Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Knižky a hudba ďábelské i andělské hudební tipy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

po únor 27, 2006 7:59 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Juno a Avos Citovat

Tak Go wesr ani nic od Pet Shop Boys neznám...
Kamarádka (jak jinak, zdroj veškeré mé inspirace - probůh, jsem jak Halina Pawlovská) mi půjčila ruský muzikál Juno a Avos. Znáte to někdo? Kdo ne, ať si to taky sežene. Nemůžu si utvořit vlastní názor a musím si ho od někoho vypůjčit a přivlastnit. Popravdě se to nedá poslouchat a je to příšerný. Na druhou stranu je to příšerný tak, že to do sebe zapadá a sem tam se najde i nějaká skoro melodie. Sice podložená blbým doprovodem, ale stále k kontextu celé té organicky působící hrůzy.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po únor 27, 2006 3:52 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Jihnu Citovat

Martin napsal:
Dá se to možná chápat i v obecné rovině, ale stačilo by vidět klip, zdendo. Smile Je to přímo o těch klucích. Když tam jde (na západ) rota něčeho, co si asi autor klipu dal dohromady z pionýrů a spartakiádních cvičenců Very Happy


Je to je sladke Embarassed Take jsem o tom premyslel. Jihnu Smile
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne únor 26, 2006 5:11 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Dá se to možná chápat i v obecné rovině, ale stačilo by vidět klip, zdendo. Smile Je to přímo o těch klucích. Když tam jde (na západ) rota něčeho, co si asi autor klipu dal dohromady z pionýrů a spartakiádních cvičenců Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 25, 2006 10:20 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

Samozřejmě že toto a je to o klukách, nebo je to jen obecná rovina a tento pocit navozuje jen ten sbor?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 25, 2006 5:49 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: GO WEST Citovat

"Life is peaceful there...in the OPEN air"
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 25, 2006 1:05 am
Autor Zpráva
murex
uživatel++


Založen: 15.10.2005
Příspěvky: 305
Bydliště: London, (Pha)

Předmět: Citovat

zdenda napsal:
nevíte o čem je písnička Go West, zpěvák má takový hlas, příjemný a nevím jestli třeba není taky gay, ale to bude asi jen moje přání a náhoda...

pokud myslis Go West od Pet Shop Boys, tak zpevak je opravdu gay...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 25, 2006 12:13 am
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

Tak už vím o čem, je taková milostná a druhou stranu dělá sbor, mužský sbor....?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 24, 2006 11:28 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

nevíte o čem je písnička Go West, zpěvák má takový hlas, příjemný a nevím jestli třeba není taky gay, ale to bude asi jen moje přání a náhoda...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 23, 2006 4:26 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Traband Citovat

Traband je úžasná věc. Mám od nich jen Hyjé a Kolotoč. Co máš ty? Líbí se mi hlavně ta dechová sekce.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st únor 22, 2006 6:13 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Traband Citovat

Starší desky Trabandu. Vo si o tom mylis. Me se libi
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út únor 14, 2006 10:47 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

teď tu sousedům hraj Yvonne Přenosilová, další měsíc je na vrcholu hitparády ona, jsem zvědav, kdy z toho mamka bude šílet Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 04, 2006 11:12 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Předpokládám, že se mezi vámi nenašel nikdo, kdo by se dnes večer díval na obskurním kanále ČT2 na obskurní záznam koncertu pro nás poněkud obskurní Mexické filharmonie, která hrála obskurní díla obskurních iberoamerikanických současných skladatelů sem tam čestně proložených Smetanou a Dvořákem? Question
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 03, 2006 8:28 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Raduza Citovat

Radúza má zatím 2 alba. Pri me stuj a Andele z nebe. Na strankach raduza.cz jsou uvewrejneny jeji texty. Sveho casu me pritahovalo jak zpiva Mrtin Maxa. No jo chlap Embarassed
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 03, 2006 12:30 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

To Martin:

Jak píšu, SOAD jsou muj zatim posledni objev, takže jsem od nich nic jinýho než Hypnotize neslyšel. Ale pokud píšeš, že jejich starší věci jsou ještě lepší, tak mě to utvrzuje v už takhle silnym přesvědčení, že si je musim co nejdřív sehnat... Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt únor 02, 2006 11:58 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: To Adam: Citovat

Asi je to zdařílejší z Gershwinových děl...ale vždycky mi připadalo, že ten tovární , no nevím, jak bych to vyjádřil česky, řekněme "commonplace" smysl West Side Story, přišel záměrný.

Jinak, já jsem ten balet nikdy neviděl, jenom se mi líbí ta hudba. A ten Faust od Gounoda se mi jeví jako starobylé techno Laughing A Montekové a Kapuleti je onen Tanec Rytířů, o němž jsem psal.... Laughing

No, přítel má určitě dobrý vkus, na svůj věk, jsem svým způsobem rád, že se mu líbí aspoň ten Dvořák, ale už mi ho pouštěl při "našich" chvílích tolikrát, že už to znám nazpaměť. Pozdravím to až se probudí, spáč jeden! Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 02, 2006 11:43 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: To Martin Citovat

Jsi první člověk mimo konzervatoř a moji hudebku, kdo kdy slyšel o Skrjabinovi. Sháněl jsem teď jeho klavírní etudy, ale nic. I v knihovně na ně mám pořadí. Romeo a Julie je krásná, ale jako balet to VIDĚT nemusím. Nejlepší jsou Montekové a Kapuleti. A víc než v podání orchestru (originál) se mi to líbí pro sólové housle (transkripce). Gounodovi jsem na chuť taky nepřišel. Nepřipadá mi to moc nápadité... Tvůj přítel má dobrý vkus. Pochval ho a pozdravuj Very Happy .
Amerika z West Side Story je taky dobrá. Mimo těch pomalých má snad jediná melodii. Nemůžu si pomoct, ale celý ten muzikál mi pžijde jak zvuk tovární haly. Asi to bylo i cílem, ale u Gershwina mi to připadá ... jak to říct ... zdařilejší.
Radúza vydala několik autorských CD. Dají se sehnat úplně všude. Ona není moc většinový typ, fakt nepatří mezi středový proud. Takže ji v rádiu slyším málokdy. Jinak něco od ní mám, ale je vapálený, takže nevím, jak se ty písničky jmenují.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 02, 2006 11:09 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

To Adam:
Skrjabin - no právě, já jsem o něm slyšel tak dvakrát...ale co, pokusím se... Laughing Jinak balety od Prokofieva /např. Romeo a Julie/, nebo Gounoda /např. Faust/? Ty mi přijdou dokonalé... Razz Od Dvořáka mám oposlouchanou i tu 4., 5. (tam se mi zdá, že kradl u Čajskovskýho) 6. a 8. (tu sem slyšel asi 30x, přítel jí má rád Rolling Eyes ), jeho 3. je, pravda, dobrá Twisted Evil A West Side Story? "Mě se líbí Amerika!" - nejlepší byla nazpívaná třemi tenory v Los Angeles Laughing ale to není asi jedna z těch pomalejších, viď Cool

To stonerock: Mě se víc líbilo Mesmerize, ale Hypnotize je taky fajn... Nejradši od nich mám "Toxicity", "Psycho", "Drugs" a "BYOB".

To all: Co nazpívala Raduza?
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 02, 2006 9:53 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

To Stonerock: zní to skutečně ďábelsky.
To Libor: Jo, Radúza je fakt dobrá. Líbí se mi, že to má duchaplné texty, pěkně melodickou hudbu a jak to bere pěkně od podlahy.
Tak mě napadá, že Radúza vlastně patří do moderního autorského šansonu. Neznáte někdo ještě něco podobného?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 02, 2006 7:51 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Raduza Citovat

Raduza..moc pekna hudba Very Happy
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt únor 02, 2006 4:29 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Andělský a ďábelský hudební tipy... V tom je nějakej rozdíl? Wink Muj zatim poslední objev jsou System Of A Down, konkrétně jejich nový album Hypnotize. Podle toho, co tady na fóru čtu, je mi jasný, že spoustě z vás by to asi moc neřeklo, ale pokud máte někdo rád tvrdší muziku, tak vřele doporučuju! Dovolim si citovat kousek z recenze, kterou jsem nedávno čet' na netu: "Podivuhodně nervní, nevyzpytatelný slepenec hard coru, punku, thrash metalu, jazzu, etnických elementů a postmoderní avantgardy se zařadil mezi nejcennější naděje moderního tvrdého rocku." No uznejte, nezní to lákavě? Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po leden 30, 2006 8:44 pm
Autor Zpráva
Adarhaz
uživatel+


Založen: 21.1.2006
Příspěvky: 111

Předmět: To Voidwalker Citovat

Marilyn Manson je dokonalej, už aby bylo něco novýho... I když na Mechanical Animals už asi nic mít nebude...
_________________
vampiria
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá leden 27, 2006 8:33 am
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: To Martin Citovat

Srkrjabina zkus. Skoro se nedá sehnat žádná nahrávka a ani se moc nehraje, ale napsal toho spoustu. Z Dvořáka jsou ohrané 9. a 7. smyfonie. Ale napsal jich celkem 9 a málokdo je zná všechny. Jak se ti může nelíbit Rhapsody in blue? To je naprosto geniální skladba. Bernstain je někde na pomezí klasiky a neklasiky, ale moc ho nemusim. Jen několik pomalejších árií z West Side Story. Z těch, co jsi dále jmenoval, snad jen Chačaturjana. A balet? To ne-e-e.
Proč jsi zařadil Queen do pekla? To ses asi jen přepsal. Byl bys první člověk kterého znám, že by je neměl rád.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 26, 2006 11:24 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Sto dvacet hudeb! Citovat

To Adam: No takhle krásně bych tu klasiku nerozdělil, maximálně podle dat Laughing a taky ti nepovim, co je durový a co onaký, bo neumim ani notu.. ALE z toho, co vim a dokážu pojmenovat se mi nejvíc líbí romantismus (v hudbě) a baroko (v hudbě). A jinak:

Dvořák a Smetana, ti už se mi zdaji ohraný.. Např. z nového světa je sice fantastická ale už to znám nazpaměť..a u Smetany, no škoda mluvit. Od Brahmse znám asi jenom Maďarské tance, a ty se mi moc líbí. Od Chopina se mi zase líbí akorát Nocturna, ten zbytek mi přijde bez nápadu. Ti ostatní o kterých píšeš jsou super (třeba Šeherezáda od Rimského-Korsakova je GENIÁLNÍ), krom Skrjabina, kterého neznám Rolling Eyes Gershwin napsal "Rhapsody in blue"(nesnášim)? Z amerických se mi líbí Leonard Bernstein ale těžko říct, jestli je to už klasika. Českou modernu neznám a nemam k tomu moc důvěru. Od Prokofieva mám rád balety (třeba Tanec rytířů tady slyšel na 99,9% určitě každej, jenom to neví Wink ) No nebo třeba Wagner, Gounod, Hayden, Bach, Chačaturjan, ty bych si tam ještě přidal Laughing a nejen ty. Nebo nějakej fajn menuet. A operu, tu vyloženě žeru, krom snad Mozarta.

Jinak si nemyslím, že to někoho otravovalo, protože každý nejspíš přestal číst po slovu "durový". Laughing

To all:

nebe: klasika (to bych ale v krátkosti nerozkryl), techno, rave, joungle, drummec, raegge, ska, většina trance, část house, vyjímečně hiphop a MC's, dál třeba kubánská hudba, Bonney M, ABBA atp...
očistec: Gigi, Helenka, Gott
peklo: country, dechovka, Queen, Europe, Mareš (některé texty jsou trefné, ale nesnášim tu osobu), všichni superstar sakumprdum, Bartošová, a tak podobně.

A..."Je nějaký film, kde by se vám hudba vysloveně líbila tak, že jste odfiltrovali to, co se děje na plátně, a věnovali se jen podkladové melodii?"
Jo, Veškerý Hvězdný Války.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 26, 2006 9:16 pm
Autor Zpráva
Voidwalker
uživatel


Založen: 23.1.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Peklo,Zlínský kraj

Předmět: radio Citovat

Největší radost mam když někde usliším pisničku kterou sem uz hrozně dlouho neslišel, protože mi dycky něco připomene( ten muj melancholismus), u nas v praci je puštěné rádio ze strašnou stanicí kde pouštějí furt ten samí popík dokola, to je k zbláznění.
_________________
Lidé jsou jen zvířata
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 26, 2006 9:03 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: To Voidwalker Citovat

Já mám taky daleko radši ty smutné věci. Mají často neuvěřitelnou energii, až mě z toho mrazí v zádech. Vím, že s tím pořád otravuju, ale opět doporučuju Rachmaninova. Ale taky jsem se musel učit si to poslouchat. V 16 by mě k tomu nikdo nedonutil Razz .
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 26, 2006 8:51 pm
Autor Zpráva
Voidwalker
uživatel


Založen: 23.1.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Peklo,Zlínský kraj

Předmět: to Adam- andělský a dabelský styl Citovat

Ja to takto neumým rozdělit.

Bud je musika ponurá a smutná, s takovou pak vnitřně koresponduji, jakoby život byl jen nějaká smutná hra a mě to dává jistý pocit že všechno má svuj řád a smisl, jako kdybi mi to dávalo jistý klid a smíření.

A pak je hudba optimistická, energická, a ta mi zlepsuje náladu.
_________________
Lidé jsou jen zvířata
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 26, 2006 8:14 pm
Autor Zpráva
murex
uživatel++


Založen: 15.10.2005
Příspěvky: 305
Bydliště: London, (Pha)

Předmět: Citovat

Adam napsal:
A co filmová hudba? Je nějaký film, kde by se vám hudba vysloveně líbila tak, že jste odfiltrovali to, co se děje na plátně, a věnovali se jen podkladové melodii? Dlouhou jsem se těšil, až budou dávat Tenkrát na západě. Vždycky všichni říkali, že je to stěžejní dílo americké kinematografie a navíc s krásnou hudbou. Když o víkendu dávali první díl, přisál jsem se k obrazovce. Musím říct, že rozvleklost a otravnost toho filmu je neskutečná. A jedinou světlou stránkou je Moriconeho hudba. Třeba ta scéna, kde ta hlavní krasavice přijede na farmu a najde všechny mrtvé. No dejme tomu, celkem hezky natočené místo. Když do toho ale začala hrát ta hlavní melodie (u nás to zpívala Špinarová), tak to dostalo grády a povýšilo o několik úrovní.

Film Tenkrát na západě jsem neviděl no náhodou jsem se dostal k ty melodii v podání André Rieu a moc se mi líbila. Celé album "Romantic paradise" od něj je moc pěkné. Doporučuji.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 26, 2006 7:20 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne pá červenec 11, 2008 8:37 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt leden 26, 2006 6:12 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Máte nějakou písničku nebo hudbu, co vás vždycky dostane do nálady, kterou zrvona potřebuje? Třebá ja, když se chci naštvat, si pustím Rachmaninovův klavírní koncert. Ten mě vždycky nabije energií - hlavně úplný začátek. Nebo naopak když se chci dostat do pohody, sáhnu třeba po Queen.
A co filmová hudba? Je nějaký film, kde by se vám hudba vysloveně líbila tak, že jste odfiltrovali to, co se děje na plátně, a věnovali se jen podkladové melodii? Dlouhou jsem se těšil, až budou dávat Tenkrát na západě. Vždycky všichni říkali, že je to stěžejní dílo americké kinematografie a navíc s krásnou hudbou. Když o víkendu dávali první díl, přisál jsem se k obrazovce. Musím říct, že rozvleklost a otravnost toho filmu je neskutečná. A jedinou světlou stránkou je Moriconeho hudba. Třeba ta scéna, kde ta hlavní krasavice přijede na farmu a najde všechny mrtvé. No dejme tomu, celkem hezky natočené místo. Když do toho ale začala hrát ta hlavní melodie (u nás to zpívala Špinarová), tak to dostalo grády a povýšilo o několik úrovní.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st leden 25, 2006 8:52 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Beethoven Citovat

Co od Beethovena a Vivaldiho máš rád? Tihle dva zrovna nejsou to, co by mi sedělo nejvíc. Od Vivaldiho znám vlastně jen Čtvero ročních období. A od Beethovena 5. a 9. symfonii a dva klavírní koncery a nějaké ty sonáty. Poslouchat se to dá, ale nemá to takové emoce. Prostě mi chybí ten pravý hudební prožitek. Inu klasicismu a baroko.
Víš, jistou dobu jsem uvažoval o studiu klavíru na konzervatoři. Také jsem hrál od 6 let, takže jsem značně postižen.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 6 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist