Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Volný čas Jídlo,vaření, gayové
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
O rčení: "gayové jsou dobří v gastronomii a v kuchyni" si myslím
To platí!
17%
 17%  [ 9 ]
Na každém šprochu pravdy trochu.
19%
 19%  [ 10 ]
Je to individuální
62%
 62%  [ 32 ]
Nesmysl, je to naopak!
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 51
      Na začátek stránky  

st březen 28, 2007 12:58 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Můžu ti dát recept třeba na roládu, ale krom toho, že je to pracnější (piškotový těsto) dražší (2-3x tolik vajec) mi to osobně nepřipadá nijak výrazně lepší, takže proto jsem radši zvolil tenhle jednodušší recept, se kterým se dá dosáhnout minimálně stejně dobrých výsledků Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 28, 2007 12:43 pm
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Citovat

TXB napsal:
20 deka (větší hrnek) cukru, 40 deka (2 větší hrnky) polohrubý mouky, přimícháš prášek do pečiva, vanilkovej cukr, promícháš, přidáš dvě vajíčka, přeliješ 7 lžic oleje a přidáš mlíko (takový množství, aby vzniklo řídký těsto, který bude mít tendenci se samo rozlívat).

Podle uvážení do toho můžeš přidat cokoli (nakrájený sušený ovoce, nebo mletý ořechy, nebo část obarvit kakaem.... ale pokud budeš přidávat ořechy nebo kakao, musíš to doředit mlíkem, jinak to bude moc hustý). Nebo na povrch může na kolečka nakrájet 2-3 banány.

Pak to naleješ na vymazanej vysypanej plech (ten vyšší, samozřejmě) a pečeš v klasicky vyhřátý troubě. Výsledek můžeš rovnou servírovat, nebo namazat marmeládou a nalejt na to želé (klidně i s ovocem), nebo na to šoupnout šlehačku - to záleží na tobě. Tahle buchta je naprosto univerzální, není na ní co zkazit, snese toho opravu hodně a záleží jen na tvé fantazii, co s tím uděláš (dobrý kombinace jsou třeba - mletý ořechy do těsta, nahoru nakrájet banány, po vytažení z trouby ještě když je teplá posypat strouhanou čokoládou a servírovat se šlehačkou. Nebo nechat těsto samotný, po vychladnutí namazat marmeládou, na to třeba kompotovaný mandarinky a dortové želé z dvou sáčků – možností je opravdu spousta)


JJ...to znám pod pojmem olejová bábovka....
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 28, 2007 12:28 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

20 deka (větší hrnek) cukru, 40 deka (2 větší hrnky) polohrubý mouky, přimícháš prášek do pečiva, vanilkovej cukr, promícháš, přidáš dvě vajíčka, přeliješ 7 lžic oleje a přidáš mlíko (takový množství, aby vzniklo řídký těsto, který bude mít tendenci se samo rozlívat).

Podle uvážení do toho můžeš přidat cokoli (nakrájený sušený ovoce, nebo mletý ořechy, nebo část obarvit kakaem.... ale pokud budeš přidávat ořechy nebo kakao, musíš to doředit mlíkem, jinak to bude moc hustý). Nebo na povrch může na kolečka nakrájet 2-3 banány.

Pak to naleješ na vymazanej vysypanej plech (ten vyšší, samozřejmě) a pečeš v klasicky vyhřátý troubě. Výsledek můžeš rovnou servírovat, nebo namazat marmeládou a nalejt na to želé (klidně i s ovocem), nebo na to šoupnout šlehačku - to záleží na tobě. Tahle buchta je naprosto univerzální, není na ní co zkazit, snese toho opravu hodně a záleží jen na tvé fantazii, co s tím uděláš (dobrý kombinace jsou třeba - mletý ořechy do těsta, nahoru nakrájet banány, po vytažení z trouby ještě když je teplá posypat strouhanou čokoládou a servírovat se šlehačkou. Nebo nechat těsto samotný, po vychladnutí namazat marmeládou, na to třeba kompotovaný mandarinky a dortové želé z dvou sáčků – možností je opravdu spousta)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 28, 2007 11:22 am
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Citovat

Chtěl bych překvapit svého přítele - že mu něco upeču...nemáte nějaký zajímavý recept???
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 28, 2007 11:04 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Raci Citovat

Tak to já bych asi v tom případě jedla chleba s ramou a ve vaně by žilo několik raků (co pokus o večeři z plodů moře, to další rak do domácího chovu...) Laughing
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 28, 2007 12:10 am
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Jestli budu pozván ke stolu, tak ho tam klidně zajedu hodit. Cool
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 28, 2007 12:09 am
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Já bych to nezvládl, vzhledem k tomu, že jsem svého času choval desetinožce jako domácí mazlíčky Embarassed
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 28, 2007 12:02 am
Autor Zpráva
nokin
uživatel+


Založen: 19.3.2006
Příspěvky: 230
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Humr Citovat

Martin napsal:
Uvařili byste si někdo doma humra (teda ti z vás, kteří můžou "plody moře")? Já o tom přemejšlim - jenom je tam ten problém, že se musí hodit po hlavě živej do hrnce s vařící vodou...


Kdybych uměl vařit a byl šikovný, tak proč ne Razz

Ale když to vezmu z etického a pokryteckého hlediska a představím si, že bych ho musel takhle připravit o život, tak nevim, nevim Think
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 27, 2007 6:13 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Humr Citovat

Uvařili byste si někdo doma humra (teda ti z vás, kteří můžou "plody moře")? Já o tom přemejšlim - jenom je tam ten problém, že se musí hodit po hlavě živej do hrnce s vařící vodou...
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po únor 12, 2007 12:13 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Re: Svádění skrz pánvičku Citovat

narg napsal:
Tu buchtu ti závidím Wink Mno, to já jsem zas totálně nepoužitelný na jakékoliv manuální činnosti -- třeba něco opravit atp. Což můj bývalý přítel na to byl jednička, moje současná láska je spíš jako já -- Vařit atp. (tedy jediné co neumí narozdíl ode mne je žehlit Wink)


no já nejsem ani manuálně zručný... jsem prostě hrozný líný, votrávený pako... už jsem se pomalu bál, abych nezůstal maminčin... Wink


Naposledy upravil Nikom dne ne duben 01, 2007 5:03 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po únor 12, 2007 9:05 am
Autor Zpráva
narg
uživatel


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha - Jižní město

Předmět: Re: Svádění skrz pánvičku Citovat

Nikom napsal:
narg napsal:
Nikom napsal:
narg napsal:

Ale rozhodně rád vařím, zvláště když je pro koho Very Happy


Přesně takovýhle kluky miluju... Smile


Tak to jsem rád Wink


Před chvílí přítel upekl buchtu. Už jsem se bál, že nic nedostanu, protože mě poslal vyklepat bílou dečku, která mi ale spadla a strašně se zašpinila... Jsem naprosto nepoužitelný, tak mi pomalu nezbývá něž...

...prostě milovat kluky, co zvládají domácí práce... Smile


Tu buchtu ti závidím Wink Mno, to já jsem zas totálně nepoužitelný na jakékoliv manuální činnosti -- třeba něco opravit atp. Což můj bývalý přítel na to byl jednička, moje současná láska je spíš jako já -- Vařit atp. (tedy jediné co neumí narozdíl ode mne je žehlit Wink)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so únor 10, 2007 10:05 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Re: Svádění skrz pánvičku Citovat

narg napsal:
Nikom napsal:
narg napsal:

Ale rozhodně rád vařím, zvláště když je pro koho Very Happy


Přesně takovýhle kluky miluju... Smile


Tak to jsem rád Wink


Před chvílí přítel upekl buchtu. Už jsem se bál, že nic nedostanu, protože mě poslal vyklepat bílou dečku, která mi ale spadla a strašně se zašpinila... Jsem naprosto nepoužitelný, tak mi pomalu nezbývá něž...

...prostě milovat kluky, co zvládají domácí práce... Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 09, 2007 9:06 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

ottos napsal:
tak zrovna teď peču.... Rolling Eyes Laughing

přeju, ať ti ztuhne poleva... Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 09, 2007 8:18 pm
Autor Zpráva
ottos
guru


Založen: 30.4.2006
Příspěvky: 594
Bydliště: Praha 4 - Braník

Předmět: Citovat

tak zrovna teď peču.... Rolling Eyes Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá únor 09, 2007 7:34 pm
Autor Zpráva
narg
uživatel


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha - Jižní město

Předmět: Re: Svádění skrz pánvičku Citovat

Nikom napsal:
narg napsal:

Ale rozhodně rád vařím, zvláště když je pro koho Very Happy


Přesně takovýhle kluky miluju... Smile


Tak to jsem rád Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá únor 09, 2007 7:19 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Re: Svádění skrz pánvičku Citovat

narg napsal:

Ale rozhodně rád vařím, zvláště když je pro koho Very Happy


Přesně takovýhle kluky miluju... Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 09, 2007 1:17 pm
Autor Zpráva
narg
uživatel


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha - Jižní město

Předmět: Re: Svádění skrz pánvičku Citovat

Libor napsal:
Co takhle rozproudit téma homosexualita a vaření? Vaříš rád? Nebo jinak, chtěl jsi udělat někdy dobrý dojem na nějakého kluka skrz uvaření nějaké laskominy? Embarassed Já ano Embarassed

Mno, tak já osobně jsem ještě nikoho tímto stylem nesváděl Wink Ale rozhodně rád vařím, zvláště když je pro koho Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st leden 24, 2007 12:31 am
Autor Zpráva
waweer
uživatel+


Založen: 14.12.2005
Příspěvky: 127
Bydliště: Jsem Hradečák

Předmět: Re: Svádění skrz pánvičku Citovat

Libor napsal:
Co takhle rozproudit téma homosexualita a vaření? Vaříš rád? Nebo jinak, chtěl jsi udělat někdy dobrý dojem na nějakého kluka skrz uvaření nějaké laskominy? Embarassed Já ano Embarassed

Rad varim, bouzel na to neni moc cas Sad
Nekdy jsem i ochotnej stravit prez hodinu u sporaku, hlavne aby si pak ti co to prijdou spapat posusnali Smile
_________________
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po leden 22, 2007 6:34 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Svádění skrz pánvičku Citovat

Co takhle rozproudit téma homosexualita a vaření? Vaříš rád? Nebo jinak, chtěl jsi udělat někdy dobrý dojem na nějakého kluka skrz uvaření nějaké laskominy? Embarassed Já ano Embarassed
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá prosinec 29, 2006 6:39 am
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Vaření špaget Citovat

Tak jsem dneska neodolal a koupil si oblíbenou cukrovinku z dětství - Lipo. I když jsem si vědom skutečnosti, že je to jen kyselej vobarvenej cukr.
Mimochodem - pamatujete si někdo takový ty pomerančový želé tyčinky v čokoládě? Prodávaly se ještě za rudých bratrů a od tý doby nic, předevčírem se mi o nich zdálo. Smile
Vy tady na sladký moc nejste, jak to tak čtu ...

Já dávám do těstovin taky olej (klidně čtyři, pět lžic), ale zásadně nesolím vodu - jinak se pak tak trochu naleptají a tím spíš se slepí. Pak je taky rozdíl v tom, jestli jsou těstoviny bezvaječný, nebo ne, já kupuju jen vaječný, takže rozdíly v postupu vám nepopíšu. Ta studená voda možná pomáhá, ale je to, při vší úctě, prasárna. Taky záleží, jak ty těstoviny vaříte, spousta lidí nechá špagety vařit deset minut a pak ještě tzv. "odstát", to se nelze divit, že z toho vznikne kaše. Špagety (a těstoviny vůbec) jsou moje oblíbená potrava a dovolím si tvrdit, že jsem postup při vaření špaget dovedl k dokonalosti. Angel Obecně doporučuju vařit špagety čtyři minuty na silném ohni, do hrnce se dávaj zásadně po oleji a když už se voda divoce vaří; je dobrý tam mít hodně vody, aby se mohly v tom hrnci pohybovat - tak se slepěj s ještě menší pravděpodobností. Za čtyři minuty (tolerance přesahu dvacet vteřin) se okamžitě sejmou a sceděj, při scezování doporučuju lehce proházet v sítu, aby se z nich dostala všechna voda. Servírovat ihned! Budou asi trochu tvrdší, než jste zvyklí, ale rozhodně šetrnější, protože vás nebudou tížit v žaludku tak, jako špagety nacucaný vodou. (To, že těstoviny al dente jsou zdravější, než ty rozvařený je známá věc.) Jinak nedoporučuju dávat na tětoviny měkčí sýry (eidam), ale nějaký opravdu tvrdý nastrouhat na jemno (měkký sýr na proužky (znáte z školních jídelen) vytvoří na těstovinách nechutnou krustu - ty se navíc pak zapaří a je to všechno hnus). Ještě bych mohl něco napsat o omáčkách, ale to už je taková věda, že bych tu seděl aspoň do osmi, takže budete muset být kreativní sami. Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt listopad 30, 2006 7:18 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Co takhle zas dát si... Citovat

Jsem nějaký mlsný. Co takhle oprášit nejen chuťové pohárky, ale i diskusi o tom jestli spojení gayové a jídlo má nějaká specifika? Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út květen 16, 2006 3:03 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Re: ... Citovat

llukynek napsal:
Libor napsal:
llukynek napsal:
Právě jsem ochutnal lososa grilovaného se zeleninou a musím říct, že to bylo velmi chutné Smile Wink


Nechal bych se tou dobrotou nakrmit Wink Zvlast kdyby ses u toho na me usmival Embarassed Tak by to byl jiste zazitek Wink


Zážitek by to byl určitě, ale teď jde o to, jestli ten nejlepší nebo nejhorší v životě Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Vzhledem k me zalibe v chlacich tak hadej Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út květen 16, 2006 1:36 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: Re: ... Citovat

Libor napsal:
llukynek napsal:
Právě jsem ochutnal lososa grilovaného se zeleninou a musím říct, že to bylo velmi chutné Smile Wink


Nechal bych se tou dobrotou nakrmit Wink Zvlast kdyby ses u toho na me usmival Embarassed Tak by to byl jiste zazitek Wink


Zážitek by to byl určitě, ale teď jde o to, jestli ten nejlepší nebo nejhorší v životě Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út květen 16, 2006 12:12 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Re: ... Citovat

llukynek napsal:
Právě jsem ochutnal lososa grilovaného se zeleninou a musím říct, že to bylo velmi chutné Smile Wink


Nechal bych se tou dobrotou nakrmit Wink Zvlast kdyby ses u toho na me usmival Embarassed Tak by to byl jiste zazitek Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so květen 13, 2006 10:38 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: ... Citovat

Právě jsem ochutnal lososa grilovaného se zeleninou a musím říct, že to bylo velmi chutné Smile Wink
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út duben 11, 2006 11:18 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Martin napsal:
Waky, myslím, že si tradiční rodinu vystihla perfektně, možná ještě místy chybí silná ruka pána domu, která tu slepici a uřvaný haranty srovná do latě... Rolling Eyes Ale na to snad bohudík většina mužů rezignovala už za normalizace. Ženy to mají v mnoha věcech jako gayové...(a ne, nemyslím že jsou na kluky, hahahaha Rolling Eyes )...ženy jsou prostě na jednu stranu tlačený do tisíciletejch stereotypů (od důstojnické paničky až po "pijavici, co se JENOM válí doma" = stará se o domácnost), na druhou do takový pozice kolchoznice, která musí pracovat na kariéře na 150 % (ale ne tak moc, aby překonala manžela), doma nastoupit druhou směnu u manžela (protože ON je přece unavenej z práce) a povít a perfektně vychovat 8 dětí...no a na třetí stranu mají ještě možnost se stát "nelítostnou bussinessmankou"/"chlapem v kostýmku", a tím myslím takovýho chlapa, co nemůže vzít vařečku vůbec do ruky, a omdlí když zahlédne vysavač.

Ale v celku myslím, že za tu ženskou "neinvenci" ve vaření je také odpovědný stereotyp - ženy jakoby MUSÍ vařit, bez ohledu na to, jestli se jim zrovna chce, nechce, jestli je to baví, jestli je jim špatně atd., tak jak by z toho mohly mít radost? A mnoho dnešních mladých žen je tak nadšených z toho, že díky změnám ve společnosti už neMUSÍ, že mají dojem, že by ani neměly, následkem čehož kolikrát neuvaří ani vejce. Muži nemají pocit, že musí, vaří si, když se "odvážou", dělají si, případně svým blízkým tím "radost". Proto se do vaření většinou vrhají s nadšením, když už to na ně přijde.

To je tak bezva pocit číst takováhle chápající slova Very Happy Very Happy
Třeba mi dají větší sílu čelit tradičně - rodinným plkům.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 10, 2006 8:57 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Jé, vy ste toho napsali...

Waky, myslím, že si tradiční rodinu vystihla perfektně, možná ještě místy chybí silná ruka pána domu, která tu slepici a uřvaný haranty srovná do latě... Rolling Eyes Ale na to snad bohudík většina mužů rezignovala už za normalizace. Ženy to mají v mnoha věcech jako gayové...(a ne, nemyslím že jsou na kluky, hahahaha Rolling Eyes )...ženy jsou prostě na jednu stranu tlačený do tisíciletejch stereotypů (od důstojnické paničky až po "pijavici, co se JENOM válí doma" = stará se o domácnost), na druhou do takový pozice kolchoznice, která musí pracovat na kariéře na 150 % (ale ne tak moc, aby překonala manžela), doma nastoupit druhou směnu u manžela (protože ON je přece unavenej z práce) a povít a perfektně vychovat 8 dětí...no a na třetí stranu mají ještě možnost se stát "nelítostnou bussinessmankou"/"chlapem v kostýmku", a tím myslím takovýho chlapa, co nemůže vzít vařečku vůbec do ruky, a omdlí když zahlédne vysavač.

Ale v celku myslím, že za tu ženskou "neinvenci" ve vaření je také odpovědný stereotyp - ženy jakoby MUSÍ vařit, bez ohledu na to, jestli se jim zrovna chce, nechce, jestli je to baví, jestli je jim špatně atd., tak jak by z toho mohly mít radost? A mnoho dnešních mladých žen je tak nadšených z toho, že díky změnám ve společnosti už neMUSÍ, že mají dojem, že by ani neměly, následkem čehož kolikrát neuvaří ani vejce. Muži nemají pocit, že musí, vaří si, když se "odvážou", dělají si, případně svým blízkým tím "radost". Proto se do vaření většinou vrhají s nadšením, když už to na ně přijde.

Jinak si teda osobně myslím, že právě s tou fantazií se dá vykouzlit dobrá polívka i z masoxu (např. přidat mraž. zeleninu, nudle, vejce a za pět minut je "hodnotné jídlo" na světě).

Adame, koření používám spoustu (na rozdíl od mojí matky, která uznává pouze sůl a pepř), zatím si lámu hlavu s estragonem - nevymyslel jsem ještě k čemu by se hodil kromě chobotnice a do polívky. Nějaký základní bylinky si pěstuju sám, jinak kupuju, stejně jako koření. Směsi moc nepoužívám, jsou tam éčka a bůhví co ještě, a krom toho by vaření při kterým bych tam vysypal nějakej sáček a fertik, bylo pro mě docela nudný. Bylinky v přírodě, no to nemám moc ponětí kde ani jaký bych měl sbírat. Z přírody sem rád za houby... Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 10, 2006 8:18 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: ... Citovat

Waky napsal:
Musím z vlastní zkušenosti říci, že tato otázka "mamek a taťků" zaměstnává mysl nejednoho heteráče - podle toho, co říkají.
Někteří to možná ani nemyslí zle, prostě to nevědí a někde to slyšeli.
A že se lidi místo podstatných věcí zajímají o kraviny, to je bohužel dosti časté.


Prave, snad tomu napomuze zit stridme a pritom otevrene. At poznaji jak obycejne a krasne muze fungovat gay par..
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po duben 10, 2006 5:04 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Musím z vlastní zkušenosti říci, že tato otázka "mamek a taťků" zaměstnává mysl nejednoho heteráče - podle toho, co říkají.
Někteří to možná ani nemyslí zle, prostě to nevědí a někde to slyšeli.
A že se lidi místo podstatných věcí zajímají o kraviny, to je bohužel dosti časté.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 10, 2006 4:24 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: Re: Bud na sebe hodnejsi prosim Citovat

Libor napsal:
........Moc to sem nepatri, ale co si myslite o tom zvastu, ze jedne z paru gayu je maminkou a druhy tatinkem?? U hodne lidi to prevlada.....


No, kdyby maminkou a tatínkem, to by ještě nebylo tak strašný, ale oni to spíš říkají tak, kdo hraje ženskou a kdo chlapa. No, co na to odpovědět? Takovej člověk, co tohle pronese, má v hlavě fakt jen sračky.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 5 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist