Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Gay svět Gay Svet, myty versus realita.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

st listopad 09, 2005 6:41 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:30 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 09, 2005 3:43 pm
Autor Zpráva
narg
uživatel


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha - Jižní město

Předmět: kluk, kterému není ani 18 Citovat

kluk, kterému není ani 18, se tu ptá, kde sežene lubrikant k análnímu sexu:
Co je na tom špatné? Pokud mu bylo už 15 tak bych řekl že nic... Řekl bych, že v 15 je už člověk dost zralý na to, aby si vybral zda chce spát s holkou nebo s klukem. Proto taky tady ta věková hranice 15 let je. A neberu názory že v 15 je člověk zralý na to, aby mohl spát s opačným pohlavím a po 18 je zralý na to aby mohl spát se stejným pohlavím. Tyhle názory jsou diskriminační a nejdříve bych doporučil pisateli přečíst základní lidská práva - základ naší civilizace a také se nad sebou zamyslet.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út listopad 08, 2005 10:45 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:30 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út listopad 08, 2005 8:35 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Prosba Citovat

Prosim Martine Tebe a Tez Tebe da.jo, abyste priste nepsali o tom co jak myslim. Jaky jsem. Ja sam to v nekterych oblastech jeste nevim. Tak jak vetsina z nas. To co vim je, ze jsem ukoncil tuto vycerpavajici diskui. Neni to o tom, abychom si v ni neco sdileli. Kazdy tu haji svou pravdu. Zalozenou na aktualni mire vedomi a zkusenostech. a vlastne ani nechce o necem vice komunikovat. Nejak se obohacovat a sdilet. spis tu kazdy z nas ospravedlnuje svuj vlastni pohled. Tuto diskusi jsme ukoncil. Protoze by bylo zbytecne si tu vzajemne jitrit bolistky a rany. a pritom si nic nesdelit. Proto vas vsechny prosim , abyste se sdrzeli slov o me. Pokud uznam za vhode napisi to sam. Ale myslet si o me muzete co chcete:-) Nerisim ted homosexualitu. Snazim se ukotvit v okruhu pratel, studiu, povolani..Pak bude moci prijit partner. Jednoho pripadneho jsme odmitl. Nejdriv potrebuji umet zit sam se sebou. Pak dokazi poskytnout partnerstvi duhemu. To je muj nazor.. Ma zkusenost. Kterou si nepreji, aby me ji nekdo rozebiral. nestojim o takto spachany dobry skutek... Very Happy Tim, ze jsem resil homosexualitu a rozebiral ji jsme si zbytecne ublizoval. Ja osobne nechavam vse otevrene..a to jakemukoli vyvoji.. Chtel jsme nas poprosit, abychom presli k necemu co nas muze obohatit. .. Je jiste tolik tonu a debat, ktere nam daji vic. Mozna, ze tady jiskreni nekam vede. Kdovi.. U me osobne to vede k tomu, ze me takovato debata prestava bavit
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po listopad 07, 2005 5:35 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:30 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po listopad 07, 2005 5:09 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:30 pm, celkově upraveno 4 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so listopad 05, 2005 6:15 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: To anonym Citovat

Já osobně souhlasím s onou legalizací lehkých drog, ale přes přečtení onoho příspěvku na "tečce" mi uniká co to mají lehké drogy společného s homosexualitou.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so listopad 05, 2005 5:02 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Bye bye. Citovat

Dobře, tedy držím slovo a reaguji na tebe naposled. Tvoje podivení se nad tím, že jsem napsal příspěvek jedním dechem sedí, neboť tys byl, zdá se, tak dotčen, že si na muj cca jednostránkový, odpověděl takovou smrští příspěvků, napsaných během dvoudenního maratonu, že to nemá obdoby. Shocked

Nevím, zda si mínil někoho urazit, či ti to vyklouzlo mimoděk, nicméně napsat, že jsem "opomenul rozum", je tam, odkud přicházím, urážka, nikoliv kritika. Stejně tak není "nelichotivou kritikou" činit nepodložené rozbory tady Libora. Nebudu tu psát jeho "obhajobu", protože to již zvládl sám, aniž by měl sebemenší důvod se ti ospravedlňovat; a taky podle všeho ví, kdy je lepší neplodnou diskusi ukončit. A dále, já jsem se logické chyby nedopustil, vyzval jsem tě, ať to dokážeš, nicméně v tom jsi selhal, stejně jako v tom, abys dokázal tvé tvrzení o afghánistánu; můžeme v tom vidět jistý "trend chronického nezdaru". Twisted Evil

Jinak opět ses neobtěžoval reagovat na nic, krom otázek jěž jsi si sám vykonstruoval s povrchni návazností na jednotlivosti příspěvků mých či Libora. Libor se neptal "proč to všechno". Libor se, nikoliv "asi", ptal "co si chceš dokázat?". A pod tuto jeho otázku bych se, a nemyslím že jsem v tomto mezi čtenáři, jsou-li nějací, sám, podepsal.

Příjde mi humorné když mi asi 19 letý panic káže o nezralosti. Nebo Liborovi, který nepochybně hledá svou cestu - což mimochodem zrovna tebe, který si nám toho o svém, zřejmě prázdném, životě prozradil proklatě málo neopravňuje ho soudit - ale nezralosti na něm neshledávám ani za mák.

Věřím, že všichni na foru gay.komunita čekali na chlapečka, panensky čistého, s atrofovaným filosofickým střevem, nepodpíraným ale, zdá se, žádnou četbou, aby jim řekl, jak mají žít své životy.

Vnímám to tak, že moje příspěvky jsou, jak bys to asi nazval, "klíčníkem" tvého vodopádu slov. Kdybych donekonečna kopíroval jen jeden příspěvek, vyjde to na stejno, protože tebe to, co jsi nenapsal sám, vůbec nezajímá. Říká se tomu disociace. Tedy mi nezbývá, než tě o onoho "klíčníka" připravit, neboť tvé nezastavitelné monology mne již nudí.

To co ty nazýváš "povinností překonat sama sebe" (och, jaký nafouklá povýšenost se v tom skrývá), já nazývám, krom jiného neukončeným coming-outem, zde váhám jak to nazvat, protože ty jsi vlastně homosexuálem jen imaginárně, k realizaci nám tu nedošlo. A proboha až budeš chtít příště "vyzkoušet více možností" a ještě o tom psát, vyzkoušej nejdřív aspoň jednu.

Jestli se domníváš, že je homosexualita produktem abnormálního vývoje - inu zakaž si to, odnauč se, nebuď homosexuálem. Pro nikoho to nebude snadnější - tak vyběhni do ulic, klubů, hospod a přijď o panictví s dívkou.

Sbohem. Arrow
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá listopad 04, 2005 3:03 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:30 pm, celkově upraveno 3 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt listopad 03, 2005 8:45 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:30 pm, celkově upraveno 3 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt listopad 03, 2005 6:19 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:28 pm, celkově upraveno 3 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt listopad 03, 2005 2:59 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Předposlední kapka Citovat

Oj! Další prvek demagogie, odpovídáš ne na moje otázky, ale stavíš si z mých slov otázky vlastní.

Omyl. Stále ještě omyl.

Nejdřív k exkurzi k významu evocatio, protože nevím, co jsi nám chtěl tím sdělit, či jakou to má informační hodnotu obecně, neřku-li pro diskusi - pokud to ovšem nebyl oslí můstek k tomu, sdělit mi, že jsem "..opomenul řádné instance nižší ... onou řádnou instancí byl v Tvém případě Rozum?" to jistě není způsob jak vést diskusi, nevím co jsi tím chtěl sdělit a hlavně komu a proč? Jsem nicméně rád, že jsi ty první, kdo se snížil k urážení, ukazuje to na tvou úroveň. Mám čím dál tím větší dojem, že jsi jen zmatený mladík, pro nějž je psychologie způsobem, jak se vyrovnat s vlastní, nezáviděníhodnou duševní situací, který v ní hledá pouze odpovědi na své vlastní otázky, a který si sem přichází odreagovat mindry mudrlantskými, avšak nepodloženými prohlášeními a rádobyanalýzami. Pokud se mi tento dojem potvrdí, přestanu reagovat. To samé ostatně udělám, neodpovíš-li mi na otázky, jež jsem ti položil minule. Jsem zvědavý na diskusi, ne na tvůj monolog, v němž si tu už pozurážel oba lidi, kteří na tebe prve reagovali.

Jinak zase záplava přirovnání, ve kterých už nenajde smysl nikdo a výsledek je, že řekneš 20 větami, co by šlo říct jednou (a napadlo mne - myslíš taky na to, že si tvé příspěvky bude číst někdo jiný než já?). Kontext si žádá jejich rozdělení, a mimochodem je to tvoje rozdělení a tvoje přirovnání. Vůbec mě do něj netahej, unavuje mě dělat ti v něm pořádek. Tys to sem přitáh a teď o tom máme ještě diskutovat, jako by to mělo sebemenší smítko důležitosti? A stejně stále ono vědecké rozdělení (to bez přirovnání) nechápeš, nebudu se opakovat počtvrté, čili si přečti předchozí příspěvky.

Dále vyjádřil jsem se k té sexualitě už 4x a myslím, že jasně. Nezatahoval bych do toho orgány, když mluvíme o osobnosti. Tvá věta "..Sexualita podléhá zdánlivě asexuálním vlivům.." etc. je ze své podstaty nesmyslná - slovo "zdánlivě", tedy pokuď jsou ty vlivy "zdánlivě asexuální" (tedy zdají se být asexuálními, ale nejsou), potom je hodnota informace, jíž jsme obdrželi, nulová, a mlátíme tady prázdnou slámu, nota bene mojí.

Athénská.... Kam tím míříš jsem pochopil už když jsi to prvně zmínil, děkuji za opakování, ale už je jich trošku moc. Zase "milenecké souznění", nevzpomínám si, že bych svůj život učinil etalonem, podle něhož se budou posuzovat homosexuální vztahy, tím méně historické. Opakuji sám sebe jako cvok, k řeckým ženám pouze: "hetera - housewife". A doufal jsem, že nemusím zdůrazňovat rozšíření homosexuality v římské době, kdy víme, že postavení ženy bylo prakticky rovné.

Afghánistán, já jsem o tom v životě neslyšel, a nemyslím si, že je to pravděpodobné. V Sýrii, Libanonu, Arábii, Emirátech atp. ano, v Afghánistánu ne.

No i k rodinné anamnéze toho bylo málo, ale mohl by ses nám pochlubit, proč vlastně jsi ještě panic?
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 02, 2005 7:36 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:27 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út listopad 01, 2005 9:47 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Ach.jo Citovat

Ach.jo

Bylo by vhodné odpovídat jiným způsobem, než vytrhávat moje věty z kontextu a jednotlivě na ně reagovat. Se zdvořilostí k čertu, když myslíš, ale je to zoufale nepřehledné pro všechny a drobek demagogické.

Etika má s psychologií málo společného. A je nutné to rozlišovat především v teorii, nikoliv v praxi - když jsi psychoterapeut a přijde ti do ordinace nemocný, zajímá tě mu pomoct, nikoliv, jestli je takový nebo makový. Nějak se mi v té přehršli přirovnání ztrácí smysl. Jinými slovy ty jsi ten účetní restaurace, co se považuje sex za "přísady do jídla"? Co to znamená v praxi? A poněkud špatně se to srovnává s tvým názorem na osobnost prostoupenou sexualitou.

Ano, podle tvého názoru, názoru účetního v restauraci je to tak. Až toho budeš mít načteno trochu víc, možná svůj názor změníš, možná ne. Jenom bych znova opakoval nejprostší z definicí - sexualita se nedá od osobnosti oddělit, a vzhledem k tomu, že perverzní sexualita je jiná (pokud se ti to tak nezdá, vysvětli proč), je i perverzní osobnost jiná.

viz "trochu mi to evokuje" - tady sis, zdá se mi trošku popletl, kdo co říkal. Ty jsi první napsal doslova, že: "...pojmově však (řazením pod stejný druh) nerozlišuji homosexualitu od pedofilie, sadismu, masochismu, nevidím k tomu důvod, jednotný pojem zacílení pohlavního pudu (bez nároku na jeho trvalost) je snad udržitelný. Tvé rozlišování mi přijde jako štěpení sole od zbytku přísad do jídla, koření..." Já jsem jako druhý psal: "Vzhledem k tvojí poznámce (že odděluji sůl od koření), bych rád předestřel, že perverze nemůže být chápána jako koření (nebo jako něco co patří k "soli"-tj. sexualitě reálného světa) - trochu mi to evokuje, že jako masochismus, pedofilie atp. jsou jakési "zpestření", a to je přeci nesmysl." konce citátů - tedy ty jsi použil termínu "sůl" pro označení hetero a homosexuality a výrazu "koření" pro zbytek. Jestli se ti to teď nezdá, podej si ruku s výrobci soli, nebo svůj komentář uprav. Upřímě ten "udivený smajlík" mě docela šokoval, když píšeš o "názvosloví", které jsi sem zatáhl ty. Přijde mi to schizofrenní.

Jinak - omyl. Že jsem řekl, že sexualita není autonomní, znamená, že není samostatná, že není oddělená od zbytku osobnosti - ba naopak. Žádné vymezení v tom není. Nevymezuji, spojuji. Vymezovat = ohraničit. Právě naopak tím popírám existenci asexuální části osobnosti. Nevymezuji, popírám. Vymezovat = ohraničit. Proto hned v další větě mohu zopakovat to samé - žádné "asexuální" já (já=osobnost, pro pořádek) neexistuje. Jak prosté.

A k "opožděnému" komentáři, či možná začátku série "dokončených" - nechápu.

Za 1. žena u nás měla podřízené postavení do roku 1918, neboť jsme byli vysoce pokroková země (v tomto ohledu nepochybně i díky intervenci paní Ch. Masaryk), pravda situace se pro ženy vyjasnila - paradoxně - až v době po únorovém převratu.

Za 2. o podobném trendu v Afgránistánu nemám, bohužel, informace. Mohl bys mi uvést svůj zdroj?

Za 3. nechápu jak souvisí slova, kterými jsem popsal svůj soukromý vztah ke klukům, se situací v antickém řecku (mimochodem k té tvé analýze Řecké sexuality mám jen tři slova - housewife vs. hetéra). Celkově je ten příspěvek dosti zmatený a proto mi nezbývá, než si myslet, že jsi chtěl získat nějakou půdu pro tvou analýzu mé osobnosti. Budiž, když ti pomůže mi to sdělit - zvol k tomu raději ale srozumitelnou formu. "...silou psychických reálií konkrétního člověka ubírat ženě její lidskou stránku." co to znamená? Dále slova "vrozenost" a "neměnnost" vůbec nepadly, a špatně by se do té "exkurze" cpaly. Ten příspěvek žádný závěr nemá, tím méně závěr absurdní. Ačkoliv když o tom uvažuji, celkově (absence závěru a tvrzení o jeho absurdnosti) to je celkem absurdní.

As propos - vyložíš nám také něco ze svého soukromí, včetně vztahu s kluky, či snad s holkami - prostě ve skratce tím myslím něco jiného, než "autoritativní matka, slabý otec"? Nebo tomu mám rozumět, jako že řešíš ostatní, abys nemusel řešit sebe?
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 01, 2005 3:55 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Každý má svou pravdu Citovat

Da.jo prosazuj si sve. Pokud Te takovehle hloubani cini stastnym tak ano. vis, ono je pro mnohemozna dulezitejsi nez to s jakym pohlavim kvalita vztahu k druhym a sobe. Nevim k cemu ti tyhle dlouhe rozbory vedou. Vzdy si najdes takovy, ktery potvrdi Tvuj nazor. To co vnimas. Mozna by bylo preci jen raktictejsi venovat se malym, kazdodennim ukolum. Partnerovi, nebo paartnerce, sobe, pratelum..

Je to muj subjektivni nazor, ale mam dojem, ze timhle velkym hlouanim si spis nez pomahas ublizujes. budes pravdepodobne kluk s velkym srdcem. Se zajmem o psychologii, ze jej nevyuzijes pro neco obecnejsiho. Pro neco realnejsiho. co povede k nejakemu cili. Jestli Ti tohle hrabani se v cemsi pomuze k Tvemu cili tak proc ne. nevim co si chces dokazat? Jestli se chces Tobe popisovanou cestou zbavit homosexualty tak muzes. Ale nech si to pro sebe. Je to Tva cesta. Mas na ni pravo. Stejne jako ostatni. Mas pravo ji i sdilet. Ale ver, ze je to Tva pravda. Neni dobra ani spatna. Jen je. Kazdy z nas ma tu svou. Casto n to zapominame... Ja i Ty...
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po říjen 31, 2005 10:11 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:27 pm, celkově upraveno 3 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po říjen 31, 2005 2:39 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:27 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne říjen 30, 2005 3:58 am
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: Citovat

http://teckacz.cz/index.php?clanekid=289
 
      Na začátek stránky  

pá říjen 28, 2005 11:20 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Citovat

Asi jsem se špatně vyjádřil, pravda, myšlenky se mi trošku předběhly - měl jsem na mysli tvé klienty v ústavu, o nichž jsi psal, že je jejich homosexualita jaksi opravdovější.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá říjen 28, 2005 1:56 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Radku par Citovat

Nemyslim tim, ze by vsechny homosexualni vztahy byly takove. Nemysli tim moralni a nemoralni. To jsme nikdy nepsal. Prisly me ty co znam i ty co jsem zil detske... Nezrale..Slovo moralka jse nepouzil. Protoze netusim co presne ej moralka. Nekde to a jinde onde. Takze do slov moralka se nepoustim schvalne. Cistota, jak to rici snazim se o cit co nejopravdovejsi. Nejzralejsi. Nedelal jsem to driv. Hodne me k tomu dovedl muj byvaly budhisticky pritel. Hodne moc me navedl. Sice jsme od budhismu po rozchodu postupne odstoupil. Hodne me ty roky ovlivnili. Cistota, transformace citu, zit cit odpovedne, nechtit je vlastnit, jen sdilet... Asi jsme k tomu nedospel... Priznavam, ze k duchovnu jsem se dostal tak, ze jsme byl zamilvoany do budhisty a jogina v jednom... V Nemecku existuje dokonce meditacni centrum pro gaye. A nejcastejsi seminar je kultivace a procisteni homosexuality a gay tantra. Jako jsous meinare o sexualite pro heterosexualy tak i pro gaye... Ikdyz se od toho odvracim. Tak me ten dlouhy cas hodne ovlivnil. Posunul asi nekam uplne jinam. Ted si prijdu, ze nepatrim nikam. ani mezi bezne gaye, ani mezi duchovne ladene heterosexualy. Pro prilisnou heterosexuality, kterou sjem nezvladal a tak epro urcitou skrobenost apodobne veci jsme opustil meditace a svou meditacni skupinu.. Neumim tohl edohromady zatim skloubit dohromady...Memu byvalemu priteli se to take nepovedlo... To me nekdy naplnuje poradnou bolesti... Nadeji zit opravdu duchovni zivot. Ne jen nejake ty radoby reci a zaroven homosexualitu
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá říjen 28, 2005 12:48 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Díky. Citovat

Ahoj! Když už jsme u toho, Libore, nemyslíš si, že, jak píšeš, "opravdovost", odlišnost, dejme tomu "čistota" jejich homosexuality může být dána tím, že oni se nezabývají a nikdy nezabývali tím, zda je jejich cit "správný", nebo "nesprávný", "morální" či "nemorální"?
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá říjen 28, 2005 12:28 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Diky Citovat

Velmi sympaticke Martine. Zajimave myslenky a situace. V mnohem celkem blizke.. Dekuji za zajimavy pohled.
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt říjen 27, 2005 11:08 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Reakce Citovat

Problém je ten, že my to takhle musíme rozlišovat - je nutné si totiž uvědomit výraznou odlišnost osobnosti např. pedofila - fetišisty, od osobnosti hetero nebo homosexuála (vzhledem k tomu, že žádná složka já, nenapojená na sexualitu neexistuje - a jistě se nebudeme přít, zda je perverzní sexualita odlišná od té reálné). Též je do značné míry ovládána jinými psychickými mechanismy. To je jeden z "pilířů" psychoanalýzy jako teorie. Vzhledem k tvojí poznámce (že odděluji sůl od koření), bych rád předestřel, že perverze nemůže být chápána jako koření (nebo jako něco co patří k "soli"-tj. sexualitě reálného světa) - trochu mi to evokuje, že jako masochismus, pedofilie atp. jsou jakési "zpestření", a to je přeci nesmysl. Pokud by tě to náhodou napadlo - když si necháš právě pro "zpestření" dejme tomu přivázat ruce, nebo když třeba přítele v zápalu kousneš - to není sadomasochismus vůbec. Lehký sadomasochismus v tomto významu není - stejně jako není lehká pedofilie. Je rozdíl mezi zdravou dominancí/submisí a sadomasochismem - tam se dá nejlépe vysledovat ona tenká linie mezi sexualitou reálného světa a perverzí.

No k tomu Řecku, to se bohužel dodat nemělo. Jednak Platon nepopisoval programově řeckou společnost, ale svůj společenský okruh, proto všeobecně platné údaje najdeme v jeho díle spíše okrajově. A dále zaprvé ten milovník nebyl o mnoho starší, jak si obvykle lidé myslí, jednalo se tu o rozdíl pár let. Za druhé i Platon popisuje erotické vztahy dvou "miláčků", tj. efebů. Za třetí, co se společensky "aprobovaných" vztahů dvou dospělých (tento termín byl ovšem v řecku trochu širší) mužů týče - armáda, sport, symposia, mýty. Nevím teď jestli Sapfó měla nějakou trvalou partnerku, ale co se gayů týče v té době byli za ideální model považováni Achilles a Patrokles.

Nemusíš se hádát o slovíčka - pokud myslíš, že existuje asexuální já, dokaž to. A opět, ty dvě věty, to je v podstatě stejné sdělení řečené ze dvou stran, chtěl jsem na to položit důraz - když si myslíš, že se vylučují, máš svobodu mi to dokázat.

Fixní homosexualita pochopitelně, ale tady se dostáváme k tomu, jak to lidé berou, ne jak by to měli brát. Dnes to není otázka volby, to je otázka potlačení - a vskutku u většiny dnešních tzv. heterosexuálů byla při výchově homosexuální složka hrubě potlačena - proto je tolik neuroz - ale mimochodem je stejně většinou skrytě přítomna v nevědomí popřípadě snovém materiálu a ovlivňuje každodenní jednání, jak jsem již psal, stejně jako u homosexuálů. Freud i v rannějších pracech než jsou poznámky ke "Třem teoriím", přestože jeho profesní vztah k homosexualitě nebyl ještě plně vyřešen, okrajově uvádí, např. v malém Hansovi, pokud se nemýlím, že dítě projevuje do jistého věku bisexualitu - tedy dokud nezasáhne výchova k obrazu sexuality rodičů, a tmářství ohledně sexuality jiné než za účelem plození dětí vůbec.

Člověk si nemůže zvolit zda bude to, či ono - on je prostě přirozeně obojí. Problém je, že toto vědění nemůžeme lidem "nalít" do hlavy, zvláště ne pokud ta hlava je homofobní. Přesto doufám v budoucnost, protože u mladší generace není stigma homosexuality výrazně přítomné ani v případě její "zvolitenosti". A konec konců homosexualita je i dnes považována věc etiky, morálky, náboženství a politiky. Přes jistou krkolomnost této teorie, a přes to, že by jí dnešní střední (většínová) generace těžko přijímala za svou, je to do budoucna jaksi "královská cesta" k očištění "lidstva" (ano, patetismus) od balastu biblických nesmyslů, které deformují osobnosti (a sexualitu) na velké části světa už 1600 let - a tedy k našemu "návratu" k /předkřesťanské/ sexualitě, která není, jak by si vatikán přál, ostudným či "špinavým" aktem, omluvitelným pouze plozením dětí, ale bytostně lidským emočně-fyzickým projevem.

Než ti odpovím, na tvé otázky, a poskytnu ti tak další část nové kazuistiky, rád bych ti dal dvě rady. Chápu, že tě pokud jsi se právě začal zajímat o psychologii, svádí tě to k tomu, aby sis vytvářel o lidech jisté obrázky, nicméně bylo by možná, u mnohých lidí (mě osobně to nevadí), lepší, kdyby sis je nechával pro sebe. A navíc, při vší úctě, pokud si nejsi stoprocentně jistý, že jsi inteligentnější, a zároveň máš větší psychologickou zkušenost, než osoba, kterou analyzuješ, není na místě přílišná tvá (sebe)důvěra v takovou (vlastní) analýzu; nemyslím to nijak zle, jenom by se ti to mohlo v životě vymstít.

1. Ona to zas taková převaha nebyla, dokud jsem neopustil domov, ale mohl jsem si dělat co jsem chtěl a jak dlouho sem chtěl, pokud to nebylo doma, a to odmítání tam bylo jistě.

2. Pro mne osobně kamarádky a pomocnice v subtilnějších záležitostech v práci i v životě, jsou úspěšné i tam, kam bych jako muž zajít nemohl. Sexuálně to považuji za mechanické upuštění páry a přetlaku, ale úlevu pouze pro tělo. Dodal bych, že skutečně přitažlivou cizí ženu vidím (např. na ulici) tak ob rok, a přitažlivého cizího muže (tamtéž) dejme tomu obden.

K těm klukům - nevím, to je prostě něco úplně jiného. Jednak kluci mě přitahují tím způsobem, že cítím "slabost v kolenou", resp. "spadne mi čelist". Jednak s klukem cítím i emocionální uspokojení - s holkou, i v dejme tomu "vztahu" (relativním) jsem si připadal jak v pracovním týmu, s klukem cítím skutečné partnerské, milenecké souznění. Kluky si "vybírám" podle vzhledu, povahy, životního názoru, ostatní věci můj výběr neovlivňují - zájmů mám tolik, že se na něčem sejdu s každým a jen jejich menšina (těch zájmů) je "intelektuálních".

3. Je otázka, co chceš vědět? Jestli literaturu, kterou uvádím - tam si to opravdu nebudu komplikovat tím, že bych uváděl, a tedy musel mezi psaním dohledávat, něco víc než jméno autora a název díla; jestli chceš, abych ti něco doporučil, nebo jestli máš na mysli mojí četbu. Dva poslední seznamy by se lišily asi tak, jako se liší naše životní zkušenosti.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt říjen 27, 2005 10:22 am
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:27 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt říjen 27, 2005 12:14 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Confused
_________________
You have trapped me in your trap of logic!


Naposledy upravil Martin dne ne červenec 19, 2009 3:52 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt říjen 27, 2005 12:12 am
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: Nikým nevyžádaná a nechtěná reakce! Citovat

Ahoj! Když tedy víme co je pointa - "fixovaná homosexualita" - Jednak Jungovská psychoanalýza (odezírám z tvého druhého citátu) ti ve tvém zkoumání tohoto jevu, podle mého názoru, příliš nepomůže. A jednak on to vlastně už někdo vyzkoumal. Freud v poznámkách k jednomu z jeho posledních vydání "Třech teorií" píše /v tehdejším názvosloví/ cosi ve významu: na život každého muže má stejný vliv přitažlivost k ženám, jako k mužům (a naopak) - sexuálně to u mnoha lidí pouze není realizované, a Freud sám píše, že víceméně nevidí jediný důvod, proč by nemělo. Dodávám, že podle mého názoru žádná vrozená homosexualita neexistuje.

Ale zde pozor - většina lidí není potencionálně "pedofilní, sadistická, masochistická apod.", to v žádném případě - ano když se člověk narodí, ta možnost tu je, ale rozštěpení, separace, na perverzní (to nemyslím jako urážku, je to terminus technicus), tedy fetišistické (fetiš je vlastnost sexuálního objektu, mnohdy abstraktní, na pozadí sado-masochistické amorfní podstaty) a reálné univerzum probíhá dříve než vědomá diferenciace na škále škále sexuální orientace - částečnou představu můžeme získat z prací J. Chasseguet-Smirgel, u nás k dostání např Kreativita a perverze.

To co blokuje u heterosexuálů "rozvinutí" jejich homosexuality, respektive schopnosti vědomé /dobrovolné a vědomě chtěné/ citově-sexuální aktivity se stejným pohlavím, je kultura a jí ovlivněná výchova - vzpomeňme si na antický svět (přinejhorším na Řecko, kde byla situace opačná a muži se museli málem nutit zákonem do "heterosexuálních" sňatků), předtím, než se biblické "nesesmilníš s mužem jako s ženou" a "nepodléhej přirozenosti svého těla, neboť lidská přirozenost a duch boží jsou v rozporu" stalo morálkou.

Dále, sexualita zcela jistě není autonomní, a žádné "asexuální" já neexistuje - známe například "Výklad snů?", že?

Jinak abych taky napsal něco o sobě - inu, ačkoliv hluboce soucítím s vašimu problémy, můj jediný problém týkající se homosexuality je absence možnosti uzavřít manželství a má osobní znechucenost českou klubovou komunitou. Dětství jsem také měl dosti podivné - matka nebyla ani tak autoritativní, jako spíš sfetovaná čarodějnice a pokud sahá moje pamět, nic z toho, co kdy říkala, nemělo platnost víc jak 10 minut. Nikdy. Ona si sice ráda prosazovala svou vůli libovolnými prostředky, nicméně ta vůle měla trvání asi jako vůle akvarijní rybky. Domů vodila bizarní existence, nebyl-li otec doma. A byl-li doma, s matkou se buď ignorovali, sexovali, hádali, místy prali - ne tak, že by ji on bil jenom se prostě rvali jako koně. Jinak byl a je vcelku silná osobnost, ač tragická, protože s matkou zůstal jenom proto, že mě měli. Bylo by snadné se domnívat, že jsem gay, protože nechci mít za ženu něco jako svou matku. Je to ale složitější, já byl mezi vrstevníky vždycky docela populární, s lidma mimo rodinu mi to vždycky šlo (můžete hádat jakou jsem měl asi motivaci), především s holkama, a měl jsem jich taky víc než většina heterosexuálů, které znám a mnohonásobně víc, než jsem měl kluků. Pro pořádek jsem do drtivé většiny z oněch dívek nebyl zamilován ani náznakem a spíš sem s nima "zametal". Ani při té vzácné zamilovanosti mě to ovšem "vnitřně nenaplňovalo" (ne není to pubertální narážka na anální styk, hahaha; jenom pokus o vystižení toho duševního stavu), ani zdaleka tolik jako pouhá vzpomínka na mé ranné "kamarádské" a dejme tomu ranně-pubertální homosexuální aktivity.
 
      Na začátek stránky  

st říjen 26, 2005 9:57 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:27 pm, celkově upraveno 3 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st říjen 26, 2005 7:36 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Odpoved Citovat

O hodinach je to opravdu krasne. I to co jsi psal. Nerikam, ze jsem dozral k necemu velkemu. Dozral o kus vic to ano. Zjistil jsme to podobne jako ty. Nebudu rozebirat Te nazory. Mohou byt pravdou i lzi. Tak jako veci dalsi a mnohe.

Pres pismena bych se vsak nechtel poustet nejakych rozboru a soudu. Opravdu to neni forma jak bych chtel poznaat sve ja. Navic priznavam me neni sympaticky Tvuj ton. Nejsem pan moudry. Necitim se byt vsak ani tim, ktery nic nevi, nic nezna anic nepoznal. a druzi jsou ti kteri jej musi vest a ridit.

Cim vice toho vime tim vice nas to nuti interpretovat tyto informace na druhe ne na sebe. Kolikrat se to stava. Nam vsem. Ty vyhledavas citaty, abys ukazal svuj kus pravdy druhym. Neni v tom snad jista touha. Touha ukazovat druhym cestu. Neco co neni uplne zrale. Nebo spi sprofesionalni.Dekuji spise nez rozbory meho stavu uvitam diskusi jinym smerem. Jak snadne psat a mluvit o druhych. O nekom koho temer neznas. Jen par projhevu. Ublizil jsme takto mnoha lidem. Snad odmyslime-li si jistou lidskou projekci muze mit mnohe smysl. Nerikam, ze to tak je. Ty citaty jsou velmi zajimave.

Sókratés: Kdyby jeden z nich byl zbaven pout a přinucen náhle vstát, otočit šíji, jít a podívat se nahoru do světla, mohl by to udělat jen s bolestí a pro oslepující lesk by nebyl schopen dívat se na předměty, jejichž stíny předtím viděl. Co by podle tebe řekl, kdyby mu někdo tvrdil, že tehdy viděl pouze přeludy? Nemyslíš, že by byl zmatený a domníval by se, že předměty tehdy viděné jsou pravdivější než ty, které mu ukazují teď?
Glaukón: Mnohem pravdivější.

Kolikrat to z nas kazdy zazil. Kolikrat kazdy vcetne me sameho nechceme videt pravdu protoze neni krasna??? Kolikrat se stalo, zes prozival to co popisuje tento citat. To se deje kazdemu z nas. A tak me prijde celkem zbytecne o techto vecech mluvit. Ikdyz citat sam o sobe je krasny.




Nevim co i rici k Tebou vybranemu komplexu. Snad jen, ze jako maly jsem hned jak jsem se naucil cist travil dny ve fantazijnim Svete. Jiste to souvisi suzkosti a dalsimi pocity, ktere jsem v detstvi prozival. Nevim zda je tam na matku fixace. Bylo obdobi kdy jsme se matky velmi bal. Tezko muzes utikat pred dospelou odpovednosti kdyz zijes sam. Zijes delsi dobu v cizine. Mas odpovednost za druhe. To jen stezi lze. Pred nejakym casem jsem z domova uprchl, abych se vymanil z manipulativnich tendenci sve matky. Uprchl, me to stalo hodne sil. Bylo to vsak brano jako odchod, ktery postupne upravuje vztahy k rodicum. Postupne. Preci jen citim, ze uz tam neni me doma. Staci me byt v Praze 2-4 dny v mesici. Prijedu rad a take velmi rad odjedu zpatky. Mas pravdu, ze ne vse vidim realisticky. Ale kdo ano. Mam dojem, ze nejsi spokojen sam se sebou.

Nedospele sny. Nevim, postupne jsou me touhy sale realistictejsi. Nemam vlastne nyni nic co by nebylo naplneno. Jsem strasne spokojeny. skola me bavi i prace. Uplne obycejna. Tedy v oboru, specialne pedagogicka. Ale zadne terapie. Ani zadne metody na, ktere nemam. Zjistil jsem sva omezeni. Hodne me bavi metodika. Vedeni druhych k urcitym ukonum. To vis, ze o spouste eci jako vetsina z nas nevim. Ze me ceka hodne prace na me sam. Hodne poznani, smichu i slz. Tak to byva. Nepreji si vsak, aby ses pokousel o nejake amaterske online psychologicke rozbory. Dekuji


Citim se stastny, bavi me skola, pratele, prace i volny cas... Ale ty me prijdes tak nejak smutny. Hledajici mysli nejaky klic kamsi.. Ne vse preci lze uchopit hlavou...Tak se o to prosim tak nesnaz a nech se vest citem a poznanim
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st říjen 26, 2005 4:56 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 3:28 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út říjen 25, 2005 5:35 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Dalsi svereni se a napul reakce Citovat

Nejsem ten typ, ktery by se chtel z homosexuality lecit. Zjistil jsem, ze mam v sobe urcity dar. Urcitou schopnost citu k muzi. Schopnost dat cit, ktery diky jeho sexualni orientaci nikdy nepozna Myslim tim treba nektere mlade mentalne postizene. Takze vnimam svoji homosexualitu jako urcity dar. Urcitou moznost. Neo co mohu rozvinout. Prislo me vsak celkem drasticke kdyz jisty nabozensky spolek me zacal rikat o prijeti me muzsk erole. Ze mam ulohu byt muzem a dat zene to a to. Prijde me to uplne silene. Vis,. Jakoby se ztracela individualita. Jakoby byly pro vsechny lidi nalajnoany ukoly uplne stejne. Nejsem ten typ, ktery by hledal terapii. Coz mozna da.jo hleda. to ne. Ja mam na mysli to, ze se necitim byt ani gayem ani heterosexualem. Alespon ne podle tohoto tradicniho model. ani si neprijdu byt nejaky deprivantem, ktery kvuli sve deprivaci a problemum neni schopny heterosexualnich vztahu. Nejsme ten, ktery je zcela ociseny. Zcela bez bolesti, jez si sebou neseme. Citim jaky vztah touzim zit. Neni tam najednou urceno bude to muz. Bude to zena. spis myslim kvalitu a druh vztahu. Nepritahuji me sexualne zeny. Vlastne nejsme ten, ktery by si prohlizel zeny. Snil o nich. NEjsem ten kdo si dava na zed plakaty zpevacek. Ten, ktery touzi byt zene muzem. Nejsem vsak ani ten, kteremu vyhovuje to co me nabizi gay svet. Nemohu si pomoci. A neberte to prosim osobne. Potkavam velke mnozstvi nezralych lidi. Nevim jestli je prvotni pricinou nezralost, nebo homosexualita. Mozna ta homosexualita zpusobi urcitou nezralost. Neznam vsak zadny par, zadn egaye s, kterymi bych dokazal sdilet sve hodnoty. Sve postoje. Nevim, mozna neprisel ten pravy. Me vztahy s kluky, spis byli detske. A nepotkal jsme zatim zadneho muze, ikdyz je treba velmi sectely a moudry. Aby v nem byla zralost. At jiz zraly jako muz. Nebo prevazovala zralost zeny. Nevim.. Proste mam dojem, z eopravdu zralych gayu moc neni. Tech kteri maji sve hodnoty. Predstavu jaky vztah zit chteji. Co je to vztah dvou lidi. Ne to, ze bychom splinuli blaznive s druhym. Ale to, ze nase individuality. Nase samoty budou stale. Muzeme se vsak te druhe dotknout. Nemuzeme dat tomu druhemu sve srdce. svou lasku. Muzeme ji vsak sdilet. Opravdu jen dve varianty je malo. Na Svete je tolik variant kolik je lidi. Cim mene obvykle jsou to varianty. tim vice to stoji sil. Tim vice to chce moralni zralosti. A odpovednosti. Nemyslim tim propagaci vztahu paraelne s muzem a zenou. Ruzne trojky a podobne. To asi ne. Ikdyz diky svemu budoucimu povolani a praci v komunite pro mentalne postizene vidim velike citove moznosti v ramci komunity. Ruzne modely. Nekteri lide se stredne tezkou mentalni retardaci maji silne citove i sexualni homosexualni projevy. Ale preci jen u nich je ta homosexualita opravdovejsi a tak nejak jina nez u nas intaktnich. Je to snad urcita prenost, urcitx dar. Ktery muzeme vyuzit. Je na nas jak s homosexualitou nalozit. Zatim nevidim alternativu k nezralym homosexualnim touham, ruznym paraelnim vztahum a heterosexualnimu vztahu..Nevidim a preci ji touzim vnimat a citit..To je moje obrovske prani. Cesta, kterou nikdo nezodpovi z ame..Jen nitro me muze vest..Vesmir tez
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 6 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist