Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku Homoparentalita (homosexuální rodičovství)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

 
Měly by mít homosexuální páry právo vychovávat dítě?
Ne
10%
 10%  [ 11 ]
Ano, ale jen takové, které pochází z předchozího heterosexuálního vztahu.
3%
 3%  [ 4 ]
Ano a to i dítě adoptované.
85%
 85%  [ 89 ]
Celkem hlasů : 104
      Na začátek stránky  

pá únor 08, 2008 10:21 am
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Gayové by v budoucnu mohli zplodit vlastní dítě

http://zdravi.idnes.cz/gayove-by-v-budoucnu-mohli-zplodit-vlastni-dite-ftf-/sexualita.asp?c=A080207_135742_zdravi_skr
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 13, 2007 4:02 pm
Autor Zpráva
Jstepan
tester


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 1

Předmět: Iniciativa za adopce deti Citovat

Pratele nevite, jestli existuje nejaka nase organizace, ktera se tematem seriozne zabyva. Zda se mi, ze G/L liga ponekud rezignovala po dlouhem boji. A jak jiz zde bylo uvedeno je pravdepodobne na nas mladsich posunout diskuzi dale. Rad bych se aktivne zapojil, ale nevim kde.
Diky,
Honza
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 3:29 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Film Mučivá láska Citovat

Waky napsal:
bright napsal:
Ta věc mi připomněla jeden starý film Torch Song Trilogy s Harvey Fiersteinem a Matthew Broderickem, v němž hlavní hrdina (postarší gay) dostane do péče náctiletého gay kluka.
http://www.imdb.com/title/tt0096289/


Jaká věc? Tematika tohohle vlákna, nebo něco jiného, co jsem psala já?
(Omlouvám se za neznalost, ale neviděla jsem ten film a na internetu našla jenom náznaky, o čem je).


Jj, tematika. Ve filmu je úžasná scéna, v níž ten kluk něco provede (asi brání sebe a "tátu" před homofobními spolužáky). Táta dorazí hned do školy v županu a v takových těch bačkorách-zvířátkách.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 2:33 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Film Mučivá láska Citovat

bright napsal:
Ta věc mi připomněla jeden starý film Torch Song Trilogy s Harvey Fiersteinem a Matthew Broderickem, v němž hlavní hrdina (postarší gay) dostane do péče náctiletého gay kluka.
http://www.imdb.com/title/tt0096289/


Jaká věc? Tematika tohohle vlákna, nebo něco jiného, co jsem psala já?
(Omlouvám se za neznalost, ale neviděla jsem ten film a na internetu našla jenom náznaky, o čem je).
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 2:07 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Ta věc mi připomněla jeden starý film Torch Song Trilogy s Harvey Fiersteinem a Matthew Broderickem, v němž hlavní hrdina (postarší gay) dostane do péče náctiletého gay kluka.
http://www.imdb.com/title/tt0096289/
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 1:50 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Zvůle úředníků Citovat

Nicméně je pravda, že i v tomto případě není nejdůležitější zájem jednotlivce (včetně dětí, o jejich blahu všichni unisono akorát vykládají), ale jakási úřední mašinerie (úřad totiž není holubník).
Já vlastně konkrétní adopční kauzy neznám, leda tak ze sdělovacích prostředků, zato jsem viděla několik dost otřesných kauz odebíracích. Nemám teď na mysli otřesné v tom smyslu, že děti žily v nějakých zoufalých podmínkách, kde jim šlo o život a odebrat je bylo jedinou možností. Myslím spíše opak, tedy odebírání dětí spíš jen tak "z principu". Jedna moje klientka byla sice ducha poněkud mdlého, ale hrozně hodná ženská, která měla nějaké děti v ústavu, protože v té době neměla kde bydlet a spala s nimi venku v parku (jinak - řešení bytové situace odběrem dětí je dost častý postup, není pravda, že "každý Cikán hned dostane byt", jak povídá žlučovitá ústní lidová slovesnost), pak si našla druha, bydlela s ním v domku u Prahy a měla další holčičku, ovšem tu ji odebrali hned v porodnici (prý pod záminkou nějakého vyšetření) a už ji nikdy neviděla. Ukazovala mi pak rozsudek, kde doopravdy psali, že XY byly v minulosti již nějaké děti odebrány, a proto bude vhodnější jí toto odebrat raději preventivně. Nebyl to jediný případ. Speciálně v případě Cikánů stále panuje u mnoha sociálních pracovnic"dobrý zvyk" odeber, co můžeš, protože tak je to správné. Soudy většinou udělají přesně to, co je napsané v návrhu od OPD, nezažila jsem, aby bez výrazné intervence odjinud rozhodly nějak jinak. Ti lidé nemají ani peníze ani možnosti se soudit, takže ty věci nechávají tak, a děti vyrůstají v dětských domovech často zbytečně. A protože ústav každého poznamená (a o Cikáňata není moc velký zájem), je to jedna z příčin (neříkám, že jediná, ale jedna určitě), proč se potom část Cikánů chová poněkud problematicky.
....
Vím, nějaká Cikáňata zdánlivě nepatří do vlákna "adopce homosexuálních rodičů" - ve skutečnosti tam patří, protože to chování úředníků je jen z různých úhlů obraz téhož - jestli se konečně začnou zajímat o lidi, nebo o své kategorie, škatulky, směrnice a směs žlučovitých polopravd.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 1:27 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Re: Adopce Citovat

bright napsal:
No to je pěkně hloupé, že nemají celostátní databázi jako je tomu např. u transplantace orgánů. To se pak nedivím, že jim tolik dětí zůstává ve státních ústavech, když tomu "párování" nijak zvlášť nepomáhají. Připadá mi, že to celé dnes funguje na principu "jedna paní povídala, že jedno dítě potřebuje osvojit".
Takže člověku může teoreticky za nějakých okolností přirůst osamělé dítě k srdci (v domově nebo i jinde), ale protože to nezprostředkují úřednice a protože to dítě bude žít v jiném místě než ten zájemce o osvojení, tak to bude "problém", jehož řešení bude záviset na ochotě a libovůli těch pracovnic? Panejo.

Ono to funguje trochu jinak, nějaká celostátní databáze existuje, ale tam jsou děti, které se nějak nepodařilo "udat" na úrovni krajů, tj. většinou nějak handicapované. Zkostnatělý, nepružný a poněkud jak z Rakouska Uherska ale ten systém bude.
Ale nesmíš mě brát jako jediné možné vyjádření, třeba se v něčem fakt pletu, říkala jsem, že moje znalosti jsou trochu přes ruku. Ta problematika mě soukromě nikdy moc nezajímala a tudíž šla trochu mimo mě.
To osvojení konkrétního dítěte - není to nemožné, já jsem jen odpovídala na dotaz, jak se budou tvářit ty ženy z komise. V takovém případě se žadatel obrací přímo na soud a pak záleží na tom, kdo sedí tam (i když na OPD taky, páč chodí k tomu soudu jako opatrovník).
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 12:27 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Adopce Citovat

No to je pěkně hloupé, že nemají celostátní databázi jako je tomu např. u transplantace orgánů. To se pak nedivím, že jim tolik dětí zůstává ve státních ústavech, když tomu "párování" nijak zvlášť nepomáhají. Připadá mi, že to celé dnes funguje na principu "jedna paní povídala, že jedno dítě potřebuje osvojit".
Takže člověku může teoreticky za nějakých okolností přirůst osamělé dítě k srdci (v domově nebo i jinde), ale protože to nezprostředkují úřednice a protože to dítě bude žít v jiném místě než ten zájemce o osvojení, tak to bude "problém", jehož řešení bude záviset na ochotě a libovůli těch pracovnic? Panejo.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út srpen 28, 2007 10:18 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Re: Adopce Citovat

bright napsal:
Taky mě zajímá, jak se stanovuje příslušnost té komise. Podle bydliště žadatele? Mají k dispozici kontakt na "volné" děti z celé ČR nebo jen ze svého okolí (kraje)?


Abych pravdu řekla, nejsem v problematice adopcí zase tak pevná v kramflecích, protože je dělali vždycky o nějaké to patro vedle, a já s tím přišla do styku tudíž jen nepřímo (a z odborné způsobilosti jsem to už fakt zapomněla). Příslušnost té komise se určitě stanovuje podle bydliště, protože vyplývá z kompetencí toho úřadu, a ten je daný tou místní příslušností. Registr obsahuje děti, které mají trvalé bydliště na území, které pokrývají kompetence úřadu. K celostátnímu registru podle mě téměř určitě přístup nemají.
Případného zájemce bych možná poslala, ať kontaktuje třeba Fond ohrožených dětí, tam určitě vědí mnohem víc, tuším, že mají i nějaké vlastní seznamy dětí, a určitě se s nimi bude jednat přátelštěji, než s úřednicemi.

bright napsal:
Jak by se ta komise tvářila, kdyby si člověk to dítě našel a vybral sám a je by jenom požádal o schválení? Byli by naštvaní, že je obcházíš, nebo by to naopak uvítali jako ulehčení své práce?


Tvářili by se nade vší pochybnost úplně nejhůř. Všechny takovéhle věci, které nezapadají do přesného postupu a standardu, jsou podezřelé. V tomto kontextu skoro jako nejíst maso nebo nemít doma televizi. Všechny úřední instituce prosazují tvrdý škatulkismus. Když jsem byla nucena s těmi existencemi koexistovat, byla jsem stále opocená hrůzou jako myš, odkud zase budu vyčnívat a kde mě odhalí jako podezřelý živel. Možná jsou jednou z příčin, proč ty škatulky tak nesnáším.

bright napsal:
Poznámka: ZRP, tak dnes vypadá, vylučuje nejen adopci dítěte registrovaným párem, ale i každým z nich samostatně. Mad


Ano, a právě tím se podle mě stává diskriminujícím a hodným zákonodárství krále Ubu. Jestliže každý svéprávný dospělý s trvalým pobytem v ČR něco může a registrovaní nikoli, je to podle mě prostě diskriminace - uzavřením RP přeci ten člověk neztratí ani trvalý pobyt, ani zletilost, ani příčetnost - tu ztratil spíš někdo jiný, když měl tu drzost takovouhle nehoráznost uzákonit.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 27, 2007 12:13 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Adpoce Citovat

Waky napsal:
bright napsal:
Nikom napsal:
Víte co by mě zajímalo? jestli jedinec žádající o adopci má šanci... vlastně mi ani není jasný jakým způsobem se rozhoduje - kdo rozhoduje.

Obávám se, že to neví nikdo včetně těch milých paní tam. Každopádně se musí udělat nějaký psychologický posudek na žadatele o osvojení a právně o tom nakonec rozhodne soud. Ale samotné "spárování" žadatele a dítěte je věc mi zcela nejasná.

Agendu náhradní rodinné péče vedou sociální odbory určených úřadů.
Tam se přijímají žádosti těch, kdo mají o adopci (a další formy péče - třeba pěstounské) zájem, i spisy o vhodných dětech.
Žadatele prověřuje psycholog stanovený krajským úřadem a nějak určitě i ty pracovnice odboru sociálně právní ochrany dětí, o samotném "spárování" konkrétního dítěte s konkrétním žadatelem pak nějaká komise, kde jsou lékaři, vedení dětských domovů, sociální pracovnice atd., vzhledem k tomu, že jsem měla tu čest několik let pobývat v podobných komisích na úřadě (adopce se tam sice neřešily, ale ty komise jsou si určitě velmi podobné) bych si asi moc nedělala iluze o moudrosti a nadhledu těch členů, resp. členek.
Když se nikdo neozve, tak soud asi zpravidla kopíruje rozhodnutí téhle komise a přibyde tam jenom nutné razítko navíc. To usuzuju z praxe, protože analogické případy takhle probíhaly.
Měla bych si tohle všechno pamatovat, protože jsem z toho dělala před sedmi lety zkoušky odborné způsobilosti na Magistrátě. Prakticky si samozřejmě nepamatuju už vůbec nic.
.....
Jednotlivec si zažádat smí a v praxi může být i úspěšný.
Sestra mého bývalého manžela, které je 40 a je svobodná, takhle získala do adopce dvouletou holčičku.

Poznámka: ZRP, tak dnes vypadá, vylučuje nejen adopci dítěte registrovaným párem, ale i každým z nich samostatně. Mad

Waky: Jak by se ta komise tvářila, kdyby si člověk to dítě našel a vybral sám a je by jenom požádal o schválení? Byli by naštvaní, že je obcházíš, nebo by to naopak uvítali jako ulehčení své práce? Taky mě zajímá, jak se stanovuje příslušnost té komise. Podle bydliště žadatele? Mají k dispozici kontakt na "volné" děti z celé ČR nebo jen ze svého okolí (kraje)?
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po srpen 27, 2007 11:58 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Adpoce Citovat

bright napsal:
Nikom napsal:
Víte co by mě zajímalo? jestli jedinec žádající o adopci má šanci... vlastně mi ani není jasný jakým způsobem se rozhoduje - kdo rozhoduje.

Obávám se, že to neví nikdo včetně těch milých paní tam. Každopádně se musí udělat nějaký psychologický posudek na žadatele o osvojení a právně o tom nakonec rozhodne soud. Ale samotné "spárování" žadatele a dítěte je věc mi zcela nejasná.

Agendu náhradní rodinné péče vedou sociální odbory určených úřadů.
Tam se přijímají žádosti těch, kdo mají o adopci (a další formy péče - třeba pěstounské) zájem, i spisy o vhodných dětech.
Žadatele prověřuje psycholog stanovený krajským úřadem a nějak určitě i ty pracovnice odboru sociálně právní ochrany dětí, o samotném "spárování" konkrétního dítěte s konkrétním žadatelem pak nějaká komise, kde jsou lékaři, vedení dětských domovů, sociální pracovnice atd., vzhledem k tomu, že jsem měla tu čest několik let pobývat v podobných komisích na úřadě (adopce se tam sice neřešily, ale ty komise jsou si určitě velmi podobné) bych si asi moc nedělala iluze o moudrosti a nadhledu těch členů, resp. členek.
Když se nikdo neozve, tak soud asi zpravidla kopíruje rozhodnutí téhle komise a přibyde tam jenom nutné razítko navíc. To usuzuju z praxe, protože analogické případy takhle probíhaly.
Měla bych si tohle všechno pamatovat, protože jsem z toho dělala před sedmi lety zkoušky odborné způsobilosti na Magistrátě. Prakticky si samozřejmě nepamatuju už vůbec nic.
.....
Jednotlivec si zažádat smí a v praxi může být i úspěšný.
Sestra mého bývalého manžela, které je 40 a je svobodná, takhle získala do adopce dvouletou holčičku.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 26, 2007 5:25 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
Víte co by mě zajímalo? jestli jedinec žádající o adopci má šanci... vlastně mi ani není jasný jakým způsobem se rozhoduje - kdo rozhoduje.

Obávám se, že to neví nikdo včetně těch milých paní tam. Každopádně se musí udělat nějaký psychologický posudek na žadatele o osvojení a právně o tom nakonec rozhodne soud. Ale samotné "spárování" žadatele a dítěte je věc mi zcela nejasná.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne srpen 26, 2007 5:04 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Víte co by mě zajímalo? jestli jedinec žádající o adopci má šanci... vlastně mi ani není jasný jakým způsobem se rozhoduje - kdo rozhoduje.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 5:44 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Brightovi Citovat

Waky napsal:
Děkuju za informaci.
Myslela jsem, že v tom bude něco takovýho.
Co se dá dělat, legálních sprosťáren je nakonec asi mnohem víc Sad

Ústavní soud může toliko říct zástupcům lidu (pozn.: od slova zástupec Very Happy ): pánové a dámy, máte mezi těmi svými zákony nepořádek, část obyčejného zákona odporuje ústavnímu, proto vám ji zruším a koukejte to dát do pořádku. To ovšem neznamená, že by naši milí zákonodárci včetně hradního mocipána prozřeli, chytli se za hlavu a napravili to. Pravděpodobně by vymysleli jinou bejkárnu.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 5:37 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Brightovi Citovat

Děkuju za informaci.
Myslela jsem, že v tom bude něco takovýho.
Co se dá dělat, legálních sprosťáren je nakonec asi mnohem víc Sad
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 5:20 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Adopce trochu jinak aneb právní brouk Citovat

Už jsem to kdysi dávno, možná na jiných stránkách (partnerstvi.cz), vysvětloval. Jako normální člověk máš možnost se dostat k Ústavnímu soudu se stížností na diskriminaci tímto ustanovením jedině tak, že máš nějakou kauzu neumožněné adopce partnerem/partnery, nižší soudy jí nevyhoví a teprv ÚS rozhodne, že ti vyhovět měly, protože to ustanovení ZRP je protiústavní. Takže vyvstávají dva problémy: sehnat odolné stěžovatele a současně mít kauzu. Druhý předpoklad je těžší než první, protože adopce je nenároková věc a vlastně nemá pevný postup. Nejspíš by muselo jít o kauzu biologického dítěte jednoho z těch partnerů, nebo o adopci osiřelého příbuzného jednoho z těch partnerů, aby se dalo tvrdit, že to dítě již má k partnerovi/partnerům nějaké citové pouto, které bude neumožněním adopce zpřetrháno. Ale i tak můžou soudy argumentovat tím, že adopce (osvojení) je právní fikce biologického vztahu mezi rodiči a dětmi a že dítě těžko uvěří tomu, že se narodilo stejnopohlavnímu páru, a dále že jsou tu kromě adopce i jiné právní instituty umožňující o dítě pečovat.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 10, 2007 4:12 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Adopce trochu jinak aneb právní brouk Citovat

Jak jsem tak namáhala línej mozek při drásání příspěvku o registrovaném partnerství, vloudil se mi do hlavy právní brouk. Chápu, že jsem asi vymyslela trakař, že o tom všichni vědí a jen já jsem si to nikdy nedala do nějakých celkových souvislostí. Nicméně to fakt nechápu.
....
Tak tedy: většina debat na toto téma se týkala argumentů části ultrazaskořepených heteráčů a jejich vyvracení. Ty argumenty jsou takříkajíc blbé, a teď mi o ně vůbec nejde. To přesvědčování, argumentace a diskuse by snad měly logický smysl v případě, že by si žádost o adopce mohli dávat jen manželé.
Pokud ale smí takovou žádost dát každý dospělý svéprávný člověk, jak je potom možné, že uzavřením RP o ni přijde? JAK JE MOŽNÉ, ŽE NĚJAKEJ ZÁKON UPRAVUJE LIDSKÁ PRÁVA SMĚREM K HORŠÍMU? Uzavřením RP se přeci člověk nestane ani nedospělým, ani nesvéprávným, jaký je tedy k něčemu takovému právní důvod? Jsem totální právní laik, ale žila jsem v domnění, že něco takového prostě není možné. (To třeba za měsíc vyjde zákon, že každý dospělý občan má volební právo, ale obyvatelé třeba Žižkova, kteří mají vyznačené bydliště v OP, o ně přijdou jakmile se na Žižkov přistěhujou? ...nějaké zdůvodnění by se jistě našlo, třeba že Žižkov je samá putyka, tudíž jsou tam všichni stále pod obraz a beztak by neviděli na písmenka a naházeli by do volební urny nesmyslné volební lístečky.)
Tak nějak tuším, že to asi souvisí s ultimativními požadavky „chcete se registrovat? Tak dobře, ale bude tam to, to a to, jinak budete sušit huby.“ ... dobrá, ale proč se proboha proti tomu nejde nějak bránit? Třeba u nějakejch mezinárodních soudů? K čemu tedy to právo vůbec máme? Kam nám zmizel člověk?
Můj jednoduchý prostý mozek to fakt nějak nepobírá.
Mohl byste mi to prosím Vás někdo vysvětlit? (jistě tam nějakej důvod je, jinak by to už zajisté někdo udělal, těžko by čekal na myslitele Waky, až mu to poradí).
.....
Ještě na okraj: nedávno jsem do tohohle tématu psala traktát o HM rodičovství. Tam jsem psala, že by se při adopcích měli upřednostňovat v zájmu dětí HT žadatelé. Výsledkem mého úporného a předlouhého myšlenkování je, že už si to nemyslím. Nebudu Vás tady unavovat svými myšlenkovými pochody (už jich bylo pro dnešek asi víc než dost), někdy to třeba zase sepíšu. Po opravě vlastního názoru bych se přikláněla k tomu vůbec orientaci nezkoumat a nezohledňovat. Asi tak, jako místo v pořadníku neovlivňuje začátek jména podle abecedy nebo barva vlasů.
Tolik jen k opravě názoru.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 29, 2007 1:11 pm
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Citovat

Baylon napsal:
Jsem velmi rád, že jsem tu an toto téma vůbec narazil, jem jednoznačně pro - schopnost plodit děti nedělá rodiče, stejně jako kvalitu rodiče nevlivňuje sex. orientace. Nevidím důvod proč ne, bylo tu něco o výsměchu dítěti samotnému, což samozřejmě reálně hroí, ale pokud bude mít doma kvalitní citové zázemí a budou za ním stát dva kvalitní rodiče, nevidím větší problém v tom, to překonat.
A pak hlavně mi to přijde i v mnoha ohledech přínosné - výchova k toleranci - jak už se ukazuje v Holandsku.
A navíc - to dítě přece nebereme z fungujících heterosexuálních rodin, ale z dětských domovů. což je por dítě skutečně to NEJHORŠÍ, co může být - dítě které zůstane v doměvě do 18 let je prakticky odepsané pro normální fungování ve společnosti (adaptovat se je schopno max 10% dětí).
V souvislosti s tím doufám,ž e se tato otázka bude diskutovat, co nejdříve aby to nezapadlo, ale díky Stehlíkové snad ano. Je mi trochu líto postoje G/L hnutí, které po reg. partnerství jakoby trochu rezignovaly a další aktivity za G/L práva, asi je to na nás mladší generaci. A myslím, že to půjde Smile

Souhlasím s tím, že ten, kdo spodil dítě není automatiky rodič. Také o tom, že zrovna nespím s ženskou neznamená, že nedokážu vychovávat dítě.
Podívej se, já jem vyrůstal v rodině bez táty - děti se mi smály a taky jsem se z toho nezbláznil. A nejsem jediný... Děti prostě nemají rozum, ale společnost se nikdy nepřeorientuje na to, že dva mužský/ženský mohou vychovávat děti, pokud se nezačne transformovat názor, který nám tlučou už od školek, že je táta a máma. A pak také tím, co dítě doma vidí a slyší. Myslím si, že všechno brzdí průdérní, pokrytečtí lidé, kteří raději nechají děti trpět než by jim poskytli citové zázemí a milující holčičí či klučičí rodinu.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st květen 16, 2007 9:12 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

kdyby Tě tak Waky mohli slyšet všichni lidé a na každého se zkopíroval kousek Tvojí empatie
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 14, 2007 12:40 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nezbývá mi, než se připojit. Waky, Applause
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 14, 2007 11:36 am
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Verniko Applause
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 14, 2007 10:27 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Dlouho jsem byla naivně přesvědčená, že některé věci jsou natolik evidentní, že není třeba o nich vůbec mluvit. Třeba o tom, že funkční rodina je asi o tisíc procent lepší než státní ústav. Že by mohla v tomto směru vadit sexuální orientace případných rodičů, to mě fakt dost udivilo - že se o tom jako o "problému" vyjádřilo i pár lidí, do kterých bych to kvůli inteligenci vůbec neřekla.
Co se dá dělat, tak se teda "diskutuje".
Pracovala jsem nějakej ten rok na úřadě v sociálním odboru a tam jsem se setkala s problematikou umisťování do ústavů i s chovanci těch ústavů. Bohužel existují rodiny (většinou sociálně slabší), které opravdu nefungují a děti končí v bezvýchodné situaci v ústavech. Drtivá většina těch nefungujících rodičů sama prošla ústavní výchovou. Je to neutěšený bludný kruh - ty odebrané děti nejspíš zase připraví stejný osud svým vlastním dětem, protože i přes velkou snahu mají jen problematickou šanci funkční rodinu založit a udržet. Ti chudáci, co vylezli v osmnácti z ústavů, mají velký problémy a často jsou dost nenapravitelně citově a osobnostně poškození.
Četla jsem pár protokolů z jednání o přestupcích, které se ve výchovných ústavech udály, a pak byly založené do spisů na sociálce. Je to odpudivé čtení: drogy, násilí, šikana, útěky, zase drogy atd. V ústavech se dítkům (hlavně asi klukům) dostane řádné porce homosexuální patologie v praxi. Patologie proto, že to provozují často formou nátlaku frustrovaní a deprivovaní heteráči bez citových jistot, natěsnaní v malém prostoru, homosexuální proto, že hoši většinou nesdílejí s dívkami společné ložnice a záchody. Nevím, jestli si strážci čistoty dětských dušiček, kteří se tolik bojí, aby se děti nemusely ptát, jestli maminka je Franta, nebo Karel, vědí nebo chtějí vědět, že v ústavech můžou mít jedenáctiletí kluci praktickou znalost všech možných sexuálních praktik a považovat je za běžnou záležitost všedního dne, která se provozuje za úplatu nebo pod pohrůžkou fyzického trestu. Ale hlavně, že mají jasno, že teta není strýček Evil or Very Mad
Skoro všechno je lepší než ústav.
Pokud to je jen trochu myslitelné, měly by děti zůstat v původní rodině nebo u příbuzných. Pokud to opravdu jinak nejde, pak by měly z ústavu co nejrychleji pryč. Povolením adopcí pro HM páry by se rozšířil potenciální okruh žadatelů. kteří jsou velice dobře schopni vykonávat rodičovské povinnosti a zajistit pro dítě kvalitní sociální i citové zázemí. "Nedostatečné vzory" a případný posměch spolužáků nejsou protiargument, protože to nemůže zanechat v malém člověku žádné fatální stopy, na rozdíl od těch ústavů.
Svého času národ slzel nad filmem Kramerová versus Kramer a nedávno pak nad Koljou, všichni fandili tatínkovi Kramerovi i náhradnímu tatínkovi Loukovi a pochybuju, že někdo cítil jako správné dát Kolju soudružce Zubaté jen proto, že nežije v klasické "tradiční rodině". Přitom si možná někteří z nás neuvědomují, že v diskusích o adopcích homosexuály se jedná o tutéž věc.
Pochopitelně, že ne všichni homosexuálové se můžou dobře starat o děti. Ale to u HT platí úplně stejně .... ty ústavní děti přeci nikdo neodebírá z péče homosexuálů? Od toho snad ale jsou příslušné instituce, které se žádostmi zabývají. (Žádosti od homosexuálů by ostatně v praxi byly posuzované mnohem přísněji kvůli více či méně skryté nedůvěře konkrétních úředníků.)
Nebezpečí kolektivního posuzování celých skupin spočívá rovněž v tom, že čím více prostoru věnujeme posuzování skupin, tím méně nám ho zbyde na tolik potřebné posouzení individuální.
Svět je plný různých lidí a bohužel asi vždycky budou existovat neštěstí, po kterých zůstanou sirotci, i lidi, kteří děti přivádějí na svět, ale starat se o ně nemohou nebo nedovedou. Naproti tomu existují lidi, kteří se o děti postarat chtějí a dokážou, ale na svět žádné nepřivádějí - pokud jim v tom nebudeme bránit, vznikne něco jako posun k rovnováze.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne květen 13, 2007 4:13 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Re: ono to bude trvat Citovat

jojx napsal:
Nikom napsal:


idealisto... Smile


náhodou, zprvu trochu trpcí, ale jen na první ochutnání - sice nedůvěřiví, uzavření a možná maličko ovládaní předsudky, ale když už mají s člověkem osobní zkušenost, velice přátelští a sdílní - prostě žádný fanatici, spíš se jenom bojí změn a když už proběhnou, nikomu to v zásadě nevadí

prostě když nezdražuješ pivo a neděláš vlny, můžeš být s průměrným Čechem snadno kamarád Smile

to jsme docela fajn, ne? Razz


Češi taky potřebujou docela dost času. A toho myslím dostali ještě málo;)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 13, 2007 2:40 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Re: ono to bude trvat Citovat

Nikom napsal:


idealisto... Smile


náhodou, zprvu trochu trpcí, ale jen na první ochutnání - sice nedůvěřiví, uzavření a možná maličko ovládaní předsudky, ale když už mají s člověkem osobní zkušenost, velice přátelští a sdílní - prostě žádný fanatici, spíš se jenom bojí změn a když už proběhnou, nikomu to v zásadě nevadí

prostě když nezdražuješ pivo a neděláš vlny, můžeš být s průměrným Čechem snadno kamarád Smile

to jsme docela fajn, ne? Razz
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 13, 2007 2:27 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Re: ono to bude trvat Citovat

jojx napsal:
Myslim si, že my Češi jsme ve skutečnosti poměrně značně tolerantní a že kdyby se o téhle otázce udělalo referendum asi by to prošlo.


idealisto... Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 13, 2007 12:56 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: ono to bude trvat Citovat

Myslim si, že my Češi jsme ve skutečnosti poměrně značně tolerantní a že kdyby se o téhle otázce udělalo referendum asi by to prošlo. O dolní sněmovně už to tolik neplatí, protože poslanci rádi využívají sporných otázek v oblastech, kde je to vůbec neštve, aby odklonili pozornost od pro stát důležitých věcí - takže oni se o to budou do krve hádat (přestože je jim to v podstatě putna) a budou se radovat, že na prvních stránkách novin není nic o zdravotnictví nebo korupci.
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 13, 2007 12:26 pm
Autor Zpráva
Baylon
uživatel


Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Rychnov nad Kěžnou

Předmět: Citovat

Maku napsal:
Máte pravdu v tom, že je rozhodně lepší, pokud díte vyrůstá v rodině, než v ústavu, kde je velice velká pravděpodobnost, že z dítete vyroste problémový jedinec. Sice nevím, jak dítě bude reagovat na takovou rodinu - což je zapříčeněno faktem, že s tím nemám absolutně žádné zkušenosti - přesto máte skutečně asi pravdu, že by se mohlo toto povolit. Nabízí se ovšem otázka - jak přesvědčit veřejnost? Podívejte se, co dokázala vyvolat v Římě pouhá snaha levicového premiera Prodiho o uzákonění svazku homosexuálních párů - jistě, Itálie je mnohom ortodoxnější, než my (někde jsem dokonce četl, že Češi jsou národ s největším počtem ateistů - přesněji řečeno u nás většina lidí nevěří a z těch, kteří ano je jen mizivé procento skutečně ortodoxní), přesto veřejnost by to nepřijala zřejmě kladně - takže znovu - jak přesvědčit veřejnost?


Ono to půjde... časem, jen se musí rozpoutat veřejná diskuze, která už trošku začíná, nejdřívm bychom měli začít u sebe neb pokud jsou mezi námi výrazní odpůrci, tak máme o dost horší pozici a pak nějaký ten projekt, někdo musí vylézt naveřejnost a ukázat, že to jde a šířit osvětu Smile
_________________
Odvaž se používat vlastní rozum! (Kant)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 13, 2007 12:17 pm
Autor Zpráva
Maku
guru++


Založen: 6.7.2006
Příspěvky: 936

Předmět: Citovat

Máte pravdu v tom, že je rozhodně lepší, pokud díte vyrůstá v rodině, než v ústavu, kde je velice velká pravděpodobnost, že z dítete vyroste problémový jedinec. Sice nevím, jak dítě bude reagovat na takovou rodinu - což je zapříčeněno faktem, že s tím nemám absolutně žádné zkušenosti - přesto máte skutečně asi pravdu, že by se mohlo toto povolit. Nabízí se ovšem otázka - jak přesvědčit veřejnost? Podívejte se, co dokázala vyvolat v Římě pouhá snaha levicového premiera Prodiho o uzákonění svazku homosexuálních párů - jistě, Itálie je mnohom ortodoxnější, než my (někde jsem dokonce četl, že Češi jsou národ s největším počtem ateistů - přesněji řečeno u nás většina lidí nevěří a z těch, kteří ano je jen mizivé procento skutečně ortodoxní), přesto veřejnost by to nepřijala zřejmě kladně - takže znovu - jak přesvědčit veřejnost?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 13, 2007 12:06 pm
Autor Zpráva
Baylon
uživatel


Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Rychnov nad Kěžnou

Předmět: Citovat

A hlavně jde jen o porodní bolesti, to bylo křiku před uzákoněním reg. partnerství, skoro to vypadalo, že v den platnosti se všechny "tradiční rodiny" rozpadnou v prach a česká republika se propadne do pekla atd. a teď nedlouho poté - pohoda.
A vysvětlovat dětem - vždy když se o G/L rodičovství s někým bavím, tak se mě ptá, jak bych to dětem vysvětlil - není co, dyť by v tom žily, ale zároveň snad nežijeme v nějakým společenským vakuu, nebo jedné G/L vesnici a viděly by i jiné modely soužití a to zase vede k té větší toleranci. A když už by se zeptaly - já bych to tak tragicky nevdiěl.
_________________
Odvaž se používat vlastní rozum! (Kant)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 13, 2007 2:43 am
Autor Zpráva
fREDka
uživatel+


Založen: 13.1.2007
Příspěvky: 129

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
Rozhodně bych se víc soustředil na jejich lidské kvality než na sexuální orientaci.


jasne, ale jde o to, ze se na to nijak nesoustredi takzvana "civilizovana spolecnost"...pravda, uz trosku dospiva (tim nechci rict, ze ja nebo nejake spolecenstvi je dusevne na vyssi urovni {kor kdyz mam v sobe momentalne flasku vodky, zase}), takze uz se i najdou bezproblemove pripady. Ale kdyz uz bych si mohl vybrat (jakoze deti si vybrat pravdepodobne nemohou), tak bych asi vybiral podle vlastnosti tykajici se ruznych nazoru a pod, taky podle jinych veci, na ktere si ted zaboha nemuzu vzpomenout, takze to asi nedava smysl... proste takhle, me by nejak netrapilo, ze by si ze me nekdo pripadne delal srandu, jenze to rikam ted, nevim, jak by to dopadlo, kdybych byl (kez by) mladsi...co si pamatuju, tak se mi dva ctvrtaci, kdyz jsem byl ve treti tride, ve skolni druzine posmivali kvuli mym kytickovanym legynam (do kterych me moje natvrdla matka navlekla) a to jsem nesl tak tezce, ze jeden skoncil s monoklem a druhy s krvi v nose a narazenou pateri... nojo, ja byl andilek.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 7 z 11
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist