Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix Byl jsi na vojně ?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Byl jsi na vojně ?
ANO - cca dva roky
9%
 9%  [ 3 ]
ANO - cca jeden rok
9%
 9%  [ 3 ]
ANO - ale u cizí armády, t. j. ne u české, slovenské, nebo československé armády
3%
 3%  [ 1 ]
ANO - jsem u ozbrojených složek (voják, polda ...)
3%
 3%  [ 1 ]
NE - mám modrou nebo odmítl jsem nastoupit (např. Jehovisti apod.)
21%
 21%  [ 7 ]
NE - byl jsem na civilní službě
3%
 3%  [ 1 ]
NE - už jsem povinnou vojnu nestihl (zrušena od r. 2005)
51%
 51%  [ 17 ]
NE - ale chtěl bych být voják - polda (jsem ještě moc mladej)
0%
 0%  [ 0 ]
ANO *** ALE JINÉ než výše uvedené možnosti
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 33
      Na začátek stránky  

út únor 03, 2015 8:53 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Tom_c napsal:
Proč chudáci vojáci?? Neměl bys spíš litovat ty holky, ...

Si představ rotu neukojenejch, nadrženejch, ozbrojenejch samyc,
tvl. tomu bych fakt nechtěl velet!

Chudáci budou hlavně korejští heteráci,
bo vojna udělá z každého chlapa. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út únor 03, 2015 2:47 am
Autor Zpráva
Tom_c
guru++


Založen: 20.6.2013
Příspěvky: 931

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Chudáci vojáci - nevím, jestli je zrovna tohle dobrý nápad Shocked Very Happy


Proč chudáci vojáci?? Neměl bys spíš litovat ty holky, co tam budou muset trapit jen proto, aby si jedno tlustý zvrhlý hovado mohlo honit ego, že má ještě početnější armádu? Sad
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po únor 02, 2015 5:26 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Povinnou vojenskou službu pro ženy se rozhodla zavést Severn Citovat

Chudáci vojáci - nevím, jestli je zrovna tohle dobrý nápad Shocked Very Happy

http://www.lidovky.cz/severokorejky-ceka-povinna-vojna-v-armade-stravi-nekolik-let-ptp-/zpravy-svet.aspx?c=A150202_121733_ln_zahranici_msl

citace:
PCHJONGJANG - Povinnou vojenskou službu pro ženy se rozhodla zavést Severní Korea ve snaze posílit své ozbrojené síly. S odvoláním na zdroje z KDLR o tom v pondělí informoval britský deník The Guardian.

Povolávací rozkaz se bude týkat žen ve věku od 17 do 20 let ve všech městech a provinciích, a s naplňováním tohoto kroku už KLDR začala. Dívky, jichž se povolávací rozkaz týká, procházejí tradiční prohlídkou, při níž zdravotníci kontrolovali fyzickou způsobilost a vyšetřovali dívky, zda netrpí nějakou nakažlivou chorobou. Pro ženy byla minimální možná výška pro službu v armádě v roce 2012 snížena na 142 centimetrů, ale tento limit údajně není příliš přísně dodržován.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po květen 02, 2011 8:43 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Další fízl Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po květen 02, 2011 3:06 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Shmudla napsal:
Jakou možnost zvolí člověk, který nebyl na vojně ale je u policie?

čtvrtou Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne květen 01, 2011 4:52 pm
Autor Zpráva
Shmudla
uživatel+


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 144

Předmět: Citovat

Jakou možnost zvolí člověk, který nebyl na vojně ale je u policie?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 05, 2011 12:56 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Jak říká klasik, bojovat za mír je stejně platné jako š*kat za panenství. Very Happy
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po duben 04, 2011 5:40 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Re: Byl jsi na vojně ? Citovat

Petr_K napsal:
Řekl bych že zelené mozky byly jaksi celoplošný jev, ....


WOW konečně pořádnej voják. Smile

Hezké příběhy jsi napsal. Já teda bráchovi všechno nevěřil, ale jak jsem četl tvoje zážitky, tak myslím, že brácha asi nekecal.

Petr_K napsal:
Věřím ale a doufám že tu "obranu" v pravém smyslu slova nebudeme snad nikdy potřebovat.


Válka už nebude, ale vypukne takový boj o mír,
že nezůstane kámen na kameni. Smile

( http://necyklopedie.wikia.com/wiki/R%C3%A1dio_Jerevan )
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so duben 02, 2011 8:44 pm
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Re: Byl jsi na vojně ? Citovat

Honza napsal:
.....btw: a klíďo přihoďte nějaké zážitky - starší brácha vyprávěl neuvěřitelný věci, tak by mě zajímalo, jestli měl štěstí na totálně tupé velitele, nebo jestli byly zelené mozky celoplošný jev.

Řekl bych že zelené mozky byly jaksi celoplošný jev, až tedy na nějaké vyjímky. Bylo naprosto běžné že v civilu vyučený a pracující elektrikář dělal na vojně kuchaře, naproti tomu vyučený kuchař byl na vojně zařazen ke spojařům, z vyučeného kováře s "těžkou" rukou se snažili udělat radistu vyťukávajícího morseovku atd. atd... Zkrátka místo toho aby armáda logicky využila odbornost vojáka kterou z civilu uměl a které rozumněl, tak jej zařadila k jednotce s naprosto odlišným odborným zaměřením o kterém neměl ten dotyčný ani páru.
Mimo to, zažil jsem takzvané "cvičení" po kterém jsem tehdy už jako dvacetiletý kluk nabyl dojmu, že kdyby skutečně k něčemu mělo dojít tak si vůbec neumím představit jak by tahle armáda, lépe řečeno tenhle bordel mohl bránit svou vlast. Levá ruka nevěděla co dělá pravá, když mě vyhodili s vysílačkou v lese a po 12ti hodinách mě přijel velitel dát instrukce co jako mám vůbec dělat a jak se s tou vysílačkou zachází (viděl jsem jí poprvé v životě), moc jsem se toho nedozvěděl protože ten velitel bych ožralej úplně na mol. Tenkrát jsem tam byl 4 dny a noci a kdyby se o mě nepostarali nějací lidé kteří bydleli nedaleko na samotě, asi bych tam zašel hlady a žízní. A kdybych pak neodposlouchával hovory které přeze mne šly, zapoměli by mě tam a možná bych v tom lese na samotě stál ještě dodnes Razz

Jinak pokud jsme byli běžně na útvaru, měl jsem na starosti podací stanici. To znamená že jsem měl na starosti poštu pro celý útvar, jezdil jsem do města pro poštu, pak jsem to třídil a vydával atd... Pamatuju se jak jsem se ptal tehdy velitele roty co mám vlastně dělat při poplachu, jaký je můj úkol. Odpovědí mě bylo že je to tak tajné že to ani já nesmím vědět Very Happy Very Happy . Tož jsem se při poplachu vždycky někam "zašil" a v klidu přečkal až bude po všem, nikdo mě nikdy nehledal ani nepostrádal Laughing

Zážitky jako že přišel velitel útvaru na ošetřovně k mé posletli a řekl že "s okamžitou platností ruším vaši nemoc...." byly vcelku běžné. Když totiž šel po útvaru tak z oken skákali nejenom vojáci ale i "lampasáci", tedy vojáci z povolání protože se ho bál úplně každý. Zelené mozky byly na vojně naprosto všude, ale jak jsem psal našly se občas i vyjímky. Například na jednoho svého velitele, ač to byl voják z povolání s poměrně velkou hodností, vzpomínám skutečně rád.

Jinak ale musím říct že jsem měl vcelku štěstí a těmi dvěma roky základní voj. služby jsem proklouzal poměrně v pohodě. Ono časem na to špatné člověk trochu zapomíná a vzpomíná spíše na ty příjemné zážitky. Možná proto na tu vojnu nevzpomínám až tolik ve zlém, ve své podstatě to možná byly ztracené dva roky života ale na druhou stranu mě do života určitě i něco málo dala a rozhodně mě neublížila.

Našel jsem tam i několik super kamarádů se kterými jsem byl v kontaktu mnoho let, z toho jedno přátelství zůstalo až do dnes. I po 35 letech se stále občas navštěvujeme a nebrání tomu ani 250km vzdálenost. Jezdil jsem tam nejdříve jako svobodný, pak když jsem se oženil tak s celou rodinou. No a nakonec po tolika letech, když jsem se před téměř 5ti lety odstěhoval za svým Jiříkem a žiju v partnerství, stavil jsem se tam když jsem projížděl okolo a čekalo mě vysvětlit proč jsem se s Janou po dvaceti letech rozvedl, proč jsem se ze svého rodného kraje odstěhoval tak daleko a za kým... Můj dlouholetý kamarád i s jeho ženou to přijali naprosto v pohodě takže nyní nemám ani problém abych se tam zastavil na kus řeči někdy i s partnerem. Ale to už je trochu mimo téma vojny Wink

Chtěl jsi udělat průzkum jak jsme na tom s naší obranyschopností. Posoudit to nijak nemůžu ale jsem vcelku přesvědčen že nyní s profesionální armádou asi mnohem lépe než za mých mladých let. Věřím ale a doufám že tu "obranu" v pravém smyslu slova nebudeme snad nikdy potřebovat.
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st březen 09, 2011 12:52 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Já teda spíš myslel pplk. Jardu Éro Podrždeštníka Tvrdíka. Jako tedy příklad vojáka z povolání, který možná nebyl šťastnou volbou, ač se zůčastnil zahraniční mise. Wink

Ad MV - jeho nejbližší podřízení musejí být pod velkým tlakem. Předpokládal bych že schizoidně přeskakuje z osobnosti "ministr s máslem na hlavě" do osobnosti "naštvaný investigativní novinář"... čili sekretářka neví dne ani hodiny, kdy vystrčí hlavu z kanceláře a za a) poručí jí aby ho zapírala před tim hroznym Johnem, nebo za b) se jí ptá kde je ministr. Think
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 09, 2011 12:43 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: modrá je dobrá Citovat

Honza napsal:
a ministr vnitra, který je ... debil. Smile
Jako to bylo jasné už dávno ze značky "made in nova". Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 09, 2011 12:39 am
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Re: modrá je dobrá Citovat

Martin napsal:
No... já bych věděl o jednom ministru obrany, který voják byl.... Smile

Já taky: http://www.army.cz/ministr-a-ministerstvo/historie/galerie-ministru/1989---1990---armadni-general--41277/
Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 09, 2011 12:23 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: modrá je dobrá Citovat

Honza napsal:
pemel napsal:
že nejnižší šarži, kterou v armádě beru, je ministr obrany.


Není nic horšího, než ministr obrany, který je nevoják
a ministr vnitra, který je ... debil. Smile


No... já bych věděl o jednom ministru obrany, který voják byl.... Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 09, 2011 12:17 am
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Re: TP Citovat

Honza napsal:

Bart napsal:
+nějaký den navíc, protože byl zadržen na nádraží v Brně, jak prchá na nepovolený krátký výlet do Prahy

SVOP ! To se teda má čím chlubit! Smile

On se nechlubí, spíš na ty krásné časy nostalgicky vzpomíná... Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 09, 2011 12:16 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Re: modrá je dobrá Citovat

pemel napsal:
že nejnižší šarži, kterou v armádě beru, je ministr obrany.


Není nic horšího, než ministr obrany, který je nevoják
a ministr vnitra, který je ... debil. Smile


Naposledy upravil Honza dne st březen 09, 2011 12:18 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 09, 2011 12:13 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: modrá je dobrá Citovat

pemel napsal:
že nejnižší šarži, kterou v armádě beru, je ministr obrany.


No vida, a já jsem si myslel, že jako nevoják mám nejvyšší armádní šarži, protože je všechny můžu poslat do ...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 08, 2011 11:56 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: modrá je dobrá Citovat

Mám "modrou knížku". Very Happy Řekl jsem si, že když už mám tu pitomou alergii, tak ať je mi k něčemu dobrá. Navíc; už v pubertě jsem se rozhodl, že nejnižší šarži, kterou v armádě beru, je ministr obrany. Cool

P.S. Vím, že ministr obrany není vojenská hodnost, ale civilní, resp. politická funkce. Wink

P.P.S. Postupem času jsem se rozhodl, že bych se spokojil i s fukncí předsedy sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost.
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út březen 08, 2011 11:07 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: TP Citovat

bright napsal:
V hlasování chybí: Propuštěn z vojska (nešlo o "modrou knížku", tj. neodveden, ale o oranžový propouštěcí list.


TP - UPŘESNĚNÍ:
O téhle možnosti jsem nevěděl - takže kdo byl propuštěn z vojska aniž by na vojnu vůbec nastoupil, hlasuje pro odpověď NE - mám modrou nebo odmítl jsem nastoupit. . Je to vpodstatě hlasovací možnost pro všechny, kteří podléhali odvodní povinnosti (obecné vojenské povinnosti), ale z různých důvodů (zdravotních, náboženských, pracovních, rodinných a pod.) na vojnu nenastoupili.

A kategorie "jsem voják, polda" zahrnuje i strážníky, VS a JS.

btw: původně jsem těch možností pro hlasování měl připraveno víc, (třeba odmítnutí vojny z náboženských či jiných důvodů bylo zvlášť,) jenže hlasovacích možností tady na fóru může být jen 9, tak jsem musel některé varianty sloučit do jedné možnosti, nebo zrušit úplně. Tímto se omlouvám Waky, že odpověď "ne, jsem žena" zde není.

Bart napsal:
+nějaký den navíc, protože byl zadržen na nádraží v Brně, jak prchá na nepovolený krátký výlet do Prahy


SVOP ! To se teda má čím chlubit! Smile

Martin napsal:
PS: podle hlasování to s obranyschopností nevypadá nic moc Laughing Ale ono zdání klame, třeba by to chtělo udělat hlasování "kdo má zbroják" Very Happy


Ani to, že máš oprávnění k držení zbraně, neznamená, že ji umíš použít.

Ze života:
Týpek kolem dvacíti kecá v obchodě se zbraněmi s prodavačem. Vrznou dveře a vstupuje starší dáma. V ruce pistoli, náboj v komoře, natažený kohout a prst na spoušti. Týpci se kryjí - že by přepadení? Dáma se plaše usměje: "Dobrý den, já si tu včera koupila u kolegy tuhle pistoli. Nevíte, prosím, jak se to vybíjí ? Já ji ukazovala kamarádce támhle v kavárně a ono se mi to nějak samo nabilo." Nevěříte? Věřte! Ten týpek před pultem byl Honza.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 08, 2011 11:02 pm
Autor Zpráva
satal
uživatel+


Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 211
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Citovat

bright napsal:
V hlasování chybí: Propuštěn z vojska (nešlo o "modrou knížku", tj. neodveden, ale o oranžový propouštěcí list; zlé jazyky říkají, že měl růžovou barvu).


no něco takového jsem dostal, ale ten list byl barvy bílé
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 08, 2011 6:42 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

blej dotaz, co byl ten oranžový-růžový propouštěcí list, neb nepočítám, že dotyčný, co ho dostal zažil ČSLA, kde bych asi tušil o co jde.
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 08, 2011 1:16 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Nemám si co vybrat. Cf. bright.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 08, 2011 11:07 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Tak já mam v podstatě jedinou historku, a sice že byly prokouknuty moje štosy lékařských dobrozdání. Ono to skutečně na tu celkovou slabost a astenii moc nevypadalo. Takže mi bylo víceméně pplk. řečeno, že kdybych chtěl, tak mě odvedou, ale že o brance, kterejm se evidentně nechce, v týhle fázi nestojeji. Dali mi odklad na rok, a na podzim 2004 se už nikdo neobtěžoval pořádat odvody (asi, prostě mi nenapsali).

Jinak co vim, tak všichni moji kluci až na jednoho (kterej dopadl stejně jako já) povolávací rozkaz rovnou hodili do koše, což sem teda osobně dva roky před zrušením považoval za poněkud riskantní, ale jak se ukázalo měli recht.

PS: podle hlasování to s obranyschopností nevypadá nic moc Laughing Ale ono zdání klame, třeba by to chtělo udělat hlasování "kdo má zbroják" Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 08, 2011 10:48 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

V hlasování chybí: Propuštěn z vojska (nešlo o "modrou knížku", tj. neodveden, ale o oranžový propouštěcí list; zlé jazyky říkají, že měl růžovou barvu).
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 08, 2011 8:49 am
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Byl jsi na vojně ? Citovat

Honza napsal:
btw: a klíďo přihoďte nějaké zážitky - starší brácha vyprávěl neuvěřitelný věci, tak by mě zajímalo, jestli měl štěstí na totálně tupé velitele, nebo jestli byly zelené mozky celoplošný jev.

Mám modrou, ale můj přítel trávil jako absolvent na vojně rok (+nějaký den navíc, protože byl zadržen na nádraží v Brně, jak prchá na nepovolený krátký výlet do Prahy). Sloužil na moravsko-rakouské hranici u radaru, permanentě hlídali, jestli někdo nepřelétává hranici, sledovali zprávy z okolních hlásek, vycházky u nich prakticky neexistovaly, velitel (slovenské národnosti) omezenej vůl, nerespektoval žádný rozdíl mezi absolventy a negramotnými záklaďáky z chotárů (doslova a do písmena i takoví tam byli). Jednou nebo dvakrát jsem přítele navštívil, sešli jsme se v lesíku poměrně nedaleko od jejich útvaru. Setkání bylo krátké, ale o to intenzivnější, ještě dnes si dokážu vybavit odér jeho uniformy. Před nějakým rokem jsme se do těch míst zajeli podívat, vojenské ubikace byly opuštěné, zchátralé, pobíhali tam jen dva blafající psi.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 08, 2011 3:47 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Byl jsi na vojně ? Citovat

Po těchto dvou příspěvcích mě napadl průzkumu, jak jsme na tom s naší obranyschopností :- )

TP:
1. k těm možnostem obecně: délka vojenské služby byla většinou rok, nebo dva, ale některé druhy vojsk ji měly mimořádně hodně prodlouženou a po roce 1990 částečně zkrácenou. Takže pokud se to někoho týká, ať hlasujte vždycky pro tu nejbližší možnost.

2. úplně poslední možnost dole je tu třeba pro bývalé důstojníky a četníky t. č. již v civilu, jakož i pro bývalé partyzány, bývalé členy ozbrojených složek mafií, bývalé členy různých guerillových komand a pod.

btw: a klíďo přihoďte nějaké zážitky - starší brácha vyprávěl neuvěřitelný věci, tak by mě zajímalo, jestli měl štěstí na totálně tupé velitele, nebo jestli byly zelené mozky celoplošný jev.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 3 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist