Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku Homoparentalita (homosexuální rodičovství)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další

 
Měly by mít homosexuální páry právo vychovávat dítě?
Ne
10%
 10%  [ 11 ]
Ano, ale jen takové, které pochází z předchozího heterosexuálního vztahu.
3%
 3%  [ 4 ]
Ano a to i dítě adoptované.
85%
 85%  [ 89 ]
Celkem hlasů : 104
      Na začátek stránky  

čt září 09, 2010 10:12 pm
Autor Zpráva
John
guru+


Založen: 4.10.2009
Příspěvky: 824

Předmět: Citovat

Ne, ne,ne a zase ne!
Přijde mě to strašně sobecký. Proč dávat k dispozici další podněty k šikaně?
Ano i děti , kteří jsou z dětského doma mohou být šikanováni z tohoto důvodu, ale ruku na srdce. Na co se mládež sesype víc? na to že je z dětského domova a nebo že ma rodiče stejného pohlaví a ještě horším případě pohlaví dítěte=pohlaví rodičů. Rolling Eyes
Jasný, že budete zas omílat rodičovskou lásku, materiální zajištění atd... jenže ani to nemusí být zajištěný.
Podud by se mně spolužácí.. smáli nebo šikanovali kvůli orientaci mých rodičů tak bych je nesnášel.(eště by nás nesnášeli nevděčníci Laughing )
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 06, 2010 2:25 pm
Autor Zpráva
satal
uživatel+


Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 211
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: Zase nějaký posun Citovat

Honza napsal:
satal napsal:
Bohužel ne v Česku.


Hele - nezahrávej si s ohněm. Aby se to nakonec neobrátilo proti nám !

Ono by to mohlo dopadnout tak, že nám poslanci nejdřív umožněj adopce, pak za pár let přijmou změnovku k zákonu o adopcích a obecní úřady nám budou povinně výkonem rozhodnutí přidělovat bezprizorní spratky národnostních menšin, abychom dokázali svou užitečnost pro společnost, když už vlastní haranty mít nemůžeme.

Veškerý moje "mateřský pudy" plně odčerpává péče o mladšího, bubertou neskutečně zdivočelého, bratra - a jestli se najde nějaká politická strana, která bude vymejšlet adopce pro gaye, začnu přemejšlet o atentátu.


já bych to tak tragicky neviděl. Jde mi spíš o to, aby ti, kdož mají zájem mohli.
Já vychoval dva pubescenty (děti mojí sestry, svěřené do péčet), tak vím svoje Sad
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 06, 2010 11:55 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Re: Zase nějaký posun Citovat

satal napsal:
Bohužel ne v Česku.


Hele - nezahrávej si s ohněm. Aby se to nakonec neobrátilo proti nám !

Ono by to mohlo dopadnout tak, že nám poslanci nejdřív umožněj adopce, pak za pár let přijmou změnovku k zákonu o adopcích a obecní úřady nám budou povinně výkonem rozhodnutí přidělovat bezprizorní spratky národnostních menšin, abychom dokázali svou užitečnost pro společnost, když už vlastní haranty mít nemůžeme.

Veškerý moje "mateřský pudy" plně odčerpává péče o mladšího, bubertou neskutečně zdivočelého, bratra - a jestli se najde nějaká politická strana, která bude vymejšlet adopce pro gaye, začnu přemejšlet o atentátu.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 05, 2010 4:37 pm
Autor Zpráva
satal
uživatel+


Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 211
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: Zase nějaký posun Citovat

Václav napsal:
http://zpravy.idnes.cz/homosexualove-mohou-adoptovat-deti-rozhodl-dansky-parlament-pub-/zahranicni.asp?c=A100504_220039_zahranicni_vel



Bohužel ne v Česku.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 04, 2010 10:48 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Zase nějaký posun Citovat

http://zpravy.idnes.cz/homosexualove-mohou-adoptovat-deti-rozhodl-dansky-parlament-pub-/zahranicni.asp?c=A100504_220039_zahranicni_vel
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 10:01 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Citovat

Destiny napsal:
Také jsem měl příležitost shlédnout čtvrteční Máte slovo. Každým okamžikem jsem zuřil více a více.

To já jsem si ušetřil nervy a TV jsem vůbec nezapínal. Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so březen 20, 2010 11:08 am
Autor Zpráva
Destiny
uživatel


Založen: 3.8.2009
Příspěvky: 96

Předmět: Citovat

Také jsem měl příležitost shlédnout čtvrteční Máte slovo. Každým okamžikem jsem zuřil více a více. To nebyla žádná rozumná debata, ale prostě normální překřikování. Takhle se rozumní lidé nebaví. Místo, aby rozhovor nabíral nějaký směr, točil se místo toho stále dokola kolem starých známých témat a nepřinášel skoro žádné nové poznatky. Mám pocit, že diskutující, kteří byli proti, neměli žádný selský rozum a působili na mě dojmem šíleného fanatika, který musí obhájit svou pravdu stůj co stůj. Zásadní poznatek pro mě byl tento: Mezi lidmi "proti" stáli jen starší lidé a je známo, že takovéto osoby tolerancí vůči nám zrovna neoplývají. Argumenty, které od nich v pořadu zazněly, se v podstatě daly očekávat. Je zajímavé, že mezi nimi nebyl nikdo mladý. Myslím, že by rozhovor byl o něčem jiném, kdyby přibrali mladého odpůrce. Ale to by ho ti fanatici museli pustit ke slovu.

K adopcím: Můj názor je takový, že adopcí homosexuálním párem by v dnešní době a v dnešní společnosti dítě neskutečně trpělo, jak ze strany dospělých lidí, tak ze strany dětí, nicméně si myslím, že příslušná legislativní úprava je nutný první krok, aby si pak na lidé zvykli a začali to brát jako běžnou věc.
_________________
Kolik je na světě lidí, tolik existuje názorů na stejnou věc.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so březen 20, 2010 12:30 am
Autor Zpráva
Meany
uživatel+


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 178
Bydliště: mám

Předmět: Citovat

Po závěřečných kecech Šojcky, že jen bůh ví, co je boží dar mě při mým vnímání církve napadlo:
Ježíš, to jsem se nasral! Evil or Very Mad

Musím teda přiznat, že fakt nevím, jestli adopce ano nebo ne, ale z tý debaty je mi pěkně na blití. Tím si jistej jsem.
Omlouvám se za výlev, muselo to ven.
_________________
Úplně se nepochopíme nikdy, ale můžeme daleko víc, než se chápat.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá březen 19, 2010 7:36 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

satal: K adopci lze dát jen děti "právně volné", tzn. jejichž rodiče se vzdali nebo byli zbaveni své rodičovské zodpovědnosti. Takových dětí je řádově méně, než těch, ke kterým se jejich rodiče formálně hlásí, ale fakticky o ně nepečují.

Také je třeba rozlišovat adopci (osvojení), při kterém dochází k právní fikci, že mezi osvojiteli a osvojencem je biologický vztah, a jinými formami péče o opuštěné děti (zejména pěstounstvím), při kterém pěstoun vychovává dítě, které je právně dítětem někoho jiného, a stát mu za to platí.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá březen 19, 2010 6:55 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: máte slovo Citovat

satal napsal:
A od včerejška mi leží v hlavě jeden problém: Jak je možné, že počet žadatelů (kvalitních HT párů, jak se vyjádřil onen dětský psycholog) o adopci převyšuje počet dětí nabízených k adopci a přitom dětské domovy jsou plné dětí a některé tam dožívají až do zletilosti.


Na to myslim reagoval Hromada tím, že je to špatně nastavené... Confused
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá březen 19, 2010 6:42 pm
Autor Zpráva
satal
uživatel+


Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 211
Bydliště: České Budějovice

Předmět: máte slovo Citovat

Ano, bylo to velmi poučné - ale člověk si to musel protrpět. Poslankyně Šojbrová se svým ječákem, dva šílení starci s výrazem a gestikulací komika třetí kategorie. Ovšem je třeba říct, že kromě Jiřího Hromady byli zástupci "naší" strany dosti nevýrazní.

Jinak se podpisuji pod slova Nikoma. A od včerejška mi leží v hlavě jeden problém: Jak je možné, že počet žadatelů (kvalitních HT párů, jak se vyjádřil onen dětský psycholog) o adopci převyšuje počet dětí nabízených k adopci a přitom dětské domovy jsou plné dětí a některé tam dožívají až do zletilosti.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá březen 19, 2010 1:00 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Máte slovo... Citovat

Koukal jsem na včerejší Máte slovo o adopcích dětí stejnopohlavními páry. Sice mě u toho šíleně bolelo břicho, což bylo ještě umocňováno kvílením poslankyně Šojbrové, ale dokoukal jsem to. Jak se dalo předpokládat, žádné nové inteligentní argumenty proti jsem se nedověděl. Jenom následující:
1) Rodič je pouze ten člověk, který dítě zplodí, nikoli ten, který ho od malička vychovává.
2) Zákony by měly představovat ideál, v žádném případě by neměly brát v potaz skutečně živoucí případy.
3) To nejlepší prostředí pro výchovu dítěte je právní nejistota. Argumenty, že se při úmrtí biologického partnera soud, sociálka a další instituce budou možná i někdy chovat racionálně a dítě svěří do péče druhého partnera, který se o něj staral od narození, ale díky infantilnosti zákona ho nemůže osvojit, pro mě prostě nejsou argumenty. Co kdyby to dítě onemocnělo, směl bych jako lékař sdělit nebiologickému rodiče informace? Já myslím, že ne. Právně spolu nemají nic společného. Vzniklá situace tedy jednoznačně diskriminuje tyto děti, ale to je samozřejmě v pořádku. O děti jde odpůrcům přece v první řadě.
4) Šikana dětí ve školách je v pořádku. Tedy alespoň v případě, kdy probíhá na základě toho, že děti šikanují svoje vrstevníky za to, že mají "dva tatínky". Místo abychom budovali tolerantní společnost, budeme jednoznačně patologické chování považovat za argument a ustupovat mu.
5) Manželství jako instituce je na jakémsi piedestalu. Hned jak lidi slezli ze
stromů začali se brát. Já hlupák si myslel, že manželství existuje jen pár set let od vynálezu křesťanství. A proč že je nejlepší? Protože tu je už dlouho. To je tedy pádný argument.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po únor 15, 2010 7:55 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Pak zamkneme dveře a budeme je tam držet, dokud nepodepíšou! Twisted Evil
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po únor 15, 2010 3:58 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Měl jsem na mysli spíše ty citáty. Smile

Jinak máš samozřejmě pravdu, že některý věty i formulace v originálním textu samotným jsou jak špatně formulované ("...jednotlivců neseznámených s odbornou literaturou, jež vyvrací široký...."), tak přinejmenším matoucí.

Například mi z toho vyplývá, že ministr pozval na první seanci krom psychiatrů i právníky, teology a "další osobnosti veřejného života", ale jaksi s odbornou literaturou nebyli seznámeni především psychiatři a psychologové. Think

Autor to zřejmě myslel dobře, ale výsledek "Tak si pozvem jiný a basta!" neprospívá Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po únor 15, 2010 3:36 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Článek Citovat

Bohužel jde o typický manipulativní text. Pan autor píše:

"Ministr Kocáb byl překvapen nesouhlasným názorem psychologů a psychiatrů, kteří se kolokvia zúčastnili. Chce svolat ještě jedno odborné kolokvium složené pouze z psychologů a psychiatrů a bude se pravděpodobně orientovat podle jejich názoru.

Jenže odborné diskuse a rozhodnutí o důležitých tématech by se neměly opírat o nepodložené domněnky jednotlivců neseznámených s odbornou literaturou, jež vyvrací široký vědecko-odborný mainstream vycházející z faktů a mnoha empirických důkazů."

Druhý odstavec čtenáři podsouvá, že ti psychologové a psychiatři, kteří měli nesouhlasný názor, jsou pouhými jednotlivci neseznámenými s odbornou literaturou, a jejich názory jsou nepodloženými domněnkami.

Řešení tak zásadního tématu novinařina tohoto ražení opravdu neprospívá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po únor 15, 2010 2:34 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Článek Citovat

http://www.blisty.cz/2010/2/15/art51232.html

Je pravda, že to neni podle titulku "ve světě", ale i tak je to potěšující. Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út prosinec 23, 2008 7:06 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Plha se hlásí

http://gay.komunita.cz/viewtopic.php?p=49385#49385
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út prosinec 23, 2008 5:10 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: z tisku Citovat

Článek na serveru Novinky.cz Arrow Homosexuální teenageři čelí diskriminaci početím dítěte Shocked
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po květen 05, 2008 3:12 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

kdyby měl každý zákon, kterého je potřeba čekat na to až zákonodárcům dojdou všechny souvislosti, až bude jeho přijetí dostatečně populární a až politika jako taková bude o cti a nikoli o dosahování cílů, žili bychom ve starším paleolitu (nebo jak tvrdí někteří idealisté, nebylo by zákonů vůbec potřeba)
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 04, 2008 1:40 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Honza napsal:
nikom: proč zrovna Svatá Kateřina ? Ta měla místo krve mlíko, což doktoři už několik století považujou za nemožný. Lepší patronka je Marie Egyptská Smile
No... to mlíko mi přijde, když to tak vidim, docela možný Very Happy.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne květen 04, 2008 1:39 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

máslo napsal:
bright: Jenže já o takovém srovnání nemluvil. Já jsem teď srovnával s metodou, jakou se tu prosazovalo RP a tehdejších vs dnešních stanoviscích kolem adopcí.

Stále mi to tvé srovnání uniká. Změna každého zákona musí projít zákonodárným procesem (návrh zákona, přijetí PS, přijetí Senátem, podpis prezidenta) jako by byl přijímán zákon nový a podobně změna stavby musí projít stavebním řízením jako by byla povolována stavba nová. Požadavek na změnu zákona, který upravuje mé právo uzavřít RP a obsah RP, je stejně legitimní jako požadavek vlastníka na změnu jeho stavby. Říká se tomu změna přesvědčení a děje se to všude denodenně. Wink

Ještě mě napadlo, že to srovnání není případné i z toho důvodu, že zatímco náhlá změna přesvědčení u jednoho stavebníka je podezřelá, adresátů zákona je mnoho a jak se říká, co člověk to názor.
_________________
It's not easy to be green.


Naposledy upravil bright dne ne květen 04, 2008 3:22 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 04, 2008 1:19 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: ... Citovat

TO NIKOM:

Zkus něco originálnějšího. Blahoslaveností mě nenadchneš, jelikož už mám za sebou svatořečení. A propos, kdybych měl brát všechno, co mi lidi řeknou, vážně, musel bych Tě jako člen královské rodiny požádat o to, abys mi laskavě vykal a oslovoval mě Vaše královská Výsosti.

HRH LLukynek I. Král lůzy
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!


Naposledy upravil llukynek dne ne květen 04, 2008 1:43 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 04, 2008 1:24 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

nikom: proč zrovna Svatá Kateřina ? Ta měla místo krve mlíko, což doktoři už několik století považujou za nemožný. Lepší patronka je Marie Egyptská Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne květen 04, 2008 12:45 am
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Roll Citovat

óó blahoslavený buď llukýnku z něhož cokoli vyleze je posvátnější než lopatka svaté Kateřiny.
Na kolena, nehodní!
Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 04, 2008 12:40 am
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Já bych chtěl jenom poznamenat, že ten zákaz adopcí, prosadila pouze část zákonodárců pod vlivem skupiny lobbistů kolem Hromady. Jenomže MY (na rozdíl od NICH) chceme něco jiného. Necítíme se být tedy JEJICH slibem vázání.
A pokud vím Hromada nic dalšího nepožaduje. Plně se spokojil s zákonem o RP - tedy splnil svoje slovo.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so květen 03, 2008 7:40 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: ... Citovat

TO MÁSLO:

Samozřejmě že má odpověď bude opět tady. Proč taky ne? Jen ať mají i ostatní možnost si ji přečíst a případně se nad mými slovy zamyslet.

Naprosto mě neznáš a přesto si dovoluješ vynášet nade mnou nějaké soudy. Je to směšné a je to úsměvné, protože jsi tolik vedle a může za to jenom Tvá zbrklost. Až budeš mít čas, tak si přečti všechny mé články na blogu a přečti si i veškeré diskuse k nim a potom říkej něco o tom, že kdybych byl dobrý diskutér, tak bych možná i někoho přesvědčil. Nelze přesvědčit ten, který ani nechce diskutovat. Já jsem byl k diskusi po celou dobu otevřený. Vím, že tím čas ztrácet nebudeš, potom se ale vyvaruj svých hodnocení. Také Tě jako člověka neznám, a proto Tě nehodnotím. Vytýkal jsi mi vytváření si názoru podle věku a fotky, ač si jej takto nikdy nevytvářím, tak se i Ty sám chovej podobně podle toho, co považuješ za správné a co předkládáš jiným.

A proč bych se měl na některých místech dočkat většího pochopení? Proč bych se měl třeba zde dočkat většího pochopení? Snad jen proto, že tady je to samá buzna? A když je to tu samá buzna, znamená to snad, že budu více chápán? Nemyslím si, že je to tak. Lidé bez ohledu na svoji orientaci mají různé názory a již mnohokrát se mi dostalo většího pochopení od těch, od kterých bych to nikdy nečekal, než od těch, od nichž by se to dalo předpokládat.
Vše, co jsem napsal, jsem myslel zcela vážně, pokud jsi o tom pochyboval. Nemám ve zvyku si jen tak něco vymýšlet a vše, co píši, píši s dobrým rozmyslem. Zkus se tedy i Ty přístě zamyslet nad tím, co a jak druhým píšeš a čeho chceš dosáhnout. To, že si dovoluješ mluvit za všechny ostatní, hovoří také o mnohém. Zkus se i nad tím zamyslet.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so květen 03, 2008 7:17 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

bright: Jenže já o takovém srovnání nemluvil. Já jsem teď srovnával s metodou, jakou se tu prosazovalo RP a tehdejších vs dnešních stanoviscích kolem adopcí.

llukynek: Upřímně. V tomto threadu s tebou nic rozjíždět nehodlám (navíc už ani nejsi zábavný,... v jednu chvíli to dokonce vypadalo, že to můžeš snad i myslet vážně Wink). Nechám, tě žít v představě kdoví jaký skvělý diskutér jsi, nebo nejsi. Jen se zamysli nad tím, jak lidé na tvou argumentaci reagujou i na místech, kde by ses měl dočkat většího pochopení než jinde. Kdybys byl dobrý diskutér, tak bys možná i někoho přesvědčil. Ale hlavně: kdybys byl dobrý diskutér, lidi by reagovali úplně jinak Razz. Svou odpověď mi klidně můžeš napsat přes PM, pokud tu nebudeš chtít plevelit. Nicméně předpokládám, že ji najdu opět tady. K úlevě všech ostatních ji ale budu ignorovat. Trollům zdar Very Happy.

EDIT: Je zajímavé jak llukynek pronáší něco o soudech a přitom právě jeho příspěvků nese v sobě soudů úplně nejvíc. Navíc ještě ve velmi útočné formě...
_________________
...not gay enough Smile


Naposledy upravil máslo dne so květen 03, 2008 7:58 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so květen 03, 2008 6:31 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

llukynek: Pokračováním diskuze o tom, kdo z vás dvou je větší... diskutér, jsi to tu zrovna plevelit nemusel. Wink

máslo napsal:
Ad RP x adopce: Je to pro mě stejné, jako když jsem dal vedle jednoho svého pozemku povolení ke stavbě nějaké firmě, protože slíbili, že to bude vypadat jen jako rodinný domek...no nakonec si postavili velkou tovární halu (ne, že bych jim to samozřejmě pořádně neznepříjemnil, ale to je jedno). Tohle je pro mě stejné. Nejde o nějakou nerovnoprávnost. Mně jde o princip, jakkoli je tato úlisná metoda funkční.

Zaměňuješ subjektivní právo s objektivním. V tvém případě jde o výkon subjektivního stavebního práva. Dal jsi vlastníkovi sousedního pozemku svolení (výslovné nebo svou nečinností) ke stavbě domu podle konkrétní dokumentace ke stavebnímu povolení, kterou ti buď zaslal nebo jsi do ní mohl a měl nahlédnout na stavebním úřadě. Takže buď sis ji pozorně neprohlédl, nebo soused zrealizoval stavbu v rozporu s ní. V prvním případě jde o tvoji chybu, v druhém jsi měl stavebnímu úřadu navrhnout, aby mu nařídil odstranění stavby.
Nicméně, objektivní právo ti jako vlastníkovi sousedící nemovitosti dává možnost dát ke stavbě svůj souhlas nebo své námitky ještě předtím, než je vydáno stavební povolení. Představ si, že by toto objektivní právo stanovilo, že toto právo mají v zásadě všichni, ovšem až na sousedy např. do 25ti let, protože (a to musí přece uznat každýWink) nejsou ještě rozumově schopni se k něčemu takovému vyjádřit, přestože už jsou zletilí. Považoval bys to jako vlastník do 25ti let za diskriminaci nebo nepovažoval?

Objektivní právo nesmí obsahovat žádnou diskriminaci na základě věku, pohlaví, sexuální orientace, rasy, národnosti, barvy pleti, původu, náboženství atd. Ale jestli někdo subjektivně splňuje podmínky objektivního práva a vznikne mu proto subjektívní právo, je věc jiná. Od subjektivního práva hypotetického je ještě třeba odlišovat nárok coby vykonatelné subjektivní právo, ale tím vás tu nebudu zatěžovat. Smile
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so květen 03, 2008 5:26 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: ... Citovat

TO MÁSLO:

"na netu si můžeš najít takové dokumenty o určitých diskuzních klišé. Myslim, že se tam najdeš."


Znovu Tě žádám, abys mne přestal takovýmto způsobem napadat. Nereagoval jsi na jedinou větu, kterou jsem Ti napsal, a opět jsi nesdělil, která práva jsou Romům upírána.

"Přistupuju k tobě podle toho, jak ses tu zatím projevil. Nemám důvod to měnit."

Nechtěj, abych k Tobě začal přistupovat podle toho, jak jsi se projevil Ty. Stále k Tobě přistupuji jako k někomu, kdo se bude schopen normálně bavit o tématu. Trpělivost ale nemám nekonečnou.

"Ad srovnání stavby tovární haly s požadavkem homosexuálů na umožnění dopcí."

Mám-li být upřímný, tak tímto srovnáním jsi tedy krutě ujel. Bright Ti to jistě vysvětlí.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so květen 03, 2008 5:23 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

bright napsal:
Vždycky mě udiví, že používáš "my" a "vy". Kdo jsou to my a kdo jsou to vy?
Rozděluju na "já" a "vy". Rozdělení je celkem logické. Jedno je o mých názorech a jedno je o názorech množiny jiných lidí. Co je na tom divného Shocked. (případně můžeš odpovědět na PM, pokud to tu nechceš plevelit)
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 4 z 11
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist