Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Gay svět Militantní křesťanští homofobové a feministky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další

ne únor 28, 2010 4:05 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

sergeji, pokud sis našel tiskového mluvčího, pak je to sice milé znamení toho, že se z tebe stává úspěšný konzervativní mladý muž, ale vzhledem k demokratrickým poměrům na tomto fóru přijmi prosím na vědomí, že hodlám komunikovat nikoli s tvým spokesmanem, nýbrž přímo s tebou. Dík. :)

P. S.: Až budeš mít na lepšího, vyměň je. Tento občas mluví z cesty.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 28, 2010 3:33 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Ehm, parafráze nemusí být přesná.

A ikdyž nesouhlasím s každým slovem sergejova příspěvku, tak bych rád, abychom si tu všichni srovnali, kolik jsme toho udělali osobně pro "gay komunitu". Vlastnictví očí a uší se nepočítá Laughing

Né, vážně, napišme si to


Myslim, že krom bodiy a alcy to bude dost ubohé.

Čili, že něco někde zachytíme svými smyslovými orgány, a připojením k internetu, neznamená nějakou zásadní činnost. Ať už v činnosti pro "gay komunitu", nebo v doktorandský práci, Ctrl C a Ctrl V neni činnost. To je maximálně ztráta papíru, nebo místa na serveru. Kdyby mi někdo dělal takovou činnost v práci, tak bude šlapat chodník velice rychle.

Takže, kdo co bude brát vážně, je samozřejmě na něm, ale jaksi by si mohl taky uklidit před vlastním prahem. Preferovaně nejdřív.

Jen tak stranou - já jenom nechápu, co vypovídají "internetové diskuse" o náladách veřejnosti. A účastnil sem se jich, resp. tehdy sem na to měl žaludek, ještě před přijetím RP, takže i tak bych spíš vnímal trend, coby pozitivní, ale to bude zřejmě mojí stupiditou. Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 28, 2010 1:17 am
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Než jsem se do tohoto fóra přihlásil...

Ten odstavec bych mohl podepsat.
Možná i pravým jménem Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne únor 28, 2010 1:16 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
Takže nesouhlas s adopcemi je tedy homofobie. No tak budiž, pokud to tak někdo bere.


Sergeji, pokud mě cituješ nebo parafrázuješ, tak prosím korektně.

Nick Guest napsal:
Taky jde o to, abychom pro samé poplácávání se po ramenou něco neprošvihli; například to, že netolerance české společnosti ke GBLT v poslední době opravdu mírně narůstá, např. v souvislosti s požadavkem na adopce. Šojdrová jako poslankyně za stranu, která se potácí na hranici volitelnosti, by tohle téma nenastolila, kdyby od něj nečekala růst podpory pro svou KDU.


Potenciálně takový postoj homofobní samozřejmě může být, protože leckdo odpor proti adopcím chápe jen jako první krok.

sergej sudoplatov napsal:
Paní Šojdrová má právo na svůj názor a má i právo na tu petici. Její názory se s naší legislativou nijak nekříží a petiční právo je součástí demokracie.


Zajisté toto právo, zaručené ústavou, paní Šojdrová má. To nic nemění na faktu, že pokud ho využívá aktivní politička a poslankyně parlamentu, a nikoli například prodavačka z Úpic, je to poněkud neobvyklé: asi jako kdyby ředitel dopravních podniků vstoupil do stávkového výboru tamtéž. Demokracie je demokracií proto, že její akteří (poslanci, ministři, voliči) respektují svoje role, z nichž každá sebou nese různé možnosti při tvorbě politiky.

Nevím, v čem a proč by měl být Jiří Hromada "exot". Až toho uděláš pro gay komunitu (nemyslím tohle fórum) tak pět procent toho co on, budu brát podobná vyjádření vážně; ale ne dřív. Taky by někdy stálo za to mít oči otevřené a koukat se kolem sebe (např. na měnící se tón v internetových diskusích nebo preference gay elektorátu na západ od Krušných hor): jinak člověku hrozí, že bude působit jako mimoň. Pravda někdy může být i to, co ještě nevyšlo jako stať v nějakém impaktovaném časopise, kupříkladu v Nature.

Václav to napsal přesně.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 28, 2010 1:04 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Václave, omlouvám se, že jsem chtěl "odlehčit" téma "zítra nás budou odvážet do koncentráků".
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 28, 2010 12:30 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Asi jsem - nechtěně - přispěl rozpoutání debaty tím, že jsem v posledních pár dnech opakovaně upozornil na několik homofobních projevů. Omlouvám se těm, jimž to vadí (a srdečně děkuji i za podporu), ale budu v tom (v rozumné míře) pokračovat. Ne proto, abychom s nimi mluvili, ani proto, abychom se jich báli (dokonce snad paranoidně). Ale abychom o nich věděli, znali jejich argumenty a byli připraveni, bude-li to třeba, vyvracet je u těch, na jejichž postojích záleží. To souvisí i s coming outem. Je krajně nezodpovědné vehnat hurá-propagandou mladého kluka bez životních zkušeností do neuváženého CO a neupozornit ho na možná úskalí. Z bytu na mráz bude těžko kdo vyhozen proto, že zná cinty Kretschmerů, Hofírků a Šojdrových, v některých situacích ale vyhozen být může, pokud je znát nebude.

Několik desetiletí se pohybuji ve "veřejném prostoru" zabydleném těmi, kteří sice mají jiný konkrétní zájem, krom "té jedné věci" se ale samozřejmě od těch zdejších lidsky neliší. Důvěrně proto znám i diskuse a většinu typů diskutérů. Včetně těch, kteří pro legraci vyprovokují a vedou umělé polemiky, koření je vytrháváním slůvek ze souvislostí, desinterpretací výroků a jinými osvědčenými technikami vytáčejí debatu do vysokých obrátek i četných odboček… A skvěle se u toho baví. Nechci nikomu kazit legraci, doroste-li ale kalibru "Takže bych možná trošku potlačil válečné vzpomínky, a v tomhle ohledu se uklidnil", k čemuž je doplněn smajlík, s omluvou pravím, že jakkoli je to nezdvořilé, s lidmi s takhle širokým pojetím "legrace" komunikovat neumím, a tedy nebudu. A představím-li si, že se mýlím a nejde tu o legraci, má chuť ke komunikaci dále klesá. (BTW, nechci tvrdit, že právě já mám válečné vzpomínky.)

Než jsem se do tohoto fóra přihlásil, pročetl jsem je dost důkladně (jistě ne všech 54632 příspěvků). Mělo své hvězdné roky, které mne snad až okouzlily. Tím, že jsem celý obsah nasál během asi dvou týdnů, mám jednu výhodu oproti dlouholetým účastníkům: dost zřetelně vnímám trend. Nerad říkám, že od hvězd směřuje kamsi pryč. Vyskytla se tu postupně spousta lidí, kteří měli co říci a uměli to, spousta lidí se zajímavými osudy, spousta lidí se zajímavými názory. A většina z nich buď zmizela, nebo se odklidila k nekontroverzním tématům. Tohle fórum má potenciál pomoci mnoha lidem, kteří to potřebují. Tendence utlouci čepicemi témata, která "se nelíbí", tomu nepřispěje.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 11:01 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Takže nesouhlas s adopcemi je tedy homofobie. No tak budiž, pokud to tak někdo bere. A co z toho vyplývá? Paní Šojdrová má právo na svůj názor a má i právo na tu petici. Její názory se s naší legislativou nijak nekříží a petiční právo je součástí demokracie. Nebo že by to bylo tím že má ten "špatný" názor? Hm, toto jsem tu už kdysi mívali, takže děkuji, nechci. A potenciální vyvíjení nátlaku na ni ve zmíněných věcech (zrušemí ZRP a rekriminalizace hmsx) a případné předpoklady coby kdyby? To jsou naprosto nepodložené domněnky hraničící s paranoiou. Ne, opravdu se nechystá celorepublikové, ne-li celosvětové spiknutí homofobů a jestli ano, s tím bychom pak stejně sotva něco udělali.

Dále...tady někdo snad tvrdil že česká společnost je extrémně tolerantní? Ale vůbec, ale na to, že je to postkomunistická země, tak je tolerantní až až. Viz (nejen) moje příspěvky a odkazy ve vláknu o toleranci v různých světových zemích (jen čtěte, je to mnou založené vlákno Laughing ).

No, nevím z jakých výzkumů a zdrojů se přišlo na to, že netolerance české společnosti narůstá. Jako zdroj neberu něčí "pocity" a "agenturu Jedna paní povídala". Možná že mírně narůstá, ale to bude mít jistě své důvody, a je dost pravděpodobné, že budou ošklivým nastaveným zrcadlem. Ono když se toho ujme nejneoblíbenější ministr polistopadového období Kocáb a druhá nejneoblíbenější ministryně Stehlíková, tak se možná ani nedivím. Zvláště když potom přitlačí na pilu a začnou prosazovat přehnanou pozitivní diskriminaci, navíc dosti nešikovným způsobem. Exoti typu Hromady tomu pak nasazují korunu, vše ještě okořeněné opravdu "queer" pořadem Qčko (to je opravdu děs běs).
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 9:50 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

yhn: Obávám se, že očekávat zrovna od KDU-ČSL (případně TOP 09 s lidmi jako Pavel Severa) novelizaci ZRP ve smyslu odstranění diskriminačních prvků vůči 4%, je poměrně odvážné... Smile

Pokud vám je jedno, že nějaký homofob z Občanského instititutu, který pravidelně píše do MfD, leze do agendy rady pro sexuální menšiny a předává kretschmerovcům jakési záznamy a seznamy, tak mi nezbývá než vyslovit určitou pochybnost o prozíravosti takového postoje.

Při známém hrdinství a bojovnosti buzniček (kterou velmi "realisticky" ukazuje film Skrývaná láska Smile ) bude samozřejmě úplně stačit, když se zmobilizujem až ve chvíli, "kdy bude potřeba se fyzicky bránit". Prozatím to fakt můžeme nechat koňovi, ten má větší hlavu...

Jo, s úsměvem de všechno líp.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne ne únor 28, 2010 1:33 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 9:33 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Jste "normální"? Citovat

yhn napsal:
Martin napsal:
Laughing Laughing Laughing

Co ty se tu pořád pohihňáváš? Mám pocit, že jsem se dostal do pozice advocata diaboli, a mám strach, aby si to Nick nebral víc osobně, než bych chtěl, což by mě mrzelo.


To ani ne, a nevim proč bych já měl bejt diaboli.

Jenom mám radost, že i někdo jinej, krom waky, mě a sergeje, zastává podobný stanovisko Smile

A krom toho, já se pohihňávám furt. Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 9:31 pm
Autor Zpráva
yhn
uživatel


Založen: 24.11.2009
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jste "normální"? Citovat

Martin napsal:
Laughing Laughing Laughing

Co ty se tu pořád pohihňáváš? Mám pocit, že jsem se dostal do pozice advocata diaboli, a mám strach, aby si to Nick nebral víc osobně, než bych chtěl, což by mě mrzelo.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 9:23 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Jste "normální"? Citovat

yhn napsal:
Nick Guest napsal:
A co to teda je? Nespravedlivej boj za špatnou věc? Pokud ano, napiš to prosím jasně
Přilákávání pozornosti na někoho, kdo si to nezaslouží.


Laughing Laughing Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 9:21 pm
Autor Zpráva
yhn
uživatel


Založen: 24.11.2009
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jste "normální"? Citovat

Nick Guest napsal:
A co to teda je? Nespravedlivej boj za špatnou věc? Pokud ano, napiš to prosím jasně
Přilákávání pozornosti na někoho, kdo si to nezaslouží.

Nick Guest napsal:
Přinejmenším potenciálně ano. Může se stát, že na ni bude vyvíjen tlak, aby přitvrdila a začala prosazovat zrušení ZRP či dokonce rekriminalizaci homosexuality (na Facebooku už se to vlastně děje). Jaké máš záruky, že právě ona a její strana mají ve věcech natolik jasno, že určité hranice nepřekročí? Já ti trochu závidím tvůj optimismus...
To by se drasticky musela změnit nálada ve společnosti, většina lidí podporuje RP. Kriminalizovat homosexualitu nechce ani většina „bojovníků proti homosexualizaci společnosti“ (Kdyby se zrušilo RP v podobě, jaký je teď, nezlobil bych se, je diskriminační.)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 9:12 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Jste "normální"? Citovat

yhn napsal:
Nick Guest napsal:
bavit s nimi. Bavit se o nich mi připadá tolerovatelné

V tom nevidím velkej rozdíl. (Jinak já to nikomu zakazovat nechci, jenom se mi nelíbí, že se tady s toho dělá spravedlivej boj za správnou věc.)


A co to teda je? Nespravedlivej boj za špatnou věc? Pokud ano, napiš to prosím jasně.

yhn napsal:
Nick Guest napsal:
Šojdrová jako poslankyně za stranu, která se potácí na hranici volitelnosti, by tohle téma nenastolila, kdyby od něj nečekala růst podpory pro svou KDU.

Nesouhlas s adopcí považuješ za homofobii?


Přinejmenším potenciálně ano. Může se stát, že na ni bude vyvíjen tlak, aby přitvrdila a začala prosazovat zrušení ZRP či dokonce rekriminalizaci homosexuality (na Facebooku už se to vlastně děje). Jaké máš záruky, že právě ona a její strana mají ve věcech natolik jasno, že určité hranice nepřekročí? Já ti trochu závidím tvůj optimismus...
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 9:04 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Myslim, že by se tu našlo pár lidí, kteří mají s adopcí hm páry taky problém Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 8:56 pm
Autor Zpráva
yhn
uživatel


Založen: 24.11.2009
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jste "normální"? Citovat

Nick Guest napsal:
bavit s nimi. Bavit se o nich mi připadá tolerovatelné

V tom nevidím velkej rozdíl. (Jinak já to nikomu zakazovat nechci, jenom se mi nelíbí, že se tady s toho dělá spravedlivej boj za správnou věc.)

Nick Guest napsal:
Šojdrová jako poslankyně za stranu, která se potácí na hranici volitelnosti, by tohle téma nenastolila, kdyby od něj nečekala růst podpory pro svou KDU.

Nesouhlas s adopcí považuješ za homofobii?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 8:43 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Jste "normální"? Citovat

yhn napsal:
tím, že se budem s takovejhlema lidma bavit, o nich diskutovat, dodáváme jim legitimitu, ukazujeme, že je se s nima o čem bavit. Není, nemůžeme se bavit s někym, kdo nás chce fyzicky zlikvidovat, pokud se nemusíme bránit někomu, kdo má moc to provést, což tito nemají.


Nevím o tom, že by tu někdo prosazoval názor, že se máme bavit s nimi. Bavit se o nich mi připadá tolerovatelné až žádoucí natolik, nakolik se oni baví o nás s vysloveně zlými úmysly. Potíž vidím v tom, že ani tak samozřejmou věc někteří lidé tady tolerovat nechtějí, protože si jedou ve svých starých stereotypech a mechanicky se jim zapínají červené blinkry, jakmile Nick Guest "nevlastenecky" nadhodí, že česká společnost patrně nebude tou nejtolerantnější společností na světě.

To mi přijde jako dost podstatné: pokud mi homofobie, její příčiny a projevy leží na srdci, kde jinde to mám řešit, když i na GK jsem za to peskován způsobem, který mi nepřipadá fair?

Taky jde o to, abychom pro samé poplácávání se po ramenou něco neprošvihli; například to, že netolerance české společnosti ke GBLT v poslední době opravdu mírně narůstá, např. v souvislosti s požadavkem na adopce. Šojdrová jako poslankyně za stranu, která se potácí na hranici volitelnosti, by tohle téma nenastolila, kdyby od něj nečekala růst podpory pro svou KDU.

Odkaz na A. B. Bartoše, který jsem sem dával včera, navíc myslím vyvrací určitý mýtus, vyslovený např. sergejem: že totiž jde výlučně o somnambuly a žumpoidy bez vlivu. Naopak: i za uhlazenou formou anglosaského gentlemana se může skrývat velmi "hateful" obsah a "oscure" aktivita.

Kromě toho, je pravda, že s Kretschmery se nejedná, ale můžeš vyloučit, že jednou nebude nutné vyjednávat s parlamentními stranami, které v mírnější podobě budou prosazovat podobnou agendu?
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne so únor 27, 2010 9:05 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 8:20 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Jste "normální"? Citovat

yhn napsal:
Nick Guest napsal:
potlačování homofobie, k čemuž prvním krokem je její pojmenování


Myslím, že je to právě naopak: tím, že se budem s takovejhlema lidma bavit, o nich diskutovat, dodáváme jim legitimitu, ukazujeme, že je se s nima o čem bavit. Není, nemůžeme se bavit s někym, kdo nás chce fyzicky zlikvidovat, pokud se nemusíme bránit někomu, kdo má moc to provést, což tito nemají.


Díky Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 8:19 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Jste "normální"? Citovat

Nick Guest napsal:
"Paranoidní výlevy", "smrtelně posedlý"... - já jsem se zařekl, že na urážky nebudu odpovídat urážkami, ale ty se do mě normálně nasíráš a mně to fakt vadí. Confused


S urážkami si zde začal spíš ty, a pokud jsem byl v minulosti tebou několikrát nazván hlupákem, který ničemu nerozumí, a to v oblasti, ve které se dost vyznám, tak nechápu, proč bych si měl brát rukavičky. Btw - o "smrtelné vážnosti" a "posedlosti" jsi tu psal ty Wink
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 8:18 pm
Autor Zpráva
yhn
uživatel


Založen: 24.11.2009
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jste "normální"? Citovat

Nick Guest napsal:
potlačování homofobie, k čemuž prvním krokem je její pojmenování


Myslím, že je to právě naopak: tím, že se budem s takovejhlema lidma bavit, o nich diskutovat, dodáváme jim legitimitu, ukazujeme, že je se s nima o čem bavit. Není, nemůžeme se bavit s někym, kdo nás chce fyzicky zlikvidovat, pokud se nemusíme bránit někomu, kdo má moc to provést, což tito nemají.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 7:58 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Jste "normální"? Citovat

"Paranoidní výlevy", "smrtelně posedlý"... - já jsem se zařekl, že na urážky nebudu odpovídat urážkami, ale ty se do mě normálně nasíráš a mně to fakt vadí. Confused

Je to pořád dokola: Jednou za půl roku sem - mezi desítkami jiných příspěvků - dám odkaz na nějaké homofobní aktivisty, za chvíli se přiblíží Waky, která nerozumí ani sama sobě, ale přitom je bůhvíproč přesvědčená, že potřebám druhých rozumí líp než oni sami, odkašle si a prohodí něco ve stylu "Komu tím pomůžete?", načež se přiřítí Martin a začne provádět nevyžádanou psychoanalýzu, kterou by přitom nejvíc potřeboval sám.

Kdepak, tohle fórum není normální. Spousta rozumných lidí z něj odešla právě kvůli tomuhle.

O co přitom v této diskusi šlo? Dal jsem sem odkaz na písničku od Lilly Allen a věnoval ji dvěma antigay aktivistům a jedné pravicové straně s homofobní agendou. Co jsem provedl tak strašného, nevím, a kde jinde tyto otázky řešit než na fóru (klamavě?) nazvaném gay komunita, nevím rovněž.

Myslím, že nováčci jako Václav na to musí poněkud třeštit oči.

Tedy, Waky a Martine, pokud nejste ochotni pomáhat potlačování homofobie, k čemuž prvním krokem je její pojmenování, TAK PROSÍM ASPOŇ NEŠKOĎTE. Děkuji.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne so únor 27, 2010 8:51 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 5:27 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Podívej, Martine... Od doby, kdy jsi tady obhajoval tyranské blízkovýchodní režimy, které mají v trestních zákonících za homosexualitu až trest smrti (jako že mají; jiná věc je, jak často a systematicky ho využívají), tak jsem seznal, že s tebou nemá smysl diskutovat. V tom mě utvrdily tvoje souhlasné odkazy na Paulczyňského. Tvých příspěvků si od té doby nevšímám a nekomentuji je.

Co kdybychom to tak nechali, hm?


Ehm.

Když už mi tady zakazuješ a přikazuješ, v duchu levicové demográcie a toleránce, co kam psát a ne... Ač na to tady jsou spíše jiní a jiní a jiný Rolling Eyes

Tak když mam chuť psát na net, tak tady rozhodně nebudu sedět, a sledovat paranoidní výlevy, které vidí v bláznovi na blogu Amona Götha, aniž bych na ně reagoval.

Né proto, že by mě tak iritovalo něčí duševní pohnutí, ač jistou lítost cítím, ale proto, že by si to mohl přečíst někdo, kdo ještě neměl příležitost se nechat "nejniterněji dotknout" a pak doživotně pláknout. Confused
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 5:05 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Podívej, Martine... Od doby, kdy jsi tady obhajoval tyranské blízkovýchodní režimy, které mají v trestních zákonících za homosexualitu až trest smrti (jako že mají; jiná věc je, jak často a systematicky ho využívají), tak jsem seznal, že s tebou nemá smysl diskutovat. V tom mě utvrdily tvoje souhlasné odkazy na Paulczyňského. Tvých příspěvků si od té doby nevšímám a nekomentuji je.

Co kdybychom to tak nechali, hm?
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 4:25 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
...představují kretschmerovci určité riziko svými sítěmi, disciplínou, posedlostí (viz Traditio - ten Kretschmer je bojem proti "sodomii" úplně pohlcený, bere to smrtelně vážně jako životní poslání), politickými kontakty a v neposlední řadě profesionalitou při zpracování dat, typickou pro informatiky.


1. No, a někteří jsou zase smrtelně posedlí bojem proti "antisodomitům". Jen si lámu hlavu v čem je rozdíl mezi posedlými osobami. Že by jedni byli posedlí Bohem, a druzí Ďáblem mi přijde, no, řeknu manichejické Laughing

2. Já skutečně nevím, kde berete to, že má "politické kontakty".... A ano, odkaz sem si četl. Přijde mi asi tak na místě, jako titulek v Blitzu "Zelenková ...., řekl zdroj z blízkého okolí".

3. A profesionalita ve zpracování dat typická pro informatiky? Very Happy No, asi jsi už s žádným dlouho nemluvil Laughing Zvlášť né s nějakým v Kráčmerově generaci Wink Jsem taky jednoho znal, byl to velký odborník na děrnoštítkové stroje, ale tam jeho porozumění "informatice" tak nějak končilo.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 9:36 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Aha. Řekl bych, že je to solitér bez vlivu, člověk, který má vypjatě konzervativní názory, ale není nebezpečný. To je právě ten rozdíl, na který se snažím upozorňovat - na rozdíl od různých Hofírků, Laholů a Paulczyňských představují kretschmerovci určité riziko svými sítěmi, disciplínou, posedlostí (viz Traditio - ten Kretschmer je bojem proti "sodomii" úplně pohlcený, bere to smrtelně vážně jako životní poslání), politickými kontakty a v neposlední řadě profesionalitou při zpracování dat, typickou pro informatiky.

Ale dík. Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 8:10 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
a kdo je ten Hofírek?


To je tohle: http://hofirekjan.blog.idnes.cz/c/115083/Takove-prasarny-ucit-nebudu.html (například).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 2:10 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Vašku, a kdo je ten Hofírek? Díky.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 27, 2010 12:15 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Bylo by dobré si všimnout, jak hodně se posouvají názory veřejnosti v diskusních fórech (jejichž význam jistě nechci přeceňovat) v náš neprospěch oproti situaci před pár lety. Pro politickou reprezentaci to není nevýznamné. Ta podporou našich zájmů nezíská ani významné politické body, ani jiný profit, a proto "půjde s lidem".

Ignorovat to, stejně jako nevšímat si jevů, o nichž píše Nick, je cesta do pekel.

BTW: pod peticí konzervativců je těch podpisů už 22. Je tam i zvěrolékař - ten si asi chystá fidlátka ke kleštění.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 26, 2010 11:28 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Šlo samozřejmě o vtip.

Smile

Ono to ale až taková sranda není. Lahola je osamělý psychotik, ale ta partička kolem Kretschmera se zesíťovává docela úspěšně - mají např. přes spřátelené novináře s vlivnými kontakty přístup k zákulisním informacím z vládního výboru pro sexuální menšiny, jak na sebe sami prozrazují. Když se mločí hlavička vynořuje z nejčtenějšího deníku, tak mi to jako bezvýznamné nepřipadá. Navíc tohle už není žádná žumpa.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 26, 2010 11:00 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Nepodceňujte to. Na petici Konzervativní strany za zrušení antidiskriminačního zákona a ZRP přibývají podpisy závratnou rychlostí - k dnešnímu dni se pod ní podepsalo již všech 20 členů, mezi nimi dokonce i jeden lékař z Kyjova Exclamation

Smile


Jj, děkuji za potvrzení mé thése Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 26, 2010 10:53 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Nepodceňujte to. Na petici Konzervativní strany za zrušení antidiskriminačního zákona a ZRP přibývají podpisy závratnou rychlostí - k dnešnímu dni se pod ní podepsalo již všech 20 členů, mezi nimi dokonce i jeden lékař z Kyjova Exclamation

Smile
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 12 z 13
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist