Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix politika
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 56, 57, 58  Další

ne červen 09, 2013 6:56 pm
Autor Zpráva
satal
uživatel+


Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 211
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: adopce dětí homosexuály Citovat

Nojo, ale ta Jílková... na to se nedá koukat.[/quote]

Přesně tak, něco takového na veřejnoprávní televizi snad nepatří.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne červen 09, 2013 12:46 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: adopce dětí homosexuály Citovat

Bart90210 napsal:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo/213411030520014-mate-slovo-s-m-jilkovou/

Nojo, ale ta Jílková... na to se nedá koukat.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so červen 08, 2013 11:33 pm
Autor Zpráva
Bart90210
uživatel+


Založen: 1.10.2012
Příspěvky: 137

Předmět: adopce dětí homosexuály Citovat

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo/213411030520014-mate-slovo-s-m-jilkovou/
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po květen 27, 2013 10:45 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá květen 24, 2013 1:27 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
Ale když se bude snažit, tak si snad za pár let na Moskviče vydělá Laughing


Bléééé - Moskovych ... tak minimálně na Čajku bych to viděl! Smile

http://www.lidovky.cz/v-rusku-se-pry-objevi-vladni-limuziny-vlastni-vyroby-pdb-/auto.aspx?c=A120904_090407_ln-auto_hm
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 23, 2013 11:38 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

jen aby Honza nedělal spíš v Mukačevu tamní obdobu PS VB (Pomocná stráž VB neboli lidově pitomec stojící vedle blbce)...nadšenej pro věc je, zdá se, dost.

Ale když se bude snažit, tak si snad za pár let na Moskviče vydělá Laughing
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 23, 2013 3:44 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Jak Honzu všichni známe, Felixe by přefik, probudil v něm HM sklony, dělnická třída by přišla o svůj meč a Honza by z komunistického jablka neviděl ani ohryzek.


No dovol, přece bych soudruha Uljanova nepřipravil o jeho oblíbence,
Železného Felixe! Dyk bych byl sám proti sobě. Smile

Martin napsal:
bejt Felixův burš, tak by byl v sovětském ráji rád i za ten ohryzek. Laughing


Tůůdle, tůůdle a ještě jednou tůůdle! Za prvý bych jako VIP soudruh byl jistě přednostně zásobován jak čerstvými jablky, tak i čerstvými komsomoci a za druhý: nebudu se cpát na rizikový posty, klíďo bych se spokojil s funkcí strážmistra dopravní policie v Mukačevu. Smile

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Ej-Q61pWWMQ#t=4697s
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 22, 2013 9:16 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Martin napsal:
Já si sem čím dál tím víc jistý, že byli kamarádi na vojně.

Felix byl z aristokratické rodiny, tomu by český selský synek dělal leda pucfleka. Jak Honzu všichni známe, Felixe by přefik, probudil v něm HM sklony, dělnická třída by přišla o svůj meč a Honza by z komunistického jablka neviděl ani ohryzek.

Honza napsal:
ale taky je z Litvy, možná to bude příbuznej. Smile

Všichni jsme původem z Litvy, a tedy příbuzní, a tedy Dzeržinští.


1. míníš burše? jo to asi jo. Laughing

2. bejt Felixův burš, tak by byl v sovětském ráji rád i za ten ohryzek.

3. A na to si podejme ruce Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 22, 2013 4:34 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Martin napsal:
Já si sem čím dál tím víc jistý, že byli kamarádi na vojně.

Felix byl z aristokratické rodiny, tomu by český selský synek dělal leda pucfleka. Jak Honzu všichni známe, Felixe by přefik, probudil v něm HM sklony, dělnická třída by přišla o svůj meč a Honza by z komunistického jablka neviděl ani ohryzek.

Honza napsal:
ale taky je z Litvy, možná to bude příbuznej. Smile

Všichni jsme původem z Litvy, a tedy příbuzní, a tedy Dzeržinští.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 22, 2013 12:52 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Martin napsal:
Václav napsal:
Jsem si čím dál tím víc jistý, že má Honza na zdi obrázek Felixe Edmundoviče, a ten mu kouká před rameno a diktuje.


Já si sem čím dál tím víc jistý, že byli kamarádi na vojně.


Hehe, koukam na jeho životopis a teda nevšiml jsem si, že by byl na vojně - ale taky je z Litvy, možná to bude příbuznej. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 22, 2013 9:10 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Jsem si čím dál tím víc jistý, že má Honza na zdi obrázek Felixe Edmundoviče, a ten mu kouká před rameno a diktuje.


Já si sem čím dál tím víc jistý, že byli kamarádi na vojně.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 22, 2013 9:07 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Já bych si radši dal český komunistický jabko.


Mno, tak já sem se jablek, když se naše rodina "samozásobila" nažral dost v jakékoliv úpravě, že se mi dělá blbě, an české komunistické jablko vidim Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 22, 2013 12:42 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Jsem si čím dál tím víc jistý, že má Honza na zdi obrázek Felixe Edmundoviče, a ten mu kouká před rameno a diktuje.


No jasně, to je můj idol. Smile Opravdu nemůžu za to, že moji předkové za komunistů uvědoměle netrpěli a neskomírali bídou a nouzí a zcela neuvědoměle si spokojeně žili. A klidně se přiznám, že ani já bych asi nechcal proti větru, bo dostat od režimu po tlamě může být v jiném režimu i velkým hrdinstvím, ale taky už vím, že z hrdinství budu mít akorát rozbitou hubu a prázdnou prkenici a nic víc. A jako potomek sedláka jsem od přírody hamižnej a hrabivej.

bright napsal:
Mohli si to dovolit, protože a/ omezili 'trh' základních potravin na tuzemsko a b/ stanovením vysokých cen odčerpali peníze ostatní populaci


Radši omezenej základní trh, než to, co se žere dnes - jako jsem rád, že jsem samozásobitel a tyhle demokratický tržní hrůzy ať si žerou lidi ve městech. Já bych si radši dal český komunistický jabko. Přeju dobrou chuť:

http://www.jansochor.com/reportaz/zahrada-evropy-el-ejido-spanelsko.html

http://hobby.idnes.cz/proc-jsou-rajcata-z-obchodu-jako-malovana-ale-chutnaji-jako-amarouny-11h-/hobby-domov.aspx?c=A100430_103433_hobby-domov_bma

bright napsal:
(která si pak nemusela lámat hlavu nad tím, za co má ty své "vysoké" mzdy utratit).


A jéje - kolik že lidí umíralo hlady a podvýživou? Já si teda fakt nevzpomínám, že by někdo z mého okolí fňukal, jak za socíku trpěl hmotnou nouzí. Hele, kolik lidí bralo za socíku podporu a dávky?

bright napsal:
Ona je drahá hlavně proto, že se s ní mezinárodně obchoduje.


Se koukni na fakturu, kolik ti k ceně přirazili jako příspěvek na obnovitelné zdroje.

bright napsal:
kolik bude stát čištění půdy od kyseliny sírové (nebo jakým sajrajtem ten uran dolují)?


Na to kašlu - půda patří pracujícím, já jsem dojič režimu. Smile

a nevysvětlil jsi mi to cizí/vlastní a rozdíly ve znárodňování 1918/1948
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 22, 2013 12:19 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Na takový příval moudra a pravdy už nejde reagovat Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 11:43 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Jasně, že naše zemědělství bylo nákladnější, bo i ti zlí komunisti lidem za práci platili a neodírali je tak, jako se to děje dneska.

Mohli si to dovolit, protože a/ omezili 'trh' základních potravin na tuzemsko a b/ stanovením vysokých cen odčerpali peníze ostatní populaci (která si pak nemusela lámat hlavu nad tím, za co má ty své "vysoké" mzdy utratit). Ani jedno - omezení trhu a stanovení cen - dnes nejde provést, tak nevím, co tu furt řešíš.

Honza napsal:
Takže dnes mě stát nediskriminuje, když mě krmí kecama o volném trhu a na druhou stranu mě nutí odebírat drahou elektřinu z fotovoltaických elektráren, i když bych radši kupoval levnou z Temelínu?

Ona je drahá hlavně proto, že se s ní mezinárodně obchoduje. Pokud jsou za ni v Německu ochotni platit víc než u nás nebo v Bulharsku, zaplatíme za ni stejnou cenu. Fotovoltaika ji jen ještě o něco zdražuje, a to přímo u nás i nepřímo přes to Německo. I v tomhle případě platí, že omezení trhu a stanovení cen dnes nejde provést, tak nevím, co tu řešíš. Jo a do té ceny z Temelína jsi započítal, kolik ta elektrárna stála a kolik bude stát čištění půdy od kyseliny sírové (nebo jakým sajrajtem ten uran dolují)?
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 11:30 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Jsem si čím dál tím víc jistý, že má Honza na zdi obrázek Felixe Edmundoviče, a ten mu kouká před rameno a diktuje.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 10:43 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

bright napsal:
1. Nezapomněl jsi kromě daně z nemovitostí také na nájemné? Vydělávám-li na cizím pozemku a neplatím za něj nájem, tak ušetřím.


Když vstoupím do družstva a jako podíl vložím svoje pole, tak asi můžu těžko hospodařit na cizím, že? Smile

bright napsal:
. Státní statky vznikly historicky tak, že šlo o "znárodnění" majetku habsburského domu po r. 1918.


Takže komunisti vlastně jen okopírovali znárodnění z předválečné republiky? Tak jak je možný, že komunistům se to vyčítá a Masarykoě vládě né? Jestli to chápu správně, bylo to vlastně totéž - nebo ne?

bright napsal:
To ti osobně řekl, nebo je to rodinná legenda? Z vesnic, z nichž pocházejí moji předci, by nevstoupil bez nátlaku nikdo.


Jo, byl ekonom a tak si uměl spočítat, co je výhodnější. A taky říkal, že nebýt družstva, tak by někdy v roce 1950, kdy bylo velké sucho, určitě krachnul a o všechno by přišel, bo po válce neměl téměř žádné rezervní zdroje. Takže ať se ti to líbí, nebo ne, nám komunisti v podstatě zachránili farmu.

A kdybych byl farmář a někdo mi dnes nabídl možnost jít do družstva za stejných podmínek, jako to nabídli dědovi, tak letím do maštale, odvážu stračenu z ouvazku a sviňským (nebo spíš kravským) krokem ji poženu do družstevní stáje, i kdyby se mi měla smát celá osada. Ono i moje teta šla z Prahy do družstva bo si uměla spočítat, že jako účetní v družstvu se bude mít líp, než jako účetní u Kolbena.

bright napsal:
4. Garance odbytu je sice běžná, ale nesmí být diskriminační.


Takže dnes mě stát nediskriminuje, když mě krmí kecama o volném trhu a na druhou stranu mě nutí odebírat drahou elektřinu z fotovoltaických elektráren, i když bych radši kupoval levnou z Temelínu?

Honza napsal:
tuzemskou výrobu převálcoval, jako se tomu děje dnes v rámci jednotného trhu EU


A to ti nevadí, že všechna ta krásná zelenina se pěstuje uměle pod igelitovejma plachtama a že ta "lacinost" je daná tím, že tamější farmáři zaměstnávaj na černo davy outsiderů, kteří pracují v podnímkách srovnatelných s koncentračními tábory? A tu zeleninu vyráběj vpodstatě hydroponií? Jasně, hlavně, že je to laciný a že máme rajče v únoru. Postaráme se o to, co je doma a sousedi nás nezajímaj - akorát máme radost, když jim chcípne kráva. Jasně, že naše zemědělství bylo nákladnější, bo i ti zlí komunisti lidem za práci platili a neodírali je tak, jako se to děje dneska.

bright napsal:
Pokud nesouhlasíš, měl bys jít rodičům rozorat meze, ne? Razz


Obráceně, né? A do souvratě nebo do úvratě? Smile

bright napsal:
Mno, kdyby předkům těch lidí, co vám své restituované pozemky prodali, komunisti kolektivizací nezničili jejich fungující hospodářství, tak všechno mohlo jít svým přirozeným vývojem a vy jste dnes byli chudší. Wink Takže na vině nejsou restituce a volný trh, ale násilná kolektivizace.


No tím bych si nebyl tak jistej, týpek nad náma má celkem štěstí, že jeho praděda šel do družstva, bo do roku 1950 stačil prochlastat půl gruntu a nebýt družstva, jistě by prochlastal i zbytek, takže soused by nám už nejspíš neměl co prodat a soused pod náma klidně mohl pracovat v družstvu ale bo ho to nebavilo, vyučil se na zámečníka a ty pole nám prodal celkem rád a prohlásil "radši se toho zbavím hned, než bych se na tom udřel". Ono né každej je celej rozkydlej blahem, že zdědí grunt. Ale někomu, kdo vůbec neví, co to je mít farmu, se to asi dost těžko vysvětluje.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 8:27 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

1. Nezapomněl jsi kromě daně z nemovitostí také na nájemné? Vydělávám-li na cizím pozemku a neplatím za něj nájem, tak ušetřím.

2. Podstata je v tom, že sedlákům vytvořili komunisti v 50. letech takové podmínky, že jim nic jiného než "dobrovolný" vstup do družstva nezbývalo. Ono když ti stát stanoví, kolik máš čeho jako soukromý rolník povinně státu ze své výroby odprodat, aniž by to bylo možné reálně splnit, a trestem za nesplnění je buď likvidační pokuta nebo dokonce vězení, a ještě si v tvé vesnici nebo v jejím okolí vyberou jednoho odbojného "kulaka", kterého pro výstrahu všem zavřou a jeho rodinu vysídlí, tak si sakra rozmyslíš hrát si na Kozinu. To, že si jejich potomci - v 50. letech ještě děti - na ta příkoří osobně nepamatují, neznamená, že neexistovala.

3. Státní statky vznikly historicky tak, že šlo o "znárodnění" majetku habsburského domu po r. 1918. Za Rakouska totiž existoval vedle sebe majetek státu a majetek Habsburků coby šlechticů. Družstva vznikala už za Rakouska a za první republiky, ale dobrovolně a za jasným účelem, např. pořízení společných zařízení či staveb. Totalitní JZD vznikala jako "povinně dobrovolná" až v 50. letech coby výsledek komunistického sociálního inženýrství. V první vlně začátkem 50. letech to nešlo dostatečně "po dobrém", resp. vzniklá družstva zanikala, protože je neodborně řídili straničtí kádři, tak se v druhé vlně v druhé polovině 50. let přitvrdilo a nikdo už neměl na vybranou.

4. Garance odbytu je sice běžná, ale nesmí být diskriminační. Komunisti totiž stanovili jiné podmínky, zejména daňové pro soukromníky (rolníky, živnostníky, majitele činžáků atd.) a jiné pro státní podniky a JZD. A jejich nesplnění navíc kriminalizovali. O nějakých úvěrech od zestátněných bank a spořitelen si soukromníci mohli nechat jenom zdát.

Honza napsal:
Praděda šel do družstva dobrovolně a byl celkem bohatý farmář - a hafo dalších totéž.

To ti osobně řekl, nebo je to rodinná legenda? Z vesnic, z nichž pocházejí moji předci, by nevstoupil bez nátlaku nikdo.

Honza napsal:
Jo, vládě z devadesátých let jsme vděční za to, že družstva a vlastně celé zemědělství rozložila tak dokonale, že nám to umožnilo za pakatel skoupit hafo dalších pozemků, takže teď máme farmu na jakou bychom se jinak nezmohli - akorát je otázka, jestli to tak mělo být.

Pokud nesouhlasíš, měl bys jít rodičům rozorat meze, ne? Razz Mno, kdyby předkům těch lidí, co vám své restituované pozemky prodali, komunisti kolektivizací nezničili jejich fungující hospodářství, tak všechno mohlo jít svým přirozeným vývojem a vy jste dnes byli chudší. Wink Takže na vině nejsou restituce a volný trh, ale násilná kolektivizace. Mimochodem volný trh byl zabijákem zemědělství už od 19. století. Tehdy vyčítali c.k. liberální vládě zrušení cel, v důsledku čehož nemohly Čechy a Morava konkurovat dovozu. Proto se stala za první republiky nejúspěšnější stranou Republikánská strana zemědělského a malorolnického lidu (tzv. agrárníci), kteří drželi vysoká dovozní cla, protože jinak by už tehdy levnější dovoz z Polska, Německa, Rakouska a Maďarska tuzemskou výrobu převálcoval, jako se tomu děje dnes v rámci jednotného trhu EU. Dále českým zemědělcům rovněž pomohly obě světové války a poválečná období a komunistický režim, protože jim udržovaly vyšší ceny potravin. Za normálních okolností by se dostali pod tlak mezinárodního potravinářského trhu nejpozději v 60. letech jako zemědělci v západní Evropě a museli by se tomu postupně přizpůsobit. Takhle přišel v 90. letech o to větší šok. Jenže vinit za to vlády posledních dvaceti let je jako hrozit pěstí mrakům. Smile
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 6:42 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

bright napsal:
Bodejť by nadávali, když vydělávali na půdě, která jim nepatřila a za kterou neplatili.


Daň z nemovitosti v případě zemědělské půdy platil ten, kdo ji užíval, novelizace, která tuto povinnost přenesla z uživatele na vlastníka, je celkem nedávná.

bright napsal:
Coby dělník bych taky nenadával, kdyby mi stát přidělil ukradenou dílnu včetně vercajku, kterou předtím někomu “v zájmu vyšších cílů“ čornul,


Tak nevím, jak jinde, ale družstvo které znám, vzniklo tím, že jednotliví farmáři vložili do družstva svůj majetek, resp. jeho část. Celkem dobře se to dá doložit i tím, že po zrušení družstva někdy v roce 1995 se ty vklady vrátily, pokud je ještě někdo chtěl.

Btw: nebylo to náhodou tak, že konfiskáty nespravovala družstva, ale státní statky?

bright napsal:
a garantoval mi výkupní cenu mých výrobků.


Určitá garance odbytu v zemědělství je běžná i ve státech, kde komunisti nikdy nevládli. Sice nevím, jaký je rozdíl mezi komunistickou a nekomunistickou garancí, ale pokud byla, nedivím se, že ji mnozí využili.

bright napsal:
Říkat dnes, že statkáři šli do družstev dobrovolně ... je podle mého názoru podobné jako popírat holocaust.


Netvrdím, že všichni, ale hodně ano - těch důvodů bylo víc:
- garance odbytu
- preference při zásobování
- větší dostupnost úvěru
- a nižší rizikovost, protože družstevník neručí za úvěr celým majetkem, ale jen svým vkladem.

Praděda šel do družstva dobrovolně a byl celkem bohatý farmář - a hafo dalších totéž. Jo, vládě z devadesátých let jsme vděční za to, že družstva a vlastně celé zemědělství rozložila tak dokonale, že nám to umožnilo za pakatel skoupit hafo dalších pozemků, takže teď máme farmu na jakou bychom se jinak nezmohli - akorát je otázka, jestli to tak mělo být.

Jo a mimochodem - družstva nejsou - i když to někteří politici tvrdí - vynález komunistů. Družstva (bytová, spotřební, výrobní, spořitelní i zemědělská) existovala už za předválečné republiky od roku 1918 a nejspíš i za Rakousko-Uherska.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 4:07 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
a jak je možný, že lidi,co v družstvech skutečně pracovali, na družstva nenadávají. Smile

Bodejť by nadávali, když vydělávali na půdě, která jim nepatřila a za kterou neplatili. Coby dělník bych taky nenadával, kdyby mi stát přidělil ukradenou dílnu včetně vercajku, kterou předtím někomu “v zájmu vyšších cílů“ čornul, a garantoval mi výkupní cenu mých výrobků. Říkat dnes, že statkáři šli do družstev dobrovolně (a mnozí z nich se v té souvislosti ocitnuli v kriminálu, odstěhovali se s celou rodinou v noci s pár osobními věcmi do nějaké pastoušky na druhém konci republiky, nebo se dokonce oběsili) je podle mého názoru podobné jako popírat holocaust.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 11:16 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Já před tím varoval, a už je tu utiskování z Prahe Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 11:08 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

bright napsal:
No štěstí, že sis nesosnul film Olympia. To bychom se ještě mohli nadít zajímavých výkladů dějin. Rolling Eyes


Václav napsal:
To bys neměl zapomenout taky třeba na Pouta,


Kterej film? Filmů s tímhle názvemje víc. Smile

Václav napsal:
nebo ze starších Všichni dobří rodáci.


O tom jak pan režisér přijel z města na vesnici natočit film o tom, jak všichni děsně trpěli. Smile

Hele, víš co je zajímavý? Když se zeptám lidí u nás na osadě, jestli a jak strašně trpěli za komunistů, tak nikdo netrpěl, a jedinej, kdo byl komunistama děsně utlačovanej, jsou starší lufťáci z Prahy. To jako byly dva druhy komunistů? Zlí a utiskující v Praze a hodný a neutiskující na vesnicích?

A taky mi vysvětli, proč se dnes ututlávaj informace o farmářích, co šli do družstev dobrovolně, bo to pro ně bylo výhodný. Zajímavý je, že z Prahy, kde seděj samý ohryzavači tužek, kteří o zemědělství vědí velký kulový, se dozvídáme, jak strašný to bylo v družstvech - a jak je možný, že lidi,co v družstvech skutečně pracovali, na družstva nenadávají. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 9:33 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Myslim že Jasný by ho s ní třísknul přes krk na místě Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 9:16 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Martin napsal:
To určitě udělali ti, kteří na mjr. Zemana pořádali v roce 68 tu nechutnou štvanici.

Tak tak. Úplně vidím Vojtěcha Jasného ( Very Happy ), jak ho honí s holí po poli. On je to takovej rabiát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 8:12 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

bright napsal:
Václav napsal:
Všichni dobří rodáci.

Honzovi doporučuji film s Jiřinkou Přicházejí ze tmy, který postrádá jakoukoli angažovanost, propagandu a demagogii.


Na rozdíl od těch dnešních filmů, fuj jim. Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 8:10 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Všichni dobří rodáci.

Honzovi doporučuji film s Jiřinkou Přicházejí ze tmy, který postrádá jakoukoli angažovanost, propagandu a demagogii.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 7:56 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Honza napsal:
A demagogické filmy se točí i dnes, navíc tupé, polopatické a uboze najivní, např. Občanský průkaz. Smile

To bys neměl zapomenout taky třeba na Pouta, nebo ze starších Všichni dobří rodáci.


No Všichni dobří rodáci to byla pochopitelně propaganda nejsprostší. To určitě udělali ti, kteří na mjr. Zemana pořádali v roce 68 tu nechutnou štvanici. Cool
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 7:47 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Václav napsal:
bright napsal:
No štěstí, že sis nesosnul film Olympia. To bychom se ještě mohli nadít zajímavých výkladů dějin. ..

Jéje. A Triumf vůle. Byl jsem se tuhle podívat v Norimberku v tamním Pakulu...


Laughing Simvás, takový propagandou nezatížený filmy, a takovej krásnej Pakul Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 5:25 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
A demagogické filmy se točí i dnes, navíc tupé, polopatické a uboze najivní, např. Občanský průkaz. Smile

To bys neměl zapomenout taky třeba na Pouta, nebo ze starších Všichni dobří rodáci.

bright napsal:
No štěstí, že sis nesosnul film Olympia.

Jéje. A Triumf vůle. Byl jsem se tuhle podívat v Norimberku v tamním Pakulu, a ony se tam ty filmy dají koupit na DVD "v plné digitální kvalitě", ani se nemusí sosat.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út květen 21, 2013 12:28 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Ženu za pultem jsem sosnul z netu abych viděl, jak děsně angažovanej seriál to byl (to tvrdili nějací kritici) a dost jsem se divil, bo jsem tam skoro žádnou angažovanost neviděl. Smile

No štěstí, že sis nesosnul film Olympia. To bychom se ještě mohli nadít zajímavých výkladů dějin. Rolling Eyes
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 56, 57, 58  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 2 z 58
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 56, 57, 58  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist