Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Volný čas gay parade
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další

so září 13, 2014 7:12 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Průvod, který má smysl Citovat

Tam jde pořád ještě o víc, než o nabízení nahých zadků: http://echo24.cz/a/i4kru/v-belehrade-zbili-do-bezvedomi-nemeckeho-gay-aktivistu.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 4:14 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Byl i je. Smile

A k dvojsmyslu - horší je, když se vylučuje i bez chuti. Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 1:46 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Martin napsal:
Již zřejmě dávno, ale z tolerantního tónu tvého oponenta nedokážu odhadnout zda to bylo z jisker, z pYjonýra, SSM, nebo ROH. Laughing

Můj děd se např. sám vyloučil veřejným oznámením "já ale na ty vaše schůze chodit nebudu" z členství přímo ve Straně. Laughing

Přijde-li chuť vylučovat, pak vždy se najde, odkud. (Ex post: to fakt neměl bejt dvojsmysl!)

A děda byl/je frajer.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 1:46 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Nick Guest napsal:
Z pochodu. Laughing

Díky, že jsi nenaletěl na mou provokaci.


Snad bys měl vymyslet nějaké označení, které tvoje příspěvky jsou myšleny vážně a které míníš jen jako provokaci, aniž by ses jakkoliv identifikoval s jejich obsahem.

Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 1:30 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Nick Guest napsal:
Ty ses přece vyloučil sám

Odkud?


Již zřejmě dávno, ale z tolerantního tónu tvého oponenta nedokážu odhadnout zda to bylo z jisker, z pYjonýra, SSM, nebo ROH. Laughing

Můj děd se např. sám vyloučil veřejným oznámením "já ale na ty vaše schůze chodit nebudu" z členství přímo ve Straně. Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 1:26 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Z pochodu. Laughing

Díky, že jsi nenaletěl na mou provokaci.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 1:23 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Nick Guest napsal:
Ty ses přece vyloučil sám

Odkud?


Z pochodu.

Laughing
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 1:03 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Ty ses přece vyloučil sám

Odkud?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 1:02 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Jinak děkuji za vyloučení. Na kterém sekretariátu mám odevzdat členskou legitimaci?


Ale no tak. Ty ses přece vyloučil sám, a to několikrát a velmi důrazně. A problém s tolerancí prostě máš - tvoje poslední příspěvky nejsou o ničem jiném.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 12:48 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Připouštěny? Rolling Eyes Mají jim snad organizátoři říct: "Vás my tady nechceme" ? A pokud jsou už tedy připouštěny, znamená to, že existuje "homosexualismus" a máme se ho bát?

Organizátoři asi mohou říci: "Milí politici, děkujeme za zájem, ale toto je nepolitický podnik, pokud nás máte opravdu rádi, jděte si laskavě domů sčítat vklady na účtech a očekávané zisky voličských hlasů, pro nás není výhodné, abychom byli spojováni s nějakou politickou stranou, homosexualita nesouvisí s politickou orientací, i když to říká Bátora."

Pokud strachu se týká, je asi zbytečný, postačí vědět, že ta tendence existuje, a neskočit jí na špek.

Nick Guest napsal:
Upřímně řečeno, je správné, že jsi na pochod tolerence nešel. Ty tam fakt nepatříš.

Politické ziskuchtivce opravdu netoleruji. Jinak děkuji za vyloučení. Na kterém sekretariátu mám odevzdat členskou legitimaci?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 12:38 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Nick Guest napsal:
Ale právě na takové ideologické prostocviky autor článku (a ani já) zřejmě nechce přistoupit.

Dokud jsou na průvody gayů připouštěny Džamily a Paroubkové, mám pocit, že jsem manipulován a zneužíván. To je v kostce vše.


Připouštěny? Rolling Eyes Mají jim snad organizátoři říct: "Vás my tady nechceme" ? A pokud jsou už tedy připouštěny, znamená to, že existuje "homosexualismus" a máme se ho bát?

V průvodu šli i poslanci Viktor Paggio (VV) a Jana Černochová (ODS). Já jejich strany nevolím, ale nikdy by mě nenapadlo jejich účast odsuzovat a cítit se jimi manipulován. Naopak si jejich gesta vážím, protože zvlášť v ODS je takový postoj menšinový - a Paggio má ve své straně Dobeše (a ten má zase Bátoru).

Upřímně řečeno, je správné, že jsi na pochod tolerence nešel. Ty tam fakt nepatříš.

Nechápu tě.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne út srpen 16, 2011 12:57 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 12:31 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Ale právě na takové ideologické prostocviky autor článku (a ani já) zřejmě nechce přistoupit.

Dokud jsou na průvody gayů připouštěny Džamily a Paroubkové, mám pocit, že jsem manipulován a zneužíván k politickým účelům. To je v kostce vše.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 11:33 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Nick Guest napsal:
Já tomu pojmu taky nerozumím.

Že by? Oba, myslím, máme VK (od nějž pojem pochází) přečteného dost na to, abychom věděli, že homosexualismem míní snahu vytvořit z množiny gayů (a lesbiček) levicové politické hnutí, nebo ji jako takové alespoň presentovat, a tím směrem ji manipulovat.


Ale právě na takové ideologické prostocviky autor článku (a ani já) zřejmě nechce přistoupit. V dějinách existovalo a existuje množství takových nálepek a často v jakémsi doteku s realitou byly nebo jsou, jenže za cenu jejího těžkého překroucení a nemístné ideologizace. Kdyby tě nezaslepovala tvoje potřeba být anti- a byl jsi důsledný, tak bys musel mít pochopení i pro takové konstrukty, jako je třeba "židobolševismus" (ano, v komunistickém hnutí bylo hodně Židů).

Václav napsal:
citace:
Kéž by byla znamením smíření, včetně smíření duhových lidí a lidí zadního voje.

Manipuluju-li někoho v rozporu s jeho vůlí (např. mezi "duhové lidi"), jsem idiot, čekám-li na smíření.


Nehraješ fér. Kdyby autor napsal něco jako "Smíření mezi duhovými lidmi a zadním vojem je nepředstavitelné," tak bys byl první, kdo by se tady vztekal. O co ti vlastně jde?

Václav napsal:
Fujtajbl, lidé jsou nepoučitelní...


Překvapivá sebereflexe. Confused

Dovol mi otázku: Ty se vážně pokládáš za konzervativce?
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 10:57 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Já tomu pojmu taky nerozumím.

Že by? Oba, myslím, máme VK (od nějž pojem pochází) přečteného dost na to, abychom věděli, že homosexualismem míní snahu vytvořit z množiny gayů (a lesbiček) levicové politické hnutí, nebo ji jako takové alespoň presentovat, a tím směrem ji manipulovat.

Martin napsal:
Záverečný výkřik do tmy shledávám také pozoruhodným.

Díky za upozornění, nedošlo mi, že i toto tvrzení má věcný, ne jen zdobný význam.

citace:
Kéž by byla znamením smíření, včetně smíření duhových lidí a lidí zadního voje.

Manipuluju-li někoho v rozporu s jeho vůlí (např. mezi "duhové lidi"), jsem idiot, čekám-li na smíření. Ostatně, už jen ta drzost takovou formulací (k níž si už v úvodu textu cíleně vytvořil můstek) podsouvat "duhové lidi" jako jakýsi elitní předvoj. Fujtajbl, lidé jsou nepoučitelní...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 10:09 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
...nebyl kontaminován ... antiislamismem...


Od Tebe potěší, děkuji. Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 10:08 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
autor cíleně "nerozumí" pojmu homosexualismus


Já tomu pojmu taky nerozumím. Nerozumím mu "cíleně"? Či mu snad jen "nerozumím" (v ubozovkách)? To je na mě moc sofistikované.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 10:04 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Ano, tak literární úroveň je dobrá, s obsahem to jde ovšem z kopce rychle.

K Václavovým postřehům bych snad možná doplnil, že nejen úvod, ale i konec je poněkud obehraný. "universální bratrství a sesterství všech lidí" mohu volně zaměnit za "až přijde den konečného vítězství" a "pak se budeme mít všichni, maminko, strašně moc dobře", případně "tančit se bude všude, už zejtra". Záverečný výkřik do tmy shledávám také pozoruhodným.

Dál, v rámci své sexuální orientace se necítím "zavázán" vůbec k ničemu, tím méně k "zápasům" a ještě méně k zápasům za názory a dojmy autora, co si je plete s pojmy.

K paní knihovnici, v zásadě dvě možnosti... buď moc nečte, nebo pracuje v menší knihovně, kde mají knihy pouze o adamitech, bogomilech aj.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 9:36 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav: Čtenářské reakce mají opravu jistou vypovídací hodnotu, ale lze si představit, že na stránkách Lidovek či Neviditelného psa - kde by takto pojatý text bez potíží mohl vyjít - by nebyly o nic výstřednější; spíš ještě víc a jinak. Jakých podivností mezi čtenářskými ohlasy bychom se dočkali, pokud by článek vyšel třeba mezi blogy na iDnes, si raději ani nepředstavuju, protože snídám. Wink Co se týče reakce I. Š., myslím, že si tam domýšlíš něco, co tam není (onu distanci). Leč k článku samému.

Nemyslím, že Adam Borzič "chválí konzervatismus jen proto, aby jej vzápětí rozcupoval". Mám dojem, že jeho přístupu plně rozumím. Sám o konzervatismu cosi vím, cosi jsem o něm přečetl, sledoval jsem (ba i volil) konzervativní politiky, a i když jsem se s ním dávno rozešel (někdy kolem poloviny 90. let), dodnes mám tento politický směr natolik v úctě, že mi záleží na tom, aby nebyl kontaminován například xenofobií, fašismem, rasismem, homofobií nebo antiislamismem, respektive s nimi nebyl zaměňován, i když tak rádi činí lidé, kteří se sami za konzervativce označují, což posléze může mást jiné (bodejť by se tak neoznačovali - prozradit o sobě, že jsem fašista, by byla silná káva i v době klausovsko-jochovského posouvání hranic mainstreamu doprava, a takový člověk by si o kariéře na ministerstvu mohl nechat jenom zdát).

Pojem "duhoví lidé", mimochodem krásný, chápu ve shodě s autorem asi poněkud jinak než ty - jako cosi blízkého výrazu indigové děti, přičemž pouhá sexuální orientace je v tomto případě druhotná, i když ne ireleventní. Duhovým člověkem pro mě během sobotního pochodu byla například Waky, s níž jsme si to opravdu užili. Wink

Václav napsal:
Nick Guest napsal:
Proto mě zajímá i pohled rozvážnějších konzervativců.

Takové tu nehledej.


No vždyť jo. Ale víš, že je mi to pořád líto?
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 1:48 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Duhoví lidé Citovat

Nick Guest napsal:
Proto mě zajímá i pohled rozvážnějších konzervativců.

Takové tu nehledej.

Vzácně se shoduji se Štampachem, který oceňuje hlavně literární úroveň textu (já doplním: na dnešní poměry velmi dobrá), čímž taktně vyjadřuje distanc od obsahu. Autor používá stařičký trik dogmatiků: diskutovanou látku krátce pochválí, aby navodil dojem objektivity, načež ji rozcupuje, což bylo jeho výchozím cílem. Pohazuje pojmy, jak se mu hodí (konzervatismus, křesťanství, homofobie naházeny do jednoho pytle), okrajové je vydáváno za obecné, autor cíleně "nerozumí" pojmu homosexualismus atp. Platí-li stále, že homosexuály nepojí nic jiného, než sexuální orientace, pak věta "Duhoví lidé ... mohou se rozpomenout na emancipační kořeny vlastní kulturní identity" je až provokativní. Přijmeme-li definici pojmu queer, jak ji zde uvedla Waky, pak samotný pojem Q-komunita mne osobně uráží jako pokus ukrást mne sobě samému ve prospěch hodnot, které jsou mi cizí. Vlastně je to příkladný homosexualistický text: je mu přáno, vyvážený pohled to ale není.

Pozoruhodné jsou čtenářské reakce, např. paní knihovnice Hájkové, která touží nahradit rodinu takto: "rodina „umělá“, čili nějaký typ komuny. Soužití by muselo být naprosto dobrovolné, na základě vzájemných sympatií a společně sdílených duchovních hodnot." Že se takové pokusy již odehrály a ukázaly se jako nefunkční, "umělé" doslova, je paní knihovnici šumafuk. Asi čte jen to, co ji baví.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 1:20 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Duhoví lidé Citovat

Nick Guest napsal:
úvahu

Pěkně napsané.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út srpen 16, 2011 12:38 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Duhoví lidé Citovat

Pronikavou úvahu o pražském pochodu zveřejnil Adam Borzič. Formuluje jen tušené, upozorňuje na přehlížené souvislosti, je spravedlivá i k politikům stran, které autor zřejmě nepodporuje, a především chytře tematizuje roli, význam i rizika konzervativního pohledu na věc. Proto mě zajímá i pohled rozvážnějších konzervativců.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 15, 2011 11:45 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: důsledky pochodu Citovat

Waky napsal:
a moc nerozumím, proč tuto souvislost vůbec politici vyslovovali.

Odhaduju, že verbální podporou pochodu chtěli získat podporu jedněch, a bezprostředním odmítnutím adopcí podporu druhých. Někdy se tomu říká prostituce.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 15, 2011 10:30 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: důsledky pochodu Citovat

Pochybuju, že by kdokoli včetně organizátorů, předpokládal, že na základě klidného pochodu odpůrci adopcí změknou a se slzou v oku připraví návrh na změnu. Ostatně, nevím, co tahle jejich jedovatá slina má mít za skryté poselství - něco jako vidíte, vidíte, říci jste si nedali a pohoršující pochod jste si vydupali, ale beztak vám to k ničemu nebude? To by mělo malou vadu na kráse - bez pochodu by totiž také nikdo ve směru adopcí žádné pozitivní návrhy nepodával. Takže v tomto směru mi to přijde vzájemně spíš irelevantní a moc nerozumím, proč tuto souvislost vůbec politici vyslovovali.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 15, 2011 12:48 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Osobní zkušenosti z průvodu Citovat

citace:
zprávy v tisku se nesou v podobném duchu.

A jsou doplněny následovně: http://zpravy.idnes.cz/poslanci-trvaji-i-po-pochodu-gayu-na-svem-adopci-jim-nepovoli-p55-/domaci.aspx?c=A110815_133715_domaci_jw
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po srpen 15, 2011 11:17 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Osobní zkušenosti z průvodu Citovat

Na průvodu jsem byla a mé zážitky jsou veskrze pozitivní.
Sešlo se opravdu hodně lidí (o vyšší účast a propragaci se prý postarali naši opatrovatelé tradičních hodnot pan Bátora, Hájek, pan arcibiskup a další), asi 97% bylo zcela civilních (oblečením i projevem). Hodně lidí mělo malé či větší duhové praporky, duhové šerpy či duhové deštníky (ty se mi hrozně zalíbily, myslím, že si takový koupím, beztak potřebuju nový deštník). Semtam se mihla barevná paruka nebo nějaký kostým, ale nic pobuřujícího, fakt velmi decentní. Za celou dobu jsem viděla JEDNOHO člověka, který předstíral, že je nahatý (byl oblečený v takovém tom přiléhavém obleku tělové barvy, co se v něm přestírá nahatost v divadle). Viděla jsem několik vtipných transparentů, např. nápis „Katolické buzny zdraví Bátoru“, nebo papírovou loutku s velikou hlavou a nápisem zezadu „Jsem opravdu, ale opravdu nedeviantní a normální občan Petr Hájek“, která hýbala ručičkama a nožičkama a tančila (asi nebyla pro celý průvod až tak významná, ale mě úplně uhranula a pořád jsem na ni koukala, jak je precizně udělaná).
Nic extrémního a vyhroceného se po celou dobu pochodu nestalo. Pochodující normálně šli, nikdo nevřeštěl, neomdléval, nesvlékal se ani neskákal, skinů přišlo minimum a policajti je odizolovali, takže se vzmohli jen na pár tichých výkřiků. Když průvod došel na Střelecký ostrov, začal tam normální hudební festival se stánky, občerstvením a korzujícíma lidma. Okolostojící a očumující pražský a turistický lid reagoval na průvod vesměs kladně – smáli se a fotili.
Můj malý soukromý „lakmusový papírek“ stavu kolektivů vychází ze stavu psů: zda tam nějací jsou, jak se k nim chovají lidé a jak se chovají ti psi. (Uznávám, že je to jen pomocný ukazatel, ale o něčem svědčí: hodný člověk zpravidla nemívá zlého psa a chování ke psům a k lidem dost často koreluje...). Tady bylo hodně psů, i velkých, žádného zlého jsme nepotkali (a to jsem všechny dost bedlivě sledovala, protože jsem s sebou měla ratlíka, tak aby ho nějaký zlý pes nenapadl), a na mého ratlíka dávali všichni pochodující pozor, aby mu nepřišlápli packu nebo ocásek, takže v tomto smyslu vyvázl zcela bez úhony, třebaže lidí bylo dost a on je dost maličký.
...
Slyšela jsem názor, že tento průvod měl prověřit, kam se v současné době řadíme: zda k západnímu světu, kde gay pride v klidu probíhají již tradičně, nebo k Východu, kde extrémisté házejí na pochodující dlažební kostky a dýmovnice a kousek dál stojící faráři jim žehnají k tak bohulibým činům.
Myslím, že na tom něco je (a že jsem dopadli dobře Very Happy )
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne srpen 14, 2011 11:22 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Pride proč ano, proč ne? Citovat

Je fajn, že se průvod vydařil. Já sám jsem se neúčastnil. Děsí mě takové ty tančící polonahé průvody. Na techno hudbu v podivných oblečcích. Takové jsem viděl třeba v Berlíně. Snažím se svým životem dokázat, ž egay není jen nagelovaný panák v upnutém oblečku, který je samé veselí a ádná odpovědnost a důstojnost. Ptala se mě na mou neúčast na pride i má babička. Je možné, že vnímáte pride troch jinak. A užili jste si ji. Nejspíš ta pražská byla důstojnější než ta berlínská. Můžete se podělit o své zkušenosti.... Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so srpen 13, 2011 8:47 pm
Autor Zpráva
Máša
uživatel


Založen: 5.7.2010
Příspěvky: 10

Předmět: Homosexuální pejsek? Citovat



Tak tohle mě fakt dostalo! Shocked Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so srpen 13, 2011 6:09 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Bart napsal:
Jsem šťastný, že jsem se něčeho takového dočkal.

Upřímně to přeju Tobě i všem, kdo mají průvody rádi. Když kolem půl jedné spustil liják, myslel jsem na vás.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so srpen 13, 2011 5:38 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Dnešní gay pochod Prahou byl úžasný. Jsem šťastný, že jsem se něčeho takového dočkal. Byla to důstojná akce bez jakýchkoliv excesů. Ti, kdo mohli, a přesto nešeli, udělali chybu.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so srpen 13, 2011 4:20 pm
Autor Zpráva
charles
uživatel+++


Založen: 25.4.2011
Příspěvky: 475

Předmět: Citovat

xts napsal:
Mladá křesťanští demokraté s transparenty už vyrazili Smile


A nejen mladí. Dnes dopoledne jsem v tramvaji viděl starší paní s takovou tou plastovou visačkou na klopě. Nesla nápis: "Kristus přináší světlo" nebo tak nějak. Asi se také chystala do průvodu. Razz
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 11
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist