Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Gay svět Příslušnost k sexuální menšině v osobním dokladu?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

út únor 06, 2007 8:54 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Martin napsal:
bright napsal:
Ale někdo holt nemůže odolat pokušení promlouvat do médií, když se na něj novináři stále obracejí jako na "celebritu", že? Twisted Evil


No. Takovej Miloš Zeman homosexuálů. Cool


No mně se nezdá, že byl byl teď poslední dobou Hromada nějak zvlášť vidět - samozřejmě až na zprávy o rozpuštění Iniciativy, což je pochopitelné.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út únor 06, 2007 7:48 pm
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
Takže bude svatba? Very Happy

Kdepak, nad tím v současné době Nikome fakt vůbec neuvažuju, spíš mě to téma pouze zaujalo Laughing . I když, kdo ví co bude za rok, za dva, za pět let... Very Happy Very Happy
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út únor 06, 2007 7:27 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

bright napsal:
Ale někdo holt nemůže odolat pokušení promlouvat do médií, když se na něj novináři stále obracejí jako na "celebritu", že? Twisted Evil


No. Takovej Miloš Zeman homosexuálů. Cool
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út únor 06, 2007 4:54 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Ale někdo holt nemůže odolat pokušení promlouvat do médií, když se na něj novináři stále obracejí jako na "celebritu", že? Twisted Evil
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út únor 06, 2007 4:49 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

bright napsal:

Nechci ti brát iluze o dílu pana Hromady, ale na úspěšném prosazení zákona o RP má daleko větší zásluhu řada jiných lidí, kteří s ním nemají nic společného (minimálně v tomhle století). Wink


Jo taky mám pocit, že je to spíš dítě Gay a lesbické ligy (Strachoň, Goga, Kodíčková, Beňová) než Gay iniciativy...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út únor 06, 2007 1:14 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Klinger napsal:
...ale nemůžeme po našich zákonodárcích, panu presidentovi a KDU-ČSL, přece chtít, aby nás postavili na roveň rodiny a ještě k tomu hned v první úpravě zákona.


Proč bychom nemohli? Oni jsou tu pro nás (a za naše peníze), ne my pro ně. Jejich hloupost a nevzdělanost je přece nemůže omlouvat.

Klinger napsal:
Tímto jsem chtěl poděkovat panu Hromadovi, který pro nás udělal spoustu práce.


Nechci ti brát iluze o dílu pana Hromady, ale na úspěšném prosazení zákona o RP má daleko větší zásluhu řada jiných lidí, kteří s ním nemají nic společného (minimálně v tomhle století). Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út únor 06, 2007 11:12 am
Autor Zpráva
Klinger
tester


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Olomouc

Předmět: Citovat

Musím se přiznat, že jsem si zde velice dobře početl a i když je toto téma skoro rok staré, tak jsou zde velice zajímavé názory.

Je fakt, že se mi ten zápis v občance taky nelíbí, ale naštěstí tam není slovo "registrovaný/á" ale "partnerství" je to skoro stejné, ale nějak mi to zní lépe a můj postoj, jestli bude svatba, nebo ne, tak říkám ano Wink Již jsem měl tu čest se jednoho svatebního obřadu (registrace) se zúčastnit a pocity z něj, i z matrikářky a okolí, byly velice příjemné. Nikde jsem nezaznamenal nic negativního, ba anopak.

Zákon samo sebou není dokonalý, ale nemůžeme po našich zákonodárcích, panu presidentovi a KDU-ČSL, přece chtít, aby nás postavili na roveň rodiny a ještě k tomu hned v první úpravě zákona. Dle mého názoru, bude to ještě dlouhá cesta a se založenýma rukama, se taky nic nezmění. Tímto jsem chtěl poděkovat panu Hromadovi, který pro nás udělal spoustu práce. A jsem docela zvědav, v jakém savu je jeho novela, ví o tom někdo něco konkrétního?
Díky
_________________
Jak pravil V.I.Lenin "učit, učit, učit"
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po únor 05, 2007 9:17 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Takže bude svatba? Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po únor 05, 2007 1:27 pm
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
No asi tak... díky bohu za kapitalismus. Když z tebe chtějí dostat prachy, tak si nemůžou dovolit chovat se "nestandardně"...

JJ to je samozřejmě pravda Nikome. I tohle je vysvětlení které mě už napadlo a v mnoha případech taky platí. Zažil jsem "korektní" a na první pohled slušné jednání při kterém jsem ale současně vycítil "nesympatie"a pohledy kterými by mě nejradějí propíchnul. Na druhé straně ale taky člověka který přišel odstranit jistou závadu a přesto-že se ukázalo že závada je u mě v bytě a měl nárok si vše naúčtovat tak nic nechtěl a ještě jsme dobře poklábosili. Takže neříkám že je všechno v pohodě a ideální, ale většinou si myslím že vycítím jisté rozdíly v jednání a ve většině případů mám kladnou zkušenost... Aspoň teda zatím, za tu poměrně krátkou chvíli nemám tolik vysloveně negativních zkušeností které by mě odrazovaly od toho mít v občance napsané slovo "registrovaný", pokud bych teda chtěl.... Wink .
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne únor 04, 2007 5:55 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

No asi tak... díky bohu za kapitalismus. Když z tebe chtějí dostat prachy, tak si nemůžou dovolit chovat se "nestandardně"...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne únor 04, 2007 6:17 am
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Citovat

zdenda napsal:
....................... Jsem hrdý,že jsem gay(ač je to normální), ale jakmile půjdu dělat, tak ukážu občanku a kdyby na druh=é straně bylo registrován, tak ne od všech, ale od pár lidí bych si to vyžral a to slušně. Máme tam jednoho, co je trochu pomalejší a tomu to dávají občas sežrat narážkama a co o něm říkají za jeho zády.... Ne díky.

Já vím, když půjdu hledat zaměstnání tak možná to může být menší problém, záleží asi jestli je to nějaká malá firmička kde se zprávy šíří rychlostí blesku a nebo velká firma... V zásadě si ale myslím že přece neukazuješ Zdendo v práci občanku všem spolupracovníkům, tu snad ukazuješ pouze někde na personálním oddělení nebo jak se tomu dneska říká, když tě přijímají. A tvé osobní údaje by se odsud za normálních okolností neměly dostat ven Wink .

Loni jsem se k tomuto tématu nevyjadřoval protože jsem k němu neměl moc co říct. Dneska po několika mých zkušenostech mě to ale nedá. Odstěhoval jsem se do jiného kraje a žiju s přítelem ve společné domácnosti, takže zažívám situace stejné jako bych to v té občance napsané měl. Přicházím totiž do styku s lidmi kterým to musí zákonitě dojít že jsem gay a to i bez té občanky.

Pár příkladů:
Všechno, nejdříve koupi bytu a pak i na různých úřadech vyřizujeme spolu. Například při přihlášení k trvalému pobytu na MU je nutné předložit nájemní smlouvu nebo doklad že jsem majitelem bytu a nebo souhlas majitele bytu. Takže i takovoutu jednoduchou věc jsme vyřizovali společně protože majitelem bytu je můj partner, bez něj by mě nepřihlásili..... Na správě bytů bylo třeba uzavřít smlouvu na zálohy za teplou vodu atd.¨, k tomu se musí uvést osoby které v domácnosti bydlí (včetně jejich RČ atd..), opět jsme vyřizovali spolu.... Do našeho bytu přišel technik zapojit kabelovku, pak další zapojit pevnou linku, pak jsme si pozvali pojišťováka atd. atd., všichni si mohli na zvonku i na dveřích přečíst naše jména (tedy jména dvou mužů)... Pak jsou zde sousedi a mnoho dalších lidí... Je to pouze pár příkladů na které si vzpomínám a všichni, jak úředníci na úřadech tak i všichni ostatní nejsou jistě zaostalí a museli pochopit že jsme gay pár...

A zatím jsem se s nějakým vysloveně odporem nebo podobnou negativní situací nesetkal. Samozřejmě že reakce jsou různé ale v naprosté většině případů můžu říct že je to úplně v pohodě, každý s námi jedná slušně a s úplnou samozřejmostí přesně tak jak jsem byl celý život (který mě považovali za HT) zvyklý, nepoznal jsem žádný rozdíl. A myslím si že jsem dost vnímavý abych poznal zda se někdo přetvařuje a nebo reaguje a baví se zcela přirozeně.

Nevím, možná mám štěstí. V každém případě kdybych v občance měl to slovíčko napsané, vůbec by mě to nevadilo a z nějaké diskriminace strach nemám. Ukazuju ji pouze v několika málo případech, na poště a nebo třeba za volantem při silniční kontrole a pod. a nevěřím že například nějaký policajt na silnici by mě kvůli tomu diskriminoval. Blbec se najde vždycky ale v naprosté většině případů platí že ten druhý se mnou jedná tak jak já jednám s ním, i s těmi policajty jsem se vždycky normálně domluvil a za 30let co jezdím jsem neměl sebemenší problém. A nevidím důvod proč by tomu mělo být jinak kvůli nějakému jednomu nepodstatnému slovíčku v občance, každý se dívá na fotku, jméno a bydliště a ostatí ho stejně nezajímá.

Tolik můj názor, jinak ale to slovo "registrovaný" se mě taky moc nelíbí... Wink
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st březen 15, 2006 9:46 am
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 2:45 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 11:11 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: To da.jo: Citovat

da.jo napsal:
...to že se knížky cítí usktrkovány multiplexy je možná smutné, ale pozitivně je diskriminovat speciálním právním režimem? Knikupeckou smlouvou? lidi by měli číst, ale... Confused


My ale nejsme knížky a to si uvědom!
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 9:54 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Jo, ty už vymýšlíš vlastní kategorie práv? Právo na nerozlišování? CO TO JE? Shocked
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 9:52 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Kdo ti zase dneska šlápnul na kuří voko , že ses tak rozjel s pakárnama největšího kalibru?

Když rozvedeme tvoje teorie lidství, tak by bylo nejlepší homosexuálům otevřít manželství, ne? Ale jak víme z dřívějška, ty jsi proti tomu. Tak co, hergot mají homosexuálové dělat?
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 9:46 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 2:45 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 9:26 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 2:45 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 7:47 pm
Autor Zpráva
fiosdar
uživatel+


Založen: 21.10.2005
Příspěvky: 135
Bydliště: Prague<>SNV

Předmět: Citovat

da.jo napsal:
Tenhle zákon není dílčí úspěch, ale jen další epizoda z celkové porážky... Rolling Eyes

Výraz člověka usilujícího o občanská práva
http://img.aktualne.centrum.cz/10/72/107290-jiri-hromada-predseda-gay-iniciativy.jpg

o práva, která jej daleko přesahují... do té míry, že nezastupuje nějaké aktuální sdružení, prosící o historické zadostiučunění, ale civilizaci, och, jak patetické... ale ne ve smyslu dvojznačnosti, jakou předvádí pan Hromada: prosebník/zvěstovatel

spíše ve smylu občana vystupujícího na athénském fóru Wink hrdě a "zbožně" (v řeckém smyslu)

totiž, nechápu, co je na registrovaném partnerství i pro hetero"sexuály" (dvě vdovy, které spolu bydlí, ale nehrotí to až do společného lože) tak těžce neprosaditelného Shocked když o děti přeci - zatím - nejde... a když z občanského úhlu pohledu (z pohledu zákonodárce) není rozdílu mezi dvěma gayi, nesezdanou dvojicí a dvěma velmi blízkými přáteli...

do registrovaného partnertví bych také nešel, nechci, aby mě můj stát uznával jako homosexuála, i pozitivní diskriminace je špatná.


co sa tyka p. Hromadu ( i ked ho nepoznam), tak dokial tu len sedis, pises a nic nerobis, tak ma neskutocne udivuje, ze si dovolis niekoho nekonstruktivne kritizovat, najma niekoho, kto sa snazi zlepsit podmienky urcitej skupine obyvatelstva. (to, ze si Ty nemyslis, ze ide o zlepsenie alebo celkovo o pozitivnu vec, je irelevantne).
hm, skoda ze nie je zakon, ktory by pokutoval ludi kritizujucich nekonstruktivne (krasna utopia). to by si vela ludi radsej rozmyslelo pisat blbosti...

hm, myslel som, ze poznas vsetky (alebo co najviac) dosledkov RP ako takeho...
takze, co viem, tak existuje dost ekonomickych vyhod pre manzelov. ci su to nejake danove zvyhodnenia, moznost uzavriet zdruzenie (a rozlozit tak naklady a prijmy rovnomerne medzi oboch manzelov), nejake zvyhodnenia pri poisteni atp.
presny zoznam neviem, co je vsak dolezite, ak by kazdy par ludi, ktori chcu dane benefity, sa iba jednoducho registroval, primarne by to znevyhodnovalo (tym, ze by odstranilo zvyhodnenie) heterosexualne pary ( u ktorych sa predpoklada primarna sluzba spolocnosti - zalozenie rodiny).
benefity na urovni hetero rodiny by som priznal bud parom ktore nejake dieta vychovavaju, alebo si ho adoptovali.
cim by sme sa dostali k divnemu stiepeni spolocnosti na slobodnych, registrovanych, ozenenych/vydanych, registrovanych s dietatom, atp.
kopec byrokracie naviac a minimalny benefit.

dalo by sa povedat, ze suzitie dvoch ludi bez nejakych prinosov pre spolocnost by mohlo mat garantovane urcite prava (a pokial dobre viem, tak aj niektore ma), rozhodne by sa to nemalo v oblasti prav a benefitov davat na jednu uroven s manzelstvom, resp. s partnerstvom dvoch ludi prinosnych pre spolocnost vychovou deti.

cim som sice vlastnou argumentaciou dosiel k popretiu konceptu uplneho zrovnopravnenia gay/lesb muzstiev a zenstiev s hetero manzelstvami Very Happy ale mne to nevadi, aspon mam o com rozmyslat...

a pozitivna diskriminacia by to nebola, pokial by teda nenastala situacia, ze v kazdom zamestnani by [u] muselo [/b] byt urcite percento gayov/lesieb.
_________________
Strach není něco, před čím se musí prchat, ale něco, s čím se musí bojovat.
Asimov, Nahé slunce
Gales
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 7:31 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: !!! Citovat

da.jo napsal:
Tenhle zákon není dílčí úspěch, ale jen další epizoda z celkové porážky... Rolling Eyes

Výraz člověka usilujícího o občanská práva
http://img.aktualne.centrum.cz/10/72/107290-jiri-hromada-predseda-gay-iniciativy.jpg

o práva, která jej daleko přesahují... do té míry, že nezastupuje nějaké aktuální sdružení, prosící o historické zadostiučunění, ale civilizaci, och, jak patetické... ale ne ve smyslu dvojznačnosti, jakou předvádí pan Hromada: prosebník/zvěstovatel

spíše ve smylu občana vystupujícího na athénském fóru Wink hrdě a "zbožně" (v řeckém smyslu)

totiž, nechápu, co je na registrovaném partnerství i pro hetero"sexuály" (dvě vdovy, které spolu bydlí, ale nehrotí to až do společného lože) tak těžce neprosaditelného Shocked když o děti přeci - zatím - nejde... a když z občanského úhlu pohledu (z pohledu zákonodárce) není rozdílu mezi dvěma gayi, nesezdanou dvojicí a dvěma velmi blízkými přáteli...

do registrovaného partnertví bych také nešel, nechci, aby mě můj stát uznával jako homosexuála, i pozitivní diskriminace je špatná.


Co znamena vyhra a co prohra? Kdo je podle Tebe vitez? To by me zajimalo. Proc rikas celkova prohra. O co Ti jde? Dobre vnimas, ze ten zakon az bude schvalen bude soucast nejake prohra? Jake? A pro koho to bude prohra? Tvoje a s cim? S cim jsi prohral? S cim bojujes? Registrovane partnerstvi je pro Tebe prohra ceho. KDyz by vyhraly Tve idealy. Byla by to vyhr alidstva? Nebo tvych idealu? Podle ceho vlastne posuzujes co je prohra a vyhra? Melo by vznikat manzelstvi z registrovaneho partnerstvi az narozenim ditete? No logicky, aby nebyly zvyhodeny neplodne pary. Kdyz to maji byt vyhody pro dite, ze.

Proc porad mluvis o nejakem pohledu zakonodarce. zkus ssakra konecne tak trochu vnimat pohled clvoeka. Me uz sere tady proad enjaky technokraticky pohled. Hledani idealu. Nekde v daleke budoucnosti. Porad nejake prohry a vyhry. A co vyhra lasky. Vyhra toho, ze dva gayove se miluji. A to v prostredi, ktere je primarne urceno heterosexualum. Tedy i svymi institucemi. A neresme porad nejake soucasne zakony. SJou pary, ktere maji problem v nemocnici. Maji problem s majetkem a smlouvama. Musi sspoustu veci co dva heteraci co se miluji nemusi. To je nedustojne. A sakra proc porad davate na jednu rovinu pratelstvi dvou heteraku a hluboky aprtnersky cit gay!! Nikdo tu prece nedegeneruje, ze manzelstvi. Nebo-lli heterosexualni partnerstvi dosahlo neceho vic nez je jen pratelstvi!!! Ne vsechna, mnoha!!! Nestvete me. Porad tady jen diskutuji teoretikove gay vztahu. Da.jo, ktery v zivote kluka nemel a vlastne se tomu i brni. Rika co je a neni dobre pro gay púary. Jak to vi. Pak nekteri dalsi, kteri nemeli vztah delsi nez par mesicu. To neni to partnerstvi. Vsimli jste si, ze toi co gay svazky dlouhodobe ziji. Tady s nama ao tom netlacahji!! Proc asi. Proto, ze se porad tocime dokola. Bez zksuenosti a duvodu. A podobne je to i s poslanci. Jsou jako dajo. Divaji se na veci pravne. Nebo lidsky ze svych zkusenosti, strachu a stavu ducha!!! Jsou gay pary, tkere nemaji chut a silu s enekde dohadovat a pritom by mnohe z nich potrebovlai pravni pomoc. Urcita prava. Ale ne bejt o glejchovan teplej. Ne. Reaguji prudce. Chovam s epodobne jako vy. Priznavam. Proste me stve ta nase vyssi teoreticka. A ty da.jo. Mluvis o necem o cem muzes mluvit jen jako pravnik. Teoretik. PRave proto mame tak spatne zakony. Protoze nevychazeji z potreb lidi. A pritom by nemelo dochazet k socialnia spolecenske exkluzi. Coz u mnohych gay u hrozi!! Dajo tve vyroky o homosexualite a RP jsou jako kdyb sis otevrel cestopis o jizni Australii a pak delal prednasky o tom jake to tam je!!!
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 6:23 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Nedovedu odpovědět, protože neumím vyluštit, na co.
Pochopila jsem, že se Da.jovi nelíbí pan Hromada - ono je hrozně jednoduché kritizovat, když člověk sedí se založenýma rukama v obýváku a "všechno umí lip". Připadá mi dost blbý strefovat se do někoho, kdo se tolik snaží tolik toho udělal.
Pak taky ještě snad jen to, že RP nikdo uzavírat nemusí, tak se da.jo stále nebraň, my už víme, že v žádném případě nechceš, a nikdo tady nemá gebír Tě k tomuto kroku lstí či násilím přinutit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 4:53 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 2:46 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 1:57 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

To tady vidět my všichni Cool

Mě třeba nevyhovuje "současný" zákon do té míry, že bych do RP nešel, kdyby byl schválen v této podobě. Nicméně neosobuju si právo rozhodovat za ostatní podle toho co mě se líbí a nebo nelíbí.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 1:08 pm
Autor Zpráva
fiosdar
uživatel+


Založen: 21.10.2005
Příspěvky: 135
Bydliště: Prague<>SNV

Předmět: Citovat

hm. myslim, ze da.jo ma velmi silne argumenty...
rozhodne to vidim ako idealny stav.
otazkou vsak je, ci terajsi "dílčí" uspech sa da vnimat ako krok ku dosiahnutiu idealneho stavu alebo nie. myslim si, ze treba postupovat krok za krokom.
_________________
Strach není něco, před čím se musí prchat, ale něco, s čím se musí bojovat.
Asimov, Nahé slunce
Gales
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
      Na začátek stránky  

út březen 14, 2006 12:25 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

da.jo napsal:

Tak to já si raději počkám na zákon, který na mě bude pohlížet jako na občana a ne jako na homosexuála... Když si na tím vážně zamyslím, tak mě to uráží! Tenhle zákon se vážně podobá tomu segregačnímu autobusu pro černochy Confused v "normálním" (pro bílé) jezdit nemůžeme, tak pro utišení máme alespoň tohle... Confused

ne, pro gaye, co chtějí založit rodinu, by se měl zpřístupnit zákon o rodině, pro ostatní, ktěří chtějí volnější režim, by se měl vytvořit obecný partnerský institut, ale! - přístupný i pro nesezdané páry a i jin blízké osoby (dvě vdovy), takový zákon u nás chybí: právo na informace v nemocnici přece není dáno podporou rodiny, nebo (teď i) odčiněním křivd napáchaným na "homosexuálech" v minulosti, ale blízkostí vztahu dvou osob

...a ta překračuje tradiční instituce jako je manželství nebo jeho nápodoba pro menšinu...

kritériem, proč se někomu uznávají práva by neměla být homosexuální/bisexuální orientace

partikularismus, kdy se pro různé kolektivy ve společnosti (šlechtici, měšťané, Židé, homosexuálové) šili specifické právní režimy, a posilovala se rozdílnost namísto podobnosti (člověk, občan) bychom měli mít už za sebou... Confused


Tohle opravdu stojí za zvážení, setkala jsem se s takovým názorem i jinde, a něco na něm určitě je. Sama v tom nemám jasno - je pravda, že cosi ořezaného, ten kompromis, je něco jako "drobky od stolu pro chudé po tučné žranici boháčů", ale na druhé straně taky platí "chtěl víc, nemá nic", a určitě lepší aspoň něco než vůbec nic.
Když budu spát na ulici a bude mi zima, tak mě asi moc nepotěší, když se dozvím, že se nebudu stěhovat do bytu v pavlačáku, protože si musím počkat na bydlení ve vile ( s tím, že vůbec není jasné, jestli se tam vůbec budu stěhovat a kdy, možná totiž, že dřív zmrznu), a do té doby mám klepat tu kosu.
Když jsou takové problémy s poslancema, panem profesorem, a uřvaným spolkem "tradičních rodinovců", co by se asi dělo při schvalování "přitvrzené verze".
A už vůbec bych teď nerušila něco, co už je skoro hotové, třeba je to nějakým způsobem nedopečené.
Takže - souhlasím, že by se mělo jít v principu mnohem dál, k úplné rovnosti všech, ale teď v reálu souhlasím se všema, kteří chtějí aspoň ten kompromis.
Ostatně - u toho se nemusí zůstat navěky Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po březen 13, 2006 9:36 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 2:48 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po březen 13, 2006 8:28 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: .. Citovat

da.jo napsal:
Libor napsal:
llukynek napsal:
Samozřejmě, že je to kompromis, ale stále je lepší alespoň nějaká úprava, než další roky a roky a roky a roky čekání...


Souhlasim


Tak to já si raději počkám na zákon, který na mě bude pohlížet jako na občana a ne jako na homosexuála... Když si na tím vážně zamyslím, tak mě to uráží! Tenhle zákon se vážně podobá tomu segregačnímu autobusu pro černochy Confused v "normálním" (pro bílé) jezdit nemůžeme, tak pro utišení máme alespoň tohle... Confused

ne, pro gaye, co chtějí založit rodinu, by se měl zpřístupnit zákon o rodině, pro ostatní, ktěří chtějí volnější režim, by se měl vytvořit obecný partnerský institut, ale! - přístupný i pro nesezdané páry a i jin blízké osoby (dvě vdovy), takový zákon u nás chybí: právo na informace v nemocnici přece není dáno podporou rodiny, nebo (teď i) odčiněním křivd napáchaným na "homosexuálech" v minulosti, ale blízkostí vztahu dvou osob

...a ta překračuje tradiční instituce jako je manželství nebo jeho nápodoba pro menšinu...

kritériem, proč se někomu uznávají práva by neměla být homosexuální/bisexuální orientace

partikularismus, kdy se pro různé kolektivy ve společnosti (šlechtici, měšťané, Židé, homosexuálové) šili specifické právní režimy, a posilovala se rozdílnost namísto podobnosti (člověk, občan) bychom měli mít už za sebou... Confused



Krasna utopie. Ja na to cekat nebudu. Nemusel bych se dockat!! Radeji tne konpromis.. Very Happy
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po březen 13, 2006 5:54 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 2:49 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá březen 10, 2006 11:35 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Re: To da.jo: Citovat

llukynek napsal:
Samozřejmě, že je to kompromis, ale stále je lepší alespoň nějaká úprava, než další roky a roky a roky a roky čekání...


Souhlasim
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá březen 10, 2006 9:10 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne so červenec 12, 2008 2:52 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá březen 10, 2006 8:52 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

No jestli se to tu rozebíralo dřív mi nepřijde zas tak podstatný jako to, že jsi o tom něco - a možná to samý - psal ty teď.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist