Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Knižky a hudba Beletrie s gay tématikou
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

po listopad 23, 2020 7:54 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Pod stromeček:

Poslední Hollinghurstova kniha, Sparsholtova aféra, https://www.kosmas.cz/knihy/269357/sparsholtova-afera/,
vyšla u nás už v minulém roce, ale podle reakcí na fórech pozornosti gay čtenářů nejspíš unikla. Podobně, jako jeho Cizí dítě, mapuje vývoj postavení gayů v britské společnosti v období od druhé světové války do současnosti.

Hollinghurstova Linie krásy stála křeslo ředitele jedné ze stanic Českého rozhlasu, uvidíme, jaké maléry a komu přinese Sparsholt.
citace:
Hollinghurstův penis do rozhlasu nepatří
https://echo24.cz/a/SPbSt/sef-cro-konci-zrejme-i-kvuli-diskutovanemu-pornu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 10, 2020 4:22 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Čas roušek snad pomalu končí Citovat

... tak tady je malá sladká reflexe z WEBu Ostrovních povídek:

https://www.ostrovni-povidky.eu/gay-povidky/1597-pribeh-z-doby-rousek.

Kdo to má rád živější, obsažnější a delší, přečte si třeba něco o lásce na první zásun:

https://www.ostrovni-povidky.eu/gay-povidky/1567-laska-na-prvni-zasun-kapitola-1
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 25, 2019 4:24 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Koláčky a spiklenci Citovat

Václav napsal:
... zkuste třeba zajímavou domácí prvotinu Muffin a čaj.

Prvotina zabrala a autor napsal pokračování:

Skoro do písmene by šlo opsat úvod k recenzi autorovy knížečky Muffin a čaj, na niž Koláčky a spiklenci přímo navazují: v dívčím stylu nahozené líčení velké, něžné, ještě nenaplněné lásky dvou adolescentů. Ve čtenářských databázích a na Facebooku sklízí nadšené dívčí reakce, asi by se ale nenašlo mnoho gayů, kteří by řekli "To jsem já a to je můj příběh".

Od Muffinu a čaje udělal autor, Theodoric F. Addair, příjemný krok vpřed. Ubylo zbytného předvádění bohatství čtenářských zkušeností, ubylo vyslovených banalit, příběh je zatraktivněn kriminální zápletkou, posazen o maličko blíže reálnému životu, místy je text prostě milý, hezký.

U jakékoli knihy můžeme uvažovat o pohnutkách autora. U Addaira vnímáme chuť pokročit od amatérské tvorby na vyšší level. A také potřebu vypsat se z pocitů příslušníka menšiny a z kladných i záporných zážitků při setkávání s většinovou společností. Didaktický záměr je trvale zjevný, občas víc, než je zdrávo.

Jakkoli cítíme, že textem Addair reaguje na leccos z vlastního života, autentickým příběhem gaye/gayů jeho knížky nejsou, a stejně tak ani uvěřitelným příběhem adolescentních kluků. Když autor prožíval tahle léta, nacházel se možná kdesi mimo své tělo a řešil jiné složitosti, než klukovské dospívání. To, co mu díky tomu uteklo, popisuje například (drsně, avšak věrně) C. D. Payne v příbězích puberťáka Nicka Twispa (https://cs.wikipedia.org/wiki/Mládí_v_hajzlu). Nick je sice víc než hodně hetero, ale stejně staří gayové prožívají ten věk úplně stejně, jen s puzením k jiným objektům. Addair však ctí zásadu My nesmíme ani naznačovat, a hrdinové mu pak nezbytně vycházejí poněkud podivní, umělí, klukovskému životu vzdálení.

Daleko víc, než láskou jako projevem vzájemné erotické přitažlivosti, je vztah Daniela a Kita spojenectvím, blíženectvím, které jim pomáhá vyrovnat se společně s předchozími bolestnými zkušenostmi. Rozhodně to není málo, je ale pravděpodobné, že skutečná láska teprve přijde, nejspíš s jinými partnery, a nebude jí už dominovat bolavé srdce a uplakaná tvář.

Pokud si ovšem Addair předsevzal otevřít dívčím čtenářkám klukovský svět takový, jaký sice určitě není, ale čtenářkám se bude líbit, protože hoví jejich představám, jaký by být měl, pak nepochybí, přidrží-li se dosavadní linie. Na rozdíl od Muffinu a čaje si neuzavřel cestu k pokračování neprozíravým epilogem, takže při dostatečném zájmu čtenářek se dalších pokračování příběhu Kita a Daniela klidně můžeme dočkat.

https://www.knihydobrovsky.cz/kolacky-a-spiklenci-140668231
https://www.knizniklub.cz/knihy/393943-komplet-muffin-a-caj-kolacky-a-spiklenci.html
https://www.ebux.cz/?bk=316238
https://www.sbarvouven.cz/clanky/proc-spisovatel-theo-addair-podporuje-poradnu-protoze-jeji-sluzby-sam-vyuzil/
https://plus.rozhlas.cz/svou-identitu-menim-podle-situace-rika-gender-fluid-pritom-nema-averzi-ke-svemu-8043669?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st únor 27, 2019 2:23 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Anděl strážný, multifunkční model Citovat

https://www.ostrovni-povidky.eu/gay-povidky/1028-tobias

Věřícím se omlouvám, ale ten nápad pana autora mne prostě dostal.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 08, 2019 1:49 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Call me by your name Citovat

Vám se ten film fakt líbil? Já myslel, že to bude něco jako Crustacés et Coquillages a ono teda ani omylem. Celý divně rozpatlaný, nelogický, divnej amík, a ta nechutná scéna s blumou ... a taky nemusím filmy, které sponzoruje Philip Morris.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 08, 2019 9:34 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Call me by your name (kniha) Citovat

Při porovnání filmu a jeho knižní předlohy nemalou roli obvykle hraje, v jakém pořadí se s oběma formami seznámíme: zhlédnutí zpracování předlohy, kterou známe a máme rádi, vede nejčastěji ke zklamání, mnohdy je lépe poznat díla v obráceném pořadí. Přesvědčil jsem se o tom v případě Cunninghamova Domova na konci světa: nejprve jsem poznal přemýšlivý film, až po něm brilantní knihu: pozitivní dojmy gradovaly. Podobně se stalo v případě Říkej mi svým jménem.

Film je od knižní předlohy hodně odlišný. Už jen tím, že zatímco ve filmu pohlížíme na příběh Elia a Olivera zvenku, v knize je vypravěčem sám Elio a příběh sledujeme skrze něj, jeho očima, zevnitř. A sledujeme o moc víc jeho myšlenky, pocity a sny, erotické tužby, vášně a naplnění, než příběh samotný: v podstatě jde o velmi dobrou psychologickou studii vnitřního světa teenagera, v níž příběh je poněkud upozaděnou nosnou kostrou, osnovou. Hodně odlišný od toho filmového je i knižní Elio: samotářský a ostýchavý kluk, kterého prostředí intelektuálské rodiny nejen inspiruje a posunuje vpřed, ale síla autority, byť láskyplné, ho poněkud i utlačuje. Ačkoli snad všechny okolnosti včetně děje jsou odlišné, nad první částí novely nelze nevzpomenout hledajícího se a tápajícího Holdena Caulfielda. S tím rozdílem, že zatímco Holden před teplým panem profesorem prchá, zde (zpočátku) prchá teplý pan profesor před Eliem (blbý vtípek, já vím).

André Aciman se narodil v Egyptě, v židovské rodině, kterou násirovský režim vyhnal do Itálie a později přesídlila do USA. Zabývá se literární vědou, aktuálně proustovskými studiemi, a vyučoval i tvůrčí psaní. Tohle vše je důležité k pochopení, že (a proč) je film od knižní předlohy poměrně daleko: je obdivuhodné, co dokázali filmaři z tak specifického textu vytěžit. Novela také naráží na řadu témat, která do filmu nepřešla. Například na to, že jedním z pojítek kluků je židovský původ. Výrazněji je zobrazena společenská výlučnost okruhu kolem hlavních postav vůči jejich italskému okolí a tvůrčích a uměnovědných kruhů vůči zbytku společnosti. A jako ještě větší záhada vyvstává, kým vlastně Elio a Oliver opravdu jsou.

Jako Oliver, má i Elio naplněné erotické vztahy s dívkami a užívá si je stejně, jako jeho vrstevníci; na homosexuální pár, který navštíví jeho otce, se dívá s jasným despektem. Přesto jsou mužsko-mužská láska a milování Acimanem zobrazeny jako vztahy na významně vyšší úrovni, a také pro Elia a Olivera teprve ony jsou skutečným, nejbližším vztahem, skutečnou vášní a skutečným naplněním. Vypadá to na oslavu (snad) hedonismu, který Evropanům překrylo křesťanství, možná i na budování jakéhosi kultu mužství. Případně je možné, že se Aciman inspiroval tvůrci filmu Zkrocená hora, kteří prohlašovali, že jim nešlo o natočení filmu o zamilovaných kovbojích, ale o stvoření nového typu milostného příběhu: je-li to tak, i jemu záměr vyšel dokonale. Přehlédnout ale nelze ani zdvižený varovný prst: Eliovu morální kocovinu po milování, která jde daleko za post coitum omne animal triste, i snadnost a bezohlednost, s níž Oliver vztah ukončil - ještě po dvaceti letech poraněná Eliova duše touží. Většina čtenářů by asi uvítala, kdyby Aciman vztahu Elia a Olivera "řekl jménem".

Film jsem viděl moc rád, ale ještě raději jsem četl knihu. Novela je už na první pohled prací velmi zasvěceného literáta s velkou vnímavostí pro subtilní motivace a interakce, lze ji číst se skutečným potěšením. Jestli něco chybí, pak větší vyrovnanost literární úrovně mezi úvodními a závěrečnými pasážemi (líčení literátského večírku v Římě, ba celé římské epizody, vysoko vyčnívá na ostatní text), a snad i větší jiskra, fantazie. Divák unesený filmem v ní ovšem bude zdaleka nejvíc postrádat hlavní magnet filmového zpracování: Timothée Chalameta. Čtenář knihy je na tom lépe. Dobrý text funguje jako abstraktní umění: představivost dostane impuls, ale každý má svobodu doplnit si reálie podle vlastní chuti, zkušenosti a potřeb: může si představit svého vlastního, pro sebe optimálního Elia, svého vlastního, pro sebe optimálního Olivera, a, konec konců, svou vlastní, pro sebe optimální broskev.


Naposledy upravil Vaclav dne st leden 09, 2019 11:32 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 08, 2019 9:24 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

TuX:

TuX napsal:
knihovnu mam uz ted plnou z doby nez jsem presedlal na ctecku Sad

To máš svatou pravdu, skladování knih je objektivně přežitek. Sám, když si něco koupím, musím knihovnu rozsáhle přerovnávat, abych tam novou věc nacpal, a dávno už není přehledná a něco najít je problém. Holt nezbude, než knihovnu probrat a část knížek prodat/rozdat/vyhodit. Ale neodradí mne to od pořízení něčeho, co za to stojí.

TuX napsal:
jakto, ze na Slovensku to zase jde elektronicky a u nas ne? Sad

To asi není věc obecných podmínek ("jde to"), ale úvahy nakladatele nad konkrétním titulem, jestli náklady, které znamenají nákup práv, přelomení do formátu e-knihy a distribuce, se mu vrátí. Určitě se to odvíjí od úspěchu filmu, a ten tady nebyl valný, v distribuci se do mnoha kin nedostal a neudržel se tam moc dlouho. Možná mají zdejší distributoři a diváci pocit, že už je ve filmu přebuznováno, ale na Slovensku takový stav ještě nenastal.

Honza:

Honza napsal:
bys nemusel bejt krkna, tu knížku olíznout na scaneru do pdf-ka a hodit semka do placu

To jistě dřív nebo později udělá někdo na portálu, kde se TuX i Ty občas vyskytujete taky. Prosté "olíznutí" ovšem nebude mít výhody plnohodnotného formátu e-knih.


Naposledy upravil Vaclav dne út leden 08, 2019 7:36 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 08, 2019 12:01 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Václave! TuX se ti snaží naznačit, že bys nemusel bejt krkna, tu knížku olíznout na scaneru do pdf-ka a hodit semka do placu, a ty tu meleš pí.oviny o papírovym médiu a krmení sebe sama. No tvl! Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 07, 2019 9:03 pm
Autor Zpráva
TuX
uživatel++


Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 288
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Vaclav: Videl jsem film, takze tusim, ze asi o dost prichazim, ale uz jsem si zvykl cist elektronicky, takze tahani knizky uz neni pro me, nehlede na to, ze knihovnu mam uz ted plnou z doby nez jsem presedlal na ctecku Sad

EDIT: jakto, ze na Slovensku to zase jde elektronicky a u nas ne? Sad Mozna si to prectu ve sloenstine.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 06, 2019 7:56 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

TuX napsal:
Dej mi své jméno jsem si chtěl koupit, ale opět není k dispozici elektronický, takže nic 🙁

TuXi, dnes v noci jsem knihu dočetl. Je skvělá a lpěním na médiu okrádáš sám sebe. Opravdu upřímně doporučuju nekoukat na krmení čtečky, ale na krmení sebe sama. V tomhle případě rozhodně.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá prosinec 14, 2018 7:18 pm
Autor Zpráva
TuX
uživatel++


Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 288
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Dej mi své jméno jsem si chtěl koupit, ale opět není k dispozici elektronický, takže nic 🙁
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st prosinec 12, 2018 11:39 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Tipy na teplé knižní vánoční dárky Citovat

Hitem letošní sezóny byl nepochybně film Call Me by Your Name / Říkej mi svým jménem / Dej mi své jméno. Je natočen podle knižní předlohy, která tu vyšla zcela nedávno. Knihy Dobrovský nabízejí současně knihu i film na DVD a Blu-Ray.
https://www.knihydobrovsky.cz/dej-mi-sve-jmeno-69560377

Když už budete nakupovat či objednávat u Dobrovských, zkuste třeba zajímavou domácí prvotinu Muffin a čaj.
https://www.knihydobrovsky.cz/muffin-a-caj-59004267
Pro představu o knize sem přenáším recenzi odjinud:

Jde o velmi milé, co do stylu dívčí písání, také v diskusích a třeba na YouTube jsou to hlavně dívky, kdo text přijímá nadšeně. Obojí neuvádím jakkoli negativně, i když chválu některého gaye, že jde o věrný obraz světa jeho šestnácti let, jsem zatím nezachytil. Jde také o písání zřetelně poučené rozsáhlou četbou, možná až příliš okatě najevo dávanou. Kájomaříkovské "ajcemtrajcem" *) nás vrátí o sto let zpátky, také mnohé další obraty a formulace usilují připomenout doby, kdy jazyk byl (chtěl být) bohatší a kultivovanější. Jenže jsou-li cílovou skupinou dnešní teeni, a když i teenagerovští hrdinové knihy přemýšlejí a rozmlouvají takto nesoučasně, působí to spíš kontraproduktivně.

Některé myšlenky, nápady a pasáže textu jsou opravdu velmi hezké a občas zasáhnou (první rozhovor kluků, vzkazy skrze školní písemné práce, některé závěrečné úvahy), jiné tonou v banalitě (vánoční prázdniny, závěrečné kapitoly a epilog).

Životnosti a uvěřitelnosti hlavních postav chybí dvojí. Jednak na deklarovaných šestnáct jsou kluci lidsky příliš zralí, nenacházíme pro věk nedospělců tak typické rychle se měnící pózy, které jim vnucuje nedostatek autenticky vlastních postojů formovaných přímou osobní zkušeností. Zdá se, že autor sám nemá od věku svých hrdinů dostatečný odstup, Smile. A dělej co dělej, tím, že ze života náctiletých vytěsnil fyzično, autor text až tak nezušlechtil, jako spíš znevěrohodnil. Zde se pro změnu zdá, že byl-li opravdu kdy šestnáctiletým klukem Smile, dávno na jeho pocity, touhy a puzení zapomněl.

Velmi nadějná začátečnická práce, která mne opravdu potěšila a přečetl jsem ji na jeden zátah, jak mám nejraději. Zde je blog autora: http://180641.w41.wedos.ws/ a zde facebooková prezentace: https://www.facebook.com/vpismenkach/.

*) Správně má být psáno odděleně a s "n" na konci, tedy "ajcem trajcen", jde o zkomoleninu slov "ať jsem zatracen".
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st prosinec 12, 2018 8:34 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Hollinghurstův penis do rozhlasu nepatří Citovat

https://echo24.cz/a/SPbSt/sef-cro-konci-zrejme-i-kvuli-diskutovanemu-pornu

Naposledy upravil Vaclav dne so prosinec 22, 2018 10:27 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá březen 16, 2018 11:07 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Édouard Louis: Skoncovat s Eddym B. Citovat

I dnes je zjemnělý vzhled mladého kluka v chudé francouzské vesnici poukázkou na pověst buzny.

https://www.gaytitulky.info/index.php/oblibene-knihy/skoncovat-s-eddym-b
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 20, 2017 9:00 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pier Paolo Pasolini: Amado mio & Nečisté skutky Citovat

Václav napsal:
Pasoliniho zná většina z nás ponejvíc asi jako tvůrce filmu Saló, aneb 120 dnů Sodomy, který dodnes může působit skandálně.

http://echo24.cz/a/w6FW8/kdo-ubil-a-prejel-autem-rezisera-pasoliniho-jeho-udajny-vrah-zemrel
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt březen 30, 2017 11:22 pm
Autor Zpráva
Amater
uživatel


Založen: 23.6.2007
Příspěvky: 40

Předmět: Středověká fantasy Citovat

Nebe, Očistec a samozřejmě Peklo existovalo od nepaměti. Ďábel, vládce Pekla, vlastní sbírku vzácných duší, kde mu chybí jen ta nejvzácnější – duše patřící nenáviděnému Řádu.
Jakmile zjistí, že má jednu na dosah, rozpoutá o ni zuřivý boj. Dokáže Ignacius, rytíř Řádu, zachránit sebe i svou lásku Lucia de Charny ze spárů lstivého Ďábla?

https://zanir.ecwid.com/Pomsta-za-polovinu-duše-p80824986
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st únor 22, 2017 7:04 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Svět normálních kluků II. Citovat

četli jste někdo tuhle knížku?

https://vimeo.com/9776257
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 19, 2017 11:26 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Psíčkovou, štěkanátky a mňauburger fakt ne.

To je moc dobře. Aspoň je větší pravděpodobnost, že bude v té hospodě nějaké místo volné. Ti lidé, co by si tam rádi sedli, ale nemají kde, vypadají dost smutně.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 19, 2017 10:02 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
takovou restauraci? Nebo tržnici?

V ťamanských krámech nenakupuju, bo nejsem tak bohatý, abych kupoval laciné šunty a do ťamanskejch restaurací nechodím, bo mi šikmounská kuchyně nechutná. Psíčkovou, štěkanátky a mňauburger fakt ne.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 19, 2017 9:23 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Tohle přece není ťamanská tržnice, kde se smlouvá

Ťamany bych nepodceňoval. Zrovna dneska jsem byl v ťamanské hospodě, která je v českém Gurmánu a má Certificate of Excellence TripAdvisoru. Není to luxus, ale většinou je potřeba se předem objednat, nad účtem se nesmlouvá a Krejčího by nenechali ani odpočítávat nudle na talíře. Máš Ty v Ťamanské socialistické republice takovou restauraci? Nebo tržnici? Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 19, 2017 4:45 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Ústupek za ústupek, položka po položce. Tak co ten Krejčí? Smile

Tohle přece není ťamanská tržnice, kde se smlouvá, ta knížka je pro mě "the best". Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 18, 2017 6:43 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
A nadsázek je v tom filmu, myslím, mnohem víc. Smile

Ústupek za ústupek, položka po položce. Tak co ten Krejčí? Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 18, 2017 2:39 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
a na revanš připustím, že ten starý esenbák v Občanském průkazu, co neumí číst a psát, je nadsázka. OK?


No, já jsem se s žádným soudruhem příslušníkem nikdy nesetkal,
ale pokud vím, tak povinné školní vzdělání uzákonila již Máňa Terezie.

A nadsázek je v tom filmu, myslím, mnohem víc. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 18, 2017 2:14 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Kompromis uhraješ s někým kdo "čumí a neví".
Svět normálních kluků: Jo, Václave, je to víc gay, než jsem si pamatoval.

No vida, že to jde, když vychladnou hlavy. Tak já za odměnu a na revanš připustím, že ten starý esenbák v Občanském průkazu, co neumí číst a psát, je nadsázka. OK?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 18, 2017 1:20 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Rechthaberei

Hele, odpusť si tyhle inťošácký hlášky. Nevím co to je (ale i tak mě to se.e!)

Václav napsal:
kompromis vznikne těžko

To je snad logický, ne? Když mám na něco vlastní názor, tak po mě nemůžeš chtít kompromis. Kompromis uhraješ s někým kdo "čumí a neví".

Václav napsal:
Svět normálních kluků

Tak jsem tu knížku vyhrabal a znova přečetl. Jo, Václave, je to víc gay, než jsem si pamatoval.

A konečně jsem objevil hlavní, dobře skrytou, pointu, které mi dřív unikla. Ano, je to velmi tragický příběh, jehož tragičnost je nevyslovená a zůstává mistrně skryta mezi řádky: všechny tři hlavní postavy (Robin, Tod a Scott) by si děsně rády pořádně vrzly, ale ani jeden z nich neví jak na to - prostě syrový gay horor!

A přitom je řešení vcelku jednoduché. Stačil by jeden Honza a jeho pověstný seník, kam by všechny tři (nejlíp najednou) pozval a bylo by po problému. Xakru, to si ta bohatá Amérika, neustále nám vnucovaná jako vzor demokracie, nedokáže poradit s tak bagatelním problémem?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 05, 2017 12:45 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Může se ti to nelíbit, můžeš s tím i nesouhlasit, ale to je jediné, co s tím můžeš udělat. Very Happy

Nápodobně: Občanský průkaz je velmi pravdivý film zobrazující čirou realitu, s čímž nic nenaděláš, kdybys se rozkrájel, Laughing.

On taky, když se sejdou dva, kteří jsou těžce posedlí Rechthaberei, kompromis vznikne těžko. Embarassed

P.S.: TuXi, nezlob se, to je jen mezi Honzou a mnou, užij si s tou Krejčího knihou hodně legrace. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 05, 2017 12:32 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
(Nemůžeš, Honzo, neuznat, že pro povzbuzení zájmu o tu knihu dělám snad vše, co je možné.)


Pro mně je Česká čtyřka román - hezkej a čtivej román, Svět normálních kluků spíš dětská četba (a film Občanský průkaz jen blbá a najivní agitační sračka).

Netvrdím, že bych se s Českou čtyřkou dokonale ztotožnil úplně ve všem - ostatně moje láska k dětem je tady, myslím, obecně známá - ale to nic nezmění na tom, že tu knihu považuju za dobrou a zajímavou a už jsem si ji koupil.

Může se ti to nelíbit, můžeš s tím i nesouhlasit, ale to je jediné, co s tím můžeš udělat. Very Happy

HOWGH!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 04, 2017 9:13 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Vašíčkovu

Valšíkovu. Všechno tak nějak z rychlíku... Laughing

Honza napsal:
On ten třináctiletý puberťák sice nejspíš bude gay, nebo bisex, ale teoreticky to můž být i tápající, hormonama zdivočelý heterák, který hledá každou příležitost, někam ho vrazit.

Svět normálních kluků je nesporně příběhem z let rané puberty nepopiratelného gaye, jemuž stále někdo vráží s naprostým nezájmem o to, co by sám hrdina rád. Ten až v závěru konečně sám vrazí. Zcela jistě není prostitut: podlehne nátlaku, když se ocitl v nouzi.

Honza napsal:
Česká čtyřka aneb Všechno mělo být jinak je gay román

Česká čtyřka je nesmírně amatérské dílko stařičkého (nejspíš) heterosexuála, který si (fyzicky již asi nerealizovatelnou) sexuální tenzi uvolňuje psaním textů prosycených čuňačinkami, náznaky čuňačinek a narážkami na čuňačinky. V knize se dozvíte, jak si takový člověk gayské záležitosti představuje (nemusí se vždy mýlit, dostal snad prý nalejvárnu od skutečných gayů, a potud jde opravdu o gay četbu). Také to, v čem spatřuje vyřešení gayských dilemat: dva gayové se dají dohromady se dvěma lesbami, a je - pěkně po heterácku - vymalováno (přesně v okamžiku, kdy se mi při čtení začalo rýsovat toto "řešení", si klávesa DELETE pochutnala). Také zjistíte, že jde o písání na úrovni snaživé (a velmi nadržené) gymnazistky, která se o psaní rozhodla poučit z paperbackových detektivek, jaké za minulého režimu vycházely v nakladatelství Magnet, a které našla na pradědečkově půdě. O románu nemůže být řeč. Nákupem té knihy spácháte na autorovi zločin, neboť ho utvrdíte v hlubokém omylu, že má dál psát. V zájmu objektivity musím připustit, že jednou za pár stránek se zasmějete i něčemu jinému, než je autorovo neumětelství. Krom jiného: smát se starým lidem je neslušné. Jenže když si na jeho WEBu přečtete ukázky z jeho knih, nevyhnete se tomu, takže ho radši nečtěte.

(Nemůžeš, Honzo, neuznat, že pro povzbuzení zájmu o tu knihu dělám snad vše, co je možné.)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 04, 2017 8:50 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Pedofilova kravata potřísněná sekretem třináctiletého kluka, který potřebuje peníze, aby mohl uniknout z hnoje,


A proč jsem asi připomněl tu Vašíčkovu knihu - kolik homo prostitutů jsou v reálu gayové?

Svět normálních kluků je knížka o třináctiletém klukovi a je tam několik dějových linií. Jedna je o sexuálních experimentech začínajícího puberťáka, další je o umírajícím bratrovi, o rozvádějících se rodičích, o rodiči nepečujícím o své dítko, ... ale rozhodně to není gay román ale spíš román, kde se občas objevuje jakás-takás gay tématika. On ten třináctiletý puberťák sice nejspíš bude gay, nebo bisex, ale teoreticky to můž být i tápající, hormonama zdivočelý heterák, který hledá každou příležitost, někam ho vrazit. A jako vím, o čem píšu - akorát obráceně. Já jsem stopro gay ale poprvé jsem zasunul mezi pysky a celkem se mi to i líbilo. Předpokládám, že obráceně to funguje podobně.

Václav napsal:
BTW: všímáš si, jak knihu propaguju soustavnými přísliby prasečinek? Ke stejné propagaci vilného obšourného dědouška Krejčího jsi Ty neudělal ani zlomeček. Twisted Evil


Česká čtyřka aneb Všechno mělo být jinak je gay román, takže se tam samozřejmě i šuká - a to kvalitně a pořádně. Žádný pokouřím, požužlám, stříknu na kravatu a čau. Nechci spojlovat, ale čtenář se dozví i to, jak to chodí u gay pornoprodukce, jak funguje grupáč, sex s heterákem, ... a vůbec, kdo se chce poučit, ať si knihu koupí. Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 04, 2017 7:18 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Svět normálních kluků Citovat

Honza napsal:
a co jsem už psal? Smile

Toto:
Honza napsal:
A navíc to není ani moc gay, spíš jen v náznacích. ... orál jednostranně ...

Pedofilova kravata potřísněná sekretem třináctiletého kluka, který potřebuje peníze, aby mohl uniknout z hnoje, kam ho zatáhl sobecký feťácký kamarád, mi jako náznak nepřijde. Účty s tím kamarádem si hrdina knihy vyřídí, když ho v závěru ojede všemi způsoby, přičemž tentokrát on si jednostranně užívá. Prostě náznaky.

BTW: všímáš si, jak knihu propaguju soustavnými přísliby prasečinek? Ke stejné propagaci vilného obšourného dědouška Krejčího jsi Ty neudělal ani zlomeček. Twisted Evil

Honza napsal:
btw: tohle znáš? (dost dobrá knížka)

Jasně. V tomhle vláknu jsme ji před nějakou dobou (duben 2013) probrali opravdu důkladně, i za Tvé účasti.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 10
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist