Já jsem přítele poznal přes jednoho člověka, kterého jsem poznal přes inzerát. Jednou o něm mluvil a já si řekl o jeho číslo a bylo to. Laughing Hlavně se do ničeho bezhlavě nehrň a nikam nespěchej. Všechno pěkně v klídku. A ne že skočíš na prvního chlapa, s nímž se seznámíš Wink Laughing

Kamarádka bude určitě v pohodě. Co ty víš? Třeba to sama už několik let tuší a až jí to řekneš, tak Ti poví, že Ti to teda ale trvalo Laughing

editace Waky, 24.9.2009, odstraněna citace předchozího příspěvku
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 3:24 pm
Autor Zpráva
Maryy
uživatel


Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Okolí Přerova

Předmět: Citovat

Díky moc přátelé.

Liborku, měl by ses asi živit literaturou, moc dobře se to po tobě čte Smile
llukynku, neboj, já to nijak moc vysvětlovat nebudu, protože to budu chtít mít co nejrychleji za sebou, prostě to vezmou nebo ne...

Pokusím se začít asi právě u té kámošky, měl bych ji vidět tento týden, jsem zvědav, jestli na to budu mít odvahu a pokud ano, jak to přijme...

S rodiči to bude nejhorší, tam to nechám na (mnohem) později, rodinná situce teď stejně není moc klidná Sad No jo no, bude to asi tvrdý.

Btw, jak jste se Vy seznamovali poprvé? Myslím tím, jestli to bylo na inzerát nebo osobně. Já si zkusím nějaké inzeráty projít, no a uvidím.

Od zítra jsem si vzal dovolenou, potřebuju teď trochu času na sebe, v práci bych teď byl jako ve snu Smile
_________________
I love you Ville...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 3:07 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Krasne Citovat

Napsal jsi to prekrasne Luky. Pripojuji se k drzeni pesticek

editace Waky, 24.9.2009, odstraněna dlouhá citace
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 2:46 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: Citovat

Smile Jasně, začni se starat o sebe, protože když se o sebe nepostaráme sami, tak to za nás nikdo jiný neudělá. S těmi přáteli máš pravdu, kdo to nepochopí a nebude Tě brát takového, jaký jsi, ten nemůže být přítelem. Ale neboj, nemyslím si, že bys měl o nějaké přátele přijít, já také o žádné nepřišel a naopak jsem jich hodně získal. Hlavně nikomu nic nevysvětluj, to nemá vůbec cenu, taky už nikomu nic nevysvětluju, je to jen ztráta času a navíc, proč bychom my, homosexuálové, měli někomu něco vysvětlovat? Nemáme co vysvětlovat! Myslím si, že každý snad má tolik rozumu, aby si to v hlavě sám přebral.

Život je krásnej, ale musíme si uvědomit, co vlastně od něj chceme, a jít si za svým cílem. Ty už víš, co chceš, a teď si za tím musíš jenom jít. A my všichni budeme držet pěsti, aby to vyšlo a abys došel k tomu, po čem toužíš. Smile

editace Waky, 24.9.2009, odstraněna dlouhá citace
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 2:18 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Svet neni jen cerny a ruzovy. Ma mnoho barev mezitim..Nektere ze strachu casto nevidime. Ale stoji to za to Wink Dekuji za lichotiva slova. vzdy neco tak mileho potesi. Kazdy den prozity v souladou s hloubkou srdce ma svou cenu..I jen pro ten jediny den ma cenu se kousek po kousku snazit zit co nejopravdoveji..

editace Waky, 24.9.2009, odstraněna dlouhá citace
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 2:07 pm
Autor Zpráva
Maryy
uživatel


Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Okolí Přerova

Předmět: Citovat

Moc Vám oběma děkuju, ani nevíte jak mě to pohladilo. Asi se teď konečně začnu starat o sebe (moc jsem o sebe nedbal) a o to, abych měl někoho s kým bych byl šťastný, ale vím, že to asi žádná sranda nebude a nejspíš přijdu o nějaké kamarády. Ale co, jestli to nepochopí, tak to nejsou kamarádi, že. Je zvláštní, že u jedné kamarádky si myslím to takový problém nebude, znám ji od malička a říkaval jsem jí i věci co bych neřekl nikomu jinýmu (snad jedině té psycholožce) a přitom to byla vždycky jenom kamarádka, už i to mě mělo trochu trknout Smile

OK, život se mi teď opravdu jeví být přece jen lepší než jsem si myslel, teď už jenom, abych ho neprožil sám.

Představa, že mám nablízku kluka, co je inteligentní, citlivý, nematerialistický a rád se směje je něco krásnýho. Že když je mi nejhůř, tak mu můžu položit svou hlavu na bříško a on mě pohladí po vlasech, to je to co potřebuju, teď už to vím, a to je dobře, protože konečně mám pocit, že někam patřím.

Ještě jednou moc děkuju Vám oběma, hned je to sváteční pondělí ještě svátečnější Smile
_________________
I love you Ville...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 11:11 am
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: Re: Ve 28mi letech? Citovat

Nikdy není pozdě. Píšeš sice "přes pokročilý věk", ale já si nemyslím, že by to bylo tak strašné. Jsi mladej kluk a spoustu toho máš ještě před sebou, jen to nezahodit. Je dobře, že sis to uvědomil, a teď můžeš začít nový kus svého života. A neboj se, že by z toho většině lidí kolem Tebe bylo špatně, ono jde jenom o to, jaké lidi do své blízkosti pustíme... Wink


editace Waky, 24.9.2009, odstraněna dlouhá citace
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 9:43 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Diky Citovat

Ahoj Maryy na techto strankach potkas mnoho kluku se zajimavymi pribehy. Jiste nejak zarezonuji i s tim tvym. Laska muze je neco tak nepredstavitelne krasneho. Ale v jistou chvili treba i bolaveho. Mozna se nekdy zda, ze endostupneho. Presto jsou kluci, kteri maji partnera a krasny vztah. Nekteri procitli drive, jini pozdeji. Neni dulezite kdy se postavis na startovni caru. Ale to zda mas dost sily verit. A vybehnout. a ty jsi vybehl na trat Tobe neznamou. Vedouci krajinou Tveho srdce. a to je neco nadherneho. A to je neco krasneho. Preji, abys potkal ty prave pratele co te podpori na Tve ceste.. Casem jiste dozrajes i k partnerstvi s muzem. v to u sebe verim i ja..


editace Waky - 24.9.2009 - odstraněna citace předchozího příspěvku
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 08, 2006 2:33 am
Autor Zpráva
Maryy
uživatel


Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Okolí Přerova

Předmět: CO ve 28mi letech? Citovat

Opravdu nevím jak začít. Je mi 28 a až teď jsem si možná uvědomil co je můj "problém". Tak popořádku, bude to asi delší...

Nikdy jsem moc nechápal kluky jak chodí za holkama, nebralo mě to ani v 15ti, ani ve 20ti a ani později, ale ani mě nepřitahovali kluci, nebo jsem si to alespoň myslel, ano, párkrát se mi stalo, že se mi nějaký kluk zalíbil, ale nijak jsem se tomu pocitu nevěnoval, třeba proto, že jsem si myslel, že se mi líbí prostě proto, jak celkově působí a ne že se mi líbí ON SÁM, takže můj mozek prostě jakoukoliv podobnou myšlenku okamžitě eliminoval už v zárodku, je totiž pravdou, že až doteď bych si nikdy nic takového nepřipustil...

Asi před 3 lety jsem začal z nějakého důvodu trpět dost nepříjemnými stavy, které potom vyústily do nesnesitelných depresí a málem jsem se zabil, psycholožka mi částečně pomohla, vykecat se z těch věcí a vědět, že ona to nijak emočně nevstřebá bylo odlehčující, problém je v tom, že jsem neznal příčinu těch stavů, vždycky jsem byl spíš veselý, i když introvertní typ (navíc nepříliš fotogenický, řekl bych) a proto se mi po čase vrátily a opravdu nevím jakto, že jsem pořád naživu, ale asi je to dobře, protože za nezvané pomoci jsem si svůj problém uvědomil, tou pomocí myslím Brokeback Mountain, ten film mě doslova uchvátil, ale taky v ten moment trochu vyděsil, člověk na to nepřijde za několik let a potom tenhle šok, děkuji Smile

Bylo to všechno ještě trochu komplikovanější, ale to by se sem asi nevešlo, tahle verze ale dostatčně věci vystihuje.

Píšu to tady proto, že se snažím o tom mluvit a dostat to ze sebe a uklidňuje mě, že tady by teoreticky neměl být nikdo, komu by z toho mohlo být špatně, narozíl od těch, kteří jsou denně kolem mě Sad

Uvědomil jsem si, že prostě potřebuju lásku muže a ne ženy, tu bych prostě opětovat nemohl....

Jestli tohle někdo dočetl až sem, tak MOC děkuju za trpělivost a snad i pochopení, Maryy.

P.S. Pokud na tom byl někdo podobně (mám na mysli hlavně ten "pokročilý" věk), tak dejte vědět, díky.
_________________
I love you Ville...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist