Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix Šikana
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

po srpen 13, 2012 8:26 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Šikana Citovat

ShelbyGT500 napsal:
Co si myslíte o šikaně? Setkali jste se s ní v roli oběti anebo jste vy sami někoho šikanovali? ... Dneska je to na školách asi v celym světě obrovskej problém ... Docela by mě zajímalo, jak ty svině zareagovaly, když to zjistily.

Jako Ty, setkal jsem se se šikanou jako oběť na základní škole. Šikana ani náhodou není problémem dneška, ona tu byla, je a bude vždy. Také nejde o výhradní problém školy, ale dětského kolektivu obecně.
Myslím, že tato šikana je svým způsobem přirozená. Děti pochopitelně zkoušejí, jak funguje svět, a testují svůj životní prostor. Zejména ve věku, kdy se už emancipují od autorit, vytvářejí si vlastní osobnost a metodou pokus-omyl sbírají životní zkušenosti. To nejlepší, co pro ně lze udělat, je umožnit jim zažít reálnou zkušenost, že po prohřešku následuje bezprostředně trest. Chtělo by se říci, že "dnešní" předávkovaný liberalismus je důvodem, proč tato žádoucí zpětná vazba nevzniká, oni ovšem líní rodiče, lhostejní učitelé, potrhlí teoretici a světu škodící idealisté tu také byli vždy a vždy tu budou.
Pokud píšeš o "sviních", mám zkušenost, že z většiny těch, které jsem životě potkal jako v dětském věku šikanující agresory, nevyrostly asociální (nebo snad dokonce kriminální) osoby. Většinou tedy snad výchova a pozdější životní zkušenosti pomohly. Naprosto ale s Tebou souhlasím, že vychovatelé, kteří necítí odpovědnost k dětem, ale k "nadřízeným orgánům", jsou generátory nárůstu šikany.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 13, 2012 5:47 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

A mimochodem jsem viděl desítky učitelů, co šikanovali žáky, a pouze jsem slyšel o jednom žáku, co šikanoval učitele. Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 13, 2012 5:42 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Po zralé úvaze spíš přirozený výběr.

A rozhodně to neni problém "dneska" Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 13, 2012 1:21 am
Autor Zpráva
ShelbyGT500
uživatel


Založen: 29.10.2011
Příspěvky: 58

Předmět: Šikana Citovat

Co si myslíte o šikaně? Setkali jste se s ní v roli oběti anebo jste vy sami někoho šikanovali?

Přiznám se, že když sem byl na základce, tak sem byl obětí, i když to nebylo nic hroznýho. Když to vezmu takhle zpětně, tak i já sem trošku někoho šikanoval. Dneska je to na školách asi v celym světě obrovskej problém a vůbec se nedivim, že někomu rupne v bedně a někde vystřílí školu. Jenom čekám, kdy se to stane u nás. Čím dál častějc taky žáci šikanujou učitele a ještě si potom stěžujou rodičům, kteří samozřejmě učiteli pěkně vynadaj. Ředitel, kterej říká, že na škole nemá šikanu, tak od tý školy ruce rychle pryč, protože ta je všude. Potom si jen musítě vybrat školu, kde šikanu řeší a nezametají pod koberec.

Napadlo mě tohle téma, protože se před nedávnem mýmu kámošovi v 17 letech zabil brácha kvůli šikaně. Docela by mě zajímalo, jak ty svině zareagovaly, když to zjistily.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist