Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku Výzkum procesu coming out
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

čt listopad 20, 2008 7:37 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Re: Humanitní vědy a coming out Citovat

Waky napsal:
Adam měl možná na mysli, že v souvislosti s GL minoritou se stereotypně objevuje v jakýchkoli pracech právě ten CO, přičemž závěry 99% takových prací jsou velmi podobné ... a z gayů se stává zvláštní druh živočišstva, který se vyznačuje coming outem stejně jako přežvýkavci čtyřmi žaludky. Pokud se pletu, tak se Adamovi omlouvám.


Amen. Zcela přesně řečeno.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt listopad 20, 2008 5:07 pm
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

Martin: Jestliže už trojúhelník nemusí být v ploše, pak teroristi vyhráli Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt listopad 20, 2008 4:12 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Humanitní vědy a coming out Citovat

Humanitní vědy samozřejmě zbytečné nejsou, akorát se dost často stane, že se na nich někdo bez vlastní myšlenky, zato s drzou hubou, docela dobře "přiživí".
Mnoho věcí, které zdánlivě vyplynou "samy od sebe", "jsou přece jasné", "takhle to bylo vždycky" nebo "takhle je to od přírody" jsou poplatné duchu doby, aktuálního společenského diskurzu, skrytých předpokladů "správného vidění světa" (což se mění s dobami, společnostmi...), které si leckdy neuvědomujeme nebo nemůžeme uvědomovat, ale funguje to tak, a není třeba vůbec nevýznamné něco takového podrobovat stálé kritice a zkoumání.
To je třeba jedno z opodstatnění těhle věd.
....
brighte, lékařská věda nebo právo podle mě stojí rozhodně právě na těch společenských diskursech a aktuálních viděních "nejpravdivějšího a nejsprávnějšího". Nelze se tomu vyhnout.
....
Terezu neznám, takže nevím, jaká bude její práce.
Pouze bych si dovolila trochu poopravit tvrzení, že k tématu coming out je málo pramenů. Podíváme-li se např. do databáze závěrečných prací právě Masarykovy univerzity, týká se drtivá většina prací dotýkajících se homosexuality PŘEDEVŠÍM coming outu.
Adam měl možná na mysli, že v souvislosti s GL minoritou se stereotypně objevuje v jakýchkoli pracech právě ten CO, přičemž závěry 99% takových prací jsou velmi podobné ... a z gayů se stává zvláštní druh živočišstva, který se vyznačuje coming outem stejně jako přežvýkavci čtyřmi žaludky. Pokud se pletu, tak se Adamovi omlouvám.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt listopad 20, 2008 10:55 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Je z něj sférický trojúhelník, s nímž eukleidovská geometrie (ergo - co se učí na základce) nepočítá. Nejjednodušeji se to vysvětluje na globusu. Wink (mluvime samozřejmě o rovnostranném trojúhelníku)
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt listopad 20, 2008 9:31 am
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

Martin (já jsem úplně zapomnél, že existuješ Laughing ): Když nakreslíš trojúhelník na kouli, tak už to trojúhelník nebude, protože nebude v rovině. Jedině, že bys měl nekonečně velkou kouli a na ni nakreslil o něco menší, ale stále nekonečně velký, trojúhelník Very Happy

sergej: Demekologie není populační ekologie?
PS: Gratuluju Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 11:09 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

ttomp napsal:
2. Demografie se imho zabývá užšími charakteristikami než demekologie. Jde jí jen o počty související s množstvím jedinců lidské populace (narození, zemřelí, imigrace, emigrace ...)


No a právě proto jsem napsal, že "něco jako ekologii (konkrétně populační ekologii, která je "poddispicplínou ekologie) odpovídá u lidí demografie"

ttomp napsal:
3. O matematice v ekologii vím, při zkoušce jsem se jí naštěstí vyhnul. Wink


Mno, tak to docela závidím, docela jsem se zapotil Rolling Eyes Ale i tak za jedna Very Happy
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 7:39 pm
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

sergej: Možná jsem krapet přestřelil, ale rozhodně ne tak moc, jak ty tvrdíš:

1. Tím srovnáním jsem nechtěl říct, že ekologie je okecávačka, ale naopak že sociologie je mnohem exaktnější než bylo řečeno (btw A. Comte ji zařadil mezi exaktní vědy). Využívá statistické metody – aplikovanou matematiku, kvantitativní průzkumy.
Ta podobnost na kterou jsem narážel: ekologie – vztahy mezi organismy a prostředím, organismy navzájem, sociologie – vztahy lidí ve společnosti, vztahy k prostředí apod. (za to zjednodušování mě asi ukamenuješ).

2. Demografie se imho zabývá užšími charakteristikami než demekologie. Jde jí jen o počty související s množstvím jedinců lidské populace (narození, zemřelí, imigrace, emigrace ...). Nezajímají ji vztahy k prostředí, k ostatním populacím – to právě řeší sociologie (u lidí).

3. O matematice v ekologii vím, při zkoušce jsem se jí naštěstí vyhnul. Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 5:41 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

ttomp napsal:
V čem je sociologie větší „okecávačka“ než ekologie? Není jedno jestli zkoumáš populaci lidí nebo bobrů? Wink
.


Tak to jsi hodně přestřelil. Ekologie není se sociologií srovnatelná, a to nikoli z toho důvodu, že by se zabývaly každá něčím jiným (sociologie lidmi a ekologie ostatní přírodou) ale jednoduše tím, že u obého každá zkoumá něco jiného. Sociologie je věda čistě humanitní a neexaktní (tudíž kategorie okecávaček) a u bobrů by jí odpovídala spíše etologie. Naproti tomu něco jako ekologii (konkrétně populační ekologii, která je "poddispicplínou ekologie) odpovídá u lidí demografie, což jsou obě už dosti exaktní vědy založené na matematických, pravděpodobnostních a statistických modelech. A nejsou to v žádném případě okecávačky. Z ekologie jsem státnicoval a bylo tam matematiky s prominutím "tři prdele".
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 3:34 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

bright napsal:
Martin napsal:
Tak s tou právničinou je to snadné - pár stréců se sešlo dohromady, a dohodli se např., že před zákonem jsou si všichni rovni. Což je tvrzení, které se dál rozložit nedá, chybí u něj ono "proč", a je subjektivní.

Ano, předpokladem rovnoprávnosti je stejná hodnota všech lidských bytostí, a to proto, že tato je neměřitelná. Tzn. nedá se prokázat její konkrétní výše a tedy ani vyloučit, že je shodná. Z toho se empiricky došlo k zásadě o rovnoprávnosti.


Ze své osobní zkušenosti došli a posteriori k tomu, že lidé jsou si rovni. Z toho a priori vyplývá, že mají stejná práva.

Ergo: shodná hodnota lidských bytostí je předpoklad; neměřitelnost jejich hodnoty je předpoklad. Nedá se vyloučit, že je shodná, ale ani, že je rozdílná.

Což je o čem mluvím, a v tom se shodujeme. Každá věda stojí na předpokladech. Twisted Evil
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 3:03 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Martin napsal:
Tak s tou právničinou je to snadné - pár stréců se sešlo dohromady, a dohodli se např., že před zákonem jsou si všichni rovni. Což je tvrzení, které se dál rozložit nedá, chybí u něj ono "proč", a je subjektivní.

Ano, předpokladem rovnoprávnosti je stejná hodnota všech lidských bytostí, a to proto, že tato je neměřitelná. Tzn. nedá se prokázat její konkrétní výše a tedy ani vyloučit, že je shodná. Z toho se empiricky došlo k zásadě o rovnoprávnosti.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 2:23 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

ttomp napsal:
Martin:

Martin napsal:
jak víš, že černá labuť existuje, když jsi jí nikdy neviděl?

Google (mimo jiné) Smile
Btw, tebe jsem taky nikdy neviděl, ale předpokládám, že existuješ.

No rozhodně může mít dva – rovnoběžky se střetnou v nekonečnu, ale nevím, jestli mezi nima taky bude pravej úhel, klidně by mohl. Smile

Matematici se s tím už asi srovnali, tuším, že tomu říkají axiomy Wink


Přesně tak, pouze předpokládáš, že existuji, ale jistotu nemáš Laughing

Může mít 3 - stačí ho nakreslit na kouli. Very Happy

Pointa je v tom, že nikdo ještě neviděl rovnoběžky se protnout, proto se spokojíme s předpokladem, že se protínají v nekonečnu. Cool
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 2:17 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

bright napsal:
Martin napsal:
A btw: každá věda, ať humanitní, či jiná (vč. matematiky, což málokdo slyší rád), vlastně stojí na sérii předpokladů, které se nedají definitivně dokázat.
No to by mě vážně zajímalo, na jakých předpokladech stojí např. právní nebo lékařská věda. Smile


Tak s tou právničinou je to snadné - pár stréců se sešlo dohromady, a dohodli se např., že před zákonem jsou si všichni rovni. Což je tvrzení, které se dál rozložit nedá, chybí u něj ono "proč", a je subjektivní.

V medicíně - složitější. Dejme tomu, že homosexualita byla v seznamu chorob. Byla to choroba, jednoduše proto, že byla v MKN. Pak byla vyškrtnuta, a choroba to není.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 2:06 pm
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

Martin:
Bez znalosti dějin filosofie ale tu slepou uličku nikdy nenajdeš. Ne proto, že ti ji nikdo neukáže, ale proto, že nebudeš mít co označit za slepou uličku – př. musíš znát Marxovu filosofii, abys jí mohl označit za kravinu (nezabývejme se teď tím, jestli je to kravina nebo ne). A jakmile ji poznáš, tak už si imho o ní můžeš říkat cokoli, pokud si to obhájíš, a nemusíš se ohlížet na další názory.
Tak mám pocit, že teď jsme se střetli. Wink

Sociologický průzkumy se o objektivitu snaží – reprezentativním výběrem a počtem dotazovaných.

Martin napsal:
jak víš, že černá labuť existuje, když jsi jí nikdy neviděl?

Google (mimo jiné) Smile
Btw, tebe jsem taky nikdy neviděl, ale předpokládám, že existuješ.

No rozhodně může mít dva – rovnoběžky se střetnou v nekonečnu, ale nevím, jestli mezi nima taky bude pravej úhel, klidně by mohl. Smile

Matematici se s tím už asi srovnali, tuším, že tomu říkají axiomy Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 1:55 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Martin napsal:
A btw: každá věda, ať humanitní, či jiná (vč. matematiky, což málokdo slyší rád), vlastně stojí na sérii předpokladů, které se nedají definitivně dokázat.
No to by mě vážně zajímalo, na jakých předpokladech stojí např. právní nebo lékařská věda. Smile
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 1:24 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Přihlásit se nemůžu. Je mi 23. Smile A nemluvil jsem o Tereze, ale o těch názorech, co jsem na CO zatím slyšel a/nebo četl.

Filosofie - naopak, vyjadřuješ to přesně, jenom jsme se nestřetli.

Neříkám, že dějiny filosofie se mají pomíjet, ale zdá se mi lepší přijít (nebo se pokusit) si na to, proč to či ono byla "slepá ulička", sám, a pak se teprve zajímat kdo k tomu co napsal. A ne se spoléhat na lineárnost vývoje, a na rozum zvěčnělých filosofů, a profesorů, jenž je papouškují. Wink

Sociologie - každá zkušenost je subjektivní. Mezi poznatkem, zkušeností a průzkumem je v tomhle ohledu minimální rozdíl (aneb nikdy nezačínej průzkum, když dopředu nevíš, jaký má být jeho výsledek Wink ).

A tvoje labutí věta je mylná - jak víš, že černá labuť existuje, když jsi jí nikdy neviděl? To ti někdo řekl, nebo je to domněnka, hypotéza... Very Happy Cool

Jednoduchá hádanka: Je možné, aby trojůhelník měl 3 pravé úhly? Razz

A btw: každá věda, ať humanitní, či jiná (vč. matematiky, což málokdo slyší rád), vlastně stojí na sérii předpokladů, které se nedají definitivně dokázat.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 12:16 pm
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

To je pěkný, já si představuju, že mám bf a taky je mi to prd platný. Smile

Tak se přihlaš to toho výzkumu.Třeba se na to pak bude Tereza dívat jinak. Wink

Filosofie: Mně se zdá, že se mi pořád nedaří přesně vyjádřit, co myslím:
1. Filosofie není o recitování historický děl – v tom se shodneme.
2. Není nic špatného na navázání na předchozí filosofické směry – doplněním vlastními myšlenkami, interpretací.
3. Stejně jako se na architektuře učí dějiny architektury, přestože nikdo nechce, abys stavěl barokní domy, tak se učí i dějiny filosofie, proto, aby se neopakovaly stejný slepý uličky a aby se ten obor vyvíjel dál. Prostě se poučit z minulosti a navázat na ní nějak „líp“ - podle hegelovské filosofie teze Arrow antiteze Arrow syntéza (např. Antika Arrow Středověk Arrow Renesance).

Sociologie je empirická věda, ale není založena na vlastní subjektivní zkušenosti, ale na objektivních poznatcích, objektivních průzkumech. Neviděl jsem černou labuť, přestože existuje, čili v místech, kde jsem byl, buď nežije, nebo se schovala. (ale to už jsme spíš v ekologii Wink )
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 11:26 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

To je hezké, ale já si jako bádání představuju vybádání něčeho nového, a ne navštívení obecní/státní/národní knihovny. Wink

Jednodušší to je, bo se na to většina dívá prakticky pouze z jednoho úhlu pohledu. Čili pokud dodržíš směrnici "jsou to chudáčkové, a ještě si prožili coming out", tak je vše v pořádku.

Jup. Přináší jim to akademický titul. Razz

Filosofie IMHO, vychází, pardon, měla by vycházet, z tvého mozku, ne z toho, kdo co kdy napsal. Pro mne je osobně cennější věta začínající "Já si myslím...", než "XY napsal, že...".

Tak sociologie je empirická věda (neviděl jsem černou labuť, čili černá labuť neexistuje). Spousta věcí v ní se odvodit dá, byť s různou pravděpodobností. Mezi lidmi žiješ, vazby chtě nechtě vnímáš, a sám si člověk. A konec konců, největším úspěchem jakékoli vědy je potvrzený předpoklad. Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 11:01 am
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

Martin:
1. Bádání: Jak to, že ne? Bádat = zkoumat. Navíc stačí při psaní práce navštívit v archivu místnost, jenž se zove badatelna. Smile
2. Pořád nechápu v čem je to jednodušší, než jiný témata.
3. Pardon, že se opakuju, ale jim (myšleno autorům těch prací, ne vědě jako takové) to asi něco přináší.
4. Filosofie: Nepsal jsem o soustředění se na dějiny, ale o znalosti dějin filosofie – stačí se podívat na rozvrh oboru Filosofie, „chabé znalosti a proříznutá drzá huba“ by asi nestačily. Při uchopování myšlenkových konceptů musíš přece z něčeho vycházet, třeba z historických myšlenkových konceptů. Wink
5. Bobři: To byl jenom vtip, ale dobře. Máš pravdu, ale jednak lidská společnost je mnohem složitější než bobří (život bobra zas není tak složitej na pochopení, takže i tam se dá odvozovat), ale hlavně ani u lidí by asi odvozování nepodepřený fakty nestačilo. I v sociologii by výzkum měl být objektivní, tj. nepostaven jen na vlastní zkušenosti. Co jsem se snažil říct tím nepříliš dobrým příkladem (a ještě horším vtipem) bylo, že není zas takovej rozdíl mezi zkoumáním vazeb v lidské společnosti a vazeb v krajině nebo mezi sociologickým dotazníkovým průzkumem a fytocenologickým snímkem. Nevím proč by jedno z toho mělo být jednodušší - bližší ano, jednodušší ne! Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 8:54 am
Autor Zpráva
researcher
tester


Založen: 18.11.2008
Příspěvky: 2

Předmět: Citovat

Dekuji vsem za reakce. Tesi me, ze muj prispevek prinejmensim rozpoutal diskuzi.
Mam pocit, ze hlavnim tematem, ktere se tu resi, je nazor na humanitni obory. Jsem si vedoma toto, ze spousta lidi (zejmena tech technicky a exaktne zamerenych) tyto obory odsuzuje a uz jsem si tak nejak na to zvykla. Vsechno ma sve zastance i odpurce. Ale myslim si, ze zabyvat se lidmi a jejich vnimanim sveta, neni o nic mene dulezite a uz vubec ne jednodussi, nez zabyvat se cisly, mírami nebo chemickymi vzorecky. Ja osobne bych opravdu mat-fyz nebo neco podobneho studovat nemohla, nejspis bych to nezvladla, ale hlavne by me to ani nebavilo. A o to myslim jde, dulezite je, aby cloveka jeho obor bavil a zajimal. Pokud chcete neco odflakat a delate to jen proto, ze to delate, muzete to tak udelat jak na prirodovednem, tak na humanitnim oboru.

Co se tyka me prace, opravdu jsem si vybrala toto tema, protoze me hodne zajima. Chtela jsem se jim zabyvat uz pri bakalarce, ale nemela jsem na to odvahu. A rozhodne si nemyslim, ze coming out u gayu je tema jednoduche a ze gayove jsou skupina, ktera je snadneji dostupna nez jine. A opravdu by mi praci nepovolili psat, kdyby nemela prinest aspon trochu neco noveho. Na prvni vnejsi coming out jsem se zamerila proto, protoze jsem k nemu nasla jen velmi malo poznatku v odborne literature a uz vubec ne v ceske. Ale mate pravdu, ze k celemu procesu coming out jsou toho napsany uz hromady a hromady. Ale jakakoliv veda je myslim o neustalem prohlubovani a doplnovani poznatku. A proto kdyz jsem nasla nejake bile misto v tomhle spektru, rozhodla jsem se ho pokusit alespon trochu vyplnit.

A opravdu jsem diplomku zacala psat nekolik mesicu pred ukoncenim studia, ale s tim, ze jsem odesla z prace a nedelam nic jineho nez ctu a pisu a pisu. Cas me tlaci proto, ze chci studium ukoncit co nejdriv, abych mohla do praxe. Neberte to prosim jako znevazovani tematu, kteremu se venuji. Jsem taky jen clovek.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 2:00 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

ttomp napsal:
A skutečnost, že bádají, asi znamená, že jim to něco novýho přináší. Jinak by si to asi Tereza těžko zvolila a těžko by jí to učitel schválil.


No, ona jednak diplomka není žádné bádání, a ani to od ní nikdo nečeká. Nového to nemusí přinášet vůbec nic, viz ta práce na níž tu dával, byť v jiné souvislosti, odkaz bright - tam byly rozsáhlé pasáže doslova obšlehnutý z učebnice sexuologie, bez jakéhokoliv náznaku, že se jednalo o citaci (tady se nabízejí možnosti 2 - za a) ten kdo kontroloval tu práci, učebnici nezná ani tak jako já, za b) nikdo to nečte). Učitelé to schvalují, bo je to in, a Tereza si to mohla vybrat proto, že jí téma zaujalo, nebo proto, že je to jednoduché téma.

ttomp napsal:
Filozofie bude asi o ničem, když neznáš její vývoj a dějiny.


Měla by být o uchopení myšlenkových konceptů, když se soustředíš na dějiny, pak jakákoliv diskuse skončí na tom, že je to pravda, protože to říkal Nietzche/Kant/Platon. Wink

ttomp napsal:
V čem je sociologie větší „okecávačka“ než ekologie? Není jedno jestli zkoumáš populaci lidí nebo bobrů? Wink


Není. Můžeš si to snadněji dovodit, protože žiješ mezi lidmi, a ne mezi bobry.

ttomp napsal:
Někdo by zas mohl tvrdit, že v některých přírodovědných oborech se stačí jen něco našprtat bez hlubšího pochopení a po zkoušce to zapomenout.


Jako u kteréhokoliv jiného oboru, kde se učíš věci, jež nikdy nebudeš potřebovat. Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 12:36 am
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

Adam: Já bych autorku hned nekritizoval. Jednak nevíme, jak dlouho na té práci dělá (a bude dělat) a zadruhé neznáme zadání (ty rozhovory asi nejsou jedinou částí).
Že teď kdekdo o gayích bádá, je pořád lepší, než kdyby nebádal nikdo. A skutečnost, že bádají, asi znamená, že jim to něco novýho přináší. Jinak by si to asi Tereza těžko zvolila a těžko by jí to učitel schválil.


Myslím, že srovnání těch oborů strašně zjednodušuješ. Snad na každé jedné fakultě najdeš jak opravdu těžký obory, tak i ty s menšími nároky. V některých humanitních opravdu stačí ta „drzá huba“, ale řek bych, že je jich menšina.
Co třeba historie, archeologie, antropologie... ? Filozofie bude asi o ničem, když neznáš její vývoj a dějiny. V čem je sociologie větší „okecávačka“ než ekologie? Není jedno jestli zkoumáš populaci lidí nebo bobrů? Wink
Někdo by zas mohl tvrdit, že v některých přírodovědných oborech se stačí jen něco našprtat bez hlubšího pochopení a po zkoušce to zapomenout.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 19, 2008 12:31 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Na křesla bez umrtvení s nimi! Laughing

Btw, díky, že jsi výslovně nezmínil právníky, kterých je (tu) jako psů. friendly_hamster
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út listopad 18, 2008 11:40 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

ttomp: Začíná mě dost dráždit, že si z gayů každý dělá pokusný objekt a sociologicky nebo psychologicky "bádá". Téma CO nepřináší už dlouho nic nového a jen končící studenti pseudohumanitních bezobsažných fakult hledají pořád dokola ten samý námět k závěrečné práci. Nic proti studentce MU, ale začít dělat diplomku zřejmě pár měsíců před koncem studia je napováženou a kromě toho povídání si o CO je přesně to, kde nemusíš sám nic hledat - prostě ti to někdo řekne, ty si to selským rozumem přebereš, náležitě vědecky s dvojitým řákováním napíšeš a je to. Tím samozřejmě nechci nikoho odrazovat od pomoci Tereze, ale tohle je můj názor na něco, co se tu rok co rok opakuje.
Rozdíl v humanitních a přírodovědných oborech je pro mě ten, že na spoustu humanitních oborů ti stačí chabé znalosti a proříznutá drzá huba, kdežto v přírodovědných předmětech co nevíš, to nedáš. Všechni ti sociologové, filozofové, teologové a podobné existence jsou podle mého lehkoživkové. Každopádně je jich moc.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 18, 2008 10:55 pm
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

Adam: Studenti přírodovědných škol se nezabývají dávno vyzkoumanými a ze všech stran probranými věcmi? Kdybys vzal všechny přírodovědný a všechny humanitní obory a porovnal je, tak by v tom myslím zas takovej rozdíl nebyl.

btw, v čem by téma gay & CO mělo být snadnější, než jiný?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út listopad 18, 2008 7:49 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Problémem studentů humanitních škol je, že se celou svojí podstatou zabývají dávno vyzkoumanými a ze všech stran probranými věcmi, které považují za exotické.... Nejsi první, kdo chce gaye a toto téma použít jako snadno získaný materiál na diplomku nebo bakalářku. Confused
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út listopad 18, 2008 12:38 pm
Autor Zpráva
researcher
tester


Založen: 18.11.2008
Příspěvky: 2

Předmět: Výzkum procesu coming out Citovat

Dobry den panove,

jsem studentka psychologie na Masarykove universite v Brne a pisu diplomovou praci na tema prubeh procesu coming out u gayu.

Rada bych vas touto cestou pozadala, zda by nektery z vas (zejmena z tech brnenskych) nemel zajem se zucastnit meho vyzkumu. Ucast by spocivala v max. 60 minutovem setkani, kde bychom se pobavili o tom, jak u vas probehlo prvni odkryti sve orientace jinemu cloveku.

Anonymita je samozrejme naprosto zarucena. Pokud by byl problem v osobnim setkani, dalsi moznou variantou by bylo uskutecnit rozhovor pres Skype. I kdyz osobni setkani bych uprednostnila. Prepsany rozhovor ucastnikovi poskytnu ke schvaleni s moznosti upraveni, doplneni, ci smazani nekterych pasazi.

Konkretne tedy hledam gaye ve veku 24 a vice let, kteri maji zkusenost s odhalenim sve sexualni orientace jinemu cloveku (zejmena heterosexualovi).

Bohuzel vam nemohu za ucast nabidnout zadnou odmenu, pouze moji obrovskou vdecnost a take pocit, ze jste necim prispeli lepsimu pochopeni nelehkeho procesu coming out.

Pomerne dost me tlaci cas, takze bych rada pripadne rozhovory uskutecnila nejpozdeji na zacatku prosince, idealne do konce listopadu.

V pripade, ze by nektery z vas byl ochotny se meho vyzkumu zucastnit, muze me kontaktovat pres forum, kde muzu poskytnout i dalsi podrobnejsi informace, pripadne na emailu terezye@yahoo.com.

Dekuji moc za pripadnou ochotu.

Tereza
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist