Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix Americký radar v Česku
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

st červen 13, 2007 9:06 am
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Radar - žinantní otázka Citovat

jo jo, svatá pravda

Editace Waky, 7.11.2009, odstranění nadbytečné citace
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út červen 12, 2007 4:46 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Radar - žinantní otázka Citovat

Waky napsal:
jojx napsal:
Martin napsal:

1. Proč, co se najednou stalo, že se musíme "bránit"? Na to se nikdo neptá. Kór proč my, a před kým zrovna my?



na všechny Martinovy otázky by mě taky zajímala odpověď, jenom tenhle poslední přístup mě udivuje - opravdu nikdy nemíváte dojem, že mít za sebou z preventivních důvodů trochu té vojenské moci, je dobrý nápad?

pokud to teda bylo myšlený tak, že se na téma obrana léta mlčelo a najednou někdo vytáhne prohlášení, že jsme přímo ohroženi - tak to souhlasim, to je velmi podivné a ukazuje to na to, že jsou v tom nějaké jiné zájmy

To souznění s Martinovým příspěvkem jsem myslela přesně v tom duchu, že se 100 let mlčelo a najednou to musí být nejlépe zítra a rozhodně tady.
Čiže se vkrádá do mozků plíživá myšlenka, jestli se spíš nehledá někdo, kdo si to nechá líbit a radostně si peška sám od sebe vezme, nebo v tom není něco úplně jiného, co my asi ani zdaleka nevíme.


Jojo, přesně tak jsem to myslel. Předevšim teda z hlediska rétoriky, jak oba píšete. Hledat za tim něco víc je samozřejmě na různý zajímavý úvahy (některé z nich Orwellovské), ale hlavně považuju za zarážející tu samotnou argumentaci ohrožením naší země, který jaksi spadlo z nebe v momentě, kdy začalo jít o umístění toho radaru.

Co píše bright, je na místě, zvlášť vzhledem k tomu, že to odpovídá uvažování konzervativních mozků kolem "Projektu pro nové Americké století" http://en.wikipedia.org/wiki/Project_for_the_New_American_Century ale je to přesně ten důvod proč jsem v úvodu kritizoval obě strany politický debaty.

Hned vysvětlím - stáčí to debatu od věcnejch a technickejch otázek, na který by nám měli odpovědět naši politici (nebo jejich vojenští poradci), k ideologický rovině. A myslim, že právě v ideologický rovině (ve který to hezky vyhnije) by ji politici rádi měli, a udrželi - tj. rozdělení zastánců a odpůrců na přátele a nepřátele USA, pravičáky a levičkáky atd. - jednoduše buď seš to nebo seš to druhý.

Ale takhle to nestojí - můžu nosit tričko "USA No. 1", a i si to myslet, ale stejně mě může zajímat, jestli mi na barák nespadne 60 tun šrotu, plnýho hořlavýho paliva. Na to nepřítelem ameriky bejt nemusim, a na základě toho mě za něj ani nikdo prohlásit nemůže.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červen 12, 2007 2:55 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Radar - žinantní otázka Citovat

bright napsal:
jojx napsal:
já ji taky nehledám na straně Američanů, zajímá mě co najednou ta ochota z naší strany a prohlášení typu "nebude radar, bude zase povinná základní služba" - copak má kdo slíbeno, že posbíral politickou odvahu ke vstupu do tak odvážného tématu?


Co jsem četl, tak pan Vondra nějaký čas pracoval pro nějakou americkou "podnikatelskou" skupinu, které teď bylo mj. zadáno, aby pro Ćesko a Polsko vylobbovala bezvízový styk. Wink


no vida, to už zní uvěřitelně
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út červen 12, 2007 12:28 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Radar - žinantní otázka Citovat

jojx napsal:
já ji taky nehledám na straně Američanů, zajímá mě co najednou ta ochota z naší strany a prohlášení typu "nebude radar, bude zase povinná základní služba" - copak má kdo slíbeno, že posbíral politickou odvahu ke vstupu do tak odvážného tématu?


Co jsem četl, tak pan Vondra nějaký čas pracoval pro nějakou americkou "podnikatelskou" skupinu, které teď bylo mj. zadáno, aby pro Ćesko a Polsko vylobbovala bezvízový styk. Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út červen 12, 2007 12:21 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Radar - žinantní otázka Citovat

já ji taky nehledám na straně Američanů, zajímá mě co najednou ta ochota z naší strany a prohlášení typu "nebude radar, bude zase povinná základní služba" - copak má kdo slíbeno, že posbíral politickou odvahu ke vstupu do tak odvážného tématu?

Editace Waky, 7.11.2009, odstranění nadbytečné citace
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út červen 12, 2007 12:01 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Radar - žinantní otázka Citovat

Každé impérium se rozpíná a na důkaz toho potřebuje mít všude po světě vojenské základny. Británie a Francie jsou jaderné mocnosti, na Islandu, v Německu, Itálii, Maďarsku a zřejmě i Turecku už základny mají, tak teď jsme na řadě my s Polskem. Žádnou hlubší myšlenku bychom v tom vážně nehledal.

Editace Waky, 7.11.2009, odstranění nadbytečné citace
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út červen 12, 2007 11:54 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Re: Radar - žinantní otázka Citovat

jojx napsal:
Martin napsal:

1. Proč, co se najednou stalo, že se musíme "bránit"? Na to se nikdo neptá. Kór proč my, a před kým zrovna my?



na všechny Martinovy otázky by mě taky zajímala odpověď, jenom tenhle poslední přístup mě udivuje - opravdu nikdy nemíváte dojem, že mít za sebou z preventivních důvodů trochu té vojenské moci, je dobrý nápad?

pokud to teda bylo myšlený tak, že se na téma obrana léta mlčelo a najednou někdo vytáhne prohlášení, že jsme přímo ohroženi - tak to souhlasim, to je velmi podivné a ukazuje to na to, že jsou v tom nějaké jiné zájmy

To souznění s Martinovým příspěvkem jsem myslela přesně v tom duchu, že se 100 let mlčelo a najednou to musí být nejlépe zítra a rozhodně tady.
Čiže se vkrádá do mozků plíživá myšlenka, jestli se spíš nehledá někdo, kdo si to nechá líbit a radostně si peška sám od sebe vezme, nebo v tom není něco úplně jiného, co my asi ani zdaleka nevíme.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červen 12, 2007 11:49 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Radar - žinantní otázka Citovat

Martin napsal:
1. Proč, co se najednou stalo, že se musíme "bránit"? Na to se nikdo neptá. Kór proč my, a před kým zrovna my?


Myslím, že je to špatně položená otázka. Státy vznikly primárně z důvodu obrany před rozpínavostí sousedů. Časem se k němu přidaly další důvody jako měna, justice, školství atd. až po dnešní všeobjímající sociální zabezpečení, ale ta obrana je v tom stále nejdůležitěší, bez vůle k obraně stát pod tlakem okolí zanikne. Nevím, jestli si to uvědomujete, ale už od druhé světové války, která málem zničila celou Evropu, žijeme v pax americana. Nejde o to, jestli se musíme bránit nějakému bezprostředně hrozícímu vojenskému nebezpečí (a proto začít urychleně zbrojit), ale jestli bychom se byli bez toho navenek odstrašujícího pax americana sami schopni účinně ubránit. Protože NATO je postaveno na principu braň se sám a ostatní ti pomohou, obávám se, že odmítnutí americké žádosti o umístění radaru zanechá v americkém podvědomí, a to bez ohledu na vládnoucí stranu, pachuť nespolupracujícího Česka, které proto lze s lehkým srdcem kdykoli obětovat. Podle mého názoru je naše současná situace opravdu jen o vyjednávání podmínek s Američany, než o přemýšlení, jestli si na nás někdo chce troufnout zaútočit nebo jestli si můžeme dovolit poslat Američany někam.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út červen 12, 2007 10:59 am
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Radar - žinantní otázka Citovat

Martin napsal:

1. Proč, co se najednou stalo, že se musíme "bránit"? Na to se nikdo neptá. Kór proč my, a před kým zrovna my?



na všechny Martinovy otázky by mě taky zajímala odpověď, jenom tenhle poslední přístup mě udivuje - opravdu nikdy nemíváte dojem, že mít za sebou z preventivních důvodů trochu té vojenské moci, je dobrý nápad?

pokud to teda bylo myšlený tak, že se na téma obrana léta mlčelo a najednou někdo vytáhne prohlášení, že jsme přímo ohroženi - tak to souhlasim, to je velmi podivné a ukazuje to na to, že jsou v tom nějaké jiné zájmy
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út červen 12, 2007 10:41 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Re: Radar - žinantní otázka Citovat

Děkuju Vám za názory, jak vidím, tak se v tom asi plácáme všichni a vlastně pořádně nic nevíme.
Nejvíc mě oslovil Martinův příspěvek.
Z něj mi došly nějaké okruhy pochybností, o nichž jsem předtím neměla ani tušení - ale je dobře, že to vím - nevědomost sice hříchu nečiní, ale průserům a katastrofám rozhodně nebrání.

Martin napsal:

4. Funguje ten systém vůbec? Pokud vim tak v americe je permanentně na pranýři, jelikož jednou funguje a sestřelí čtvrtinu cílů, a pak nefunguje s bizarní výmluvou "bylo zataženo", pak sestřelí 75% cílů, a pak pro změnu rakety vůbec nevyletěly ze sila.

5. Co se stane s balistickou raketou, když jí zasáhne v tomhle systému používaná kinetická střela? Já vim, rozfláká se (tak tomu skutečně dřív bývalo, že se obyčejné skleničky, teda vlastně rakety rozbíjely Wink ) - ale co s těma desítkama tun oceli a hlavicí? Nemluvě o variantě výbuchu při střetu s kinetickou raketou nebo při dopadu, je docela možný, že se ten radioaktivní materiál z hlavice rozpráší na nás. Považoval bych za slušný, kdyby nám to někdo řekl.

Kromě toho asi nejde líp říci ty pochybnosti, které už mám teď:

Martin napsal:

2. Proti komu je ten radar a silo namířený, resp. vůbec použitelný? Odpověď, že proti "darebáckým státům", je jednak fráze, jednak umožňuje použití proti komukoliv, kdo se začne ze subjektivního hlediska chovat jako "darebák". Navíc ten darebák by věděl, že do deseti až padesáti minut by se jeho zem proměnila v nukleární poušť v níž by nejen nebylo jak a čemu, ale ani komu vládnout.

3. Na ČÍ obranu je to určený? Let balistickejch střel má svoje zákonitosti a nejsem si jistej jestli jde střela sundat v sestupé fázi letu, tj. když bude mířit na Prahu. A nemyslim si, podle toho co jsem o tom našel, zda jsou si tim jistí i vojenští odborníci. Navíc nevim jakou by měl nějaký darebácký stát (pokud by to nebyli Slováci, nebo Rakušani Very Happy ) motivaci mířit na Prahu, a ne na Londýn, Paříž, Řím, Madrid, nebo Tel Aviv.

6. Z jakýho důvodu to nebylo konzultováno s NATO předem?

A PŘEDEVŠÍM:

Martin napsal:

1. Proč, co se najednou stalo, že se musíme "bránit"? Na to se nikdo neptá. Kór proč my, a před kým zrovna my?

.....
Jsem doopravdy zvědavá, jestli na tuto otázku někdo kompetentní smysluplně odpoví.
Nikoli textem, který je hodný svého předchůdce - textu o sovětském letci/kosmonautovi.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červen 11, 2007 5:28 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Radar - žinantní otázka Citovat

Hm, no k tomu fakt nevim jak se postavit. Ale myslím, že je rozhodnuto a notabene názor občanů v tom nikdy ani roli hrát neměl.

Jednak teda nemáme informace, zvlášť protože argumenty politiků a dalších "pro" mi zní jako naučený povídánky beze smyslu a argumenty jiných "proti" zase připomínaji elaborátní konspirační teorie.

Rád bych od našich činitelů věděl:

1. Proč, co se najednou stalo, že se musíme "bránit"? Na to se nikdo neptá. Kór proč my, a před kým zrovna my?

2. Proti komu je ten radar a silo namířený, resp. vůbec použitelný? Odpověď, že proti "darebáckým státům", je jednak fráze, jednak umožňuje použití proti komukoliv, kdo se začne ze subjektivního hlediska chovat jako "darebák". Navíc ten darebák by věděl, že do deseti až padesáti minut by se jeho zem proměnila v nukleární poušť v níž by nejen nebylo jak a čemu, ale ani komu vládnout.

3. Na ČÍ obranu je to určený? Let balistickejch střel má svoje zákonitosti a nejsem si jistej jestli jde střela sundat v sestupé fázi letu, tj. když bude mířit na Prahu. A nemyslim si, podle toho co jsem o tom našel, zda jsou si tim jistí i vojenští odborníci. Navíc nevim jakou by měl nějaký darebácký stát (pokud by to nebyli Slováci, nebo Rakušani Very Happy ) motivaci mířit na Prahu, a ne na Londýn, Paříž, Řím, Madrid, nebo Tel Aviv.

4. Funguje ten systém vůbec? Pokud vim tak v americe je permanentně na pranýři, jelikož jednou funguje a sestřelí čtvrtinu cílů, a pak nefunguje s bizarní výmluvou "bylo zataženo", pak sestřelí 75% cílů, a pak pro změnu rakety vůbec nevyletěly ze sila.

5. Co se stane s balistickou raketou, když jí zasáhne v tomhle systému používaná kinetická střela? Já vim, rozfláká se (tak tomu skutečně dřív bývalo, že se obyčejné skleničky, teda vlastně rakety rozbíjely Wink ) - ale co s těma desítkama tun oceli a hlavicí? Nemluvě o variantě výbuchu při střetu s kinetickou raketou nebo při dopadu, je docela možný, že se ten radioaktivní materiál z hlavice rozpráší na nás. Považoval bych za slušný, kdyby nám to někdo řekl.

6. Z jakýho důvodu to nebylo konzultováno s NATO předem?

Dál se mi nijak zvlášť nelíbí vojenská přítomnost cizí armády. Má, pravda svoje výhody, protože může držet komunisty na jejich místě a posílí lihovarnický a prostituční průmysl okolních měst, a zisky majitelů hracích automatů.

V americkym vojenskym právu, pro změnu nejsem duševním gigantem já, ale pochybuju, že na vzdory předchozím ujištěním (která zatím nemáme) budou američané vydávat svoje vojáky české jurisdikci.

Ty otázky by myslím měly politikům stát za zodpovězení, a ty ostatní záležitosti by měli naši vyjednavači řádně zajistit nějakou smlouvou. Bohužel si po předchozích zkušenostech nedělám o schopnostech a kvalitách našich vyjednavačů iluze.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červen 11, 2007 4:50 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

Ona 3. světová válka klidně může vzhledem k tomu, že si všichni uvědomují jaké arzenály mají a co to může způsobit, tak klidně může vypadat tak jak to s úspěchem dělá Brusel-prostě se umlátíme razítkama. Tu něco zakážeme dovážet, tomu to povlíme, tady dáme sankci, atd.
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červen 11, 2007 2:45 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Můj názor je ten, že jsme jen políčko na šachovnici světových hráčů (s jadernýma zbraněmi, mezikontinentálními raketami, raketami středního doletu...). Buď nás chce pro své vlastní zájmy obsadit věží Joe nebo Ivan. Raketám se holt sami neubráníme a v současnosti už nejde jen o rakety těch dvou, protože pokrok ve zbrojení třetích států nejde zastavit.

Takže máme několik možností. Buď si hrát na "já nic já muzikant" a spoléhat se, že nás nikdo nenapadne (Rakousko je v tomhle směru mistr), resp. že to agresorovi za nás pak někdo spočítá. Nebo se s někým na účinné obraně domluvit. To teď dělá naše vláda s tím, že se snaží pro Česko vyjednat co nejvýhodnější podmínky. Ty podmínky by měly být: 1. protiraketová ochrana nejen pro USA a západní Evropu, ale i pro ČR, 2. americká obsluha radaru by si neměla dovolovat cokoli (viz znásilňování školaček v Japonsku, podlétávání lanovky v Itálii, nebo dokonce nějaká tajná věznice), ale měla by reálně (nejen formálně právně) podléhat jurisdikci českých soudů a kontrole české armády, a 3. jako bonus ten bezvízový turistický styk.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po červen 11, 2007 2:44 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Radar - žinantní otázka Citovat

Waky napsal:
Když už jsem si tak troufla odvážně zaplout do politickejch vod, nic nedbajíc na možnost pořádné ostudy - mohli byste mi třeba něco napsat o tom nešťasným radaru? Já totiž pořád nevím, jestli by tady měl být, nebo ne.
Samozřejmě si nemyslím, že se z něj otráví voda, země a vzduch, takže pantáta z přilehlé vesnice zemře na skrčeninu při pití kafe, nebo se aspoň budou po pět generací rodit svítící radioaktivní děti se dvěma hlavama a jednou nohou ... ale v tom samotným faktu moc jasno nemám.
Nějak mi to připomíná železnou oponu, kdy se "čistě z nutnosti" furt zbrojilo, hlídalo, šmírovalo a předhánělo, kdo toho bude mít víc ... pak už z toho nešlo ven a měli jsme pocit, že jednou zákonitě vyletíme do povětří jen z toho, až jednou ten "preventivní" muniční sklad omylem bouchne.
A když jsme se toho zbavili, tak to tady má bejt zas.
Resp. už to začíná.
.....
Možná to ale vidím hloupě, povrchně a bez souvislostí, proto bych se Vás chtěla zeptat na Váš názor.
.....
Jestli se tady už o tom mluvilo, tak jsem zase s křížkem po funuse, ale jinak jsem si nevšimla.


docela bych řek, že jsi to trefila, podstatné informace k věci totiž vlastně nikdo říct nechce a k lidem (teda i ke mně) se dostávaj jen drby a dohady a "zaručené zprávy"

takže k tomu jen obecně

bránit sami jsme se nikdy nedokázali a kolektivní obrana je jediný způsob jak zajistit naši bezpečnost - pokud bude součástí kolektivní bezpečnosti tenhle radar musíme ho přijmout (ten samý problém je s konvenční armádou, chceme být v NATO a nechat se chránit, ale nechceme to platit)
jenže zdá se že radar je projekt čistě americký a to není dobře jednak to může vyvolávat nerovnováhu s Ruskem a taky zlou krev v NATO, to bychom podporovat moc neměli. Ať si Američani radši napřed vyjasní s Ruskem svoje vztahy a pak se uvidí.

Na druhou stranu představa, že USA jsou satan černý chlupatý je zcestná, v současnosti disponuje jedinou silou (a moc peněz je to stojí), která je na světě schopná intervenovat ve prospěch západního světa (ať už to tak v Iráku a Afghánistánu bylo nebo ne) Vytvoření evropských sil rychlé reakce je zdá se stále v nedohlednu a to že za EU žádná vážná ozbrojená moc nestojí vnímám jako nedostatek.

Nemyslím, že by se mělo výrazně zbrojit, ale naší jedinou obranou nemohou být diplomatické nóty a deklarace občanských sdružení, kterým se zdá, že je lépe investovat do zdravotnictví.

Máme se dobře a momentálně nevidíme důvod, proč by to tak nemělo být pořád, ale nikdo neví co se může stát.
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po červen 11, 2007 2:14 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Radar - žinantní otázka Citovat

Když už jsem si tak troufla odvážně zaplout do politickejch vod, nic nedbajíc na možnost pořádné ostudy - mohli byste mi třeba něco napsat o tom nešťasným radaru? Já totiž pořád nevím, jestli by tady měl být, nebo ne.
Samozřejmě si nemyslím, že se z něj otráví voda, země a vzduch, takže pantáta z přilehlé vesnice zemře na skrčeninu při pití kafe, nebo se aspoň budou po pět generací rodit svítící radioaktivní děti se dvěma hlavama a jednou nohou ... ale v tom samotným faktu moc jasno nemám.
Nějak mi to připomíná železnou oponu, kdy se "čistě z nutnosti" furt zbrojilo, hlídalo, šmírovalo a předhánělo, kdo toho bude mít víc ... pak už z toho nešlo ven a měli jsme pocit, že jednou zákonitě vyletíme do povětří jen z toho, až jednou ten "preventivní" muniční sklad omylem bouchne.
A když jsme se toho zbavili, tak to tady má bejt zas.
Resp. už to začíná.
.....
Možná to ale vidím hloupě, povrchně a bez souvislostí, proto bych se Vás chtěla zeptat na Váš názor.
.....
Jestli se tady už o tom mluvilo, tak jsem zase s křížkem po funuse, ale jinak jsem si nevšimla.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist