Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Knižky a hudba ďábelské i andělské hudební tipy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

st duben 12, 2006 8:05 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Hudba Citovat

Libor napsal:
Stonerock napsal:
Když tak přemejšlim, s čim bych se tady mohl uchytit - co takhle Manu Chao? To je podle mě geniální muzika...

To jo, tu ti o usi neomlatime.. Very Happy

Ještě aby! Twisted Evil Wink Nejenže to je hrozně fajn muzika, ale já miluju i jeho texty. Nevim, jestli je tady někdo docení, ale fakt mají něco do sebe - typickej příklad toho, že v jednoduchosti je krása... Trocha surrealismu, trocha symbolismu a samozřejmě typicky postmoderní citace čehokoliv odkudkoliv... Very Happy

"¿Tú quieres café, mi vida? ¡¡¡Pues sírvetelo!!!" Wink

Waky napsal:
Stonerocku, tu System Of A Down a Nightwish neznám, ale zkusím se popídit, podle kontextu by se mi asi mělo líbit.

Ty Nightwish jsem viděl označovat jako symfonickej metal nebo gotickej rock. Co je pro ně ale nejtypičtější, je, že s nima zpívá (resp. zpívala) operní sopranistka Tarja Turunen. Docela nezvyk... Very Happy
Ty System Of A Down jsou vcelku nepopsatelný... Very Happy Tušim, že jsem v tématu Hudební tipy kdysi uváděl kousek z jedný mimořádně výstižný recenze... Takže asi tak... Wink
Jo, a kdybys chtěla a máš trochu schopnej net, tak bych ti moh' poslat pár písniček v MP3, aby sis udělal představu, jestli by se tě to mohlo týkat...

Waky napsal:
Jedna moje kamarádka se mě jednou ptala, když četla nějakou knížku, jestli se jí to má líbit, tj. jestli to je dost kulturně na výši.

V jednom tématu se tu teď probírali "intelektuálové". Tohle je podle mě typickej příklad toho nejsrandovnějšího významu tohohle slova... Laughing

Waky napsal:
Třeba na operu bych v životě nešla dobrovolně.

Naprostej souhlas... Cool Nemůžu si pomoct, ale klasickej operní zpěv je podle mě něco tak neskutečně umělýho a nepřirozenýho, že to naprosto ztrácí jakejkoliv lidskej rozměr... Sad Je to sice "dokonalý", ale tim to hasne... Je to něco takovýho, jako nemam rád třeba broušený sklo... Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 4:01 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: To Waky Citovat

Háááárlej! Mám doma jednu kazetu z doby již dost dávné. Bohužel do té doby se mi nepodařilo nic sehnat. Na rozdíl od Kabátů je jejich hudba celkem propracovaná (v rámci stylu) a má to melodii, takže OK.
Co máte proti klasice? Jenom si na ní člověk musí zvykat. Dneska už jsem schopen i tu opru, na kterou bych ještě před půl rokem nešel ani za zlaté prase.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 10:40 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Jé, Manu Chao, na toho jsem zapomněla! Very Happy Very Happy
Můj velký oblíbenec.
"Klasiku" 70. let samozřejmě můžu taky.
Jinak, tak namátkou: Patti Smith, Nina Hagen, Tiger Lilies, Capitan Beefheart, ze všeho nejvíc u mě vede teď asi ten Tom Waits.
Stonerocku, tu System Of A Down a Nightwish neznám, ale zkusím se popídit, podle kontextu by se mi asi mělo líbit.

Poslouchám všechno možný, od určitě dobrejch věcí po brak, nad nímž mí kamarádi jen nechápavě kroutí hlavou (občas si pustím Harlej nebo třeba Kabát). Nedělám si v tomto směru žádné násilí, protože nejsem žádný hudební odborník, a pokud s tím nikoho neotravuju (nejlépe na plný pecky Laughing ), tak si říkám, že to nikomu neškodí.
(Jedna moje kamarádka se mě jednou ptala, když četla nějakou knížku, jestli se jí to má líbit, tj. jestli to je dost kulturně na výši. Když mám vystudovanou tu češtinu. Tak takhle dopadnout nechci, to budu radši někdy barbar.)

Vážnou hudbu nějak míjím, třeba na operu bych v životě nešla dobrovolně, možná mimo jiné proto, že ji do mě hustili jako do dítka školou a hudebkou povinného, s tím, že je to jediné správné a nic jiného neexistuje. A už jí taky nerozumím.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 8:53 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Hudba Citovat

Stonerock napsal:
Když tak přemejšlim, s čim bych se tady mohl uchytit - co takhle Manu Chao? To je podle mě geniální muzika...


To jo, tu ti o usi neomlatime.. Very Happy
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 2:06 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Když tak přemejšlim, s čim bych se tady mohl uchytit - co takhle Manu Chao? To je podle mě geniální muzika...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 1:58 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Waky napsal:
Akorát si asi budu muset založit vlastní drsnej hudební koutek, protože krom toho poslouchám taky Rammstein, Laibach a tak.


Tak až ho založíš, tak já se přidam, jo? Wink Konečně nějaká spřízněná duše... Very Happy Ne že bych poslouchal jenom tvrdou muziku, ale některou mam moc rád. Twisted Evil Rammsteini jsou Rammsteini, k nim neni potřeba nic dodávat (snad jenom: "Du, du hast, du hast mich!" Wink), v poslední době trpim na System Of A Down (Libore, nedoporučuju Wink), ze současnejch kapel maj' něco do sebe taky Nightwish... A vzhledem k převažujícímu vkusu tady na fóru by za drsnou muziku byl považovanej i muj oblíbenej "klasickej" hard-rock 70. let - Deep Purple, Black Sabbath, Led Zeppelin... Twisted Evil
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út duben 11, 2006 10:42 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: To Martin Citovat

Moc dobrý pohřební výběr! Hapka aje geniální, Nohavica taky a o Mozartovi se nediskutuje - to je dogma. Jaké části máš z Requiemu nejraději? Já bych si nechal zahrát Confutatis a Lacrimosa. Když teda už. Ale možná bych sáhnul spíš po requiemu Verdiho a nebo úplně nejlíp Dvořáka.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 11, 2006 10:10 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Rammstein jsou perfetní... třeba Keine Lust Very Happy

Jinak na pohřbu...asi Kometu od Nohavicy, beztak jsem jí už na pohřbu slyšel, takže na mém bych jí asi taky snesl Laughing no potom jedno Requiem tuším od Mozarta, ale budu se muset ještě podívat. No ale před tímhle asi Dívám se, dívám od Hapky a Horáčka.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 11, 2006 4:44 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Chris Rea Citovat

Adam napsal:
Koukám, že je tu spousta spřízněných duší. Radůza, Jablkoň, Traband, Čechomor, Chris Rea, Leonard Cohen, Tom Waits, Santana, Bruce Springsteen, Andy Summers, Steve Vai, Joe Satriani. Nenapadá vás ještě něco takového?


Kdyztu mel Chris Rea koncert byl to nadherny zazitek. Muj tehdejsi (1.)pritel byl otraven, ze je pry malo slavna hvezda.Ja vsak ty listky vyhral, a o hudbu chrise Rea jsem se zacal vic zajimat az po tom koncerte. Byl to obrovsky zazitek. Je to veliky instrumentalista. Andyho Sumarse neznam. Jaky je? Muzes me jej prosim priblizit. Jo Adame, mas velmi sympaticky hudebni vkus. Potesil si me tim Smile
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út duben 11, 2006 4:30 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Koukám, že je tu spousta spřízněných duší. Radůza, Jablkoň, Traband, Čechomor, Chris Rea, Leonard Cohen, Tom Waits, Santana, Bruce Springsteen, Andy Summers, Steve Vai, Joe Satriani. Nenapadá vás ještě něco takového?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 11, 2006 11:51 am
Autor Zpráva
fiosdar
uživatel+


Založen: 21.10.2005
Příspěvky: 135
Bydliště: Prague<>SNV

Předmět: Citovat

Waky napsal:
Radůzu můžu taky, a našlo by se i dost dalšího - počínaje Trabandem, přes Rudovous až k Neočekávanému dýchánku.
Z toho, že umřela Navarová, jsem byla taky dost špatná Crying or Very sad

Akorát si asi budu muset založit vlastní drsnej hudební koutek, protože krom toho poslouchám taky Rammstein, Laibach a tak.


Rammstein je fajn, Engel, Ohne Dich a tak Smile mam ich celkom rad...
_________________
Strach není něco, před čím se musí prchat, ale něco, s čím se musí bojovat.
Asimov, Nahé slunce
Gales
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
      Na začátek stránky  

út duben 11, 2006 11:38 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Hudba Citovat

Waky napsal:
Radůzu můžu taky, a našlo by se i dost dalšího - počínaje Trabandem, přes Rudovous až k Neočekávanému dýchánku.
Z toho, že umřela Navarová, jsem byla taky dost špatná Crying or Very sad

Akorát si asi budu muset založit vlastní drsnej hudební koutek, protože krom toho poslouchám taky Rammstein, Laibach a tak.


Radůza, Traband nebo treba JAblkon to jsou oc krasne hudebni typy.. Ikdyz ty Ramsteini jsou na me usi prilis drsni.. Smile Chci se zeptat co jste psolouchali v puberte? Ja treba Westlife Embarassed No jo romantika a pekni kluci.. ale to uz je davno Twisted Evil
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út duben 11, 2006 10:37 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Radůzu můžu taky, a našlo by se i dost dalšího - počínaje Trabandem, přes Rudovous až k Neočekávanému dýchánku.
Z toho, že umřela Navarová, jsem byla taky dost špatná Crying or Very sad

Akorát si asi budu muset založit vlastní drsnej hudební koutek, protože krom toho poslouchám taky Rammstein, Laibach a tak.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 11, 2006 1:48 am
Autor Zpráva
nokin
uživatel+


Založen: 19.3.2006
Příspěvky: 230
Bydliště: Praha

Předmět: to Waky Citovat

Navarovou mám taky moc rád. Docela mě vzalo, když před rokem nečekaně umřela Crying or Very sad ....mladá a na vrcholu kariéry... mám rád i Radůzu a Gothardi taky nejsou k zahození
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 10, 2006 4:09 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Tak když už jste na to narazili - co byste si nechali zahrát na pohřbu? Přeci jenom člověk je jen hromada buněk a může umřít kdykoliv, takže je na to třeba myslet. Nechtěl bych, aby mě rozprašovali za doprovodu něčeho, co by se mi nelíbilo.
Já bych si nechal zahrát kousek Dvořákovy symfonie číslo 7, a kdyby to mělo být něco více "současného", tak asi nějakého Hapku.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 10, 2006 11:42 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Enya - Only Time Citovat

Eny - Only Time. Pisnicka, kterou bych si nechal zahrat i na pohrbu.. Je to to co je se mnou tak nejak spojeno.. Pisnicky na pohrbech slouzi k tomu, aby se lide vyplakali a, aby jim bylo lepe..

Enya v ni vystihuje Svet, zivot a lasku...
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po duben 10, 2006 10:06 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Dobrá, jak někde uvidím Kyo, tak si zacpu uši a uteču Laughing
Já Vám toho Vašeho Calogera neberu, ale každýmu se prostě líbí něco jinýho.
Pro mě nejlépe, když to zní, jak když chraptí parta námořníků po flašce rumu a mlátěj u toho do prázdnýho barelu Laughing
Ale mám ráda i leccos jinýho, třeba Gothart nebo Navarovou, takže ti námořníci nejsou podmínkou.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá duben 07, 2006 11:31 pm
Autor Zpráva
Esteban Trueba
uživatel+


Založen: 5.3.2006
Příspěvky: 132
Bydliště: Kosice

Předmět: Citovat

Merci, Libor.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá duben 07, 2006 9:43 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Cukr Citovat

Esteban Trueba napsal:
Momentálne som objavil speváka Calogero. Nemôžem ho dostať z hlavy von, hlavne sklatbu "Face a la mer" (spojenie rockivých gitár, rapu a anjelsky zaspievaného refrénu).Ak chcete ukážku: www.calogero.fr - potom - discographie - potom - autres albums - potom - 3(2004) - potom - Face a la mer Smile Čo na to poviete? Mne sa pri tom podlamujú kolená - keby to niekto zaspieval len pre mňa - dostal by ma Embarassed Wink


Jsi romanitik..Je to sladke. Ale proc ne trosku si osladit zivot.. Embarassed chlapem. Zvlast kdyz pekne zpiva Twisted Evil
_________________
Jsem...


Naposledy upravil Libor dne pá duben 07, 2006 11:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá duben 07, 2006 8:32 pm
Autor Zpráva
Esteban Trueba
uživatel+


Založen: 5.3.2006
Příspěvky: 132
Bydliště: Kosice

Předmět: Citovat

To Waky:
Tak to by ti prislo asi uplne zle z KYO. Wink
Ti u mna uz pol roka bezkonkurencne vedu. Teda, Waky, zákaz otvárať čokoľvek so spojením hlások "kyo" (snáď okrem Tokyo). Neodporúča to jeden z jedných fanúšikov skupiny Kyo na východ od Rína. Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá duben 07, 2006 5:34 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Každej jsme jinej, každýmu se líbí něco jiného.
Proti gustu žádný dišputát.
Na mě je ten Calogero moc sladkej.

Momentálně se nemůžu nabažit Toma Waitse "Real Gone":
www.mp3.com/tom-waits/artists/4975/songs.html
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá duben 07, 2006 4:22 pm
Autor Zpráva
Esteban Trueba
uživatel+


Založen: 5.3.2006
Příspěvky: 132
Bydliště: Kosice

Předmět: Citovat

Momentálne som objavil speváka Calogero. Nemôžem ho dostať z hlavy von, hlavne sklatbu "Face a la mer" (spojenie rockivých gitár, rapu a anjelsky zaspievaného refrénu).Ak chcete ukážku: www.calogero.fr - potom - discographie - potom - autres albums - potom - 3(2004) - potom - Face a la mer Smile Čo na to poviete? Mne sa pri tom podlamujú kolená - keby to niekto zaspieval len pre mňa - dostal by ma Embarassed Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá duben 07, 2006 10:13 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Bjork..moc krasne zpiva
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so březen 25, 2006 2:59 am
Autor Zpráva
nokin
uživatel+


Založen: 19.3.2006
Příspěvky: 230
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

A co takhle Ta Jana z Velké Ohrady. Ta mě absolutně dostává.... Shocked
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne březen 19, 2006 9:47 pm
Autor Zpráva
the.cracker
uživatel+


Založen: 16.3.2006
Příspěvky: 180
Bydliště: Kyjov

Předmět: Citovat

No ja mam jeden dabelsky typ: Sum 41 Twisted Evil Nejlepsi songy z alba Chuck - Some Say, We're All To Blame a Subject To Change. Skvela muzika, ale je to trochu tvrdsi, takze jestli mate radi spis sladaky, tak nic pro vas.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne březen 19, 2006 9:00 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Včera mi udělal kamarád radost. Jel do Bělehradu, a tak jsem ho požádal, zda by mi případně nemohl koupit něco od Kusturici, protože to, co chci, v Bontonlandu věčně nemají. A hle - přivezl mi Life Is S Miracle In Budenos Aires Razz Doporučuju.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 15, 2006 3:34 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: . Citovat

Alanis Moriset... Idea
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po březen 13, 2006 5:54 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

hlavně ten zpěvák Embarassed
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po březen 13, 2006 10:57 am
Autor Zpráva
fiosdar
uživatel+


Založen: 21.10.2005
Příspěvky: 135
Bydliště: Prague<>SNV

Předmět: Citovat

prave mi do toho hra Edith Piaf... Very Happy
vcera som pocuval Prodanu nevestu.
Zajtra si na cestu domov pustim Rhapsody. Alebo Enyu. Alebo soundtrack od Ghost in the shell.
Ak ma hudba myslienku (a ja ju tam viem najst), tak ju mam rad. Napr. Glinkova Ruslan a Lyudmila. Dvorakova Stabbat mater. The flower of carnage od Meiko Kaji. Walking in the air od Nightwish. Bubamara. San sebastian. Winner takes it all. Gollum's song. Tri slová. Istanbul uyurken. Blade runner OST . Mama Cass. Sommersturm OST.

Je toho dost vela Smile A ci je pekelna alebo anjelska ? Zalezi od situacie. Su vyslovene depkovske pesnicky (Gollums song) a vyslovene energizujuce (skoro kazde intro od Rhapsody).

Go west je, aspon podla mna, ocividne pesnicka s gay tematikou Smile
_________________
Strach není něco, před čím se musí prchat, ale něco, s čím se musí bojovat.
Asimov, Nahé slunce
Gales
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
      Na začátek stránky  

čt březen 02, 2006 11:52 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Maire Citovat

Maire Brenan..francouzska Enya Smile
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 5 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist