Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Knižky a hudba Knížky Tvého dětství
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

ne srpen 14, 2011 11:15 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Hrdinové z dětství Citovat

matyáš napsal:
jako malej sem měl rád Káju Maříka a Mého Prince pak jsem přešel na knížky s ponny klubu ,pak sem zas na nějakou dobu přestal číst ,ale nakonec jsem se ke čtení vrátil četl jsem různý knížky ale ted jsem se zaměřil na fantasy ,scifi a horory.


Byl nějký hrnina z těch, o kterých píšeš, že bys s ním chtěl tenkrát pdonikat dobrodružství?
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt srpen 04, 2011 1:53 pm
Autor Zpráva
matyáš
Anonymní





Předmět: Citovat

jako malej sem měl rád Káju Maříka a Mého Prince pak jsem přešel na knížky s ponny klubu ,pak sem zas na nějakou dobu přestal číst ,ale nakonec jsem se ke čtení vrátil četl jsem různý knížky ale ted jsem se zaměřil na fantasy ,scifi a horory.
 
      Na začátek stránky  

pá červen 24, 2011 8:40 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
Proboha, Honzíkova cesta! Taková kolchoznická agitka! Shocked


Já jako dítě 8mi leté hltal ještě větší agitku. A to Neználka Very Happy Honzík je oproti tomu neškodná poudačka Idea
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 23, 2011 10:38 pm
Autor Zpráva
xts
uživatel++


Založen: 23.3.2011
Příspěvky: 327

Předmět: Citovat

Foglar aspol. jsou jasný, ale no. 1 Arthur Ransome Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 11, 2008 9:10 am
Autor Zpráva
Rausek
uživatel+


Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 223
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

No tak než sem se se naučil číst tak jsem "četl" různá leporela, resp. uměl jsem je nazpaměť a dělal jsem, jakože je čtu, akorát mi nikdo nevysvětlil, že prst kterym si ukazuju mam mít pod slovem které čtu a ne přes něj. Laughing
Ještě do dneška si něco pamatuju:
Buchy buchy buch buch buch,
že by to byl lesní duch,
kdepak ten je bez viny,
to zvířátka v našem lese stavějí si hodiny.

nebo:

Kočka Míla bude máma,
aspoň nebude tak sama.
Chodí mňouká přešlapuje
na půdu se odstěhuje.

Když sem se naučil číst tak sem přešel zprvu na pohádky, postupně pak na Foglara, Blytonovou (Správná pětka, Záhada zamčeného pokoje apod.) z toho na další pohádky (Erben, Němcová - těch sem se dřív bál byly hrozně tlustý, medvídek Pú, Muminci, Sněhová královna), no a z toho sem pak plynule ke scifi (J. Verne, A. C. Clarck, I. Asimov), hororům (hl. King) a fantasy (Tolkien, Pratchett), což ale drží dodnes. No koneckonců ještě minimálně týden o sobě nemusí jako o dospělém. Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 27, 2008 6:48 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Proboha, Honzíkova cesta! Taková kolchoznická agitka! Shocked
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 27, 2008 12:48 pm
Autor Zpráva
Tygřík
uživatel


Založen: 27.1.2008
Příspěvky: 35

Předmět: Citovat

Dášenka, Honzíkova cesta a Rychlé šípy Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po červen 25, 2007 5:11 pm
Autor Zpráva
Amater
uživatel


Založen: 23.6.2007
Příspěvky: 40

Předmět: Re: Netradiční dětská četba Citovat

Waky napsal:
bright napsal:
Waky napsal:
A našla jsem tam zajímavou knihu „Homosexualita u muže“. Měla šedivou obálku a napsal ji pan Kurt Freund.

Tvoji rodiče tedy měli zajímavé kousky ve své knihovně. Proč to?

Protože máma je psycholožka, a tuhle knihu měla mezi dalšíma ve své odborné knihovně.
Tatínek ji asi nikdy nečetl.
Na druhou stranu měl zase jiné, už jsem tady někde psala, že jsem jako třináctiletá plakala nad Jiřím Karáskem ze Lvovic nad nešťastným Gastonem, kterého zlý démonický Marcel svedl a pak odhodil, i nad dalšími romanticko/dekadentními hrdiny jeho knih.
Též si pamatuju na jakýsi prvorepublikový brožovaný spisek o tom, jak prakticky všichni umělci, vědci, vynálezci a vůbec všichni významní byli teplí, včetně Krista.
To všechno jsem vyzobala jako snaživé dítko v rodičovské knihovně.


Tedy tak to bylo fakt zajímavé. U mně to byly tak nanejvýš děti z Bullerbynu, Ferda mravenec , Neználek Very Happy a další a teprve až tak 4-5 třída to už byly vážnější. Quo vadis, Vojna a mír, historie a další věcičky. Četla jsem všechno co mně přišlo pod ruku a knihomol mi říkali nejen spolužáci, ale i učitele. Byla jsem schopna být v knihovně i 3x týdně. Jo to byly krásné časy. Teď už není tolik na to času Sad A v knihovně tyhle věci nebyly dostupné nebo spíš se těžko hledaly a nejdřív nějak jsem si jich nevšímala a až spíš později. Nikdy jsem to nevyhledávala a až teprve teď s nástupem anime ve mně probudil tenhle zájem. Sad
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 21, 2007 9:32 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Re: Netradiční dětská četba Citovat

bright napsal:
Waky napsal:
A našla jsem tam zajímavou knihu „Homosexualita u muže“. Měla šedivou obálku a napsal ji pan Kurt Freund.

Tvoji rodiče tedy měli zajímavé kousky ve své knihovně. Proč to?

Protože máma je psycholožka, a tuhle knihu měla mezi dalšíma ve své odborné knihovně.
Tatínek ji asi nikdy nečetl.
Na druhou stranu měl zase jiné, už jsem tady někde psala, že jsem jako třináctiletá plakala nad Jiřím Karáskem ze Lvovic nad nešťastným Gastonem, kterého zlý démonický Marcel svedl a pak odhodil, i nad dalšími romanticko/dekadentními hrdiny jeho knih.
Též si pamatuju na jakýsi prvorepublikový brožovaný spisek o tom, jak prakticky všichni umělci, vědci, vynálezci a vůbec všichni významní byli teplí, včetně Krista.
To všechno jsem vyzobala jako snaživé dítko v rodičovské knihovně.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 21, 2007 9:21 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Waky: skvělý příběh... byl by to velice zajímavý námět na povídku, nebo možná i něco delšího. Teď už jen sehnat někoho, kdo by to zrealizoval... Jsi tu, Borku?!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 21, 2007 9:01 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Netradiční dětská četba Citovat

Waky napsal:
A našla jsem tam zajímavou knihu „Homosexualita u muže“. Měla šedivou obálku a napsal ji pan Kurt Freund.

Tvoji rodiče tedy měli zajímavé kousky ve své knihovně. Proč to?
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 21, 2007 8:53 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Netradiční dětská četba Citovat

Tak já Vám napíšu ještě o jedné své četbě z dětství, kterou většinou tajím, protože pro tento můj čtenářský zážitek má málokdo pochopení. Ale Vy byste nakonec mít mohli Wink
Vyžaduje si to širší úvod, jinak by pointa tak nevynikla:
Když mi bylo asi 7-8, kamarádila jsem se s probudilou dívkou Zuzanou, která záhy usoudila, že když je moje maminka doktorka, tak by mohla mít doma nějaké zajímavé, to jest velmi sprosté knihy - nejlépe s obrázky. (Za diluviálních dob mého dětství neexistoval internet, filmy byly jen v televizi a běžně přístupné obrázky tak leda kocoura Vavřince).
Báječně sprostou knihu jsme samozřejmě našly (nějakou sexuologickou příručku), leč co čert nechtěl, zabrané do těch senzačních obrázků nás jednou načapal můj ne zrovna hodný tatínek.
A jelikož laskavý pedagogický přístup zrovna nebyl jeho parketou, začal na mě ječet, že jestli se ještě někdy dotknu takové knihy, tak ať si ani nepřeju vidět, co se mnou udělá (přerazí mě atd.), a že takovýma knihama to začíná, a prasárnama s klukama to končí, a to pak přijdu do polepšovny atd. (Už si to celé nepamatuju, ale vyznělo to nějak ve smyslu, že přijdu do pekla a budu se tam do skonání věků smažit). A že se mám starat o učení a už nikdy nesmím nic hledat v knihovně v obývacím pokoji.
.....
Protože jsem byla dítko zvídavé, v zapovězené knihovně jsem samozřejmě šmejdila dál. A našla jsem tam zajímavou knihu „Homosexualita u muže“. Měla šedivou obálku a napsal ji pan Kurt Freund.
A já jsem zjistila, že je tam taky moc zajímavých obrázků, které potěší oko i mysl, a zároveň, na tom není nic nemravného, protože řeč byla přeci pouze o hoších a dívkách, nikoliv o hoších mezi sebou. Takže si můžu klidně číst, aniž bych riskovala věčné zatracení a ohně pekelné.
Taky jsem z té knihy usoudila, že ty chudáky homosexuály nemá nikdo rád a svět je taky nechápe, stejně jako nechápe mě. Takže já si o nich aspoň budu číst tu knihu, aby nebyli takoví opuštění.
Pravda, spoustě věcí jsem tam nerozuměla, ale tu knihu jsem přečetla.
.....
Tatínka jsem se ale radši už neptala, jaký má na takovouhle dětskou četbu názor.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 21, 2007 7:13 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Děti z Bullerbynu Citovat

sergej sudoplatov napsal:
Doufám že taky Děti z Bullerbynu a Pipi dlouhá punčocha.

Jo, jo, jo!!! Hlavně Děti z Bullerbynu, jak jsem na ně jen mohla zapomenout?
Úžasná kniha.
Dědeček, falunská uzenka, nahatý vodník, "Já a Anna totiž nevíme, co děláme" .... Vzpomínky z dětství se vracejí Very Happy Very Happy
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 21, 2007 5:52 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Re: Vlaštovky a Amazonky Citovat

pemel napsal:
Mojí nejoblíbenější četbou v dětství byly příběhy "Vlaštovkek a amazonek" od Arthura Ransoma. Boj o ostrov, Trosečníci z Vlaštovky, Zasmrzlá loď kapitána Flinta, Holubí pošta, Klub Lysek... Moc jsem si přál mít svojí malou plachetničku a vydat se sní na jezero.


Doufám že taky Děti z Bullerbynu a Pipi dlouhá punčocha.
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 20, 2007 11:48 am
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Vlaštovky a Amazonky Citovat

Mojí nejoblíbenější četbou v dětství byly příběhy "Vlaštovkek a amazonek" od Arthura Ransoma. Boj o ostrov, Trosečníci z Vlaštovky, Zasmrzlá loď kapitána Flinta, Holubí pošta, Klub Lysek... Moc jsem si přál mít svojí malou plachetničku a vydat se sní na jezero.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po červen 11, 2007 12:41 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Ušáček a Fylásek Citovat

bright napsal:
Tak Zajíček Ušáček?!? Shocked Laughing Cool

Co je na zajíčkovi Ušáčkovi tak šokantního?
.....
Já jsem zase měla psa Fyláska, neboli "Příběhy psa Fylaxe" od Z.M.Kuděje o jezevčíkovi z hájovny. Uměla jsem části knihy nazpaměť.
U mně nemohlo být jinak, že hrdinou mého dětství byl pes, protože jsem si natolik přála mít psa, až jsem chtěla být sama pes, a všude jsem se snažila obklopit psy, živými, plyšovými i imaginárními Laughing
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červen 11, 2007 11:52 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Tak Zajíček Ušáček?!? Shocked Laughing Cool
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po červen 04, 2007 6:36 pm
Autor Zpráva
Tomáš
guru


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 685
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Ach, dětství, dětství, kam pak jsi se ztratilo Crying or Very sad Jednoznačně to byla knížka, u které si už nepamatuji název... Možná Zajíček Ušáček??? Bylo to o zajíčkovi Ušáčkovi, pěkně vychcanym parchantovi, který si po celou knížku hrál na hodného kladného hrdinu. Přiznávám se, imponovalo mi to Twisted Evil
Pak tam byl protivník - zlý zákeřný lišák, který se ovšem nevzmohl ani na jednu pořádnou lest. Ušáček vždycky upláchl, lišáka, lidově řečeno, přechcal. Neříkám, že mi zlého jednoduchého lišáka nebylo líto a že jsem mu nepřál, aby Ušáčka stáhl z kůže, ale on na to prostě neměl.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 07, 2006 1:01 pm
Autor Zpráva
Radek
uživatel+


Založen: 29.12.2005
Příspěvky: 113
Bydliště: Zlín/Praha

Předmět: Alice Citovat

Nevím, jak na Slovensku,
ale co se mi zatím podařilo číst, nebo vidět, tak Alice v říši divů a Alice v domě za zrcadlem u nás vychází v jednom svazku...
samozřejmě, úžasné jsou obě dvě!!!

Kočka šklíba, Vévodkyně a její kuchařka...a ten božský olovrant kloboučníka a zajíce Březňáka...wow, to je prostě něco!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út červen 06, 2006 2:03 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Esteban Trueba napsal:
Nedá mi necitovať: "Pražne je, hľa slizopružné jazvrtky ..." Wink

Jé, Tlachapoud... Razz (Alebo po slovensky - Taradúr Wink ). Alenku jsem snad nikdy nepřečet' celou, ale na tuhle básničku fakt trpim... Embarassed

Je svačvečer.
Lysperní jezeleni se vírně vrtáčejí v Mokřavě.
Vetchaří hadroušci jsou roztuchleni
a selvy syští tesknoskuhravě... Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po červen 05, 2006 10:01 pm
Autor Zpráva
Esteban Trueba
uživatel+


Založen: 5.3.2006
Příspěvky: 132
Bydliště: Kosice

Předmět: Citovat

Nech mi Alica fakt prepáči - naozaj jedna z naj knižiek môjho detstva, silustráciami od Dučana Kállaya Razz

Nedá mi necitovať: "Pražne je, hľa slizopružné jazvrtky ..." Wink

Haj, a radšej som mal = mám Alicu v dome za zrkadlom!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne červen 04, 2006 5:23 pm
Autor Zpráva
Radek
uživatel+


Založen: 29.12.2005
Příspěvky: 113
Bydliště: Zlín/Praha

Předmět: týjo Citovat

Týjo,
tady nikdo nezbožňoval alenku v říši divů...
tak to je běs....

Já právě foglarovky a mayovky vůbec nemusel...

Je pravda, že si to ale taky teď vynahrazuju s těma pratchettama a tolkienama jako psal někdo pode mnou...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út květen 30, 2006 9:19 pm
Autor Zpráva
tom7six
uživatel


Založen: 30.5.2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Já mám nejoblíbenější dětskou knížku "Vzhůru do povětří" (Čtyři případy tajného klubu Bum & Bác) - Hans-Eric Hellberg. Dostal jsem ji od babičky.

Teď jsem vytáhl značně ohmataný výtisk z knihovny a dám si kapitolu "Grilované banány".
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út duben 18, 2006 11:44 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: .. Citovat

Esteban Trueba napsal:
Pour Libor:

Dosť ma prekvapilo, že nevieš,čo sú to Traja pátrači. U vás to ale možno vychádzalo (a vychádza) pod iným názvom. Ide o troch kamošov z Hollywoodu, ktorí riešia rôzne záhady (Vrieskajúce hodiny, Strašidelný zámok, ...) Spolu vedú takú detektívnu kanceláriu so sídlom v bunkri na dvore ujovho bazára. Okrem napínavého príbehu sa mi páčilo aj ich priateľstvo, súdržnosť, ... + to, že ešte akosi stále nezostarli, i keď už vyšlo iks častí a oni by už mali mať aspoň 200 rokov. Teraz ma napadlo, že stále boli spájaní s Alfredom Hitchcockom. Išlo o dlhú sériu kníh a autori sa asi menili, ani neviem, či boli uvádzaní. Aj teraz, keď zbadám nejaký nový diel v knižnici, požičiam si ho a na tri-štyri hodiny mám o zábavu postarané.

Pán Tragáčik - tu som fakt v koncoch ako to predstaviť. Opäť riešenie záhad (poklad templárov, Golem, ...), ale v Európe, hlavne na území Poľska, ale aj v Prahe a vo Francúzsku. Hlavný hrdina je historik umenia a amatérsky detektív. Meno dostal podľa rachotiny na ktorej sa vozí. Pod jej kapotou sa ale skrýva super rýchle auto - obojživelník. Tu ma opäť zaujalo napätie, humor a strašne zaujímavo podané informácie z dejín. Ako som už napísal, ako decko som to úplne žral. Wink Teraz začali vychádzať na Slovensku nové časti - v Ikare. Počkám si teda, kedy sa to zjaví u nás v knižnici (Vlastniť Twisted Evil chcem už predsa len iné knižky).

Idea Teraz ma napadla ešte jedna kniha - prvá, ktorú som v živote sám celú prečítal. Neviem ako sa volala, ale bola o koníkovi a niektoré slová boli nahradené obrázkami. Keď som ju dočítal, bol som taký šťastný a hrdý ...


Byl jsi preceten veliky.. Ten kdo si dokaze precist knizku Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po duben 17, 2006 9:28 pm
Autor Zpráva
Esteban Trueba
uživatel+


Založen: 5.3.2006
Příspěvky: 132
Bydliště: Kosice

Předmět: Citovat

Pour Libor:

Dosť ma prekvapilo, že nevieš,čo sú to Traja pátrači. U vás to ale možno vychádzalo (a vychádza) pod iným názvom. Ide o troch kamošov z Hollywoodu, ktorí riešia rôzne záhady (Vrieskajúce hodiny, Strašidelný zámok, ...) Spolu vedú takú detektívnu kanceláriu so sídlom v bunkri na dvore ujovho bazára. Okrem napínavého príbehu sa mi páčilo aj ich priateľstvo, súdržnosť, ... + to, že ešte akosi stále nezostarli, i keď už vyšlo iks častí a oni by už mali mať aspoň 200 rokov. Teraz ma napadlo, že stále boli spájaní s Alfredom Hitchcockom. Išlo o dlhú sériu kníh a autori sa asi menili, ani neviem, či boli uvádzaní. Aj teraz, keď zbadám nejaký nový diel v knižnici, požičiam si ho a na tri-štyri hodiny mám o zábavu postarané.

Pán Tragáčik - tu som fakt v koncoch ako to predstaviť. Opäť riešenie záhad (poklad templárov, Golem, ...), ale v Európe, hlavne na území Poľska, ale aj v Prahe a vo Francúzsku. Hlavný hrdina je historik umenia a amatérsky detektív. Meno dostal podľa rachotiny na ktorej sa vozí. Pod jej kapotou sa ale skrýva super rýchle auto - obojživelník. Tu ma opäť zaujalo napätie, humor a strašne zaujímavo podané informácie z dejín. Ako som už napísal, ako decko som to úplne žral. Wink Teraz začali vychádzať na Slovensku nové časti - v Ikare. Počkám si teda, kedy sa to zjaví u nás v knižnici (Vlastniť Twisted Evil chcem už predsa len iné knižky).

Idea Teraz ma napadla ešte jedna kniha - prvá, ktorú som v živote sám celú prečítal. Neviem ako sa volala, ale bola o koníkovi a niektoré slová boli nahradené obrázkami. Keď som ju dočítal, bol som taký šťastný a hrdý ...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po duben 17, 2006 6:49 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Knizky Citovat

Esteban Trueba napsal:
Momentálne ma napadol Pán Tragáčik od Zbignieva Nienackeho. A samozrejme Traja pátrači! V tom čase boli len asi tri či štyri diely a tie som prečítal niekoľko krát. Pomohli mi prežiť nenávidené liečenia vo Vysokých Tatrách. Winnetou ma, sorry, nechytil, ale Exclamation mal som rád Poklad na striebornom jazere (Pamätám si ešte kút v družine, kde som to celé popoludnia čítal ležiac na zemi). Ku Tolkienovi som sa dostal až pred nedávnom - dovtedy som ani nevedel, že čosi také existuje Smile Confused Embarassed


Tři pátračito neznám. O šem to bylo?a Pána Tragáčika také ne. Co na tom bylo tak pekneho?
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 29, 2006 9:26 pm
Autor Zpráva
Esteban Trueba
uživatel+


Založen: 5.3.2006
Příspěvky: 132
Bydliště: Kosice

Předmět: Citovat

Momentálne ma napadol Pán Tragáčik od Zbignieva Nienackeho. A samozrejme Traja pátrači! V tom čase boli len asi tri či štyri diely a tie som prečítal niekoľko krát. Pomohli mi prežiť nenávidené liečenia vo Vysokých Tatrách. Winnetou ma, sorry, nechytil, ale Exclamation mal som rád Poklad na striebornom jazere (Pamätám si ešte kút v družine, kde som to celé popoludnia čítal ležiac na zemi). Ku Tolkienovi som sa dostal až pred nedávnom - dovtedy som ani nevedel, že čosi také existuje Smile Confused Embarassed
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 28, 2006 8:45 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Sny u knizek Citovat

Petr_K napsal:
Libor napsal:
Také jste snili když jste trošku povyrostli s postavami knizek? Me se treba strasne moc libila Chata v Jezerni kotline. Neni to tam popsano, ale citil jsem tam vic nez jen obycejne pratelstvi. Podobne jako u Hochu od Bobri reky. Moznajste meli podobne knizky. U, kterych jste snili. A treba u me to bylo vic nez jen o pratelstvi. O necem blizkem dusevne i telesne. Splynuti Embarassed

Libore moc hezky jsi to napsal. Pod každé tvé slovo se můžu podepsat, jako by jsi psal o mě. Až mě ty kluku jeden běhá mráz po zádech když si na to vzpomenu, byla to krásná doba dětství.... Wink . Taky se mě líbila knižka Dobrodružství v zemi nikoho, Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří to je jasné, to je klasika, prostě všechny... Za mého dětství pak vycházely nějaký čas i kreslené Rychlé Šípy ilustrované panem Fischerem, moc hezké...

Já jsem četl prakticky od první třídy, knížky byla dost podstatná část mého mladého života. Měl jsem rád samozřejmě i Mayovky, Jacka Londona.... no bylo toho víc samozřejmě, rád jsem četl například i příběhy ze středověku ze staré Anglie...

Ale Foglarovky to je kapitola sama pro sebe, ty mě neopustily nikdy. Když mě bylo 30let tak jsem si kluci zlomil nohu a měl jsem jí v sádře půl roku, marodil jsem rok. Minimálně těch půl roku jsem nikam pořádně nemohl a byl jsem doma, takže jsem tu dobu využil k tomu že jsem opět všechny Foglarovky přečetl a to fakt jediným dechem. A tady můžu odpovědět na otázku Libora ..Také jste snili když jste trošku povyrostli s postavami knizek?.... Libore nejenom když jsem povyrostl trošku, až vezmu nějakou Foglarovku do ruky budu snít i dneska. I v těch 30letech jsem to nad těmi knížkami skutečně prožíval....

Jo a taky když už je řeč o těch knížkách dětství, když ještě můj syn neuměl moc číst tak si vzpomínám jak jsem mu na pokračování každý večer když ulehnul do postele četl Malého Bobše, moc se mu to líbilo a nemohl se už vždycky dočkat... Very Happy

Přiznám se ale ke své hanbě, že už mnoho let nečtu prakticky vůbec a to je škoda. Prostě nějak není čas.... Crying or Very sad


Razz , ted si preji prestt snit a lasku kluku zit..ale nejen ji i tento pestry Svet... Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 28, 2006 8:34 pm
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Re: Sny u knizek Citovat

Libor napsal:
Také jste snili když jste trošku povyrostli s postavami knizek? Me se treba strasne moc libila Chata v Jezerni kotline. Neni to tam popsano, ale citil jsem tam vic nez jen obycejne pratelstvi. Podobne jako u Hochu od Bobri reky. Moznajste meli podobne knizky. U, kterych jste snili. A treba u me to bylo vic nez jen o pratelstvi. O necem blizkem dusevne i telesne. Splynuti Embarassed

Libore moc hezky jsi to napsal. Pod každé tvé slovo se můžu podepsat, jako by jsi psal o mě. Až mě ty kluku jeden běhá mráz po zádech když si na to vzpomenu, byla to krásná doba dětství.... Wink . Taky se mě líbila knižka Dobrodružství v zemi nikoho, Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří to je jasné, to je klasika, prostě všechny... Za mého dětství pak vycházely nějaký čas i kreslené Rychlé Šípy ilustrované panem Fischerem, moc hezké...

Já jsem četl prakticky od první třídy, knížky byla dost podstatná část mého mladého života. Měl jsem rád samozřejmě i Mayovky, Jacka Londona.... no bylo toho víc samozřejmě, rád jsem četl například i příběhy ze středověku ze staré Anglie...

Ale Foglarovky to je kapitola sama pro sebe, ty mě neopustily nikdy. Když mě bylo 30let tak jsem si kluci zlomil nohu a měl jsem jí v sádře půl roku, marodil jsem rok. Minimálně těch půl roku jsem nikam pořádně nemohl a byl jsem doma, takže jsem tu dobu využil k tomu že jsem opět všechny Foglarovky přečetl a to fakt jediným dechem. A tady můžu odpovědět na otázku Libora ..Také jste snili když jste trošku povyrostli s postavami knizek?.... Libore nejenom když jsem povyrostl trošku, až vezmu nějakou Foglarovku do ruky budu snít i dneska. I v těch 30letech jsem to nad těmi knížkami skutečně prožíval....

Jo a taky když už je řeč o těch knížkách dětství, když ještě můj syn neuměl moc číst tak si vzpomínám jak jsem mu na pokračování každý večer když ulehnul do postele četl Malého Bobše, moc se mu to líbilo a nemohl se už vždycky dočkat... Very Happy

Přiznám se ale ke své hanbě, že už mnoho let nečtu prakticky vůbec a to je škoda. Prostě nějak není čas.... Crying or Very sad
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út březen 28, 2006 7:52 pm
Autor Zpráva
Sevie
uživatel


Založen: 25.3.2006
Příspěvky: 11
Bydliště: Plzeň

Předmět: lásky mého dětství Citovat

Foglarovky, mayovky (Vinnetou byl má velká láska, a indiáni vůbec), vernovky (Patnáctiletý kapitán, Tajuplný ostrov), Sherlock Holmes, řecké báje, zejména takové ty "klučičí" (Ganymedes, Hyakintos)...
Poslední dobou Tolkienovy knihy (Pán prstenů, Silmarillion, Nedokončené příběhy), Harry Potter (I LOVE LITTLE SNIVELLUS!), Řada nešťastných příhod, Noční, Denní a Šerá hlídka od Lukjaněnka, příběhy Úžasné Zeměplochy Terryho Pratchetta...
Narnie mne nechytla, uvidím ale, jaký bude film.
Jsem pořád takové velké dítě... Embarassed
_________________
Sevie
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 2 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist