Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku Jak na Coming Out?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

so leden 08, 2011 4:16 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
tvrzení "Nemůže vědět ve 14ti že je gay." je příliš kategorické. Jinak ale varování před neuváženým CO vůči nevhodným lidem je úplně opodstatněné. Mám ovšem pocit, že ten konkrétní uživatel - Žirafa - už dokáže odhadnout, kam až může zajít.



Zcela souhlasím. Žirafa je chytrý kluk, svým způsobem docela zralý, který nepálí od boku... Předal jsem ten Zdeňkův vzkaz, jak jsem jej dostal.


Když si vzpomenu na jiné teeny, co sem dřív chodili, tak ty bych teda od takového kroku odrazoval... :)
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá leden 07, 2011 8:56 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
citace:
to je blbost. Ve 14ti kluk ať už je zralý nebo ne nemá cenu . Nemůže vědět ve 14ti že je gay.

btw: že jsem gay jsem věděl naprosto tutově v 15-ti,


Asi je to hodně individuální, já jsem to s jistotou věděl někdy ve třinácti (bez praktického ověření, zajisté). Prostě v nějakém věku začnou přicházet představy, touhy a puzení, a ty směřují ke zcela konkrétním objektům, resp. částem objektů; nelze nevědět, jaké objekty to jsou. Je možné pochopit, že pokud někdo žije v prostředí, pro něž není většího zla, než homosexualita, asi není ochoten/připraven svou orientaci pojmenovat, nebo si hledá berličky typu "to je ta puberta, ono se to pak srovná". Ale myslím, že ve skutečnosti nemůže nevědět, a ví velmi dobře.

Jde asi spíš o lepší seznámení se s podstatou homosexuality, např., že typickým obrazem homosexuála není slintající úchyl, který s pytlíkem bonbonů v ruce vyhlíží na ulici malé chlapce, aby je zatáhl někam do průjezdu. K tomuto poznání slouží tento WEB i s diskusním fórem téměř skvěle.

Debatujeme tu v návaznosti na post konkrétního uživatele, který v prvním příspěvku popisuje, že "prohlédl" ve dvanácti. Vůbec nemám problém tomu věřit. Pokud lze něco namítat k názoru, který sem NG přeposlal, pak to, že tvrzení "Nemůže vědět ve 14ti že je gay." je příliš kategorické. Jinak ale varování před neuváženým CO vůči nevhodným lidem je úplně opodstatněné. Mám ovšem pocit, že ten konkrétní uživatel - Žirafa - už dokáže odhadnout, kam až může zajít.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá leden 07, 2011 2:25 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

citace:
to je blbost. Ve 14ti kluk ať už je zralý nebo ne nemá cenu . Nemůže vědět ve 14ti že je gay.

No a co ? I heterák se může vyoutovat! Smile

Nic tím nezkazí - naopak - získá cennou zkušenost. Zatím neznám žádný htčko, které by mělo vlastní zkušenost s outováním. No a až si případně přivede domů holku, tak si to zopákne ještě jednou.

Lingvisté by mohli namítnot, že podruhé to už nebude CO, ale comingin.

btw: že jsem gay jsem věděl naprosto tutově v 15-ti, a když říkám tutově, myslím tím tutově!
(a kdybych nebyl totálně tupej, věděl bych to nejmíň o rok dřív)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 06, 2011 7:46 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Napsal mi jeden 19letý kluk k tématu CO před třídní (prodávám, jak jsem koupil):

to je blbost. Ve 14ti kluk ať už je zralý nebo ne nemá cenu . Nemůže vědět ve 14ti že je gay. Může to tušit. Nikomu do toho, že je gay nic není a pokud ž má problém v rodině nebo někým známým ať to nedělá. V ničem mu to nepomůže. Zvlášť ne na základní škole. Je to moje osobní rada.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 04, 2011 12:33 am
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Re: Jak na Coming Out? Citovat

hroch48 napsal:
Celý film jsem si připadal, jako bych byl ten hlavní hrdina já.
Ano, tomu se říká identifikace s hlavní postavou a je to cílem každého autora/filmaře…

hroch48 napsal:
Jen v několika případech jsem Tobiho nechápal, např.jak v lese svalil na zem toho (nevím jak se jmenuje), kterýmu nasledně s CO pomohl.
Scénárista potřeboval vytvořit konflikt, tak ho vytvořil… Já se v tu chvíli taky odidentifikoval, fyzické násilí jde mimo mě.

hroch48 napsal:
První osoba, které to řeknu, bude moje třídní.
Podle mě je výborný nápad. Ber to jako takový trénink. Ono se taky budeš muset ty naučit, říkat to lidem, takže začít s učitelkou mi přijde lepší, než začít rovnou naostro s rodiči.


hroch48 napsal:
Ona má ke gayům takový vztah jako většina obyvatelstva. Často používá slovo teplouš (nemam to slovo rád, i když lepší než buzna) a homosexuálové jsou ji volný.
Já zas nemám rád slovo homosexuál, radši používám slovo teplouš. Vsadím se, že ta učitelka žádného gaye osobně nezná, tak udělala to nejjednodušší – přejala společensky běžný názor. Pokud to má v hlavě v pořádku, tak ten názor po tvém CO zreviduje. Wink


hroch48 napsal:
Děkuji, že jste si tu mou slátaninu přečetli. Jestli jsou tam chyby a nějaké věty nedávají smysl nebo nezapadají, tak se omlouvám.
Jakou slátaninu? Skromnost není třeba, text byl s diakritikou a interpukncí, dělený do tematických odstavců. Tomu není co vytknout! Tak kdyby psali všichni!.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po leden 03, 2011 9:34 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Obávám se, že ten spolužák si bude spíš myslet, že ho chceš přes ten film balit, než, že se mu tak snažíš něco napovědět o sobě, aniž bys po něm něco chtěl. Aneb gayům napověz, heterákům to řekni (nejlíp 3x, aby tomu opravdu uvěřili). Very Happy

hroch48 napsal:
Mám relativně dost homofobní rodiče. Jednou se za mnou v obchodě ohlídli dva "kluci" a máma : "to budou teplouši". A otec : "Šáhnou na tebe a dostanou přes držku".
Nevím, kolik ti je, ale předpokládám, že málo. Rodiče v tobě vidí dítě, které musí ochraňovat. Pokud je otec normálně takhle prostořeký, nebral bych to nijak úkorně. Každopádně neřekl, že ty nesmíš sahat na ně. Very Happy

hroch48 napsal:
Já je nechci zklamat.
Arrow Zklamat lze v životě jen sám sebe. Wink


hroch48 napsal:
Nedávno mi máma vyprávěla, že mi tahle její kamarádka vzkazuje jak jsem hezkej kluk, že se na mě budou lepit holky, že v tomhle mam štěstí atd. byla u toho i babička. No a pak se na sebe podívali a máma prohlásila: "No, aby nebyl na chlapečky, tak co, líbí se ti holky"? A začali se smát.
Myslím, že je to oběma - aspoň podvědomě - jasný. Jinak by matku ani nenapadlo něco takového a vůbec by se tomu nesmály. Idea
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po leden 03, 2011 8:51 pm
Autor Zpráva
hroch48
tester


Založen: 2.1.2011
Příspěvky: 2

Předmět: Citovat

Ahoj Smile

Moc děkuju za vaše odpovědi. Hodně to pro mě znamená. Jak říkal Václav, dneska ve škole jsem kamaráda (spolusedícího) jen tak lehce upozornil, že dnes dávají na ČT2 nějaký zajímavý film, že vůbec nevím jaký, že to strejda prohodil mezi řečí. Dobře, trochu jsem lhal Very Happy ale jsem hrozně zvědavý, co mi zítra řekne. Je velice chytrý, vše bere s nadhledem a podle toho jak se chová mi přijde, že mu na mně záleží. Nejsem ale schopný mu to vybalit na rovinu. Tak jsem ho zkusil trochu popíchnout,třeba mu to dojde a zeptá se sám.
V tom případě bych mu to asi řekl. Doma to s filmem radši ani zkoušet nebudu. Nick Guest tu situaci jak by na stopro nastala vystihl přesně. U nás se v 10 vypne televize a nazdar. Honem spát, takže s tímto bych radši neprovokoval. Mám relativně dost homofobní rodiče. Jednou se za mnou v obchodě ohlídli dva "kluci" a máma : "to budou teplouši". A otec : "Šáhnou na tebe a dostanou přes držku". Já je nechci zklamat. Nedávno mi máma vyprávěla, že mi tahle její kamarádka vzkazuje jak jsem hezkej kluk, že se na mě budou lepit holky, že v tomhle mam štěstí atd. byla u toho i babička. No a pak se na sebe podívali a máma prohlásila: "No, aby nebyl na chlapečky, tak co, líbí se ti holky"? A začali se smát. Všichni se ptají kolik chci mít dětí a jestli už mam holku a jestli se mi tahle holka na fotce líbí atd. Mě hrozně štve, že nebudu moct mít děti. Vždycky jsem si myslel, jak budu mít 2 hodný zdravý děti a najednou nic. Ach jo. Sad

Ještě doplním informace o mém vztahu k třídní. Není to žádná upjatá kantorka, jako většina, je úplně v pohodě a intimní věci si říkáme. Asi zásadní je, že ona z mého života nezmizí. Jsem na gymplu a končim nižší stupeň. Jen se nám vymění profesoři, takže ve škole, ale i mimo s ní budu neustále v kontaktu např. bude s námi stále jezdit na výlety atd. Nehodlám s ní ukončit vztah. Ona to pochopí a všechno bude v pohodě, teda aspoň doufám. Dnes jsem ji řekl, že ji asi něco v nedaleké budoucnosti povím, jen že ještě nevím jak. Ona mi na to řekla, že je všechno OK, ať si to v klidu rozmyslím, že klidně počká, ať se jí nic nebojím říct. Takže mě utvrdila v tom, že se to chystám říct tomu pravému.

Coming out v rodině plánuju až někdy po dvacítce, až budu zajištěný. A asi jenom mámě, přece jen má v sobě nějakou tu mateřskou lásku Smile S otcem nemám ideální vztah, spíš bych řekl hodně špatný.

Takže ještě jednou Vám moc děkuju Václave, NG, Faku, a Brighte. Jste fajn a až se Vám bude chtít, tak zase napiště Very Happy

Žirafák
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 03, 2011 8:17 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

bright napsal:
Václav + Fake: Na Zkrocenou horu mi nešahejte, plantážníci. Evil or Very Mad


Pokud to bylo příliš, tak se omlouvám. Já dobře vím, že v tomhle fóru nikdy nikdo nikomu nijak na objekt něžných citů nesahá, hi.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 03, 2011 6:31 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

žirafa/hroch: Ber to i tak, že učitelce rozšíříš její omezené obzory a sám se na ní zaučíš na další. Dobro pro vás oba.

Václav + Fake: Na Zkrocenou horu mi nešahejte, plantážníci. Evil or Very Mad
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po leden 03, 2011 5:27 pm
Autor Zpráva
Fake
uživatel


Založen: 18.4.2010
Příspěvky: 80
Bydliště: BB

Předmět: Citovat

Podle mě hrochu, je to s tou třídní výborný nápad, ne proto že by ti to v životě pomohlo tím, že se ti uleví když to bude védět člověk co s tvého života stejně časem zmizí, ale proto, že pokud je alespoň z části pedagogem a nemá svoji licenci pro nic za nic, bude jistě védět, že i kdyby se to neshodovalo z její filozofií homosexuality, měla by tě jako učitelka podpořit a poradit ti. A pokud máte tak dobrý vztah, jistě jí to nebude ani divný že jí hovoríš takové intimní věci. Pokud bych se mýlil, tak vždy je tady druhá možnost, i kdyby se jí to protivilo, za půl roku o ní nebudeš víc slyšet Smile Film.. to je skutečně blbý nápad, film může na člověka působit negativně i když neobsahuje nic co by se ti protivilo, třeba ne každý má zájem koukat na "slátaniny" jako zmiňovaná Zkrocená Hora Very Happy Každopádně hodně úspěchů, čeká tě období které bude jistým způsobem velkým mezníkem v tvém životě Wink
_________________
"Nevědomost je nevědomost. Nevyplývá z ní žádné právo něčemu věřit."
(Sigmund Freud)

"Get busy living, or get busy dying."
(Stephen King)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 03, 2011 4:16 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Jak na Coming Out? Citovat

Václav napsal:
mne z důvodů pro mne nejasných debata se žirafou baví víc, než debata s hrochem.



Být Waky, tak se možná urazím. Smile

.......

Jinak to ale Václav napsal výstižně: vyoutovat se před třídní v druhém pololetí posledního ročníku je opravu jen příprava na skutečný CO, ale na tom nemusí být nic špatně.

Letní bouři ovšem dávají hodně pozdě večer, a žirafa ráno vstává do školy. Navíc je to šibeniční termín na rozhodování. Pokud v té rodině není zvykem mít puštěnou televizi dlouho do noci, bylo by hned vše jasné v okamžiku, kdy by žirafa pronesl tento návrh - stačí se přece podívat do TV programu na anotaci. Nakonec by to mohlo - při vypnuté obrazovce - vyústit do trapného výslechu na téma: Proč jsi chtěl, abychom se dívali v noci na nějakej film o teplouších? Rolling Eyes

Dal bych tomu všemu spíš čas. Poměry a míra otevřenosti v různých rodinách je velmi různá. Hledal bych spíš nějakou socioterapeutickou skupinu pro teenagery - jako GaTe v Brně nebo skupinu kolem MUDr. Richarda Brauna v Praze. Tam se určitě probírají nástrahy CO, a to se znalostí individuálních rodinných poměrů.

Každopádně žirafě držím palce. Má pěkný styl, bude to chytrý kluk. Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 03, 2011 9:53 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak na Coming Out? Citovat

Nazdar, Žirafo,

snad se nebudeš zlobit, že zůstanu u starého nicku, mne z důvodů pro mne nejasných debata se žirafou baví víc, než debata s hrochem.

CO před třídní je jistě dobrý nápad, ovšem s výhradou. CO děláme proto, abychom nežili ve lži (nebyli nuceni k přetvářce) vůči těm, s nimiž sdílíme život, a to prostě je rodina a blízcí přátelé, zatímco třídní ze Tvého života brzy zmizí. Pokud jí povíš o svých starostech, chybu asi neuděláš (ostatně: ona se seznamuje s potížemi spousty teenagerů, a třeba ji napadne nějaká rada pro Tebe, která jiného by bez této zkušenosti nenapadla), ale v zásadě půjde jen o trénink, ten skutečný CO bude pořád před Tebou.

Pouštění filmu je snad lépe vynechat jako poněkud zdlouhavé, ona Tě jistě pochopí i bez toho. Pust Letní bouři raději rodině (dnes večer na ČT2 je dobrá příležitost) - ukončit společné sledování poznámkou, že ten film je o Tobě, by třeba nemuselo být extrémně těžké. Ale to musíš posoudit sám - najdeš tu i vyprávění staré pár let, jak jeden kolega chtěl dosáhnout pochopení kamarádů společnou návštěvou Zkrocené hory, a reakcí po skončení filmu byla rána pěstí (no, nemuselo jít nutně o homofobní projev, ten film je fakt slátanina, a rána mohla být jen "odměnou" za ztrátu času). Prostě uvidíš, co bude rodinka na Letní bouři říkat...

Hodně zdaru!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 02, 2011 10:01 pm
Autor Zpráva
hroch48
tester


Založen: 2.1.2011
Příspěvky: 2

Předmět: Jak na Coming Out? Citovat

Ahoj,

tak jsem znovu tady. Měl jsem nick : žirafa48, ale ztratil jsem heslo a už jsem se sem nedostal. Kdyby chtěl někdo vědět jak to se mnou je od začátku, tak moje dřívější příspěvky jsou zde : Je mi 14, jsem gay...

Vím, že téma CO už tu bylo 1000x zmiňované, ale přesto jsem se rozhodl vytvořit další.

Nedávno jsem viděl, podle mě, dost zajímavý film. Jmenuje se "Letní Bouře" (Sommersturm). Myslim, že ho tady všichni znají. Člověk by nevěřil, co se mnou ten film udělal. Nějak se to všechno ve mně pohnulo a v ten okamžik jsem si uvědomil : "Je třeba jít s pravdou ven". Přišlo to znedanání, ale jsem za to rád. Celý film jsem si připadal, jako bych byl ten hlavní hrdina já. Třeba jak si tam normálně povídali o blbostech, Tobi (hlavní hrdina) byl v pohodě, ale jak najednou téma přešlo v doprovodu s homofobními poznámkami k homosexualitě, Tobi nic neříkal a jen nevěděl co má dělat. Přesně takhle si připadám, snad se i takhle tvářím, když o homosexualitě někdo tímto způsobem začne mluvit. Jen v několika případech jsem Tobiho nechápal, např.jak v lese svalil na zem toho (nevím jak se jmenuje), kterýmu nasledně s CO pomohl.Ale to už je od tématu.

V brzké době mi bude 15, a tak jsem se rozhodl vyoutovat. Jen se bojím, jestli to není ještě moc brzy. Většina by asi začala s rodinou, já si to kdysi myslel taky, ale nakonec to tak nebude. První osoba, které to řeknu, bude moje třídní. Hned vysvětlím proč. Máme spolu úžasný vztah, něco jako hodně blízcí přátelé. Píšu si s ní snad pořád. Přes Vánoce, přes prázdniny. Zatím jsem se nebál se ji s čímkoliv svěřit, ale tohohle se bojím. Ona má ke gayům takový vztah jako většina obyvatelstva. Často používá slovo teplouš (nemam to slovo rád, i když lepší než buzna) a homosexuálové jsou ji volný. Je ale ohromně citlivá a dokáže toho hodně překonat. Nedávno jsem ji řekl, že si myslim, že by se lidé neměli posmívat ostatním za to, za co nemohou, s čim se narodili. Souhlasila. Už delší dobu se mě vyptává, jestli se mnou něco neni. Řekl jsem jí, že mam teď trochu krizi, a že to jednou pochopí. Já už ji ale dál nechci tahat za nos. Myslím, že ji to docela trápí. Letos nás má posledním rokem. Chci jí to v II.pololetí říct, všechno jí vysvětlit a také pustit výše zmiňovaný film. Snad se odhodlám. Udělali byste to podobně nebo je to naprostá blbost a mam počkat na někdy jindy, někomu jinému a úplně jinak?

Děkuji, že jste si tu mou slátaninu přečetli. Jestli jsou tam chyby a nějaké věty nedávají smysl nebo nezapadají, tak se omlouvám. Dnes jsem nějak ve stresu a už jsem dost unavený. Za případné odpovědi a rady MOC děkuju Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist